Kritiek op wethouder Kaebisch is bij college slecht gevallen Promotie Club verdraait feiten Nog geen aanleg kabeltelevisie in Heemskerk Ml Bouwplan voor 141 bejaardenwoningen afgekeurd Komplan in februari in commissie Opvulling gat bij kuil van Burgemeester Nielenplein Langelaick Zaterdagavond in Alpha KGIJ-viering WOLLEN DEKENS 10% KORTING SPIJKER K 10 Openbare Werken in januari met uitwerking van plan gereed •r maar kluitje I Ml’ Geen kunstwerk DEKEN WEEK IN I Groenvoorziening Ruysdaelstraat RAAD KRIJGT VIDEOBAND MUNNIKENWEG- BUURT TE ZIEN n b Zeshonderd gulden voor jeugd van Heliomare 1 Asf altering v. Assendelftstraat «Ma >V. WOENSDAG 8 DECEMBER 9 19 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 8 w. e 16 (Van een onzer verslaggeefsters) i L Snelliusstraat 23-27 Umuiden - Tel. 15653 90 - M| I Geen twijfel - ij - -O' 90 HEEMSKERK Na veel voor bereidende correspondentie en tal rijke besprekingen over het bouw plan voor 141 bejaarden woningen van de stichting huisvesting be jaarden Heemskerk (Humanitas), hebben B. en W. recentelijk een brief ontvangen van de minister van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening. De minister heeft het college 1 fVan een onzer verslaggevers) te. etc. (Van een onzer verslaggeefsters) rom, (Van een onzer verslaggeefsters) De toegang is zaterdagavond gratis. (ADVERTENTIE) B. en W. zien de brief van de BPC als een zaak voor het gehele college. „De zaak zelf is belangrijk genoeg om als college commentaar te leveren”, aldus burgemeester Hubers. Om de stichting door deze afwijzing mede denkend aan de voorbereidings- van Maerelaan en De Baandert vertraagt winkels zijn gevestigd. Dat zullen voor- altjes nder- "Save s); jgar" de BPC geacht mag worden voldoende op de hoogte te zijn geweest met de werkelijke feiten. Triest dat de zaak zo op scherp is gezet”. De onzekerheid over de bouw vUn de ook de „inrichting” van de strook langs zogenoemde Humanitasflat in de hoek de Maerelaan, waarin nu nog de nood lopig nog wel noodwinkels blijven. BEVERWIJK. Het reconstructie plan voor de Breestraat (en de daar bij behorende kostenbegroting) komt in januari van de tekentafels van de dienst Openbare Werken. Dit deelde het college dinsdagmiddag tijdens de wekelijkse persconferentie mee. tl. en op >lkt p z'n II come", Bonnie et vele net salbum, i the iwn” I I Opvallend noemde hij het, dat wet houder Kaebisch in de brief wordt genoemd, terwijl daarentegen ook wet houder Camfferman lid van de werk- commissie is en uit hoofde van die functie verantwoordelijk is voor de gang van zaken. W’ethouder Camfferman was verbaasd, dat de heren van de BPC hun onvrede over de gang van zaken aan de grote klok hebben gehangen. „Waarom hebben ze de werkgroep niet bjj elkaar geroe pen?” De wethouder wilde in een gesprek met de BPC de inhoud van de brief na der uitspitten. In een slotconclusie van burgemeester Hubers werd de Breestraat Promotie Club gemaand „aan de vergadertafel be ter te luisteren. Uit de toelichting van de wethouder blijkt wel duidelijk, dat BEVERWIJK Zaterdag 11 decem ber treedt van 21.30 uur af de groep Langelaick op in de Alpha-sociëteit aan de Moensstraat 5. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De kritiek van de Breestraat Promotie Club op de wet houder van middenstandszaken Fedor Kaebisch jr. is bij het college bij zonder slecht gevallen. De feiten, die de BPC in de brief aan het college (zie krant van dinsdag) heeft vermeld, zijn volgens het college verdraaid. „Waarom een reactie op deze unfaire wijze”, vroeg burgemeester A. Hu bers zich af. „Hiermee wordt de zaak van de Breestraat niet gediend”. Overigens zullen de wethouders Kaebisch en Camfferman de leden van de BPC, die lid zijn van de werkcommissie reconstructieplan Breestraat, voor een gesprek uitnodigen om „te vragen wat ze nu verder willen”. meegedeeld, dat hij niet de over tuiging heeft kunnen krijgen, dat het in dit geval gaat om een zoda nig project bejaardenwoningen dat subsidiëring in alle opzichten op haar plaats zou zijn. Hij heeft onder meer bezwaren tegen het aantal woningen, de ge kozen bouwvorm en de huuruit- komst. HEEMSKERK. B. en W. verwach ten dat binnen afzienbare tijd eindelijk een oplossing kan worden gevonden voor de groenvoorziening bij de flats aan de Ruysdaelstraat. Het college heeft recentelijk een posi tieve reactie ontvangen van Huizenbezit Breesaap B.V Ook de toezegging van wethouder Kae bisch. dat het Breestraatplan in de sep- temberraad zou komen berust op een onwaarheid. „De heer Sauer wist bijzon der goed, dat er bij de presentatie van de tekeningen, in aanwezigheid van de rijksmiddenstandconsulent, is gezegd, dat ik zo mijn twijfels had over de haal- baarneid van de septembeirraad. Openba re Werken was in die maanden bijzon der zwaar belast met de uitvoering en de voorbereiding van andere projecten”. Toen dn de pers berichten verschenen over de brief van het Ministerie, waarin Den Haag aankondigde dat niet kon worden verwacht dat alle aangemelde projecten dit jaar voor subsidie in aan merking konden komen, heeft wethou der Kaebisch in een telefonisch gesprek met de heer Feijen meegedeeld, dat hij hoopte op een behandeling van het Breestraatplan in de novemberraad. „Er is door mij niets definitiefs meegedeeld”. Wethouder Kaebisch vond het jam mer, dat er bij de leden van de Brees- Deze formatie wordt gevormd door Jaap van Ees, Hans Hartogensis, Marjo lein van der Meer en Niko de Kok. Met het al of niet bouwen van de zogenoemde Humanitasflat hangt samen de verdere uitwerking van het oostelijk gedeelte van het bestemmingsplan „Neksloot”, de strook langs de Maere laan, waar onder meer de noodwinkels moeten worden vervangen door defini tieve panden. Ook dat kan nu nog wel een tijd op zich laten wachten. Zij bespelen s amen een respectabel aantal instrumenten, onder andere bas, bodhran, bongo’s, dulcimer, fluit, gitaar, mandoline en plano. De groep presen teert instrumentale en vocale nummers, waaronder enkele a capella. te. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens de pauze van de extra vergadering van de Bever- wijkse gemeenteraad op maandagavond 20 december zal het buurtcomité Munnl- kenweg een videoband met opnamen van de wijk en haar bewoners vertonen. De videoband was eerder al te zien gedurende het „open huis” van ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof”. HEEMSKERK. De afronding van het winkelcentrum in Heemskerk zal op 14 februari aanstaande worden bespro ken in een vergadering van de commis sie bestemmingsplannen en volkshuis vesting. Met name komt de vraag aan de orde met hoeveel vierkante meters be- drijfsvloeroppervlakte het centrum nog moet worden ingevuld. Nu de bouwplan nen van V D (Vendette) niet doorgaan speelt de vraag mee in hoeverre in het kader van het komplan de twee destijds door V D aan de Kerklaan gekochte panden moeten verdwijnen. met al i< ik God, <e me nnie 's BEVERWIJK. De twee klaverjas- drives van KJC „Merestein” en zaal- voetbalvereniging „Sport” zijn een suc ces geworden. Er is op 2 december f 250 en op 5 december 350 aan de drives overgehouden. Dit bedrag, samen met de 100 die een campingshop schonk, is bestemd voor de gehandicapte jeugd van Heliomare. De volgende drive in café Sport is op 5 januari. HEEMSKERK. „Is het college van B. en W. bereid met de meesite spoed een commissie te benoemen, die zich bezig zal houden met de aankoop van kunstwerken”, heeft een raadslid in het kader van de begrotingsbehandeling ge vraagd en daar werd de vraag aan toegevoegd: „Hoeveel rente is er in de loop der jaren aan het voor dit doel bestemde „potje” van circa f 84.600 toe gevoegd?”. B. en W. antwoordden: „Bij de exploi- tatie-opzet van een bestemmingsplan wordt er rekening mee gehouden, dat uit de exploitatie-opbrengsten bedragen kunnen worden bestemd voor kunstwer ken. Zolang een exploitatie niet is vol tooid, is er geen sprake van een potje en dus ook niet van een rentetoerekening. Zolang echter de bestemmingsplannen in hun totaliteit nog niet zijn afgerond, is het bijzonder moeilijk een plaatsbepa ling voor een kunstwerk aan te geven. Het heeft derhalve thans weinig zin tot instelling van een commissie of werk groep over te gaan”, aldus B. en W. Misschien kan een kunstenaar eens een ontwerp maken voor een „kluitje in het riet”. De wethouder vond de insinuatie, dat hij geen zin had om herstelde en ver fraaide winkelcentra elders in het land te bezoeken een verdraaiing van de wer kelijkheid. „De gemeente zond een amb telijke werkgroep met de BPC-leden mee. Deze afspraak is gemaakt met wethouder Camfferman, destijds voorzit ter van de werkcommissie”. Mochten die panden nodig zijn voor de realisering van de bebouwing aan het Burg. Nielenplein, dan zal de gemeente de percelen geheel of gedeeltelijk ver werven. Zodra de oude brandweerkazerne is afgebroken kan begonnen worden met de uitbreiding van het RABO-kantoor aan het Burg. Nielenplein. Tevens zal dan ook inzicht dienen te bestaan in de bestemming van de overige gronden. Op dit moment worden daaraan studies ge wijd. Over de uitbreiding van de RABO- De feiten, die de BPC in de brief oplepelt om het negatieve gedragspa troon van wethouder Kaebisch aan de kaak te stellen noemde wethouder Kae bisch „zaken, die schijnbaar de vorm van feiten hebben aangenomen”. Zijn afwezigheid bij de grote avond in „On der de Hanebalken” sproot voort uit de afspraken, die de Breestraat Promotie Club had gemaakt over de activiteiten van de wethouder op de avond. „Ik wilde niet in dat keurslijf stappen. Ik heb een bestuurslid van de BPC hiero ver ingelicht". 40 van 2 Ip's. ust e"), sky”), /F dy”), W you're bewoners van de zogenaamde „Vierde Wereld”, dat zijn de armen van het rijke westen. Ook worden er kerstgroetkaar- ten verkocht door Amnesty Internatio nal. Deze kaarten kunnen worden ver stuurd aan gevangenen in allerlei delen van de wereld, waarvan adressen wor den bijgeleverd. Tenslotte is er op 11 december in de Vredevorstkerk een kleine tentoonstel ling van posters, gemaakt door 19 kun stenaars, om in het kader van Amnesty International de aandacht te vestigen op bet gigantische probleem van de vele Politieke gevangenen overal ter wereld. BEVERWIJK. Tijdens de viering van de Kritische Gemeente IJmond op zaterdag 11 december, om 19-15 uur in de Vredevorstkerk wordt de toespraak verzorgd door Huub Oosterhuis, pastor van de Studentenekklesia in Amsterdam. Het thema van de viering luidt: „Ik zal mijn mond niet houden”, en gaat over .Profeten, toen en nu”. In dit verband worden er berichten ten gehore gebracht over Rolf Bier- mann, die onlangs werd uitgewezen uit de DDR: maar die desondanks kiest voor het systeem in Oost-Duitsland en die dit systeem door zijn kritiek slechts breder, menselijker en volwassener wil maken. Ook gaat het over Günther Wallraff, een journalist uit West-Duitsland, die ongewenste reportages schrijft en aan het licht brengt, zwart op wit, de duiste re praktijken van een vriendelijk ogende welvaartsstaat. In ditzelfde verband, tenslotte, gaat het over industriële gewe tensbezwaarden, mensen, die b.v. als werknemers bij de AMRO-bank hun conclusies hebben getrokken uit de in hun ogen ontoelaatbare handelwijze van het bedrijf, waarvoor zij altijd heb ben gewerkt. Aan de informatietafels worden, naast de gebruikelijke nieuwsbulletins en K.G.IJ.-kalenders voor 1977, ook kerst- iraat Promotie Club geen begrip is, dat het Breestraatplan beslist niet het enige project is waarmee Openbare Werken bezig is. „Ook de gemeente kent een werkplanning en hoewel het college al tijd op spoed heeft aangedrongen, kan Openbare Werken ook geen ijzer met handen breken. De uitwerking van het plan is een tijdrovende zaak”, zo meende wethouder Kaebisch. Hij was er van overtuigd, dat de reactie van de BPC niet uit onwetendheid is voort gekomen. In alle gevallen is er sprake van ver draaiing van de feiten. Daar mogen wij niet aan twijfelen”. Dat wethouder Kaebisch verantwoor delijk kan worden gesteld voor het mis sen van acht ton subsidie van het Rijk noemde wethouder ir. J. Camfferman „een onverkwikkelijke uitspraak en een stoot onder de gordel”. Wethouder Kae bisch verduidelijkte dat de subsidiepot leeg was en dat de Breestraat- aanvraag niet kon worden gehonoreerd. ..Reden voor ons om desondanks alles op alles te zetten om dat geld binnen te halen”. De rijkssubsidie komt uit de pot maatregelen aanvullende tijdelijke werkgelegenheid. „Kanselementen op uitkering uit die pot zijn bijzonder groot. Ik meen te weten, dat De Haag deze tijdelijke subsidie gaat veranderen in een vaste regeling, die gehanteerd kan warden bij het opknappen van oude winkelconceentraties”. Minister verleent vooralsnog geen subsidie Humanitasflat Het repertoire omvat Nederlandse, En gelse en Franse chansons, een enkel renaissancenummer en eigen werk, zo wel acoustisch als semi-electrisch. bank vindt overleg plaats met het be stuur. De gedachten gaan daarbij uit naar een achterwaartse vergroting met plm. 10 meter, terwijl zijdelings aan uitbreiding met ongeveer 6 meter wordt gedacht. Door het bestuur van de RA- BO-bank is een verzoek voor grondaan koop ten behoeve van haar bankuitbrei- ding ingediend. Een plan betreffende die uitbreiding zelf verwachten B. en W. op korte termijn te ontvangen. Het gat in de bebouwing bij de kuil van het Burgemeester Nielenplein. kosten en de ontstane vertraging van de bouw niet voor moeilijkheden te plaatsen wat de financiering betreft, is de minister echter bereid, voor een gewij zigd bouwplan, dat wel aanvaardbaar zou blijken te zijn, alsnog subsidie te verlenen. Dat wil hij voor dit geval dan doen op voet van de beschikking gelde lijke steun particuliere huurwoningen 1968. De minister stelt daarbij de voorwaar- de, dat het gewijzigde plan voor 1 janu ari 1977 bij de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting in de provincie Noord-Holland moet zijn ingediend. B. en W. hebben de humanistische bouw- stichting op 12 november op de hoogte gesteld van het ministeriële schrijven. B. en W. verwachten binnenkort van die zijde een reactie. Of er in een gewijzigd (nieuw) plan, zo dit wordt ingediend, wederom sprake zal zijn van een aantal bejaard en woningen en, een aantal wo ningen voor alleenstaanden of pré-be- jaarden (in het oorspronkelijke plan res pectievelijk 80 en 60) is het college thans nog niet bekend. HEEMSKERK. Volgens B. en valt er op het ogenblik nog niets te zeggen over het tijdstip waarop aan de Heemskerkse raad een voorstel zal kun nen worden gedaan tot het aanleggen van kabeltelevisie. Er wordt thans een onderzoek inge steld. Of het juist is, dat de aanlegkosten goedkoper kunnen zijn bij een gezamen lijke aanleg voor Beverwijk en Heems kerk een veronderstelling van een der raadsleden is thans volgens B. en W ook nog niet te zeggen. Het college vindt dat een en ander pas kan worden nagegaan indien men „te zijner tijd het voornemen heeft tot aanleg over te gaan”. kaarten verkocht voor de A.T.D. Dit is j een organisatie die zich inspant voor de HEEMSKERK. De zo genoemde 11 binnenringweg en de wegen naar het I centrum hebben alle, met uizondering van de Kerkweg en de Marquettelaan, j een rijbaanbreedte van acht meter. Dit is gebaseerd op de noodzakelijke ver keersruimte voor fietsers 2 x 1.50 meter en motorrijtuigen 2 x 2.50 meter B. en W. stellen zich op het standpunt, dat ook de G. van Assendelftstraat, als een van de drukste toevoerwegen, indien I dit mogelijk is, 8 meter breed dient te zijn. Binnenkort zal aan de raad een voor stel worden voorgelegd om de G. van Assendelftstraat te asfalteren. Bs* ■4 te

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9