Nederlaag op eigen terrein tegen Arke Stars BUITONI: SLECHTER KAN HET BIJNA NIET Gemeente niet eens met idee volleydistrikt NSF tegen te grote Winst voor invloed overheid Vreeken en Van der Mije Honkbalploeg leed vierde nederlaag Butazolidine nog niet uitgesloten Cuba verloor Fibak klopte Orantes BOKSTITEL VOOR GREEN BUITENSPEL IK HET SCHOP” „KIJKEN HOE VER I I ïz’ I De Rooi mogelijk naar NK schaken: l Bouwens Autoverhuur WOENSDAG 8 DECEMBER 19 7 6 23 SPORT 21 i EEN VW 1200 HUREN? I l w (ADVERTENTIE) Paul de Rooi: niet geheel onverwacht kampioen. Corrie Vreeken: zege op Lazarevic. een CARTAGENA (ANP). De ploeg uit De Dominicaanse Republiek heeft voor een enorme verrasing gezorgd door favo riet Cuba te verslaan met 1312. De be- slising viel in de laatste innings, toen kort achter elkaar een drie- en een twee- honkslag van de Dominicanen het Cu baanse veld te machtig waren. Paul de Rooi speelt in het eerste team van de Beverwijkse schaakvere niging Pat Mat. Op dit moment gaat het echter niet zo goed met dit team, want het staat op de laatste plaats in de tweede klasse. „We zijn echter nog maar kort met de competitie bezig en er kan nog een hoop veranderen”, aldus de nieuwbakken Noordholland- se kampioen. Sport- en Jeugdzaken heeft giste ren per brief laten weten dat men niet op het initiatief van het district zal ingaan. Reden voor het bestuur, dat dinsdagavond vergaderde, om te overwegen wedstrijden in IJmuiden en Zandvoort te gaan spelen. Na de basketwisseling keerde het tij echter al snel ten gunste van de gasten. Wel leed ook Arke Reizen toen veel balverlies, maar het enthousiastere spel van de gasten compenseerde de fouten afdoende. Buitoni. dat de wedstrijd tot 74-66 volledig leek te kunnen controle ren, ging daarna al snel in de fout. Met Limmen voor Hugo Harrewijn en Rob Visser voor Kees Amama in de ploeg gleed de thuisclub steeds verder weg. Limmen en Collins misten de eenvou digste kansen onder het bord en ook Ombre ingekomen voor Jos Wolfs kon de wedstrijd niet meer redden. In de laatste dertig seconden kregen de Haarlemmers nog twee keer balbezit en bij 100-102 nog kans op de verlen ging. De manier waarop Ombre tien In de motie-Van der Krol stelt de algemene vergadering zich achter het uitzicht van de minister „op een doelma- moeten Reizen tweede indruk. Paul de Rooi weet waar hij over praat, want in het begin van de jaren ’60 deed hij al twee keer mee aan de Nederlandse kampioenschappen, ove rigens met onopvallende resultaten. ,.Ik kwam net nooit bij de top”, aldus de bijna 46-jarige Beverwijkêr, „hoe wel ik nog wel eens een meesterre- sultaat heb behaald. Mijn prestaties waren echter te wisselvallig om door te dringen tot de top”. dis drie CARTAGENA (ANP). Het Neder landse honkbalteam heeft in Cartagena zijn vierde wedstrijd verloren in het toernooi om het wereldkampioenschap. Nicaragua versloeg Nederland met 10-2. Bart Volkerijk, die de hele wedstrijd voor Nederland op de plaat stond, kreeg tien honkslagen tegen. Nicaragua heeft van de eerste innings een voorsprong gehad. Zowel in de eerste, tweede als vierde slagbeurt scoorde Nicaragua twee punten, in de achtste innings werden nog vier runs aan het totaal toegevoegd. Nederland kreeg in de zevende innings zijn twee man over de thuisplaat. Redactie: HANS BOTMAN I Tel. red.: (02550) - 15389 Sport- en Jeugdzaken kon echter niet concreet op dit voorstel ingaan en heeft het tot nu toe ook nog niet overgenomen. Dit is een van de de beweegredenen van het hoofdbestuur geweest om een harde lijn te voeren, een houding waarvan de Haarlemse verenigingen het slachtoffer dreigen te worden. De bond is namelijk van mening dat hij al jaren lang door de gemeente Haarlem aan een lijntje wordt gehouden en dat het volleybal en ook andere zaalsporten op een tweede plan staan, hierbij het basket bal uitgezoinderd (aardig detail: in de andere zaalsporten wordt niet gespro ken over Beijneshal, maar over de Buitonihal). Hard, zo niet heel hard zal deze vol strekt onnodige nederlaag bij Buitoni zijn aangekomen. In hoeverre de spelers deze klap zullen weten te verwerken, zal In de middaguren werd de show ge stolen door de koploopster Szuszi Verö- czi uit Hongarije. Zij speelde de onzeker geworden Bulgaarse Tatjana Lematsjko in 25 zetten van het bord. De Italiaanse Gramignani moest haar partij tegen de Russische Belavenetsj op haar hotelka mer spelen, aldus besliste de toernooi- arts. De zieke Italiaanse verloor. Orton Fomina werd opnieuw afgebroken. De stand is nu: 1. Veröczi 6,5 punten, 2. Koesjnir 5,5 en 1 afg., en Asjmilovs- kaja 5,5 en 1 uitg., 4. Van der Mije 5,5, 5. Hartston 5,6. Lematsjko 4,5, 7. Lazare vic en Belavenetsj 4, 9. Orton en Fomina 3 en 1 afg., 11. De Oliveira 2 en 1 afg., 12. De Caro en Vreeken 2, 14. Gramig- nani 0,5 en 1 uitg. Daarbij konden de gasten steunen op de schutterscapaciteiten van de Ameri kanen Harris (20-22) en Jimmy Moore (17-16). Zij waren het die overigens met medewerking van Buitoni een practisch verloren wedstrijd omzetten in een 100- 102 overwinning. Buitoni, dat in de eer ste helft domineerde en dat toen kon bouwen aan een 56-51 voorsprong, ver zuimde in die fase al enige aandacht aan de verdediging te schenken. Moore en Harris, die hier dankbaar van profiteer den, vonden echter in die eerste spelpe- riode Arthur Collins (25-14) en Gary Freeman (19-8) nog op hun weg. In Amstelveen liet Kinzo, dat evenmin tot verdedigen bereid was, het in de eerste helft tegen Delta Lloyd afweten. Een smeekbede van Theo Kinsbergen deed zijn spelers na de basketwisseling (47-54) geïnspireerder te werk gaan. Via 62-61 en 89-84 zegevierde Kinzo met 112-102. Topscorers Delta Lloyd: Smith (34) en Davis (36). Voor Kinzo scoorden: Cramer (29), Wallace (27) en Weels (21). Uitslagen dames: Vastgoed Strijen Wilskracht 99-98 n.v., KinzoDED 62-50, Disco DanserJuventus 128-48. BRUSSEL (ANP) Tijdens het con gres van de Federation Equestre Inter national is dinsdag in Brussel de Zwit ser F. Widmer gekozen tot secretaris generaal. Hij kreeg aanzienlijk meer stemmen dan de Nederlander Jan Brou wer (52-8). Widmer volgt de Belg Men ten de Horne op. Voorts is er lange tjjd gediscussieerd over dopingproblemen, met name over het toedienen van de pijnstiller butazolidine. De FEI, onder voorzitterschap van prins Philip, kwam met het voorstel om ruiters voortaan tevoren op te laten geven welke paarden butazolidine gebruiken en dan de namen van de paarden in de programma’s te voorzien van de toevoeging PBZ. Dit tussenvoorstel bleek bij lange na niet haalbaar. ROOSENDAAL (ANP). De achtste ronde van het interzonale damesschaak- toernooi in Roosendaal heeft de Neder landse kampioene Alexandra van der Mije een belangrijke zege opgeleverd. Ze versloeg, met zwart, de Braziliaanse kampioene De Oliveira. Daardoor klom Van der Mije op naar de vierde plaats op de ranglijst, met 5.5 punten. Haar kansen om zich bij de bovenste drie te voegen zijn reëel. Ook Corrie Vreeken boekte succes. Zij won met zwart van de Joegoslavische mevrouw Lazarevic. seconden voor tijd de partijen op gelijke voet probeerde te brengen, demonstreer de echter de onmacht van het Haarlem se spel volledig. Buitoni, nog niet zo lang geleden bekend staande om zijn power-basketbal, de trefzekerheid en de sprankelende combinaties was ander maal op pijnlijke wijze „uitgegleden". Eveneens in de „witte” groep won de Amerikaan Eddie Dibbs in twee sets van zijn landgenoot Roscoe Tanner: 6-4 7-5. In de „blauwe” groep versloeg Brian Gottffried (VSt). die de plaats inneemt van Jimmy Connors, in drie sets Guil lermo Vilas (Arg): 6-3 2-6 6-4. Ondanks het feit dat de Noordhol- land.se kampioenschappen werden verspeeld zonder sterke schakers als Steijn. Koopman en Bredewout (allen van VHS uit Haarlem) is Paul de Rooi toch erg blij met zijn titel, die recht geeft in voorrondes mee te dingen naar een plaats voor de Ne derlandse kampioenschappen. Paul de Rooi: ..Ik wil gewoon zien hoever ik het kan brengen, wat mijn mogelijk heden zijn. Vooral omdat ik wat ouder ben dan andere schakers. Door mijn werkzaamheden kan ik me niet helemaal meer aan de schaaksport wijden. Vroeger las ik erg veel over schaken, maar daar onbreëkt de tijd nu voor. Dat is wel een groot nadeel tegenover de jongeren”. In de commissie recreatie kwam het Beijnesprobleem ook naar voren. Jaap Visser, waarnemend directeur van sport’ en jeugdzaken, vindt dat de bond de zaak op de spits drijft en dat de richtlijnen pas na de bouw van de hal kwamen. Ook moesten i.v.m. het plaatsen van het dak van de parkeer garage de vloerpotten er overhaast in en kon niet meer overlegd worden. Het district heeft inmiddels met de betreffende verenigingen om de tafel gezeten en heeft aan Sport- en Jeugdzaken een aantal voorstellen gedaan, waarbij een gedeeltelijke te rugkeer naar de Spaarne Scholen Ge meenschap centraal staat. HOUSTON (UPI) Op de tweede dag van het Masters-tennistoernooi in Hous ton heeft de 24-jarige Pool Wojciech Fibak in de „witte” groep voor een verrassing gezorgd door in twee sets te winnen van de Spanjaard Manuel Oran tes: 7-5 7-6. Het is de eerste keer dat de Pool aan een Masters-toernooi deel neemt. bouwjaar 1976 Dit laatste is voor het district Haarlem waaronder deze in de natio nale competitie spelende temas res sorteren onaanvaardbaar, want dat zou de kosten op bijvoorbeeld de za terdagmiddag 4 maal zo hoog maken. In ’n eerder stadium heeft ’t hoofdbe stuur van de NeVoBo, toen het per soonlijk poolshoogte kwam nemen, als beste suggestie de gemeente Haar lem een oplossing aan de hand ge daan, waarbij de bestaande velden gehandhaafd bleven (voor de trictscompetitie) en waarover velden in de breedte van de zaal geprojecteerd zouden worden. Het verwijderen van de lijnen, een bij zonder kostbare zaak zou dan niet meer nodig zijn en tevens zou er geen extra materiaal aan netten en palen nodig zijn. Het enige wat moest gebeuren waren nieuwe vloerpotten. LONDEN (AFP-REUTER) De En gelsman David Green is dinsdagavond in de Royal Albert Hall in Londen Euro pees bokskampioen in het lichtwelterge- wicht geworden. Green versloeg in de strijd om de vakante titel Jean Piedva- che (Fr.). De Fransman staakte bjj het begin van de tiende ronde de strijd. De titel was vakant omdat de Turk Cemal Kamaci er enkele maanden geleden af stand van deed. bijeenkomst. Ten aanzien van een sugges tie van de minister, gedaan in een brief aan de vaste Kamercommissie van CRM. een „nationaal sportoverleg” te vormen door bijvoorbeeld 40 personen, waarbij overheid en NSF gelijkelijk vertegen woordigd zijn, merkte de secretaris van de NSF dr. Wim van Zij 11 op: „Ons bestuur heeft nog niet eens de tijd gehad zich over deze materie te bera den”. Algemeen werd het beleid van de Stichting Nationale Sporttotalisator als „ondoorzichtig” gekwalificeerd. Paul de Rooi is ook een bekend gezicht bij het Hoogovens- en IBM- schaaktoemooi. Ook dit jaar Is hij vast van plan weer in te schrijven voor het door zijn werkgever Hoog ovens georganiseerde toernooi: „Het is alleen jammer dat ik er enkele vrije dagen voor moet opnemen, maar als werknemer van de Hoogovens staat daar tegenover dat ik 30 pet. loonder ving krijg”. Paul de Rooi schaakte vroeger in de bekende Amsterdamse hoofdklasseverenigingen VAS en Max Euwe. Over de kansen in de voorron den van het Nederlands kampioen schap: ,,Ten eerste worden deze wed strijden pas in het voorjaar gehouden en ik wil ook wel meedoen, maar ik moet afwachten hoe het uitkomt met mijn werk. Trouwens, alle provincie- kampioenen doen mee en er zijn maar een paar plaatsen voor de natio nale kampioenschappen beschikbaar”. Green, een 23-jarige boerenzoon, be haalde zijn 22e overwinning in evenveel gevechten als professional. De vijf jaar oudere Piedvache heeft geen moment de kans op de overwinning gehad. Aan het eind van de negende ronde besloot Pied vache te stoppen omdat zijn linkeroog door de treffers van Green volledig gesloten was. In het voorprogramma zagen de 6000 toeschouwers Alan Minter (Eng) door interventie van de scheidsrechter in de vijfde ronde winnen van de Amerikaan Ray Seales. Alan Minter is de officiële uitdagen van de Italiaan Germano Val- secchi, de Europese kampioen in het middengewicht. Het was een bikkelhard gevecht tussen twee boksers die bij de Olympische Spelen in München vier jaar geleden beiden een gouden medaille veroverden. Seales was kampioen bij de lichtweltergewichten. Minter veroverde het goud in het zwaarweltergewicht. In de vijfde ronde ging Seales, die evenals Minter rechts voor staat, voor zes tellen neer. Daarna stond de Amerikaan vrij wel zonder dekking in de ring. Na 2 minuten en 14 seconden greep scheids rechter Dakin in om Seals een afstraf fing te besparen. I Wel voorstanders kreeg het voorstel van Nederlandse kant, verdedigd door J. Rijks jr. en de dierenarts E. Lagerwij van de universiteit in Utrecht. Dit voor stel behelsde het totaal verbieden van butazolidine. Vijftien van de ongeveer zestig aanwezigen verklaarden zich voorstander van dit voorstel. Nederland kreeg onder meer steun van Russische zijde. Interessant was een uitlating van de voorzitter van de Canadese bond. Hij verklaarde dat er tijdens de Olympische spelen in Bromont ook op het gebruik van butazolidine was gecontroleerd, hoe wel het middel niet op de zwarte lijst stond. Tijdens het congres kwam men dinsdag nog niet uit de problematiek. Besloten werd de vergadering woens dagochtend voort te zetten. Het laatste worstel was over te gaan tot een over wie of vier jaar gespreid faseringsplan. Twee honkbalseizoenen terug kwam de Amerikaan Douglas Morton via’via in aanraking met landskampioen Tetramin Nicols. Morton ontpopte zich daar als een bijzonder sterke werper die zich de voorbije competitie zelfs beter toonde dan welke Nederlandse collega ook. Behalve met het Nederlandse honkbal maakte de Amerikaan ook uitgebreid kennis met dochter Betty van teammanager Nico Boon. Een relatie die leidde tot huwelijkssluiting op het Haarlemse stadhuis. De titel Noordhollands kampioen kwam voor schaker Paul de Rooi niet geheel als een verrassing. Tijdens de laatstgehouden kampioenschappen (de finale was afgelopen weekeinde) had Paul de Rooi feitelijk alleen concur rentie te duchten van Peter de Roode, die als grote favoriet aan de wed strijden was begonnen. De Beverwij- ker, die deel uitmaakt van het eerste team van de schaakvereniging Pat Mat (tweede klasse), won nogal on verwacht van Paul de Roode. „Ik stond op verlies tegen hem, maar hij gaf zijn partij uit handen en dat leverde mij het kampioenschap op.” dat de bonden hun eigen verantwoorde lijkheid kunnen dragen bij het bena drukken van activiteiten en dat voor de centrale apparaten in alle bonden redelijk bestaansminimum kan worden gegarandeerd. De bespreking van het beleid van CRM vergde bijna twee uur van deze nog geen twee-en-een-half uur durende (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM Niets blijft Buitoni vorig seizoen nog goede tweede in de vaderlandse competitie dit seizoen bespaard. De formatie, die vorige week van lijstaanvoerder Kinzo al een gevoe lige klap te incasseren kreeg, beleefde dinsdagavond voor de steeds kleiner wordende schare supporters een abso luut dieptepunt. Voor de tweede keer in dit seizoen was het Arke Reizen, dat in de slotfase het vonnis over de Haarlem mers voltrok. En terwijl Ruud Harre wijn eens Buitoni te midden van zijn ploeggenoten de Twentse zege vier de, dropen de Haarlemse spelers direct na het fluitsignaal als geslagen honden af naar de kleedkamer. komende zaterdag moeten blijken als Disco Danser op bezoek komt. Duidelijk is in ieder geval, dat er binnen de Haarlemse gelederen iets zal veranderen. Ook tegen Arke maakte Buitoni vooral in de helft een volslagen uitgebluste Naast gebrek aan inspiratie lijkt ook de spelvreugde in het Haarlemse spel te ontbreken. En juist in dit opzicht ver sloeg Arke Reizen de Haarlemmers. AMSTERDAM (ANP). De algemene vergadering van de Nederlandse Sport Federatie heeft zich dinsdagavond in Amsterdam uitgesproken tegen „overwegend overheidsingrijpen in de sport”. De motie van zwembondvoorzittei mr. Jaap van der Krol van onder meer die strekking werd met algemene stemmen aangenomen In deze motie wordt voorts gezegd dat de „enige taak van de Stichting de Neder landse Sporttotalisator (SNS) dient te zijn een evenwichtige verdeling van toto- en lottogelden ten behoeve van het optimale ontwikkelen van de georganiseerde sport. tig overleg tussen de overheid en de georganiseerde sport als gelijkwaardige partners ten einde te geraken tot een gecoördineerd nationaal sportbeleid”. De NSF meent da<t de overheid niet beleidsbepalend, doch slechts aanvullend en voorwaarde scheppend moet optre den. Er wordt aangedrongen op een zodanige flexibiliteit in de subsidiëring In de affaire rond het afkeuren van de Beijueshal voor het volleybal is in de afgelopen weken weinig vooruitgang geboekt. Schreven wij eerder dat de hoofdbestuur van de Nederlandse Volleybal Bond voor 1 jaar dispensatie zou geven, naar nu bekend is geworden geldt dat uitstel slechts tot 1 januari. Na deze datum mag er door teams die uitkomen in de nationale klasse (van ere- tot en met derde divisie) niet meer in de Beijneshal worden gespeeld. Alleen als er op het centre-court wordt gevolleybald is het gebruik van de Beijneshal wel toegestaan. De afgevaardigden spraken zich uit tegen een SNS als beleidsbepalend or gaan. Te meer daar in deze stichting de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk een vetorecht heeft. Z f 20,— per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine Langere huurtijd op aanvrage. I Kampervest 23 - Haarlem Tel, 312638 F t

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23