en toonde haar mooiste bakken Eerste IJmuider antiekbeurs t trekt ruime belangstelling 'ia Openbare Werken maakt globale opzet voor heel Oud-IJmuiden l /paarbank uja/t nadcrland spaarspecialisten sinds 1817 Aantijgingen in emotionele hoorzitting over woningbouw aan Van Houtenlaan Aquariumvereniging ,V eisen’ .Jkööp^é’ 4 JS MA I 5 GEDEPUTEERDE STATEN BESLUITEN WEL LICHT VOOR DE JAARWISSELING rente naar keuze voor 3 of 5 jaar vast. aflossing aangepast aan uw budget. het hypotheekbedrag kan gaan tot 125% van de getaxeerde waarde van uw woning. overbruggingskrediet bij verkoop van uw huidige woning. ’n extra service: wilt u tevoren weten op welke lasten u komt te zitten? Onze computer rekent dit in een wip voor u uit. SLUITINGSTIJDEN GEMEENTELIJKE DIENSTEN Laat u eens deskundig voorlichten en bel even vooreen afspraak. Enkele telefoonnummers: 023 -319201 Hoofdkantoor Afd. Hypotheken 02550-12448 Rayonkantoor IJ mond 072 -22155 Rayonkantoor Alkmaar 02230-13642 Rayonkantoor Den Helder of het kantoor in uw wijk of woonplaats V BBHi Ml WOENSDAG 22 DECEMBER 19 76 4 IJMUIDEN - VELSEN (Van een onzer verslaggevers) w ZORGDRAGER EN VAN MOORST AAN DE TOP LA- Niet echt bezwaar Groot schandaal 5 Reservering gewenst. i - i W VELSEN In de raadscommis sie voor Openbare Werken is bij wethouder J. W. Meijer aangedron gen op een totaal-plan voor heel Oud-IJmuiden. Aan de orde was het nemen van een voorbereidings- besluit voor het middengedeelte van Oud-IJmuiden, waarvoor in volledig overleg met het wijk- comité al eerste schetsen gemaakt zijn. De leden van de raadscommis sie drongen erop aan om eerst een totaal-plan te maken, voordat be paalde gedeelten van Oud-IJmui den bebouwd of gerenoveerd gaan worden. Nieuwjaars barbecue buffet DANSANT muziek wordt verzorgd door: Herman Tei Lissen hammond orgel en piano. Wim Hille drums. W i 'c: „De Uitkijk” De Uitkijk maakt er meer van. HAARLEM/VELSEN De ma nier waarop de hoorzitting, die dinsdagmiddag in het provincie huis werd gehouden, over de wo ningbouw aan de Min. v. Houten laan, is verlopen, zou wanneer de te behandelen zaak minder ernstig was geweest, als kluchtig kunnen worden omschreven. De betrokken partijen, met name ir. P. van Rijn als bezwaar makende en wethou der J. Meijer, schroomden niet el kaar ongezouten de waarheid te zeggen en meer dan dat. „VERTROUWEN WINNEN DOOR VERKOOP VAN AUTHENTIEKE SPULLEN” w A 1 (ADVERTENTIE) WW A P. v. Rijn J. Meijer Ci J Vraag onze folder met bijzonderheden. van Bh G1 7 c-v itaris indse zich het I en irtoe aam tijen Wethouder J. Meijer begon zijn weer woord met te stellen dat het een groot schandaal is dat er in Velsen 2000 wo ningzoekenden zijn. „We beijveren ons ervoor om op alle plaatsen waar dat kan woningen te bauwen. Het is trouwens opvallend dat de meeste reclamanten De initiatiefnemers voor deze beurs, die bij succes twee keer per jaar zal worden gehouden, zijn de heren P. J. IJMUIDEN. De aquariumvereniging ..Velsen” heeft tijdens een ledenavond In het clubgebouw „Aqua-Rama” de uitslag bekend gemaakt van de jaarlijkse huis- keuiing van aquaria. De eerste plaats ging dit jaar naar H. Zorgdrager, die 126.5 punt wist te vergaren. De tweede plaats was voor G. L. van Moorst met 124 punten. Deze beide aquarianen zul len voor de vereniging deelnemen aan de districtskeuring. „jongste” stamt uit grootmoeders tijd, zo vertelt de heer Lubbers. met il in aera- root- plan- m in i dat nden, >prek zie- van Tel. 023-251162 of 260437 Wl) zijn beide kerstdagen gesloten. ning cun- ciële ver- de bare ffen nten ngs- wil mi- in licht land ie le ig et ■n Ie is eer- ech- f op ni - d er in nu de zei ide iet <ig en ere de igd >m. ier Zo liet ing uit handen van verenigingsvoorzitter C. Stapel de beker. Tweede werd P. Stet met 107 punten. Bij de seniorleden was het verschil tussen de vier beste bakken vrij klein. Vorig jaar was het gat tussen de twee eersten, die dit jaar weer de hoogste regionen bereikten, en de daar opvolgende leden beduidend groter. Op de derde plaats kwam nu J. D. Lange- laar met 123,5 punt en vierde werd R. van de Goorberg met 122 punten. Alle vier de prijswinnende seniorleden ont vingen bovendien uit handen van bonds- keurmeester Van de Burg het bondsdi- ploma. De vier andere bakken, die aan de nakeuring door de bondskeurmeester meededen waren van J. C. Verkerk, H. J. Vermey, J. Crielaard en Prins. Voor de voorzitter tot deze samenvat ting kon komen, was er anderhalf uur gediscussieerd. Namens 250 bezwaarden uit Velsen-Zuid zetten mr. N. Koeman uit Amsterdam de juridische problemen uiteen. Naar zijn zeggen is door het nemen van een voorbereidiingsbesluit en het volgen van artikel 19-procedure aan reclamanten de mogelijkheid ontvallen tot bij de Kroon in beroep te gaan. Een normale bestemmingsplan wijziging was volgens hem juister geweest. Ook ken schetste hij het beleid van de gemeente als „gelegenheidsplanologie”. worden. „Als Oud-IJmuiden stukje voor stukje wordt gerealiseerd, krijgen we nooit een totaal overzicht en dat kan ten koste gaan van bepaalde wijkvoorzienin- gen voor het hele gebied, zoals scholen en een eventueel buurthuis”, aldus een van de commissieleden. Directeur H. A. J. Korstee van Open bare Werken deelde de commissieleden mee, dat men bezig is met het werken aan een totale opzet voor heel Oud- IJmuiden, waarin dan ook de aanwezige bebouwing kan worden opgenomen. Wet houder Meijer vertelde de raadsleden dat in het te renoveren gedeelte enkele woningen als proef gerenoveerd zullen worden om een idee te krijgen van de mogelijkheden en de kosten. „Nu is al duidelijk, dat niet alle in het plan opge nomen woningen gerenoveerd kunnen worden”, aldus de wethouder, maar hij had goede hoop, dat er maar weinig met de slopershamer gewerkt hoeft te wor den. Hij maakte echter duidelijk, dat de ontwikkeling van Oud-IJmuiden niet zo De heer H. van de Pieterman, die als provinciaal ambtenaar de zitting leidde, moest aan deze trent van discussiëren een einde maken door te stellen dat het hier een serieuze zaak betrof, namelijk de bouw van 59 woningen aan de Van Houtenlaan. Hij verklaarde dat op korte termijn een advies naar Gedeputeerde Staten zou gaan, die mogelijk nog voor de jaarwisseling een beslissing zullen nemen. Met name werd opgemerkt, dat het voor het invullen van het middengedeel te van het gebied van groot belang is of er in andere gedeelten gerenoveerd kan worden, of dat er daar gesloopt moet In „het derde bedrijf van de klucht” liet de heer Van Rijn zich ontvallen dat hij het eigenlijk niet zo erg vindt tegen nieuw te bouwen woningen aah te kij ken maar wel tegen de woningen die de stichting wil neerzetten”. Hierop rea geerde de heer Van Pieterman met: „Ik ben blij dat ik deze derde termijn heb toegestaan want nu begrijp ik dat U alleen bezwaar heeft tegen het type woningen die niet in de wijk zouden passen”. A.an de hand van dia’s, gemaakt door W. de Willegen en G. Geldermans wer den de bakken van d e verschillende leden besproken door de beide bestuurs leden. die ook de voorkeuring hadden verricht. Bondskeurmeester Van de Burg uit Alkmaar had de acht beste bakken van de leden en de twee beste bakken van de jeugdleden herkeurd. De ze tien bakken werden door hem vrij uitgebreid besproken, waarbij menige kri tische kanttekening werd gemaakt. Door de getoonde dia’s konden de leden zich een goed beeld vormen van deze bakken. Bij de jeugdleden werd P. H. Groene- veld met 112 punten eerste. Hij ontving Open huis Discotheek. De New Jersey Discotheek te Santpoort houdt tweede kerstdag open huis in het Jeugd- gebouw aan de Dinkgrevelaan te Sant- poort-Noord, aanvang 11.30 uur. Jong en oud is welkom. ■iff zs. VELSEN. In verband met het kerstfeest zal het publiek op het stad huis. bij de gemeentelijke diensten en bedrijver) en bij de openbare bibliothe ken vrijdag 24 december na 15.30 uur niet meer terecht kunnen. Op vrijdag 31 december zullen de openbare bibliotheken de gehele dag ge sloten zijn, terwijl het stadhuis en de gemeentelijke diensten en bedrijven al leen ’s middags gesloten zullen zijn. Het stadhuis is opnieuw voor hét pu bliek geopend maandag 3 januari vanaf 10 uur ’s morgens. Voor de andere bu reaux en de bibliotheken gelden 3 janu ari weer de normale openingstijden. I Wanneer de IJmuider antiekbeurs door voldoende belangstelling traditie kan worden, willen de organisatoren een vaste ruimte zoeken om de beurs in te houden. Vandaag en morgen nog is de beurs geopend van twee tot ’s avonds negen uur. Open Venster. Het Open Venster van Santpoort-Zuid organiseert woens dag 22 december een kerstfeest in de Duinpan. De bijeenkomst begint om twee uur. snel kan gaan. Mede omdat alles doorge sproken wordt met het wijkcomite en ook dat vergt enige tijd. Het bouwen van een openbaar toilet voor het postkantoor in IJmuiden gaat waarschijnlijk niet door. Wethouder Meijer deelde mee, dat het altijd de bedoeling is geweest dit toilet te versie ren met een boekenstalletje en een bloe- menstalletje om zo de kosten, die voor de bouw gemaakt worden via verhuur van deze verkooppunten terug te verdie nen. „Het probleem is nu, dat er geen enkele belangstelling blijkt te bestaan bij exploitanten om op dat punt boeken of bloemen te verkopen in de door de gemeente aangeboden kiosken. Boven dien zijn ook de schoonmaakkosten van de toiletten niet in de exploitatie verre kend, zodat het toilet voor de gemeente wel eens een schip van bijleg zou kunnen worden. Daarom wil het college het hele plannetje maar laten vallen”, aldus de wthouder. Een van de commis sieleden vond dat een openbaar toilet toch in de behoeften zou voorzien. niet uit de Minister van Houtenlaan komen. Iemand die een beetje sociaal bewogen is legt het accent op de wo ningbouw. Ik kan mij goed herinneren dat de heer Van Rijn in zijn functie als raadslid en in het kader van zijn evan gelische politiek steeds geprobeerd heeft de woningbouw aan de Minister van Houtenlaan tegen te gaan. Toen woonde hij er overigens al”. der Horst ('t Winkeltje) uit Castri- cum. L. van Noord (Antiek „112”) uit Heemskerk en G. Lubbers (’t Schipper tje) uit IJmuiden. Hoewel de heer Lub- Hypotheek vanaf In de Bronsstraat in IJmuiden wordt tot en met morgen een antiekbeurs gehou den. Intiatiefnemers hiertoe zijn drie antiquairs uit Kennemerland, die met deze beurs het vertrouwen van het pu bliek willen winnen. bers zei geen concrete verwachtingen te hebben over het aantal bezoekers, was hij dinsdagmiddag een uurtje na de opening optimistisch gestemd. Hij ver wacht dat deze als experiment opgezette beurs wel vervolg zal krijgen. Op de beurs staan antiquairs uit Bloe- mendaal, Santpoort, Amsterdam, Haar lem, Ter Aar, IJmuiden en Heemskerk. Klokken, kasten, poppen, sieraden, pren ten, glaswerk, koper, kortom de aange boden waar biedt voor iedere belangstel lende wat. Al is niet alles, antiek, het De heer Van Rijn, voormalig gemeen teraadslid. zorgde namens d e bezwaar den voor de, zoals hij het zelf om schreef, „couleur locale”. „Drie jaar ge leden verklaarde de toenmalige wethou der nog dat er een plantsoentje zou worden aangelegd”, aldus de heer Van Rijn. „De voorzitter van de Stichting Eigen Woningbezit snapt er ook niets van, de pers voert een hetze en het gemeentebestuur doet kwalificaties als „Die kapitalisten uit Velsen-Zuid” en „Ze lopen maar naar de Mokerhei”. Op die manier was er natuurlijk geen ge sprek mogeMjk en hebben we een juri disch adviseur in de arm genomen.” VELSEN. Dinsdagmiddag is de eer ste IJmuider antiekbeurs geopend. In een fabriekshal aan de Bronsstraat in IJmuiden hebben twintig antiquairs uit heel Kennemerland hun stands opge bouwd en hun waren tentoongesteld. Deze driedaagse beurs, die tot en met morgen duurt, is het initiatief van drie handelaren uit deze omgeving. Eu i doe.’ is het publiek vertrouwen te geven om op beurzen te kopen. Zij garanderen de. al het te koop aangebodene anthentieke spullen zijn en geen namaak antiek. A L SS Op deze toch niet malse aantijging reageerde de heer Van Rijn met: „Daar krijg je antwoord op, vriend” en even later „Je komt maar eens een borrel drinken, dan praten we het wel uit. Twee borrels mag je ook drinken al zul je daar wel niet genoeg aan hebben. Wethouder Meijer had zich intussen voldoende opgewonden om een gloedvol slotbetoog te houden. Nooit, is het goed” barstte hij los. Alles wat ik probeer wordt teniet gedaan. Ik lijk wel een grutterswinkelier die denkt drie erw ten aan de man te kunnen brengen maar die ziet dat het er maar een wordt. De ene hoeven ze niet vanwege de kleur de andere is te groot en ga zo maar door. In Santpoort zijn er anti- comité’s tegen de komst van een flat en in Velsen-Zuid is er weer wat anders. Het verschil zit hem trouwens alleen in woorden. Wij willen in de Minister van Houtenlaan „woningen” bouwen terwijl er al „kasten” staan. Nou ik kan U wel zeggen dat er fatsoenlijke woningen ko men waarin fatsoenlijke mensen zullen wonen.” Inmiddels wend ook de heer R. van Bodegraven onder vuur genomen die of als secretaris van de Stichting Eigen Woningbezit of als chef afdeling Volks huisvesting en Woningbouw, krasse uit spraken heeft gedaan over de trage af handeling van deze kwestie door G.S. en de inhoud van de bezwaren. Een van de bezwaarden, eiste dat Van Bodegraven toe zou geven dat hij die uitspraken als ambtenaar had gedaan hetgeen hem door de wethouder weer verboden werd. „Ik heb als secretaris van de stichting gesproken”, verklaarde de heer Van Bo degraven. „Daar hoef Ik echt geen toe stemming voor te hebben van de voorzit ter van de stichting die in de Minister van Houtenlaan woont en tegen de bouwplannen 'is. Ik heb de mening van de stichting vertolkt”

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5