Gemeente denkt aan overname muziekschool en De Jansheeren STEMMIGE KERSTVIERING VOOR BEJAARDEN BIJ HEILSLEGER Wethouder Van Herpen gaat met Beverwijk praten Heemskerk ziet Eurocasa als woonwagencentrum wel zitten Raadscommissie minui Kabeljauw door warmer zeewater later aan de kust verschenen goeie ideeën voor wie zelf uitgeput is... «te vergadert over Sluiswijk KB 3 3 I Alphenaar las Bi», id 9" Raad let op dubbeltjes en centen r 7 DECEMBER 19 7 6 DINSDAG 2 1 IJMOND 7 k' w i KS Meerjarenplan jljTlJ IJ ITFr* (Van 'een onzer verslaggeefsters) 18 19 20 21 22 23 24 25 Kruisverenigingen 26 ir Naam Adres Plaats i ij Ziekenhuizen Groeiversnelling 1 Staande muzieklessenaar f 19.95 2 Staande houten muzieklessenaar f 299 3 Tafellessenaar f 9.75 4 Eko basqitaar f 275 5 Fal versterker 50 W f 395 6 Fal versterker 100 W f498 7 Marlboro versterker met luidspreker in koffer 30 W (geschikt voor bas) f 585 8 Bladmuziek voor alle instrumentèn 9 Plastic metronoom f 43.30 10 Houten pyramide model f 75.35 11 Elektrische metronoom f 79.95 12 Kinderdrumstel kompleet f 345 13 Panfluit vanaf f 24.50 14 Music Inn blokfluit f 15 15 Moeck blokfluit vanaf f 30.25 16 Aura blokfluit vanaf f 34.40 17 Schreiber alt in etui f 87.50 Hohner mondorgel vanaf f 8.90 Spaanse gitaar vanaf f 152.50 G i taa rvoeten bankje f 12.95 Phazer, Wah-Wah pedaal, vervormer of equalizer van Ibanez, MXR-Systech of Schalier Hoofdtelefoon met inqe- bouwde versterker f 76.35 Komponistenbeeld: buste f 20.35 Komponistenbeeld: staand f 27.50 Songalbum van Paul Simon, Bob Dylan, The Beatles, The Rolling Stones, Leonard Cohen, John Denver, Neil Young vanaf f 4 Pianobankje vanaf f 48 27 Orgelbankje vanaf f 75 28 Pianolamp vanaf f 48.90 29 Orgellamp vanaf f 68.10 30 Hoofdtelefoon vanaf f 19.75 31 Een plaat I! Altijd goed vanaf f 4.90 32 10 1 sprookjes elpee met muziek van Paul Chr. van Westering van f 15 voor f 4.90 33 Bijbehorend boek voor alle instrumenten en zang van f 15 voor f 4.90 34 Musicassettetas vanaf f 11.90 35 Watts naaldborstel f 4.80 36 Watts Parastat rolplatenreiniger f 6.70 37 Dustbug, de beste platenreiniger f 16.80 38 Cassettebandje vanaf f 3.95 39 Tape vanaf f 14.75 40 Hoofdtelefoon f 39.50 41 Magnetodynamisch element f 25 42 Zerostat platenreiniger f 49.50 dab Betrekkelijk Gebeurtenissen in het Witte Huis? IJmuider >ourant en Beverwijkse Courant zijn er thuis. Met correspondenten in de Verenigde Staten. En met de vele kanalen van de internationale pers bureaus. IJmuider Courant/Beverwijkse Courant komen met snelle en objectieve informatie uit alle windstreken. Dag in dag uit. Dus als u wilt weten wat er in de wereld werkelijk aan de hand is, neemt u nu een abonnement We willen goede informatie over wat er aan de hand is in de wereld. Noteer ons daarom voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement op de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant (aankruisen wat gewenst is). Wij krijgen de krant de eerste 14 dagen gratis. Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416, Haarlem HEEMSKERK Wethouder Van Herpen zal als voorzitter van het Regionaal Woonwagencentrum IJmond met Beverwijk gaan pra ten over de mogelijkheid, het bin nenkort vrijkomende Spaanse wooncentrum „Eurocasa” aan de Spoorsingel tijdelijk de bestem ming van woonwagencentrüm te geven. Met mevrouw Smulders (CDA),' die deze suggestie gister middag tijdens de behandeling van de portefeuille-onderdelen sociale zaken en volksgezondheid had aangedragen, was de wethouder van mening dat nu het er naar uitziet dat de vestiging van een dé- nendance aan de Beverwijkse Brink nog wel enkele jaren op zich kan laten wachten een onder zoek naar de haalbaarheid van zo’n „noodsnrong” zeker de moeite van het overwegen waard is. (ADVERTENTIE) 42 aat. - Geopend (Van een onzer verslaggeefsters J >rgd Thuis in huis (Van onze correspondent) i Maar, zo •C 5 De vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19-30 uur. In de prachtig met grote kerstboom versierde zaal vonden de gasten, van wie er meer dan tweehonderd door de mede werking van de Mobiele Vereniging met ongeveer honderd particuliere auto's wa ren aangevoerd, een plaats aan de ge rangschikte tafels, waar koffie en koek werden geserveerd. Luitenant H. R. Schuppers die samen met zijn vrouw de leiding van de avond de raad verdient, werkte het restant van de op hem afgevuurde vragen en opmer kingen in ijltempo af. Daarbij verwees hij regelmatig naar toekomstige commis sievergaderingen door. Met betrekking tot de schoolartsen dienst, ter sprake gebracht door me vrouw Smulders, deelde wethouder Van Veteranen in actie. De voetbalvere niging Velsen heeft voor nieuwjaarsdag de traditionele wedstrijd tussen het eer ste elftal en een ploeg van veteranen in haar programma opgenonaen. De wed- striid wordt gespeeld op het sportcom plex in Driehuis, aanvang twee uur. rop at 185 1810 Aan een uitspraak over de ziekenhuis- problematiek in de regio noord-Kenne- merland wilde de wethouder, zolang er van het ministerie geen duidelijker be richten zijn binnengekomen, zich niet wagen. „Voorlopig doen we er”, aldus de wethouder, „het beste aan ons te gedra gen als waren er twee ziekenhuizen”. Wel toonde hij zich bereid de materie binnen het regioberaad volksgezondheid aan de orde te stellen. ‘dagmarlr tong; 231 en kabel 17 kiste: 185 kisten i makreel KW 231 3, KW 21 1700, n 13 15.600. KW B •200, Kif 185 7.000, KW 221 7.400, VI 0, WRil 5 30.000. L: KRUISWEG 45-47 - HAARLEM 023-320244 Hoewel het Rijksinstituut voor Visse rij-onderzoek (RIVO) in IJmuiden, geen direkt onderzoek heeft verricht naar de invloed van een hogere watertempera tuur op vissen, is. men daar wel van mening dat er verband is tussen het te warme water en het wegblijven van de kabeljauw. „Ook stormen zouden daarop invloed kunnen hebben”. „Onderzoek naar de invloed van de temperatuur er voor de tong slecht uit. kelijk. We letten daar overigens minder op dan vroeger het geval was. Het is kerststukjj at. 20.30 ty girl" a li 'weg, jo i 15volwas. 0-17 u. branawee IJMUIDEN kabeljauw is van slag af. Deze vis, die veel voorkomt in het noor delijke gedeelte van de Noordzee, is ruim zes tot acht weken te laat voor de Neder landse kust gekomen. Als een van de oorzaken daarvoor wordt de hoge temperatuur van het zeewater aangewezen. Terwijl de winter voor de deur staat is het op de Noordzee nog niet zover. De warme zomer van dit jaar heeft de temperatuur van het zeewater tot enkele graden boven normaal opgejaagd. Op het land is dit bjj wind van zee te merken: veel regen, mist en weinig nachtvorst. Niet alleen op het land, maar ook onder de zeespiegel wordt er gewacht op lagere temperaturen. HEEMSKERK Het hoofdstuk fi nanciën is voor de burger-lezer stellig niet het boeiendste uit de begrotingsbe handeling, hoewel alles natuurlijk wel om die centen draait. Het feit, dat het college het rode potlood had gehanteerd ten aanzien van een betrekkelijk kleine post als die voor de culturele activitei ten, daagde de raadsleden wel uit om allerlei kleine postjes op de begroting ter discussie te stellen. minder nodig geworden, want de moder ne visser heeft een grotere actieradius dan vroeger. Hij kan op grotere afstand van de haven gaan vissen en met zijn peillood wordt de vis toch wel gevon den”, aldus het RIVO. De temperatuur van het zeewater is voor een aantal vissen van groot belang voor de voortplanting. Zo ziet de hogere temeratuur er voor de tong slecht uit. „Gebleken is in de winter van 1962-1963 aanstellen van een funktionaris die toe zicht houdt op ’t onderhoud van scholen (die zichzelf zou verdienen en dan nog een besparing op zou leveren). dat er een groot gedeelte van de tong is gestorven; er was toen een- kleine tong stand. Door het koelere water werden de vissen trager en gingen later paren. Toch kregen deze vissen een groot aan tal nazaten. Er was toen sprake van een zeer goed tongjaar en er is daarna goed gevangen. Helaas liep het weer teurg door overbevissing”. Op haring heeft de hogere temeratuur van het water geen enkele invloed, zo meent men bij het RIVO. Wei is de ontwikkeling van het mosselzaad door het warme zeewater goed geweest. Dit komt vooral ten goede aan de zeepaling; die zit graag bij het mosselzaad. Een overzicht van de sfeervolle kerstviering voor bejaarden uit Beverwijk, Heemskerk en Velsen-Noord. BEVERWIJK-VELSEN-NOORD. Het cultureel centrum „De Schouw” in Velsen-Noord herbergde maandagavond meer dan driehonderdvijftig bejaarde gasten van de Beverwijkse afdeling van het Leger des Heils, die er het jaarlijkse kerstfeest kwamen vieren. Met het „Ere zij God” werd deze bijeenkomst afgesloten, waarin weer ve len dankbaar gestemd huiswaarts keer den met een eenvoudig kerstgeschenk. Met negen graden is het zeewater momenteel bijna anderhalve graad te warm en laten sommige vissoorten, met name de kabeljauw, het door de hogere temperatuur afweten. „Nu, na de recente stormen, zit er wat meer onder de kust. De temperatuur van het water loopt bij zo’n storm terug en er wordt tevens voedsel losgewoeld van de bodem". Het college bleek niet ongenegen om overname door de gemeente te overwe gen. Wat de muziekschool betreft is dat al aan de orde, omdat er een verzoek daartoe is binnen gekomen. Van de Stichting De Jansheeren lijkt zo’n ver zoek onderweg te zijn. Van uitstel van de raadhuisbouw wilde de wethouder niets weten. „Dat kunnen we ons perso neel niet aandoen”. Met betrekking tot de onderhoudskosten van scholen stelde de heer Vos een gesprek voor tussen de dienst openbare werken en de afdeling onderwijs. Een duidelijk geïrriteerde wethouder Van Herpen, die tijdens zijn beantwoor ding meermalen liet blijken dat niet alleen de nieuwbouw van buurtcentrum De Lichtboei” in het kader van de begrotingsdebatten de belangstelling van 20 l De lof die fractievoorzitter Kroon van de PPR hem met betrekking tot zijn „dynamische” en aan „initiatieven rijke” sociaal beleid had toegezwadid, speelde de wethouder door naar zijn ambtena renkorps aan wie hij, zoals hij dat uitdrukte, „veel erkentelijkheid ver schuldigd is”. Niet eens was de wethou der het met opmerkingen van het radi cale raadslid, dat er bij de administra tieve afhandeling van het baarmoeder- halskankeronderzoek sprake zou zijn van een inbreuk op de privacy. Evenals mevrouw Smulders hadden de wethou der nimmer klachten in die richting bereikt. ■■■- Herpen mee dat hij de twee Heemskerk se artsen in een brief heeft voorgesteld, samen met Velsen tot een soort pooling- systeem te komen. Daarnaast zal ge tracht moeten worden de twee bestaan de vacatures zo snel mogelijk op te vullen. Bij het RIVO heeft men in de afgelo pen jaren overigens een opvallende groeiversnelling ven economisch belang rijke vissen, zoals haring, schol, tong en kabeljauw waargenomen. „Kabeljauw die in februari volgend jaar nog drie jaar meet worden, is nu al zestig tot zeventig centimeter lang. Normaal zou den de vissen.pas tegen het vierde jaar zo’n lengte bereiken”. De oorzaak van de snellere groei van veel beviste soorten is vermoedelijk de overbevissiing. „Er komt meer voedsel voor deze soorten; de Noordzee is trouwens pen van de vruchtbaarste zeeën ter wereld. De min der beviste soorten groeien daarentegen normaal”. Een VVD-suggestie om de contributies van de bibliotheek te verhogen met een gulden ten behoeve van uitbreiding van het boekenbezit vond de heer Vos een zaak die in de eerste plaats met het bibliotheekbestuur zal moeten worden besproken. De PvdA was tegen die ver hoging. Thuis in Washington s ongein) i - P.C 16-jarig gewon) met ee rerd me n linkJ >ethgas: >73; groot e inmiddel 1,92-11,52; -15,25; bot 23-11 iktvis 55- ne kreeft s 110-88, 600-152; 0-66; ka- r drie S!- jauw vijf 8; koolvis 10witte twee M; er 73-72: ■47; schol 1 wijting 32; schat Inzake de raamovereenkomst met Hoogovens deelde de heer Vos mee, dat is overeen gekomen dat de uitbetaling in drie achtereenvolgende jaren zal ge schieden. Expos:, geopend t, Eens was wethouder Van Herpen het met de stelling, dat de jeugdverzorging in Heemskerk recht heeft op een eigen gebouw. Ook hij sprak zich uit voor meer aandacht voor de preventieve jeugdraad verzorging. Wethouder Roozen ging tenslotte nog even in op de aanpassing van openbare gebouwen aan gebruik door gehandicap ten, waarnaar PPR-fractievoorzitter Kroon had geïnformeerd. Hij deelde mee, dat uit een onderzoek gebleken is dat aanpassing van alle gebouwen een investering van circa f 120.000 gaat ver gen. Over een prioriteitstelling wil hij binnenkort de werkgroep woningaanpas sing gehandicapten gaan raadplegen. Nota’s vroeg de PvdA inzake overna me door de gemeente van de muziek school, de stichting zwembad De Water- rakkers en De Jansheeren. In dat kader stelde de heer Wentink (PPR) een vraag over de bezzitsvorming bij die stichtin gen. op een financiële - aangekaart door (PvdA) werd later L30 en ij., ieugd lij dweer jg IJMUIDEN. De raadscommissie van bijstand voor openbare werken en mi lieubeheer vergadert vanavond over be stemmingsplan Sluiswijk. Voor een ge deelte van het bestemmingsplan moet een voorbeieidingsbesluit worden geno men om nieuwbouw en renovatie van bestaande bebouwing mogelijk te maken. Het vcorbereidingsbesluit geldt het midden- en oostleijk deel van bescem- rriinigsplan Sluiswijk. Dat is het gebied, begrensd door gedeelten van Kanaal straat, Kerkstraat. Koningin Wilhelmi- nakade. Keizer Wllhelmstraat. Bloem- straat en de westrijde van De Wetstraat. Voor dat gebied beslaat geen best'-n- 'mtagsplan. Het nemen van een voorbe- reidingsbesluit houdt in dat de g.-msenle verklaart dat ze bezig is met het maken van een bestemmingsplan. Dc:r het ne men van zo’n besluit kunnen ongewenste1 ontwikkelingen worden tegengegaan. had, begroette onder zijn gasten de echt genote van Beverwijks burgemeester mevrouw W. A. C. Hubers-van den Berg. Het feest werd geopend met samen zang en gevolgd door een kerstspel van de jongerengroep geïnspireerd op onge loof en duisternis, oorlog en vrede om daarin tot uitdrukking te brengen dat Christus' licht toch de wereld zal over winnen. Een uitstekend verzorgde broodmaal tijd vond gretig aftrek. Met begeleiding van orgel, gitaar en slagwerk bracht de zangbrigade met tienerkoor het lied „Klokgelui van Betlehem” ten gehore, waarna mevrouw Hubers het Kerstevan gelie las. Een voorgedragen gedicht kreeg een dankbaar applaus. De echtgenote van h^ tenant Schuppers (in dezelfde rang) vertelde een mooi kerstverhaal. Zo werd er vrij uitvoerig gepraat over voorstellen om het aanbieden van rook waren af te schaffen en enveloppen niet meer naar de raadsleden te sturen (be sparing portokosten), zaken die financieel niet zoveel zoden aan de dijk zetten. Omdat te demonstreren bood de heer. H. Boeree de dienstdoende bode een stapeltje enveloppen aan, die misschien nog eens een keertje kunnen worden gebruikt. Deze partij stelde een aantal begro tingswijzigingen voor. Wij noemen het schrappen van het VVV-subsidie, een verhoging van de léges voor bouwver gunningen met zeven procent, het in bouwen van de opbrengst van de zoge noemde raamovereenkomst met- Hoogo vens in dè begroting en ruimte voor het Het aandringen meerjarenplanning de heer Verhoeven onderstreept door de heer Ten Haken (VVD). Wethouder P.Vos wees op het bijstellen van de investeringsnota als instrument. De PvdA zegde steun toe voor de CDA-motie om meer geld van het rijk als extra bijdrage te verwerven. w 'w***’«*»*^x^ T§g Het overleg over de fusie van de kruisverenigingen, waarnaar diverse raadsleden hadden geïnformeerd, zal aldus wethouder Van Herpen worden voortgezet. Knelpunt bij de besprekingen is het al dan niet meelopen van de ge zinszorg. De wethouder vertrouwde er desondanks op. de beraadslagingen voor juli volgend jaar te kunnen afronden. is het RIVO het met de vissers eens, stormen hebben wel dege lijk invloed op de visvangst. „Als het water rustig is krijg je zogenaamd „dik- water” (troebel). In de spanvisserij wordt er dan weinig gevangen”. Span visserij is een vorm van visserij waarbij twee schepen een zakvormig net tussen zich in voortslepen- Door het gebrek aan stormen bleven de vangsten van gul, haring en wijting wat achter, maar nu zitten ze wat beter op de kust”, aldus het RIVO. Het eigen muziekkorps onder leiding van kapelmeester Jac. Stigchel speelde een mooi klinkende mars, waarin een oude kerstmelodie was verwerkt, om voorts alle gezongen kerstliederen te be geleiden. Veel liefs ging uit van de jongste tambourijnband met de met lin ten versierde instrumenten.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7