Malick deze week in filmhuis Toneelvereniging „Het Voetlicht” met kerstspel voor bejaarden Sfeervol kerstconcert in Regina Caelikerk Pastunette Lovable* deRUIJTER Wiêf m mode Vraag of steun aan motie Beverwijk verstandig is „Badlands” van Terrence fÖPJICENl kuipers Haringvangst op Noordzee week verboden Peuterspeelklas Santpoort-Zuid I i Man gewond bij Hoogovens V banketbakkerij j.p.hazenberg Jriii ni/lil **'4 Ontdek hoe feestelijk uw ker.st diner kan xijn. k I. Woningbouw in IJmond noodzaak, maar... I Vier bloedproeven dinsdagavond s •o cv BRUNCHEN” in Hestaurant Cfjakt „®e ®i(fnt)oom” w 9 WOENSDAG 2 2 DECEMBER 19 7 6 IJMOND 8 Onze Omelette. Sibeneime gchuim i 4 f „SCÈNES UIT HET SOLDATENLEVEN” ALS VOORFILM ..ONTHEEMDEN” VAN BEN HEUER Vrijdag 24 dec. om 5 uur gesloten W .*1 RESERVEREN. - voor de bewoners van bejaarden tehuizen gereserveerd, waarbij dins dagavond „Huis Tér Hagen” aan de Lodewijk van Deyssellaan in Drie huis aan de beurt is geweest. Uw foundation specialist is ook ’s avonds geopend van 7 tot 9 uur Wij wensen u prettigs Kerstdagen J| Het diner voor beide kerstdagen is volgeboekt. Planetenweg 26-28 IJmuiden Tel. 02550-11888 w Onbeperkt eten en proeven van een soepje, warme gerechten, koude gerechten en desserts in en uit onze open Zwitserse boerderij-keuken. Prijs inclusief een kopje koffie vooraf f 18,- per couvert, voor ■kinderen tot 15 jaar f 1,- voor ieder jaar dat zij oud zijn. Ook voor eerste en tweede kerstdag en nieuwjaarsdag, kunt u voor de Brunch DRIEHUIS. Het is nog maar enkele jaren geleden dat ook in de IJmond talrijke verenigingen en kerkgenootschappen de sfeer van de Adventstijd voor hun leden met de opvoering van een kerstspel tracht ten té verhogen, waarbij toen voor al M. Nijhoffs „De ster van Bethle hem” goed in de markt lag. Ik kan me nog goed herinneren hiervan soms vier maal per week beroeps halve een voorstelling in een kerk of verenigingsgebouw te hebben bekeken. Van deze rage is inmiddels weinig overgebleven en voor zover bekend is thans „Het Voetlicht” de enige toneelvereniging geweest, waar men dit jaar een kerstspel in studie heeft genomen. De opvoerin gen daarvan zijn echter uitsluitend Lange Nieuwrftraat 439 IJmuiden. Telefoon. 02550-16479 ZIJLSTRAAT 971 TEL 310181 HAARLEM j Bereid, van luchtig roomijs en ton gerij jte. abrikoten.Bekleed.met een dun laagje dike Alge floten met een luchtige, schuim en geflambeerd, in. de. oven Dete wordt geleverd, m eenke.rgtmotiel en metrhumvan80% kk.,Zodat u cLit nagerecht invuur en vlam op taf el kunt Zetten (ADVERTENTIE) Bejaarden genoten van muzikaal kerstprogramma <-■ X 4 en Meijer Wethouder betoogde dat (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ■yvHWC'' 4 s (ADVERTENTIE) ‘Z"3 i 'y x* I KEES MAAS «4® De voorstellingen worden op woensdag en donderdag gegeven in Filmhuis Vel- sen aan de Kanaalstraat in IJmuiden en op zondag in het Alpha Filmhuis aan de Moensstraat in Beverwijk. Alle voorstel lingen beginnen om half negen. Het enige heldhaftige dat Malick toe stond was een hoofdrolspeler die gelijke nis vertoond met James Dean. De recreatiezaal van „Huis ter Hagen” tijdens het optreden van „Het Voetlicht" Deze gezellige gemoedelijke combinatie van ontbijt en lunch verzorgen wij zon dags vanaf 11 uur 's morgens tot 14.30 uur. igs r y VELSEN-NOORD. Dinsdagmorgen is bij Hoogovens een 45-jarige man ge wond geraakt bij schoonmaakwerkzaam- heden in de zeverij van kooksfabriek 1. De man gleed uit en brak het bekken. Hij is opgenomen in het Rode-Kruis- Ziekenhuis. dn Beverwijk. t'Jfj DEN HAAG. Vanaf de Kerst is de haringvangst door Nederlandse vissers verboden. Het verbod, dat minister Van der Stee heeft opgelegd, is uitgevaardigd, omdat het aan ons land töegewezen quotum van 13.400 ton uit deze vangst- gebieden, is aangevoerd. Feitelijk is het verbod een formaliteit, omdat praktisch alle vissers de haringjacht vroegtijdig hebben beëindigd wegens de slechte re sultaten en omdat de meeste vissers toch tussen Kerst en Oud- en nieuw binnen zullen blijven. Door de discussie was W.N.Koop- man van het CDA wel tot twijfelen gebracht en hij vroeg de wethouder daarom de motie opnieuw in B. en W. aan de orde te stellen. Wethouder Meijer kon dit zonder meer toezeg gen. De motie zal nu in de eerstvol gende raadsvergadering aan de orde komen, vergezeld van een advies van B. en W. Door de uitstekende organisatie had spoedig ieder zijn of haar plaats in de fraai versierde zaal met grote kerst bomen ingenomen om met het bekende kerstlied ..komt allen tezamen” de avond gezamenlijk te openen waarna luitenant H Bolhoeve een kort woord van welkom sprak. Direct daarna werd een voortref- BEVERWIJK Het Kerstconcert van de Hoogoven Harmonie in de Regina Ca- dikerk is ook ditmaal een sfeervol ge beuren geworden. Na het openingswoord van mr. Singer werd begonnen met sa menzang. waarna de Hoogovenharmonie na een weifelend begin in „Lobet den Hernn” van Boekel spoedig op een hoog peil ging musiceren. VELSEN-NOORD Aangevoerd met een zevental autobussen, het busje van de OL.I.G. voor de gehandicapten en een aantal particuliere auto’s hebben onge veer vierhonderd bejaarden uit de ge meente Velsen ten zuiden van het Noordzeekanaal dinsdagavond in cultu reel centrum „De Schouw” in Velsen- Noord hun jaarlijkse kerstfeestviering van de IJmuider afdeling van het Leger des Heils weer kunnen meebeleven. vlucht. Zonder veel drukte worden meer mensen gedood. Kit geeft de vlucht echter op als Holly hem in de steek laat. Hij laat zich oppakken. Dit alles onder muziek van Erik Satie, Carl Orff en George Tipton. Regisseur Malick. die ondermeer het scenario schreef voor „Drive, he said” en „Pocket Money”, heeft met „Badlands” geen thriller of romantische film willen maken. De jongen is geen held of strij der tegen onrecht, maar een psychopaat die in het wilde weg moordt. SANTPOORT. Het schoolbestuur van Kennemervreugd, de kleuterschool in Santpoort-Zuid, heeft besloten een peuterspeelklas in te stellen. Wüstelaan 75 Santpoort telefoon 023-372226 - w VELSEN Vier automobilisten zijn dinsdagavond of nacht door de Velser politie aangehouden en meegenomen voor een bloedproef omdat bij alle vier een promilage van boven de 0.8 werd geconstateerd. De aangehouden automobilisten waren een 46-jarige Haarlemmer, een 27-jarige Velsenaar, een 24-jarige IJmuidenaar en een 27-jarige Beverwijker. met de houtblazers. In de climax weerden de koperblazers zich tot het uiterste, zodat een grote stuwing ontstond. Tech werd steeds volop aan dacht besteed aan de nuancering en het even terugnemen van het tempo, zodat het werk een sterke totaalindruk maak te Veel variatie werd geboden in de Gos pel Rapsodie van Pi Scheffer, een werk, waarin alle groepen van het or kest konden schitteren, maar tuba’s en bassen wel speciaal mogen worden ver meld. Fraai was de orkestklank ock in Bizet’s Agnus Dei. In het Menuet kreeg solofluittist Polman alle gelegenheid tot schitteren. Vooral bij de herhaling van het thema was hij goed op dreef. Helaas klopte het samenspel met de saxofonist bij de reprise aanvankelijk niet geheel. Twee koren werkten aan de manifes tatie mee. „Zang en Vriendschap” onder IN-t E «NATIONAL leiding van Bert Kransberg kwam bij zonder goed voor de dag Opvallend was de grote homogeniteit en de discipline, die tot uiting kwam in de zorgvuldige inzet.ten. Kransberg, die met stok diri geert, weet met sobere gebaren toch veel nuancering te bereiken en steeds een goed overzicht te bewaren. Dit kwam goed tot uiting in het Exultate Deo van Scarlatti, waar het fugatische karakter een koor voor grote problemen stelt. Zang en Vriendschap wist niet alleen alle obstakels te overwinnen, maar ook steeds een goed klankgemiddelde te be- houdeij. Eigenlijk was het jammer dat dit koor na een prachtig kerstlied van Gevaert het Hallelujahkoor uitvoerde, want het koor klonk hier duidelijk min der fraai en aan het slot speelden de hoge noten de sopranen weer net zo parten als enige weken geleden in de Slof. De pianobegeleiding kon het koor hier weinig steun bieden.. Animo werd geleid door Piet de Reu ver, een dirigent, die geen stok gebruikt, maar er dan ook vaak moeilijk in slaagt tot gelijke inzetten te komen- Na de plezierige verrassing op de Zangersdag in de Nieuwe Slof met Zanglust kwam hij nu met een programma voor de dag, dat duidelijk onder dat van Zang en Vriendschap lag. Er was weinig homoge niteit in de koorklank en als het tech nisch klopte was het allemaal wat te vlak. Maar toch: een zeer geslaagd kerstconcert. VELSEN. Filmhuis Velsen en Film huis Alpha in Beverwijk hebben deze week de Amerikaanse film „Badlands” op het programma staan. Een film uit 1973 waarvoor Terrence Malick het script schreef, de productie verzorgde en tevens de regie voerde en waarin Martin Sheen (die ondermeer speelde in „Catch 22”) als de psychopatische Kit Carru thers de hoofdrol speelt. Als voorfilm wordt deze week een aflevering van het Amsterdams stadsjournaal vertoond „Scènes uit het soldatenleven”. „Badlands” is het verhaal van de jon ge vuilnisman Kit, die als 25-jarige ver liefd wordt op het tien jaar jongere meibje Holly. Haar vader is tegen de verhouding en dreigt de politie in te schakelen. Wanneer de twee de stad willen verlaten. Kit schiet de man dood en het duo vertrekt om ergens in een eigen gebouwd huis een paar vreedzame nieuw moordt, moeten ze weer op de i ALDUS WERD hier in de recreatie zaal Ben Heuers kerstspel „Ontheemden” gespeeld, bij welke opvoering het duide lijk een gelegenheidsstuk is gebleken. De handeling is gesitueerd in een vluchte lingenkamp, „ergens in het oosten van Europa”, waar de nogal ongevoelige ad ministrateur alleen maar droomt van een reis naar Californië. Op de avond voor kerstmis meldt zich hier een jon ge moeder, op zoek naar haar verdwe nen kind en het ziet er niet naar uit dat haar speurtocht ooit met succes zal wor den beloond. Bij het opzetten van de kerstboom en de inrichting van het daarbij behorende stalletje wordt de wanhopige moeder door een vriendelijke dorpsbewoner bij wijze van troost het kleine Kerstkind in handen gelegd, met de bedoeling het verlies van haar zoon hiermee lichter te maken. Het korte spel wordt daarop met kerstliederen besloten. EEN PASSEND gegeven dus voor deze tijd, waarbij de goede bedoelingen ech ter voor lief moeten worden genomen, want het spel is alles behalve sterk geschreven. Opvallend en dikwijls zelfs storend is bijvoorbeeld de mooie „boe kentaal”, welke deze eenvoudige dorps bewoners door de schrijver in de mond wordt gelegd. Maar onder regie van Jack Gorter werd door allen toch met een zekere bezieling en overtuiging ge speeld, zodat de bejaarde bewoners de handeling met aandacht hebben beke ken. Vandaar dat „Het Voetlicht” na afloop een dankbaar en welgemeend „Tot ziens!” werd toegevoegd. JAN VAN DAM. VELSEN Het verzoek om adhe sie aan een motie van de Beverwijkse gemeenteraad voor G.S. over het mo gelijk maken van woningbouw in de Velserbroekpolder en ten oosten van Rijksweg 9 bij Beverwijk (de Wijker- broekpolder), is bij een deel van de commissieleden van openbare wer ken verkeerd gevallen. Wethouder J.W. Meijer deelde mee. dat het Col lege de motie wil ondersteunen, maar met name A.Schiltmeijer van de PvdA zag hierin grote bezwaren. Het ligt in de bedoeling de peuter speelklas. die in de ruimten van Kenne mervreugd zal worden ondergebracht, op 1 februari van start te laten gaan. Er wordt gedacht aan t wee groepen die ieder tweemaal per week bijeen zullen komen. Reeds nu kunnen ouders voor nadere inlichtingen contact opnemen met mevr. I. v. d. Kop, telefoon 023-376710 en de heer R. J. Wierda, telefoon 023-374606. Velsen altijd steun van de IJmond gemeenten heeft gehad bij haar stre ven om te komen tot woningbouw in de Velserbroekpolder. Het leek hem niet taktisch óm nu Beverwijk in deze motie, die wees op de grote woningnood in de IJmondgemeenten, niet te volgen. CDA-er A.Roosendaal pleitte ook voor een gezamenlijk op treden van de hele IJmond in deze problematiek. Schiltmeijer ging hier meteen op in en zei, dat gedepu teerde Van der Knoop altijd tegen woningbouw in de IJmond is geweest omdat als het begin er eenmaal is, er steeds meer gevraagd zal gaan wor den. „Deze motie van Beverwijk geeft hem een wapen in de hand om te zeggen: zie je nu wel, ze willen niet alleen de Velserbroekpolder, maar ook de Wijkerbroekpolder aldus de PvdAer. Het bezwaar van een aantal com missieleden richtte zich alleen tegen de koppeling van de bouw in de Velserbroekpolder bij Santpoort en de bouw in de Wijkerbroekpolder bij Beverwijk. „De Velserbroekpolder vormt een klein afgesloten gebied, waar geen verdere uitbreiding van de woningbouw mogelijk is. Het gebied ten oosten van de Rijksweg 9 ligt echter een hele grote polder open voor woningbouw”, aldus de heer Schiltmeijer, die daarmee betoogde, dat het voor G.S. een wezenlijk ande re beslissing is om te kiezen voor woningbouw in de Velserbroekpolder of in de Wijkerbroekpolder. In „Hymn to the Great Spirit” van Ball waren de klankverhoudingen nog niet ideaal, maar dit verbeterde later sterk. In „Hymne a la Musique” van Lancen werd fraai gemusiceerd mooi werk van felijke broodmaal geserveerd. Luitenant Bolhoeve begroette vervolgens wethou der Th. C. Witte als vertegenwoordigér van het college van Burgemeester en Wethouders van Velsen, de heer en me vrouw P. V. Pilz, hoofd personeelsdienst Van Gelder Papier en de heer S. Heins van het Sociaal Adviesbureau. „Zonder de geboorte van Christus zou er vol gens luitenant Bolhoeve, geen Kerstmis van het Leger des Heils zijn”. Er was een uitgebreide organisatie voor nodig om dit feest te realiseren en het met elkaar te kunnen beleven I Wethouder Witte had in het Velsens college van B. en W., direct positief gereageerd op het verzoek om dit feest bij te wonen „Kerstmis is er", volgens de heer Witte, „om rust en vrede te geven m een duistere wereld waarvan men toch wel iets in het hart meeneemt om dit ook te kunnen uitdragen”. Namens burgemeester en wethouders wenste hij allen een gezegend kerstfeest en een goede jaarwisseling. Een uitgebreid programma vond ruime weerklank bij de vele gasten die vooral getroffen werden door het kerstspel van de kleutergroep, „wat de kaarsjes zeg gen”. Luitenante Bolhoeve-Floor las het Kerstevangelie waarna zangbrigade en de kinderen met een tambourijnmars voor de pauze een warm onthaal von den. Voortreffelijke muziek en zang van de gitaar band, alles geïnspireerd op het kerstgebeuren werd aandachtig beluis terd evenals het optreden van het tie nerkoor en van de tambourijnbrigade. Het kerstspel „Aan Uw Kribbe” van de ouderengrbep verplaatste de gasten naar Betlehem. Kerstgedachten werden nog uitge sproken door luitenant Bolhoeve waarna het gezamenlijk gezongen „Ere zij God” de avond afsloot met begeleiding van het eigen muziekkorps, dat ook alle samenzang ondersteunde.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9