Olympische amateurs verdienen veel geld Onzeker GROTE HYPOCRISIE IN DE ATLETIEKWERELD Parachutisten in Saarbrücken agressie Handbalteam FC Amsterdam uit de FBO BRAZILIË VERSLOEG RUSLAND Problemen met 7V Aad Mansveld Zandvoort neemt deel aan eventuele boycot Stöve verraste Formiile-I constructeurs Evonne Cawlev met het mes op de keel Helmond Sport Valkuil KNGV in grote nood Kaiserslautern met Spanje en Noorwegen Bundesliga bezint zich op spel van Lematchko gaat in beroep zijn uitgepraat T I .HM V R IJ D A G 3 DECEMBER SPORT 21 19 7 6 20 2.50 Niet verantwoord N 54956 sn sse 2.50 0.- 3.- .isse 3.- sn 2.50 fel» (Van onze schaakmedewerker) li-1 8 onderscheid In het Pare (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) MARC SERNÉ. AMSTERDAM (ANP) De eredivi- slevereniging FC Amsterdam heeft het lidmaatschap van de FBO. de belangen vereniging van de clubs in het betaalde voetbal, opgezegd. De Amsterdamse club vindt dat het bestuur van de FBO on aanvaardbaar en ongenuanceerd is opge treden gedurende de laatste maanden. De minister van CRM, mr Van Doorn, heeft zich gistermiddag op zijn ministerie laten voorlichten door de voorzitter van de KNVB Meuleman, die op de foto een vuurtje krijgt van jonkheer Feith, voorzitter van de NSF. Van Doorn wilde zich laten voor lichten omtrent de gerezen problematiek in de KNVB. „Het was een gesprek dat enkele uren duurde en waarin ik de minister bepaalde inlichtingen over de KNVB heb gegeven”, aldus het summiere commentaar van Meuleman. Vandaag zal Van Doorn besprekingen voeren met sectiebestuurslid Kernkamp en vertegenwoordigers van WON en de VVCS. in en Ook het lidmaatschap van Brazilië van WCR is nog een vraagteken. WCR denkt echter ook dit land gemakkelijk te kunnen inpalmen, aangezien Bra zilië alle transportkosten van de wa gens (iets wat in de miljoenen loopt) moet betalen wanneer men niet lid wordt van WCR. Nu worden die kos ten met Argentinië gedeeld, maar als dit WCR-lid geen Grand-Prix orga niseert moet Brazilië alleen voor de vervoerskosten van de bolide op opdraaien, die allemaal uit Europa moeten komen. zijn „stal” een beetje op peil te houden was het dringend noodzakelijk dat enke le ..groten” van Montreal bij de ITA zouden tekenen. Maar niemand van de amateurs wenste een profcontract, wel wetend dat de verdiensten dan vermoe delijk lager zouden zijn dan de bedra gen, die als „amateur” in ontvangst kun nen worden genomen. doorbroken. De WCR lijkt een zeer machtige organisatie, die de construc teurs en coureurs het mes op de keel zet. Temeer daar Long Beach (Ameri ka) al heeft toegezegd in 1977 ook toe te zullen treden en Zweden een jaar later zich ook bij de club zal aanslui ten. Dat Zweden nu nog geen lid is komt door het feit dat men vorig jaar met de constructeurs in zee te gaan. Maar zijn deze drie Grand Prix’s in 1978 verlopen, dan zal Zweden zeker toetreden. ROOSENDAAL Achmilowskaja-Le- matchko, 1-0, dat was de grote klap die donderdagmiddag viel in de vijfde ronde van het interzonale damesschaaktoernooi te Roosendaal. De onaantastbare Le matchko speelde nogal onzeker, terwijl de Russin elke finesse in de stelling opspoorde. Vooral het afspel imponeerde. Een tweede feit dat de zaal begeesterde was de overwinning van landskampioene Alexandra van der Mtfe op de Italiaanse Gramignani. De gezondheid van Alexan dra lijkt bovendien met de dag vooruit te gaan. De wedstrijdleiding heeft om die reden haar tegen Lematchko uitgestelde party nu vastgesteld op zaterdag aan staande; dan zullen ook de hangpartyen alle tot een einde moeten komen. KAISERSLAUTERN. Willi Müller, de voorzitter van de Westduitse Bundes- ligaclub FC Kaiserslautern, heeft don derdag verklaard dat zijn vereniging in beroep zal gaan tegen de beslissing van de Westduitse voetbalbond de gestaakte ontmoeting KaiserslauternFortuna Düsseldorf reglementair de uitslag van 0-2 te geven. Bij de stand 0-1. moest de ontmoeting worden gestaakt, aangezien het publiek stenen en blikjes op het veld wierp. Kaiserslautern, dat voor de onge regeldheden verantwoordelijk werd ge steld, kreeg bovendien een boete van 8000 mark. Müller zei: „Ik heb er ge noeg van. Er is veel onwaarheid over ons geschreven en we zijn dermate be lasterd, dat ik er nog niet veel over weet te zeggen. Het staat alleen vast dat we in beroep zullen gaan”. In dat verband wordt gewezen op het demonstratieve vertrek uit de algemene vergadering van het betaalde voetbal. Tevens vindt FC Amsterdam dat het bestuur van de FBO zich voorturend buiten het werkgeversterrein in het be taalde voetbal beweegt in tegenstelling tot de gemaakte afspraken. Als laatste bezwaar wordt genoemd het bij herha ling optreden uit naam van, de clubs zonder daartoe’ door die clubs te 'zijn gemachtigd. FC Amsterdam verklaart zich bereid eventueel met andere clubs te komen tot de oprichting van een organisatie welke meer duidelijkheid in de verhoudingen tussen werknemers en werkgevers kan produceren, als dat niet de FBO kan zijn. p SEX- deur er echts 1( xhrodite Haarlerr LONDEN. De fanfares en de aan moedigingen waren voor de superstars op de Olympische atletiekbaan in Mon treal. Tegenover het kabaal rond de „amateur” helden stond de doodse stilte in professionele atletiekkringen. Het kla roengeschal in het kostbare Olympisch stadion verflauwe snel nadat de atletiek- elite de koffers gepakt had en in het vliegtuig naar huis was gestap. Maar de hypocrisie, die achter het begrip amateur verborgen gaat, blijft onverminderd ge handhaafd. Degenen, die trachten een op lossing voor deze tere zaak te vinden, worden genegeerd, wie ’t waagt zich te gen de huidige verhoudingen uit te spre ken krygt een straf opgelegd. I. vzL'ttöölUI Lcll’loIlltr Cvvl H. -Lzdcll C/1I1 is het noodzakelijk dat de reglementen worden veranderd. Maar eerst moeten de leden van het internationale Olympi sche Comité worden overtuigd. Dat zal tijd, veel tijd kosten. We kunnen helaas niet op eigen houtje beslissingen nemen. Als het IOC de moéd had de waarheid onder ogen te zien zouden de Olympi sche Spelen op een geheel andere basis gestoeld kunnen worden. Ik geloof niet dat het professionalisme meteen het ein de betekent van de Olympische Spelen. Voor mij ligt de toekomstige oplossing in het opheffen van het onderscheid tussen amateur en prof”. De meestallen willen een vergoe dingenbedrag aan start- en prijzen geld van 350.000 dollar voor iedere te organiseren Grand Prix. Dat vinden de bij WCR aangesloten landen veel te veel. Zij willen de prijs van vorig jaar (285.000 dollar) verhoogd met een gemiddelde EEG-prijsindex beta len, en dat zou voor Zandvoort bete kenen dat de organisatie voor 1977 op een bedrag van „slechts” 281.000 dol lar uitkomt, aangezien het bedrag van vorig jaar ook nog wordt ver minderd met een correctie ten op zichte van de dollarkoers en dit voor Nederland met de hardheid van de gulden gunstig uitpakt. Tot nu toe hebben zich zeven lan den bij WCR aangesloten maar men verwacht dat dit aantal binnenkort tot negen uitgebreid zal zijn. Argenti nië, Spanje, Monaco, Nederland, Frankrijk, Italië en West Duitsland zijn al toegetreden, terwijl het lid maatschap van Oostenrijk en België slechts een kwestie van tijd lijkt. Al de aangesloten landen hebben een bankgarantie van 100.000 dollar over gemaakt, die vervalt wanneer een van deze landen op eigen houtje met de constructeurs gaat onderhandelen om een Grand Prix te organiseren. Een soort garantie dus dat de boycot niet of erg moeilijk kan worden van Berlijn en München heeft men het daarmee betrekkelijk eenvoudig. „De toeschouwers zitten zo vex- van het veld, dat er nauwelijks iets kan gebeuren”, verduidelijkt Rudi Gutendorf, de trainer van Tennis Borussia uit Berlijn. In Hamburg, waar het publiek in ’t Volks- parkstadion redelijk ver van het speel veld zit, is men volgens manage-' Peter Krohn niet volledig van problemen ge vrijwaard. „Er zijn geen maatregelen te treffen, die excessen volledig uitsluiten, want dan zouden we hemelshoge hekken en pantserglas nodig hebben, en er zou gefouilleerd moeten worden. We moeten echter volgens de wet werken. Onder de 50.000 toeschouwers kan zich er altijd één bevinden, die met bierflessen gooit”. DEN HAAG De moeilijkheden, die wéren gerezen bij FC Den Haag rond Aad Mansveld zijn uitgepraat. Mansveld had tegenover de pers nogal wat kritiek geuit op trainer Anton Malatinsky, het geen de ausputzer weliswaar een voor waardelijke boete opleverde, maar te vens reden was rond de tafel te gaan zitten. Mansveld toonde zich donderdag dan ook niet geheel ontevreden over de gang van zaken: „In een gesprek met de technische leiding en manager van Hal is alles uitgepraat. Na de wedstrijd tegen Roda heb ik wat te emotioneel ge schreeuwd dat de trainingsmethoden van Malatinsky slecht zijn. Nu hebben we daarover gesproken. Er zullen meer za ken op papier worden vastgelegd. Dan weet je waar je aan toe bent”. Mans veld die de langste staat van dienst heeft bij ADO en FC Den Haag van de huidige spelersgroep, wil in ieder geval geen aanvoerder meer zijn. Het enige land dat eigenlijk wei gert om lid van WCR te worden is Engeland. Op de wip zitten verder Watkins Glen (Amerika), Zuid-Afri- ka> Canada en Japan. Hoewel het onduidelijk is of dit laatste land überhaupt nog wel eens een Grand Prix zal organiseren. Er werd in Monaco gefluisterd dat de laatste Ja panse Grand Prix, de eerste die in dat land werd georganiseerd, een de- ficiet van drie honderd tot drie hon derd vijftig duizend dollar heeft op geleverd en zo’n verlies werk je niet even weg natuuriyk. SYDNEY (REUTER) Betty Stöve heeft in de kwartfinales dames enkel spel van het internationale toernooi te Syduey een verrassende overwinning ge boekt on Evonne Cawley (Aus), de Ne- (lerlande won met 7-6, 6-4. Er werd, behalve tussen Kushnir en Hartston, aan alle andere borden op het scherp van de snede gevochten. De par tij Belawenets-Corry Vreeken is na ze ven uur spelen opnieuw verdaagd: de oud-kampioene van Nederland vecht voor remise. Samengevat is de ranglijst grondig dooreen geschud. Het aantal kanshebsters op de begeerde drie top- plaatsen ligt ongeveer op zeven; dat wil zeggen dat de helft van de deelneem sters alle hoop moet laten varen. Vrij dag volgt de zesde ronde. Ad Paulen, in Montreal gekozen tot president van de International Athletic Federation (IAAF), zei onlangs in een interview met het Franse sportblad l’E- quipe: „het is niet zo eng belangrijk dat sommige atleten startgeld krijgen. Van veel meer belang is dat ze met overtui ging, als ware sportmensen aan de wed strijden deelnemen”. Zonder twijfel han delen veel prominente atleten met over tuiging, maar dan meer op het gebied van hét illegaal aannemen van riante geldbedragen. Iemand, die heeft gepro beerd een aanvaardbaar alternatief in te voeren, is Mike O’Hara, de Amerikaanse sportimpressario, die in 1973 de professi onele International Irack Association (ITA) heeft opgericht. Mike O’Hara moet iets andiers voor ogen hebben gestaan dan wat hij xju heeft bereikt. Nadat er vier seizoenen lang geld bij moest lijkt de ITA nu aan het eind van de weg te zijn gekomen. En O’Hara geeft met ver ontwaardiging de atleten de schuld. Om De thuiswedstrijden van Helmond Sport worden de laatste tijd slechts door enkele honderden toeschouwer* bezocht. Het bestuur kan intussen weinig worden verweten en van een financieel wanbeleid is in het geheel geen sprake. De bedrijfsvereniging voor gezond heid', geestelijke en maatschappelijke belangen, waarbij Helmond Sport een schuld heeft van ruim 125.000 gulden, heeft gedreigd met een faillissements aanvrage. De moeilijkheden worden nog vergroot door de omstandigheid dat de sectie betaald voetbal van de KNVB en de belangenorganisaties in het betaalde voetbal, waarbij o.a. de Vereniging van Contractspelers (VVGS), momenteel met elkaar op voet van oorlog leven. Ze weigeren gezamenlijk met Helmond Sport de problemen te bespreken. LISSABON - De Nederlandse handbal- ploeg, die zich in Portugal geplaatst heeft voor de B-groep van het toernooi om het wereldkampioenschap,zal daar in uitkomen tegen Spanje en Noorwe gen. Het toernooi van de B-groep wordt van 25 februari tot 6 maart 1977 in Oostenrijk gehouden. De volledige groeps indeling van het toernooi in Oostenrijk is: Poule A: Tsjecho-Slowakije, Bulga rije en Zwitserland. Poule BZweden, Frankrijk en Oostenrijk. Poule C: Oost- Duitsland, Ijsland en Portugal. Poule D: Spanje, Noorwegen en Nederland. Als afronding van het voor het eerst op deze manier opgezette toernooi om het we reldkampioenschap zaalhandbal voor he ren vindt in 1978 in Denemarken de titelstrijd voor de A-groep plaats? Daar voor plaatsen zich zestien landen, waaronder een Vertegenwoordiger’ tin Amerika, uit Afrika en uit Azië, alsmede ’t organiserende land. Bovendien hebben de eerste zes landen van de Olympische Spelen (Sovjet-Unie, Roemenië, Polen, West-Duitsiland, Joegoslavië en Honga rije) recht van deelneming in de A- groep. PAPENDAL (ANP). Het Koninklij ke Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) heeft in de door de kernploegen intensief gebruikte sporthal op Papendal een verplaatsbare, met schuimrubber be veiligde, „valkuil” aangebracht. Deze valkuil, tot stand gekomen op aandrin gen van bondstrainer Albert Asarjan, in de Oosteuropese landen al lang in ge bruik, is zodanig geconstrueerd dat bij de afsprong van het toestel letsel is uitgesloten. Voor tegemoetkoming in de kosten (ongeveer 60.000 gulden) zal het KNGV een beroep doen op de stichting nationale sporttotalisator. El Salvador en Costa Rica hebben in een wedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal (Noord en Middenamerikaanse zone) tegen el kaar gelijk gespeeld: 1-1. In de 26e minuut kopte Cabrera in voor El Salva dor, maar 13 minuten voor het einde ma kte Barillas gelijk. Er waren 55.000 toeschouwers, die voor de wedstrijd de toegangspoorten van het stadion hadden geforceerd. Volgens de verklaringen van de politie waren de toeschouwers reeds vier uur voor het aanvangsuur van de wedstrijd aanwezig, waarna nog eens een 15.000 fans trachtten door forceren van de toegangspoorten de tribunes te bereiken. De eerste set ging constant gelijk op. Uiteindelijk won Betty Stöve de tie break met 13-11. Evonne Cawley, die in mei haar eerste baby verwacht, reikte daarna helemaal niet meer tot haar grote vorm uit de eerste twee ronden. „Deze superstars zijn met geïnteres seerd in onze aanbiedingen omdat zij als amateurs meer geld onder de tafel kun nen vangen,” aldus O’Hara. „We kunnen gewoonweg geen concurrentie voeren met dat illegale systeem. De eisen van de atleten zijn nog waanzinniger dan in hét verleden.” Twee maanden geleden probeerde de Fransman Guy Drut. Olympisch kampioen 110 meter horden, de kat de bel aan te binden door toe te geven dat hij geld had aangenomen. Drut zei bij die gelegenheid dat hij van plan was met de wedstrijdsport te stop pen omdat hij de toestanden rond on derhandse betalingen beu was. Volgens Drut wist de IAAF van dergelijke prak tijken. maar prefereerden de hoogste atletiekbonzen te doen alsof er niets aan de hand is. Als antwoord sprak de IAAF een levenslange schorsing uit over de 25-jarige Fransman. Toen Ad Paulen de schorsing bekend maakte zei hij: „Het is een treurige zaak, maar we moeten ons aan de regels houden. We hadden geen andere keus”. Later, in het interview met l’Equipe, In Saarbrücken, Gelsenkirchen en Düsseldorf heeft men de veiligheids maatregelen uitgebreid. De overige ver enigingen geloven, zoals Hamburger SV- manager Petei’ Krohn zegt, „al het mo gelijke” gedaan te hebben om excessen te voorkomen. In de Olympische arena’j verklaarde Paulen: „Als we nu de ama- teurregels strict zouden hanteren zouden we drie- tot vijfhonderd eerste klas- atleten verliezen. Wat zou er gebeuren als iedere atleet zich zo zou uitspreken als Drut? In het westen hield de atle- tieksport dan vrijwel op te bestaan, terwijl de Oosteuropese atleten doodleuk doorgingen met het aanvaarden van in dividuele ondersteuning van staatswege”. Een van de medestanders van Guy Drut is dr. Urho Kaleva Kekkonen, president van Finland en vroeger voor zitter vari het Finse Olympische Comité. President Kekkonen, zelf eens een hoog springer met kwaliteiten, betoogt dat de verklaring van Drut juist zijn loyaliteit ten opzichte van de atletiek bewijst. De IAAF is bezig zichzelf compleet van de rest van de wereld, af te snijden”, aldus Kekkonen. „Alleen een huichelaar komt op de gedachte om de huidige regels van de internationale federatie te verdedi gen”. Paulen is de eerste, die toegeeft dat er veranderingen moeten komen en dat de sportfederaties tot de tegenwoordige situatie hebben bijgedragen. Paulen: „Óm aan de top te komen is het noodza kelijk vier of vijf uur per dag te trainen per dak- Is zoiets nog mogelijk voor een student, of iemand met eën baan? Hoe kan zo iemand in zijn levensonderhoud voorzien zonder geld te ontvangen? Wij, de internationale federaties, hebben het professionalisme zelf gecreëerd. Daarom Krohn gelooft in een maatschappelijke oorzaak van de ongeregeldheden rond de velden Hij erkent nauwelijks de heilza me werking van bestraffende woorden. „Van de toeschouwers zal 99 percent zich door de waarschuwingen via de luidsprekers niet aangesproken voelen. Dan neemt dit soort maatregelen de vorm aan van sifihijn-theater”. Pete? Krohn gelooft ook in de toenemende emoties van de voetbalsupporters., „Men heeft al bierflessen naar mijn hoofd gegooid, alleen omdat er over Krohn in de kranten zoveel slechte dingen hebben gestaan”. Voor deze uitingen, die Krohn ziet als een algemeen maatschappelijk verschijnsel, heeft hij dan ook geen oplossing. „Onder de bezoekers, van een voetbalwedstrijd zijn er altijd wel enke len. bij wie de overgang naar de crimi naliteit gemakkelijk plaatsvindt. Dan kan men slechts hopen dat er niets gebeurt”. een prijsverhoging van 340 procent geconfronteerd. Sinds 1973 alleen al was die verhoging meer dan 100 pro cent. Dat kan niet langer als wij deze race nog op een verantwoorde wijze willen organiseren. Maar we zitten niet alleen met dat probleem. De meeste landen in Europa en Zuid-en Noord-Amerika hebben dezelfde moeilijkheden. Daarom heeft die stichting nu gestalte gekregen. Verder ben ik blij dat er zoveel Europse circuits bij de boycot betrokken zijn. Als de constructeurs hun eisen niet terugschroeven dan zal ex- in Europa nauwelijks nog een Grand Prix zijn in 1977”. Maar zo'n vaart zal het waar schijnlijk toch wel niet lopen. De constructeurs en hun coureurs kun nen namelijk geen kant uit. Een organisatie van een eigen wereldkam pioenschap door de fabrieksstallen of een afscheiding, zoals in de tenniswe reld is gebeurd, is in de Formule 1 racerij praktisch onmogelijk, omdat er te weinig veilige banen zijn waar op een Grand Prix kan worden gere den. De glamour heeft in de Formule 1 wereld bij de coureurs plaats ge maakt voor kille zakelijkheid. Een wereldkampioenschap is publicitair en financieel gezien erg leuk, maar Hunt, Lauda c.s. zijn er eigenlijk veel meer in geïnteresseerd om het er te zijner tijd levend af te brengen. Aan gezien de dood een vaste metgezel is in deze sport op dit niveau, hebben de coureurs zich nu al jaren verenigd in een eigen vakbond de Grand Prix Drivers Association (GPDA), die vooral in de tijd dat ex-wereldkam- pioen Jackie Stewart nog voorzitter was, vaak absurde veiligheidseisen bij de circuit-directies deponeerde. Het is duidelijk dat deze coureurs niet van plan zijn om op onveilige renbanen te gaan racen. Daarom zijn Grand Prix-races op andere dan de bestaan de circuits op dit moment niet moge lijk en zullen de constructeurs tan denknarsend moeten toegeven aan de organisatoren RIO DE JANEIRO. - Brazilië heeft de nationale ploeg van Sovjet-Rusland in Rio de Janeiro met 2-0 verslagen. Bij rust was de stand nog 0-0. Voor Brazilië scoorde in de 74e minuut Falcao en in de 87e minuut Zico. De coaches van beide ploegen beschouwden deze ontmoeting die door 50.000 toeschouwers werd bijge woond als een welkome aanleiding om nieuwe spelers te testen met het oog op het naderende toernooi om de wereldti tel, dat in Argentinië zal worden gehou den. DÜSSELDORF (SID) In Saarbrüc ken staan parachutisten gereed, bij Schalke’04 speuren telelenzen naar de „misdadigers” en in Düsseldorf worden zaterdag 15.000 stencils uitgedeeld. Dit alles om het Westduitse voetbalpubliek tot bezinning te brengen. Het staken van de wedstrijd FC KaiserslauternFortu na Düsseldorf, afgelopen zaterdag op de Betzenberg in Kaiserslautern, heeft lot gevolg gehad dat enkele Bundesligaclubs extra maatregelen hebben getroffen om de negentig minuten voetbal zonder in cidenten te doen verlopen. Via de pers, de radio en televisie, clubblaadjes en de stadionluidsprekers, hetgeen als vanouds bij vele clubs al gebruikelijk was, wor den de bezoekers gevraagd verstandig te zijn. Alcohol, veelal de oorzaak van alle problemen,’ zou voor altyil uit de sta dions verbannen moeten worden. In ieder geval moeten de alcoholische dranken, die voor veel bezoekers de slechtste wedstrijd nog aantrekkelijk maken, uit sluitend in karton verpakt verkocht wor den. omdat flessen of blikken schade kunnen aanrichten. des Princes in Parijs speelden St. Etienne, de Franse kampi- oensclub die PSV enkele weken geleden xxitschakelde in het toernooi om de Eu ropese beker voor landskampioenen en Anderlecht, de winnaar van de Europese beker voor bekerwinnaars 1976, tegen elkaar gelijk: 0-0. HELMOND. Evenals voor de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afge lopen zondag, heeft het bestuur van Helmond Sport de KNVB verzocht zich ook voor de thuisontmoeting met Veendam komende zondag garant te stellen voor de salarissen van de spelers en trainer Ron Dellow. Dat verzoek zal nog wel eens herhaald moeten worden. Het is een uiterste noodoplossing voor Helmond Sport, dat met grote financiële moeilijkhe den kampt en met de ondergang wordt bedreigd. Het is duidelijk dat de fabrieken in een moeilijke situatie terecht zijn gekomen. Maar volgens CENAV-di- rekteur Johan Berepoot kon het moeilijk anders. Berepoot: „Sinds 1971 zijn we voor de organisatie van de Grand Prix van Zandvoort met IAAF-voorzitter Ad Paulen: „Ik geloof niet dat professionalisme einde betekent van de Spelen. Vorig /aar telde H ons landje 4 miljoen ^[__nieuwe en goede r. tweedehands auto's. Ze brachten hun inzittenden comfor- I tabel, snel en veilig I naar de plaats waar ze wezen moesten. Irt, Om dat zo te houden ih,''controleren wij links j en rechts (...en ver- 1 wijzen de rijdende J wrakken naar het kerk- j V hof). Wij leggen dan S P even beslag op uw tijd. JH 't Kost een paar minu- v ten, al heeft u'n prima vl wagen. Maar wat zijn ril nou 'n paar minuten? J Op mensenlevens, De politie. ZANDVOORT-MONACO - Het is al geruime tijd uiterst onrustig in de wereld van de Formule 1. Inzet van de Grand Prix-oorlog vormen dit keer de steeds buitensporiger finan ciële eisen van de constructeurs, waartegen de circuit-directies, die jaarlijks de races om het wereldkam pioenschap in de Formule 1 organise ren, nu massaal in opstand zijn geko men. Vorige week is in Monaco defi nitief de WCR (world champions ra cing) opgericht, waarbij de meeste circuits in Europa hebben besloten om de Grand Prix-races het komen de seizoen te zullen boycotten, wan neer de constructeurs hun eisen niet zullen matigen. Uitslagen: Burger d’Oliveira (Bra) - Veröci (Hon) 0-1 De Caro (Col) - Inez Orton (Vst) 1-0, Kushnir (Isr) - Hartston (Gbr) Van der Mije (Ned.) - Gramignani (Ita) 1-0 Fomina (Sov) - Lazarevic (Joe) 0-1 Asjmilowskaja (Sov) - Lematchko (Bul) 1-0. Belawenefs (Sov) - Vreeken (Ned) afg. De stand: 1. Hartston, Kushnir, Asj milowskaja, Voröci en Lazarevic 3 1/2 punten, 6. Lematchko 3 (vier partijen). 8. Van der Mije 2 t/2 (Vier partijen). 8 Fomina en De Caro 2. 10. Inez Orton 1 1 afg. ii. Belawenets en Vreeken 1 1 afg. 13. Borges d’Oliveira 1. 14. Gramignani 1/ 1 afg.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 21