Stork Velsen vernoemt bomen VEERTIG JAAR P.V.S. naar scheidende werknemers Agenda Gebrekkige opvoering door het „B.T.G. slecht geschreven blijspel van Vrijspraak voor Zaans bedrijf 11 i 1 1 Kerstfeest voor vluchtelingen uw fleurop-bloemist ih 7 maan dag I Gemengd Koor zingt Krönungsmesse Plattelandsvrouwen B wr vierden kerstfeest „DE NIEUWE SLOF Odin-trampoline 'w „BLOEMEN VOOR BARBARA” IN gy J A Wh I Ai ...E. B 2 O DECEMBER 19 7 6 IJMOND In „bad- en speelschuim” zaak r Gefaald Beverwijk •r 3 Ss Sr* I Velsen-Noord Wijk aan Zee Heemskerk Velsen In en om Haarlem - I 4 «ÉS v 41 en JAN VAN DAM. H. Zuidervaart alle leeftijden 19-21.30 u. 4a: 21.15 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) de sfeermaker van de feestdagen. tieke kwaliteiten heeft kunnen bogen, want dit is helaas in geen enkel opzicht het geval geweest. De officier van justitie eiste veert en dagen geleden 300,- boete, omdat hij wel bewezen achtte dat de bussen on deugdelijk van samenstelling waren en schadelijk voor leven of gezondh^d van kinderen. r«Se noemde de heer Munter zijn tweede geweten. Een prachtige ets van Jan Sluijters van de oude fabriekshal schonk hij als waardering voor zijn trouwe hulp. De heer R. Wagter vertolkte de gevoe lens van dankbaarheid bij dit afscheid jegens directie en alle medewerkers. De Vredevorstkerk was zaterdagmiddag herschapen in een gezellige ontmoetings ruimte, waar een groot aantal leden van de Gereformeerde Kerk Beverwijk de in het voormalige hotel „Westerduin” te Wijk aan Zee verblijvende Zuid-Ameri- kaanse vluchtelingen een kerstbijeen- die bij was de I vroeg BEVERWIJK. Een hoogtepunt in het toch al rijke gevarieerde vereni gingsleven van de plaatselijke afdeling van de Plattelandsvrouwen is de kerst- bijeenkomst. Men vierde het feest don derdagavond in de Bethelschool, waar de presidente, mevrouw Voet, de bijeen komst opende. Het feest werd verzorgd door de leden, die gedichten declameer den, liederen zongen en een kerstverhaa) brachten. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u. „De sex-sekte der zwarte nonnen’’. 19.30 u.: „Taxidriver”. Luxor Theater, Breestraat. 20 u.: „Sodom en Gomorra”. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Expositie kunstschilder Ab Jongmans; geopend tot en met 15 januari. Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Expositie DIVERSEN DINSDAG 21 DECEMBER Schouw, Bleijenhoevelaan. 14 u. kerstmiddag Ned. Ver. voor Huisvrouwen. Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: iio.oi on VELSEN-NOORD Voor Stork Vel sen was het vrijdag een bijzondere dag wegens het afscheid van een zestal pen sioengerechtigde medewerkers. In het gezellig ingerichte ontspannings- lokaal was het directeur ir. L. P. van der Steen die als eerste het woord voerde. HAARLEM. De economische straf kamer van de rechtbank in Haarlem heeft een Zaans bedrijf vrijgesproken van overtreding van de keuringsverorde- ning van Uithoorn. De rechtbank besloot tot deze uitspraak, omdat haar niet was gebleken dat de inhoud van spuitbussen ondeugdelijk van samenstelling zou zijn. leven. Tijdens de broodmaaltijd sprak dominee IJkel een kort woord. Met fi nanciële steun van de Beverwijkse Raad van Kerken kon de Gerformeerde Kerk alle 85 Zuid-Amerikanen een cadeau aanbieden. Er was tegen het bedrijf proces-ver baal opgemaakt omdat het spuitbussen met „bad- en speelschuim” op de m kt, bracht, waarvan vermoed werd dat daarmee het Speelgoedbesluit zou zijn overtreden. BEVERWIJK. Zoals gebruike lijk werd de toneelavond van het „Beverwijks Toneel Gezelschap” zaterdag in de „Nieuwe Slof” door de voorzitter met een korte toe spraak ingeleid, welk openings woord voornamelijk bestond uit een warm pleidooi voor het amateurto neel in zijn algemeen. Zo betreurde hij onder meer de opheffing van zoveel goede en bekende vereni gingen, om zich daarbij tevens af te vragen waar toch al die actieve spelers en bestuurders mogen zijn gebleven, die nog niet eens zo lang geleden tal van bloeiende amateur- gezelschappen in stand wisten te houden. Terecht sprak de voorzitter van een „brok onvervalste kuituur” dat op deze wijze geheel verloren dreigt te gaan en aan het slot van zijn betoog deed hij dan ook een dringend beroep op de aanwezigen hun „B.T.G.” vooral trouw te blij ven, zodat in ieder geval deze ver eniging het trieste lot van de we gens gebrek aan belangstelling op geheven gezelschappen kan worden bespaard. VOLGENS HET programma hebben regisseur, spelers en speelsters in de tijd van voorbereidingen een enorme inzet getoond, om het publiek aan deze voor stelling het nodige plezier te laten bele ven. Nu kan allerminst worden ontkend dat er door allen met veel overgave en enthousiasme is gespeeld, waardoor in de zaal dikwijls van de beoogde hilariteit sprake was. Maar dit wil echter niet zeggen dat de voorstelling ook op artis- BEVERWIJK. Het Beverwijkse Ka- ttholiek Gemengd Koor zal op kerst avond 24 december tijdens de nachtmis sen in. de Regina Caelikcrk en in de St. Jozelke te Velsen-Noord de gezangen verzorgen. In beide diensten brengt het koor de Krönungsmesse van Mozart. Het koor staat onder leiding van de heer Hans Timmer. Het o-gel wordt bespeeld door Dick Kuys. De zes scheidende werknemers bij Stork Velsen kwamen nog een keer naast elkaar te staan met links aan het hoofd de bedrijfs-directeur ir. L. P. van der Steen. i Fieuroplnterfloragarandeert uwbestelling i Koninginnegracht 135, Den Haag BEVERWIJK. Woensdagavond ver gadert in het Stadskantoor de raadscom missie voor onderwijs en culturele za ken. De leden krijgen o.a. informatie over de organen van gemeenschappelijke regelingen en en ontwerp-besluit inzake de vaststelling van de werkelijke koster in 1975 van de openbare lagere scholen komst aanboden. Er werden dia's ge toond van typisch Nederlandse plekjes, de jeugd vergat de Hollandse kou bij de kinderkennis en een inderhaast door de vluchtelingen samengesteld orkest bracht de Zuid-Amerikaanse muziek tot DIVERSEN MAANDAG 20 DECEMBER Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 21 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 u. HET IS VOOR de recensent allerminst een plezierige taak om van een opvoe ring bepaalde tekortkomingen te moeten aantonen, vooral omdat hier dikwijls zoveel goede wil bij kan worden waar genomen. Maar kritiek dient nu eenmaal steeds eerlijk te zijn en daarom moet, behalve de hoogst ongelukkige keuze van het stuk, ditmaal ook het volledig falen van de regisseur worden vermeld. Voor zover er althans enige regie in het geding is geweest, getuige bijvoorbeeld de uiterst gebrekkige mise-en-scène, zodat de ene speler vrijwel voortdurend door een ander werd „gedekt”. Verder Is bij het typeren van de verschillende, toch al zo onmogelijke figuren van geen enkele beheersing sprake geweest, met als gvolg dat het toneel de gehele avond door louter dolle karikaturen werd inge nomen, waar geen enkele geloofwaardig heid aan kon worden toegeschreven. Zo zag Kees Nijman als Kolonel Frederik van Tuylenbroek zich opgescheept met het karakteriseren van een stupide mal loot, die tot overmaat van ramp door de kapsters met een belachelijke clowns- pruik was uitgedost. En Frans de Vos had kennelijk van de regisseur geen enkele aanwijzing gekregen over het ge bruik van zijn stem, zodat de tekst door hem van geen enkele nuance werd voor zien èn hij alleen maar een geforceerd schreeuwen liet beluisteren. In feite was Tiny Kort als Helene Delsing in deze bezetting de enige speelster, waar nog een spoor van routine en zelfbeheersing bij kon worden opgemerkt. EEN NOGAL negatief oordeel dus dat echter wordt ingegeven door dezelfde warme gevoelens voor het toneel, waar de voorzitter eerder op de avond blijk van gaf. En ook omdat het „B.T.G.” ongetwijfeld beter kan, vooral wanneer de stukken met meer zorgvuldighed worden gekozen en de regisseur eens een cursus volgt bij het „N.C.A.”. Moge daarom de volgende opvoering resulte ren in een volledige revanche. HEEMSKERK. Ter afsluiting van het seizoen organiseerde Odin-gymnas- tiek de eerste onderlinge wedstrijden voor de afdeling trampoline. De deelne mers maakten een verplichte en twee keuze-oefeningen. De uitslag bij de meisjes tot en met 15 jaar is: 1. Erica Boonstra, 2. Ilse Dekker en 3. Angelina Sinnige. Jongens: 1. Peter Jager, 2. Bert Dammers en 3. Ronald v. Buuren. Da mes vanaf 16 jaar: 1. Jolanda Jaasma, 2. Lia Gunster en 3. Marijke ter Horst. De beker van de schoonheidsprijs, beschik baar gesteld door trainer Joop Dammers, ging naar Angelina Sinnige. VOOOOö xf gpoa ten van de gelegenheid gebruik het be stuur van P.V.S. te feliciteren. Andere openbare festiviteiten dan de receptie hadden niet plaats. In oktober is vanwege het jubileumjaar een grote ten toonstelling gehouden. Tijdens die ten toonstelling hebben zich veel nieuwe leden waaronder burgemeester drs. J. Reehorst aangemeld. Het succes van de vereniging? „We zijn een genoegelijke vereniging”, ant woordt de heer Bos. „Elke maand twee bijeenkomsten waarop geruild en geveild kan worden. Bovendien zijn we ook weer niet zo groot als de vereniging uit Haarlem. Die telt over de 1200 leden. We hebben nogal wat mensen die het bij ons gezelliger vinden”. DEZE WOORDEN getuigden van het nodige enthousiasme en begrip voor de grote waarde van het amateurtoneel en daarom moet het dubbel worden be treurd dat zij zo volledig in tegenspraak zijn geweest met de kwaliteiten van de hierop volgende voostelling. Gespeeld werd namelijk het blijspel „Bloemen voor Barbara” van Dick van Maasland en dit bleek wel zo verbijsterend slecht dat het met geen mogelijkheid bij de stukken van deze tijd kan worden inge deeld. De ouderwetse, verwarde onsa menhangende intrige leent zich moeilijk voor het gebruikelijke resumé en ook de gehele handeling van dit pover verhaal tje berust verder op louter toevallige en hoogst onwaarschijnlijke situaties. Voorts komt er geen figuur in dit „blij spel” voor of er is sprake van een goedkoop cliché, waarbij de auteur zelfs de voor-historische monologen niet uit de weg is gegaan. Ook kwam hij met zijn dialogen niet verder dan nogal ver velende grapjes, zodat bijvoorbeeld een zekere Frits Bladluis door de traditionele dienstbode prompt met meneer Blad luis” moet worden aangesproken. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 uur: „Kind van de zon”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkweg, Expositie olieverf schilderden van L. Tulp; geopend tot en met 15 januari. DIVERSEN MAANDAG 20 DECEMBER Jansheeren, Kerkweg. 20 u. personeelsvere niging gemeente Heemskerk (Kerststukje® maken). Ombudsteam PPR. Contactadres: Jacq. van Kappel, Jan Ligthartstraat 85 Heemskerk, tel. 38421. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: Volwas senen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 21 DECEMBER Kinderboerderij, Vrij jurglaan. Geopend 14- 17 u. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. Kerststukjes maken. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 0.30 u. project sexualiteit. met films „Dirty gril” en „Zweedse liefdesgeschiedenissen” Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN City, Maandag en dinsdag 20 uur: „The man from the organisation”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckesttfn, Rijksweg, Velsen- Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Geopend dagelijks van 10-12 en 14-17 uur, ’s maandags gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30-12 en van 14-16.30 uur. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen tussen 9 en 12 uur. DIVERSEN Sociaal Advies Bureau, Dinsdag: Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, 9- 10 uur. De Mei, 11-12 uur, Geelvinckstraat 23, Velsen-Noord. De Haven 14-15 uur, Schipbroe- kenweg 6, Santpoort-Noord. Centrale Bibliotheek, Plein ’45, maandag 19- 21.30 uur; dinsdag 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur. Jeugd alleen ’s middags, Filiaal Zeewijk 10-12.30 uur en 19.00-21.30 uur zwemles dames Man 6.50-9.20 uur. Bejaarden van 9.15-10.00 uur. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400; Hoogovens 02510-96000; Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. PEN-Jeugdcentrum: Aqua-Rama: 20 uur: le denavond Aquarjumvereniging. Tn de grote zaal van de IJmond-MTS aan de Roos en Beeklaan in Santpoort heeft Postzegel Vereniging Santpoort za terdagavond het veertigjarig bestaan gevierd. Van 19 tot 21 uur werd een officiële receptie gehouden waarna het feest voor de leden begon. ..De vereniging draait ontzettend goed”, vertelde ons de heer G. Bos, secretaris van P.V.S. ..Veertig jaar gele den namen 9 mensen het initiatief een postzegelvereniging te beginnen. Nu heb ben we al 385 leden. De sterke groei is vooral twee jaar geleden begonnen toen we de ruimte in deze school konden gebruiken". Veel bestuursleden van postzegelvere nigingen uit omliggende plaatsen, maak- Hij noemde het voor de scheidenden een aparte dag die een zekere weemoed teweeg brengt om na vijftig jaar arbeid zaam leven in feite plotseling te moeten stoppenj Hij adviseerde om toch arbeid zaam bezig te blijven. Niet alleen bezig zijn op sociaal maar ook geestelijk ter rein kan het verdere leven nog verrij ken. De heer Van der Steen noemde het moment van afscheid bij Stork Velsen voor de scheidenden, die gbede maat schappelijke voorzieningen tegemoet gaan, deels gelukkig aangezien het be drijf volgend jaar ongetwijfeld een moeilijk jaar voor de boeg zal hebben. Ir. Van der Steen richtte zich vervol gens tot ieder van de scheidenden indivi dueel waarbij de heer C. Druijven de kroon spande met bijna achtenveertig dienstjaren. Hij was het die als een van de eerste het NVL-diploma in 1936 haal de, veel montagewerk verrichtte en als instructeur voor de bedrijfsschool grote verdiensten had. Voor de heer R. Wagter was bij de Plaatwellerij een uitgebreide carrière weggelegd via magazijnadministratie, kassier en de laatste tien jaar bij de personeelsdienst. Bijna veertig jaar was P. Munter aan het bedrijf verbonden en werkte zich op van leerling plaatwerker tot groepsleider tekenkamer. Voor de heer J. Landru, de verwarmingsketels begon functie van werkmeester al weggelegd. Hij wist het bijna dertig jaar vol te houden. Hij werd geschetst als de grossier in stofjassen maar ook be schouwd als een groot knutselaar in vrije tijd. Voor allen was er een enveloppe met inhoud. Voorzitter G. Bos van de perso neelsvereniging had het ludieke idee om de bomen die zullen worden geplaatst tussen Stork Velsen en Stork Duke de namen te geven van de scheidenden waarvoor hij hen een bijbehorende teke ning overhandigde. Namens Ondernemingsraad en perso- neelfonds schonk de heer C. Luntz alle scheidenden eveneens een enveloppe met inhoud. Oud-onderdirecteur aquarellen van P. Kamp; geopend tot en met 31 december. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk. tel. 25120. DIVERSEN MAANDAG 20 DECEMBER Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u. extra raadsvergadering over inbreng gasbe drijf in gemeenschappelijke regeling. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44; volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 1 DECEMBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Nieuwe Slof, Kerkstraat. 14 u. kerstmidddag Alg. Bond van Bejaarden. Sporthal, Van Loenenlaan. 9 u. zaalhandbal- toernooi basisscholen. Regina Caeli, Hllbersplein. 20 u. kerstcon cert door Hoogovenharmonie en de koren Zang en Vriendschap en Animo. Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein. 20 u. kerst stukjes maken. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u„ jeugd en speel-o-theek 15-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieklachten 96000. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u- Haarlemse Toneelclub: ,,S.O.S....ik heb er al zes” van Lesley Storm, di. 20.15 u. „Jozefien en Jasperien”, een nieuw programma van Jasperina de Jong. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr. 13) di. 20.16 u.: Concert door het Toots Thielemans Kwar tet. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.:„King Ko-ng”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en u. :,,Voor een paar dollars meer...”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.:„Het Omen”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.:„Wie dan leeft, wie dan zorgt”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.:.,De verloren eer van Katharina Blum”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.:„Het woeste schaap”, 18 j. di. 14, 19 en 21.30 u.*:„The Poseidon adventure.” Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.:„O,o», die vrouwtjes”. 18 j. -‘ï Mo L

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7