dins dag Iedere donderdagavond in Huize Scheybeeck De kinderkruistocht WETSWINKEL IN BEVERWIJK Geen directe hulp voor zwembad Sfeer tussen college en Promotie Club verbeterd Lof van raad voor zieke wethouder H. Janssen jr. VERHOGING VAN DUINEN BEGONNEN deskund advies? Clubkampioenen van ’t Karpertje Burgerlijke stand fcr 5 NADER OVERLEG OVER POSITIE AFDELING ELEKTROTECHNIEK Feestweek in Politienieuws IJMONDVISSERS Druk programma Leger des Heils Espressobar „Louise” in Begijnenstraat De Schuilhoek drukkerij schmitz bv boekdruk foliedruk offset klein-offset (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Donderdagavond 6 januari van 18 tot 20 uur begint in Huize Scheybeeck aan de Velserweg de eerste zitting van de Wetswinkel Beverwijk, die wordt gerund en bemand door de Haarlemse Orde van Ad vocaten. De wetswinkel geeft gratis eerste adviezen voor problemen op juridisch gebied. De zittingen van de IJmond-wetswinkel worden iedere donderdag in een kamer in Huize Scheybeeck gehouden. Coördinator van de wetswinkel is de in Beverwijk woonachtige advocaat A. J. Karskens. Vriendelijk Toekomst HEEMSKERK BEVERWIJK-HEEMSKERK I (Van een onzer verslaggevers) wellicht waarna (ADVERTENTIE) K. REIMES (CDA) 1 Snelheidscontrole. Afgelopen weekeinde in de nieuwbouw van Thoi- J. 22 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De pogingen van drs. Eiff, fractievoorzitter van de VVD, om de wethouder van middenstandszaken, F. Kaebisch jr. uitvoerig in te laten gaan op de beruchte brief van de Breestraat Promotie Club strandde op de onverzet telijkheid van de socialistische wethou der niets hierover los te laten. verhoging bestaat uit het afgraven en opslaan van de bovengrond, waarna de feitelijke duinverhoging kan beginnen. Hoogovens, die het project financieert, levert het materiaal IJMOND. Onder ijzige weersom standigheden is de vierde wedstrijd van de wintercompetitie van „De IJmondvis- sers” gevist. De vangst bestond uit enke le grote voorns. De uitslag is als volgt- klasse A: 1. T. Breedijk 1800; 2- J. Spek 1500 en 3. P. Schoorl 1475. De tussen stand: Klasse A: 1. T. Breedijk 6180. 2. T. Kanon 4295 en 3. P. Schoorl 3920 Klasse B: 1. P. Arisz 1150, 2. C. Schoorl 835 en 3. A- de Boer 645. Uit een rapport over het aantal bezoe kers in de periode van juni 1972 tot en met maart 1974 werd duidelijk dat de wetswinkel door bijna 2000 mensen was bezocht. BEVERWIJK - Ter afsluiting van de zomercompetitie en het seizoen '76 hield de hengelsiportvereniging ,,’t Karpertje” in café S-port een feestavond tijdens welke de clubkampioenen wssden gehul digd. In de A-klasse is F. van Deasel met 3161 punten kampioen. Goede twee de werd J- Pais met 3148 punten en H. van Dessel klasseerde zich als derde met 2646 punten. In de B-klasse behaalde T. Colonello de hoogste eer met 1426 pun ten. Tweede werd Th. Tonnon met 1334 punten. J. Pais werd winnaar van de A. Koedijkbeker omdat hij de meeste vis had gevangen. R.E. van Gelder won de J. v.d. Steenbeker voor de grootste vis (48 centimeter). De opmerkingen van socialist K. Ver meulen over de geringe bevoegdheden van het algemeen bestuur en de onmo gelijke grootte van dat bestuur (28 per sonen) kon wethouder Kaebisch niet de len. ,Met de nieuwe regeling is een slagvaardig beleid mogelijk”. De motie van het CDA om uiterlijk in september met de positie van de afde ling E, de afspraken over dienstverle ning aan het Gasbedrijf en de huisves ting van de afdeling E te komen, vond hij in wezen onnodig. .Het college han delt al in de geest van uw motie”. Vermeulen bracht in het midden dat de afdeling E nu organisatorisch in de lucht blijft hangen. .Laten we ons goed reali seren dat we hier beslist geen tweede schoonmaakaffaire willen hebben”. Wet houder Kaebisch ging toch niet zover als de heer Reimesi wilde en draaide de zaak terug naar de commissies. De raad kon daar wel vrede mee hebben. voor, dat de afgegraven bovenlaag over de nieuwe (verhoogde) duinen wordt verspreid. In september volgend jaar is de laatste fase van de duinverhoging aan bureau is iedere werkdag 's ochtends voor het publiek open- De wetswinkel te Beverwijk wordt bemand door leden van de Haarlemse Balie en notarissen van de Kring Haar lem van de Koninklijke Notariële Broe derschap. „Vaak is het zo, dat er mensen komen met problemen, die beter door een notaris kunnen worden geadviseerd GROMMEND ZOCHTEN maandagmor gen twee buldozers zich een weg in het duinterrein van het Gaasterbosje te Wijk aan Zee. De oostelijke duinverho ging was begonnen. De beginfase van de In percentages uitgedrukt .werd aan 44 percent van het aantal bezoekers een direct advies uitgebracht, hetgeen zoveel wil zeggen, dat de zittende advocaat van de wetswinkel een juridisch probleempje direct kon oplossen. In 41 percent van de gevallen werd naar de advocatuur verwezen en 15 percent van de bezoe kers is doorgestuurd naar andere des kundigen. In een wetswinkel kan men gratis advies krijgen over allerhande zaken zoals burenrecht, erfrecht, arbeidspro blemen, familierecht, huurzaken van huurders en verhuurders, overeenkom stenrecht (handelszaken, consumenten), onrechtmatige daad, sociale wetten en strafzaken. De bezoekers van de Haarlemse wets - winkel komen uit alle delen van de regio. Elf percent van de bezoekers kwam uit de IJmond. Omdat de Haar lemse Orde van Advocaten door de op richting van het Bureau voor Rechts hulp te Haarlem mankracht beschikbaar kreeg, besloot men ook in de IJmond een wetswinkel te vestigen. Het Bureau voor Rechtshulp draait in Haarlem vanaf medio augustus 1976 met twee full-time juridische medewerkers en wordt betaald door het rijk. Dit dan door een advocaat”, vertelt de heer Karskens. Het ligt wel in de bedoeling, dat het Bureau voor zodra daartoe komt, óók in Beverwijk zittingen zal gaan houden, IJmond de behoefte aan een wetswinkel zal gaan afnemen. BEVERWIJK. Het Leger des Heils gaat een paar drukke dagen tegemoet. Vrijdagmorgen 24 december verzorgt het tienerkoor van het Leger een zangdienst in het Rode Kruis Ziekenhuis en ’s avonds begint om 23 uur in de sporthal een kerstnachtdienst met medewerking van het muziekkorps. Om half acht ’s morgens eerste kerstdag houdt het Leger de traditionele kerstzang op straat. Om 11 uur volgt er een kerstwijdingsdienst. Op tweede kerstdag is er om half elf in Westerheem een zangdienst. De CPN stemde tegen omdat de motie de onzekerheid bij het personeel over hun toekomst niet zal wegnemen. Ik ben bang dat de motie zelfs vertragend zal gaan werken zei de heer Berghuis. lagere rangorde toegekend. Vermeulen wilde het presentiegeld voor de 28 leden van het algemeen bestuur afschaffen. Echter niet voor de secretaris van het nieuwe gaslichaam. „De vergoeding aan raadsleden is momenteel van dien aard, dat de leden van inter-gemeentelijke organen echt niet meer betaald hoeven te worden”. Wethouder Kaebisch wees hem terecht door op te merken, dat men toch wel rekening dient te houden met de leden uit de kleinere gemeenten, die heel wat minder krijgen voor hun raadslidmaatschap dan de Beverwijkse vertegenwoordigers. Het CDA kwam achter de socialisten staan, de heer C. Berghuis van de CPN eveneens en de PPR zag zich ook wel terug in de tekst. Wethouder Kaebisch hield voet bij stuk en dacht er niet aan de vergoedingen af te schaffen. Na veel geharrewar en enkele ogenblikken van beraad werd de tekst van de motie zodanig gewijzigd, dat het nieuwe be stuur van de gemeenschappelijke rege ling vriendelijk in overweging werd ge geven zodanige initiatieven te ontwikke len, dat aan de wens van de raad Beverwijk tegemoet wordt gekomen. De communist Berghuis vond dit een uitge klede motie en de liberaal Eiff noemde het gerotzooi. Desondanks kon de gehele raad zich met de PvdA-motie verenigen. „Beter iets dan niets”, mompelde Ver meulen. De raad besloot wel de afdeling elek trotechniek van het Gasbedrijf buiten de gemeenschappelijke regeling te houden en de positie van deze afdeling in éen afzonderlijk besluit te laten regelen, echter niet na overleg met de commissie van georganiseerd overleg en de raads commissie voor algemene zaken. Vooral CDA'c-- K. Reimes maakte zich sterk om de toekomst van de afdeling E, zoals» elektrotechniek in gemeentelijke vaktaal wordt genoemd, veilig te stellen. Van zijn ingediende motie, die een keiharde afspraak over de afdeling en het perso neel najoeg, bleef echter in feite niet veel over. Reimes drong aan op een raadsbesluit en wilde, na een onderzoek naar de positie en de afspraken over dienstverlening aan het gasbedrijf, d e hele zaak weer terug hebben in de raad. „Want aan vrijblijvende toestanden heb ben we niets. Er is in het verleden leergeld betaald met gemeenschappelijke regelingen”, zei hij. Maar wethouder F. Kaebisch nam het vuur uit de motie van het CDA. zegde toe uiterlijk in de maand september volgend jaar de over eenkomst met de gemeenschappelijke regeling te nemen dan wel te sluiten en deelde doodleuk mee, dat het college geen behoefte aan de motie had, maar ook geen bezwaren opperde. K. Reimes beoogde zekerheid voor het personeel van de afdeling E. Hij zou de raad wil- raad betrekken in de positiebepaling van de afdeling E. Wethouder Kaebisch legde het accent van deze besluitvorming bij de raadscommissie algemene zaken en de commissie georganiseerd overleg. „Tast dit het wezen van de motie niet aan”, vroeg PPR’er G. van Ruyven de heer Reimes, die zijn motie niet introk. „De hele zaak komt jn twee commissies. Er wordt gelukkig nu gepraat over de afdeling E”. Paasdal. Hier is ongeveer 100.000 kubie ke meter zand nodig om de bedrijfsbe- bouwing van het staalbedrijf enigszins aan het oog van de Wijk aan Zeeër en Sinds 1972 heeft de Haarlemse Balie (Orde van Advocaten) een wetswinkel in Haarlem. Al spoedig na de opening bleek dat er een grote behoefte aan deze vorm van rechtshulpverlening bestond. BEVERWIJK. Wethouder ir. Camfferman opent woensdagavond december om 18.30 uur een petit restau rant espressobar in de Begijnenstraat nr 11. Het etablissement is eigendom van het echtpaar Louise en Salvatore Castig lione, dat in de Zeestraat het Italiaans restaurant IT Gallo d’Oro beheert. He: ondernemende echtpaar heeft de nieuwe zaak de naam „Louise” meegegeven. telefoon 025’? 1 K wi/kerstraatvyec velsen-noord Het gasdebat duurde exact twee uur. De motie van het CDA was wel de belangrijkste hoofdrolspeler. Voor de motie van de PvdA, ingediend door ont werper K. Vermeulen, had de raad een Beverwijk nam afscheid van het Gasbedrijf Aan de motie van de CDA’er K. Reimes ging een uitvoerige verklaring vooraf. Reimes vond „dat het Gasbedrijf een goede naam heeft en zeker een visitekaartje voor Beverwijk”. Hij hoop te, dat de gemeenten die gezamenlijk de regeling aangaan het bedrijf de be stuurskracht zouden geven, die het ver dient. De vakorganisaties hebben de no dige vraagtekens gezet bij de toekomst van de afdeling E, zei hij. Het uitlichten van deze afdeling uit de regeling zo kort voor de behandeling in de raad heeft bij het personeel onrust verwerkt. Hij was het roerend met het standpunt van het college eens om de afdeling te houden, maar dan dient er wel duidelijkheid te komen over de toekomst. En die is er beslist niet, aldus de heer Reimes. „Een afdeling die nu geïntegreerd is in het gasbedrijf kun je niet ongestraft zo maar amputeren. Dat vraagt de nodige afspraken”. G. van Ruyven toonde zich erg tevre den over de regeling. ,Het verdelen van de winst van het bedrijf over alle gas verbruikers is een van de punten in het verkiezingsprogramma van de PPR”. De heer A. Klomp (VVD) had geen enkele moeite met de nieuwe regeling en het orittrekken van de afdeling E aan de regeling. HEEMSKERK. Geboren: Arlene Maria van Woensel, Linda Regina Vos Dennis Koaper, Anna Maria Zoetmulder. Amoud Kasper, Jeroen Muller, Jacqueli ne Winters, Martin Winters, Saskia Mar- garetha van de Wakker. Cornells Johan nes van Rijszen, Anna Gabriella Duin Ondertrouwd: A. Pettinga en J. M. Zijn, R. de Haas en J. A. Beentjes. Gehuwd: J. J. van der Eng en K. Tak. R. Doctor en IJ. de Jong, R. J. Detz en L- C. M. Muller, J. A. M. C. van den Heuvel en A. M. J. Dronrijp, J. P. Siera en M. M. Hofste, G. van Meegdenburg en G. P. Glorie, M. Plato en W. C. Boontjes. Overleden: Antonius Konings, geb. 7 april 1917, Anna Albertha Vennik, gebo ren Maijenburg, geb. 27 april 1906, Antje Hoogewerf, geb. Bakker, geb. 21 febr- 1907. HEEMSKERK - Het buurthuis De Schuilhoek heeft een keur aan kerstacti- viteiten gepland. Maandagmiddag 27 de cember kunnen de kinderen van 6 tot en met 12 jaar aan een levend ganzenbord spel deelnemen. De volgende middag be gint om 14 uur een filmvoorstelling, woensdagmiddag is er een spelenbeurs en donderdagmiddag 30 december besluit De Schuilhoek de feestweek met toneel spelen. De kosten per middag bedragen drie kwartjes. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De smeekbede van de Kennemer Zwemclub aan de ge meenteraad om een bijdrage van 7500,- te verstrekken, waarmee het gat in de begroting van het nieuwe houten club huis kan worden gedicht is gisteravond door de fractie niet gehonoreerd. BEVERWIJK. De Kennemer Zwemclub was maandagavond op de publieke tribune van de raadszaal sterk vertegenwoordigd. Vele jeugdige leden, al of niet vergezeld van hun vader of moeder, luisterden aandachtig naar het debatje in de raad over de brief van de club om een subsidie van 7500, te mogen innen. Op voorstel van burgemeester Hubers werd de behandeling van dit agenda punt naar het begin van de vergadering verschoven. Erg tevreden over zijn voorstel was hij echter niet, want het mag niet zo worden, dat het publiek de volgorde van de agende kan bepalen, zo zei hij. Drs. J. de Wildt gooide er nog een schepje bovenop door de KZC-trek naar de raadszaal badinerend tot „een kinderkruistocht” te bestempelen. De communist Cees Berghuis kon dat allemaal niet vatten en merkte op, dat de raad juist blij moet zijn met de belangstelling van de burger voor zaken, die hem direct raken. BEVERWIJK. De gemeenteraad heeft maandagavond welgemeende woorden van lof geuit aan het adres van de zieke wethouder H.Janssen jr. De wethouder deelde de raad in een brief mee, dat hij om gezondheidsre denen de functie van wethouder niet meer kan uitoefenen, maar dat hij zeer spoedig als raadslid weer hoopt terug te keren. Burgemeester A. Hubers vond het jammer, „dat er zo een einde komt aan de ambitie van een jonge wet houder, die het vertrouwen genoot van de raad. Zijn besluit om af te treden heeft veel voor hem en zijn gezin betekend. Ik hoop op een spoe dige terugkeer in de raad”. Fractie - voorzitter P. Schipperus van het CDA maakte zich tot tolk, van de gehele raad door Henk Jans sen een man te noemen die alle bekwaamheid in zich had om als wethouder te functioneren. een van van het reconstructieplan Vorige week vrijdagavond zij: van de Promotie Club, die lii De KZC bouwde begin dit jaar vlakbij het sportfondsenbad een clubgebouw van onderdelen van een houten nood schoot, die door de gemeente aan de bloeiende vereniging gratis werd gege ven. Ondanks de zelfwerkzaamheid van de leden kost KZC ƒ7500. Tekort om de bouw van het clubhuis volledig te kun nen bekostigen. Het College weigerde KZC financieel tegemoet te komen, om dat de subsidie kleed- en clubaccommo- datie voor buitensporten, niet op KZC van toepassing is. Men ziet wel de grote nood van de vereniging, maar de oplos sing van het probleem zal op een andere leest geschoeid moeten worden. Drs. J. de Wildt (CDA) wilde niet van de bovenge noemde subsidielijn afwijken. Wel wilde hij hulp bieden door de sportsubsidiere- geling te verbeteren. „De zwemactivitei- ten van de club vragen heel wat geld. De huur van het zwembad is een zware last en de zwemsport komt er in de sportsub- sldie bekaaid af”. Overigens had hij alle waardering voor de zelfwerkzaamheid van KZC. Ook wethouder Hoogeboom roemde de activiteiten van de KZC- leden. Hij zegde toe, dat zo snel moge lijk zal worden bekeken of de sportsub- sidieregeling zou kunnen worden aange past. „Een bijdrage van 7500 is niet de oplossing. KZC blijft natuurlijk in de financiële problemen, omdat de zwem- De Promotie Club had in de brief de wethouder nogal fel beschuldigd van negatief gedragspatroon ten aanzien de voortgang van de voorbereiding .reestraat, de leden zijn van de voorbereidingscommissie, bij de wet houders Kaebisch jr. en Camfferman geweest om de brief te bepraten. In dat gesprek hebben de leden van de Club toegegeven, „dat de kritiek is gebaseerd op een gebrek aan inzicht in de werke lijke gang van zaken en de feiten zijn verdraaid om tot de conclusies in de brief te kunnen komen.” aldus Kaebisch. De sfeerverbetering heeft er toe gelid, dat begin februari, na de terugkeer van wethouder Kaebisch van zijn vakantie, een gesprek over de door de dienst Openbare Werken klaar gemaakte be groting en werktekeningen wordt gehou den Wethouder Kaebisch sprak de ver wachting uit, dat het Breestraatplan mo gelijk in de raadsvergadering van maart kan worden behandeld. Drs. Eiff was helemaal niet tevreden over de beant woording van de wethouder en zei het recht te hebben om naar de men ng van de wethouder te vragen, maar de wet houder hield zijn mond stevig dicht. Snelheidscontrole. Tijdens snel heidscontroles op de Zeestraat de Laan der Nederlanden en de Vondellaan zijn gisteren door de Beverwijkse politie in totaal vijfendertig bekeuringen uitge- deeld. Inbraak. Afgelopen weekeinde ingebroken i.. - mos aan de Rinvaart’.veg m Beverwijk. Verdwenen zijn een elektrische reken machine en een bedrijfsnietmachine met een gezamenlijke waarde van 1 500. Te vens werd de telefoon vernield. Bekeuringen. en 32-jarige produk- tie-vakman uit Beverwijk is gisteren door de politie flink in de bonnetjes gezét. De man reed zonder over een rijbewijs te beschikken in een niet ver zekerde auto waarvan het kenteken niet op naam was gesteld. Bovendien gaf hij in eerste instantie ook nog eens een valse naam op. Brandje. Vermoedelijk door kort sluiting is brand ontstaan in een wasma chine die opgwteld stond in een woning aan de Heemskerkse prof, ten Doescha- tenstraat. Het vuur kon door de bewo ners zelf worden geblust. Geen spreekuur. Burgemeester H. Nieten van Heemskerk is verhinderd om woensdag zijn wekelijkse spreekuur te houden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Met pijn in het hart heeft de gemeenteraad van Beverwijk maandagavond afscheid genomen van de in 1962 voortge brachte wettige dochter, het Gas bedrijf Beverwijk en Omstreken. Een miljoenenbedrijf, dat per 1 ja nuari 1977 wordt ondergebracht in een gemeenschappelijke regeling, waarin deelnemen Heemskerk, Be verwijk, Uitgeest, Castricum. Akerslon' en Ummen. in de Rechtshulp te Haarlem, mankracht beschikbaar en

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11