Velsense politie had zaak onder controle... Auto na slip tegen vangrail Inbreeksters Bedrijfsongeval laten politie bij Hoogovens achter zich Auto gestolen Politie wil Alleenstaandencentrum in Velsen-Noord tijdelijk sluiten Hoogovens doet Komité Anti-voorhaven bod op Engelse keek terug op acties onderneming Velsen-Noord was Sinterklaas voor kinderen van „Casa Carmeli Speurtocht naar laatste vaten gif ILUJIEJJICS) al aan Lubro gedacht vandaag me "I >1 de beste wensen vergezeld vsin Horeca-vergunning laat lang op zich wachten Politie haalde zes bestuurders Kort politienieuws Kort IJmondnieuws verwerkingsfabriek voor oud papier WADDENZEE AFGESCHERMD Vakbonden willen in Stisa-bestuur installatiebouw uit het verkeer bloemen uw Fleurop-bloemist I weet er alles van! Van Gelder bouwt een 6 MAANDAG DECEMBER 5 19 76 IJMUIDEN VELSEN UV5 KOMITÉ: CONTAINERHAVEN HOEFT OOK NIET 95 Voetbalfans FC Utrecht luidruchtig en baldadig weg een flauwe bocht maakt. Het fouilleren waaraan men zich moest onderwerpen leverde geen problemen op Wel wat bier en een paar fietskettingen. (zie ook de sportbijlage) I (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) n van IJMUIDEN. Vanaf de Zeeweg is zondagnamiddag tussen 17 en 18 uur een Citroën van het type Dyane gestolen. De kleur van de auto is wit en het kente ken luidt: 07-69 RV. De wagen stond afgesloten voor de woning van de eige naar tegenover het ziekenhuis. as woe- en ver- mat Ali oor, het aleerd”. :over ik én keer in Den or, daar ROCK AND BLUES Zaterdagavond in De Brulboei met „Out of Reach”. De vijfmansbezetting van Loek Heijnen uit IJmuiden trekt overal in het land volle zalen. Aanvang half negen, zaal open: 8 uur. De ontvangst van tehuis „Casa Car- Chinees. Een 24-jarige Chinees, die zaterdag in Heemskerk zijn auto ver keerd had geparkeerd, bleek door de politie in Den Haag gezocht te worden. ie over- >en we de rug. sl mooi lier om eerste n Haag enwer- tje kei- ial dus rhalve: AART- e werkt minister poging :e doen Surina- ;tte die SLM is je alle je je op In één vorden. amp je ats van de aan- it, in de verlie- ite, de i gewe- eep van llemaal rocarto tan het ar zit. Ik ets fout isis met et door- beverwijk industrieweg 21 tel. (02510)29120 Bertus Zeilmaker het idool Utrecht-aanhang was helemaal zig. Dakota bet was buiten rkstelli- „dat is >et ik er i”. van de bezien, kleuren ronk op anderij, I Op het i is het andaan eli Suis- die de ft bijge- e, maar Vooral net een lanciële edrijfje .Als we 'unning c u dat ire dob- nadese, l.) moe- zegt hij olgendt igenlijk naar je andere d, maar zetbaar aan de machi- G lunair :en, een In Suri- us geen ie daar in dat is de SLM VELSEN-NOORD Het Alleenstaan dencentrum aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord is vrijdag in een moeilijk parket gekomen omdat sluiting dreigde wegens het ontbreken van een horeca- vergunning waarvoor de beheerder, de heer J. van Amersvoort al geruime tijd geleden examen had gedaan. Door be middeling van beheerder Chr. Borghardt van „De Meerpaal” op wie een beroep was gedaan om de gasten voor de vrij- VELSEN - Zoals Velsen geen behoefte heeft aan een voorhaven, zo bestaat er ook geen behoefte aan een containerha ven. Dit was een van de conclusies die dit weekend werd getrokken tijdens de algemene ledenvergadering van het Ko mité Anti-Voorhaven, waar de mogelijk heid van een vestiging van een contai nerhaven in Velsen werd besproken. VELSEN-NOORD de kinderen van het meli” uit Vogelenzang in ontmoetings centrum „De Meerpaal” kreeg voor de organisatoren van het comité VARA- speelgoedactie in Velsen-Noord een bij zondere verrassing wegens een informeel bezoek van burgemeester en mevrouw Reehorst, die de wens hadden gepit om dit Sint Nicolaasf'eest voor de geadop teerde kinderen eens mee te maken. NIJMEGEN. Hoogovens, de Neder landse werkmaatschappij van Estel NV- Hoesch Hoogovens, zal een bod uitbren gen op alle aandelen van Baxter, Feil and Co. Ltd. te Maidenhead, Verenigd Koninkrijk. Bij de Baxter-Fell-groep zijn 530 man werkzaam. Met de overna me zal een bedrag gemoeid zijn van circa 16 miljoen. dagavond in elk geval tegemoet te ko men door het beschikbaar stellen van een zaal, was mevrouw A. van Amers voort, de „geestelijke moeder” van het centrum, dit weekend geholpen. de vele geschenken die Velsen-Noord voor haar het tehuis bijeengegaard stoorders geven voeren, geslaagd. Zondagmorgen om tien uur werden de politiemensen op het bureau geïnfor meerd over de te volgen strategie. Een strategie die door commissaris J.W. van Buuren persoonlijk was ontworpen en die onder leiding van inspecteur L. Wit vliet chef van de geüniformeerde dienst, ten uitvoer diende te worden gebracht. Ook het volledige team van de recher che werd ingezet ter assistentie van de geüniformeerde collega’s. Rond het middaguur werden de stra tegische posten, waarlangs het verkeer zich naaf Schoonenberg pleegt te bege ven. ingenomen. Her en der verschenen kleine groepjes supporters die in hun Het ongeluk gebeurde op de plaats waar de Versnelling. Toen zij haar versnel ling op het kruispunt J. van Kuikweg- Van Alkemadestraat in een andere stand wilde zetten, verloor een 13-jarig meisje zondagmorgen de macht over het stuur van haar fiets en kwam te vallen. Na onderzoek in het St. Jozefziekenhuis te Heemskerk mocht het meisje naar huis. De man is inmiddels al naar de residen tie overgebracht. VELSEN Bestuurders die met te veel alcohol achter de kiezen aan het verkeer deelnamen, kregen afgelopen weekeinde van de Velser politie in vier gevallen een rijverbod opgelegd en moesten twee maal een bloedproef on dergaan. Vrijdag werden drie vaten aangetrof fen bij Castricum en zes tussen Wijk aan Zee en Camperduin. Zaterdag zes bij Camperduin en drie bij de Hondsbos- sche Zeewering. Op het strand van IJ muiden werd zondag een vat opgepikt. Volgens woordvoerder Voskuil van Rijkswaterstaat is het vrij opmerkelijk dat zo’n groot deel van de vaten die voor de Engelse kust in zee terecht zijn van de aanwe- Het wachten van de familie Van Amersvoort is nu op de drankvergun ning om verdere moeilijkheden te voor- Het ongeluk gebeurde toen de gietpan moest worden geopend. De stopstang bleef steken. Met behulp van een collega werd extra druk op de hefboom uitgeoe fend. Het lukte om de gietstraal in gewone proporties te krijgen. Een ge deelte van de gloeiende vloeistof liep over het bordes waarop het slachtoffer stond. Verongelukt. Op Rijksweg 9 ter hoogte van de Aagtendijk in Beverwijk werd zondag een dode bulldog gevonden. Het dier was onder een auto terecht gekomen. De inbraak werd zondagmiddag om 13..45 uur gepleegd. Aan de achterzijde van de woning werd een ruit vernield en vervolgens werd het hele huis door zocht. Vermist worden een gouden arm band ter waarde van 350,- en de in houd van diverse spaarpotten. Bovendien verdween een regenjas. Omwonenden hebben op het moment van de inbraak een groene BMW bij het huis gezien waarin drie vrouwen zaten. De auto moet later in de richting Amsterdam zijn verdwenen. VELSEN De drie vermoedelijke daders van een inbraak in een woning aan de Amsterdamseweg hebben zich aan de invloed van de Velsense sterke arm onttrokken. Ondanks signalementsbe- schrijving door omwonenden kon de po litie ze niet meer grijpen. Volgens de heer Voskuil is het on waarschijnlijk dat alle verloren vaten gevonden worden. Er kunnen er ook uit zichzelf lek slaan die dan niet in de telling worden opgenomen- Bij de speur actie werden weer de nodige lege olie vaten en zelfs biervaten gevonden. De vaten met natriummethylaat zijn zondag vanuit een opslagplaats in de IJmond naar België vervoerd. reed recht door, naderde de maar stuurde op het laatste AMSTERDAM. Volgend jaar au gustus wil Van Gelder Papier in Wor- mer een verwerkingsinstallatie voor oud papier in Wormer in gebruik nemen. Een dezer dagen zal volgens de bedrijfs- krant „De Eendracht” met de bouw ■vorden begonnen. Voor het project is een investering nodig van 6 miljoen, waarvan het Rijk maximaal vijfentwin tig percent wil subsidiëren. De installatie krijgt een capaciteit van 3 ton per uur. Dit houdt in dat per jaar bijna twintigduizend ton oud papiei kan worden verwerkt tot grondstof. Naar aanleiding van het onlangs ver schenen rapport van de economisch- technische dienst van de provincie over de vervoersverwachtingen en werkgele- genheidsprognoses in het gebied Amster- dam-Noordzeekanaal werd door de alge mene vergadering gediscussieërd. Na oproep voor iedereen op de bespre kingen in Provinciale Staten op 6, 13 en 16 december bij te wonen, werd tevens besloten kontakten te leggen met Radio Amsterdam en de NOS-rubriek „Spre- kershoek”, voor eventuele zendtijd. De algemene vergadering van het Ko mité Anti-Voorhaven komt weer bij el kaar in januari of februari van het nieuwe jaar. Het stichtingsbestuur had de opdracht tot sluiting van het centrum, althans het staken” van zijn activiteiten voor de aliëenstaanden, op last van de politie afdeling bijzondere wetten, vrijdag mee- gedee'd waardoor de' moeilijkheden re zen, drs. „De Meerpaal” bevond waar mevrouw Van Ruiten. In de nacht van zaterdag op zondag zijn ruiten ingegooid van een woning aan de Munnikenweg en van een kapsalon aan de Peperstraat, beiden te Beverwijk. Het dagelijks bestuur zal zich tot het gemeentebestuur van Velsen richten met het verzoek te voorzien in de vacature van de voorzitter NEAM Kraetzer. Deze heeft laten weten bij gelegenheid van de eerstvolgende algemene bestuursvergade ring zijn functie te moeten beëindigen in verband met taakverzwaring in een aan tal andere functies die hij bekleedt. Onder invloed. Een 26-jarige auto mobilist uit Heemskerk werd zaterdag morgen om 4 uur onder invloed van alcohol achter het stuur aangetroffen. Hem werd een bloedproef afgenomen. Het toeval wilde dat burgemeester J. Reehorst zich vrijdagavond in De man vangrail moment bij. Daardoor raakte hij in een slip en kwam tegen de vangrail in de middenberm terecht. De auto werd zwaar beschadigd. komen. In afwachting van het horeca- diploma, dat allang in bezit van de heer Van Amersvoort had moeten zijn, was het alleenstaandencentrum bij de ope ning een maand respijt gegeven. Deze tijd was juist vrijdag om. Deze week zal de afdeling bijzondere wetten van de Velsense politie contact opnemen met het Ministerie van Economische Zaken om te proberen binnen enkele dagen de gerezen moeilijkheden administratief op te lossen. De landelijke V V V.-geschenkbonnen zijn bij alle Fleurop-bloemisten inwisselbaar voor een fleurige surprise, j 'jrsvonrt probeerde maatregelen te nemen om haar vele gasten dit week einde onder te brengen in het ontmoe tingscentrum. De burgemeester hoorde in een ontmoeting met mevrouw Van Amersvoort en emgen van haar gasten de moeilijkheden aan. Hij zorgde toe nog zaterdagmorgen met de afdeling bij zondere wetten van het bureau van politie contact op te nemen om deze te doen cv. rwegen uitstel van de sluiting te geven. Hierin is burgemeester Ree horst geslaagd want zaterdagmorgen ont ving mevrouw Van Amersvoort de me dedeling dat voor het weekeinde van zaterdag en zondag in elk geval de weke'i.'k'c gasten :n ?ct eigen tehuis aan de Wijkerstraatweg konden worden ontvr.-igcn. Niet alleen por de familie Van Amersvoort was dit een grote op luchting, speciaal voor de Sint Nicolaas- viering van zondagavond, maar niet minder voor de vele gasten van wie er zondagavond weer ruim honderd aanwe zig waren. rood-witkleurige kledij nauwelijks op vielen en wier kreten verloren gingen in het druilerige straatbeeld. Om kwart over een arriveerde de eerste grote groep aanhangers die met veel tam tam. begeleid door politiemensen, zijn op wachting kwam maken. Bij enkelen werden blikjes bier aange troffen die ogenblikkelijk verdwenen in een nolitie-auto. Evenzo twee fietsket tingen waaraan handvatten waren ge monteerd en die kennelijk niet bedoeld waren voor het doel waarvoor ze ooit waren gefabriceerd. De eigenaars ervan die tegen deze inbeslagname wilden pro testeren kregen -geheel volgens instruc tie- geen schijn van kans om ter plekke een babbel te maken. In de kortst moge lijke tijd verdwenen zij in een gereed staande overvalwagen en werden afge voerd naar 'het politiebureau. Hoewel hun maten poogden deze aanhoudingen aan te grijpen om de nodige onrust te ■zaaien door hun ongenoegen daarover luidkeels kenbaar te maken slaagde de politie er in de kalmte te bewaren. Er werd op scheldpartijen niet gereageerd. Met kalme hand wist men de voetbalen- thousiastelingen naar de tribune te lei den waar de aangroeiende supporters- schare op alle denkbare manieren van zijn aanwezigheid blijk gaf. Er werd luid gejoeld, gezongen, ge jouwd en geschreeuwd. Een paar rekla- meborden werden gedemonteerd. Overi gens behoefde de politie hier niet hande lend op te treden. X U zegt: k weet niet waar- 9 over u spreekt?’ Lubro doet in Centrale Verwarming bijvoor beeld. En in luchtbehandeling En in airconditioning. En in lood- gieterswerken. Lubro maakt verantwoorde ontwerpen, instal leert en blijft er met service en onderhoud achter staan. Lubro, bekend bij velen, maar nog niet bij allen. Vandaar deze advertentie. WOONERFENFORMATIE Het wijkcomité Velseroord houdt dinsdag om 8 uur ’s avonds in het Hervormd jeugd- gebouw een openbare vergadering voor de wijkbewoners. Als er vragen zijn over „het woonerf” zal wijkagent Van Kaam, die aanwezig is, die beantwoor den. Gezien de ervaringen elders in het land waar men reeds het twijfelachtige genoegen had de uitgelaten meute te mogen begroeten was het Velsense poli tiekorps op „alles” voorbereid. De geüni formeerde dienst was in totale sterkte op de been omdat men notoire ordever- geen schijn van kans wilde hun eventuele plannen uit te In die opzet is men volledig Een raam sneuvelde. De Heemskerkse politie verzoekt de bezitters van lucht buksen dringend, dit soort gevaarlijke spelletjes te laten. Valpartij. Een 17-jarige scholiere uit Velsen-Noord kwam zaterdagavond waarschijnlijk door een klapband op de Viaductweg met haar bromfiets te val len. Het meisje is met een hersenschud ding in het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Baxter Feil is sinds 1937 de verkoop- agent van Hoogovens voor de Engelse markt. Tevens is Baxter Feil werkzaam op het gebied van overslag, opslag en transport, alsmede op het gebied van metaalbewerking en het vervaardigen van winkelinventaris. Met deze overname beoogt Hoogovens haar positie op de Engelse markt te verstevigen. De bestaande activiteiten van Baxter Feil zullen worden voortge zet en verder worden ontwikkeld. VELSEN. Op rijksweg 9, nabij Haarlem, is zondagmorgen even voor half drie een auto tegen de vangrail gebotst. De bestuurder een 42-jarige in woner uit Heemstede, liep een hersen schudding op en werd door de Ongeval lendienst Haarlem naar de Mariastich- ting vervoerd. IJMOND - De speurtocht naar de laatste vaten met het giftige natriumme thylaat is ingezet. Vrijdag, zaterdag en zondag zijn weer 19 vaten onderschept waarmee de stand op 161 is gekomen. Er worden nog 39 vaten vermist. IJMUIDEN Een inwoner uit Avenhorn is vrijdagmiddag in de blok- kenvormengieterij bij Hoogovens ge wond geraakt. De man kreeg derde graads verbrandingen aan zijn rechter voet en werd opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. Gevaarlijk spel. Vanuit een flatwo ning aan de Bizetstraat werd vrijdag middag met een luchtbuks geschoten. Dinsdagavond zal het dagelijks be stuur van de Stisa dit verzoek behande len in een vergadering die om 8 uur begint in de Abelenstraat. Verder zal het dagelijks bestuur over wegen om zijn vergaderignen openbaar te maken. Dit zou een direkt gevolg zijn van het openbaar maken van de algeme ne bestuursvergaderingen waartoe in een vergadering van 28 september werd be sloten. gekomen, voor de verhoudingsgewijs korte Belgische en Nederlandse kust zijn teruggevonden. Het Mastgat bij Den Helder wordt scherp in de gaten gehou den om te voorkomen dat de vaten met gif in de Waddenzee terecht komen. Een 46-jarige man werd aangehouden omdat hij in een beschadigde auto op niet al te zuivere manier, rond reed. Hij moest een bloedproef onder gaan en bij nader onderzoek bleek dat hij in Bloemendaal een lichtmast had geraakt en was doprger^dep. Een 16- 'jérige jongeman uit IJmuiden reed zoda nig op z’n broemfiets dat hij uit 't verkeer werd gehaald en ook een bloedproef moest ondergaan. De rijverboden werden opgelegd aan twee inwoners van Am sterdam en twee IJmuidenaren. VELSEN. De carnavaleske schreeuwende en zingende troep aanhangers van de FC Utrecht die om de veertien dagen een spoor van vernielingen achterlatend door Nederland trekt, heeft zondagmiddag de politie van Velsen een paar uur lang handen vol werk bezorgd. Twee knapen die in het bezit waren van lot slagwapen geconstrueerde fietskettingen werden na aanhouding direct afgevoerd. Zij mochten een paar uur het politiebureau van binnen bekijken inplaats van hun idolen te kun nen aanmoedigen. Na afloop van de match mochten zij huiswaarts keren, een illusie armer en een proces-verbaal ter zake van verboden wapenbezit rijker. De kinderen die met de leidinggeven de personeelsleden van het tehuis door een vijftiental particuliere autobezitters waren afgehaald zorgden in de inmid dels voor hen vertrouwde zaal al direct voor een goede stemming door het zin gen van Sinterklaasliedjes. Voorzitter W.D. Ree van het organiserend comité toonde zich bij deze jaarlijkse ontvangst erkentelijk, dat beheerder C. Borghardt van De Meerpaal zijn zaal voor de kienavond had beschikbaar gesteld en ook nu pro deo meewerkte. Zoals ge bruikelijk hadden de zusters en leiding van het tehuis weer een aantrekkelijk programma met de adoptiekinderen in gestudeerd waarbij de verschillende groepen als „zonnekamer”, „meezenest” en „gouden regen” leuke liedjes, voor dracht en zang afwisselden. De aan komst van Sint en de twee zwarte Tijdens deze vergadering werd verant woording afgelegd over het laatste half jaar van actie. Hierbij werd genoemd het het aandeel van het komité in een aflevering van het Amsterdams stads journaal. interview met Radio Amster dam de totstandkoming van de fietstocht langs alle bedreigde plekjes in Velsen, de redes die Cobi Schoondergang in het kader van de inspraakprocedure her en der heeft uitgesproken, de aanwezigheid van het actiecomité met een informatie stand op diverse gelegenheden, de reac tie van het comité op extreme pro- voorhaven gebeurtenissen of publiciteit en de rede die door Robert Schoonder gang werd uitgesproken op een P S.P. manifestatie over het Noordzeekanaalge- bied. pieten had al meteen een komisch effect doordat een van de twee knechten per autoped de Sint vooruitging in de zaal. Sint Nicolaas ontving de kinderen stuk voor stuk om hen geschenken uit te delen en zijn begroeting werd telkens door komische intermezzi van een van de Pieten onderbroken wat tot grote hilariteit aanleiding gaf. De Sint was het comité en de vele winkeliers uit Velsen, die voor een kapitaal aan geschenken zorgden, dankbaar. Dit jaar waren er nog meer cadeaus dan vorig jaar. Niet alleen de kinderen werden bedacht, ook de zusters en leidsters alsmede alle groepen van het tehuis ontvingen ge schenken, terwijl nog een groot cadeau zal volgen bij de opening van een nieuw gebouw van het tehuis „Casa Carmeli” deze maand. Het was zowel voor de oudere bezoekers als voor de kinderen laat voor dat aan de geschenkenregen een einde was gekomen. Burgemeester en mevrouw Reehorst bleven tot het einde onder de bezoekers om met veel genoegen ook de bekende Sint-Nicolaas- liederen mee te zingen. Zuster Delfina, adjunct-directrice van „Casa Carmeli” was vol lof en dankbaarheid voor al het gebodene en opnieuw uit kinderen en waren. VELSEN. Nu het overlegorgaan NVV, NKV en CNV niet meer bestaat heeft het bestuur van de industriebond NVV zich tot de Stisa (Stichting voor Samenlevingsopbouw Velsen) gericht met het verzoek om van elke vakcentra le één vertegenwoordiger in het alge meen bestuur van de Stisa op te nemen. Wi'

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5