Agenda Kever op vlucht gegrepen kwiSpd- Myra de surprise WEER VALS DUIZENDJE GEVONDEN l t RAAD RUIMTELIJKE ORDENING IN ADVIES OVER VERSTEDELIJKINGSNOTA Faillissementen i I ii if 6 DONDERDAG 2 DECEMBER IJMOND 19 76 - Velsen-IJniuiden Heemskerk Beverwijk VELSEN-IJMUIDEN Kennemer Theater I BEVERWIJK Kennemer Theater II Luxor - - Wijk aan Zee City Theater Castricuni W In en om Haarlem Velsen-Noord 7 Gruijters onderschat de woningbehoefte (Van onze Haagse redacteur) Ruysdaelstraat. 18e samenhangende 7 NAAM: Myra LEEFTIJD: 12 weken 20.30 VERGOEDING: ƒ50,- INLICHTINGEN: 02550-15744 u. u.: Films b db imwb en •u maar binnen en) aangemerkt kunnen worden. (Van onze stadsredactie) de W 7 RAS: Middelslag bastaard SOORT: Meisje rs en 3r ar De zeven stoere boys uit „The magnifi cent seven”, die deze week in het City Theater wordt vertoond. In de zondagmiddagmatinee staat „Ali Baba en de veertig rovers” op het pro gramma. Het klassieke verhaal over de jonge Ali, zoon van de kalief, die op- groeit bij Babi, de leider van veertig rovers. lichamen te eten. ils in ie biet *en De ing >n- ?en ra- ?e- 10- it- sr- )U- iet an nd iet al iet >or lOg tan er n) de in ri jn nt »e- d, ie ie n. in D d, ie ;n an ti de tig n- □k m le an e- k, d) BIOSCOPEN Cinema Marquette, ..Raid on Rommel”. Hun strijd is niet eenvoudig. Zij trek ken het pistool tegen de plunderaars, verslaan hen, maar als zij de bevolking willen leren zich te verdedigen, stuiten zij op onwil en dwarsliggerij. De bandie ten komen terug en nu is de nederlaag voor de zeven helden. Wanneer zij ech ter weer in vrijheid worden gesteld, wordt de roep om wraak onweerstaan baar. De eindslag is voor beide partijen dodelijk. Slechts drie van de zeven over leven de knok- en schietpartij en verla ten het dorp, op zoek naar nieuw avon tuur. DIVERSEN VRIJDAG 3 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. Branie van zeven stoere mannen harde schietpartijen zijn deze week voor de liefhebbers te zien in het City Thea ter, waar „The magnificent seven” wórdt vertoond. Uit het pand van Zero aan de Bake- nessergracht zijn een cassetterecorder en een versterker gestolen ter waarde van 800 gulden. Onbekenden zijn met een sleutel het gebouw binnengekomen. Van een steiger in de Jansstraat is een dek zeil ter waarde van 500 gulden gestolen. een foto worden gemaakt. In de behandelkamer van de dierenarts hoekje dat daar geschikt yvoo) In de Stadsschouwburg draait dit wee kend geen filmvoorstelling. HAARLEM Bij een inbraak in een woning aan het Balgzand zijn woensdag goederen ontvreemd ter waarde van 2000 gulden. Via de achterdeur verdwe nen een zilveren cassette, een radiocas setterecorder, een slijptol en een straal- kachel. -,The Exorcist”, geïnspireerd op het gelijknamige boek van de Amerikaanse auteur William Peter Blatty, geeft weer hoe een door de duivel bezeten meisje van haar kwelgeest wordt verlost. Daar aan komen eeuwenoude uitbanningsriten te pas. Het gegeven is gebaseerd op een waar gebeurd geval van duivelsuïtdrij- ving, waarbij een door demonen beheer- DIVERSEN DONDERDAG 2 DECEMBER Brandweerkazerne, Corn. Groen! an dstraat. -overdracht door HAARLEM In een bank aan Rijksstraatweg heeft men in een geld- cassette een vals briefje van duizend gulden aangetroffen. Dit is het tweede valse duizendje dat deze week in Haar lem is ontdekt. Deze zeven mannen zonder vrees (ge speeld door Steve McQueen, Charles Bronson, Yul Brynner, Eli Wallach, Horst Buchholz, Robert Vaughn en Brad Daxter) schieten te hulp in een Mexi caans grensdorpje, waar de boerenbevol king bij herhaling hun oogst geplunderd ziet door kwaadaardige bandieten. - i KWISPELdoor schrijft over honden die in het Keibertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar, zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Tot en met zaterdag vertoont Luxor aan de Breestraat „Death Wish”, waarin Charles Bronson de rol speelt van een zakenman, wiens vrouw en dochter door straatrovers worden aangerand. Daarna presenteert de zakenman zich als een stille wreker, die ’s nachts dood en verderf zaait onder het straatroversgilde. ■»p Van zondag tot en met woensdag staat „Feelings” op het programma, een por nografisch werkstuk over een kinderloos •eehtpaar, van wie de vrouw zich ten koste van alles toch een nazaat wenst. En dat gegeven leent zich dan uiteraard prijia voor een „unieke film met zeer realistische beelden”, zoals de slagzin luidt In de zondagmatinee „Brigade zon der vrees”, waarin verslag wordt gedaan over ,d.e beruchte slag bij El Alamein. stê jongeman door een Jezuïtenpriester van zijn bezetenheid werd bevrijd. In de .film zijn de belevenissen van de jongen, die zo’n vijfentwintig jaar gele den in het Amerikaanse Maryland leef de, geprojecteerd op het 13-jarige meisje Regan. Zij. gaat zich plotseling vreemd gedragen. Medici en psychiaters kunnen hiervoor geen verklaring vinden en ten eiden raad wenden haar ouders zich tot een duiveluitbanner, the exorcist. Deze gaat de demonen ritueel te lijf, wat in de film een aantal gruwelijke scènes oplevert. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „One flew over the euckoo’s nest". VELSEN Omstreeks half twee in de afgelopen nacht ontdekten surveille rende politiemannen een Volkswagenke ver, waarvan maar een lamp brandde. Toen zij de auto wilden aanhouden, gaf de bestuurder vol gas en verdween rich ting Santpoort. Even over de grens met Bloemendaal werd de kever de pas afgesneden. Maar nog gaven de in zittenden zich niet gewonnen - zij sloe gen op de vlucht, hetgeen echter weinig baatte daar de politiemannen sneller lie pen. In het hoofdbureau van politie werd van de bestuurder een bloedproef genoemen. De kever blijft voor tech nisch onderzoek in de politiegarage, daar inmiddels was ontdekt dat een van de remmen ondeugdelijk' was. Het verhaal wil, dat men om redenen van authenticiteit in de film ook gebruik gemaakt heeft van puur men senvlees, wat „Kans op overleving” (zo als de Nederlandse titel luidt) er niet bepaald smakelijker op maakt. Laten we dat aspect dus maar op een publiciteits stunt je houden. In de nacht voorstellin gen draait Kennemer Theater „Het Por- nohuis”, terwijl de zondagmatinee „De zoon van de piratenkoning” omvat. De cassette was bij de bank ingeleverd door een garagebedrijf. Hier kon men zich herinneren dat er zaterdag door twee mannen in de garage met dit briefje van duizend betaald was. Beide mannen waren in de leeftijd van 20-22 jaar, donkerblond en droegen korte le ren jasjes. de gebeurtenissen op het over het algemeen nogal verto- BIOSCOPEN City, dondderdag en vrijdag 20 uur: ,,The Magnificent Seven” (7 Mannen zonder vrees) Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257, 20.30 uur: ..Allee in der Stadten” van Wim Wenders TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel i 21.15 u.: 23.30 u.: „Karate 21.15 Wat niet betekent dat er in het advies geen kritiek geleverd wordt. Integendeel, de Raad mag de hoofdlijnen 'dan onder schrijven, op een aantal punten laat men toch een kritische noot horen, vooral wanneer het gaat om tot verdui delijking van het door Gruyters gepro duceerde te komen. In het algemeen stelt de Raad dat in de nota duidelijke bleeidsvisies ontbreken o pnauw met het verstedelij kingsbeleid terreinen. De Raad doelt hiermee onder meer op het volledig buiten beschouwing laten van twee belangrijke elementen die in de verdere toekomst een rol kunnen gaan spelen bij het inrichting^- en sprei- dingsbeleid: de toekomst van de Mar kerwaard en de lokatie van een eventu ele tweede nationale luchthaven. Hoewel de besluitvorming over beide zakerf nog niet is afgerond, vindt de Raad dat er in de Verstedelijkingsnota op zijn minst een verkenning had kunnen staan over de gevolgen van de aan de orde zijnde alternatieven. De raad acht de kans groot dat minis ter Gruijters in zijn nota de benodigde woningbouw in het noordelijk deel van de Randstad heeft onderschat. Met name de berekening van het woningverlies als gevolg van de stadsvernieuwing (in Am sterdam) ligt aan de lage kant. Het gevolg zou kunnen zijn dat er nog meer Amsterdammers dan nu al wordt aange nomen in de komende jaren naar een huis in de overloopgemeenten zullen gaan zoeken. Daarbij moet volgens de Raad ^rekening worden gehouden met vertraging in het bouwtempo van de groeikern Purmerend,omdat de politieke beslissingen over deze groeikern stagne ren. Naar het oordeel van de Raad zal de minister zo nodig een gerichte aan wijzing moeten geven over de bebou wing van de Purmer. In dat geval vindt men echter een betere verbinding met het openbaar vervoer met Amsterdam noodzakelijk. Wat het forensenverkeer tussen de groeikernen boven het Noordzeekanaal en de werkgelegenheid ten zuiden van deze scheiding betreft, wijst de Raad erop dat de mogelijkheden voor woning bouw in de Haarlemmermeer, mede door de aan te brengen geluidszones, beperkt zijn. Een alternatief voor een overloop naar Purmerend en Almere ziet de Raad dan ook niet. Men pleit voor een noorde lijke aansluiting van de Schipholspoor- lijn op het landelijk spoorwegnet, om de groeikernen beter bereikbaar te maken. Daarnaast moet Almere sneller gebouwd •worden en moet daar, aldus de Raad, in ieder geval op korte termijn een railver- binding met Amsterdam tot stand ko men. is een hoekje dat daar geschikt ,voor lijkt. Een tafeltje dat, als Myra e'r op wordt gedeponeerd, op een viertal poot jes van verschillende lengte blijkt te staan. Het wiebelding bezorgt Myra een onverwacht plezierig spelletje. Heel stil gaat ze midden op het stuk meubilair staan en verplaatst dan voorzichtig haar voorpoten. Tjoep, wiebelt het ongelijkbe- nige attribuut en Myra herstelt snel het wankel evenwicht. Daarbij geeft ze een paar duidelijke keffen weg. Het spelletje wordt een paar keer herhaald. Steeds stoutmoediger laat het speelse dier de tafel wiebelen. Als ze er bijna afglijdt ziet ze het risico van haar waaghalserige escapades in en posteert zich netjes en veilig in het uiterste hoekje van haar zitplaats- Heel erg parmantig laat ze zich ver eeuwigen en als ze dan weer op de begane grond wordt gezet weet ze zelf al de weg naar de buitendeur te vinden. Maar dat is iets al te voorbarig. Donder dag gaat Myra in de krant. Wie dan het eerst komt, het eerste maalt. Mag deze ongecompliceerde hondekleuter ontvoe ren uit het asiel. Kan allemaal best heel erg gezellig worden. Aan Myra zal het niet liggen. Tingo de Cocker Spaniel van verleden week hoorde de rammelende asieldeur achter zich dicht vallen op weg naar een knusse mand in IJmuiden. Pres. Kennedyplein. 19 openbare vergadering commissie sportzaken (o.a. uitbreidingsplannen Moriaan). Wijk aan Duin. Wllgenhoflaan 20 u. concert mannenkoor Zanglust o.l.v. Piet de Reuver. VRIJDAG 3 DECEMBER Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81. tel. 24617. Sportfondsenbad, Kulkensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Café Sport, Kerkstraat. 20 u. St. Nicolaaskie- nen carnavalsvereniging De Zeezotte. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.: Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.Kingsford Smlth- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Cen trum, Moerbergenplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Beeckestein, Rijksweg Velsen-Zui(j. eeuwsè Stijlkamers di. t.m. zo. geopend van 10-12 en 14-17 uur. Stadhuis Velsen: Bezichtiging mogelijk op werkdagen van 10-12 uur. Huiswaard, 2, het kleinschalige woningbouwproject in Alkmaar Noord, waar de overlopers uit de randstad worden gehuisvest. De rijksplanologische commissie vraagt zich af of Alkmaar nog niet groter moet groeien. DEN HAAG. De Raad van advies voor de ruimtelijke ordening is het in grote lijnen eens met de plannen zoals minister Gruijters (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) die in zijn Ver stedelijkingsnota heeft neergelegd. In een (concept-)advies van de Raad, een college van ambtenaren en andere des kundigen op dit gebied, zwaait men de bewkindsman lif toe voor de wjze waarop hij getracht heeft de problemen te analyseren. Dat hij niet overal tot pasklare oplossingen is geko men is volgens de Raad, aan wiens advies op het ministerie zwaar wordt getild, begrijpelijk, omdat het hier gaat om een van de moeilijkste problemen uit onze samenleving. Twee sensationele rolprenten deze week in het Kennemer Theater: de wel bekende „The Exorcist” draait in Ken nemer 2, de spiksplinternieuwe, maar minder spectaculaire „Survive” vormt de hoofdfilm van Kennemer 1. Zo er ooit lieden waren die na weloverwogen gezinsberaad het voor nemen hadden het huisgezin uit te brei den met een gezellige jonge viervoeter, dan zou Myra als Sint Nicolaassurprise best eens een schot in de roos kunnen zijn. Met geen mogelijkheid valt op dit moment te bekijken wat er uit de speelgoedachtige vondeling zal groeien. Een guitige kop, een paar slungelachtige stevige staanders en gehuld in efen zwartkleurige pluisachtige bontjas ge garneerd met bruine toefen. De asielbeheerder weet te vertellen dat het naar alle" waarschijnlijkheid een middelslag hond wordt. Niet te groot en toch geen onderdeurtje- Het maatje dat past in vrijwel ieder doorsnee Hollands huisgezin. Afijn, als KWISPELdoor zich meldt aan de poort van het asiel valt het hemelwater met bakken uit de lucht. Typisch geen weer om met een honde kleuter op stap te gaan. Uiteindelijk komt het er toch van. Tussen een paar buien door. Myra floddert door een plas. Heeft louter maling aan het feit dat de witte sokjes aan de voorpoten heel erg smerig worden. Vindt tussen het natte gebladerte een plekje om even door de achterbenen te zakken voor een kleine blaaslozing. Dan worden de regendruppels weer stevige spetters en lijkt het verstandig de beschutting van het asiel op te zoe ken. Myra op de arm van haar begelei der duwt bibberend haar kop tegen diens jack. Bij wijze van uitzondering moet dan DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 155400, Hoogovens 02510-96000, Brandweer Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuis Snelliusstraat, Vrijdag van 18 tot 21 uur. Openbare Bibliotheek, Pelin 1945. Vrijdag 14.4.30-17.30 uur en 1900 tot 21.30 uur. Filiaal Zeewijkerplein: 14.30-17.30 uur. Jeugd, Wil- lemsbeekseweg 15.30-1’7.30 uur. Gezinsverzorging en hulp aan bejaarden, langdurig zieken, Velsenduinweg 52, ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tej. 02550-11330 en 22169. Velserbad: Donderdag vrij zwemmen 16.00- 17.15 uur. Vrijdag vrij zwemmen 6.45-8.00 12.10- 13.10. 16-17.15 en 19.30-20.45 uur. Bejaarden van 9.15-10.00 uur; zwemles dames van 10.00-10.30 uur. Instructiebad: Vrijdag Moeder en Kind 9.45- 10.30 uur. Stadsschouwburg, Velsen: Aanvang 19.30 uur Onderwijzers Toneelvereniging Kennemerland speelt .,De Gouden Spiegel van Pierewiet”. HAARLEM - De rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard1 T.R. van Nimwegen, wonende Bever- wijk, Bergerslaan 47; rechter-Commissa- ris; Mr. E. A. M. Hüffer, curator: M. R. Jj.P.S. van Schaik. Beverwijk, Prinsesse- laan la. 14 en 20 Brandweerkazerne, Corn. 20 u. officiële opening en burgemeester H. Nielen. VRIJDAG 3 DECEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Openbare Bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-^21 u. jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15U.: Op treden van Wim Kan met Corry Vonk en Ru van Veen. Toneelschuur I (Smedestr. 23) 20.30 u. To neelgroep Centrum: „Van de koele meren des doods”, van Ton Vorstenbosch, vrij. 20.30 u. Toneelgroep Centrum: „De lamp hangt scheef”, van Peter Justesen. Schuur III. Vandaag en morgen Sidewalk Theatre: „Son of a gun". MUZIEK Concertzaal Kadens (Smedestr. 23) 20.15 u.: Concert door het Sweelinck-Kwartet. At the Jazzcorner (Spaarne 104) 21.30 u.Rob Pointle-Bert Nleborg Combination, vrij, 22u. Martin Haak Percussiegroep. Haarlemse Jazzclub (ingang Groot Heilig land 37) vrij. 22 u.Diksie Mesjien. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Mijn meester” 14j. Vrijdag 24- u.: „Doorbraak naar de hel", 18j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en „Turks Fruit”, 18 j. vrij. 23.30 u.: Tijgerin”, 18j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Black Emanuelle”, 18j. vrij. 23.45 u.: „Haar leven is een erotisch feest”, 1®j Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „Max Havelaar”, 14j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Van twaalf tot drie”, 14J. Vrijdag 24 u.: „1001 Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Fox ’s nacht", 18j. Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Meis- genadeloze vrijheid”, 18j. Cinema Qulrinus Internationaal (Lange jes-Hogeschool-Orgie”, 13j. DIVERSEN DONDERDAG 2 DECEMBER Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg: volwassenen 19-21.30 u. VRIJDAG 3 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 14.30-17.30 u. Wie zich witte doek pleegt aan te trekken, kan deze verto- ning (op Sinterklaasavond geen voorstel ling) beter mijden. Het zelfde gaat op voor „Survive”, de verfilming van het veelbesproken vliegtuigongeluk in het Andes-gebergte. Vier jaar geleden stortte daar een toestel met vijfenveertig passa giers waaronder een studenten-rug- byploeg neer. De overlevenden zagen zich, toen hulp ook na verloop van enkele weken uitbleef, genoodzaakt de van hun dode mede-passaglers BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Survive”, 19.30 u.: ,,The Exorcist”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Death Wish’. TENTOONSTELLINGEN Nieuwe Slof, Kerkstraat. Educatieve exposi tie „Beeldverhaal’; dagelijks geopend van 9 tot 22 uur tot en met 10 december. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk. Tel. 25120. DIVERSEN DONDERDAG 2 DECEMBER Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. (o.a. uitbreidingsplannen Moriaan). Voor de adviesraad staat het echter vast dat Almere zeekr niet voro alle huisvestingsproblemen van de Randstad- Noord een oplossing kan bieden, zodat andere mogelijke bouwlokaties niet bij voorbaat uitgesloten moeten worden. Voorts acht men een herbezinning op de toekomst van het Groene Hart op haar plaats. De raad ziet liever een kleiner doch goed ingerichte centrale open ruimte in de Randstad, dan een voort zetting van de huidige ontwikkeling, waarbij bestaande steden en dorpen steeds verder in het wilde weg groeien. Voor de opvang van „overlopers” uit de IJmond zal Alkmaar voorlopig nog een functie moeten blijven vervullen. Of er verder uitgebreid moet worden in Heiloo-Limmen, dan wel in Heerhugo- waard, maakt de Raad niet duidelijk. Gezien de structuur en de taakstelling zouden Alkmaar en Lelystad volgens de Raad beter als groeisteden, dan als groeikernen (het verschil is onder meer dat groeisteden nog sneller mogen groei- X- 20

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7