College heeft plan voor leegstaande gebouwen In de Vishal Wethouder Scheeper kreeg de eerste „Kanaalkist Al tweemaal procesverbaal tegen eigenaar oud en J] BETER LEVEN /«Ss 59 Ledenvergadering van PvdA M 1 Kienen bij Meerestein 5 IJMUIDEN-VELSEN Duin -miljoen J-miljoen DUIZEND KISTEN GAAN KOMENDE WEEK NAAR ALLE LAGERE SCHOLEN RAADSAGENDA ZONDER Reservering gewenst HOOGTEPUNTEN De Uitkijk maakt er meer van. 1 JOHANNES VELDMAN u JOHANNES VELDMAN 1 NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN IJmuiden, 10 december 1976 James Wattstraat 8 IJmuiden, 10 december 1976 Van Linschotenstraat 1 J. Veldman M. Veldman-Steijn W. Beeksma-Veldman H. Beeksma E. A. Veldman A. Ruighaver-Veldman J. Ruighaver Klein- en achterkleinkinderen muziek wordt verzorgd door Herman Teunissen hammondor gel en piano Wim Hille drums Nieuwjaars barbecue buffet DANSANT Hierbij geven wij kennis dat toch nog onver wacht is heengegaan Oprichter van de Ijzer- Papier- en Metaalhandel Fa. J. Veldman Zn. Fa. J. Veldman Zn. op de leeftijd van 80 jaar W. Veldman-Leijenaar R. de Graaf-Veldman A. Kok-Veldman A. Kok A. E. Veldman M. Veldman-Rol E. Veldman J. Veldman-Dienaar H. Reker-Veldman F. Reker „De Uitkijk” Geen vergunning Tot onze grote droefheid is, na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm van ons heen gegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Aan huis is gelegenheid tot condoleren maandag en dinsdag van 20.00 - 21.00 uur. De begrafenis zal plaats hebben op woens dag 15 december om 14.00 uur op de begraaf plaats „Westerveld” te Driehuis. g - - miljoen en Dennenschool als tijdelijk buurtcentrum i O f f i i van het d aanle/ n spoor. oppclini 'chiphol- 'uchtfoh Schiphol nog am Al viert akt jo- r per k tussen eden n ders en lied op Schiphol van de Op het stadhuis zijn vrijdag de eerste exemplaren van de Kanaalkist (waarvan duizend exemplaren zijn bestemd voor vijf- vordert Tussen Amster- de lij» 11 te lo- midden- ksweg l p de ja- poorlijn, ergrondi hol tus- nen van (ADVERTENTIE) van de een ran is de lijdelijk In de komt De oplossing van deze week is: uit de irschijn. overloop Vraag onze folder met bijzonderheden VELSEN Plantsoen, pend 9-11 eer 25555, jend 14 lachtcon* >end 14 - iklachten veg: alle Een kijkje in de keuken, waar negen volwassenen hun eten moeten klaarmaken. van de beschikbare ruimte per persoon. raat 4a; r Die eigenaar, Turkse zelf ook van Negen Turken wonen uit nood in niet onderhouden huis hanjt af mi woont kleine De stand is: 1.874.195.82 Expositie >pend tot ikneming mbulance mdag tot straat 81, 19.30 U. bestem- de bijeenkomst zelf weinig spectaculairs te bieden had, kan dit project de tot standkoming van deze kist wel wor den beschouwd als een van de hoogte punten van dit jubileumjaar. De makers van de kist hebben zo bereikt dat het 100-jarige bestaan van IJmuiden en het kanaal voor zo’n duizend kinderen een tastbare en leerzame herinnering wordt. WIJK AAN ZEE. Dinsdagavond 14 december wordt in De Moriaan de alge mene ledenvergadering van de afdeling Wijk aan Zee van de PvdA gehouden. De bestuursverkiezing meldt het aftre den van mevrouw A. van der Kolk-Duif. Mevrouw E. Rentenaar-Wilbers is even eens aftredend, maar zij stelt zich op nieuw kandidaat. zijn Hij De namen van de gelukkige prijs winnaars staan als gewoonlijk op de puzzelpagina. FOKUS BETEKENT ZELFSTANDIGHEID Tel. 023-251162 of 260437 Wij zijn beide Kerstdagen gesloten acq. van emskerk. 44vol- 5-17.30 en enen en d Smith- lordeiyt ipparaai k Dee ïruijten hebbn s bij di mn vei iebureiï erschw ‘heel -i n. D sen leompl de hei krijgei moete| ige pr« ilannina IJMUIDEN. Negen Turkse arbeiders wonen samengeperst in een benedenwoning op de hoek van de Trompstraat en de Frans Naereboutstraat. Het is in de woning een oude troep met versleten stukken zeil op de vloer, een paar smerige afgedankte bankstellen als meubilair en een klein vies keukentje als kookgelegenheid voor negen volwassen mensen. Vier bewoners slapen in twee stapelbedden in een klein slaap kamertje, waar ook geen derde bed bij gekund zou hebben en een wat ruimere slaap kamer biedt plaats aan vijf personen middels twee stapelbedden en een gewoon bed. De hygiëne van douche en toilet laten ook het nodige te wensen over. In een kleine slaapkamer moeten vier mensen in twee stapelbedden de nacht door brengen. Het is de bewoners ook te veel gewor den en zij klagen terecht hun nood. Een van hen vertelt in gebroken Nederlands, dat hij wisselende diensten draait bij Van Gelder, maar dat er van slapen niet zo gek veel terecht komt, als je met vier man op één kamer kent. Ook een andere bewoner, die al een jaar in het huis verblijft, klaagt zijn nood. Maar voor hen is er geen andere woonruimte te vinden. Ze zijn wel gedwongen met de Belangrijk is ook, dat een deel van het meerdere geld, dat is geplakt of gestort in de extra-duizendjespot is terecht gekomen. Het moment, dat de notaris die opent kan haast niet ver weg meer zijn. Zaterdag „Robin izzly”. II De bijna duizend kinderen zullen hun „presentje” komende woensdag of don derdag ontvangen, wanneer alle kisten zijn ingepakt. Het is dan de bedoeling dat de inhoud klassikaal of in groepen op de scholen wordt verwerkt. Gezien de tijd zal het echter we' na de kerstva kantie worden voor de kinderen aan de gang gaan met de informatie, alle ver schillende materialen uit de kist, de kistkrant en alle andere spannende din gen die zij in hun eigen kistje zullen aantreffen. wassenen en 19- schamele toestanden genoegen te nemen om in ieder geval ’s nachts een bed te hebben om op te shmsn. Iz-J.er betaalt 100,huur in de maand, wel niet zo’n gek hoog bedrag, maar voor de 900 huur die de eigent e’ ]-rrnti. maande lijks binnen krijgt, :ou c toch wel het een en ander aan gedaan kunnen wor den. BEVERWIJK. De klaverjasclub „Meerestein” houdt op woensdag 15 de cember een kienavond „voor het hele gezin”, in een van de zalen van de Vredevorstkerk aan de Laan der Neder landen. Aanvang 8 uur. Omdat het pand in geen enkel opzicht aan de gestelde voorwaarden voldoet, heeft de eigenaar geen logiesvergunning gekregen en reeds tweemaal is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. De beide zaken zijn echter nog niet voor de rechter geweest. De politie heeft de burgemeester hiervan in kennis gesteld. Wethouder Th. C. Witte van Volkshuis vesting vertelt, dat de situatie rond dit pand dinsdag in een vergadering van B. en W. komt. Aanleiding hiertoe is overi gens een brief van omwonenden over het gedrag van de Turkse kinderen op straat. de en zesdeklassers van de Velsense lagere scholen) door Willem. Kolkman de centrale man achter dit project overhandigd aan wethouder Scheeper van onderwijs en burgemeester Reehorst. Komende week zullen de scholen hun kisten op het stadhuis komen afhalen. Maar eerst moet alles nog worden ingepakt. De ingrediënten staan klaar in de kelder van het stadhuis. Op de foto de verzameling, waarbij de drie breinen achter dit project (v.l.n.r. Max Kisman, Ronald Timmermans de ontwerpers en Willem Kolkman) best wel even wilden poseren. Ten aanzien van het Cusagebouw in Santpoort (waar het Kennemer Vor mingscentrum - in afwachting van de huisvesting in de Prof, van de Leeuw- school in IJmuiden is gevestigd) is het college van mening dat er mogelijkhe den zijn voor vestiging van een wijkcen trum of van het Velsense team voor onderwi] sbegeleiding. In het gebouw van de Duin en Den nenschool in Zeewijk (dat door verhui zing van de school naar de verbouwde oude Don Boscoschool vermoedelijk eind januari vrij zal komen), zo denkt het college, zou een tijdelijk buurtgebouw, creativiteitscentrum en of peuterspeel zaal kunnen komen. De ruimte in het Cultureel centrum zal beschikbaar komen omdat het Pieter Vermeulenmuseum in de nu leegstaande Willem Kolkman schetste in een korte toespraak hoe het idee voor de kist, als vervanging van een g’epland boekje, tot. stand was gekomen. Ontwerpers Ronald Timmermans en Max Kisman hebben gezorgd voor dit idee en de uitwerking ervan. Een groepje onderwijzers heeft zich bezig gehouden met de samenstel ling van de informatie en illustraties over vele (vaak geschiedkundige) onder werpen over Veisen die op losse vellen in de kist zijn verpakt. „Dankzij de heer Rijke van de Velser Ondernemers Vere niging". zo zei Kolkman, „is veel ge slaagd- We vinden eigenlijk zelf ook dat het een mooie kist is geworden". Daar naast dankte hij de medewerking op het stadhuis, waar ten aanzien van doku- mentatie, typwerk en dergelijke zaken medewerking is verleend. Woorden van dank sprak ook wethou der Scheeper, mede namens het gemeen tebestuur. Op de eerste november”, zo sprak hij, „hebben we officieel feest gevierd. Daar zijn veel belangrijke men sen bij geweest, zelfs de koningin Maar voor mij is deze kist even belangrijk, omdat hij de jongeren van nu, die ’t de komende 100 jaren moeten opknappen, in ’t licht zet. Ik vind het een geweldig idee om het vuurwerk te vervangen Als blijk van dank en waardering overhandigde de wethouder de samen stellers van de kist (W. Kolkman, S. Bosgra, J. de Vries, F. Bloeme, J. W. Wijnstroom, F. Huyboom, A. van der Veer en L. C. De Fauwe) een boekenbom De twee miljoen is in zicht. Dank zij u, die 1,25 extra aan postzegels op een briefkaart plakte of 1,25 gireerde ten bate van het Nationaal Cultureel en Sociaal Fonds „Beter Leven.” Dondagavond zal de ge meenteraad zich bezig houden met een aantal zaken waarvan nauwelijks ver wacht kan worden dat ze veel proble men zullen opleveren. VELSEN Voor het gemeentelijk bedrijf openbare werken nu gehuisvest in Kriemhilde en Velserbeek, moet nieu we huisvesting worden gezocht. Dit is het college van burgemeester en we thouders van mening, zo blijkt uit een voorstel over leegstaande gebouwen in de gemeente Veisen. In de plannen, die binnenkort worden gepresenteerd in de betreffende raadscommissies om vervol gens in de gemeenteraad aan de orde te komen, wordt ook vermeld dat men de Stisa wil huisvesten in het Cultureel Centrum. Welke bestemming gebouwen als Kriemhilde, Kennemergaarde en de Spaarnberg in de toekomst zullen krij gen, zal te zijner tijd aan de orde komen. voor het handwerk dat in de kist zit”. En hiermee refereerde de wethouder aan het besluit van de Hoogovens om geen geld te steken in een jubileumvuurwerk, maar om het te bestemmen voor een onderwi j spro j eet. nationaliteit, woont boven met vrouw en kleine Kinderen, heei't bij de gemeente een „logiesvergun ning’' aangevraagd, die nodig is om te mogen verhuren. Hem is toen duidelijk gemaakt, dat hij aan de gemeentelijke logiesverordening moest voldoen. Daarin staan een groot aantal eisen, waaraan een woning moet voldoen om een ver gunning te verkrijgen. Die eisen zijn onder meer, dat de inrichting en inboe del in een behoorlijke staat van onder houd en reinheid moeten verkeren, dat de slaapplaatsen niet boven elkaar mogen zijn aangebracht, dat er behoorlijke wasgelegenheid moet zijn, een douche met warm en koud stromend water, een goede keuken met het benodigde keu kengerei, brandblusapparatuur enzo voorts. Ook staan er eisen in ten aanzien X De agenda vermeldt onder meer be antwoording van de vragen van de he ren C. Hoek en D.H. Kuijper (beiden Progressief Veisen) over de aanvankelijk voorgenomen parkeervoorziening en de overname van het laboratorium van de Dienst Milieuhygiëne door de Provincia le Waterstaat. Het college heeft voorgesteld gronden beschikbaar te stellen voor de bouw van een verenigingsgebouw aan de Bloem- straat, een bowlingcentrum aan de Een- hoornstraat en een expeditiebedrijf aan de Kromputstraat. Aan de openbare Spaarnbergkleuterschool zal mevrouw M. van der Hoek-Vermeer worden be noemd als hoofdleidster. Aan de vrijdagmarkt werd aange voerd: 4.875 kg. tong, 63 kisten tarbot en griet, 1453 kisten kabeljauw, 3 kisten schelvis, 784 kisten wijting, 423 kisten schol, 196 kisten schar, 2 kisten makreel en 151 kisten diversen. Prijzen in guldens: Per 1 kg.: tarbot 12-96-16.87, grote tong 12,96-12.87, Grootmiddel tong 13.99- 13,57, kleinmiddel .tong 14,09-13,75, tong een 14,54-14,15, tong twee 11,89-11,59. Per 40 kg.: hammen met kop 160-116, tarbot 513-316, griet 300-208, kabeljauw een 120-96, kabeljauw twee 170-114. ka beljauw drie 118-92, kabeljauw vier 110- 94, kabeljauw vijf 110-92, schelvis drie 188, schol een 86-74, schol twee 102-74, schol twee 102-88 schol drie 100-88, schol vier 110-82, wijting drie 71-47, makreel twee 88, schar 79-52, bot. 38-30, flint 7-5, kleine kuit 148-140, haai 80-71, inktvis 71-56, krabbepoten 106, krab 44, steenbolk 54-47. De besommingen waren: KW 4 f 3.500, KW 29 3.300, KW 34 55.900, KW 152 5.000, KW 175 80.600, KW 226 3.400, LE 62 31.800, LE 63 27.900, UK 208 23.760, IJM 18 120, IJM 27 660, IJM 2091. 460, UK 218 en UK 236 13.000, UK 234 en YE 25 2.920, UK 17 en UK 56 2.840, UK 48 en UK 78 4.250, UK 135 en UK 145 1-920, UK 141 en UK 271 16.750, UK 159 en UK 200 2.250, VD 19 en VD 73 15.000, VD 20 en VD 53 3.980, VD 54 en VD 77 6.470, WR 136 en WR 226 1.530. ag 19 en ’s nest”: in prinl over the in. Voor Insingerschool zal komen, zal naast de Stias volgens de plannen ook het bureau jeugdzaken huisvesten. In plaats van dat bureau zou de schooldocumentatiedienst van de bibliotheek in het pand aan de Lange Nieuwstraat (nu het gemeentelijk bureau voor betaling en invordering) gevestigd worden Het voormalig bejaardenhuis Huize Voets. aan de Kanaalstraat zal voor een sociaal medische instelling bestemd wor den. De Marine Bunker IJmuiden zou voor botenberging in aanmerking ko men. De H.Gregoriuskerk, zo is het col lege van mening, is bestemd of voor de sloop of voor vestiging van een buurt centrum. VELSEN. Tijdens een korte en in formele bijeenkomst op het Velser stad huis is vrijdagmiddag de Kanaalkist, het „jubileumcadeau” voor de vijfde en zes de klassers van alle Velsense lagere scholen, officieel gepresenteerd. Willem Kolkman (hoofd Flevum-mavo) over handigde als centrale man in dit project de eerste exemplaren van de kist aan wethouder van onderwijs H. J. Scheeper en aan burgemeester Reehorst. Hoewel -*■

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5