UNIEK BEDRIJFSJUBILEUM Grote belangstelling voor gouden BIJ HOOGOVENS priesterfeest van past. Th. Moleman Gemeente start Tamboer- en Trompetterkorps sloot succesvol jaar af Geslaagd kerstconcert Oratoriumvereniging ALBERT HEUN ONDER WATER Zuster Tiny Nooy nam afscheid van de wijk Tasjes gestolen Clara Stern blijft Turks onderwijs Stisa krijgt voorzitter Lichtmasten moesten het ontgelden Werkgroep krijgt begeleider Carol Service in Engelmunduskerk W. VOET ZONEN juweliers Geslaagd 5 MAANDAG 2 O DECEMBER IJMUIDEN* VELSEN 19 7 6 Receptie Wj- er 1 i 1 t Namens de directie feliciteert Ir. A. K. Vroege de echtgenote van de jubilaris. i •‘..AA (ADVERTENTIE) KEES MAAS KA* r i 1 1 bouw om van zuster Tiny Nooy (rechts afscheid te nemen. r n e De kerkeliijke viering van het jubi leum bestond uit de vespers van Dank zegging. Pastoor D.N. Rijk van de Adel- bertusparoehie herinnerde in het kort Uit de lange rij van bezoekers bleek hoe geliefd zuster Nooy zich heeft ge maakt in die 25 jaar dat ze in de wijk zat. Een kwart eeuw geleden betekende dat nog dat de hele gemeente tot Sant poort én de polders toe, haar werkter rein was. Omdat ze de eerste jaren ook de kraamhulp tot haar taak moest reke nen, was ze vaak dag en nacht in touw. De receptie in het Adelbertuscentrum leverde een tweede bewijs van de ge weldige belangstelling voor dit gouden priesterfeest. Een lange stroom van be zoekers trok voorbij om emerituspastoor Moleman te feliciteren met zijn jubi leum en velen lieten hun gelukwens van een geschenk vergezeld gaan. Voorzitter G.Verhagen kon onder de aanwezigen ook de héér M.J. Marcus, erevoorzitter en oprichter van het korps begroeten evenals instructeur P. Koning die het korps ook dit jaar weer naar grote successen voerde. De heer Verhagen herinnerde aan deze successen, tijdens de gehouden concour- Als geheel: een concert dat zeker aan zijn doel beantwoordde, ook al door de geslaagde community singing. Simon Jansen speelde weer uitstekend orgel, waarbij moet worden opgemerkt dat het instrument soms wat storende bijgeluiden produceerde. sen in Utrecht, Den Haag, Wageningen. Amersfaoort en Arnhem waarbij uitslui tend eerste prijzen werden behaald. Het korps trad voorts meer dan twintig maal op. Bij carnavalsvieringen., de braderie in Velsen-Noord, de IJmuiden Visserij- dag, het inhalen van vierdaagsen in de IJmond en Sint Nicolaasintochten, me dewerking aan viernig van Koninginne dag en 100 jaar Noordzeekanaal. 5 l Anegang 13-15 Haarlem voor SIERADEN in goud en witgoud, ook met briljant CULTIVÉ PARELCOLLIERS kort en lang MINIATUURTJES en dierfiguren in zilver of verzilverd TAFELCOUVERTS enz in zilver of pleet van Keltum. Christofle. Kochberg. IJMUIDEN. Uit een schoenenzaak aan het Marktplein zijn afgelopen week einde vier damestasjes met een totale waarde van 125 gestolen. De inbrekers hadden aan de achterzijde van de win kel een ruit vernield. VELSEN De naam voor de samen gevoegde Prof, van der Leeuw- en Clara Sternschool zal Clara Stern zijn. Na veel discussie hierover is dat besluit genomen en door de gemeente bekendgemaakt. Vele tientallen mensen kwamen zater dagmiddag naar het Wit-Gele Kruisge- Opmerkelijk was bij dit concert een uitvoering door het koor van een werk van dirigent Willem Wiesehahn: ..Kyrie Eleis”, een lied vol schwung, dat ade quaat werd uitgevoerd. Een hoogtepunt was „Befiehl dem Engel” van Buxtehu de, een bijzonder fraai werk, dat vele mogelijkheden tot nuancering biedt, die niet geheel werden benut. Ook het „Amen” werd bij deze uitvoering niet het triomfantelijke slotstuk dat men zich er bij zou voorstellen. bij het gouden priesterfeest de Oud-Katholieke kerk van de H. Toch hebben wij wel eens kerstcon certen van dit koor meegemaakt waarin de prestaties hoger lagen. Natuurlijk, het vroegere „Looft den Heer” heeft grote kwaliteiten, en dirigent Wiesehahn weet altijd veel uit zijn koorleden te halen, maar geheel optimaal was het ditmaal toch niet. De sopranen waren wat min der stralend dan anders en zij intoneer den in de hoogte ook niet altijd zuiver. Dat dit concert elk jaar weer op waarde wordt geschat blijkt wel uit de publieke belangstelling. Ook ditmaal zat de kerk propvol. Hinderlijk was ook dat de ongelijkheden veel frequenter voorkwamen dan we normaliter bij dit koor gewend zijn. Ook qua nuancering bleef er wel eens wat te wensen. Dat bleek wel heel duidelijk in de koren uit het Weihnachtsoratorium, waar de zeggingskracht niet geheel vol doende was en het koor ook wat minder „zong” dan men bij andere gelegenheden wel heeft gehoord. VELSEN Op zondag 26 december wordt in de Oud-Katholieke Engelmun duskerk aan de Kon. Wilhelminakade voor de zesde keer een Christmas Eve- song” gehouden. Deze speciale dienst, die z’n oorsprong vindt in de Engelse traditie en bestaat uit negen schriftlezingen, afgewisseld door koorzang en volkszang. Tijdens deze Carol Service wordt ge zongen door de „Cantores Feliseni”, on der leiding van Fred Schaap. Het orgel wordt bespeeld door Cor Oost. De diensit begint ’s middags om vijf uur en is toegankelijk voor iedereen. IJMUIDEN - In een overvolle kerk van de H. Adelbertus te IJmuiden is zaterdagmiddag het gouden' priesterfeest gevierd van emeritus-pastoor Th. Mole man, die in de jaren 1937-1948 pastoor van de H. Engelmundusparochie in IJ muiden is geweest. Bij de viering waren uit alle delen van ons land belangstel lende priesters en gelovigen van de Oud- katholieke kerk aanwezig, waaronder mgr. M. Kok, aartsbisschop van Utrecht en de bisschoppen G.A. van Kleef en P.J. Jans van Haarlem en Deventer. Petra Koning, die tien jaar lid is van T.T.V.N. ontving uit handen van de voorzitter bloemen en haar werd een oorkonde toegezegd. Met het kienspel werd deze avond van het succesvolle korps in gezellige stemming voortgezet. Bedrijf sdirekteur ir. A.K. Vroege noemde de jubilaris een man die op vele plaatsen op het bedrijf zijn steentje heeft bijdragen. „U heeft een belangrijk aandeel geleverd aan de groei van Hoog ovens. Wij kunnen niet anders dan u daarvoor heel hartelijk dankzeggen”. De heer Vroege liet .zijn felicitaties niet bij woorden alleen. Hij speldde de jubilaris de gouden zeester met bil jan ten op en Uit de Steenbokstraat in Zeewijk is vrijdagnamiddag een Opel Commodore gestolen. De kleur ervan is wit en het kenteken luidt: 47 - 29 - HG. Tijdens de feestelijke vesperdienst gelegenheid van in dz O-d. 11-1'. Adelbertus was de jubilaris pastoor Th. Moleman in het priesterkoor gezeten. Geheel rechts de jubilaris en verder van rechts naar links pastoor G. A. Smit uit Alkmaar en de pastoors van de IJmui- der parochies van de H. Egelmundus A. J. Glazemaker en van dc H. Adelbertus D. N. de Rijk, die in deze dienst assis teerden. De heer Bakker heeft zich in de loop der jaren van timmermansleerling via bankwerker, hulpmachinist en voorman opgewerkt tot groepsmachinist bij de centrale diensten. Momenteel is de jubi laris gedetacheerd bij bet technisch bu reau van de werktuigkundige dienst. IJMUIDEN. Aan de Gemeentelijke school voor Visserij en Scheepvaart in IJmuiden zijn de volgende cursisten ge slaagd voor het diploma visfileren. De dames: G. J. Visser- Schurink, Monnic- kendam, A. J. de Goede-Wals, Monnic- kendam. M. Stans-Groeneveld, Hoogvliet, R. W. Kalkman-Visser. IJmuiden, A. Jongejan, IJmuiden, T. van Belzen-Bak- ker, IJmuiden, M. E. Jongejan-Zuider- duijn. IJmuiden, J. van Slooten, IJmui den, J. C. Verkerk- De Heer, Haarlem, M. M. Linsen-Bloemsma. H. M. Nahar, Diemen, R. P. Deurloo, IJmuiden. De heren: A. M. Pel, Haarlem, H. A. de Haan. Amsterdam, J. v.d. Hoeven, Hoofddorp, J. Post, IJmuiden, M. Nieu- wenhoff, IJmuiden, H. W. Bij, IJmuiden, A. W. Jansen, Sittard, C. Vrolijk, IJmui den, J. Daman, Purmerend, P. Keur, Zandvoort. R. A. Visser, Amsterdam, M. Hoek. IJmuiden, J. J. Hofman, Amster dam, Th. J. Verdonk, Beverwijk, L. van Duij keren, Amsterdam, P. A. Moritz. VELSEN De gemeente heêff’’tftet instemming van het rijk, een Turkse onderwijzeres aangetrokken voor het j>i- culturele onderwijs aan Turkse kinderen op Velsense scholen. Mevrouw Reha Özunam-Tekercan is de naam van deze onderwijzeres,, die zeven ochtend/mid- dagen les zal gaan geven in aparte groepen. IJMUIDEN. Toen de heer G. H. N. Bak ker uit Beverwijk op 16 december 1926 voor het eerst de poorten van Hoogo vens passeerde, zal hij wellicht nimmer hebben vermoed dat hij vijftig jaar later het middelpunt zou zijn van een groot scheepse jubileumviering. Maar liefst zo’n hcnderdvijftig belangstellenden wa ren donderdagmiddag naar het cultureel centrum De Schouw in Velsen-Noord gekomen om de jubilaris en zijn echtge note met dit unieke bedrijfsjubiloum geluk te wensen. De Christelijke Oratoriumvereniging „IJmuiden” heeft vrijdagavond in de Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat een sfeervol kerstconcert verzorgd met medewerking van de bariton Max van Egmond en de organist Simon Jansen. VELSEN Het dagelijks bestuur van de Stisa heeft bekendgemaakt op dins dag 11 januari te vergaderen, om half zes in het kantoor aan de Abelenstraat. H“t algemeen bestuur komt op dinsdag 25 januari bjj elkaar, om acht uur ’s avonds. De plaats is nog niet bekend. Op die algemene bestuursvergadering zal de huidige Stisavoorzitter N .E. A. M. Kraetzer aftreden en afscheid nemen. Benoeming van een nieuwe voorzitter staat ook op de agenda voor die verga dering. Daarom zijn alle Stisa-leden ge activeerd om kandidaten voor deze functie te stellen. Deze kandidaten, die uit het huidige bestuur kunnen komen, uit de eigen organisatie of die op grond van persoonlijke kwaliteiten kandidaat kunnen worden gesteld, moeten voor 11 januari schriftelijk worden doorgegeven aan de secretaresse van de Stisa, mevrouw H. Heller-Edersheim, Huis te Wissenlaan 2, Santpoort. aan de tijd dat de jubilaris in IJmuiden is geweest als priester. Emeritus-pastoor G.A. Smit uit Alkmaar bracht de grote staat van dienst van de jubilaris als pastoor te Egmond aan Zee, Den Helder, IJmuiden en Dordrecht. Hij noemde eme ritus-pastoor Moleman een man die zonder pretentie door het leven is ge gaan. Zichtbaar ontroerd besloot pastoor Moleman de vesperdienst met de pries terlijke zegen over zoveel vrienden. VELSEN. Door het verraderlijke weer waarbij de wegen op de meest onverwachte momenten spiegelglad wer den, zijn dit weekeinde nogal wat auto mobilisten in de narigheid gekomen. Al leen al in de gemeente Velsen vormden gevallen het einde Groot was de schrik toen vanmorgen de eerste werknemers van Albert Heijn aan de Dange Nieuwstraat de zaak instapten en de hele winkel blank aantroffen. Op een kwart na stond door de winkel een laag water van zo’n vier centimeter. Oorzaak was een kraan die bij het aanrecht van de vleeswarenafdeling was blijven lopen. Ruim een uur is men met de brandweer bezig geweest om het water, dat voor een groot deel naar het midden was gestroomd, weg te zuigen. Omdat er geen putjes in de vloer zijn, kon geen grote pomp ingeschakeld worden en moest met een kleine zuiger het werk worden gedaan. D schade is beperkt gebleven, omdat de stellingen allemaal een decimeter boven de grond staan. Alleen enkele dozen met spullen zijn nat geworden. Naar zeggen van de brandweer heeft ook brand gedreigd. Het was namelijk de warmwaterkraan die open stond, waarvan een kleine geiser in hei aanrechtkastje hing. Oververhitting was heel goed mogelijk geweest, maar gelukkig is het zover niet gekomen. Omstreeks tien uur kon de winkel, die in verband met de komende kerst ook de maandagmorgen open was, de deuren voor de klanten weer openen. lichtmasten in zes van een slippartij. Daarnaast waren er nog de nodige verkeersborden en hekken die het moes ten ontgelden. Alle ongelukken beperk ten zich tot schadegevallen. De politie schrijft de slippartijen niet toe aan overmoedig rijden, eerder aan overmacht. Dat de mesen over het algemeen voor zichtig waren blijkt uit het beperkte aantal gevallen waarin chauffeurs met een borrel achter de kiezen in de auto kropen. Dit weekeinde werden daarvoor .•slechts” twee personen aangehouden. Ze moesten een bloedproef ondergaan. Max van Egmond boeide de aanwezi gen door zijn fraaie, buigzame stemge luid, dat met name in langzame gedeel ten goed tot zijn recht komt. In snelle gedeelten toont hij een grote vocale beheersing, maar hij heeft het dan toch moeilijker de zelfde zeggingskracht te handhaven als in de langzamer delen. In een werk van Bassani, „Nascere, nasce- re” kwam dat duidelijk tot uiting, want of hij nu over de vloek over de schadu wen der onderwereld zong ofwel over van vreugde weerklinkende hemelen, van een verschil in opvatting was weinig tot niets te horen. IJMUIDEN Vele tientallen bekenden hebben zaterdagmiddag in het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Zeeweg afscheid genomen van zuster Tiny Nooy. Eind decem ber stapt ze uit „haar wijk’’ en gaat van haar welverdiende rust genieten. Inmiddels heeft het kruiswerk ook in deze gemeente een snelle ontwikkeling doorgemaakt. Er zijn nu zes wijkver pleegsters. Zuster Nooy werkt de laatste jaren in IJmuiden-Oost. De jubilerende wijkverpleegster, van origine uit Amsterdam, maar al op haar vijfde jaar naar IJmuiden gekomen kwam zaterdagmiddag tijdens de recep tie danig onder de indruk van de vele kleine en grote attenties die ze mocht ontvangen. Haar vele patiënten hadden de handen ferm ineengeslagen en kon den „hun zuster” een dikke enveloppe de receptie kon zuster Nooy nog genieten van een gezellig etentje met haar naaste familieleden en collega’s. met geld overhandigen. Na afloop van overhandigde hem tevens de traditionele gratificatie. De heer J. Dekker, chef van de cen trale, liet in kort bestek de loopbaan van de heer Bakker de revue passeren. Ook hij complimenteerde de jubilaris voor de rustige en bedachtzame wijze waarop de heer Bakker zijn werk pleegt te verrichten. Een klok en een fototoe stel vormden zijn stoffelijke blijken van waardering. Daar de heer Bakker zo’n twee jaar op de Arosa Sun werkzaam is geweest, was ook de chef van dit voor malige logieschip naar Velsen-Noord ge komen. Een set dop- en steeksleutels overhan digde de heer Verhoog namens de oud- bemanning. Een serie fotoportretten van de jubilaris en een zegelring had ir. J.M. Nijhoff, chef van het technisch bureau van de werktuigkundige dienst meegeno men. De heer R. Wagenaar, die namens de koffieclub sprak, had -de jubilaris leren kennen als een collega die zelden in de mineur was. Een vurige wens van de jubilaris ging in vervulling toen dejheer A. van Wol- feren namens het jubileumfonds van de centrale een hobby-werkbank aanbood. VELSEN-NOORD. Het Tamboer en Trompetterkorps „Velsen-Noord S M.” in Velsen-Noord heeft vrijdagavond in ont moetingscentrum „De Meerpaal” zijn jaarsluiting gebonden met een feestelij ke bijeenkomst waarvoor ondanks de slechts begaanbare weg toch nog een flinke belangstelling was. VELSEN De werkgroep vorming en ontwikkeling volwassenen krijgt, door het rijk gefinancierd, een professionele man voor de begeleiding van het geplan de werk: het opstellen van een plan met sociaal-culturele voorzieningen voor vol wassenen in de gemeente Velsen. Door de gemeente is nu aangesteld de heer P. Zonneveld die als begeleider zal optre den, vergaderingen notuleren en rappor tages zal maken. De heer Zonneveld is nog stafwerker voor jongerenwerk in het Heemskerkse buurthuis De Lichtboei en zal per 1 maart in dienst komen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5