In de Vishal Wijkcomité klaagt over kwaliteit renovatie Haven Huren in Gemeente gaat Toeringcar-kara vaan van Neksloot enqueteren over Damiate naar Amsterdam begrotingsfolder Burgemeester IJsselmuiden verwijt Van der Knoop Lupino Lane in filmhuis Joy-riding f I Initiatiefgroep wil centrum voor vrouwen in Zeewijk Schooljeugd kiekte eigen woonplaats „juridische onzin” stand IJMUIDENS ECHTPAAR 1OO.OOOSTE 1 VI* HOB -1 a id Heemskerk telt Snelheidscontroles EXPOSITIE IN STADHUIS JEUGDDIENST IN I. COMMISSIES NIET GS, MAAR STATEN MOETEN BESLISSEN OVER MACHINEWEG VERGADEREN Laan vernoemd J naar burgemeester J. G. S. Bruinsma in Beverwijk bijna duizend woningzoekenden Geen weekmarkt Europaplein „DE OPGANG” WOENSDAG 8 DECEMBER 7 19 7 6 ÏJMOND 6 7 SPECIFIEKE HULPVERLENING VOOR VROUWEN WORDT NOODZAKELIJK GEACHT VOOR NIEUWE ANDRÉ VAN DUINREVUE 1 dan I het zijn (Van een onzer verslaggevers) HALFWEG Burgemeester IJsselmuiden van Haarlemmerliede en Spaarnwoude vindt, dat gede puteerde Van der Knoop maandag in de statenvergadering „juridische onzin” heeft zitten verkopen. Hij doelt hiermee op het antwoord van de gedeputeerde op een verzoek van de PPR- en PSP-fractie, om een duidelijke uitspraak over wat er met de landbouwgrond ten wes ten van de Machineweg moet ge beuren. Het verzoek werd gedaan bij de behandeling van het hoofd stuk economische ontwikkelingen uit de Nota van Uitgangspunten. Zoals gemeld weigerde de gedepu teerde een dergelijke uitspraak, omdat de kwestie Machineweg mo menteel bij de Kroon ligt. Velsen - FPTÏ Fl 3 - 'T (Van een onzer verslaggeefsters) 7 ■«•WO' KL Rotterdam, IJmuiden; Tor Gothenburg; Pingvin, Ala, vraagd met wethouder Seheeper om de plannen uiteen te zetten en te bekijken of de gemeente eventueel bereid is me dewerking te verlenen bij de realisering van die plannen. zo in BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie heeft gisteren diverse snelheidscon troles uitgevoerd. In totaal bleken vijf envijftig automobilisten zich niet aan de maximum snelheidsgrens gehouden te hebben. 9 u IJMUIDEN. Afgelopen dagen heeft zich een geval van joy-riding voorge daan. Maandag verdween vanaf de Ka naalstraat een auto en die is gisteren door politie in de Rembrandtlaan terug gevonden. De auto is onbeschadigd en werd aan de eigenaar teruggegeven. u VELSEN - Lupino Lane, of „Nipper of Nip”, is een Amerikaanse filmkomiek die in de jaren twintig te scharen was bij grootheden als Chaplin, Keaton en Lloyd. Van deze komiek uit de stomme film, die al op z’n derde jaar op de planken stond, worden deze week in het filmhuis Velsen en het Alpha Filmhuis in Beverwijk vijf korte films vertoond. De burgemeester hoopt van harte dat volgende week de door PSP, PPR en D’66 ingediende motie wordt aangeno men, waarin wordt bepaald dat Provin ciale Staten eerst een definitieve uit spraak moeten doen over de westelijke grens van het (Amsterdamse) westelijk havengebied, voordat een eventuele in dustriële bestemming mag worden ver wezenlijkt. Voorlopig wordt gedacht aan de op richting van praatgroepen, omdat de- er varingen elders al hebben geleerd dat alleen het praten onderling, het ontdek ken dat bepaalde problemen gemeen schappelijk zijn een boel goed kan doen. Dat deze daarnaast een preventieve functie kunnen hebben, ziet de groep als zeer positief. gedeputeerde van der Knoop maandag desgevraagd gesteld, dat de noodzaak van industrieterrein en een tweede in- steekhaven ten westen van de Machine- weg aan GS moet worden aangetoond, niet aan de Staten. Hij zei er wel bij dat de zaak dan in de diverse betrokken commissies zou worden besproken). Burgerheester IJsselmuiden is van me ning, dat hier sprake zou zijn van beslis singsbevoegdheid door de Staten aan GS. Hier gaat, het om een duidelijke bestem- mingsverandering. Daarover behoren de Staten te beslissen, niet GS. Een verge lijkbare delegatie van beslissingsbe voegdheid van gemeenteraad aan B. en W. zou in de bestaande rechtsgang wor den af gekeurd, zo meent hij. vertrokken: Nopal Branco, Southampton; Thuntank 1, Ca- „De gedeputeerde moet nog maar eens te rade gaan bij een juridisch onderlegd iemand. Het is onzin wat hij zegt. Niet de Kroon is immers streekplan-wetge- er overigens geen .1 op Tussen 9.45 en 11 uur stond de politie met de radarwagen op de Waranda en de Wijk aan Duinerweg, waar men twaalf overtredens boekte. Van 14.15 tot 15.30 uur was de Vondellaan aan de beurt. Daar werden negen automobilis ten het haasje. Tenslotte werden tussen 18.30 en 22.15 uur op de Laan der Nederlanden en Alkmaarseweg nog eens vierendertig bekeuringen uitgedeeld. Op Rijksweg 9 werden daarnaast nog eens twee vrachtwagenchauffeurs gever baliseerd, die respectievelijk 4 en 3,7 ton bieten te veel op hun wagens vervoerden. Het gemeentebestuur heeft het bureau economische zaken deze opdracht gege ven om er achter te te komen hoe door de burgerij over deze brochure wordt gedacht. Aan de 460 deelnemers wordt gevraagd hoe de mening ligt ten aanzien van de inhoud, de lengte van de tekst, de behandeling van onderwerpen en de vormgeving van het boekje. Verder wil de gemeente weten of toezending van het boekje inderdaad op prijs wordt gesteld. Aan de hand van de resultaten van dit onderzoek wil men bekijken of met het uitgeven van deze folders in de huidige vorm door moet worden gegaan. Met name het WD-raadslid mevrouw P.H.M. Rootjes-Nabben heeft tijdens de afgelopen begrotingsbehandeling bij de jaarlijkse uitgave van de folder vraagte kens gezet. AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Geslaagd voor doctoraal examen econo mie: J. N. R. Hoeflaak, Santpoort. Doc toraalexamen opvoedkunde: mej. I. Les- terhuis, Castricum. HEEMSKERK - In de benedenzaal van het Heemskerkse gemeentehuis ver gaderen maandagavond 13 december de commissies grondbedrijf en bestemmings- plannen-volkshuisvesting. De openbare vergadering begint om 20 uur. De voorstellingen worden op woensdag en donderdag gehouden in Filmhuis Vel sen aan de Kanaalstraat in IJmuiden en op zondagavond in het Alpha Filmhuis aan de C.H. Moensstraat in Beverwijk. Alle voorstellingen beginnen om half negen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Beverwijk krijgt een Burgemeester Bruinsmalaan. Het college wil een deel van de rondweg in de nieuwe woonwijk Westertuinen naar de vorig jaar overleden burge meester vernoemen. De raad zal zich donderdagavond over dit voorstel buigen. IJMUIDEN. In de burgerzaal van het stadhuis wordt van 14 tot en met 22 december een tentoonstelling gehouden van foto's die kinderen van de lagere scholen hebben gemaakt Deze foto-rally werd gehouden in verband met het „Honderd jaar Noordzeekanaal”. De burgemeester vindt het ook on juist, dat GS over de kwestie zouden moeten beslissen (zoals gemeld, heeft (Van een onzer verslaggevers) ZEEWIJK. Door een groep vrou wen uit Velsen, die deels uit Zeewijk afkomstig zijn, wordt momenteel ge dacht aan het tot stand brengen van specifieke hulpverlening voor vrouwen in Zeewijk en de oprichting van praat groepen- Het is een initiatief, waarin vrouwen uit diverse groeperingen en vanuit verschillende achtergronden el- klaar hebben gevonden. Een initiatief ook dat is ontstaan op basis van erva ringen van de verschillende deelneem sters (vanuit het maatschappelijk werk, vanuit het Medisch Opvoedkundig Bu reau, als vrijwilligsters in 't dienstencen trum of gewoon als bewoonster die par ticulier opvang levert) waarin sterke behoeften en noodzaak hiertoe zijn ge constateerd. VELSEN - De gemeente gaat een representatieve steekproef houden onder de Velsense bevolking over de begro- tingsbrochures die jaarlijks over de op handen zjjnde begroting huis aan huis in de gemeente wordt verspreid. Deze week worden 460 enquêteformulieren ver stuurd en ondanks het feit dat de bro chure van dit jaar alweer vijf weken geleden is verstuurd, wordt toch gere kend op een aanzienlijk aantal antwoor den. GEBOREN: ■I. Twisk-Jansen, IJmuiden; M. E. Hoogewerf-Wittebrood, z„ Santpoort; E. H. Algera-Hogting Warmelts, d-, Sant poort. OVERLEDEN: J. C. F. Egter van Wissekerke, 81 jr., echtgenoot van M. van Sikkema, IJmui den; C. Zijlstra, 76 jr., weduwe van C. H. Schipper, Santpoort; G. Drent, 75 jr., weduwe van T Bloem, Santpoort; P. Groot, 64 jr., echtgenoot van E. L. C. Blekemolen, Driehuis; W. de Gruyter, 73 jr, weduwe van J. M. van der Sterren, IJmuiden; I. C. Riekens, 74 jr., weduwe van W. van den Dool, Bloemendaal. Na de zomervakantie waren ongeveer 1500 kinderen van 25 scholen de ge meente ingetrokken om het leven, wo nen en werken van de inwoners en het landschap met de stad en zijn bedrijvig heid op de gevoelige plaat vast te legen. Elke scholier heeft 12 foto’s gemaakt en daarvan de drie leukste uitgekozen. In een speciaal daarvoor vrijgehouden lokaal van de Ossendorpschool, werden de foto’s ontwikkeld en af gedrukt. Van half oktober tot begin december had elke morgen en middag een bepaalde klas de gelegenheid, de eigen foto’s te behandelen in de ontwikkelings, stop- en fixeerbaden en op vijf vergrotingsappa- raten. De aldus door de leerlingen zelf afgedrukte foto’s werden door Fotohan- del Schutte uit Santpoort op formaat 18x24 vergroot. De scholieren hebben zelf drie foto’s per klas voor de expositie geselecteerd. Coördinator van deze foto- rally was de heer Ruud Mulder van de Pleiadenschool, die met een groep mede werkers dit project heeft begeleid. Kinderen uit Galle (Sri Lanka) zijn in de tussentijd ook met een project be zig geweest. Ze hebben het leven en wer ken in hun woonplaats gefotografeerd. Door bemiddeling van de Netherlands Universities Foundation For Internatio- Dinsdag aangekomen: Neptu- nus, Dundee; Bab T., Kopmansholmen, Zaandam; Okdine, Cadiz; Moira, Rotter dam; Falster, Jeddah; Hebe, Kotka, Vel sen; Esther, Scandinavia, Zaandam. Dinsdag E1CU1UV, UUULliailip LUULUmnaiir. 1, ga lais; Rijnborg, Delfzijl, Beverwijk; Vin cent, Seaham, IJmuiden; Jemrix, Ro chester, IJmuiden; Sundland, Oslo; Kentshore, Cont. plat., IJmuiden; Empire, Algiers, Beverwijk; Teuton!, Kopenhagen; Eline Christine, Antwerpen, Velsen; Ninja Tholstrup, New Ross, IJmuiden; Sach- senstein, Antwerpen; Imme Oldendorff, Sheerness; Mercur, Stavanger; Moira, Londen; Jacov Renichenko, Antwerpen...- Woensdag aangekomen: Cam Azobe, van Victoria; Els Teekman, Ram- vik, Zaandam; Nicolas Vaptzarov, Ant werpen; Adele J., Vaenersborg. WOENSDAG VERTROKKEN: Aspen, naar Hamburg; Speyer, Hamburg, Fjor- daas, Norfolk, IJmuiden. Donderdagavond beleeft het Amsterdamse Carré een werkelijke Kennemer- landinvasie. Ruim 1500 Kennemers zullen dan, door bemiddeling van DAMIATE PERS, met 32 autobussen naar Carré komen om daar de nieuwe revue van André van Duin bij te wonen. Uit vrijwel alle gemeenten waar Haarlems Dagblad, IJmuider Courant en Beverwijkse Courant verschijnen, vertrekken die avond omstreeks 19.00 uur de bussen met lezers van onze bladen naar Amsterdam. De bussen starten o.m. in Zandvoort - Bennebroek - Hoofddorp -Hillegom - IJmuiden - Beverwijk - Haarlem - Zwanenburg. Het gehele vervoer is in handen gelegd van de NZHVM. De Amsterdamse politie van het bureau IJtunnel geeft inzake de verkeersregeling haar volledige medewerking. Door een gemeenschappelijke samenwerking van theaterproducent Joop van den Ende, Carré en Damiate Pers, kunnen abonnees van onze bladen morgen op een prettige manier naar de nieuwe André van Duinshow „Lach om het Leven” komen. Aan allen die met de bussen meegaan, doet de afdeling Propaganda van Da miate een dringend beroep om tijdig bij het op de buskaart vermelde instapadres present te zijn, zodat alle bussen tijdig in Amsterdam zullen arriveren. HEEMSKERK Op 1 november telde Heemskerk negenhonderd vie- ennegentig woningzoekenden. telde Heemskerk negenhonderdvier- In antwoord op door de raad gestel de vragen schrijft het college, dat 886 inwoners van Heemskerk bij het huisvestingsbureau staan ingeschre ven, dat 82 personen op grond van hun economische gebondenheid voor een woning in Heemskerk in aanmer king willen komen en dat tenslotte nog eens 26 woningzoekenden een medische en/of sociale indicatie kunnen overleggen. Onderverdeeld in categorieën gaat het om 384 aanstaande echtparen, 91 inwonende gezinnen, 89 alleenstaan den, 357 te herhuisvesten gezinnen, 23 in te ontruimen woningen gehuisveste gezinnen, 5 gezinnen die in een sane- ringspand wonen en nog eens 11 personen die voor een voorkeurswo ning in aanmerking zullen komen. Tuindersstraat slechte werk- betoogde hij. liggen, ,-hard” ver, maar Provinciale Staten. In eerste instantie stellen Provinciale Staten vast of de industrie over een bepaalde grens heen mag of niet. En dat staat los van elk geschil, dat aan de Kroon is voorge legd, aldus burgemeester IJsselmuiden. De heel' IJsselmuiden acht het waar schijnlijk, dat de Kroon zit te wachten op een uitspraak van de Staten in de kwestie van de Machineweg. Daarom duurt het zo lang voor een beslissing wordt genomen. De burgemeester is er voor negentig percent zeker van, dat de Kroon zich aan een uitspraak van de Staten over de Machineweg zal confor meren. Als daarmee zou komen vast te staan, dat de westgrens van het indus triegebied bij de Machineweg komt te zou Amsterdam pas echt heel de noodzaak van industrie ten westen van de Machineweg moeten be wijzen (eer er sprake zou kunnen zijn van opspuiting van de landbouwgronden ten westen van de Machineweg). Deze films zijn: „Be my king” uit 1929” „Goodnight nurse” uit datzelfde jaar, „Maid in Miarocco” uit 1925, „Oh, what a tango” en „The three musketeers”. Als voorfilm wordt „film” vertoond, over de komiek uit Lane’s jaren: Buster Keaton. Een korte film die door regis seur Alain Schneider wend gemaakt op basis van een script van Samuel Becket- De film werd in 1965 gemaakt. IJMUIDEN. Tijdens de vergadering van het wijkcomité „Velseroord” die gis teravond in het Hervormd Jeugdgebouw is gehouden, is geklaagd over de kwali teit van de renovatiewerkzaamheden. De voorzitter van het comité, de heer J. Kiewiet, beweerde dat het toezicht -op de werkzaamheden vanaf het begin niet gedeugd heeft. De agenda vermeldt onder meer een toelichting van de zijde van de werk groep Europaplein op de door hen inge diende plannen, een bespreking van het eerste schetsontwerp bestemmingsplan „Meerestein-Hoogdorp” en (eventueel) een bespreking van het eerste ontwerp- bestemmingsplan „Hondsbosseweg”. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 377 kisten kabeljauw, 33 kisten koolvis, 1 kist schol, 22 kisten schar, 203 kisten wijting, 15 kisten di versen. De heer en mevrouw Rijnders uit IJmuiden, die gisteren met de boot uit Hoek van Holland naar Harwich vertrokken, werden bij hun embarkatie gehuldigd, omdat hun auto de 100.000ste was, die dit jaar is verscheept, en omdat of de heer of mevrouw de 950.000ste passagier van dit jaar was. Dit betekent, dat er dit jaar van Hoek van Holland uit acht percent meer passa giers en acht percent meer auto’s zijn vervoerd dan vorig jaar. Het IJmuidense echtpaar kreeg voor ‘volgend jaar voor zijn auto en zichzelf een gratis eerste klas overtocht aangeboden. Bovendien kregen zij geschenken van de maatschappij Zeeland en de British Travel Authority. Daar kan en mag ik niet van uitgaan”, aldus de burgemeester, die - nog op wijst dat het helemaal g schande is voor een bestuurder om een standpunt terug te komen. GS zijn trouwens inconsequent, meent de heer IJsselmuiden, want 1973 hebben ze zich wel uitgesproken over het terugleggen van de industrie- grens, terwijl die zaak bij de Kroon lag. Volgens het oude streekplan lag de grens van het Amsterdamse industriege bied nog veel verder westelijk het land bouwgebied van Haarlemmerliede in. De gemeente ging met het bestemmingsplan „Landelijk gebied 1968” tegen die west grens in beroep bij de Kroon, nadat de Provincie dat bestemmingsplan had af gekeurd. GS kwamen toen wel op hun standpunt terug en schoven de west grens van de geplande industrieterreinen een stuk naar het oosten terug (de grens bleef echter wel een stuk westelijk van de Machineweg liggen). GS besloten daartoe in 1973 en hebben toen niet gewacht op de uitspraak van de Kroon, die pas in 1974 werd gedaan, aldus de heer IJsselmuiden. Prijzen in guldens per 40 kg: kabel jauw een 114-102, kabeljauw twee 178- 140, kabeljauw drie 134-106, kabeljauw vier 122-108, kabeljauw vijf 126-112, koolvis twee 90, koolvis drie 88, koolvis vier 84, wijting drie 114-68, schar 112-68, flint 16, steenbolk 80-56, bot 59-35, witte koolyiis 104, schol vier 100. De besommingen waren: UK 141 en UK 172 31-800, UK 48 en UK 78 4420, UK 218 en UK 236 6850, UK 159 en UK 200 1940, VD 19 en VD 73 6070, UK 203 7060, VL 73 2850, KW 152 960, IJM 18 100. HEEMSKERK. In het kader van de begrotingsbehandeling is opnieuw de vraag gesteld of de reconstructie van het Europaplein aanleiding kan zijn tot het instellen van een weekmarkt op dit plein. In antwoord op deze vraag herhalen B. en W., dat een tijd geleden dienaan gaande adviezen zijn ingewonnen. De conclusie was toen, dat de afstand van de wijken Oosterwijk en Zuidbroek tot de bestaande maktterreinen in Heems kerk en Beverwijk de instelling van een markt op het Europaplein niet recht vaardigen. Aangezien in deze omstandigheid in middels geen wijziging is gekomen, zien B. en W. geen aanleiding het destijds ingenomen standpunt te herzien. HEEMSKERK. In antwoord op vragen van raadsleden hebben B. en W. bekend gemaakt, dat voor de bouw van 90 woningen van de R.-K. woningbouw vereniging „Ons Huis” bij de toestem ming tot gunning is uitgegaan van een gemiddelde minimum maandhuur van ƒ351. Thans wordt gemiddeld een (voorlopige) maandhuur berekend van 375. Dat be treft 64 woningen met een maandhuur van 381,60 en 18 woningen met een huur van 331,60. Bij de bouw van de 82 woningen van de algemene bouwvereniging „De IJ- mond” werd uitgegaan van een gemid delde maandhuur van 333,55. Thans, bij het betrekken van de woningen, bedraagt de voorlopige huur 381,70 per maand. Vooral mensen in de zijn het slachtoffer van zaamheden geworden”, „Het lijkt wel of het t oezicht op de werkzaamheden tegenwoordig niets meer voorstelt. Allerlei verbindingen die gemaakt moesten worden, kloppen niet. Bij de nieuwe wethouder hebben we gelukkig een willig oor gevonden voor onze klachten. Tijdens de vergadering van het wijk- comtié, werd uitgebreid ingegaan op het functioneren van het woonerf. Wijka gent Kaam was daarbij aanwezig om zonodig informatie te verstrekken. Er blijken nogal wat klachten te zijn in verband met te hard rijden, hinderlijk parkeren en speelgelegenheden. Wat het spelen betreft, kon de heer Kiewiet aan kondigen dat er achter de Tuindersstraat een speelgelegenheid aangelegd zal wor den. Over het te hard rijden en verkeerd parkeren, merkte de wijkagent op dat rekening is gehouden met een overgangs periode. „Ik kan moeilijk meteen prenten uitdelen”, verklaarde hij. „Die zouden dan voor 80 pet. terecht komen bij bewoners uit mijn e igen wijk. Dat er over enige tijd straffer opgetreden zal worden, is wel zeker. Dat geldt ook voor vrachtwagenchauffeurs. Sinds oktober is er in Velsen voor hen een speciale regeling van kracht. Daar hebben ze zich maar aan te houden al zullen we, echt niet meteen, een bekeuring schrij ven als zo’n chauffeur even bij moeder de vrouw een kopje koffie drinkt”. De heer Kiewiet v erklaarde dat het wijkcomtié intensief contact heeft met de politie en de afdeling Openbare Wer ken. „Op de ene plaats moet een muur tje bijkomen om het verkeer wat af te remmen, voor andere huizen komen bloembakken om dat doel te bereiken en ook zal er hier en daar nog met beplan ting gewerkt worden. De gemeente heeft echter van het begin af aan geredeneerd dat de aanleg van het woonerf zo goed koop mogelijk moest geschieden zodat er later nog aanvullende voorzieningen ge troffen konden worden. En daarover voeren we nu overleg”. Overigens beperkte de vergadering zich niet alleen tot zakelijke onderwer pen. Om de kas een beetje te spekken, werden er ook enkele spelletjes kienen gespeeld. Maar naast de georganiseerde gesprek ken bestaat de behoefte aan een ont moetingscentrum, een plaats waar men zo maar even binnen kan lopen voor een praatje en een kop koffie. Vooral voor de vrouwen diie hun taken binnenshuis hebben, wordt dat van belang geacht. Tot nu toe zijn daar geen mogelijkheden voor geweest. Het bekende beeld van al die vrouwen, in al die hokjes, tien of twaalf hoog opgestapeld is meer dan alleen maar belachelijk, zo blijkt uit de ervaringen van de initiatiefneemsters Janny Sieraad (maatschappelijk werk), Rita Velthorst (MOB), Catrien Zwenne en Hanny van Zeelt (de bewoonsters en medewerkster in het dienstencentrum). Meer dan eens zijn deze vrouwen gecon fronteerd met de gevolgen van de woon omstandigheden daar, die leiden tot iso lement, eenzaamheid en ook tot interne moeilijkheden in gezinnen wat weer tot uiting komt in ruzies die voor de meeste buren op de voet te volgen zijn. Omdat deze ruzies meer dan eens hebben geleid tot het vertrek van de vrouw des huizes met haar kinderen voor wie dan door buren in allerijl onderdak moet worden gezocht, denkt de groep erover om zo mogelijk ook voor dit sort ge vallen pvang en slaapruimte te creëren. De plannen zijn echter nog in een beginnend stadium. Prioriteit hebben de praatgroepen en het ontmoetingscen trum. Als plaats daarvoor werd een leegstaande winkel in het winkelcen trum genoemd om de ruimte, naar over tuiging van de initiatiefneemsters, beslist in de wijk zou moeten zijn. De groep heeft een gesprek aange- „Ik denk, dat er sprake is van een juridische misvatting van Gedeputeerde Staten. Want ik ga er natuurlijk niet van uit dat GS om redenen van prestige en angst voor gezichtsverlies zouden weigeren op hun standpunt over de Industriebegrenzing terug te komen. BEVERWIJK In „De Opgang” wordt zondagmorgen om 10 uur een Hervormd-Gereformeerde jeugddienst gehouden. Medewerking wordt verleend door het Radio Jeugdkoor „Kerk zonder grenzen’ uit Bloemendaal. Voorts zal Dick Heihhuis spreken over het thema: „Met liefde meer mens”. Na afloop van de dienst is er onder het genot van een kopje koffie gelegenheid wat na te dis cussiëren. nal Cooperation (NUFFIC) in Den Haag zijn deze foto’s, naar Velsen gestuurd. Ze worden in een apart deel van de ten toonstelling geëxposeerd. De heer H. Seheeper, wethouder van onderwijs, verricht maandag 13 decem ber om 19.30 uur de officiële opening. Tot 22 december is de expositie vervol gens elke werkdag van 8.30 tot 17.00 uur geopend De foto’s van de Velsense jeugd worden na afloop in het stadhuis opgeslagen. Te zijnertijd zal de collectie met de zusterstad in Sri Lanka worden uitgewisseld. o u

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7