DANKZIJ BIJDRAGEN VAN VIJF 1JM0NDGEMEENTEN Dierenambulance ANWB met verlichtingsactie Subsidie op terrein aan Hoflanderweg bibliotheek Donkey Shot Yep-blues Beverwijkse Rooie Vrouwen boeken weinig succes Nieuwe wagen voor vrijwilligers van u I Gasbedrijf blijft bij besluit alleen mannelijke scholieren meters te laten controleren iifHfc stand I Koffieconcert met in de Jansheeren J. Baart in GRATIS CONTROLE VAN MOBIEL STATION culturele Commissievergadering over Heemswijk le Kleindierenshow Vergoeding voor leggen van DIEFSTALLENREEKS BEVERWIJKER transportleiding in Heemskerk KERSTKIEN Speeltuingebouwtje tweemaal in brand Politienieuws „Doulce Mémoire” Feestelijke bijeenkomsten gemeentepersoneel 5 dinsdag 1 4 DECEMBER BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 Risico DECORETTE„HERKES” DECORETTE „ENGELENBERG” commissie 'n winkel vol kleur (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Rooie Vrouwen in de PvdA-Beverwijk heb ben bij hun pogingen om het Gasbedrijf Beverwijk en Omstreken te bewegen ook meisjes voor een vakantiebaantje als gasmeteropnemer in aanmerking te laten komen, slechts weinig succes geboekt. Hoe wel hun protesten tegen de uitsluiting van meisjes er toe geleid hebben dat het Gasbedrijf de kwestie volgend jaar opnieuw wil gaan bezien, viel er aan het besluit om dit jaar alleen mannelijke scho lieren in te schakelen niet te tornen. Aan de massale opneming van de meterstanden bij de 32.000 afnemers van het Gasbedrijf komt gedurende de jaarwisseling dan ook geen vrouw te pas. HEEMSKERK w (Van een onzer verslaggeefsters) inkomsten (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) Vrijdg 17 december is Tel. 334686. Tevens Talens artikelen. ft WINKELCENTRUM SCHALKWIJK DOELSTRAAT 29 - TEL. 312206. Het mobiele verliehtingscontrolestation Is geopend op de betreffende maandag van 12 tot 19.30 uur en op de overige dagen van 9 tot 19.30 uur. BEVERWIJK. De 24-jarige kok, die afgelopen weekeinde in Beverwijk werd aangehouden, heeft opnieuw tien inbra ken en diefstalletjes bekend. Daarmee komt het totaal van door hem opgebiech te inbraken op twintig. HEEMSKERK. De Stichting Vere nigde Openbare Biliothgek Beverwijk- Heemskerk heeft thans bij het gemeen tebestuur de definitieve begroting voor 1977 ingediend. De totale bibliotheekgaven zijn nu ge raamd op 2.226.395, waarin is begrepen een boekenbudget van 255.000, eigen en 1 (Van een Onzer verslaggeefsters) »n in ;eko- raad Ij oen aken pend i het ex- (ade- wrijp „De ustus be- aan BV i: Nï- otter- Hel- Fro. De Amstelveense Yep-bluesband HEEMSKERK. Zaterdag 18 en zon dag 19 december houdt de kleindieren sportvereniging IJmond en omstreken in het tentoonstellingsgebouw aan de C. Huygensstraat de jaarlijkse clubshow. De tentoonstelling is vrijdag alleen ge opend voor leden en genodigden. Zater dag is men open van 10 tot 22 u. en zon dag van 10 tot 17 u. De hoenders worden gekeurd door de heer J. Hartland uit Alkmaar en de konijnen door de heren H. Blom uit Leiderdorp en H. Dankel- man uit Haarlem. Kan het Gasbedrijf begrip voor de protesten van de Rooie Vrouwen op brengen, het omgekeerde is ten dele ook wel het geval, zij het, dat de Rooie Vrouwen de principiële kant van de zaak zwaarder willen laten wegen. De vaste standplaats voor de ambu lance is Heemskerk, maar doordat de diensten gedraaid worden door 14 vrij willigers kan het ook voorkomen dat de wagen voor een ongeluk in Velsen uit Castricum moet) komen. In zijn toe spraak dankte de heer Drogtrop de me dewerkers voor hun bewezen diensten en overhandigde hun als blijk van waar dering een pakket met spullen voor de auto. Afgezien van de vraag of het be treden van woningen voor meisjes nou echt zoveel gevaarlijker is dan voor jongens, vinden de Rooie Vrou wen dat er in de maatschappij ten opzichte van de positie van vrouwen HEEMSKERK. Velen hebben een zoete herinnering aan „Doulce Mémoire”, het Haarlemse kamerkoor dat betrekke lijk kort na zijn oprichting in Heems kerk een concert heeft gegeven. Het doel van de actie is automobilis ten te overtuigen van het grote belang van een goede autoverlichting, zowel voor hun eigen veiligheid als die van anderen. Speciaal in de herfst en in de winter is het extra belangrijk goed te kunnen zien en duidelijk gezien te wor den. Gebleken is dat vele aanrijdingen en met name kettingbotsingen te wijten zijn aan onjuist gebruik van of gebreken aan de autoverlichting. De stichting Dierenambulance Kenne merland is op alles voorbereid en dag en nacht bereikbaar onder nummer 02510- 38295. Wanneer echter de eigenaar van het dier niet bekend is, dient men eerst de politie te waarschuwen, omdat de stichting anders de onkosten niet ver goed krijgt. BEVERWIJK. De Stichting Dieren ambulance Kennemerland heeft sinds gisteravond weer de beschikking over een wagen. In de garage van de firma Drogtrop gaf de heer P. G. Drogtrop de sleutels van de Renault Estafette aan de voorzitter van de stichting. Piet Schuit, die op zijn beurt de heer Drogtrop een cheque ter waarde van 13.000 overhan digde. BEVERWIJK. Donderdagavond 16 december is er in het buurthuis Wijk aan Duin aan kerstleien in de grote gezellige versierde zaal. Deze kienavond trekt altijd veel belangstelling. Vorig jaar namen er 235 personen aan deel. The Twins zullen de avond muzikaal begeleiden. Men begint om 20 uur. De werkgroep muziek prijst zich ge lukkig, dat zij dit koor bereid heeft gevonden voor de tweede maal, ongeveer drie jaar later, weer naar Heemskerk te komen, waar het zondag 19 december om 11.00 uur in de Jansheeren een koffieconcert zal geven. De toegangsprijs bedraagt 5,-, voor houders van CJP f 3,- en 65-plus 1,-. vooral met betrekking tot de werkge legenheid iets moet veranderen „Vrouwen”, zo schrijft men, „zullen zelf wel uitmaken of een bepaalde baan met de daaraan verbonden risi co’s aanvaardbaar is.” De affaire met het Gasbedrijf heeft de Rooie Vrouwen er in elk geval weer eens van overtuigd, dat zolang het verkrijgen van gelijke kansen voor vrouwen afhangt van (meestal éénmans)-beslissingen, een anti-dis- criminatiewet noodzakelijk is. Daar voor wil men zich nu dan ook zeker als afdeling sterk gaan maken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Waarschijnlijk door toedoen van baldadige jongeren ontstond gisteren tot twee maal toe brand in het speeltuingebouwtje aan de Munniken- weg. Beverwijk, Heemskerk, Velsen, Uit geest en Castricum hebben de aanschaf van deze wagen financieel mogelijk ge maakt. Gedurende de laatste weken is de nieuwe wagen speciaal ingericht voor het vervoer van dieren. Zo zijn er twee aluminium bakken voor het vervoer van katten, een kleine brancard en opbergruimtes voor het verband. Het niet-inzetten van meisjes bij de jaarlijkse controle-actie van de gas- meterstanden wordt door het Gasbe drijf gemotiveerd met het feit, dat de meter-opnemers de huizen in moeten gaan (met name voor meisjes) ge vaarlijke situaties met zich mee kan brengen. Om het risico zo veel moge lijk te verkleinen worden door het Gasbedrijf alleen jongens aangesteld. HEEMSKERK. De raadscommissie bestemmingsplannen, grondbedrijf en volksgezondheid vergaderen woensdag avond 29 december in het gemeentehuis over het verzoek van de Stichting Heemswijk om grond beschikbaar te stellen voor de bouw van een verpleeg huis voor somatisch zieken en geestelijk gestoorde bejaarden. De vergadering be gint om half acht. Geboren: Sonja Karina Tromp. Sonja Greuter, Hanna Bakker. Rob Sanders, Yvonne van Aalst, Marleos de Valk, Ondertrouwd: A. J. Benjamin en E. P. de Jong, Th. Boon en W. J. de Witte, J. P. Maarse en G. M. A. de Ruijter, S. Beroving. Een 54-jarige religieuze uit Bèverwijk heeft aangifte gedaan van diefstal van haar handtas. De tas werd haar, toen ze met haar moeder op de Grote Houtweg nabij De Nieuwe Slof liep te wandelen, door een naar schat ting 17-jarige fietser ontrukt. In de tas zat een geldbedrag van circa f 150. Opgepakt. In een zomerhuisje in Wijk aan Zee heeft de politie een 18- jarig meisje uit het Duitse Gelsenkir chen opgepakt. Het meisje, dat na ruzie met haar moeder en stiefvader van huis Was weggelopen, was met een Duitser meegelift die in het zomerhuisje ver bleef. Daar ze niet over reispapieren beschikte, is ze naar de grenspost Arn hem overgebracht waar ze aan de Duitse autoriteiten zal worden overgedragen. Uitgeleverd In Beverwijk is giste ren een 53-jarige Italiaan aangehouden, om wiens uitlevering door de Italiaanse justitie was verzocht. De man zou zich schuldig hebben gemaakt aan oplichting en bankbreuk. Gehuwd: G. E. Valk en A. J. Duin, A. van Henten en J. H. Boxem, B. W. Qstermeijer en B. J. Stenebome. G. A. J. van Grevenof en Y. W. F. Sweers, J. A. Tulp en A. W. Klop. J. Post en A. J. Verduijn, L. Barrientos Canosa en M. Cornejo Jimenez, A. M. Lucas en M. Schoonhoven, A. E. Spanjaard en Y. J. M. van Geldrop. Overleden: Aldert Kluft, geb. 17 febr. 1890, Johannes Ge rardus Allebe, geb. 20 april 1901. De brandweer moest omstreeks 17 uur voor de eerste maal een uitslaande brand in het door de jeugd al gedeelte lijk gesloopte speeltuingebouwtje blus sen. Rond kwart vcor negen ’s avonds stond de bouwval opnieuw in lichter laaie. De brandweer bluste het vuur nu definitief met twee lage drukstralen, waarbij men wist te voorkomen dat de hoog oplaaiende vlammenzee oversloeg naar het aangrenzende schoolgebouw. Voor het vestigen van dit recht zal door het PWN aan de gemeente als eigenaresse een vergoeding worden be taald van f 0.65 per vierkante meter zakelijk rechtstrook en aan de gebrukers van de grond 0,16 per m2 werkstrook. berekend over de breedte, die minimaal 16 meter is. Voorts zal aan de gebruiker gewassen schade worden uitbetaald, berekend aan de hand van een lijst die na overleg met de Gewestelijke Raad Noord Holland van het Landbouwschap is vastgesteld, met dien verstande, dat de daarin ge noemde bedragen zullen worden vervan gen door marktprijzen indien en voor zover dezer hoger zijn dan de bedragen die op de lijst staan. Met werkstrook wordt bedoeld het stuk grond dat tijdens de werkzaamheden wordt gebruikt. Na het beëindigen van de aanlegwerkzaam- heden wordt voorts door het PWN als voorschot op de structuurschade een be drag van 0,15 per m2 werkstrook uitgekeerd. Mocht de geleden structuur schade hoger zijn dan het ontvangen voorschot, dan wordt ook het verschil betaald. Vrijdg 17 december is er een kerst- kóart-kienavond in de voorzaal van „De Jansheeren”. Maandag 26 december is er in de grote zaal van De Jansheeren gelegenheid om kerststukjes te maken. Vrijdagavond 21 januari neemt de personeelsvereniging afscheid van burge meester H. Nielen en dat gebeurt in de Dr. Prinsenhal. Het carnaval wordt op vrijdag 11 «februari in „De Jansheeren” gevierd met medewerking van Maristella y Juan An tonio, de buikdanseres Fatima, het ko misch trio Makker, Rakker en Stakker en het dans- en showorkest Jan Fijen. Voor de dames is er op maandag 28 februari een modeshow georganiseerd. HEEMSKERK. In de raadscommis sie voor cluturele zaken is een vacature ontstaan. Ter vervulling van deze vacatu re is door het cultureel beraad van de Gemeenschapsraad de heer J. Baart voorgedragen. A.an de raad is voorge steld de heer Baart te benoemen. J. G. v. d. Pal en H. Van Duivenvoorde, J. J. Bos en A. Bruins, P. de Nijs en J. Meems, S. J. Besseling en E. M. de Ruij ter,, F. Beentjes en J. Hoekstra. L. A. van Broekhuijsen en E. H. Steggink. Verwijzend naar het wetsontwerp dat iedere burger op 18-jarige leeftijd de status van volwassene wil geven vervolgen de Rooie Vrouwen met: „Als wij in deze maatschappij met mondige mensen te maken willen hebben zullen er mogelijkheden ge schapen moeten worden dat mensen (in dit geval vrouwen) over hun eigen leven en situatie kunnen beslissen. Men moet deze mogelijkheid niet bij voorbaat uitsluiten, al is dat nog beschermend en goed bedoeld. Wij vinden dat vooral de overheid, maar ook het bedrijfsleven aan die princi piële aspecten van de werkgelegen heid voor vrouwen niet steeds voorbij mag gaan.” Aan eigen inkomsten (contributies, boeken en bespreekgelden) wordt ge raamd 75.000. Het door de gemeenten Beverwijk en Heemskerk te subsidiëren saldo beloopt derhalve ver- voor HEEMSKERK - Het provinciaal wa terleidingsbedrijf van Noord Holland legt een watertransportleiding met een doorsnede van 1.20 meter met alle toe behoren vanaf de Breedslaglaan naar de Zaanlandse Communicatieweg. Hiervoor dient de gemeente een zakelijk recht te vestigen als bedoeld in de Belemrherin- genwet Privaatrecht, voor zover betreft de niet voor de openbare dienst bestem de gronden. nadelig saldo beloopt f 2.151.395. Volgens de bestaande deelsleutel komt hiervan 990.898. rekening van de gemeente Heemskerk. Aan rijksbijdrage mag 1.164.642,80 worden verwacht en daarvan krijgt Heemskerk 536.416. Netto blijft er dan nog ten laste van de gemeente Heems kerk 454.482. Aan de raad is voorge stel de begroting van de bilbiotheek goed te keuren. begon in 1973 als huiskamer groepje voor fami lie, vrienden en bekenden. Het klonk zo aardig, dat de groep werd uitgenodigd voor een openluchtfestival. Daarna kwa men de zalen in de provincie en vrijdag avond zijn ze te horen en te zien in het jongerencentrum Donkey Shot te Heemskerk. Deze blues- en rockavond begint om 21.30 uur. Ontstaan uit het practicum van de Haarlemse muziekvakopleiding, startte» het koor met een repertoire dat voor het grootste gedeelte was gewijd aan mees ters van het oude Franse chanson uit de late middeleeuwen en de renaissance. Het veertien leden tellende koor Doulce Mémoire streeft naar het getal zestien, waarmee een bezetting van vier sopranen,, vier alten, vier tenoren en vier bassen bereikt zou zijn, heeft zijn reper toire inmiddels uitgebreid met Engelse tijdgenoten maar ook met modernere muziek en volksmuziek uit verschillende landen. Dat de leden van Doulce Mé moire nog meer in hun mars hebben, moge blijken uit het feit dat zij ter afwisseling van het vocale gedeelte ook instrumentale intermezzi verzorgen op onder meer klavecimbel, gitaar en krom hoorns, schalmei-achtige instrumenten in de vorm van wandelstokken, die te beschouwen zijn als voorlopers van de hobo. Van al deze kwaliteiten geeft het koor blijk op het komende koffieconcert en het behoeft geen betoog, dat er in het programma rekening is gehouden met het naderende kerstfeest. BEVERWIJK. De ANWB zal ook dit jaar een verlichtingsactie houden in Beverwijk. Het mobiele team dat geheel gratis voor iedereen de afstelling van de autoverlichting controleert en zonodig afstelt, zal van 20 tot en met 23 decem ber worden gestationeerd op het par keerterrein aan de Hoflanderweg. ambulance Kennemerland, de heer P. Schuit, nam maandagmiddag als eerste vrijwilliger plaats in de nieuwe dieren ambulance. Voor de heer Drogtrop alle reden hem te feliciteren met de nieuwe aanwinst. Een vrij pover resultaat, vinden de Rooie Vrouwen. In het verslag van hun bespreking met de directeur en administrateur van het Gasbedrijf concluderen zij dan ook, dat het noodzakelijk is te blijven vechten voor een anti-discriminatiewet. Want pas dan zo schrijven de Rooie Vrouwen zullen we in staat zijn „dit soort betuttelende verschijnselen met succes te bestrijden.” (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De personeelsver eniging van de gemeente Heemskerk heeft voor de komende maanden weer een aantal feestelijke bijeenkomsten op het programma staan. Dat een dergelijke actie ook in deze omgeving niet overbodig is. blijkt uit de resultaten van de in 1974 in Beverwijk gehouden actie „Zicht op licht”. Toen werden 1441 auto’s gecontroleerd. Bij 1302 moest de verlichting worden afge steld; bij 629 auto’s stonden 1 of 2 koplampen te hoog en bij 377 auto’s stonden 1 of 2 koplampen te laag. Bij 29’6 auto’s werden andere afstellingsfou- ten vastgesteld. Aan 29 automobilisten is toen een advies gegeven tot vervanging van de reflectoren. Bij 347 auto’s moes ten de gloeilampen op de juiste wijze worden gemonteerd en bij 191 auto’s zijn andere kleine reparaties uitgevoerd. Nog een landelijk ANWB-cijfer: bij 32.151 in het vorige jaar gecontroleerde auto’s moest van 94 pct. 1 of 2 koplam pen beter worden afgesteld. de Wilgenhoflaan een

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9