Espanol-trainer over duel met Feyenoord: Clubs steunen beleid van sectiebestuur Turntoppers naar Ahoy SPORT Bayern betaalde belastingschuld Dorfman nog KÖLN REDDE koploper HET NIET v/ I WE NOG ILLUSIES” <1 - I o ERRES I «o Erres HiFi/Stereo: mooie muziek op een makkelijke manier. BOKSER WACHT NOG STEEDS OP EUROPEES TITELGEVECHT DECEMBER 19 7 6 SPORT 20 I - I En dat is jammer. Want een kombinatie is eigenlijk een ver rassend handig apparaat. Neem de Erres TA 6839. Tuner, versterker en platenspeler vormen een harmonieus geheel dat zich moeiteloos laat bedienen. Zodat u zich volledig kunt koncentreren op de uitzonderlijk fraaie weergave. Als u weinig verstand hebt van techniek zullen begrippen als blokdiagram, HiFi-norm Din 45500, 2x20 Watt kontinu uitgangsvermogen, 2x 30 Watt muziek en scratch en rumble filter u misschien niet zoveel zeggen. Maar het is erg goed en de Erres TA 6839 heeft het! Voor deze HiFi/Stereo-kombinatie geldt overigens een adviesprijs van: f 1.399,-. Inklusief 2 regelbare luidsprekerboxen en afsluitbare stofkap. Wanneer gaat tl kijken en luisteren bij uw Erres-dealer? Losse tuners, versterkers, platenspelers en boxen zijn er in overvloed. In feite is het aanbod zo groot dat u bijna niet meer kunt zien dat er ook nog komplete HiFi/Stereo-kombinaties bestaan. M 1 I "W Uih Koopmans laat zich niet gek maken door E.B.U (Van onze sportredactie) (SID). Hierdoor Rudi Koopmans: „Het wordt steeds moeilijker om mezelf te motiveren” PIETER MUL. (ADVERTENTIE) 761208 Adri na fiscus een het een is: Feman-d-ez; Molinos, De Felipe, Ortiz Aquino en Verdugo; Fernandez Amado, Jose Manuel en Osorio; Cuesta of Solso- na. Jeremias en Maranon. ROTTERDAM (ANP). In het Rot terdamse sportpaleis Ahoy’ zal volgend jaar op 4 en 5 februari de wereldturntop te zien zijn. Door samenwerking tussen het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) en het verzekerings concern Nationale Nederlanden is deze tweedaagse wedstrijd, die de naam „NN Wereldturntop 77” zal dragen, mogeljjk geworden. Het ligt in de bedoeling van dit evenement een terugkerende gebeur tenis te maken. Ipswich Town heeft zich aan de kop van de ranglijst in de eerste divisie van de Engelse league genesteld. De voetbalvereni ging versloeg Birmingham City: 4_2. Betty Stöve plaatste zich voor de tweede ronde van het internationale tennistoernooi van Kooyong in Australië. De Nederlandse tennister versloeg in drie sets Maria Bueno. (Brazilië): 6-46-7, 6-3. Volkmar Gross verdedigt aanstaande zon dag waarschijnlijk voor het laatst het doel van FC Twente. De Duitser tekent vermoede lijk een contract dat hem aan Tennis Borus sia verbind. Santamaria zal woensdagavond vrij wel zeker hetzelfde elftal in Ihet veld brengen als twee weken gelden in Bar celona. Alleen ten aanzien van de bezet ting van de rechtsbuitenplaats twijfelt de Spaanse trainer nog. „Ik heb de keuze uit twee mogelijkheden: Cuesta of En de boksbond beschikte anders, toen Koopmans drie maanden terug nota be ne al als reservekandidaat was aangewe zen. De blonde Fries: „Dan kun je wel gaan protesteren dat je gepasseerd wordt, maar wat helpt dat? Dan hou den ze de zaak gewoon een jaar op en tegen die tijd ben je een oude man. Ik wacht maar rustig af. Het enige pro bleem is, dat het steeds moeilijker wordt mezelf te motiveren. Dat was zeg maar een jaar terug geen kunst, maar nu wordt het steeds lastiger. Als je 23 man hebt verslagen, waarvan heel wat op knock-out, ben je aan het grote werk toe. Zo'n duel om de Europese titel kan aardig wat geld opbrengen, maar ik boks nu vier jaar als professional en eens zal ik toch wel verliezen. Daar houd ik rekening mee. Maar na een verlies moet je altijd opnieuw aan je carrière gaan bouwen en dat kost tijd”. Welter James Vrij bokst in Carré zijn 15e partij en ook hij treft een Engelse tegenstander: Peter Morris. Over deze welter is niet veel meer bekend dan dat hij twee van zijn 14 ontmoetingen heeft verloren. Vrij bewees een maand terug in Groningen dat de moed hem niet in de schoenen was gezonken na zijn K.O.- nederlaag tegen Kevin White eerder dit Jaar. Opponent Jurgen Voos uit Duits land was een man die weinig gevaar meer kon uitrichten en het is de vraag wat de donkere Amsterdammer tegen de onbekende Morris kan presteren. Beide vuistvechters hebben daarvoor acht ron den de tijd. ROTTERDAM (ANP) Jose Emilio Santamaria, de trainer van Real Club Depor- tivo Espanol, gelooft niet dat zijn elftal woensdagavond in het Rotterdamse stadion bij voorbaat kansloos is tegen Feyenoord. Santamaria: „Als je je h(j voorbaat kans loos acht, heeft het in feite geen zin om nog te spelen. Natuurlek hebben wij nog de illusie een ronde verder te komen. Die illusie duurt woensdagavond 90 minuten en is voorbjj wanneer de scheidsrechter voor de laatste maal blaast”. Solsona. Het probleem is dat Solsona lange tijd wegens een lever aandoening met heeft kunnen spélen. Hij heeft een keer een vriendschappelijke wedstrijd op Ibiza gespeeld. Het ging toen niet gewel dig. Bovendien geloof ik dat het zware terrein hem te veel zal zijn. Woensdag middag neem ik mijn beslissing. Ik moet toch een verrassing voor collega Boskov hebben.’’ Zoals een woordvoerder van Bayern od een persconferentie mededeelde, heeft het Westduitse ministerie van Financiën een verzoek van de club afgewezen, waarin Bayern voorstelt de nog te vor deren winstbelasting te gebruiken voor de bouw van een sportcomplex, waarvan beide partijen voordeel zouden hebben. Woordelijk staat in een perscommuniqué van Bayern: „Voorzitter Wilhelm Neu- decker is zeer teleurgesteld over de be slissing van het Westduitse ministerie van Financiën, vooral omdat het minis terie van Financiën van Beieren het voorstel van FC Bayern gesteund heeft.” FC Twente heeft In Enschede een wed strijd voor de tweede klasse A van de betaalde jeugdcompetitie tegen SC Cambuur met 2-0 gewonnen. a Dr. Wim van Zijll ontving uit handen van de West-Dultse ambassadeur in Nederland het Bundesverdienstkreuz eerste klasse. De alge meen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie ontving deze onderscheiding voor zijn inspanningen van kort na de oorlog om het sportcontract tussen West-Duitsland en Nederland be herstellen en nadat deze her steld waren, te intensiveren. De moeilijkheden tussen het sectie bestuur en de belangenorganisaties ontstonden tijdens de algemene ver gadering betaald voetbal, toen Hoge woning weigerde vertegenwoordigers van de belangenorganisaties aan het woord te laten. Die vertegenwoordi gers verlieten daarop die vergadering. Op de laatste dag van het Internationale indoorconcours hipplque in Brussel heeft we reldkampioen Steenken (Wdl) met het paard Early Warning een jachtspringconcours met elf hindernissen in 53,4 seconden gewonnen. Tweede werd Pessoa (Brazilië). Het vonnis (1*,4 jaar gevangenisstraf) dat de Argentijnse wereldkampioen boksen (mld- dengewlcht), Monzon, boven het hoofd hing, Is in hoger beroep tenietgedaan. Santamaria zal niet kunnen beschik ken over Caszely. De Chileen, die aan het begin van de nieuwe competitie door enkele Spaanse clubs werd begeerd, is weer ernstig geblesseerd. Maandag tij dens de training brak Caszely opnieuw een kuitbeen. Hetzelfde diat sinds enkele weken hersteld was. „Als Caszely er bij had kunnen zijn, had ik hem zeker opgesteld”, aldus de Spaanse trainer. „Het was gewoon een dom ongeluk. Caszely liep achter een speler aan om hem de bal te ontnemen, kwam ten val en brak opnieuw zijn kuitbeen. Ik ben hem ze ker weer voor drie maanden kwijt.” was gaan voelen. Nu word ik echter begeleid door dokter Geert Simons (be kend uit de wielrennerij - (red.) en het blijkt dat mijn conditie prima is. Ik voel me ook lekker”. Tuininga heeft als tegenstander de Joegoslaaf Dusan Kusic, in het midden- gewicht kampioen van zijn land. Kusic is weliswaar acht jaar jonger dan de 29 jaar oude Tuininga, maar heeft veel meer ervaring bij de professionals: 21 partijen, tegen de Amsterdammer maar acht. Hun gevecht gaat over acht ron den. De Felipe is kennelijk de enige die de gele kaart gezien heeft. Trainer Santa maria was er niet van op de hoogte en bij het bestuur van Espanol was er ook ntets van .bekend. De aanvoerder van Espanol verklaarde dinsdagmiddag de elleboogstoot die Nico Jansen hem heeft gegeven allang weer vergeten te zijn. „Wanneer Jansen woensdagavond wil voetballen dan voetbal ik ook maar als hij oorlog wil, kan hij oorlog krijgen.” De vermoedelijke opstelling van Espa nol voor de wedstrijd tegen Feyenoord Het Nederlands militaire voetbalelftal ver loor In Doetinchem een vriendschappelijke wedstrijd tegen eredivisieclub De Graafschap met 0-3. AMSTERDAM Bokser Rudi Koop man raakt al niet meer geïrriteerd als een Europees titelgevecht opnieuw aan zijn neus voorbij mocht gaan. De onge slagen middengewicht is zich erg goed bewust dat allerlei privé-belangen bij de heren van de Europese Boks Unie min stens zo zwaar wegen als de lijst met prestaties van een pugilist. Drieëntwintig gevechten leverde de Fries en daarbij waren gereputeerde tegenstanders. Mana ger Hehk Rühling mag nog zo zijn best doen om Koopmans officieel tot uitdager benoemd te krijgen, als de EBU anders beschikt, houdt zelfs de greep van de Zandvoortse bemiddelaar op. Queens Park Rangers heeft in Keulen een uitstekende prestatie geleverd. Zeker in de tweede helft. Tegen de voortdu rend aanvallende Westduitsers bleef QPR, ondanks het feit dat het slechts met tien man speelde, overeind. Twee minuten voor de rust stuurde de Spaanse scheidsrechter Sanchez Ibanez verde diger Clement uit het veld. De Brit sloeg tegenstander Löhr, die een overtreding had begaan, met de vuist in het gezicht, waarop Sanchez-Ibanez hem de rode kaart toonde. Queens Park Rangers leek in Keulen een gemakkelijke avond tegemoet te gaan toen reeds in de vierde minuut de Schot Don Masson zijn ploeg op 0-1 zette, waardoor de Engelsen op 4-0 kwa men. FC Köln verwerkte de tegenslag echter snel. In een tijdsbestek van der tien minuten kwam de thuisclub door Muller (23), Löhr (34) en Weber (37) op een voorsprong van 3-1. FC Köln ge loofde toen weer in zijn kansen en zette de tegenstander onder zware druk. On danks het geweldige overwicht, dat in de tweede helft mede door het feit dat Queens Park Rangers met tien man speelde, nog groter werd, scoorde 1 FC Köln toch nog maar een maal. Dat gebeurde na precies een uur toen op nieuw Müller uit een voorzet van Flohe doelman Parkes passeerde: 4-1. Leve de kompakte kombinatie „In onze gesprekken met de minis ter hebben we gesteld dat wij te allen tijde bereid zijn om met de belangenorganisaties rond de tafel te gaan zitten”, verklaarde Jacques Ho- gewoning namens het sectiebestuur na afloop. „De minister heeft ons gevraagd hem voor 17 december een brief te sturen waarin wij ons stand punt kenbaar maken. Daarom hebben we de clubs voor een bespreking uitgenodigd, om de mening van onze achterban te peilen. De verenigingen hebben vanavond hun vertrouwen uitgesproken in het tot nu toe door ons gevoerde beleid”. >te fotos oom w jbertc ’01 Tel Koopmans is 28 jaar en beseft terdege dat hem derhalve weinig tijd meer Is vergund om zich na een nederlaag we derom acceptabel te maken. Voor eind januari moet de titel bevochten worden MOSKOU. Na de zevende ronde van het Russische schaakkampioenschap in Moskou heeft de Russische meester Dorfman nog steeds de leiding met 4*/, punt en een afgebroken partij. Ba- lasjov volgt met 4 punten en een afge broken partij. Eller en Petros jan delen voorlopig de derde plaats met 4 pnt. Rasjkovsky en Karpov hebben beiden 3Vs pnt en 1 afgebroken partij. Rosma- nisjin en Tal staan op drie punten en twee afgebroken partijen. De ontmoeting Romanisjin-Karpov werd afgebroken bij de volgende stand: wit (Romanisjin) kgl, df2, tel en e, pionnen d4, g2, h3, zwart: (Karpov) kg8, dd7, tb3 en f7. pionnen f5, g6, h7. Wit gaf de 41ste onder couvert af. „natuurlijk hebben ling heeft in Carré zijn laatste boksgala van dit jaar opgezet en op die avond is Koopmans weer de grootste trekpleister. De 23-jarige Lucas heeft minder ervaring. Hij was echter goed genoeg om begin 1974 als amateur de gouden me daille te veroveren op de Gemenebest- spelen in Nieuw-Zeeland. Een prestatie, want in de Engelstalige landen staat het boksen op hoger peil dan in heel wat naties op het Europese continent. Ruh ling: ..Het Ahoy-sportpaleis heeft al drie boksavonden gepland in het eerste half jaar van 1977. En het geld om een titelgevecht te organiseren in Nederland is in elk geval aanwezig”. KEULEN (SID). Het wonder dat Trainer Hennes Weisweiler van F.C. Köln had voorspeld, heeft niet plaats ge vonden. Na de nederlaag van 0-3 van twee weken geleden in Londen slaagden de Westduitsers er toch niet in zich ten koste van Queens Park Rangers te plaatsen voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker. 1. FC Köln zegevirde in het Mungedorfer stadion voor 48.000 toeschouwers weliswaar met 4-1 over de Londense ploeg maar die score was niet voldoende. Queens Park Rangers bereikte de kwarteindstrijden op grond van de regel dat bjj geljjke doelcijfers over twee wedstrijden de in een uitwedstrijd gescoorde doelpunten dubbel tellen. Het sectiebestuur zal het komende weekeinde de definitieve tekst voor de brief aan de minister opstellen. „Daarin komt onder meer te staan”, vertelde Hogewoning, „dat wij met de belangenverenigingen willen praten over de medezeggenschap. We moeten goed begrijpen, dat we niet buiten elkaar kunnen. Samen moeten we een blok vormen”. (Van onze sportredactie) UTRECHT. Niet minder dan 33 van de 37 betaalde voetbalvereniging en hebben zich idnsdagavond tijdens een vergadering in het Jaarbeurscon grescentrum in Utrecht geschaard achter het beleid van het sectiebe stuur met betrekking tot de medezeg genschap die door de belangenvereni gingen VVCS (spelers) en WON (trainers) is geëist. Drie clubs onthiel den zich van stemming, terwijl een vereniging niet bij de bespreking aanwezig was. SC Amersfoort had verstek laten gaan wegens bespreking en met de gemeente over de finan ciële positie van de vereniging. De clubs waren door het sectiebe stuur betaald voetbal uitgenodigd om te worden ingelicht over de bespre kingen die de afgelopen dagen met minister Harry van Doorn van CRM waren gevoerd. Van Doorn had de verschillende groeperingen op zijn ministerie uitgenodigd om naar een oplossing te zoeken voor de impasse waarin de sectie betaald voetbal ver zeild was geraakt nadat de WCS, de WON en de FBO (Federatie Betaald Voetbal Organisaties) het sectiebe stuur definitief de rug hebben toege keerd. Neudecker wees er verder op, dat voetbalclubs belastingtechnisch schijn baar slechter behandeld worden dan theaters, ijsrevues, kermissen! enzovoort. De inkomsten van dit soort instanties worden slechts met een gehalveerd BTW-tarief belast. In een mededeling van het ministerie wordt gezegd dat het „Neudecker maar gedeeltelijk duidelijk is. waarom staats- en stadstheaters jaar lijks met miljoenen marken gesubsidie erd worden. Het betaalde voetbal echter moet als bedrijf gezien worden en is r aardoor verplicht bedrijfs- en winstbe lasting te betalen.” Espanol arriveerde gisteren op Schiphol. Links middenvelder Amado en rechts aan voerder De Felipe, bewaker van Nico Jansen. Santamaria verwacht een stevig maar beslist geen overdreven hard duel tussen Feyenoord en Espanol. ..Het ging er twee weken gelden bij ons stevig aan toe. Maar ik geloof toch niet dat het een gemene wedstrijd was. In dergelijke du els staan nu eenmaal grote belangen op het spel. Voor de club en de spelers. Ik geloof niet dat er met opzet door een van beide partijen hard is gespeeld. Ik weet uit eigen ervaring hoe een Europa Cupduel kan verlopen. Ik heb er voor Real Madrid vele gespeeld maar ilk heb nooit de indruk gekregen dat men met opzet hard speelde. Santamaria bekende dat hij zelf ook uitziet naar de duels tussen zijn aan voerder De Felipe en Feyenoords spits Nico Jansen. Het zijn twee harde spelers, die fel op de bal zitten. In zo'n confrontatie kan het inderdaad hard toegaan.” Aanvoerder De Felipe, gecon fronteerd met de uitspraken die hij na afloop van Espanol - Feyenoord deed en waarin hij zei te zullen zorgen dat hij en Nico Jansen uit het veld zullen worden gestuurd, ontkende in alle toon aarden. „Dat is volledig verkeerd geïn terpreteerd door een Spaanse journalist. Ik heb een paar stevige duels met Nico Jansen uitgevochten. Maar daar heb ik dan ook een gele kaart aan overgehou- den” de meer genoemde Kevin White. Na zijn triomf op Vrij leed hij twee nederlagen (onder meer tegen Mack), maar de 26- jarige vechtjas blijft een gevaarlijke man om te bestrijden. Halfzwaargewicht Sjoerd Tuininga komt voor het eerst sinds december 1975 in de ring. Na zijn zege op Uwe Meinecke liep de Amsterdammer een rugblessure op, die pas na een half jaar goed hersteld was. Ondertussen was hij maar liefst 12 kilo aangekomen, maar op een paar pond na is Tuininga dat allemaal weer kwijt. „Ik had een poosje terug zoveel afgetraind, dat ik me slap De onderhandeüngen over de komst van acht turners en turnsters zijn gaan de. De kans is groot dat de Olympische sterren Nikolai Andrianov en Nelli Kim naar Rotterdam zullen komen. Andria nov behaalde individueel vier gouden medailles en zijn Russische landgenote veroverde twee gouden medailles op per soonlijke onderdelen (sprong en vrije oefening). Zwaarwelter Utrecht krijgt Santamaria ontkende dinsdagmiddag bij aankomst in Rotterdam niet dat het zeer zwaar voor Espanol zal wonden om zich te plaatsen voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-cup. >,Wij staan met 1-0 achter. Dat is voor Feyen oord een gunstige uitgangspositie. Bo vendien heeft onze tegenstander het gro te voordeel deze wedstrijd op eigen ter rein te spelen. Feyenoord is een interna tionaal zeer ervaren ploeg. Dat heb ik twee weken geleden zelf' gezien.’ tussen kampioen Valsecchi en de Engel se uitdager Alan Minter. Henk Rüh ling zegt geen manier te zien hoe de EBU nu Koopmans nog kan passeren als hij tenminste komende maandag niet ten onder gaat tegen zijn Engelse opponent Frankie Lucas. Rüh- Huussen uit elf overwin ningen voor het eerst een jongen van het zwaardere kaliber tegenover zich, Jacques Hogewoning: „In de regle menten staat, dat de Algemene Ver gadering wordt gevormd door afge vaardigden van de betaalde voetbal clubs. Vertegenwoordigers van de be langenorganisaties mogen die verga dering als toehoorder bij wonen. Na tuurlijk ben ik best bereid die men sen aan het woord te laten. Maar dat ben ik natuurlijk niet als blijkt dat men alleen aan het woord wil komen om een incident te veroorzaken. Om die reden heb ik de vertegenwoordi gers van de belangenorganisaties de mond gesnoerd. Als voorzitter ben ik nu eenmaal verantwoordelijk voor een ordelijke gang van zaken tijdens de vergadering”. MÜNCHEN (SID). FC Bayern München is dinsdag zijn belastingver plichtingen nagekomen en heeft 2,4 mil joen mark winstbelasting aan de West duitse fiscus overgemaakt, komt ook een einde aan de pogingen van de Zuidduitse club om voor sluiten van de transfermarkt nog nieuwe speler te contracteren

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 21