..Bejaarde" Popeyus driebandenkampioen Indoortitels Wouter Fok en Vessies Limburg Coupe weer voor Bettine Vriesekoop Hans Jansen aan leiding SPORT Winst zaalhockeyers p W interkampioens chap voor Kees Verkerk op Suikerdamtoernooi 1 2 O DECEMBER MAANDAG 19 7 6 25 4 SPORT Brede lach Eén nederlaag K- 4^1 RINI VAN BRACHT er) i Herman Popeyus: achtste nationale titel. D moest incasseren tegen Sandra de Kruijff. Bettine Vriesekoop, die gisteren in Beverwijk alleen een nederlaag Hans Tenslotte nog een opmerking over de 8 7 0.872 0.902 0.929 0.925 0.919 0.847 0.838 0.762 het Ploeg ge- >k de PVC igen- 8 9 7 7 8 zijn vijfde plaats. Dat is overigens weer niet zo vreemd als men weet dat hij twee weken naar Engeland is geweest en daar niet heeft getraind. Zonder in gespeeld te hebben begon hij aan zijn eerste duel tegen Hans Lingen, welke partij Taylor dan ook verloor. De vol gende vier partijen won hij wel, louter en alleen door zijn klasse. Gisteren bleef hij op nu staan daar zowel Van Slobbe Hijne, Fritz en Van der Helm van hem wonnen. moeten dames- net de ie het fan de voorbij iet een ten op iterdag knap- eigen eld Over zijn zege zei Fritz: „Ik ben erg blij dat ik eindelijk eens een belangrijke titel heb gewonnen, want in Duitsland werd ik altijd tweede tijdens belangrijke kampioenschappen. Misschien is Neder land wel het beloofde land voor mij. Ik besef wel dat ik wat geluk heb gehad tegen Taylor met name in de vierde game, maar ik wilde persé van hem winnen, omdat ik al twee keer van hem had verloren in de competitie.” 1. 18 punten, 2. Bert van der Helm (DL-Amster- dam) 9-16, 3. Rene Hijne (TT-Amsterdam) 9-12, 4. Nico van Slobbe (TT) 9-12, 5. Trevor Taylor (TT) 9-8, 6. Hans van Lingen (Korenbeurs) 9-8, 7. Bert van der Ham (Korenbeurs) 9-8, 8. Han Gootzen (EVC) 9-4, 9. Anton-Will van Zoelen (Dl) 9-4, 10. Ron van der AA (I-Deventer). Dames, Limburg-Coupe: 1. Bettine Vriese koop (Avanti) 8-14, 2. Judy Williams (Dl) 8-14, 3. Marjan van der Vliet (TT) 8-12, 4. Sandra de Kruiff (Scylla) 8-8, 5. Sonja Heltzel (Tt) 8- 8. 6. Jolanda Noordam (Tanaka) 8-6, 7, Mieke Arntz (Tt) 8-4. 8. Brigitte Kooter (Avanti) 0-4. 9. Annemieke Smits (Avanti) 8-2. De eindstand: 1. Popeyus 2. Doggen 3. De Jong 4. Van Bracht 5. De Wilde 6. Brosens 7. De Ruyter 8. Sundquest 'd en op te m de fachts kaan- Door Poel voor her- iroer- strijd. sringe 15-9 kken. Voor- 15-12 n een f won m in ;eroes, ras de S in Sig- weede moet eerste tegen Bij de dames werd de vijftien-jarige Bettine Vriesekoop van Avanti kampioen waardoor zjj haar titel van vorig jaar prolongeerde. Bettine ging alleen in haar allereerste partij tenonder. Tegen haar vriendin en trainingspartner Sandra de Kruiff moest Bettine een vijf games nederlaag incasseren. Opvallend was hierbij dat toen Bettine met 2-0 achter kwam, bondscoach Ge rard Bakker Bettine ging coachen. Een vreemde zaak. Desondanks won Sandra de Kruiff het contra-duel mede door wat gelukballen met 28-26 in de vijfde game. Na deze partij gaf Bettine Vriese koop geen game meer uit handen, ook niet tegen de als tweede geëindigde Judy Williams. Tegen de vrijwel alleen maar verdedigend spelende Williams bracht Bettine het geduld op om rustig haar kansen af te wachten. Ze varieerde haar spel uitstekend met afwisselend langza me en zeer snelle loops: 3-0. Over haar overwinning zei ze: „Natuurlijk had ik erop gerekend dat ik ver zou komen, maar dat het allemaal zo eenvoudig zou gaan had ik niet verwacht.” En over haar nederlaag tegen Sandra de Kruiff: „Ik vind het moeilijk om tegen Sandra te spelen, aangezien we elkaar zo goed kennen. Bovendien kan ik niet fanatiek genoeg tegen haar vechten, zoals ik dat wel tegen andere tegenstanders doe.” Tegenvallend was de prestatie van Sonja Heltzel, die op de vijfde plaats eindigde en mede daardoor haar plaats in het Nederlands team verloor. 9 8 8 8 8 8 11 7 0 niet verder dan de vierde plaats achter Jojo Buitenzorg die met Stef van Dooye- weerd (broer Jan ligt in het ziekenhuis) derde werd. Bert van der Helm, beide dagen ge- coached door oud-bondscoach Peter van Straelen, werd tweede met een verlies- partij tegen Fritz. Hij demonstreerde een betere vorm dan enkele weken geleden toen hij wat overspeeld was. Met name tegen Nico Slobbe speelde Bert van der Helm een uitstekende partij, volgens het bekende systeem: kort serveren, loopen en afmaken. Bert won drie wedstrijden in vijf games en wel tegen Han Gootzen (21-19 in de vijfde), Hans Lingen en René Hijne. Op de derde plaats eindigde René Hijne, die enkele klasse-wedstrijden speelde. Met zijn bekende allesnof-niets- spel speelde hij onder andere zijn club genoot Trevor Taylor en Nico van Slob be weg. Natuurlijk is zijn va banque spel niet altijd even constant, want dan zou hij zeker de beste speler van Neder land worden. De nummer een geplaatste Trevor Taylor stelde danig teleur met De 29-jarige Waalwijker liet het zelf niet merken maar was innerlijk erg bedroefd over de tegenvaller Van Hees- wijk-Dinther. Ik heb maanden en maanden elke dag urenlang getraind. Bovendien deed ik regelmatig conditie- oefeningen. In alle toernooien haalde ik spelenderwijs een gemiddelde van ruim boven de één en hier ging ik weer de mist in. Eens te meer bleek dat je om Nederlands kampioen driebanden te worden niet hoeft te kunnen biljarten. Als je maar frank en vrjj speelt zoals Jan Doggen en je niets aan trekt van eventuele klossen dan kom je het verst.” ERG ONTGOOCHELD GOIRLE. (ANP)De 22-jarige econo- miestudent Wouter Fok uit Oegstgeest heeft zondag in het nieuwe Tenniscen- trum te Goirle de mooiste overwinning uit zijn tenniscarrière geboekt. In de finale om de nationale indoortitel ver sloeg hij in aanwezighed van 600 toe schouwers de verrassend zo ver geko men 27-jarge Tilburger Guido Hornman met 6-4 6-3. Bij de dames was wederom Elly Ves sies de sterkste. In de finals tegen de nationale buitenkampioene Tine Zwaan verdedigde de Amsterdamse met succes haar indoortitel. Ze won met 2-6, 6-4 en 6-4. loment mi dat ot zou e Ha- •n ge mistere j was. in de an Be >n het rlemse •0. ra het am de zorgde terug ging rd het ülijker lij 8-8 Jaarna ;en en staan, tussen n een putte greep geen werd >unten wor- AMSTERDAM (ANP). In het zater dag te Amsterdam begonnen achtste in ternationale Suikerdamtoernooi heeft Hans Jansen de leiding genomen. De 20- jarige Emmenaar behaalde uit de eerste twee ronden de volle winst door over winningen op Bassirou Ba en Overman. Met een punt minder volgen Harm Wiersma en de Zwitser Jan Cazemier. De wereldkampioen moest in een specta culair duel tegen Mamina N’Diaye in de eerste ronde een punt afstaan, maar won gisteren van Baba Sy in een lang eindspel waarin de Senegalees remise nog lang veilig had kunnen stellen. DEN HAAG (ANP) Het nationale zaalhockeyteam van de heren heeft gisteren in de finale van het internationale toernooi van HDM in Den Haag na verlenging met 8-7 van Schotland gewonnen. Na de reglementaire speeltijd was de stand 5-5. Enkele seconden voor het einde stopte doelman Pierre Hermans een strafbal van Grassick. In de tweede verlenging van vijf minuten zorgde de Venlonaar Geert van Eyck voor de winnende treffer. Hattem eindigde als derde. Het Nederlandse team had eerder gewonnen van Braunschweig uit West-Duitsland (7-4 na een 4-3 rust stand), van het onder de naam Roses spelende Engelse team met 6-5 en van Hattem met 7-4. In de strijd om de derde en vierde plaats won Hattem met 6-3 van de Gro ninger Studenten. Braunschweig werd vijfde, HDM zesde, België zevende en de Ro- sos achtste Bij de dames won Berlijn in de eindstrijd met 6-3 van Were Di. Grossflottbeker uit West-Duitsland won in het duel om de derde plaats met 6-5 van België. Het Nederlandse team, dat met 8-4 van HDM won, met 3-3 gelijk speelde tegen Were Di. met 7-3 van Berlijn verloor en met 3-4 de punten moest laten aan het Engelse Ea ling, werd vijfde. In de strijd om de vijfde en zesde plaats werd Braunschweig met 3-0 verslagen. Richard Fritz gaf in negen partijen die Werden gespeeld volgens het „best of five” systeem, slechts twee games uit handen. Na zeven ronden had hij zeven keer met de cijfers 3-0 gewonnen, onder andere ook van titelverdediger Bert van der Helm, die weinig tegen de zwiepende fore-hand loopings var. Richard Fritz kon uitrichten. Bert van der Helm moest zich beperken tot het blokken van de looping-drives, hetgeen inhield dat Ri chard Fritz constant het initiatief be hield en zodoende gemakkelijk met 3-0 won. Pas op de tweede dag werd Ri chard Fritz voor het eersit geconfron teerd met gameverlies aangezien Trevor Taylor eindelijk eens geïnspireerd speel de. Het was een duel tussen twee totaal verschillende spelers: Taylor de elegante tafeltennisser, die zo economisch moge lijk speelt en Richard Fritz, de werker achter de tafel, die juist niet zuinig omgaat met zijn krachten. Taylor kwam met 2-1 voor en stond in de vierde game zelfs met 20-16 voor, maar Fritz kwam terug en won de game met 22-20. De vijfde game werd ook door Fritz gewon nen, waardoor hij in het bezit kwam Van de NTTB-cup. HEESWIJK-DINTHER. Russische roulette. Dat was het toernooi om het Nederlands kampioenschap driebanden in Heeswijk-Dinther. De Brabantse orga nisatoren hadden evengoed zeven pa piertjes met de namen van de biljarters in roet kunnen gooien om de kampioen er uit te trekken.. De uitkomst zou even vreemd en verrassend zijn geweest als na vier volle dagen spelen. In Heeswijk- Dinther prolongeerde Herman Popeyus in het uiterst spannende en sensationele weekeinde, waarin de verrassende koplo per aan het eind van de tweede dag, de naamloze Piet de Jong, sterk terug viel, vanuit kansloos geachte positie zijn titel uit Leeuwarden. Daarmee kwam zijn totaal op acht Nederlandse kampioen schappen, een nieuw record. Als record houder met zeven titels stond Popeyus sinds vorig jaar nog naast de vooroor logse cracks Robyns en Sengers. Herman Popeyus had zijn achtste titel te danken aan het oudste lid van de bejaardenclub, de 58-jarige Jan Doggen uit Roosendaal. Doggen versloeg de grote favoriet Rini van Bracht in een zinderende finalepar- tij: 60-44 in 55 beurten. Aan de andere tafel had Popeyus geen enkele moeite met de van de zenuwen zichtbaar tril lende Bredanaar Tiest Brosens: 60-32 in 63 beurten. Zo werd Popeyus kampioen met negen machtpunten en een voor een titeldrager laag gemiddelde van 0.872. De 52-jarige driebander rolde aldus het gunstigst! uit Russische roulette. „Be dankt Jan”, zei Popeyus tegen Doggen. „De bejaardenclub heeft het toch maar weer geflikt.” Eind januari zal Herman Popeyus in het Zwitserse Lausanne Nederland als organisatie (in handen van Rapidity): uitstekend. Alleen werd er door de spe lers geklaagd over de TSP-ballen, waar mee werd gespeeld. Voorzitter Joop Zuiderwyk zei over het evenement: „Sportief gezien een succes en misschien wel voor herhaling vatbaar, hoewel de publieke belangstelling wat tegenviel.” De eindstanden zijn: Heren NTTB-Cup: Klchard Fritz (HP-Apeldoorn) 9 gespeeld, punten, 2. Bert van Cazemier hield Rob Clerc op remise en won door een eenvoudige combinatie van de Malinees Somaoro, die uit de meestergroep was gehaald om in te val len voor de niet verschenen Haitiaan Michel. Jansen verraste de van meet af aanvallende Bassirou Ba kort na de opening met een simpele combinatie, die een schijf winst opleverde. Ba kreeg in het verdere verloop geen kans meer op herstel. De Surinamer Overman verover de het gehele middenbord, maar Jansen’s verdediging was daarop ingesteld. Hij stopte Overman goed af en won door een elegante combinatie. Wiersma vond een al bij de eerste zetten fel aanvallen de N’Diaye tegenover zich. Het werd een interessante strijd, waarin beiden om beurten in de aanval gingen. De onbe vangen spelende N’Diaye kreeg tenslotte loon naar werken, want hij bereikte een vrijwel gelijkwaardige remise. Tegen Baba Sy heeft Wiersma hard moeten werken om wat concreets te bereiken. De Senegalees werkte niet mee en stuurde op een puntendeling aan. Ten slotte lukte het de wereldkampioen toch in het voordeel te komen en een kans rijk eindspel af te dwingen. Wiersma won uiteindelijk nadat Baba Sy een remise brengende verdediging had over zien. Betty Stöve is met haar partner Frew McMillan in de kwartfinales van het toernooi om de wereldtitel gemengd dubbelspel uitge schakeld door de Amerikaans-Tsjechische combinatie Vitas Gerulaitls-Martina Navratilo va: 7-6, 3-6, 6—7. Hennie Stamsnijder heeft zaterdag in Doe- tlnchem een veldrit over 24 km. gewonnen en werd gisteren eerste in Neede waar 25 km. werd afgelegd. 4k In Doetinchem werd Hans Steekers uit Noordwijkerhout vierde. Dries van Wijhe uit Oosterwolde heeft zaterdag in Eindhoven de uurswedstrijd om de Lichtstad-schaatstrofee gewonnen. Nummer twee, Marten Hoekstra, had een halve ronde achterstand. Johan Kljne heeft zaterdagmiddag in Rhoon een nationale loop over 15 km. gewon nen. In de eindsprint versloeg hij Jack Valentin. Dank dij een uitstekende service en volley heeft Wouter Fok zijn eerste nationale titel in het enkelspel kunnen grijpen. Zijn zelfvertrouwen zal hij hierdoor teruggewonnen hebben na de afgelopen maanden uit vorm te zijn geweest wegens een blessure aan de elleboog. Hij had aan tweemaal een service-doorbraak voldoende om Horn- man op eigen terrein (hij is directeur van de tennishal in Goirle) aan de kant te zetten. De taaie Tilburger kreeg geen vat op zftjn spel en het hoge tempo van Fok was Guido vooral in de tweede set te machtig. Fok volgde als indoorkampi- oen Thunig op. die zijn titel niet verde digde. Elly Vessies en Tine Zwaan stonden zondagmiddag voor de vijfde maal in zeven weken tegenover elkaar. De twee speelsters hadden tijdens het Wintercir- cuit van de KNLTB elkaar vier keer ontmoet en Elly had daarin driemaal winst geboekt. Aan spanning heeft het ook ditmaal niet ontbroken. Tine won gemakkelijk de eerste set met 6-2, maar na een 3-0 en 40-0-voorsprong in de tweede reeks „knapte” er iets bij haar. Elly kwam er beter in, ging meer plaat sen en zékerder spelen. De tweede set ging naar de Amsterdamse met 6-4- Elly kwam in de beslissende set ruim voor (4-1) maar Tine gaf zich nog niet ge wonnen. Uiteindelijk werd het een moeizame 6-4 score voor de blonde titel verdedigster. Opvallende uitslagen zijn er tijdens de nationale indoorstrijd in voldoende mate geweest. Zaterdag won die 20-jarige René Heffels zeer verrassend van de als eerste geplaatste Sanders met grote cijfers (6-3 en 6-2), Voor een andere opmerkelijke uitslag zorgde op de fünaledag de nooit afllatende Hornman door de als tweede geplaatste Fred Hemmes uit de finale te houden. Hemmes, weliswaar gekweld door een blessure aan de voet en niet in optimale conditie, verloor met 6-1 en 6- 2. Zaterdag had de Tilburger ook al de aandacht op zich gevestigd door Theo Gorter in twee sets terug te wijzen. Verheugend voor de KNLTB was het feit dat de jeugd zich bij de dames, mede dank zij de fase-trainiing. duchtig heeft laten gelden. Twee talenten, Inge Korsten en Marietta Pakker, sloegen zich bij de laatste vier. De 17-jarige Inge won van Anneloes Schothorst in de kwartfinale, maar de zege van de één jaar oudere Marlette Pakker op Nora Lauteslager (7-5, 4-6 en 7-5) was nog veel sprekender. Beiden waren uiteraard nog niet tegen het geweld van Vessies en Zwaan opgewassen, al gaf met name Mariette Pakker Tine Zwaan goed par tij. Italië heeft in Santiago het toernooi om de Davis Cup 1976 gewonnen. In het dubbelspel versloegen de Italianen Pa- netta-Bertolucei in vier sets de Chilenen Fillol-Cornejo. De setstanden waren: 3-6, 6-2, 9-7 en 6-3. Italië, dat vrijdag de eerste twee enkelspelen won, bereikte de eindcijfers 4-1. enige vertegenwoordigen in het toernooi om het Europese kampioenschap, waar voor hij zich voor het begin van het Nederlands kampioenschap met enige spot al geselecteerd had. Popeyus leek zijn woorden niet te kunnen waarmaken. Zijn spel was gede gen, maar niet groots. Door op beslis sende momenten te grijpen naar het wapen van de arotte, behaalde hij pun ten, al zakte zijn gemiddelde naar be denkelijk niveau en ging hij tweemaal zwaar de misit in. Tegen de pure klasse van de grillige Rini van Bracht ging hij in de vijfde ronde ten onder en in de tweede had hij al roemloos van De Wilde verloren. De remise tegen Henny de Ruyter betekende de pech voor Po peyus. Een scheidsrechterlijke blunder werd gevolgd door een handvol gelukjes voor De Ruyter, die niettemin met twee punten minder dan Popeyus slechts ze vende werd en door een iets lager moy enne degradeerde. Van Bracht moest door de tussen- sprint van Doggen verdedigend gaan spelen. Zijn opzet leek te slagen toen hij met een serie van zeven in de 32e beurt sterk terug kwam: 35 tegen 29. Van Bracht werd door zijn verlies tegen Doggen slechts vierde. Nog achter de kansloos geachte De Jong. Hetgeen betekent dat de internationale kampi oenschappen voor hem andermaal niet op de agenda staan. Van Bracht werd tweemaal tweede op de wereldkampi oenschappen achter de Belgische virtu oos Raymond Ceulemans. Hij is moge lijk ook de enige Nederlander, die zich middels een plaats bij de eerste drie in de Europese titelstrijd in Lausanne zou kunnen kwalificeren voor het wereld kampioenschap in Tokio. Fritz klopte tafeltennistop BEVERWIJK. De voor het Apel- doornse Hia Panels uitkomende West- duitse tafeltennisser Richard Fritz heeft gisteren in de sporthal Beverwijk als eerste buitenlander beslag gelegd op de NTTB-Cup. Bij de dames ging de Lim burg Coupe voor de tweede maai in successie naar Bettine Vriesekoop. (Van onze paardensportmedewerker) HILVERSUM. Gerard van Eijke- lenborg heeft voor de tweede maal in successie met Kees Verkerk het Hilver- sumse Winterkampioenschap gewonnen en daarmee 7500 gulden in de wacht gesleept. De grote verrassing was echter Karei Duke, die de favoriet tot een uiterste krachtsinspanning dwong. De uitslagen van de zondag in Hilversum gehouden koersen zijn: Montlouis-prijs (2060 meter)1. Norique Bel- win (M. Bouwhuis) 2.59,6-1.29,8, 2. Mousa Be- roona, 3. Norwin. Toto: winnend 9,70, plaats 3,90-1,80 3.-, koppel 26,70, trio 715,60. Montauban-prijs (2000 meter): 1. Olympus (J. Swaab 3.02,3, 1.31,4, 2. Otilda, 3. Orson Anjo. Toto: winnend 13,60, plaats 4,60, 2,70 3,10, koppel 36,90. Niet gestart: Odie Vera. Monestier-prijs (2440 meter': 1. Nouveau Rheteur (J. Hendrix) 3.36,2, 1.28,6, 2. Le Mou lin, 3. Manderino. Toto: winnend 4,50, plaats 2,10, 2,40 4,30, koppel 27,90, trio 360,40. Niet gestart: Nora H. Xoli-prijs (2900 meter): 1. Manfred (S Hart man) 4.15,0, 1.27,9, 2. Nanneke Hanover, 3. Nagil Beroona. Toto: winnend 49.90, plaats 6,80, 2,-, koppel 90,40. Trio Xoll-prüs: 2373,70 (supertrio). Leerlingenwinterkampioenschap II (2000 me ter): 1. Marlesol H (L. Schoutrop) 2.33.7 1.26.9. 2. N. Erva, 3. Lenneke G. Toto winnend: 18,50. Plaats 3,20, 1,60, 1,70. Koppel: 17,90. Trio: 270,00. Niet gestart: nummer 14 (Lennon L). Hilversums Winterkampioenschap (2440 me ter): 1. Kees Verkerk (G. van Eykelenborg) 3.26.9. 1.24,8, 2. Karei Duke, 3. Jojo Buitenzorg. Toto winnend: 1,40. Plaats 1,10, 2,40, 1,60. Kop pel: 16,50. Morestel-prijs (1600 meter): 1. Maxi H. (H. Pools) 2.16,1, 1.25,1, 2. Luitenant Dlxy, 3 Michael Spender. Toto winnend: 5,50. Plaats 2,70, 2,00, 14,40. Koppel 27,80. Trio 1653,80. Montresor-prljs (2020 meter): 1. Oroline (H. Pools) 3.05,9, 1.33,0, 2. Nico Roodnoot, 3. Mar leen Hanover. Toto winnend: 13,00. Plaats: 2,90, 3,20, 6,60. Koppel: 46,50. Niet gestart: nummers 3 en 4 (Oraldus en Olga Nora). Mantry-prijs (2000 meter): 1. Niels Zuidvelde (J. Wagenaar) 2.50,6, 1.25.3, -2. Larens Roem, 3. Locomotief. Toto winnend: 1,90. Plaats 1,80. 3,00. 3,00. Koppel 18,30. Trio 346.50. Manthelan-prljs (2440 meter)1. Oscar Hag- heweyde (G. Gommans) 3.43,5, 1.32,4, 2. Omar Laguna, 3. Oswln H. Toto winnend in stalver- band: 3,40. Plaats: 2,10, 2.00, 3,60. Koppel 23,10. To'talisatoromzet: 518.095. Supertrio: juiste volgorde: 6, 13, 12. Uitslag: 1. nummer 6 (Manfred, S. Hartman), 2. Num mer 13 (Nanneke Hanover, J. R. de Boer), 3. Nummer 12 (Nagil Beroona, L. Schoonhoven). Omzet: 1 56.969, uitkering: 2.373,70 Grootmeesters roep Eerste ronde: Harry Overman (Sur)-Seydou Soumaoro (Mali) 0-2, Hans Jansen (Ned)- Basslrou Ba (Sen) 2-0, Carl Smith (Vst)-Michel Hisard (Fra) 1-1, Evert Bronstring (Ned)-Baba Sy (Sen) 0-2, Harm Wiersma (Ned)-Mamina N’Diaye (Mali) 1-1, Rob Clerc (Ned)-Jan Caze mier (Zwl) 1-1. Tweede ronde: Seydou Soumaoro-Jan Caze mier 0-2, Mamina N’Diaye-Rob Clerc 1-1, Baba Sy-Harm Wiersma 0-2, Michel Hlsard-Evert Bronstring 1-1, Bassirou Ba-Carl Smith 1-1, Harry Overman-Hans Jansen 0-2. Stand: 1. Jahsen 4 punten, 2. Wiersma en Cazemier 3 punten, 4. Smith, Clerc, N’Diaye, Sy, Hisard en Soumaoro 2 punten, 10. Bronstring en Ba punt, 12. 'Overman o punt. Wereldkampioenschap Jeugd: Eerste ronde: Abdoulaye Samake (Mali)- Geert Berends (Ned) 0-2, Peter Segedin (Joe)- Victor Galperin (Isr) 0-2, Luc Guinard (Fra)- Danny Bouckaert (Bel) 0-2, Petr. Malik (Tsj)- Eugenl Skliarov (Sov) 0-2, Geert van Aalten (Ned)-Johannes Stokkel (Ned) 0-2. Tweede ronde: Danny Boukaert-Johannes Stokkel 0-2, Victor Galperln-Luc Guinard 2-0. Abdoulaye Samake-Peter Segedin 2-0, Eugeuni Skliarov-Geert van Aalten 2-0, Geert Berends- Petr. Malik 2-0 Stand: 1. Stokkel, Skliarov, Berends en Galperin 4 punten. Wereldkampioenschap Dames: Eerste ronde: Jadranka Nizic (Joe)-Marie Christine Papillon (Fra) 0-2, Loebov Travina (Sov)-Jelena Michallovskaja (Sov) 0-2, lebeltje Poepjes-Koopman (Ned)-Barbara Graas (Ned) 1- 1, Lenie Geurts (Ned)-Lilianne Borghoms (Bel) 2-0. Tweede ronde: Marie Christine Papillon- Jelena Michallovskaja 0-2, Jadranka Nizic- Loebov Travina 0-2, Barbara Graas-Lillanne Borghoms 2-0, lebeltje Poepjes-Lenie Geurts 2- 0. Stand: 1. Michallovskaja 4 punten, 2. Poepjes en Graas 3 punten, 4. Geurts. Tliie Naste en Manuel Or ant es gaan uitmaken wie op 10 april Jimmy Con nors mag bestrijden met een inzet van 100.000 dollar. Nastase versloeg in slechts 50 minuten de Australische veteraan Rod Laver 'in twee sets: 6-3 en 6-1. Manuel Orantes had tegen de Ameri kaan Harald Solomon drie sets nodig: 6- 2, 2-6 en 6-3- Nastase en Orantes hielden aan hun overwinningen van zaterdag een bedrag van 10.000 dollar (ruim 25.000 gulden) over. Met een brede lach onderging Herman Popeyus de huldiging. Als een aap zo trots gaf hij zondagavond de bloemen aan zijn dochtertje van twaalf. Dit meisje had vorig jaar tegen hem gezegd: „Ik lees in oude kranten dat jij wel eens kampioen van Nederland bent geweest voor ik geboren was. Kun jij dat nu nog?” „En of ik dat nog kan”, had voder Herman geroepen. „Ik zal weer gaan trainen en dan versla ik ze allemaal weer.”' En inderdaad. Popeyus, die de bilj artsport voor een man met een jong gezin te duur vond en er daarom vrijwel mee was gestopt, ging weer in training en won twee keer achter elkaar de titel. Met een lager moyenne dan bijvoorbeeld in 1955. Van Bracht zei: ,Zo heeft het driebanden geen toekomst.” Maar ook het grote talent uit Waalwijk moet con cluderen dat alleen de punten telden. Popeyus had er negen, de volgende vijf acht. De bejaardenclub had gezegevierd. Van Bracht, het enige jonge talent van de laatste tien jaar, had er in zijn eentje weer niets tegen kunnen doen. Misschien kan het als hij volgend jaar de steun van een ander talent, Christ van der Smissen, heeft. Karei Duke nam direct na de start de leiding en die situatie bleef ongewijzigd tot Kees Verkerk na een ronde zijn aanval inzette. De hengst kwam langszij, maar niet verder, want Karei Duke gaf geen krimp. Bij de finish bleek het verschil slechts enkele centimeters te zijn. Hoe slecht de baan was. bleek uit de kilometertijd van 1.24.08 min. Nor maal doen de paarden er 1.08 over. Jonker Volan, de andere favoriet, kwam

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25