op bezoek bij Heemskerkse kunstenaars: i Pal Spannende voorronde schaakkampioenschap Kerstshow Donkey Shot Winkelluifel in verbrand Geluidrapporten vliegtuigsport in commissie Itoic Simis VEILINGEN I Mangryk kricfit uw faföijmkcifmr A mmten ofb fat faatilc mmwni hjm. stand ■b IMMf Zesdeklassers van ,.De Vennen” 99 99 SR- de BijenkorfJJjJg 1 jl I’ihixmii» b A ■SU- Wü Mjji 'A JEUGDTITELSTRIJD IN BEVERWIJK J. ten Brink benoemd tot directeur-arts van Raad voor de Volksgezondheid Inbraak opgelost Vlam in de pan nu in februari ff! Herhalingsonderzoek baarmoederhalskanker W^KBWBEVERWIJK 1 1 K K. Jongert-junioren reden 500 meter 9 DECEMBER MAANDAG 2 O BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 -• - BEVERWIJK De benjamin van Haarlems edelsmeden werkt in ’t Warmoesstraatje (nr. 2), tussen Anegang en oude St. Bavo. En zijn zilver is het spreken waard. l K Hfi M| 1 MMM Bedankt jongens (Van een onzer verslaggevers) w- ■“I (ADVERTENTIE) 1 (Van een onzer verslaggevers) ze ADVERTENTIE) ’s Avonds zal Barrelhouse optreden. Amsterdam SANTPOORT. Een vorige week ge pleegde inbraak in een kapsalon in de Hoofdstraat in Santpoort is opgelost. De politie heeft drie jongelui aangehouden die hebbén bekend. De verdachten zijn 15-jarige scholie ren en komen uit Santpoort, Bloemen- daal en Haarlem. De buit die bestond uit rookwaren en aanstekers, is teruggevon den. De jongelui hebben ook nog een poging tot inbraak bekend in het station Santpoort-Zuid. Uitgeest; Robbie Heemskerk, Beverwijk en Peter Dekker Heemskerk met 5 pun ten. Voor de bolbloemen begint het seizoen niet hoopvol want de prijzen zijn matig tegenover de hoge inkoopprijs van de bollen. De narcissen in de soorten Yel low Sun en Carlton noteren in prijzen rond een gulden per bos, waarbij een zware partij nog wel eens tot 125 cent kwam. Dutchmaster kwam tot 240 cent per bos. Overleden: R. Messnik oud 79 jr., C.J. Goijers oud 65 jr., Bras P. oud 79 jr. ONDERTROUWDA. G. Snijders en. C. J. W. Stam. I Groenten. Zelfs de andijvie was vrij dag van het markttoneel verdwenen en dat wil heel wat zeggen. In het begin van de week was er nog geen 3000 kilo waarvoor men tot 125 cent per kilo betaalde. Dan komt er nog wat kassla die van 28 tot 36 cent per stuk noteerde. 9 en 10 leerlingen BEVERWIJK. De brandweer is in het afgelopen weekeinde tweemaal uit gerukt voor een kleine brand. Zaterdag avond brak er brand uit in een houten schuurtje achter een woning in de Berg huisstraat. Het vuur, dat vermoedelijk is aangestoken, kon door de bewoners van het huis zelf worden geblust. Ook zon dagavond moest men met een .wagen uitrukken voor een brandje in de win kelluifel van Stoutenbeek in de Bree- straat. De oorzaak van de brand is een sluiting in het elektrisch circuit van de neon-verlichting. Aan deze jeugdschaak kampioenschap pen werd door 30 kinderen tot 13 jaar deelgenomen. Het is er spannend aan toe gegaan, want de jeugd gaf elkaar weinig toe. Als eerste eindigde Theo Bader uit Akersloot met 6*/s punt. Als tweede eindigde Robbie Baltus uit Wijk aan Zee met 5*/s punt. Beide spelers worden uitgenodigd voor de eerst komende kam pioenschappen van de NHSB. Er namen aan deze wedstrijden ook meisjes deel, Greta Karssemeyer uit Uitgeest eindigde als eerste. Ook zij gaat deel nemen aan NHSB kampioenschappen voor meisjes. Gehuwd: G.P. van Bezooijen en M. Westgeest, C.J. Toebes en M.C.G. Kraaij, W. Engelsma en A.L. Hiemstra, G.T.M. Bruins en B. Timmer, L.B. Freeth en M.J. van der Putten, H.E. Wullings en W.E. Kottelaar, G. Prins en A. Esselman, A.R. Pordon en W.J.M. van Diepen, D. Zijlstra en E.C.M. Tromp, N.C. Kerver en M. Geijteman, T.A.M. Tromp en A. de Haan. OS: Grootheden als Byrds. Frank Zappa. Jefferson Airplane, Santana, de legenda rische Jimi Hendrix en Dr. John the Nighttripper hadden duidelijk invloed op M GEBOREN: Stefan, z.v. T.G.A. Rijk en C. Looper, Bianca, d.v. G.A. Metten en I.M. Nijman, Stephan, R. z.v. U.D. Lendowitsch en W. Jongejans, Rodney, z.v. C.F. de Winter en S Talman, Arie G., z.v. H.G. Fredrik- ze en L. van der Linden, Carolien L. A., d.v. G.A.J. Kassing en A.C. Duran Vial, Pascal P.F., z.v. R.F. Strikkers en C.M.A. Koster, Caroline, d.v. E. Bosman en L.M. Steen BEVERWIJK. Zaterdag heeft schaakclub Weenink de voorronde in de regio voor het persoonlijk schaakkampi oenschap van Noord-Holland georgani seerd. Het betrof hier de jeugdkampi oenschappen van de NHSB die in het gebouw de Snip werden gehouden. HEEMSKERK- De Heemskerkse kunstenaars, die op de bovenverdie ping van de Mariaschool aan de A.Verherentstraat hun atelier hebben houden zaterdag 8 januari van 10 tot 17 uur open huis. Voor het overige moet men het met winterprodukten doen, want ook de bos peen laat verstek gaan. Boerenkool gaat nu een belangrijk produkt in de aan voer worden, maar nog niet in prijs want ment kwam niet hoger dan 60 cent per kilo. Ook de overige koolsoorten brach ten het tot deze prijs. De prijzen waren vrijdag boerenkool 45 - 60, breekpeen 42 - 60, groenenkool 25 - 43, knolseldery 60 - 84, prei 115 - 138 rode kool 55 - 60, sla 28 - 36 - spruiten 85- 125, uien 65 - 95, waspeen 64 - 85. Door hun swingende soul met de juiste hoeveelheid rock heeft het hun aan succes niet ontbroken. De groep bestaat uit Lorenzo Mills, Steve Clisby. Dala Harrell, Richard James, Joe Skeete en Michael Hamane. Ze gebruiken de vol gende instrumenten: elektr. gitaren, drums, basgitaar, piano, saxofoon, fluit, keybords en zang. Het optreden van American Gypsy begint omstreeks 14 uur. HEEMSKERK. In de keuken van een woning aan de J.Monetstraat ont stond zaterdagavond brand, toen een pan met vet oververhit raakte en in brand vloog- De bewoners waren er snel bij om het vuur zelf te blussen. De schade in de keuken bleef beperkt tot een verbrande wasemkap en een zwarte aanslag op de wanden bij het fornuis. —IK»». jullie open huis. Wij zijn in elk geval van de partij.” De werkstukken van de zesde klas zijn dus ook te bewonderen op 8 januari. De foto geeft een beeld van de kinderen tijdens hun enthouisaste werkzaamheid. Natuurlijk wordt e ook een expositie ingericht van het werk van de beeldende kunstenaars. BEVERWIJK - De toch al niet vlotte gang v an zaken in de bloemenhandel wordt nu nog ernstig belemmerd door het wintertje in binnen- en buitenland. ratio, Johan Pordon, Robert Smit, Paul Baars, en Mat Reynders. Aan het einde van de middag werden de grote schilderstukken opgehangen in de trappenihal van de school. Het afscheid daarna viel niet mee. Het was twee middagen ook zo leuk ge weest- Maar goed, bedankt jongens, van onze hele klas. Veel succes op Bij de potplanten brengen de kerstster ren (Poisettia) slechte prijzen op. Zag men hier nog partijen gaan van 140 tot 800 cent per stuk, op de grote landelijke veilingen gaan de prijzen nog onder een gulden per stuk. Cyclamens worden goed verkocht. Voor de extra kwaliteit betaalde men tot 1250 cent. Er gaan veel kerstartikelen komen, zoals huls met bes tot 1300 cent per kilo. Voor sparren groen en kerststukjes was er een rede lijke vraag. BEVERWIJK. Vrijdagavond hebben de junioren D van de Beverwijkse Ijs club Kees Jongert in Alkmaar onder slechte weersomstandigheden tweemaal een 500 mtr. gereden. Bij de meisjes wist Ellen Schilder de snelste 500 m. op haar naam te brengen. Astrid Lampink was over de twee afstanden toch nog even sneller. Bob Mooij was bij de jongens beide keren net even sneller als Marco v.d. Zande. Uitslagen 500 mtr meisjes: Astrid Lampink le rit 1.25.8, 2e rit 1.20.6; Ellen Schilder 1.19.4-1.27.9; Lies- beth Dekker 1.28.0-1.28.5; Inge Mooij 1.36.0-1.34.6; Jongens: Bob Mooij 1.04.8- 1.02.0; Marco v.d. Zande 1.06.9-1.03.0; Ni co Jak 1.10.5-1.09.4; Louis Bruins 1.14.4- 1.12.4; Johan Jak 1.19.4-1.19.7. HEEMSKERK. Donderdagavond 6 januari tijdens de commissievergadering voor milieuzaken komt de rapportering van de dienst milieuhygiëne- Zaanstad over de geluidmetingen inzake de mo delvliegtuigsport aan de Noordermaat- weg aan de orde. Op deze vergadering, die om 19.30 uur in het gemeentehuis begint, worden voorts het jaarverslag immissiemetingen van Hoogovens, een overzicht van klachtmeldingen en een rapportering van de milieuregistratie over het tweede en derde kwartaal van Hoogovens besproken. Bij de tulpen kwam de Apeldoorn niet meer boven de drie gulden per bos. Een paar aparte vroege kleurtjes bij de tul pen liepen in prijs uit tot 400 cent per bos. Witte hyacinthen gingen vlot weg tot 95 cent per stuk. De eerste Blauwe Druifjes van de firma Hageman uit Limmen gingen tot 170 cent per bosje. Op 21, 22 en 23 december zijn we elke avond tot 21.00 uur geopend. jJÏTJb Op 24 december en 31 december sluiten we echter om 17.00 uur. Niet te lang wachten dus! ^44444^ -*■' V -j* HEEMSKERK. De herhaling van het baarmoederhalskankeronderzoek is verschoven naar februari 1977. Jaarlijks werd dit onderzoek in november gehou den, maar organisatorisch was het voor het bureau medische hygiënische keurin gen niet mogelijk zich aan deze maand te houden. Derhalve is een en ander verschoven naar februari. Het zal Tweede Kerstdag een grandio ze happening worden in liet jongeren centrum te Heemskerk, ’s Middags treedt de Amerikaanse groep American Gypsy op en ’s avonds de Hollandse formatie Barrelhouse, (zie foto). American Gypsy komt oorspronkelijk uit Los Angeles in Californië waar het onder de naam „Pa- sadene Ghetto Orchestra” optreed. IJMUIDEN. - De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Hol- land heeft benoemd tot directeur-arts J. ten Brink, neuroloog. De indiensttreding zal plaatsvinden op 1 februari 1977. De heer Ten Brink is thans werKzaam als neuroloog in het Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden. Daarnaast vervult hij de functie van wetenschappelijk hoofdme dewerker op de afdeling kinderpsychia trie van het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam. Deze groep is zo langzamerhand een oude bekende voor de bezoekers van Donkey Shot. En te zien aan het aantal bezoekers dat elke keer weer in steeds grotere getalen komt boeken ze succes na succes. Vooral na het uitbrengen van hun tweede elpee zitten ze op het goede muzikale pad. Barrelhouse is geen com merciële groep, maar probeert alleen maar te zorgen voor de kwaliteit van het gebodene. Vooral dank zij de goed ogende zangeres Tineke Schoemaker uit Akersloot ontwikkelde de muziek zich van pure blues-boogie tot een volwaar dig rockgeluid. De groep bestaat uit Tineke Schoemaker (zang), Han van Dam (piano) Johnny Laporte (gitaar), Bob Dros (drums), en Jah Willem Slig- ting (bas). Na een zeer succesvolle toernee door ons land besloten ze om hier te blijven. Fm De uitslag van de prijswinnaars was.: 1. Theo Bader, Akersloot 6 p.; 2. Robbie Baltus Wijk aan Zee 5 p.; 3 tot en met 7; Marcel Dekker, Heemskerk; Henk Roessink, Heemskerk; Peter Beerens, Het ging er in De Snip spannend aan toe in de voorronde van het schaakkam pioenschap voor de jeugd. Drie jaar geleden stelde het ge meentebestuur de lokalen van de voormalige school ter beschikking en in de loop van de tijd is de school uitgegroeid tot een creatief centrum, waar aoht Heemskerkse kunstenaars in alle rust en eenvoud kunnen wer ken. Een aantal van hen studeert nog op de academie. De anderen werken op professionele basis, zoals zij het noemen. De kunstenaars willen met het open huis niet alleen hun werk laten zien, maar juist ook de plaats waar dit alles tot stand komt. Eerder deze maand op december, bezochten de van de zesde klas van de basisschool „De Vennen” de ateliers en mochten een middag met de kunstenaars schil deren. De leerlingen maakten van deze excursie een verslag, dat wij hieronder laten volgen: „Donderdagmiddag, 9 dec en vrij dagmiddag 10 dec. heeft de zesde klas van de basisschool „de Vennen” wel een van zijn leukste excursies ge maakt. Heel dicht bij huis, in de vroegere Mariaschool, waren zij te gast bij de kunstenaars die daar hun atelier hebben. Omdat de kinderen bezig waren met een project over de kunstgeschiedenis van de oude Egyp- tenaren tot heden, kwam dit bezoek tot stand. Wat is er namelijk interes santer dan eens kennis te maken met een echte kunstenaar? Nog leuker wordt het wanneer je hem niet op school laat komen, maar hem in zijn eigen omgeving op kunt zoeken. Hele maal het einde is het als je er dan niet een, maar een stuk of zes zeven tegenkomt, die allemaal zoveel weten te vertellen en laten zien, dat je er niet uitgekeken kunt raken. Twee middagen waren dan ook eigenlijk veel te kort. Een middag kijken, vragen en luis- teren en een middag zelf aan het schilderen. Dat alles ging onder lei ding van Gerard Hall, Ewout van Santen, Kees Heesterbeek, Joao Ser- Enkele jaren geleden kregen ze de kans om in Europa op te treden en na enkele omzwervingen kwamen zij in ’s werelds popstad Amsterdam terecht. American Gypsy, hierdoor klom de groep op tot grote hoogte van het inter nationale muziekgebeuren.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9