Bestuurscommissie dringt aan op andere plaats Surrealisme van Bunuel en Dali in filmhuis Agenda Zilveren rederijkersspeld voor jubilaris Toon Nierop Postkantoren sluiten vroeger CHRISTEN VROUWENBOND VIERDE KERSTFEEST Kerstkien met bejaardenbond Balanstotaal Rabobank sterk gestegen reacties op Invalidenoprit postkantoor voor Klachtenactie leverde 100 Schetsplan van bibliotheek Santpoort valt bestuurscommissie zwaar tegen I 7 crosscompetitie BRIDGECLUB EXAMENS DEM-jeugd op dreef in I „SANS ATOUT" „Rivendel” gesloten DONKEY SHOT WIJDT PROJECT AAN F 6 WOENSDAG 1 5 DECEMBER 19 7 6 IJMOND „UN CHIEN ANDALOU” EN „L AGE DOR” 5 Heemskerk Castricum Velsen-Noord F In en om Haarlem K Wijk aan Zee i VELSEN. De bestuurscommissie voor de Openbare Bibliotheek is niet erg enthousiast over het eerste schetsplan voor het nieuwe filiaal in Santpoort. Twee punten zaten de bestuursleden dwars, namelijk de ge luidshinder door vrachtwagens, die het winkelcentrum bevoorraden en het feit, dat het hele ontwerp sterk in haar mogelijkheden beperkt-wordt door de combinatie van bibliotheek en woningbouw. De bezwaren tegen deze twee nadelen zijn zo groot, dat men er bij wethouder J. W. Meijer van Openbare Kerken op heeft aangedrongen toch een andere plaats voor de bibliotheek in Santpoort te zoeken, waar men deze beperkingen niet had. Beverwijk Velsen-IJniuiden F verworven i' vol- (Van een onzer verslaggeefsters) u. ib VELSEN. In de filmhuizen in de IJmond staan voor deze week twee sur realistische films op het programma die Luis Bunuel samen met Salvador Dali maakte. ,>Un chien andalou” uit 1929 is de eerste, „L’age d’or” uit 1930 de twee de die wordt vertoond. De films zijn gemaakt in de periode dat Bunuel tij dens zijn studie in Madrid met Dali optrok, de tijd dat het surrealisme in Europa gestalte kreeg, nadat het door de schrijvers Breton en Aragon in Frank rijk was geïntroduceerd. Alle klachten zijn vluchtig geanaly seerd en daarbij bleek, dat de helft betrekking heeft op stof, dertig per cent op stank en 20 percent op la waai. Voor 70 percent van de klagers treden deite klachten onregelmatig op, terwijl 30 percent veelvuldig hinder ondervindt. steeds voor de belangen van het ama teurtoneel wenste in te zetten, evenals voor het enthousiasme waarmee het ac teren en regisseren door hem geregeld wordt voorbereid. Het was de heer Bi- senberger dan ook een groot genoegen Toon Nierop te kunnen meedelen dat het hoofdbestuur van het N.C.A. heeft besloten hem in aanmerking te laten komen voor de zilveren rederijkersspeld, welke onderscheiding direct daarop in Na de pauze vertolkten beide dames wederom met orgel en zang enkele lie deren. Mevrouw T- Vriesema-Noordijk las een kerstverhaal dat grote aandacht kreeg. Met het bekende „Ere zij God” werd deze kerstviering afgesloten. en en op- aan van AMSTERDAM. NIVRA. Geslaagd voor het accountantsexamen: J. C. N. Koning, Heemskerk. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „One flew over the cuckoo’s nest.” DIVERSEN WOENSDAG 15 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 16 DECEMBER Banjaert, Burg. Rothestraat. 20 u. kaarsen maken met NIVON. BEVERWIJK. De tweede wedstrijd voor de door de KNAU georganiseerde crosscompetitie leverde weer enkele uit stekende resultaten op voor DEM. Het hulppostkantoor te Wijk aan Zee is op beide dagen na 15 uur gesloten. De laatste lichting van de brievenbussen is voor genoemde dagen bepaald op 14 uur. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie van de»Beverwijk- se bridgeclub „Sans-Atout” luiden: Groep 1: 1. Beers-Beentjes 97, 2. Eij- king-Hulcher 91, 3. Zoontjes-Koster 88, 4. Roos-Kool 86, 5. Spruit-van Balen 83, 6. Schipper-De Wit 83, 7. Kuil-Luijen- dijk 74, 8. dms. Kleijn-Luijendijk 70. Groep 2: 1. De Groot-Den Heij er 65, 2. fam. Mooi 55, 3. De Beer-de Lugt 47, 4. gebr. Van der Vlugt 46, 5. gebr. Welagen 46, 6. fam. Zwaneveld 46, 7. dms. Belter- man-Portegies 31. Groep 3: 1. Plezier-Geerling 100, 2. dms. Eijking-Duin 93, 3. Hoogeboom- Schipper 88, 4. Eijking-Ruitenberg 88, 5. Tabak-Hoogeboom 82, 6. Beekhoven- Jongejan 78, 7. Poerstamper-v. Bergen 72, 8. Hoogsteder-Sloof 71. WIJK AAN ZEE. Het provin ciaal bestuur heeft tot nu toe 101 klachten uit Wijk aan Zee ontvangen als gevolg van de actie die door Leefbaar Wijk aan Zee en de Dorps raad is opgezet. IJMOND. In verband met de ko mende feestdagen zullen de postkanto ren, bijkantoren en postagentschappen in Beverwijk, Heemskerk en Velsen-Noord op vrijdag 24 december na 16 uur en op vrijdag 31 december na 15 uur gesloten zijn. Het postkantoor van IJmuiden is sinds kort ook voor invaliden goed bereikbaar geworden. In het kader van het bereikbaar maken van openbare gebouwen voor gehandicapten en invaliden is er voor het postkantoor een lange oprit gemaakt zonder treden, waardoor ook mensen met een rolstoel of mensen, die erg moeilijk ter been zijn, hun weg niet versperd zien door de enkele traptreden die aanvankelijk bij de hoofdingang van het postkantoor voor hen een obstakel vormden. Bij de trottoir randen had de gemeente Velsen al eerder kleine opritten gemaakt voor invaliden. Het tweede probleem gaat gevormd worden door de openingstijden. In Vel sen is de bibliotheek 30 uur per week open. Maar volgens de normen van de bibliotheekwet moet dat 48 uur worden waarvan dan nog 30 procent buiten de normale arbeidstijden moet vallen. Hoe dat met een verminderd personeelsbe stand zou moeten, meldt de wet niet. Het derde probleem is dat van het boekenbezit. De hoeveelheden boeken, die de bilbiothèekwet aangeeft, is voor Velsen op zich ruim voldoende voor een goede collectie. Echter is er in de wet geen rekening gehouden met het school bibliotheekwerk, zodat het materiaal daarvoor af zou gaian van het boekenbe zit voor de normale uitlening. ,-We moe ten niet te veel hoop hebben op verbete ring van het werk in de bibliotheek door het verschijnen van de bibliotheekwet, hetgeen wel de bedoeling van die wet was”, aldus directeur Suurmond. BEVERWIJK. De afdeling Bever wijk van de Algemene Bond van Be jaarden houdt op dinsdag 21 december de traditionele kerstkien-middag in ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof.” Be langstellenden zijn vanaf 14 uur wel kom. DIVERSEN DONDERDAG 16 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19-21.30 u. ,Htt project gaat dinsdagavond met een filmvertoning van start. Vertoond worden een korte film met de titel „Dirty Girl”, waarin de dromen van een met een keurig nette man getrouwde vrouw worden behandeld en een langere film die de naam „Zweedse liefdesge schiedenis” heeft meegekregen. In deze film wordt de ongecompliceerde verhou ding tussen twee verliefde jonge mensen gespiegeld aan de problemen, die de oudere generatie met erotiek heeft. Donderdag 23 december wordt het project vervolgd met een filmpje, waar in een 17-jarige jongen uit branieschop- perij een meisje gaat versieren. Daarna zal Hencolien Tijeertes van de NVSH de vragen, die naar aanleiding van de films zijn gerezen, in „Donkey Shot” beant woorden. Beide project-avonden vangen om half negen aan, zijn gratis toeganke lijk en kunnen door iedereen die geïnte resseerd is worden bezocht. ontvangst kon worden genomen. De heer Bisenberger noemde het nog een interes sante bijzonderheid dat het daarbij be horend diploma was ondertekend door Van Velsenboer, een der voormalige leermeesters van de jubilaris. Nadat de jubilaris ook nog een fraai bloemstuk in ontvangst had mogen ne men, stemden het publiek en zijn me despelers door middel van een enthou siast applaus met deze huldiging in. Tegen die achtergrond moet het ont staan van „Un chien andalou” worden gezien. Een provocatie van de bourgeoi sie, de shockbehandeling van het pu bliek; met dat oogmerk werd een scène opgenomen, zoals aan het begin van de film vertoond: een close-up opname van een scheermes dat een vrouwenoog ka pot snijdt. Bunuel ervaarde het daarom als grievend toen deze film, na vertoning in een avant-garde festival in Parijs, met applaus werd ontvangen. „L’age d’or” werd de opvolger. Op nieuw werd het scenario geschreven door Bunuel en Dali, de regie en monta ge werd door Bunuel verzorgd. Nog feller dan in „Un chien andalou” wordt Deze twee films spelen deze week op woensdag en donderdag in Filmhuis Velsen aap de Kanaalstraat in IJmuiden en zondagavond in het Alpha Filmhuis aan de Moensstraat in Beverwijk. De voorstellingen beginnen om half negen. De bouwcommissie voor de bibliotheek is enige tijd gelden voor het eerst bijeen geweest om te praten over een schets matige opzet, die gemeentearchitect Pe ters gemaakt had voor de nieuwbouw aan het Burg. Weetsplantsoen. Deze eer ste schets is de leden van het dagelijks bestuur van de bestuurscommissie heel erg tegengevallen. Gebleken is, dat de eis, die de ge meenteraad gesteld heeft, om de biblio theek te combineren met de bouw van enkele woningen, grote beperkingen heeft opgelegd aan de mogelijkheden. „Het ziet er nu naar uit, dat de biblio theek maar een beetje is weggedrukt onder de woningen. We zijn niet meer aan het bouwen aan het Burg. Weets- plantsoen, maar zijn in een zijstraatje gedrongen. De bibliotheek in Velsen is ondergebracht in winkels, een noodlo- kaal en een oud badhuis, mogen we nu ook eens een gebouw, dat als bibliotheek wordt opgezet,” vroegen verschillende bestuursleden zich af. Zij vonden het erg jammer, dat de mogelijkheden voor de bibliotheek zo sterk beperkt worden door slechts vier woninge, die erboven zouden komen. Binnenkort gaat het dagelijks bestuur Deze viering was gebaseerd op een adventsliturgie „Gods werk- onze recrea tie” van de N.C.V.B., samengesteld door mevrouw M. van Leeuwen-Brouwer uit Vlaardingen. Met grote devotie werden de onderde len van liturgie en declamatie respecttie- velijk uitgevoerd door de dames A. M. van de Wijngaard-den Heijer en H. van ’t Slot-Fossen, terwijl de presidente de medidatie las over het onderwerp. Afge wisseld met advents- en kerstzangen met orgelbegeleiding van mevrouw Van D.jk-Elenbaas besloot deze met me vrouw Jansen-Elenbaas als soliste met de uitvoering van een treffend kerstlied het eerste deel van de avond. Marleen Niesten won opnieuw bij de meisjes C en weer was het haar clubge note en vriendin Marie-José Dam die haar dit keer op een dertigtal meters volgde. Simone Herlaar legde beslag op de zesde plaats. Bij de meisjes B-pupillen werd Jolan- da Bleeker derde. In de laatste meters passeerde zij nog een drietal tegenstand sters. Ook Yvonne van Velzen deed het bij de meisjes D weer heel goed. Ze werd derde. Enkele andere opvallende resultaten waren: meisjes A-pupillen: Laura Moen 7, Moniek Fransman 8. Meisjes D2: Ca- rolien Duivenvoorde 5. Meisjes C2: Els Mulders 3, Ida Groot 6. Jongens B- pupillen: Harold Schavemaker 6, Peter Mulder 7. Jongens A-pupillen: Henk Kouwenhoven 2. De afstanden varieerden van 1000 tot 2000 meter. In totaal nam een duizendtal atleetjes aan de cross deel. Met wethouder H. Scheeper is onlangs overleg geweest over de voorgang van het schoolbibliotheekwerk. G.S. hebben inmiddels de extra kredieten goedge keurd, zodat de bibliotheek met de uit voering kan beginnen. De huisvesting is nog een probleem, maar de oplossing is in zicht, nu het ernaar uitziet, dat de schoolbibliotheekdienst in de loop van het komend jaar ondergebracht kan worden aan de Lange Nieuwstraat in het gebouw waar nu het gemeentelijk verifioatiebureau zit. In principe ging de bestuurs 'commissie akkoord met het in stellen van een permanente begelei dingscommissie voor het voorbereidings commissie, die haar werk voltooid heeft. Het voorstel om op de een of andere wijze mee te werken aan de contacten tussen Velsen en Galle in Sri Lanka zal nader uitgewerkt worden. Het huis houdelijk reglement van de bestuurs commissie is vastgesteld, waarbij als be langrijkste wijziging een plaats bij de beraadslagingen is ingeruimd voor de directie en ook de personeelsraad bij bepaalde agendapunten mee kan praten. van de bibliotheek praten met de Stich ting Felison om te zien of er mogelijk heden zijn om de bouw van het filiaal in Santpoort te combineren met de bouw van een expositieruimte voor Feli son. In de eerste schets heeft de archi tect hiervoor duidelijk mogelijkheden opgengelaten. Het idee van Felison om een expositieruimte voor kunstwerken te integreren met de bibliotheek is door het bestuur bepaald niet enthousiast ontvan gen. Men ziet meer in gescheiden ruim tes. Op de openbare bestuursvergadering, die dinsdagavond in het stadhuis is ge houden, heeft de bestuurscommissie ook gesproken over de eerste normen, dié de bibliotheekwet gaat stellen. Drie punten daaruit blijken voor de Velsense biblio theek grote moeilijkheden te kunnen oplevéren. Het belangrijkste bezwaar heeft men tegen de personeelsvoorzie ning, waarvoor de minister een norm wil opleggen van een personeelslid op 2600 inwoners. Voor Velsen betekent dit een totaal personeelsaantal van 25. Op het ogenblik heeft de bilbiotheek 34 personeelsleden, een extra kracht voor het schoolbibliotheekwerk en een aantal extra krachten voor de piekuren, terwijl de gemeente uitbreiding van het perso neel met twee Krachten heeft goedge keurd. Directeur J. Suurmond drukte het zo uit: ,,Ik weet niet, waar de personeelsnorm van het ministerie van daan komt, maar ik heb het vermoeden, dat gewoon gekeken is. hoeveel geld CRM voor personeel had. We zijn in Velsen echt niet de enige bibliotheek, die nu al boven de norm zit”. afgerekend met heel de burgerlijke my thologie rond liefde, familie, kerk, staat, leger en politie. De film gaf uitdrukking aan wat door surrealisten ais „amour fou” werd geprezen: de elke conventie afwijzende absolute liefde, die de mens uit alle boeien zowel die van de maatschappij als die van het rationele bewustzijn bevrijdt. De hoofdrolspe lers in deze film zijn Gaston Modot en Lya Lys. Het schandaal dat rond de film ontstond, bezorgde Bunuel en Lya Lys een uitnodiging voor Hollywood. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Jongerensociëteit Ri vendel is op zaterdag 18 december geslo ten. De medewerkers bezoeken dan de feestavond, die het bestuur van buurt centrum „De Lichtboei” aan alle vrijwil ligers aanbiedt. De eerstvolgende socië- teitsavond wordt gehouden op dinsdag 21 december. Vandaar dat na het langdurig applaus van de enthousiaste bezoekers het toneel werd betreden door de heer J. Bisenber- ger uit Zandvoort, die als afdelingsbe stuurder het hoofdbestuur kwam verte genwoordigen. Uit zijn toespraak werd het al direct duidelijk dat beide heren via de planken al ongeveer dertig jaar een nauw contact met elkaar onderhou den, waarbij zij volgens de heer Bisen berger „dikwijls de nodige ruzie, maar ook veel plezier” hebben beleefd. In ieder geval heeft spreker hiervan een grote waardering overgehouden voor de manier, waarop de jubilaris zich TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Expositie olieverfschilderijen van L. Tulp; geopend tot en met 15 januari tijdens openingsuren. DIVERSEN WOENSDAG 15 DECÊMBER Gemeentehuis, Burg. Nielenplein. 19.30 openbare begrotingsbehandeling. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u DONDERDAG 16 DECEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. VELSEN-NOORD. In Velsen-Noord heeft de afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwenbond de reeks van kerstvieringen in de IJmond dinsdag avond in ontmoetingscentrum „De Meer paal” geopend. In de sfeervol met kaars licht versierde zaal kon de presidente mevrouw G. Brouwer-Wassink veel le den en gasten begroeten. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Jongerencentrum „Donkey Shot” aan de A. Verherent- straat in Heemskerk gaat op dinsdag 21 en donderdag 23 december aandacht be steden aan allerlei aspecten van de sek sualiteit. Jubilaris Toon Nierop wordt door de heer J. Bisenberger de pas onderscheiding op de borst gespeld. SANTPOORT. In zaal „Zomerlust” aan de Hoofdstraat in Santpoort werd dinsdagavond na afloop van de derde opvoering van George Savory’s blijspel „Terug naar het land” door de toneel vereniging „Jan van Dommelen”, nieuw de nodige aandacht besteed het veertigjarig toneeljubileum Toon Nierop. En wel, omdat inmiddels ook het hoofdbestuur van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel (N.C.A.) van dit, voor deze kringen nogal zeld zaam festijn bleek te hebben vernomen. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat, 19 en 21.15 u.: „Kans op overleving”, 19.30 u.: Taxi driver.” Luxor Theater, Breestraat, 19 en 21.15 u.- L’empire des sens.” TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Expositie aquarellen van P. Kamp; geopend tot en met 31 december tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck. Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 bot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 15 DECEMBER Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen, jeugd en speel-o-theek 19-2,1 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 16 DECEMBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13,30-15.30 u. Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein. 20 u. le denvergadering PvdA Beverwijk-Wijk aan Zee. Openbare bibliotheek. wassenen 14-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25554 milieuklachten 96000. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) do. 20.15 u.: „Jozefien en Jasperien”, een nieuw program ma van Jasperina de Jong. Toneelschuur I (Smedestr. 23) Vandaag en morgen 20.30 u. Toneelgroep Theater: ,,De Schoondochter” vfin D. H. Lawrence. Schuur III Vandaag en morgen 20.30 u. Toneelgroep Vrij Spel: „De meiden” van J. Genet. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnstr.) do. 20.15 u.: Concert door Piet Kee, m.m.v. Vera Beths en Gijs Beths. Concertzaal Kadens (Smedestr. 31) do. 20.15 u. Concert door het Heemsteeds Barok En semble. St. Bavokerk (Herenweg 83, Heemstede) do. 20.15 u.: Concert door Louis Toebosch, orga nist m.m.v. Marleen Toebosch. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Zwijgend heldendom”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Genadeloos het hiernamaals in”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: ,,De dood van een spion”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.; „The Poseidon adventure”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Tot iedere prijs”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30 u.: „Alice doesn’t live here anymore”, 14 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Ieder een wil het”, 18 j. PvdA Beverwijk-Wijk Kerkstraat 44: Dit zei directeur S.W. van Tuinen tijdens de algemene vergadering van de bank in café Nijman. Mede dankzij de fusie in 1974 is er in Heemskerk een Rabo-bank ontstaan, die nu gebruik kan maken van mogelijkheden tot het me chaniseren, automatiseren en ook specia liseren. Hij deelde de leden mee. dat het marktaandeel van de Rabo-bank in Heemskerk ongekend hoog is en ver boven het landelijk gemiddelde ligt. „Het beleid is er op gericht dit markt aandeel te behouden en verder uit te diepen”, zo zei hij. De organisatie en de huisvesting van de bank is de laatste jaren in een stroomversnelling geraakt. De Rabo bank, bemand met 64 medewerkers, le vert haai diensten in drie vestigingen, n.l. het kantoor aan het Nielenplein, het kantoor in de Van Coevenhovenstraat en het bijkantoor aan de Maerelaan. Voor zitter J. Vosselman Bosch herinnerde er aan, dat de bijkantoren bij het NS- station en aan de Maerelaan werden afgestoten. De geldhandel functioneert nu in het kantoor aan de Van Coevenhovenstraat en de administratie, inclusief de reisaf deling en de normale afhandeling van bankcliënten, is te vinden in het Nieien- pleinkantoor. Na de beantwoording van enkele vragen door de heren S. van Tuinen en B. C. Beentjes konden de le den zich volledig achter het beleid van het bestuur scharen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK - De Rabo-bank Heemskerk mag zich met een balansto taal van 88 miljoen gulden rekenen bij de 80 grootste Rabo-banken in ons land. Het balanstotaal van de Heemskerkse vestiging steeg in 1975 van 68 miljoen tot 77 miljoen gulden en maakte dit jaar een forse sprong naar de 88 miljoen gulden. BIOSCOPEN City, woensdag 20 u.: „The way of the Dragon”, Bruce Lee. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257, wo. do. aanvang 20.30 u.: „Un chien andalou” „PAge d’or” van Louis Bunuel en Salvador Dali. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen, 17e- eeuwse stijlkamers, di. t.m. zo. van 14-17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen_Noord. Geopend donderdags van 11 tot fs uur op aanvraag. Tel. 02510-91022 of 930000. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, Brandweer Santpoort 370750; voor VeLsen-Noord en IJmui- den 20750. Centrale Bibliotheek, Plein 1045, woensdag avond 19-21.30 uur; donderdag 10-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Filiaal Zeewijkplein: donderdag 10- 12.30 en 19-21.30 uur; jeugd Willemsbeekweg donderdag 15.30-17.30 uur. Sociaal Adviesbureau, donderdag 9-10 u. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden 11-12 u. De Duinpan, Duinweg, Santpoort. Gezinsverzorging, Hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden Ma. t.m. vrij. 9-10 u„ tel. 02550-11830 en 22169. Velserbad, woensdag 21.30-22.30 u. donderdag 6.45-8, 12.10-13.10, 16-17.15 uur vrij zwemmen: 7- 7.30 u. zwemles C volw. Sociëteit Asterix, woensdagavond vanaf 20 uur. Stichting Huishoudelijke en gezinsvoorlich- ting, Willeb rordst raat 102, IJmuiden. Tel. 10715. Spreekuur op donderdag van 10-12 uur. Stadsschouwburg, Velsen, donderdag aan. vang 19.30 uur; Muziekschool einduitvoering door leerlingenals afsluiting van het cursus jaar.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7