Donkey Shot Spargo JAZZCONCERT OP ZONDAGAVOND The Dutch hi de sporthal Engelsman bakte vlees te bruin V ormings- centrum doelwit van dieven Zaterdagavond in De Nieuwe Slof BOEIEND KOORCONCERT VAN GOUDEN ZANGLUST M. van Lieshout 60 jaar lid parochiekoor Scholier bekent reeks van aanrandingen VEILINGEN Deel Plesmanweg woensdag opengesteld stand in *1 BROMFIETSER TEEtTVERBOD AANGEREDEN Kienen Kort [Jmondnieuws DE VRIJHEID Snelheidscontrole S^^MBEVERWIJK Klaverjasavond INGETROKKEN 7 1 9 6 Beverwijk toegelen BEVERWIJK De zangers- avond, die het vijftigjarige Zang lust zaterdag in De Nieuwe Slof organiseerde, is een doorslaand succes geworden. Zes koren gaven het beste dat ze hadden en dat was zoveel, dat de talrijke aanwezigen tot het laatst toe geboeid bleven. (Van een onzer verslaggeefsters!) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) ide (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze medewerkers) 55, IS- an A- jr ie a: n n 5 KEES MAAS HEEMSKERK. De Werkgroep Jazz Heemskerk laat zondagavond 12 decem ber de betaamde Dutch Swing College Band naar de sporthal komen- Het jazz concert begint om 22.30 uur en eindigt omstreeks 1 uur. uit vernield. Van de krantenkiosk aan het Beverwijkse Stationsplein is vrij dagnacht een ruit vernield. WIJK AAN ZEE. Doordat een 23- jarige Engelsman nog even een karbo- naadje wilde bakken, ontstond zondag nacht rond 1 uur brand in een zomer huisje aan de Dorpsduinen. BEVERWIJK. Een 17-jarige brom fietser heeft vrijdagavond op de Bree- straat een ernstig ongeluk veroorzaakt. De knaap die langs de kant van de weg stond, schoot plotseling de rijbaan op. Een 16-jarige bromfietser, die hem net wilde passeren, kwam daardoor op de middenbaan terecht. Daar werd de bromfietser geraakt door twee in ver schillende richtingen rijdende auto’s. Met rugletsel is hij in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. een 10 de- Alk- OVERLEDEN: J. van den Berg, oud 67 jr„ T. J. W. Kuyer, oud 71 jr.. A. Jansen, oud 71 jr., gehuwd met W. J. Quax F. van de Zon, oud 80 jr., gehuwd gew. met P. van Vliet. ?e- ro- H. can en op :er- de lalf eb- iui- itje na- die in HEEMSKERK - Absolute topschutter bij schietvereniging De Vrijheid was de ze week de heer A. Schoehuis met 91 punten. A. J. Robben scoorde in de weke lijkse onderlinge competitie 84 punten en H. Koper 83 punten. De tien beste schutters behaalden bij elkaar 803 pun ten. BEVERWIJK - Woensdagavond 8 uur begint in Café-Sport een open klaverjas- drive ten bate van de gehandicapte jeugd van Heliomare. Zaalvoetbal vereni ging Sport en de klaverj asclub Meere- stein hebben gezorgd voor een fiks aan tal prijzen. VELSEN-NOORD. Het Vormings centrum „Alphons Ariëns” aan de Heir- weg in Velsen-Noord is afgelopen week einde doelwit geweest van inbrekers. Door een raampje te forceren konden de dieven binnenkomen. BEVERWIJK - Met de aanhouding van een 14-jarige scholier heeft de Bever wijkse politie een flink aantal aanran dingen, ontucht-plegingen en gevallen van exhibitionisme weten op te lossen. De knaap wordt morgen voorgeleid bij de officier van justitie in Haarlem. De scholier werd vrijdag gearresteerd. Tot dusverre heeft hij bekend in Park Scheijbeeck een meisje te hebben aange rand, met een 5-jarig jongetje op de Dellaertlaan ontucht te hebben gepleegd, en meisjes op de Wijkerbaan, Büller- laan, Uiverhof en Dumontstraat te heb ben lastig gevallen. Voorts is hij als exhibitionist actief geweest in de omge ving van het postkantoor aan deLaan van Meerestein. |g toto Reünie Kanoclub Ter voorberei ding van een reünie van de voormalige Kanoclub IJmuiden is een commissie gevormd, bestaande uit de echtparen R. Schoone-Gulikers, D. van Gelder-Crult- kers, J. van Opbergen-Van Eek en B. Kraay-Eykhof. De datum van de reünie is vastgesteld op zaterdag 15 januari; plaats van samenkomst: Hotel Royal te IJmuiden. Betrapt. Een 31-jarige inwoner van Wijk aan Zee is zondagnacht, toe hij in de Tappenbeckstraat bezig was een radio uit een auto te stelen, door de eigenaar van de wagen op heterdaad betrapt. De man, die tevens in het bezit bleek van een boksbeugel, is voor nader verhoor ingesloten. SCHOOI HOOFD - Tijdens de donder dagavond gehouden openbare raadsver gadering van de Velsense gemeenteraad onder ’•oorzitte’’:schap van burgemeester drs. J. Reehorst, heeft de raad de heer J. P. Egner uit Bloemendaal benoemd tot hoofd van de openbare lagere Jan Ligh- tbartcchool in IJmuiden. Nog één opmerking: de akoestiek van de zaal wordt telkens iets beter. Ideaal zal het wel nooit worden, en de uitvoe renden zullen wel blijven klagen, dat het er moeilijk zingt, maar men doet er toch zijn best op. En dat is al heel wat waard. ONDERTROUWD: H. Pieterse en J. Nieuwenhuizen; C. J. Toebes en M. C. G. Kraaij; G. A. W. Meinen en E. P. van Lint, H. E. Mulder en M. D. Spanjaard; P. N. Steeman en L. G. M. Koster; A.J. van Stralen en M. I. Boer; G. Boer en S. van der Werff; F. J. Schoo en A. J. van den Berg; J. van Wooning en E. A. Holt; J. T. Peereboom en J. P.A. Jonker; H. E. Wullings en W. E. Ko'ttelaar. in verband BEVERWIJK - Woensdag I december wordt het nieuw aangelegde gedeelte van de P’érm?’vver tossen de Alkmaar - seweg en de Wests:: laan voor alle rij ver keer opengesteld. Het hele gebouw werd doorzocht. Zo nodig werden deuren uit de scharnieren gelicht of gewoon geforceerd. In het kantoor van de administratie werd een radio weggenomen. Uit de keuken ver dwenen een fles melk en fles wijn. Twee cassetterecorders werden wegge haald uit een kast in de video-ruimte. Het spits werd afgebeten door Con Amore uit Aalsmeer onder leiding van Frans Kockx. Een groot ensemble (84 leden), dat toch verfijnd wist te zingen. Men waagde zich niet aan al te moei lijke dingen en hield zich voornamelijk bij driestemmig werk, zoals men het te voren al aankondigde in een introduk- tielied. dat onder meer de treffende re gels „Bassen, baritons en tenoren, u luistert naar Con Amore” bevatte. HEEMSKERK. De politie verbali seerde zaterdagmiddag 19 automobilisten, die op het beklinkerde gedeelte van de Rijksstraatweg, vlakbij de gemeente grens met Beverwijk, de maximumsnel heid overtraden. De snelheidscontrole duurde ongeveer een uur. Inbraak. Zondagmorgen werd een inbraak in het Berlingh College aan de Van Riemsdijklapn ontdekt. Voor zover kon worden nagegaan, wordt er niets vermist. tan ink I Sint bij Huisvrouwen De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen houdt donderdag 2 december een Sinterklaasochtend in de Duinpan te Santpoort-Zuid, aanvang 9.30 uur. Het programma vermeldt onder meer een kwis over bloemen, planten en boeken en een musikale kwis. GROENTEN De andijvie, lange tijd koploper in het aanvoerpatroon van de groentenveiling, laat het zo langzamerhand wat afweten. Vrijdag werd er nog 12.000 kilo van deze bladgroente aangevoerd. Met prijzen tus sen de 38-95 cent per kilo was het goed te verkopen. Ook de prei wordt mondjesmaat aan gevoerd, waardoor de prijzen weer iets aantrokken: voor de 7000 kilo betaalde men gisteren van 60 tot 107 cent per kilo. Slechts vijfhonderd bosjes peen passeerden nog de veilingklok, waarvoor van 125-145 cent per bos werd neerge teld. De restanten spinazie en sla leverden respectievelijk 130 cent per kilo en 18-34 cent per krop op. De verschillende kool soorten varieerden van 25-50 cent per kilo. De uien blijven goed aan de prijs met noteringen tot 88 cent per kilo. De soorten varieerden van 25-50 cent per per kilo. Regelmatig worden nog wat resten tomater aangevoerd, waarvoor tot 1050 cent per kist kon worden geno teerd. De veilingprijzen van vrijdag: andijvie 38-95, boerenkool 25-43, bospeen 125-145, groenekool 31-38, prei 60-108. spinazie 112-127, sla 18-35, tomaten 430-1080, uien 17-86 en waspeen 25-55. De Engelsman had een plastic afwas teiltje te dicht bij zijn gastoestel ge plaatst, waardoor dit vlam vatte en een plastic gordijntje eveneens begon te branden. Met behulp van buren wist hij het vuur zelf te blussen. De keuken van het zomerhuisje liep roet- en rookschade op. Opvallend was bij dit koor de voor treffelijke uitspraak. Hoewel de inzetten niet allemaal gelijk waren, werd er toch technisch goed gezongen waarbij vooral de prachtige klankkleur van de bassen opviel. In La Montanara werd overigens niet het timbre bereikt van de Italiaanse bergkoren, die dit lied plegen te zingen. ,.I believe” miste het extatische, dat dit lied eigenlijk vraagt, en uit dit alles blijkt wel, dat dit koor nog wel wat aan expressiemogelijkheden mist. Een be zwaar kan ook de arrangementen van Kockx gelden. Men mist vaak een melo dielijn, en de pianopartijen zijn weinig verrassend, met veel gebroken akkoor den, maar weinig interessante ritmiek. Na dit koor, dat de tenoren achterin had gezet, volgde het mannenkoor Hui zen onder leiding van P. Dogger. Een ensemble met een totaal ander karakter. De keuze viel op veel moeilijker werken. In het Gevangenenkoor uit Fidelio bleek meteen al dat dit ensemble tot veel in staat is. Hoewel de tenoren niet altijd zuiver waren, was er wel sprake van een zeer gedisciplineerd zingen met veel The Dutch Swing College Band is eigenlijk ontstaan tijdens de bezetting van Nederland in de Tweede Wereldoor log. Een klaridestiene jazz-muziek-school (The Dutch Swing College), die in een geluiddichte kelder was ondengebracht, was het begin. De staf, met aan het hoofd Peter Schilperoort, Frans Vink en Joost van Os richtten een orkest op en toen Nederland pas bevrijd was speelde dit orkest reeds de nieuwste Amerikaan se jazz. Daarna volgde het ene sukses na het andere: 1946: winnaar van de Jazz Competition in Brussel, 1948: winnaar van het Knokke Jazz Festival, vanaf 1948 tournees door o.a. Engeland, Frank rijk. Duitsland, Zwitserland. Scandinavië, Zuid-Amerika. Nieuw-Zeeland. Austra lië, Zuid-Afrika. Ethi'icpië. De Band be staat op het ogenblik uit de volgende musici GEBOREN: Monia d.v. M. Ouchani en F. N.’Hari; Elisabeth d.v. W. in ’t Hout en H. Woensdregt; Dennis S. z.v. J. Lopez Cua- drado en L. Turienzo Renones; Biigitte d.v. H. J. Offerhaus en C. Hummel; Esther E. F. d.v. R. J. Hommes en M. L. Hoogeboom; Petronella C. d.v. P B. van Egmond en C. G. Luijt; Linda d.v. N. Heijne en J. C. Schotel; Bas z.v. J. H. Mulder en C. C. S. Bouwman; Annouck L. d.v. R. E. Wolterbeek en I M. J. van Weel. I UW Santpoort Met ingang van 1 december zal de oppasdienst van de UW Santpoort worden geleid door mevr. A. Hebly-Santen. Van maandag tot en met vrijdag is zij tussen negen en tien uur telefonisch te bereiken via num mer 376691. N (J L, i B F Openbare Werken heeft hiermee een a--tol ve.;? getroffen: a. het betrokken gectoc’t? ven <to Ples manweg is voorrangsweg. b. fe fietspa den langs wegge ’"”1 b" r v?r>r- loplg afgesloten voor fietsers en brom fietsers, c. de aansluiting van de Kui- kensweg op de Plesmanweg blijft voorlopig afgesloten voor alle rij verkeer, d. de voorrangsregeling on rto 'tong Wijk aan Duinerweg- wordt opgeheven, e. on de W’ik Duinerweg zal tussen de Weto- Alkmaarseweg eenr; to t’ ngsve’±?''r den ingesteld in d» Alkmaarsewe-*. Veto’ gelden met uitzonder n't vri n bromfietsers die dit wcgnedse'te rog on geveer vier weken ’"rg ;n twe» ~toht ’- gen mogen berij'vn, dn .togesto’d” parkeervetoede" en '’norrnngsrsgto'-g op de route Westcrlaa?'-Holbersplein zullen worden opgeheven, g. de busliin 73 van de N.Z.H. zal on 2 december c’e normale route via c’o Westerlaan gaan rijden. De halten in de Westerlaan ko men dan wederom in bedrijf terwijl de tijdelijke halten oo de Alkmaarseweg voor lijn 73 vervallen, (niet voor de lijnen 77 en 79). Schaatsavond De sportvereniging Terrasvogels gaat de leden van de afde lingen voetbal, softbal en basebal schaatsavond aanbieden, vrijdag cember op de kunstijsbaan van maar. Vrijdag 3 december komt de Am sterdamse formatie Spargo in het jongerencentrum Donkey Shot te Heemskerk. De groep heeft er reeds enkele malen opgetreden. Het reper toire van Spargo bestaat momenteel voor de helft uit eigen werk en voor de andere helft uit nummers van vooral Amerikaanse groepen. Het op treden begint om 21.30 uur. nu neer hg. Opmerkt".'!: n toaaie baritonsolo van Gerrit de Looy, die ook r'tbtonk in c’e fina’e t Ito to del Destino. La Pastorella werd zeer inne mend gezongen, al was de frasering hie en daar nogal onlogisch. In La Forzn del Destino zong de sopraan Bertha Kriek een solo. Zij heeft nog niet genoeg inhoud, maar toonde zich wel een belofte, al viel haar prestatie tegenover die van Gerrif de Looy toch wel wat weg. Het koor weerde zich in dit stuk uitstekend, zodat het een goede indruk naliet. Hans Timmer leidde daarna het Ko ninklijk Mannenkoor St. Cecilia uit dr tol Haarlem. Dit ensemble, dat nog onder Otto de Nobel en Nico Hoogerwerf heeft gezongen en ooit 170 1 eden telde, is inmiddels in ledenaantal sterk terugge zakt. Naar de prestaties van deze avond te oordelen, is het hoge peil van vroeger ook nog niet bereikt. Hans Timmer tracht het repertoire wat te modernise ren, onder meer door „Ben ik de enige winterekster” van Joop Stokkermans op het programma te nemen. Het koor staat hier nog onwennig tegenover, hetgeen zich onder meer uitte in problemen met de syncopen. Het ensemble maakt ook nog een weinig evenwichtige indruk, en hoewel er wel goed genuanceerd wordt gezongen, stoort wel dat vooral in de tenoren weinig gelijkheid wordt bereikt. Veel beter deed het KLM-koor onder leiding van Piet de Reuver het. Men zoekt het in niet al te moeilijke stukken, maar wat wordt gezongen komt er dan ook overtuigend uit. In enkele spirituals werd zeer gaaf gezongen, met veel nu ancering. Jammer, dat men tot slot „Bless this home” van Rob van Dijk uitvoerde, want hier werd de klank van het koor ineens veel minder. Er traden veel ongelijkheden op, en de klankver- deling was lang niet optimaal. Het Koninklijk Mannenkoor Kromme nie onder leiding van Ton Harmsen heeft een tamelijk hoge gemiddelde leef tijd, en dat is ook te horen, want in de tenoren zou de klank sterk winnen met Peter Schilperoort: klarinet, sopraan-, tenor- en bariton-sax, piano, gitaar, Dick Kaart: trombone, Bert de Kort: cornet, bas, Bob Kaper: klarinet, alt sax, vocal, Jaap van Kempen: banjo, gi taar, Henk Bosch van Drakestein: bas. Huub Janssen: drums, vocal. Kaarten kan men verkrijgen bij de Nuitsspaar- bank, Deutzstraat 4, Heemskerk, tel. 33338; Café-rest. Njjman, Kerkweg 43, Heemskerk, tel. 32219; Reisbureau Oos- terorn, Zeestraat 2C, Beverwijk, tel. 24438; D. Wolters, Seringenhof 4, Bever wijk. tel. 24618 en P. ter Plegt, Prof, ten Doesschatestr. 55, Heemskerk, tel. 33950; Indien voorradig: aan de zaal. Entree prijs: leden en c.j.p.-ers: 6,50 p. p. niet- leden: 10,- p.p. HEEMSKERK - In de Lichtboei aan de Maasstraat wordt vrjdagavond 3 de cember een kienavond voor volwassenen gehouden. Men begint om 20 uur. In het Pelgrimskoor uit Tann- hauser traden wat onzuiverheden op, maar verder ze waren niet zo sto rend. Natuurlijk blijft er nog te wensen. In Poor Lonesome Cowboy hoorde men toch niet die nuancering, dat we vorige week van een klein groepje mannen van de Merry Minstrels en Herckenrath hoorden tijdens de feestavond, maar voor zo’n groot koor is dat ook wel wat moeilijker. Zanglust besloot met l’Orgue, waarbij een groepje dames van Animo het jongenskoor overnam. De prestatie van deze dames was niet overweldigend, de mannen deden het goed. Zanglust en het KLM-koor samen zorgden daarna voor het slotstuk, ..Standchen” van Schubert, waarbij Paula Schram een fraaie sopraansolo zong en Hans Broek man uiterst fijn begeleidde. Het succes was zo groot, dat het werk moest wor den gebisseerd. Het jubilerende koor „Zanglust” hield zaterdagavond in De Nieuwe Slof een koorfestival. 't extra jonge stemmen. Maar daar toto tegenover dat er ;n dit koor sprake n veel routine en zrngcultuur. Na m toet erg overtuigend „Domine Sal- r. i Fac” nam men revanche met een prachtig Slavisch Motet, waarin elke noot met de grootste zorgvuldigheid ..i 13srgezet Ook in het Priesterkoor uit Die Zauberflöte werd zeer doorzichtig gezongen met fraai( werk van de teno ren. Het laatste werk, een Perosifrag- ment, maakte vooral indruk door het slot, .en bijzonder fraai pianissimo. Zanglust besloo thet concert en het r.t met ere. Piet de Reuver bracht zijn ensemble tot hoge prestaties. De r imerklank w as gaaf en fijn, de uit spraak goed. BEVERWIJK - Op het gemeentehuis liggen ter inzage de beschikking van de Minister van Landbouw en Visserij, die verband houdt met het verbod voor onbepaalde tijd van het telen van de vólgende planten: tulp, hyacint en voorts alle soorten bolirissen, allium, camassia, chionodqxa, muscari, ornitho- galum, puschkinia en scilla, alsmede alle soorten behorende tot de familie der narcisachtigen. Het beschikkingsverbod voor de omschreven percelen is inge- strokken. Volksdansen De Turnvereniging Santpoort gaat op veler verzoek ook volksdansen in haar programma opne men. De leiding komt in handen van Kees Gorter. Als oefenruimte is de gym nastiekzaal aan de Nicolaas Beetslaan te Driehuis beschikbaar. De eerste lessen worden gegeven op woensdag 5 januari. BEVERWIJK. Zondag werd in de O.L. Vrouw van Goede Raadkerk aan de Arendweg een bijzonder jubileum her dacht. De heer M. P. van Lieshout was op 22 november zestig jaar lid van het parochiekoor. Tijdens de H. Mis van half elf sprak pastor Tol de heer Van Lies hout toe. De dienst werd opgeluisterd door het parochiële dames- én heren koor, dat werd geleid door de heer Wilbrink. Na afloop werd de jubilaris en zijn familie door het kerkbestuur een receptie in de Jozefzaal aangeboden. De heer Van Lieshout kreeg een casettere- corder met de volledige opnamen van de jubileumdlienst en de receptie aangebo den. Het koor zong een speciaal door de heer Bonnema gecomponeerd feestlied. De voorzitter van het koor, de heer Van Ravensteijn, overhandigde de jubilaris namens hetkoor een cadeau-bon. De heer Van Lieshout heeft in zijn zestig jarige zangerscarriëre ongeveer vierhon derd maal i n het koor gezongen en bezocht hij. nog* eena,3Q00 repetities. The Dutch Swing College Band kom. naar Heemskerk. De werkgroep Jazz verwacht een dermate grote belangstel ling voor het concert, dat men ditmaal van hetvaste home, De Jansheeren, naar de sporthal is verhuisd. GEHUWD: J. N. Holman en A. E. M. Brakenhoff; T. G. A. M. Fonville en G. M. Ekel- schot; M. J. J. M Martens en A. M. Pijpers; H. H. Jansen en C. J. M. Dekker; D. P. A. G. Versluis en B. van der Bijl. Voetbalkamp De activiteitencom missie van de voetbalvereniging Velsen heeft voor de komende maanden vele initiatieven ontwikkeld. Voor alle A- junioren en de B. junioren 1 wordt van 26 tot en met 28 december een kamp gehouden in Maastricht. In dezelfde stad heeft van 18 tot en met 22 mei een pupillenkamp plaats. Voor de C-junioren wordt een reis naar West-Duitsland voorbereid, te houden van 19 tot en mei 22 mei. BEVERWIJK. Hoewel nog maar in kleine partijen rijn deze week de eerste bolbloemen aan de veiling gekomen. De firma Nijssen uit Santpoort deelde de narcissen-primeur met G. A. Aarden burg uit Heemskerk, terwijl de firma Kieft uit Limmen zorgde voor de eerste aanvoer van hyacinten. Deze nog wat lichte bolbloemen leverden 45 cent per stuk op. Voor de narcissen werd vlot tussen de 190 en 230 cent per bos betaald. De bloemen waren deze week over het algemeen goed aan de prijs. Vrijdag legde men voor de chrysanten van 75 tot 285 cent per bos neer. De geplozen chrysanten kwamen tot 70 cent per stuk, terwijl de jaarrond van 180-250 cent per bos noteerde. Anjers brachten van 8 tot 46 cent per stuk op, met uitschieters voor soorten als Charmeur tot 68 cent per stuk. De rozen trokken in prijs aan en bereikten noteringen tot 100 cent per stuk. De b" by roosjes varieerden van 12-40 cent per stuk. Freesia deed bij een iets rui mer aanbod van 125 tot 375 cent per bosje, gerbera van 30-65 cent per stuk. De nerinen kwamen tot 20-65 cent per srtuk. Vooral in het midden van de week was er een behoorlijk aanbod van pot planten, waarbij de cyclamen tot 780 cent per stuk noteerden en men voor extra zware gemengde groene planten tot 35 per stuk betaalde.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7