Paul Stam: TELSTAR-SP1TS TRAINDE NOG NOOIT MET DE A-SELECTIE IJmuidenaar HOC alleen in eerste 40.000ste lid badmintonbond helft goed op dreef J Telstar zonder geblesseerde Wellerdieck Opvallende terugval van Vultink /paarbank wart nedarland - Schmidt leidt in biljarttoernooi Gelukkig gaat het veranderen” KOOP spaarspecialisten sinds 1817 L' rente naar keuze voor 3 of 5 jaar vast. aflossing aangepast aan uw budget. Akrides winnaar streekderby het hypotheekbedrag kan gaan tot 125% van de getaxeerde waarde van uw woning. overbruggingskrediet bij verkoop van uw huidige woning. 'n extra service: wilt u tevoren weten op welke lasten u komt te zitten? Onze computer rekent dit in een wip voor u uit. Laat u eens deskundig voorlichten en hel even vooreen afspraak. Enkele telefoonnummers: 023 -319201 Hoofdkantoor AfdHypotheken 02550-12448 Rayonkantoor IJ mond 072 -22 55 Rayonkantoor A Ikmaar 02230-13642 Rayonkantoor Den Helder of het kantoor in uw wijk of woonplaats. I 14 r ZATERDAG 1 1 DECEMBER 1976 SPORT 15 5? r Concurrentie gen lak 1 Tegenvaller t I F 1 Geld tegoed I X. HF F I 'fy. Hypotheek vanaf 9 schil. rschil. HANS BOTMAN. (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze speciale verslaggever) (Van onze sportredactie) rden >p zater- eikbaar orma- Izegel r 287, arden. forma- Cent u ikerin- jrden? onderen verze- Dufetelle Tenzei Dielis Smissen Hose Vultink Couespel Mastny 8 6 5 5 5 3 0 0 283 320 400 400 400 393 177 44 asse B 1+2+3 "rï2ö“ inderen klasse 57.14 50.52 194.12 144.88 109.Z8 57.50 26.82 16.56. t wees, voor nodig. J. Feeke won in een zeer matige partij van de Haarlemmer G. v.d. Kuyl en had hier zestien beurten voor nodig In zijn kwam hier bijvoorbeeld bij Telstar en ik had als spits nooit de noodzaak ingezien om me bij balverlies terug te laten zakken. Dat kon er bij mij gewoon niet HAARLEM. Ruim één helft heeft HOC in de streekderby tegen Akrides de illusie mogen koesteren dat onverwacht twee punten aan het schamele totaal van vier punten zouden kunnen worden toegevoegd. Na de basketwisseling keerde het getij echter snel en werd de Haarlemse droom wreed verstoord. Toen ook bleek andermaal dat als Joke Hui gen in haar scoringslust belemmerd kan worden, de angel uit de HOC-aanval getrokken is. Vooral in de eerste helft bleek HOC Paul Stam begon zijn voetbalcarrière in HVC, wat na de sanering veranderde in SC Amersfoort. Daarvoor speelde hij bij Hilversum. De laatste twee seizoenen maakte hij vast deel uit van het basis den tijd volledig gevormd heeft. Ik team van Amersfoort. Paul Stam: „Dat eerste jaar ging nog wel redelijk, maar vooral dat laatste seizoen is me erg tegengevallen. Die trainer Miltenburg doet daar weinig goede dingen. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In het dub- belkadertoernooi 57/2 en 38/2 dat tot en met zondag in het biljartcentrum Van de Kuyl gehouden wordt, staat na twee ronden in het 57/2 J. Schmitt aan de leiding, direkt gevolgd door de kampioen van Nederland, J. Feeke. Schmitt be haalde zijn eerste overwinning tegen G. Klinkert die hij in zeven beurten terug- Ook tegen Ben Leek ingevallen Rik Geleeds had hij dit aantal In de districts eerste klasse dames werd Add Pack 2 definitief voor de titel uitgeschakeld door een nederlaag tegen de ongeslagen koploopster The White Stars 2. Zonder Maud de Haas namen de Sterren bij de rust via Doetie Feenstra (6-4) en Rieneke Kunnen (4-8) een 26-16 voorsprong. Ook in de tweede helft bleef de thuisclub domineren. Alleen Nora Witmans (6-5) kwam in de dubbele cij fers maar kon de 51-32 nederlaag even min voorkomen. IJMUIDEN. De IJmuidenaar Si mon Visser zal zondag door de Ne derlandse Badmintonbond worden ge huldigd voor het feit dat hij als veertigduizendste lid is ingeschreven bij de snelst groeiende sportbond in Nederland. De huldiging zal plaats vinden tijdens de Nederlandse kampi oenschappen badminton die zaterdag en zondag in Utrecht zullen worden gehouden. Simon Visser is lid gewor den van de Velsense badmintonvere niging BC Velsen. Vooral op psychologisch gebied snapte hij er niets van, want je kon nooit eens echt met hem praten. Toen hij mij weer eens attendeerde op mijn individualisti sche spel, vertelde ik hem dat hij mij het pingelen in nog geen honderd jaar af zou kunnen leren. Nou, dat schoot wel in het verkeerde keelgat, want ik stond er meteen zes wedstrijden naast en ik hoefde ook niet meer op de training te komen. Het kon me op dat moment echt niet veel meer schelen, want de hele sfeer bij Amersfoort was toch kapot. Je had eens moeten zien hoe Miltenburg tegen een keeper als Nico van Zogchel opkeek. Op het laatst was het niet meer zo dat de trainer de opstelling maakte, maar wel Nico van Zogchel. Toevallig stonden er wel alle klaverjasmaatjes van hem in het elftal. Voor mij zat er niets anders op om te vertrekken. Maar toen begonnen de moeilijkheden eigenlijk pas, want Amersfoort wilde me niet laten gaan.” slotsenie van 75.00, Schaap op Klinkert nestelde Paul’s broer Ton mengt zich in het gesprek door op te merken dat hij de juiste club wist voor zijn broer. „Ik heb ook enkele jaren bij Telstar gevoetbald”, aldus Ton Stam, „dus ik wist zo’n beetje dat daar de kans voor hem lag.” Paul Stam: „Ellens had mij al eens zien spelen in Amersfoort tegen Telstar. Wij wonnen toen met 3-0 en ik had in alle doelpunten een groot aandeel. Hij had dus waarschijnlijk een goede indruk van me gekregen. Mijn broer Ton heeft toen verder alles voor me geregeld. Omdat Amersfoort de transfersom niet bekend wenste te maken (Ton Stam: „Ze zeiden dat de prijs afhankelijk was van de vereniging die naar Paul vroeg. Toen Telstar op de markt kwam was ik bang dat alles nog af zou ketsen omdat het een eredivisievereniging was die niet erg veel geld wilde investeren”) kon ik ook nog geen contract krijgen. Ik ben hier dus eigenlijk op goed geluk op amateur basis komen voetballen. IJMOND-HAARLEM. In de wed strijd tegen Eindhoven moet Telstar het doen zonder de geblesseerde Wellerdieck op wiens plaats Kamphues nu als voor- stopper speelt. Voorts is het de vraag in hoeverre Helling last krijgt van een knie-aandoening (vocht) waarmee hij sukkélt. Trainer Castenmiller: „Zoals het zich liet aanzien kon ik hem gewoon opsteülen. De rest moeten we afwach ten.” Telstars opstelling: V.d. Meeren, Driessen, Kamphues, Van Essen, Bischot, Stout, Helling, Jonker, Staats, Stam, Kramer. Eindhoven: Adjanski, Bruinen, Bloemers, Blijdeveen, Dijkstra, Strik, Warnaar, Krekels, Goedhart, Blijenberg, Jacobs. in. Ellens heeft daarop net zo lang gehamerd dat ik nu ook begrijp waarom dat gebeuren moet, met als gevolg dat ik het nu uit een soort automatisme al doe. Dat is de grote kracht van Ellens; hij weet je op een heel aparte manier te motiveren. We hebben met het C-elftal ook ontzettend leuk gevoetbald. Ik merkte ook dat ik steeds beter ging spelen, met als resultaat dat ik doelpun ten ging maken.” produktie volledig stil en explodeerde Kinheim. De nauwelijks af te remmen Jan de Wit (4-15), bekwaam geassisteerd door Henk Snel (8-8), wezen hun ploeg echter de weg naar de winst. Verdiend zegevierde Kinheim tenslotte met 54-49. Het duel Cycloons-Racing Beverwijk met als inzet een plaats in de gevaren zone werd een spannend, maar ook bik kelhard treffen. Cycloons, dat Piet Hooft node miste kon wel in de buurt van de gasten blijven en mocht in de tweede helft zelfs twee keer een voorsprong nemen, maar kwam aan de finish toch net iets tekort. Jan Baas (6-6). Fd Baas (5-6) en Ruud Stouten (8-4) bleken niet bestand tegen Poll (8-15) en Hoefakker (8-8). Eindstand 59-61. Bij Haarlem is voor het duel tegen PSV de vraag nog niet opgelost wie de geschorste Wildbret vervangt. Barry Hughes maakt zijn opstelling pas kort voor de wedstrijd die vanavond wordt gespeeld, bekend- PSV is compleet en verschijnt in de volgende basisopstelling: Van Beveren, Poortvliet, Krijgh, Van Kraay, Deijkers, Willy v.d. Kerkhof, V.d. Kuylen, Lubse, Postuma, Edström, René v.d. Kerkhof. MAUBEUGE. De derde en vierde ronde van het biljarttoernooi om het Europees kampioenschap 47/2 in Mau- beuge (Fra) zijn vrijdag voor Hans Vul tink desastreus verlopen- Na een kanslo ze nederlaag tegen de Oostenrijkse titel houder Stenzel (400 om 102 in 4 beur ten), verloor de Groenloër ook nog van de Fransman Dufetelle (400 om 18 in 5 beurten), die daardoor ongeslagen bleef. De rol van wereldkampioen Vultink was daarmee op slag uitgespeeld in dit toer nooi. Bij de heren kwam Kinheim voor de vierde achtereenvolgende keer tot winst. Voornamelijk door toedoen van Bijster (6-4) en Siegerist (4-14) kon Cronjé- Shots voor de rust bouwen aan een 18- 23 voorsprong. In de beginfase van de tweede helft leek de ploeg van Cees Heij mei op de ingeslagen weg voort te gaan. Plotseling viel bij 26-31 de Cronjé- en was De Wildt eigenlijk al geslagen. Nobels ging keihard door wat erin resul teerde dat hij in de negende beurt het vonnis voltrok. Goede tweede is M. van Leeuwen, door achtereenvolgens P. Lif ting en Ch. Broertjes' van de winst af te houden. Stand 57/2: Punten moyenne, serie. 1. J. Schmitt 4, 42.85, 168; 2. J. Feeke 4. 30.00, 131; 3. G. Klinkert 2, 39.00, 157; 4. C. Schaap 2, 25.17, 110; 5. B. Leek 0, 23 40, 103; 6. G. v. d. Kuyl 0, 12.36, 59. 38/2: 1. E. Nobels 4, 17.24, 111; 2. M. v. Leeuwen 4, 18.75, 67; 3. P. Liefting 2. 18.89, 112; 4. J. de Wildt 2, 18.00, 83; 5. Ch. Broertjes 0, 10.90, 39; 6. A. Zomer dijk 0- 8.73, 44. Nu is Karei Jansen van de VVCS er persoonlijk achteraan gegaan. Hij was erg kwaad toen hij hoorde hoe ze me voor de gek hebben gehouden”. Paul Stam („het was al veel eerder de bedoeling dat ik bij de A-selectie zou zitten, maar alleen mijn werk stond nog in de weg”) heeft het best naar zijn zin bij Telstar. „We hebben deze week een sinterklaasfeestje gehad. Nou, dat heb ik nog nooit meegemaakt bij een club. Bij Amersfoort kon er nooit iets vanaf maar bij Telstar moest ik bij wijze van spre ken twee keer naar de wagen toe lopen om alles te bergen. Nou gaat het er mij niet om iets te krijgen, maar het is wel tekenend voor de sfeer.” Paul Stam wil niet te diep ingaan op de moeilijkheden met trainer Joop Castenmiller: „Ik ben er gewoon nog te kort om hier een gefundeerd oordeel over te vellen. Trou wens, ik heb nog niet eens getraind onder zijn leiding. Wat ik echter wel hoop is dat iedere speler inziet dat er wel goed gespeeld kan worden. Dat is zondag tegen Utrecht wel gebleken. Kijk, niet iedereen is een 'vriendje van de trainer en er spelen bij Telstar jon gens die je echt niets meer hoeft wijs te maken. Als ik, als nieuweling, ga zeggen van zo moet het, nou, dan ben je gauw uitgerangeerd”. Paul Stam: „ik heb veel geleerd van Ellens” Het is te verwachten dat Eddy Kraal de komst van Paul Stam bij de A- selectie niet zomaar over zich heen zal laten gaan. Paul Stam hierover: „Het is alleen maar gunstig voor het elftal als wij er een gezonde concurrentiestrijd van maken. Evenals Eddy zal ik laten blijken dat ik er ook in de training voor honderd percent tegenaan ga”. Tot nu toe heeft Paul Stam nog geen enkele training met de A-selectie meegemaakt. Door zijn werkzaamheden had hij alleen in de avonduren tijd om met het C- elftal de training onder leiding van Henk Ellens te volgen. Stam: „Gelukkig komt hier per 1 januari verandering in, want ik voel het wel als een gemis dat ik niet met de jongens van het eerste elftal kan trainen. Op de dagtraining krijg je ook meer op de eredivisie ge richte oefeningen. Ik werk op het ge meentehuis in Bussum en ik heb al meerdere keren geprobeerd om op part time basis daar te blijven werken. Er was echter niet over te praten. Zelfs mijnheer Castenmiller heeft nog diverse gesprekken gevoerd met mijn chef, maar het mocht niet baten. Deze week heb ik een ontslagbrief ingediend en ik kan per 1 januari weg omdat ik nog in m’n proeftijd zit. Anders had ik nog vast gezeten aan een opzegtermijn van drie maanden.” Begin volgend jaar gaat Paul Stam (FC Amsterdam, Haarlem en AZ ’67 hadden al eerder belangstelling voor hem) dus in de dagtraining, maar hij zal ongetwijfeld met weemoed terugdenken aan de tijd dat hij onder hulptrainer Henk Ellens de nodige kneepjes van het vak leerde. „Ik heb het nu aan Ellens te danken dat ik bij de A-selectie loop”, aldus Paul Stam, „want ik durf rustig te stellen dat deze man me in vier maan- Pas op vrijdag 5 november is het contract rondgekomen. De heer Zwikstra heeft het toen geregeld en uiteindelijk een transfersom bedongen van tien mil le. Om nog een idee te geven hoe Amersfoort mij verder heeft behandeld wil ik nog zeggen dat ik nog steeds diverse premies van de club tegoed heb. We bellen wel regelmatig om te vragen hoe dat nu precies zit, maar elke keer zeggen ze dat het geld onderweg is. tweede partij achter tegen C. Schaap finishte hij in vier beurten met een 131 caramboles, moyenne slechts 128 latend, zich op de derde plaats door G. v.d Kuyl in zes beurten terug te wijzen. Moyenne 50.00. Van daag, zaterdag, ontmoet leider Schmitt, Schaap, en Feeke zal de moeilijke strijd aangaan met Klinkert. In het 38/2 staat E. Nobels middels een goede partij tegen J. de Wildt aan de kop. Na een moei zaam begin in zijn eerste partij tegen een tegenvallende Ch. Broertjes die hij in negentien beurten versloeg, klom hij tegen de Wildt tot grote hoogte. In de tweede beurt scoorde hij 53 caramboles Daarentegen herstelde Christ van der Smissen zich van een nederlaag in de derde ronde tegen de Westduitser Hose (die de 400 caramboles in een beurt bij elkaar speelde) door Dielis zijn eerste nederlaag toe te brengen in twee beur ten (400 om 353), Na vier ronden staat Dufetelle eerste met acht punten, ge volgd door Stenzel met zes en Dielis, Van der Smissen en Hose met ieder vijf punten. De stand na de vierde ronde is: De deelnemers aan het dubbelkadertoernooi in Haarlem, v.l.n.r. G. v. d. Kuyl, C. Schaap, J. Feeke, B. Leek, G. Klinkert, J. Schmitt, J. de Wildt, P. Liefting en M. van Leeuwen. Op deze foto ontbreken Ch. Broertjes, E. Nobels en A. Zomerdijk. voor het veel hoger geklasseerde Akrides niet onder behoeven te doen. Joke Hui gen (15-14) goed gesteund door Coby van Keulen (7-3) en de jeugdige Henriëtte Edel (6-4) spotten toen met de IJmui- dense defensie en namen een 30-24 voorsprong. De na de rust regelmatig scorende gasten kwamen vanaf 32-28 onweerstaanbaar opzetten en liepen dankzij Maria van Kaam (10-9) en Leo- nie van der Bruggen (0-6) naar een 46- 36 voorsprong. HOC, dat in de slotfase verwoed aanviel om de match alsnog een gunstige wending te geven streed echter een tevergeefse strijd en moest moegestreden met 51-55 het verlies ac cepteren. Ook Gratama-DSS bleef in de gevarenzone door in Amsterdam te ver liezen van De Germaan. Eindstand 48-33. (Van onze sportredactie) BUSSUM/IJMUIDEN. De 21-jarige Paul Stam, sinds enkele weken een vas te keus in het eerste elftal van Telstar, is zich er terdege van bewust dat hij, nu Eddy Kraal al enige tijd door een bles sure op non-actief staat, de kans van zijn leven heeft om zich te bewijzen in de punt van de aanval. De jeugdige spitsspeler heeft zich al enigszins waar gemaakt door niet alleen tegen VVV te scoren, maar ook afgelopen zondag tegen Utrecht de enige IJmuider treffer voor zijn rekening te nemen. Dat de Bussum mer over een goede koptechniek be schikt (ook een sterk punt van de naar Go Ahead Eagles vertrokken Cees van Kooten) onderstreepte hij nogmaals door nog een schitterende treffer (buitenspel) met het hoofd te produceren.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15