Boerenleenbank maakte in 1975 40 mille winst Atletiekvereniging wil uitspraak over renovatie van baan Twee auto’s verbrand Duin en Bosch BASKETBALSTRIJD IN DE SPORTHAL BUURTHUIS Verbetering sporthal Renovatieplan VEILINGEN I - K donderdag Op parkeerterrein BDC 2 KAMPIOEN VLUCHTELINGEN WILLEN LATIJNS- AMERIKAANSE Telefoon in bejaardenflats 1 In Castricum BALLINGEN HELPEN OKWWWBEVERWIJK Zwemdiploma’s TWEEDE KLASSE 9 9 DECEMBER BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 (Van een onzer verslaggevers) DAMMEN Via Permanent Overlegorgaan 1 BEVERWIJK Het bestuur van de atletiekvereniging DEM is het wachten op het begin van het herstel van de aftandse atletiek baan op sportpark Adrichem moe en dringt er in een brief aan de ge meenteraad op aan nu eens einde lijk een definitieve beslissing om trent deze atletiekaccommodatie te nemen. „Een verschuiving van de opknapbeurt naar de jaren ’80 be tekent een verder doormodderen van een vereniging, die beter ver dient”, aldus het bestuur. De brief is getekend door voorzitter Ber nard Hollebrand, die en passant de raadscommissie voor sportzaken uitnodigt voor een bezoek aan de atletiekbaan. K -r ■MH naar (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) De DEM IS WACHTEN MOE K’-- 1 r 155 (Van een onzer verslaggeefsters) Manon d voor de J Silvia Peter Atletiekvereniging DEM, twintig jaar geleden in het bezit gekomen van een in die tijd schitterende atletiekbaan, waar op menig nationale en regionale wed strijd is gehouden, is het wachten beu gewonden en dringt er in een brief op aan beslissingen te nemen. „De afgelopen vijf jaar is DEM steeds aan het lijntje gehouden, heeft zij begrip getoond voor die blijkbaar aanwezige fi nanciële problematiek van de gemeente. Maar u kunt de vereniging niet nog maals vijf jaar aan het lijntje houden. Ook vooi het bestuur is het niet langer aan de leden te verkopen; zij verwijzen ons dan naar een aantal objeoten, die er de laatste jaren in Beverwijk zijn gerea liseerd en die meer hebben gekost dan het zakgeld van de burgemeester”. GROENTEN: andijvie 85-152, boeren kool 36-48, bospeen 148-162, bosselderij 35-45, breekpeen 26-44. groenekool 25-45, knolselderij 48-84, prei 92-122, sla 22-37, uien 68-102. De algemene vergadering van de bank, waarin het jaarverslag over 1975 aan de orde komt, wordt maandagavond 13 de cember in de Jansheeren gehouden. Af tredend en herkiesbaar zijn de heren J. H. Schoen en C. Beentjes, respectievelijk lid van het bestuur en lid van de Raad van Toezicht. In aanwezigheid van een lid van de coördinatiegroep van al langer in Neder land verblijvende vluchtelingen uit Uru guay, vroegen de in Wijk aan Zee gehuis veste Uruguezen vooral aandacht voor de situatie van de in Buenos Aires (Argen tinië) in een opvangkamp van de Ver enigde Naties zittende ballingen, afkom stig uit geheel Latijns-Amerika. HEEMSKERK - Door een der raadsle den is aan B. en W. gevraagd of er een mogelijkheid bestaat om in de bejaar denflat die in aanbouw is aan het Euro- paplein de alarmschel te vervangen door een telefoonaansluiting in elke flatwo ning. (Van een onzer verslaggeefsters) Onder hen is de medische en sociale nood bijzonder groot en men wil dan ook alles in het werk stellen, om deze circa negenduizend vluchtelingen zo snel mogelijk uit Argentinië weg te krijgen. Woensdag 22 december komt het Per manent Overlegorgaan opnieuw bijeen om te evalueren wat er tot aan dat tijdstip is ondernomen en bereikt. 5. het door DEM voorgestelde renova tieplan omhelst een kunStstofbaan. Niet kunststof om de kunststof, maar omdat dit materiaal in vergelijking met andere materialen niet duurder is en onder houdsarm is. Gevraagd is ook of de gemeenschaps ruimte van dit flatgebouw op bepaalde tijden open kan worden gesteld bejaarden uit de wijk. Acht deel sporhal teams stellen primair flat is scholen aan het aan van BEVERWIJK Twee vertegenwoor digers van de tweeënnegentig vluchtelin gen uit Uruguay, die momenteel verblij ven in hotel ..Westerduin” in Wijk aan Zee. hebben de deelnemers aan het Per manent Overlegorgaan voor Aktiegroe- nen deze week ingelicht over de politie ke. economische en sociale situatie in hun Zuidamerikaans geboorteland. de Noord.ersch.ool, de Jan Ligthartschool, Apostel Paulusschool, de St. Petrus school, de Don Boscoschool, de Heilig Hartschool en de Kameleon streden om I De bank gaf vorig jaar ruim 42 miljoen uit aan leningen onder hypothe cair verband, hypotheken onder gemeen tegarantie en overige leningen. Ook deze post liet een stijging zien, want in 1974 gaf de bank 41,2 miljoen aan leningen uit. Ook de bij de bank gedeponeerde spaargelden steeg fors; van ƒ43,5 mil joen in 1974 naar 48,8 miljoen vorig jaar. Van deze gelden is f 27,7 miljoen direct opeisbaar. PLANTENachmea 450-650, azalea 125-250, begonia 125-250, cineraria 125, cyclamen 250-1000, poinsettia 100-350, fi cus 125-450, kalanchoë 45-100, St. Paula 80-160, vriesia 200-350 gem. planten 45- 150 (750-2000. BEVERWIJK. De straten in de nieuwe woonwijk van Beverwijk, Westertuinen, worden genoemd naar Beverwijkse inwoners, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in de illegaliteit werkzaam waren. De zeven mensen om wie het hier gaat zijn tegen het einde van de oorlog door de Duitsers gefusilleerd. DEM meent oprecht, dat het ver schuiven van de renovatie van de baan naar de toekomst geen onwil van de gemeente is. Maar de atletiekvereniging vraagt zich af waarom deze herstelbeurt BEVERWIJK. BLOEMEN: anjers p. st. 28-74, trosanjer 170-285, chrysant p. st. 28-70, chrysant p. bos 180-330, freesia 125-320, gerbera 30-65, hyacint st. 45-74, narcis k. gr. 145-235, nerine 30-70, orchideeën 45-250, roos p. st. 40-110, babyroos 12-46. in de oorlog een leidende rol in het Friese verzet heeft gespeeld. In gesprekken met de heren W. A. C. Vink, D. Koger en C. Berghuis zijn de namen van zeven Beverwijkse verzetsmensen naar voren gekomen: Theo Hendrikse. Pieter Houtkoper, Reinier Pletting, Siem van Duin, Jan Pleeging, Toon Kok en Jan Semeins. Theodoras Sander Hendrikse werd op 2 mei 1943 op 36-jarige leeftijd door de Duitsers gefusilleerd. Hen drikse was vakbondsbestuurder en werd tijdens de februari staking op gepakt. Ook Pieter Houtkooper was actief als vakbondsbestuurder. Hij werd Het gemeentebestuur heeft zich altijd op het standpunt gesteld dat een com- plete restauratie van de atletiekbaan een voor de gemeente Beverwijk te dure g zaak is. Herstel van de baan zou een bedrag vergen van minstens 1 mil joen gulden en dat kan de gemeente lijke schatkistbewaarder niet trekken Omdat men wel inziet dat er vroeg of laat toch iets aan de baan moet worden gedaan is in het gemeentelijk meerja renplan een planning opgenomen die voorziet in een restauratie in fases. Eerst zouden de beide kopsegmenten voor re novatie in aanmerking komen. Daarna volgt de in slechte staat verkerende sintelbaan. Over het ijdstip waarop die fase gewijze aanpak gaat starten kan de gemente nog geen mededeling doen. De bijeenkomst in „Het Zwanennest” werd bij gewoond door Evangelie en Industrie, Bedrijfsapostolaat, de Alpha- sociëteit. de groep Kerk en Samenleving, Kritische Gemeente IJmond, PSP Bever- wiik-Heemskerk. PPR Beverwijk- Heemskerk, PvdA Beverwijk-Wijk aan Zee-Heemskerk, de Vergadering van alle Velser Aktiegroepen (VAVA), de werk groep Estel-Hoogovens en de Rooie Vrouwen- Samen vormen deze groepe ringen het Permanent Overlegorgaan, dat maandelijks bijeenkomt met als ge zamenlijke doelstelling: snel en effectief op te treden in die gevallen waar aktie nodig is of door anderen gevraagd wordt. evenals Hendrikse door de Duitsers gegrepen en op 45-jarige leeftijd op 2 mei gefusilleerd. Hun lijken werden in het crematorium te Driehuis ver brand. Reinier Pletting, Jan Pleeging en Jan Semeins werden gearresteerd toen de Duitsers in de schuur van Pleeging een wapendepot aantroffen. Het depot behoorde toe aan de ille gaal werkende Binnenlandse Strijd krachten. De drie vrienden werden op 12 maart 1945 gefusilleerd. Ze werden begraven op de algemene begraaf plaats Duinrust. Pletting is 26 jaar geworden. Pleeging 48 jaar en Se- rneins 28 jaar. 4. in vergelijking met andere takken van sport zoals bijv, voetbal, wordt er door de gemeente weinig uitgegeven voor de atletiek. Het onderhoud van de voetbalvelden kost vermogens terwijl het als normaal wordt beschouwd, dat de groei van een club gepaard gaat met terrein uitbreiding De atletiekbaan op het sportpark Adri chem ligt er slecht bij. Reeds in 1971 kwam de NSF met een vernietigend rapport over de kwaliteit van de baan. Atletiekvereniging DEM dringt nu aan op het nemen van een beslissing om trent het herstel van de baan. december kan groot en klein kerstkaarten maken in buurthuis De Lichtboei aan de Maas straat. Men begint om 14 uur. De leiding berust bij Ans Schaank. De kosten be dragen een piek. Ook in buurthuis De Zandkraai in de Handelstraat worden kerstkaarten en - versieringen gemaakt en wel op dinsdag 14 en 21 december, ’s avonds van 20 tot 22 uur. Voor beide bijeenkomsten is men in totaal zes gulden schuldig. In het programma van december heeft De Zandkraai voor de woensdagen en zater dagen van 14 tot 15.30 uur een instuif voor de jeugd opgenomen. Het buurthuis is van 27 december tot en met 2 januari gesloten. In 1971 bracht de Nederlandse Sport Federatie een vernietigend rapport uit over de kwaliteit van de baan. „Inmid dels is er vijf jaar verstreken en is de accommodatie nog meer achteruit ge gaan. De gemeente deed enige wanhopi ge pogingen om de baan vlak te krijgen hetgeen door het ontbreken van het toplaagmateriaal nooit optimaal is ge lukt”, zo meent het DEM-bestuur, dat voorts stelt, dat de gemeente nimmer onderhoudswerkzaamheden heeft ver richt om de kwaliteit van de baan te handhaven. CASTRICUM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij de Staatssecretaris van Vollksgezondheid een aanvraag ingediend om het provinci aal ziekenhuis Duin en Bosch op te knappen en een nieuwe afdeling te stichten voor somatisch zieken van 16 plaatsen. De huisvesting van een aantal patiënten in Duin en Bosch schiet mo menteel ernstig tekort. Het merendeel van de paviljoens i§ sterk verouderd. G.S. willen kleine units bouwen, waarin patiëntengroepen van ongeveer 10 perso nen kunnen wonen. Het gaat hier om een renovatieplan van 360 plaatsen. Duin en Bosch heeft momenteel 785 patiënten. In 1980, zo verwacht men, zijn er zo’n 750 plaatsen nodig. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Vannacht zijn op het parkeerterrein aan de Dellaertlaan twee auto’s door brand verwoest. Omwonen den waarschuwden omstreeks twee uur de brandweer met de mededeling, dat de motor van een lelijke eend in brand stond. Het vuur verspreidde zo’n hitte dat de brandweer, die met drie hoge druk stralen de vlammen bestreed, niet kon voorkomen, dat een vlakbij gepar keerde auto, eveneens een eend, vlam vatte. Ook deze personenwagen werd totaal door het vuur verwoest. De politie vermoedt, dat de brand in de motor van de eend is aangestoken. Eerder al besloot het college van Burgemeester en wethouders de hoofdringweg in Westertuinen te noe men naar de vorig jaar overleden burgemeester J. G. S. Bruinsma, die HEEMSKERK De Coöperatieve Raiffeisen-Boerenleenbank W.A. heeft een redelijk gunstig 1975 achter de rug. Het winstsaldo bedraagt ƒ40.816; ruim acht mille meer dan in 1974. Het be stuur van de bank stelt de leden voor het winstsaldo bij de algemene reserve te voegen, waardoor de reserve in totaal fl.011.654,— bedraagt. Hofjes in Westertuinen genoemd zeven Beverwijkse verzetsmensen Toon Kok was een onderduiker, die het communistische illegale blad De Waarheid bezorgde. Voor de Duitsers was dit, en het aantreffen van be zwarend materiaal bij hem thuis vol doende om hem on 5 februari 1945 te fusilleren. Kok was toen 38 jaar. Siem van Duin was actief in de technische sabotage ploeg van de ille gale Binnenlandse Strijdkrachten. Ook hij werd door de Duitsers gegre pen en samen met Toon Kok in Amersfoort gefusilleerd. Zij liggen momenteel op de erebegraafplaats in Amersfoort. De raadscommissie voor algemene zaken vergaderde woensdagmiddag namen woensdagmiddag basketbaltoernooi in de de Van Loenenlaan. De de Apostel Mattheusschool, Deze vraag heeft het college van B. en W. voorgelegd aan het bestuur van de St. Agnesstichting, om in overleg na te gaan welke technische mogelijkheden er zijn. BEVERWIJK Dinsdag zijn de vol gende kandidaten geslaagd voor zwemdi ploma A. in het Sportfondsenbad: Alex Adrichem; Mattijn Amsing; Mo nique Baars: Esther v. Bakel; Patricia Bleeker; Edo Bosman; Marcel Broek- kamp; Marrit Coster; Marcel van Dam; Alexandera Dekker; Robert de Die le Clercq; Diana Dijkman Dulkes; Jurriaan Dubbeiaar; Gonny Glijnis; Marcel de Greef; René Groen; Ciska Hagebout; Anja van Hooff; Frank Heyne; Marcel Hoogland; Simone Huis in ’t Veld; Ja- oobien Jansma; Hans Kater; Dennis Kieboom; Selma Kloek; Peter Kloes; Diana Kok; Corina Kuijt; Bettina van Langen; Marcel Meijland; Lilly v.d. Mey; Paul Otten; Yvette Pontman; Dun can Rumping; Eric Steenvoorden; Martin niëlle Twaalf ho ven; f Joyce Velthuysen; J Alexander v.d. Vlugt; over het voorstel van B. en W. om de zeven hofjes in Westertuinen naar deze Beverwijksen te noemen. De commissie stond unaniem achter het voorstel. Het college wilde de Hofjes en de hoofdringweg in Westertuinen in eer ste instantie heester- en struikenna men geven, maar enige leden van de commissie maakten tijdens de laatst gehouden vergadering de opmerking, dat een reeds lang geleden gedane toezegging, het noemen van straten naar Beverwijkse verzetsmensen, thans gestalte moest krijgen nu Be verwijk er een nieuwe woonwijk bij zou krijgen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK - De buffetexploitatie in de Dr. Prinsenhal is verpacht aan de plaatselijke ondernemer, die bij B. en W. Plannen heeft ingediend voor een verbe tering van de huidige verblijfsruiipte. Aan de hand daarvan zullen op korte termijn onderhandelingen worden ge voerd door de gemeente. Indien deze besprekingen vlot en succesvol verlopen kunnen in de loop van het nieuwe jaar verbeteringen worden verwacht. Als ge volg van die verbeteringen zal de tribu ne aan de voorzijde grotendeels of ge heel worden verwijderd. Toeschouwers zullen dan plaats moeten nemen op de tribune aan de achterzijde. Spruit; Jolanda Tiemersma; Da- Veldboer: Verburg; Jeroen Visser: Wilhelmus van der Zon; Jeroen Zonne veld; Antonio Virues Sanchez, van Brogd. vier plaatsen in de finale, die woensdag middag 15 december in de sporthal wordt gehouden. B. en W. stellen dat de gemeen schapsruimte primair een verleng stuk van de flat is en dus in. de eerste plaats bestemd voor de bewoners. Mede gelet op de ontwikkelingen in de wijk overweegt het stichtingsbestuur echter de ruimte bijvoorbeeld twee mid dagen of twee ochtenden per week open te stellen voor bejaarden uit die wijk. Het bestuur van de St. Agnesstichting »s dus in principe bereid de ruimte open te stellen, maar de wijze waarop dat be hoeft nog nadere uitwerking. •x<-: - handelingen om de baan vlak te krijgen; 3. DEM is een grote vereniging, die je niet zomaar onder de vloermat kan stoppen. DEM biedt een groot aantal inwoners van de stad een gezonde recre- atiemogeli j kheid geen hoge prioriteit bezit. „Het kost veel geld en een miljoen gulden geef je niet zomaar uit. Toch is er een aantal over wegingen, die deze renovatie ten volle waard maakt; 1. de baan is afgekeurd en voldoet niet meer aan de eisen; 2. de afgelopen jaren heeft de atle tiekaccommodatie de gemeente relatief weinig geld gekost. Hoogstens wat uitga ven In de materiaalsfeer en enkele be- BEVERWIJK In het clublokaal De Schans heeft de Beverwijkse Damclub dinsdagavond aan sneldammen gedaan, altijd een traditioneel gebeuren rond de feestdagen. Eer wend gespeeld in drie groepen van zes deelnemers naar krachtsterkte. Kees Nijman bleek met 10. punten de grote winnaar in groep 1. Tweede werd Theo Diemeer (groep 3) met 8 punten en derde Nadedaar (groep 2) met .7 punten. De gezelligheid was er in het begin van de avond reeds, omdat het tweede tiental kampioen in dój 2e (gjasse van het district Kennemer- land isgeworden en automatisch promo veert naar de le klasse. 15

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9