ZEGGEN. WANT ANDERS WORDT ER NIET GEBOUWD W erkgroep Europaplein niet gediend van Nieuwe kozijnen Eigen V/oningbezit en ramen van kunststof Twee inbrekers GEDENKSTEEN VOOR BURGEMEESTER H. NIELEN I Motorrijder gewond Gispen SNEL „JA” opnieuw gearresteerd „chantage” Stichting KANTOORMEUBELEN WIJZIGING STRANDTOEGANG DE ZWAANSTRAAT i ‘s'° Overlijdensberichten 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK DECEMBER V R IJ D A G 3 19 7 6 8 ons In Oosterwijk-woningen (Van een onzer verslaggeefsters) Zeven maanden GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? n en Imui- iber, Procedure VAN RIXEL zo'n drukker Overleg HEEMSKERK De werkgroep Europaplein wil zich niet laten uit spelen tegen de winkeliers. In een brief aan het Heemskerkse college van B. en W. schrijft de bewonersvertegenwoordiging, door de Stichting Eigen Woningbezit geprest te zijn om zeer snel met de (enigszins gewijzigde) Stichtingsvoorstellen tot uitbreiding'van het winkeloppervlak op het’plein gg akkoord te gaan. Dit. omdat de winkeliers als huurders van de Stichting j|| vóór het ingaan van de nieuwe contractperiode (per 1 januari) zekerheid over de toekomstige ontwikkelingen willen hebben. S f: JLi Gedenksteen 4/ .g „BRANDENBURG” Opsomming t - JU (ADVERTENTIE) ELEKTROTECHNISCH BUREAU v.' .- (ADVERTENTIE) ^1 van materieel met (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE) J Brandweergebouw geopend Na de aanbieding van het rapport „Eu- ropaplein, geen blik waardig”, waarin de bewoners hun ideeën over de toekomsti ge vormgeving van het plein uiteenzet ten, is er - aldus de werkgroep - ..eerst zeven maanden niets gebeur. Vervol- Vervolgens reed er een oude, vooroor logse ladderwagen binnen, die men in bruikleen heeft van de gemeente Velsen. Het vehikel, waar geen schroefje meer van vervangbaar is, wordt nog met de ten de ladderwagen eigenhandig de hal uit moest rijden vertikte de motor het. Is de werkgroep over het verloop van de ontwikkelingen tot dusverre niet be paald optimistisch: men ziet wel degelijk mogelijkheden om de zaken alsnog zoda nig aan te pakken dat de belangen van geen der betrokkenen in de knel komen- Als eerste stap in die richting stelt men zich de toezegging van de Stichting aan de winkeliers voor, dat er hoe dan ook op korte termijn wordt gebouwd - alleen de manier waarop blijft voorlopig ambachtslieden gecostumeerde weerlieSen, geheel in de stijl twintiger jaren. i de heel Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) gens haalt de Stichting het oude luifel- plan uit de kast, poets het wat op met een „verspringende” gevel en een „leuk” dak en ziedaar: het konijn uit de hoed. Daarbij presteert de Stichting het dan nog om ons als werkgroep tot spoed te manen. Binnen enkele weken moeten we „ja” of „ja” zeggen. Op die manier wordt het ons wel erg moeilijk gemaakt om in de goede bedoelingen die de Stichting met het plein heeft, te blijven geloven”. t i Voor 'n juist advies inzake de inrichting van uw kantóor siegers haarlem Jansstraat 53 Telefoon 32 75 74 en 32 23 79 o Spreekuur. De raadsfractie van de VVD-Beverwijk houdt maandag van 19.30 tot 20 uur spreekuur in het Stadskantoor. Winkelsluiting. Na de serie Sint Nicolaas-koopavonden zullen alle Bever- wijkse winkeliers zaterdagmiddag hun zaken om 17 uur sluiten. ontwikkelingsplan voor het Europaplein. Deze hoofdlijnen worden dan weer als „voor de uitwerking in acht te nemen regelen” opgenomen in een ontwerp- bestemmingsplan Europaplein, waarbij de werkgroep •verwijst naar het door haar in oktober ingediende bewonersbe- stemmingsplan en de in dat kader ge schetste inspraakprocedure. „Vanaf de oprichting van de Werk groep Europaplein hebben wij ons op het standpunt gesteld dat een aantrek kelijk. volledig en goed renderend win- kelapparaat essentieel is voor een wijk centrum als het Europaplein”, schrijft de werkgroep. „De belangen van winke liers en bewoners zijn hier dezelfde:' er moet een attractieve winkeluitbreiding komen en het plein moet een aantrekke lijk centrum voor de wijk zzijn”. „Bewoners en winkeliers hebben recht op het beste plan voor het Europaplein. Dat beste plan kan alleen tot stand komen in open overleg tussen alle be trokkenen, wanneer zowel de gemeente lijke overheid als de Stichting bereid zijn alle alternatieven serieus en diep gaand op hun mogelijkheden te toetsen. Pas dan kan een beargumenteerde afwe ging van belangen plaatsvinden". Intussen kan de Stichting in nauw overleg met de andere betrokkenen de overeengekomen hoofdlijnen gaan uit werken tot bestekklare plannen, waar voor vervolgens een bouwvergunning zal moeten worden aangevraagd. De gemeen te zorgt inmiddels voor beplanting, maat regelen tegen windhinder en voor con- cept-ontwerpen voor de inrichting van het plein. waarop ook de volgende sprekers hun toespraak baseerden. Dat waren de ver tegenwoordigers van de Vereniging van Zaanse bedrijfsbrandwgren en het Zaan- se brandweerkorps (als buren) en. aanne mer Min. Twee echtgenoten van Heems kerkse brandweerlieden boden het korps tenslotte op rijm muziekapparatuur aan ter verhoging van de stemming in de kantine. Commandant Baardemans be dankte alle sprekers en al degenen die aan de voorbereiding en de bouw van de nieuwe behuizing hebben gewerkt en hrj nodigde vervolgens de zeer talrijke aan wezigen uit het gebouw de bezichtigen en een drankje te drinken. Voor de Heemskerkers die het gebouw willen bezichtigen houdt de brandweer zaterdag en zondag aanstaande open huis. De uitkomsten van deze drie onder zoeken c q. schetsplannen worden -- be sproken door alle betrokkenen, te weten de gemeente Heemskerk, de winkeliers vereniging Europaplein, de Stichting Ei gen Woningbezit en de bewonerswerk- groep. Doel van dit overleg is het eens te worden over de hoofdlijnen van het BEVERWIJK B. en W. willen ƒ1.6 miljoen uittrekken voor het plaatsen van nieuwe kozijnen, ramen en keuken deuren van kunststof in 158 woningwet woningen in „Oosterwijk”. Deze vernieu wing komt per woning ongeveer op een kleine tienduizend gulden. Het is voor liet eerst in Beverwijk dat wonin gen met dergelijke kunststofmaterialen worden uitgerust. De toepassing van kunststof in de bouw is in West-Duitsland al in een ver gevorderd stadium. WIJK AAN ZEE. Tussen Wijk aan Zee en de Noorderpier is de duinvoet de laatste jaren door aanstuiving aanzien lijk verhoogd en meer zeewaarts komen te liggen. In dit verband zijn op verzoek van rijkswaterstaat de afrastering en de strandopstallen tien meter zeewaarts verplaatst. Als gevolg van de aanwas moeten nu ook de strandtoegangen wor den aangepast en dat geldt vooral voor de strandtoegang bij de De Zwaanstraat. open. Eventueel zou dit in de vorm van een speciaal beding in het huurcontract kunnen worden opgenomen. I-n de tweede plaats moet een distribu- tie-planalogisch onderzoek zo spoedig mogeiijk duidelijk maken hoeveel en welke voorzieningen op het plein nodig zijn, dit in nauw overleg met de rijks- consulent voor handel, ambacht en dien sten in Haarlem. Vervolgens vervaardigt de Stichting in samenwerking met de gemeentelijke diensten een aantal alter natieve schetsplannen met betrekking tot vorm en situering van de winkels en de inrichting van het plein. Van deze plannen dient dan tevens een financieel- ecohomische vergelijking te worden ge maakt, Voorts laat de gemeente met spoed een windtunnelonderzoek verrich ten naar de te verwachten windhinder op het plein en naar het effect dat maatregelen daartegen zullen sorteren. VELSEN. Een 21-jarige motorrijder uit Driehuis raakte donderdagmiddag vrij ernstig gewond toen hem op de kruising van de Amsterdamseweg en de ’s_Gravenlust - naar de politie vaststelde - geen voorrang werd verleend door een dame, die met haar auto uit de 's-Gravenlust kwam rijden De motorrij der moest met een linkerbovenbeen- fractuur en inwendig letsel naar het Zeewegziekenhuis worden overrgebracht. Auto en motor werden geheel vernield. Daarna pas kreeg burgemeester H. Nieten het woord, die terecht voldaan mocht zijn over het feit, dat deze fraaie en doelmatige b randweerbehuizing nog net binnen zijn ambtsperiode gereed is gekomen. „Ik kan nu wel weggaan. De brandweer is up-to-date”, waren zijn woorden, maar hij stippelde toch maar even het toekomstige beleid uit: een verdergaande reonaiisering en meer na druk op de brandpreventie en de hulp verlening. „Geef de gemeentebesturen af en toe maar een zetje in de rug”, was zijn advies aan d e aanwezige brand weercommandanten, die uit de verre omgeving vrijwel zonder uitzondering Het ogenschijnlijk nog goede en ge zonde hout van de kozijnen, ramen en - deuren van de 158 woningen is ernstig aangetast door houtrot. Gebleken is dat - door conservering of behandeling van houtveredelingsmiddelen houtrot niet voorkomen kan worden. Het kunststof- materiaal is kleurecht, vlamdovend en bezit een goede geluids- en thermische isolatie. een wettelijke verplichting nog steeds geen goed distributie-planologisch onder zoek is verricht; dat aan een windtunnel onderzoek naar de windhinder op het plein evenmin iets is gedaan; dat het verkeers- en parkeerprobleem nog altijd niet is opgelost; dat er ook nog geen (goed) bestemmingsplan ter visie is ge legd; dat de noodzaak tot overdekt win kelen tot nu toe niet afdoende is apnge- toond; dat de stichting ook in haar „nieuwe” plan geen poging doet het plein tot een geheel te maken en dat de bewoners tenslotte uiterst cynisch ge stemd zijn over het nu gelanceerde dak- tuinen-voorstel, wat men op grond van elders opgedane ervaring min of meer als een „zoethoudertje” beschouwt. „revue BEVERWIJK - Twee van de drie mannen, die afgelopen weekeinde een reeks van inbraken en diefstallen be kenden maar op grond van hun medewerking aan het onderzoek op vrije voeten werden gesteld, zijn door de politie Beverwijk alsnog in hech tenis genomen. Het duo, een 18-jarige inwoner van Wijk aan Zee en een even oude Beverwijker, blijkt zich namelijk ook bezig te hebben gehouden met brand stichting. Door nun toedoen gingen op 10 oktober in de badplaats twee auto’s in vlammen op. Hun makker in de misdaad, een 16- jarige Wijk aan Zeeër, was niet bij deze branden betrokken. Hij mag dan ook voorlopig nog vrij blijven rond wandelen. Grote paniek. Brandweermannen moes ten deladderwagen eigenhadnig de hal uit duwen. Allemaal scherts en een kleine hint van de Heemskerkse brand weer om even te laten weten dat men dringend verlegen zit om een nieuwe ladderwagen. Een losse motorspuit met een takelwagen, een hoge druk- en een lage drukwagen,zestien jaar oud, pas seerden de „revue” en toen kwam het moderne materieel, een hulpverlenings- wagen met aanhanger en de n ieuwe hoge- en lagedrukwagen, waarvan er in maart nog een tweede arriveert. Alle wagens waren smaakvol met bloemen versierd. De Heemskerkse brandweer had zich gepresenteerd, de grote zijdeu ren konden weer dicht en er volgde een diashow van de bouw van de nieuwe brandweerkazerne. Hecht de werkgroep niet bijtijds of heelmaal geen goedkeuring aan de Stichtingsplannen, dan wordt er - zo stelt men bij Eigen Woningbezit - op het Europaplein niet gebouwd. „Dat betekent dus tikken of slikken’’, concludeert de werkgroep, die overigens niet van plan is zich door dit soort methoden te laten chanteren. „Naar onze stellige overtuiging”, zo besluit de werkgroep haar door de leden F. Paree, F. Veldmeijer, M. van der Voort en N. Wiersma ondertekende brief, „kan deze procedure voor alle betrokkenen aanvaardvaar zijn en kan zodoende bovendien snel de noodzakelij ke verbetering van het centrum van Oosterwijk-Zuidbroek worden verwezen lijkt. Wij van onze kant verklaren ons - als immer - bereid daar hard aan te werken”. HEEMSKERK - Uiteraard met enig stuntwerk is donderdagavond het nieuwe brandweergebouw aan de Corn. Groen- landstraat officieel door burgemeester II. Nielen geopend en overgedragen. De grote garagehal was als receptiezaal in- gericht en na een welkomstwoord van brandweercommandant A. Baardemans gingen daarvan vooraan grote zijdeuren omhoog. Achtereenvolgens passeerden door de grote hal het fanfarekorps St. Caecilia met daarna een oud brandspuit- je uit 1920, omringd door als bakker, slager, schoorsteenveger en andere am bachtslieden gecostumeerde brandweer lieden, compleet met elk een staf, die toen men nog noet geüniformeerd was, de rangen aangaf. BEVERWIJK. Overleden: Anna Elisabeth de Coninck, Wupperstraat 28, Heemskerk, 52 jaar. Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 19-19.30 uur in het uitvaartcentrum aan de Velserweg. Crematie om 10.30 uur op Westerveld. De garagehal rollend materieel van de brandweer rij dend kon worden gepresenteerd in hal. Deze „revue” begon met een i oud brandspuitje, voortbewogen door als brand- van de In de brief, waarvan afschriften zijn gezonden naar onder meer de raadsfrac ties; de rijksconsulent voor handel, am bacht en diensten te Haarlem; Gedepu teerde Staten en de Provinciaal Planolo gische Dient, geeft de werkgroep ook de gemeente een fikse veeg uit de pan. „Een ander ergerlijk aspect van de huidige situatie” - zo schrijft men - „ligt in het feit dat het college zich als de uiteindelijk verantwoordelijke instantie voor de ontwikkeling van het plein, tot nu toe angstvallig.' buiten schot houdt, zich bij monde van 'wethouder Roozen verschuilend achter de frase „wij bieden slechts de planologische mogelijkheden” naai Heemskerk hun kader. Elk jaar moet daar een grote hoeveel-,, heid opgewaaid zand worden verzet om het strand redelijk toegankelijk te ma-J ken en te houden. Tegen dit regelmatig weggraven van het zand heeft rijkswa-, terstaat bezwaren en van die zijde komt het verzoek tot aanpassing. De uit tej voeren werkzaamheden omvatten een ophoging van de De Zwaanstraat over een lengte van zestig meter en een verlenging van de straat met ongeveer 25 meter. Bovendien zal het wegtracé bij ~i het strand in noordwestelijke richting-"-' Burgemeester Nielen onthulde vervol gens een gedenksteen met zijn naam, herinnerend aan de eerste steenlegging en de officiële opening. Voor de aanwe zigen in de grote hal was deze handeling die zich elders in het gebouw afspeelde te volgen via een gesloten televisiecir- cuit. Het jongste lid van de brandweer bood de burgemeester daarna een tinnen beker met inscriptie aan. De districtsinspecteui kon deze avond niet aanwezig zijn, maar de hoofdinspec teur van het brandweerwezen in Neder land deed het Heemskerkse korps de eer aan hem te vervangen. „Een goede outil lage betekent een’ verhoging van de paraatheid”, aldus de hoofdinspecteur die zich tot de burgemeester richtte met de woorden: „U hebt bet toch bereikt”. Na hem sprak de commandant van de Haarlemse brandweer, tevens voorzitter van de kring Kennemerland en kring- commandant van de BB. Samenwerking en waardering waren zijn trefwoorden Oosterduinweg 20 - IJmuiden iD Telefoon 02250 - 1 34 05 voor uw licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud. Levering van alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR. industrieel en huishoudelijk. Alpha Soos. Zaterdagavond 4 decem ber treedt in de Alpha Soos aan de C. H. Moensstraat te Beverwijk de driemans- formatie „Makker, Rakker, Stakker” op. De heren brengen straatliederen, rags en countrymuziek ten gehore. Aanvang van het optreden om 21 uur. Toegang gratis. worden afgebogen om aantasting van de bestrating en het onderstuiven ervan r I; met zand zoveel mogelijk tegen te gaan. ,T De kosten worlen geraamd op ƒ35.200. Dit getuigt zowel van bedroevend wei nig daadkracht als van een gemeentelijke overheid”. Opsommend wat er zoal vooral niet gebeurd is, stelt de werkgroep dat het bewonersalternatief ..Europaplein, geen blik waardig” nooit serieus is overwo gen; dat de gemeente zich steeds tot toekijken heeft beperkt; dat er ondanks waren gekomen met ^^0,0 W'

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9