KAPSALON WAAGMEESTER IN NIEUW INTERIEUR I p Thuis in de buurt Velsen moet van ministerie watertarief weer verlagen TVIJ succesvol in Westzaan I Benzinestation weer geplunderd Stuurgroep huisvesting gaat onderzoeken IJmuider Courant/ Beverwijkse Courant 1 i Kerstbeurs in antiek KERSTLOTTO’S 4* gg HB boeiend projekt als sluitstuk eeuwfeest it O a dinsdag A Afscheid A. Wetselaar bij IJmuider Courant Schoudertas uit auto gestolen af* Kerstzangdienst Stereo-apparatuur en sieraden weg Kerst-koopavonden j Zwemwedstrijden zijn begonnen 0$ I 9 Ufc Ifli 1 4 DECEMBER 5 1976 IJMUIDEN - VELSEN de ij 7 percent van Naam Adres Plaats J 4- Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open enveloppe zonder postzegel naar: Damiate Pers, Antwoordnummer 416, Haarlem. Maten 36 t/m 44. Normaal 200,— Wij willen weten wat er gebeurt in de buurt en in de wereld. Noteer ons daarom voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement op de IJmuider Courant of Beverwijkse Courant, (aanstrepen wat gewenst is). Wij krijgen de krant de eerste 14 dagen gratis. Nu als feestprijs- 150.- I Mantels nu al jnet 50.- voor- deel o.a. deze wollen laken mantel in de laatste modest lijn, ff H Deze moeten a.s. vrijdag tegelijk met de gewone formulieren worden ingeleverd en trek ken extra op 22 december Haast u, het aantal formulieren is zeer beperkt! Y.V.V. „STORMVOGELS’’ Stijging tot ouderpaar, bracht wethouder Scheeper dank voor alle gemeen- telijke steun die bij de scholenpro jecten was ondervonden. Zoonlief schoot een plaat van de wethouder en daarmee was de expositie dan voor het publiek dat reeds in grote getale aanwezig was toe gankelijk gemaakt. Vandaag wat aan de hand in de haven? Morgen weet heel IJmuiden, Beverwijk en Kennemerland er het fijne van. Uit de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant. Want die krant is er altijd als eerste bij. In de buurt. In de verre omtrek. Maar ook in de verste uithoeken van de wereld. Zodat u elke dag over al het nieuws kunt mee praten. Blijf bij. Laat komen die krant. IJMUIDEN. Met het absolute einde van het jubileumjaar in het nabije verschiet is gisteravond toch nog een evenement gestart in het kader van de eeuwfeestfestivitei- ten. De expositie van een aantal foto’s, die als „een greep” uit het resultaat van een door scholieren gehouden fotorallye, door wethou der H. Scheepers geopend. Voordat hij die officiële daad mocht ver richten was het Ruud Mulder, de komst man die de leiding had bij dit scho- lenproject, die zijn dank en waar- Jartei- dering uitsprak voor de afdeling „Voorlichting” van de gemeente die op zo'n spontane wijze zijn me dewerking heeft verleend. Een paar leerlingen, getransformeerd 11,4 percent terug naar 1 o ft tel IJmuidense scholieren met de camera op stap (ADVERTENTIE) Wethouder H. Scheeper wordt vereeuwigd door het zoontje van een pseudo-echtpaar. te sn als GEN. CRONJÉSTRAAT 59 HAARLEM ijzelf dan be- dc Thuis in huis Heel veel fotowerk is - hoe kan het 'J? T:' 7? T:’ T:1 ring, twee ssing n de van lat u nme- van dan ver sloten t van eh.no- enoe- ‘kozen 'arter, daan egen ook Veel meer dan de meeste foto’s van deze expositie verraden de pen- en penseel streken van de jeugd van het voormali ge Ceylon het karakter van het land waar ze wonen. IJMUIDEN. Uit een op de IJmui der Slag geparkeerde autö ia gistermid dag een schoudertas gestolen. In de tas zaten autopapieren en een portemonnaie met 100. Hoewel de auto stond afgeslo ten. werden er geen sporen van inbraak gevonden. Cahill an de landel ’owell in de tbinet don- t de ijgen aper- mten er te ?hten »n. ;ouri, vin- »che- nj u idere ciers de naar ieer- i zo situ- jpen >los- me- York inten met i of Het welslagen van de expositie is niet uitsluitend te danken aan de enthousias te fotograven uit IJmuiden. De kinderen uit de stad Galle uit Sri Lanka legden een aantal beelden uit hun omgeving vast op de gevoelige plaat. De bijdragen uit dit land, waarmee Velsen bezig is vriendschappelijke banden te verstevi gen, beperken zich echter niet tot foto materiaal. Er is een aantal tekeningen en aquarellen die op fascinerende wijze een beeld geven van Velsen’s zusterstad. anders - gemaakt aan de waterkant. De haven van IJmu'iden lijkt een onuitput- telijke bron van inspiratie te zijn ge weest. Maar de scholier die probeerde de „hele haven” in zijn lens te vangen moet ervaren hebben dat dat een schier ón mogelijke opgaaf is. De sfeer van die bedoeling is plotseling wel helemaal aanwezig in een heel erg gedetailleerd havenbeeld. Een piepklein stukje Nestor - een van de havensleepboten van bu reau Wijsmuller - uitvergroot achter de tros die het scheepje tegen de wal houdt. Bijna alle foto’s hebben door het hanteren van die formule heel eng aan kracht gewonnen. Het vergrote detail spreekt de taal van het beeld waarvan het deel uiitmaakt. Natuurlijk is dat geen vuistregel. Dat wordt onder andere bewezen door foto’s met wat meer „ruimte” waar een passende vcorgrond- vulling zorgt voor het juiste evenwicht. Een sterk voorbeeld daarvon is Beecke- steijn „geschoten” door het hek rond het landhuis- Van een ander gehalte maar met evenveel fantasie liggen in het rui- Als een bijzondere attractie worden tijdens de expositie, die dagelijks geo pend is tijdens de uren dat het stadhuis voor het publiek open staat, een aantal dia’s vertoond die gemaakt zijn door leerkrachten van de scholen en een aantal ouders.Zij geven een beeld van de jeugd op weg met de camera. Bezig aan de eerste episode van de expositie die een even nuttig als passend sluitstuk lijkt te zijn van...100 jaar IJmuiden en Noordzeekanaal. VELSEN De heer A. N. Wetselaar, die gedurende tien jaar chef is geweest bij de IJmuider Courant, gaat de jour nalistiek verlaten. Per 1 januari treedt hij in dienst bij een bureau in Haarlem dat zich bezig houdt met public-relation activiteiten. Op de agenda staan ondermeer: infor matie verschaffen over het in te stellen onderzoek naar deze categorie burgers en de begroting voor de activiteiten van de stuurgroep. De vergadering die staat onder voor zitterschap van wethouder Meijer, begint om half acht. De niaam Waagmeester als herenkap per dateert in Velsen-Noord al van 1912 af toen grootvader Jan aan de Grote Hout-of Koningsweg in het toen nog zeer landelijke deel nabij het zogenoem de „Witte Hek” van Rooswijk een he rensalon begon. Deze werd wegens de oorlogsomstandigheden met de evacuatie van Velsen-Noord door zoon Jan in 1944 aan de Wijkerstraatweg in een noodwin- kel voortgezet. Totdat bij de nieuwbouw aan het Stratingplantsoen in 1951 de tegenwoordige salon kon worden betrok ken. Van vader op zoon beheert nu klein zoon Jan sedert 1967 de kapsalon annex Daarom stelt (iet college de raad nu voor om een tariefsverhoging van 7 pro cent vast te stellen. Een kubieke meter water gaat dan van 88 cent naar 95 cent voor huishoudelijk gebruik beneden 180 (ADVERTENTIE) IJMUIDEN - Op zondag 19 december wordt in de Nieuwe Kerk aan de Ka naalstraat in IJmuiden de jaarlijkse kerstzangdienst gehouden. Muzikale me dewerking verleent het Christelijk man nenkoor „IJmuiden” met als dirigent de heer Ger Hoodus. Voorganger is ds. J van de Berg. Hij praat over „Licht in de nacht”. VELSEN. Uit een woning aan de Van Tuylweg zijn afgelopen weekeinde stereo-apparatuur en gouden en zilveren sieraden gestolen. De waarde van de spullen is nog niet bekend. De inbrekers verschaften zich op het moment dat de bewoners afwezig waren, toegang door aan de achterzijde een deur open te breken. Het hele huis werd doorzocht. IJMUIDEN - In Westzaan hebben za terdag de trampolineproeven plaatsge had, onder auspiciën van het KNGV. De organisatie berustte bij de trampoline- vereniging TDO, afdeling van de gym nastiekvereniging JAHN. VELSEN. Het benzinestation van de Gebroeders Van Bugnum aan de rijksweg is maandagnacht weer eens het doelwit van inbrekers geweest. Deze keer werden er voor 100,- wisselgeld en tien pakken koffie meegenomen. De eerste klap bleek een daalder waard te zijn, want de beste resultaten werden gisteren door deze scholen be haald. Bij de jongens won de St. Francis- cusschool, echter met gering verschil. Bij de meisjes legde de Jan Campert- school beslag op de eerste plaats. Van de 350 kinderen die gisteren heb ben gezwommen zijn er twee die met goede resultaten de aandacht op zich hebben gevestigd. Miranda van Schagen van de Bernard Alferinkschool boekte op de schoolslag een tijd van 20,6 sec- Op de rug- en de vrije slag stonden de klokken stil bij respectievelijk 20,5 sec. en 17,0 sec. Eugène Visser bleef maar net iets onder de tijden van Miranda. De leerling van de Franciscusschool boekte de volgende tijden: rugslag 19,5 sec, schoolslag 20,8 sec. en de vrije slag 15,9 sec. De vier leerlingen met de beste tijden van iedere school komen vrijdag tegen elkaar uit in de finales. In de komende dagen komen er echter nog 24 van de in totaal 32 scholen aan de beurt. me water van een buitenikanaal twee booties van de vletterlieden schouder aan schouder tegen de achtergrond van een waterplas. Een scholier slaagde er in een eenzame vissersman te verrassen aan de waterkant. En ander schoot het kadaver van een verongelukte zeemeeuw op het strand. Allemaal plaatjes met een kiein stukje fantasie en een groot gevoel voorverhoudingen. verkoop van rookartikelen de binnen vrij korte tijd geheel vernieuwde zaak, die gisteren haar vijfentwintigjarig be staan herdacht. Een bijzonder fraai en strijlvol interieur met moderne appara tuur. Een kleine koffiebar completeert het geheel. Het ligt in het voornemen van de heer Waagmeester om naast herenkapper in de toekomst ook als dameskapper te gaan fungeren- Voor het jubileum en de opening was er een bijzonder grote be langstelling waarbij planten en bloemen het interieur tot een fris geheel aan kleedden. Het Tamboer en Trompetterkorps ..Velsen-Noord S.M.” bracht de kappers familie. die volgende jaar met haar zaak een vijfenzestigjarig bestaan hoopt te vieren, een feestelijke serenade. Aan deze trampolineproeven werd on der meer deelgenomen door TVIJ IJ muiden. Van de vier deelnemende ver enigingen had TVIJ met 25 deelnemers de grootste afvaardiging. Om het diplo ma te behalen moesten de deelnemers twee voorgeschreven oefeningen van elk tien sprongfiguren correct uitvoeren en hierbij aantonen de oefenstof zeker en vaardig te beheersen. Van de 51 deelne mers moesten er zes worden afgewezen. Na afloop ontvingen de deelnemers het diploma uit handen van de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer J. Allan. De geslaagden van TVIJ zijn: diploma A: Monica van Dorp, Ineke Groen, Els Jurna, Harriette van Kempen, Christa Niemeijer, Eline Oderkerk, Riny Sodde- man, Catharina Zoer en Stephan Zijl- stra. Diploma B: Arika van Geenen, Elly van der Heuvel, Carlie Jongsma, Miran da Plug, Ingrid Rietdijk, Paula van Veen, Carola Vingerhoed, Annemarle Wals. Diploma C: Gerrit Aardenburg, diploma D: Alida Langbroek, Hella Loot; diploma E: Robert Volmer; diplo ma F: Annemarie Uiterwijk Winkel. VELSEN Dinsdag, woensdag en donderdag voor Kerstmis zullen de win kels in de gemeente Velsen ’s> avonds tussen 7 en 9 uur geopend mogen zijn. Tussen 6 en 7 uur zijn de winkels gesloten. De verplichte halve-dagssluiting is in de week voor Kerstmis en die voor Nieuwjaar niet van toepassding. Hiermee sluit de heer Wetselaar een periode van ruim dertig jaar af gedu rende welke hij in vrijwel alle hoeken van de provincie Noord-Holland als journalist werkzaam is geweest. Donder dagmiddag van half vijf tot half zeven bestaat er de gelegenheid om afscheid te nemen van de heer Wetselaar. Daartoe wordt hem door Damiate Pers B.V. te Haarlem, de uitgeefster van de IJmuider Courant, een afscheidsreceptie aangebo den in De Uilenboom, Hoofdstraat 204, Santpoort. De drie mensen hebben een gevarieer de collectie antiek en curiosa bijeenge bracht. Er zullen 20 standhouders aan wezig zijn. Namaak-antiek wordt zo mo gelijk geweerd. VELSEN. In het stadhuis vergadert woensdag 16 december de stuurgroep ter bevordering van de huisvesting van al leenstaanden en tweepersoonshuishou dens. Dat laatste het vergroot afdrukken van de foto’s, heeft niet alleen de expo- sitiewaarde vaan de foto’s verhoogd, het heeft ook een aantal aspecten vergroot waardoor de zwakke en de sterke kan ten van de foto’s werden geaccentueerd. Voorop gesteld: het is een goede ge dachte van de organisatoren geweest om aan. deze tentoonstelling geen wedstrijd element te verbinden. Niet het doel maar het middel heeft centraal gestaan bij de gedachte om de jeugd daadwerke- hjk „iets” te laten doen in het raam van de eeuwfeestfestiviteiten. In die opzet zijn coördinator Ruud Mulder van de Pleüadensohool en zijn medewerkers uit stekend geslaagd. Het resultaat dat van 14 tot 22 december te kijk hangt in de Burgerzaal van het Stadhuis is daarom een afspiegeling geworden van wat de jeugd „ziet” door een camera. En dat is niet weinig. Natuurlijk zijn er bepaalde onderwerpen die regelmatig terugkeren. Er zijn zelfs onderwerpen die min of meer centraal staan. De verschillende manieren waarop de jonge fotograven die hebben vastgelegd zorgt tot voor een stak boeiende variatie. kubieke meter per jaar en voor indus trieel gebruik, terwijl het tarief voor huishoudelijk gebruik boven 180 kubieke meter per jaar stijgt van 104 cent naar 112 cent. De gemeente had op 28 oktober een brief aan het ministerie geschreven, waarin uitgelegd werd, waarom de ge meente wilde afwijken van de maximale stijging van 7 procent. In het antwoord op die brief blijken de argumenten van de gemeente niet bij het ministerie te zijn aangeslagen. Het gevolg van de lagere tariefsstijging is, dat het geraamde batig saldo van het waterbedrijf van 3250,- omslaat in een verlies van ƒ87.250,—. VELSEN. In het Velserbad is giste ren een begin gemaakt met de 'jaarlijkse schoolzwemwedstrijden voor leerlingen van de zesde klas van het basisonder wijs. Reeds om acht uur kwamen de Jen Campertschool en de St. Franciscus school tegen elkaar in het strijdperk. Met minder dan 1500 leerlingen van 25 basisscholen trokken er in de maand september op uit. Gewapend met een door Kodak beschikbaar gestelde came ra. Flke camera geladen met een filmpje goed voor 12 plaatjes. Elke leerling met een duidelijke opdracht. Foto’s maken in het kader van het 100-jarig bestaan van IJmuiden en het Noordzeekanaal. Uit de lawine van foto’s die op die manier op briefkaartforma at door de leerlingen zelf werden ontwikkeld en afgedrukt werd een serie samengesteld die voorbe stemd was om te worden ge-exposeerd. Van iedere schooi zes foto’s. Honderd- vijftaig stuks in totaal. Op een aantal expositieborden werden diezelde uitver koren foto’s o verrichten jk gemonteerd nadat ze door fotothandel Schutte uit Santpoort opnieuw waren afgedrukt op het formaat 18 bij 24 centimeter. VELSEN NOORD - Voor de heer J. Waagmeester was er maandagavond alle reden om het vijfentwintig jaar bestaan van zijn herenkapsalon in het pand aan heet Stratingplantsoen te Velsen-Noord met een feestelijke receptie te vieren. Temeer waar de heer Waagmeester zijn bestaande salon juist geheel verbouwd en gemoderniseerd heeft. IJMUIDEN - Van 21 tot en met 23 december wordt in de Bronsstraat 1 in IJmuiden een antiekbeurs gehouden. Als organisatoren treden op de heren L. van Noort uit Castricum, P. van de Horst uit Heemskerk en W. Lubbers uit IJmuiden. „Onze schoolkerk en muziekgroep", een fraaie ingekleurde tekening van de 15-jarige Pamay Rami Paulrai uit Galle. I VELSEN De watertarieven in de gemeente Velsen zullen per 1 januari minder stijgen dan aangekondigd was. De gemeenteraad heeft tijdens de begro tingsbehandeling een tariefsverhoging van 11,4 procent goedgekeurd maar het ministerie van economische zaken heeft daar ernstige bezwaren tegen. Het mi nisterie heeft een beroep op de gemeente gedaan de tariefsstqging maximaal 7 pro cent te maken. K - te»

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5