Michels beslist harde aanpak Zweedse spits CO PRINS TRAINER IN BELGIË Feyenoord wil „Als men een wil kan dat” iSimpel Roda JC was tegen slim Ajax niet erg best bij de les IHI I I Castenmiller: 10 SPOR1 I Bezeten Onverbiddelijk Gemotiveerd Eindsprint I r Royale beloning - 71/ b 1 Utrecht-fans richtten weer vernielingen aan (Van onze sportredactie) BARCELONA. Rinus Michels is de (Van onze sportredactie) Telstar eindelijk weer gemotiveerd (Van onze sportredactie) in (Van onze sportredactie) JAN PREENEN (Van onze sportredactie) t. (Van onze sportredactie) Kortom, er moest iets gebeuren, wil den de spelers weer gemotiveerd raken. Die verandering werd gisteren zichtbaar tijdens het duel tegen FC Utrecht. Tel star, dat er dit seizoen een traditie van had gemaakt om in het eerste kwartier van een westrijd nauwelijks initiatief te ontplooien, pakte de nummer 3 van de eredivisie meteen aan en gunde Utrecht geen tijd om in te werken. zware Stam Velsen, de Haarlemse politie kenne lijk niet op moeilijkheden had gere kend.” De politie van Velsenverleende ook in Haarlem assistentie, „omdat”, zo verklaarde een politiefunctionaris in Stout: „We zijn in deze competitie nog nooit zo geladen geweest voor een wed strijd als nu. De concentratie was enorm, er werd ook niet zo gedold als anders”. Opnieuw zonder Dick Helling, die donderdag tijdens de training met een sliding zijn knie openhaalde, trok het uiterst bescheiden geklasseerde Tel star zich niets aan van het standsver- manier verliest, moet je de schuld bij je zelf zoeken”. Afgezien van de niet uitgevoerde be- rakingsopdrachten aan de kant van Ro- ia JC, hebben drie factoren de wedstrijd beslist: ten eerste de zwervende rol van Baud Geels, een nieuwigheid je waardoor Wa JC volslagen werd verrast; ten tweede de vroege blessure van libero Roda JC vocht zich leeg om de eerste thuisnederlaag af te wenden. Aardig voor het publiek, die pakkende tweede helft. Maar Roda JC schoot er niets mee op. „Ja, het is natuurlijk prachtig als je zo terug komt. Dank je de koekoek”, reageerde Bram Geilman. „Maar de poen ben je kwïjt...”. reserve van Ajax was de come-back van Roda JC frappant. In Utrecht kon de spoorwegrecher- che een balans van de vernielingen opmaken. Zitbanken, toiletdeuren en tl-buizen waren uit de trein gerukt en ook waren er twee brandblussers leeggespoten. Ook in een andere trein, die via Hilversum naar Utrecht reed, waren lampen van het plafond ge haald en op de grond kapotgesmeten. De spoorwegrecherche verklaarde dat de vernielingen van ernstiger aard waren dan andere keren. Er zijn geen mensen aangehouden. de linies sloten beter aan, de deking werd korter, en eindelijk ging Roda JC gemotiveerd voetballen. Bert Jacobs: „We kunnen het wel. Als je het aantal kansen ziet dat wij na de rust hebben gehad, dan hadden we zeker gelijk moe ten spelen”-' De trein vanaf IJmuiden, gevuld met hoofdzakelijk Utrecht-supporters, stond al enkele minuten na het ver trek weer stil omdat er aan de nood rem was getrokken. Op dit moment werd van de gelegenheid gebruik ge maakt om een ruit van een aan de spoorbaan gelegen huis in te gooien. Te laat werd Sten Ziegler vervangen. De Deen was al in de vijfde minuut geraakt (enkelblessure) door Notten. Trekkebekkend liep hij erbij, toen Ajax toesloeg. Pas na 0-3 werd hij afgelost. Leo Ehlen ging als laatste man spelen. Zo tam en hulpeloos als Roda JC was begonnen, zo overtuigend en krachtig acteerde de Kerkraadse ploeg in de tweede helft Bert Jacobs sprak in de kleedkamer harde woorden. Het gevolg: Nadat Ruud Krol tien minuten later met een ver schot Geilman had versla gen (0-2), sloeg Ajax nog een keer onverbiddelijk toe. René Notten glipte als een vogeltje zo vrij door tot dicht bij de achterlijn en bereikte Hans Erkens, die als een duveltje uit een doosje in het centrum was opgedoken. Zijn kopbal VELSEN. Telstar is duidelijk beweging gekomen, nadat enkele spelers (Stout, Van der Meeren) openlijk hebben aangedrongen op een koerswijziging. Niet alleen eisten zij van hun medespe lers karaktervoetbal, maar bovendien drongen zij er bij trainer Joop Casten miller op aan dat hij met zijn aanpak verder zou moeten gaan dan het geven van boetes (een gulden per minuut) aan degenen, die zich te laat voor de trai ning en de wedstrijd melden- De Haagse oefenmeester, voorstander van de „zach te lijn”, zou zich niet langer meer tussen de spelers moeten bewegen, maar duide lijk moeten maken dat hij de baas is. Roda JC viel in de eerste helft als bezeten aan, ontmantelde zijn eigen ver dediging en speelde daarmee in het straatje van Ajax, dat in alle rust zijn counterwapen scherpte. In de tiende mi nuut was het zover. La Ling lanceerde Schoenaker, die de bal doorspeelde naar Geels. Diens schot was niet eens zo moeilijk- De fout van Roda JC bij het eerste doelpunt was drieledig: John Pfeiffer stond niet bij Geels; Ziegler was nie’t meer bij machte Schoenaker af de baf^ mBD. Br W precies gebeurd waar Jacobs zo lang voor had gewaarschuwd: Roda JC had de coun- tertactiek van Ajax onderschat. 20ste minuut deponeerde Jos Jonker de bal op het hoofd van Paul Stam, die koppend scoorde. Telstar had daarbij wel het geluk dat scheidsrechter Berre- voets het spel niet wenste te onderbre ken toen Ben Schubert geblesseerd op de grond lag. Berrevoets: „Voordat dat doelpunt viel heb ik geen geblesseerde speler gezien. Ik stond toevallig met mijn rug naar hem toe. Ik weet trou wens toch niet of ik wel gestopt zou zijn. Wil ik affluiten dan moet er sprake zijn van een ernstige blessure”. Utrecht, dat in die 20ste minuut niet over zijn voorstopper kon beschikken, protesteerde dan ook tevergeefs, en werd pas weer enigszins zichzelf, nadat Leo van Veen in de 38ste minuut een van de eerste kansen voor zijn ploeg had aangegrepen om de gelijkmaker te produceren. Na een voorzet van Flight kopte hij de bal langs doelman Van der Meeren: 1-1. Sten Ziegler, die bij de eerste doelpun ten niet meer over het volledige sprint- vermogen beschikte; en ten derde het gemak waarmee Ajax scoorde (vier acties, drie doelpunten), hoewel daar blunders van Geilman aan ten grondslag lagen. BRUSSEL. Co Prins, oud-voetbal- ler van Ajax, is trainer in België gewor den. Prins is na zijn voetbalavontuur in de Verenigde Staten de eerste beroeps trainer in het Belgische provinciale voetbal. De voormalige Amsterdammer traint de vereniging Rita, die uitkomt in de derde provinciale klasse, die in Ne derlandse begrippen overeenkomt met een amateurvereniging uit de derde klasse van de KNVB. De vereniging Rita komt uit het plaatsje Berlaar, een ge meente in de omgeving van Lier. Prins komt voor de training en de begeleiding wekelijks twee maal uit Helmond over. KERKRADE. Anderhalf uur lang had Bert Jacobs er vlak voor de wedstrijd tegen Ajax op gehamerd: „Dek de counterpunten af. Let op de middenvelders Erkens en Notten. Die kruipen steeds over de voorste linie heen”. De Roda JC-trainer had beter tegen een muur kunnen pra ten. Na iets meer dan een kwartier stond Ajax met 30 voor. Simpel weg scoorden achtereenvolgens Geels, Krol en Erkens. Als stoute jon getjes die slecht naar de meester luisterden, werden de Roda JC’ers in de hoek gezetIn het spectaculaire tweede bedrijf sleepte Nanninga er voor Roda JC nog een draaglijke 2—3 eindstand uit. Erg interessant en boeiend voor het publiek. In feite was die toegift van Roda JC mosterd na de maaltijd. Dat gaf ook Bert Jacobs toe: „Als je op zo’n kinderlijke ■MH I JACOBS VELSEN. Ook in IJmuiden heb ben de supporters van FC Utrecht na de wedstrijd tegen Telstar de aan dacht op zich gevestigd. Op het sport park Schoonenberg viel het nog wel mee, maar het legioen richtte grote schade aan in de trein van IJmuiden naar Utrecht. De grote politiemacht op sportpark Schoonenberg en het feit dat ieder verdacht individu bij binnenkomst werd gefouilleerd, zorg de er voor dat de luidruchtige sup porters zich inhielden. Alleen moes ten enkele reclameborden er aan ge loven en werd de tribune met verf beklad. „KINDERLIJK VERLIES” Op dat moment een veel te royale beloning voor een teleurstellend Utrecht, dat in die eerste helft enkele malen goed wegkwam. Tweemaal liet Stout het echter afweten. Eerst nadat Schubert zich in de conditie van het veld had vergist en onderuit was gegaan en ver volgens nadat Van Maurik de bal op onbenullige wijze had verspeeld. Castenmiller: „Voor rust hadden we al op 2-0 moeten staan, dan hadden we een gewonnen wedstrijd gespeeld”. Zover kwam het niet. Utrecht kwam langszij, waarna van ruimtedekking werd overge schakeld op consequente mandekking. Bovendien raakte Telstar verzwakt door het uitvallen van Arno Wel-lerdieck (en kelblessure). Frans van Essen nam zijn plaats als ausputzer over, Ton Kamhues werd voorstopper en Monne de Wit draafde op als middenvelder. Het gevolg van dat alles was dat Telstar zonder een doordouwerige speler als Kamphues de greep op het middenveld na rust kwijt raakte en de spitsen, van wie Frank Kramer nauwelijks in het stuk voor kwam, nogal eens geïsoleerd stonden. In de tweede helft kwam Telstar ook niet verder meer dan een wegens buitenspel afgekeurde goal van Paul Stam (gisteren een geduchte concurrent van de gebles seerde Ed Kraal), die knap inkopte na voorbereidend werk van Stout. Voor het overige wist Telstar nauwelijks nog ge vaarlijk te worden, ook al omdat som migen duidelijk aan het eind van hun krachten waren. Stout: „In de tweede helft was ik kapot, het veld eiste ook pogal wat van ons”. Utrecht, dat lange tijd erg omslachtig te werk was gegaan, wist er niet van te profiteren, al creëer de het nogal wat kansen. Van der Mee ren, die zowel Fligt als Hulshorst af stopte, als Kees Kerkhof, die eenmaal op de doellijn moest redden, hielden het gelijkspel echter vast. Van der Meeren: „Dat punt is precies wat we wilden hebben. Als het er aan staande zondag tegen Eindhoven dan maar twee zijn”- En Castenmiller: „Over de inzet kan ik zonder meer tevreden zijn. Er is ditmaal keihard gewerkt. En wat de opmerkingen van sommige spe lers betreft, als ze harder willen worden aangepakt, dan kan dat.” „Ik heb de touwtjes de laatste tijd al wat strakker aangetrokken. Zonodig wil ik wel verder gaan, al blijft het moei lijk, omdat niet iedereen hetzelfde is. De een vraagt een andere behandeling dan dan de ander”. Pierre Vermeulen, langs Suurbier ge draaid, trok de bal voor het doel van Schrijvers. Het volgende schot van Toonstra werd afgeweerd: Hans Erkens scoorde tegen Roda JC het derde en beslissende doelpunt voor Ajax. Doelman Bram Geilman was kansloos op de inzet van de bebaarde middenvelder. schil en probeerde het een snelle beslis sing te forceren. Zover reikte de eindsprint van Roda JC echter niet. John Pfeiffer, die voor de rust geen greep had gehad op de avontuurlijk rondzwervende Geels (hij was tegelijk spits en verdediger) hield zjjn object in de tweede helft beter in de gaten. Roda JC ontwikkelde plotse ling zoveel pressie, dat Krol en Hulshof het niet meer waagden uit het 16- metergebied te komen. Natuurlijk had Ajax er geen behoefte meer aan om aanvallend spektakel te bieden, maar ook geprojecteerd tegen de begrijpelijke ROTTERDAM. Feyenoord heeft belangstelling voor de 22-jarige Zweedse spits Torbjorn Nielsson. Na woensdag zal Feyenoords directeur Guus Brox naar Gothenburg vliegen m met de door Ove Kindvall aanbe volen Zweed te onderhandelen. Het is ie bedoeling van Feyenoord om hem voor 15 december te contracteren, zodat hij ook het lopende seizoen kan uitkomen in UEFA-Cupwedstrijden Het feit of Feyenoord komende woensdag wel of niet de volgende ronde van de UEFA-Cup zal halen, is voor de spoed van de onderhandeling ioorslaggevend. „Het vervelende is alleen, dat niet alleen wij achter deze jongen aanzitten”, verklaarde Guus Hrox zondag, „er zijn nog andere vooraanstaande Europese clubs in hem geïnteresseerd. Dat maakt de taak wel gecompliceerder”. hecht belaagt het Telstar-doel waar Van der Meeren de bal probeert te achterhalen. Op de voorgrond liggen Van Veen en liaphues. Daarachter de gespannen aandacht van Kerkhof, arbiter Berrevoets en Van Staa. was raak: 0-3. Vier acties had Ajax ondernomen. De eerste was een ver schot van Geels, dat door Geilman nog werd gestopt; de volgende drie pogingen waren doeltreffend. Een falend Roda JC, dat de organisatie schromelijk had ver- waarlosd, was eenvoudig weggetikt. „Die doelpunten hadden nooit mogen vallen”, gromde Bert Jacobs na afloop. Het werd af geweerd: Nanninga knalde in tweede instantie raak (1-3). Later zou Piet Schrijvers zich met ware doodsverachting op de schoenen van Toonstra moeten werpen om een doel punt te voorokmen. Een kwartier voor het einde was de spanning volop terug, nadat Van de Lem zich op rechts had vrijgemaakt en Nanninga de scherp ge stoken bal ineens op zijn schoen had genomen: 2-3. De vonken spatten eraf. De trein kwam met een kwartier vertraging aan in Haarlem, waar een groep van ongeveer honderd mensen de trein uitging en na schermutselin gen met de politie weer terugkeerde. Daarbij speelde het zware terrein lichtgewichten als Paul Stam en Co Stout in de kaart. Voor het duel had Stout nogal ontzag getoond voor iemand als Joop van Maurik, die heel wat meer kilo’s kan inzetten. Na de overvloedige regenval werkte het grote verschil in gewicht juist in het voordeel van jon gens als Stout. Vooral in het eerste half uur toen Van Maurik en ook Marco Cabo voorbijgelopen werden alsof ze er niet stonden. Han Berger, de trainer van FC Utrecht, die na afloop tevreden de hèdft van de winst (1-1) inde: „In die periode zijn we goed weggekomen. De organisatie klopte niet, vooral Kamphues werd te vaak vrijgelaten”. De overrom- pelingstactiek van Telstar leverde echter niet meer dan een doelpunt op. In de SPORTIEF a Cruijff en Neeskens meespelen in het belangrijke duel België-Nederland dat ,p 26 maart 1977 wordt afgewerkt. In jpanje worden op zondag 27 maart geen lompetitie- of bekerwedstrijden gespeeld jmdat dan de interland Roemenië-Span- e op het programma staat. Het bestuur fan CF Barcelona heeft de beslissing jyer het vrijgeven van het Nederlandse weetal in handen gelegd van trainer tichels. I Cruijff zelf verklaarde dit weekend lat hij en Neeskens op de bewuste dag foor Oranje beschikbaar zijn. Michels Lhter: „Het is nu nog te vroeg om éen besluit te nemen. De toestemming zal [fhangen van de plaats die Barcelona in haart op de ranglijst inneemt".

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11