Nerts jas bij Agenda kerkdienst gestolen Vangsthoeveelheden tong en schol ongewijzigd PROVINCIES GAAN STRENGER OPTREDEN TEGEN WOONBOTEN amro bank S) 81/2% 0/2/o Sfeervol kerstconcert van „Soli// O ki D Drijvende tweede huisje vaak schadelijk voor natuur Fout in kerstpuzzel OLIEBOLLENRIT A.V. HAARLEM Vier jongens braken tien caravans open MA fi IJMOND 10 71 Velsen Beverwijk Heemskerk In en om Haarlem (Van onze streekredactie) Informeer bij een van onze 824 kantoren 365 Sk< tot Als 2 u die En nie zei De Amro vaste looptijdrekeningen. Bij deze methode spreekt u met de Amro Bank af hoelang u het gestorte bedrag wilt vastzetten. Minimaal is dat 2 jaar. Maximaal 6 jaar. Hoe lan gere tijd vast, hoe hoger de rente. De minimum storting is f 100,-. De rentevergoeding staat ge durende de hele looptijd van de storting gegarandeerd vast. De rente wordt jaarlijks uitgekeerd en kan vrij worden opgenomen. De rentepercentages: 2 jaar is 6V2 3 jaar:71/4%, 4 jaar: 8%, 5 jaar: 81/4 I I De Amro Spaarbiljetten. Spaarbiljetten zijn waardepapieren met een vaste looptijd, die in 2 of 5 jaar aangroeien tot f1.000,- of f10.000,-. Het aankoopbedrag is af hankelijk van de looptijd en het bijbehorende rentepercentage.De rentebetaling in één bedrag aan het einde van de looptijd kan fiscaal gunstig zijn. Nog een voordeel: de Spaarbiljetten staan niet op naam. U kunt ze dus eventueel cadeau doen. De rentepercentages zijn met een looptijd van 2 jaar-, 6%%, en met een looptijd van 5 jaar. I Velsen-Noord HAARLEM De provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht willen een einde maken aan de ongebreidelde groei van de vloot woonschepen. Samen hebben ze een verordening ontworpen die hen de middelen geeft om op te treden tegen het ongewenst afme ren en bouwen van woonboten. De huidige provinciale verordeningen bieden daar onvoldoende mogelijk heden toe. Wijk aan Zee Castricum L.' en „Max 1977 mo- brandweer „Max uur: a. Markt) Ia »7R” nemen (ADVERTENTIE) Hoge rente! andere wijze schepen a an Internationaal 20.15 en 21.30 u.:„Het 18 j. Al Da; Wa ied snt bet Ten aanzien van de verdeling heeft minister Van der Stee bepaald dat voor de bevissing en aanvoer van de quota voor de Ierse zee geen contingenten per schip zullen worden vastgesteld. Nadat zal zijn gebleken dat onze vissers de aldaar toegestane hoeveelheden hebben gevangen, zal de visserij op, platvis in de Ierse Zee worden verboden. In de opgave van de grote doorloop- puzzel in de krant van vrijdag 24 de cember is een regeltje weggevallen. Voor de puzzelaars laten wij hier de complete omschrijving voor 41 horizontaal volgen: Indonesische inhoudsmaat - jongens naam - partij in rechtsgeding - ver» - bedekte spot - waagstuk - aansporing - zuidvrucht - oud beroep - sporendragen- de planten. Van de hoeveelheden tong en schol die onze vissers maximaal in de Noord zee mogen vangen, is 200 ton tong en 600 ton schol gereserveerd voor bijvang sten en correcties op de verdeling. Voor de resterende 9.000 ton tong en 35.000 ton schol is een verdeling per schip uitgewerkt, die globaal genomen voor de helft berust op de aanvoer in voorgaan de jaren en vcor de andere 50 percent gekoppeld is aan het motorvermogen. De directeur der visserijen zal de betrokken ondernemers per vaartuig meedelen wel ke de voor dat schip vastgestelde contin genten tong en schol zijn, onder vermel ding van de berekeningswijze. Bezwaren hiertegen kunnen binnen 30 dagen wor den ingediend. op tong en s chol uitoefenen. Wanneer deze schepen zich in de kustzee bevin den, worden zij geacht de visserij op tong en schol uit te oefenen tenzij hun trawlnetten (boomkor of andere netten, geschikt voor het vangen van platvis) zodanig zijn gesjord en gestuwd, dat onmiddellijk gebruik daarvan niet nodig is. Het Kerstconcert, dat de muziekvereniging „Soli’’ in haar muziekcentrum heeft gegeven op tweede kerstdag, had niet over belangsteling te klagen. De ruime zaal van het gebouwtje was geheel gevuld, toen om over enen het concert van start ging. Het muzikaal kerstgebeuren werd geopend door het Jeugd-orkest van Soli dat na zeventien jaar weer in de open baarheid trad, natuurlijk wel met andere leden. Onder leiding van dirigent W. van der Geest maakte het jeugdorkest een DIVERSEN DINSDAG 28 DECEMBER Openbare bibliotheetheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 19-21.30 u. De lengte van de rit is ongeveer 40 kilometer. De start vindt plaats vanaf 20 uur in de kantine van het Van der Aartsportpark in Haarlem-Noord. Daar kan ook vanaf kwart over zeven worden ingeschreven. Tijdens de rit zullen aan de deelnemende equipes oliebollen wor den verstrekt. Bij een inbraak tijdens het weekeinde in het Schalkererf aan de Bernadotte- laan is een bedrag van 750 gulden gesto len. Onbekenden kwamen via een regen pijp op het dak waar een ruit werd ingeslagen. Bij het openbreken van ver schillende kantoortjes werd schade aan gericht. Zes parkeermeters op de Ceylonpoort zijn in het kerstweekeinde opengebro ken. Het geld is verdwenen en de schade bedraagt enige honderden guldens. De directeur der visserijen kan een ondernemer die meer dan een schip in exploitatie heeft - na e en s chrifteiijk verzoek - toestaan het totaal van de aan zijn vaartuigen toegekende contingenten tong en schol op andere wijze dan vastgesteld met zijn schepen a an te voeren. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- land (het dagelijks bestuur van de pro vincie) hebben het onwerp voor de nieu we verordening nog niet aan Provinciale Staten aangeboden. Ze wachten daarmee omdat er nog begeleidende maatregelen in de maak zijn. Het gaat daarbij vooral om het aan wij zen van dwanghavens waar arken van overtreders kunnen worden afgemeerd. HAARLEM. De Autosportvereni- ging Haarlem houdt donderdag 30 de cember de traditionele oliebollenrit. De rit is uitgezet op basis van een eenvou dige routebeschrijving door Connie Der- ogée en Jos Mathot. Er kan worden ingeschreven in drie klassen: A-klasse (geroutineerden), B-klasse (meer ervaren rijders) en C-klasse (onervaren rijders). DEN HAAG - Minister mr. A. van der Stee (Landbouw en Visserij) heeft de maximale hoeveelheden tong en schol, die de Nederlandse vissers in gen vangen, ongewijzigd vastgesteld. Dit betekent dat zij komend jaar 9.200 ton tong en 35.600 ton schol mogen aanvoe ren uit de Noordzee en 240 ton tong en 20 ton schol uit de Ierse zee. Vissers vaartuigen groter dan 50 brt of met een vermogen van meer dan 300 pk mogen in de kustzee (12 mijl) geen trawlvisserij De drie provincies hebben allang een grote aantrekkingskracht op woonboot- bewoners. Samen herbergen ze ongeveer tweederde deel van de totale Neder landse woonschepenvloot, die uit tien duizend drijvende huisjes bestaat. In steeds grotere mate worden natuur en landschap door de schepen ontsierd en aangetast. Het probleem is ontstaan na de Twee- muzikale reis door de wereld in het n ummer Around the world. Het jongerenkoor „Driehuis” liet vervolgens het lied van de pottenbakker horen, waarna de Soli-harmonie het weer overnam met de symphonie sur les noëls. Ook het pu bliek deed aan de uitvoering mee met samenzang en het kerstconcert werd een afwisseling van muzikaal optreden van de Soli-harmonie, het jongerenkoor „Driehuis” en samenzang. De middag werd besloten met liet „ere zij God”. instruktiebad: Dinsdag 9.00-9.30 uur Zwem men a.s. Moeders. Zwemmen in de Kerstvakantie: voor slechts 50 cent: Velserbad dinsdag 10.30 tot 12.00 13.30 tot 15.00 uur; Instruktiebad: 9.45 tot 11.30 uur en 13.15 tot 14.30 uur. sche, archeologische en andere bijzonde re waarden. Hierin ligt het voornaamste verschil met de huidige verordeningen: die bieden alleen de mogelijkhe d om op te treden wanneer er sprake is van ontsiering van het landschap, een puur visueel criterium. De provinciebestuur ders vinden echter dat een wocnboo:, ook al is hij vanaf de openbare weg niet te zien, een verstoring van de levende natuur kan veroorzaken. Dit kan leiden tot een verarming van het dierlijk en plantaardig leven in de omgeving van die woonschepen. Een ander nieuw wapen voor de pro vincie is de bepaling van het begrip woonschip. Niet alleen de speciale woon arken worden daaronder verstaan, maar nu ook omgebouwde binnenschepen en andere verhikels en bovendien woon schepen die in aanbouw zijn. Al in 1970 hebben de drie provinciebesturen aan de minister van CRM gevraagd om derae- lijke bepalingen op te nemen in een nieuwe woonschepenwet. Ze verwachten dat het nog geruime tijd zal duren voor die wettelijke regeling er is. Om die periode te overbruggen is de gezamenlij ke verordening ontworpen. In eerst instantie is de veroïdening bedoeld om uitbreiding van het woonbo tenbestand tegen te gaan, niet om het uit te dunnen. De mensen die op grond van de huidige regelingen ’n vergunning hebben hoeven dan ook niet bang te zijn dat ze die plotseling kwijtraken. MAANDAG 27 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19-21 u. DINSDAG 28 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. 14.30-17.30 u. HAARLEM - Een nertsjas van 2000 gulden is vrijdagavond gestolen uit de garderobe van het Goede Herdercentrum aan de Laan van Angers. De diefstal is gepleegd terwijl de eigenaresse, een 32 - jarige Haarlemse, de kerkdienst bij woonde. Voor vaartuigen die op of na 1 janua ri 1977 voor het eerst in het centraal visserij-register zijn ingeschreven en niet dienen ter vervanging, zullen de contingenten ttong en schol voor 1977 worden vastgesteld op resp. 500 kg en 2.000 kg. Schepen, die in de kustzee een andere visserij dan die op platvis beoe fenen, mogen per visreis ten hoogste 10 percent van het totale vangstgewicht aan (bijgevangen) tong en schol aanvoe ren. Aanvoeren van tong en schol die nen te geschieden met het schip waar mee de vangst heeft plaatsgevonden en zijn slechts toegestaan in de volgende Nederlandse havens: Breskens, Vlissin- gen, Colijnsplaat, Stellendam, Scheven- ingen, IJmuiden, Den Helder, Den Oever, Harlingen, Lauwersoog, Delftzijl, Ter- munterzijl en Urk. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat, 20 Havelaar”. BIOSCOPEN City, Maandag en dinsdag 20 uur: Ha velaar’’ TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend dagelijks van 10-12 en 14-17 uur, ’s maandags gesloten- Pieter Vermeujenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30-12 en van 14-10.30 uur. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen tussen 9 en 12 uur. DIVERSEN Sociaal Advies Bureau, Dinsdag: Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, 9 - 10 uur. De Mei, 11-12 uur, Geelvinckstraat 23. Velsen-Noord. De Haven 14-15 uur, Schipbroe- kenweg 6, Santpoort-Noord. Centrale Bbilotheek, Pein ’45, maandag 19- 21.30 uur; dinsdag 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur. Jeugd alleen ’s middags, Filiaal Zeewijk 10-12.30 uur en 19.00-21.30 uur. Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400; Hoogovens 02510-9’6000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 208750. Velserbad: vrij Zwemmen Dinsdag 6.45-8.00: 12.10-13.10; 16.00-17.15 en 20.00-21.30 uur Zwemles Dames; 8.50-9.20 uur; Bejaarden 9.15-10.05 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: ,,De gendarme van Saint Tropez’’, 19.30 u.: Barry Lyndon”. Luxor Theater, Breestraat. 20 u.:,,Max Have laar”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Expositie aquarellen van P. Kamp; geopend tot en met 31 december. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein, Exposi tie kunstschilder Ab Jongmans; geopend tot en met 15 januari. Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie grafische technieken; tot en met 30 januari dagelijks (behalve zondag) geopend van 9 tot 22 uur. Kennemer Oudheidkamer. Huize Scheybeeck Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN MAANDAG 27 DECEMBER Openbare bibliotheek Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 28 DECEMBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en ket zaterdag van 8-10 u: Zeestraat 8L tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Sporthal, Van Loenenlaan. 9 u. zaalvoetbal- toernooi schooljeugd. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u., jeugd en speel-o-theek 15-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. de Wereldoorlog door de grote woning nood. Veel mensen namen nun toevlucht tot ’n - in verhouding goedkope - woon boot, met het gevolg dat er vooral rond de stedelijke centra grote concentraties arken ontstonden. De laatste jaren is er een nieuwe ontwikkeling bijgekomen: het gebruik van woonschepen als week- en- en recreatieverblijf. Juist hierdoor ontstaat een toenemende druk op land schappelijk aantrekkelijke gebieden, en dat baart de provinciebestuurders zor gen. Het is, zo schrijven zij in een toelich ting op de nieuwe verordening, niet voldoende woonschepenhavens aan te leggen waarheen alle arken kunnen worden gebracht die op ongewenste plekken liggen. De vrijkomende plaatsen zouden vrijwel meteen opnieuw worden bezet. Het is daarom niet voldoende, zoals nu gebeurt om toezicht uit te oefenen op woonschepen die de provin cie binnenkomen. Daarnaast moet de bouw van woonschepen worden inge perkt. De nieuwe verordening biedt de pro vinciebesturen daartoe mogelijkheden. Gedeputeerde Staten kunnen, na overleg met de gemeenten, gebieden aan wij zen waar het verboden is woonschepen af te meren. Ze kunnen van dit verbod ook ontheffingen verlenen. Zo’n ontheffing zal alleen worden gegeven wanneer geen aantasting te verwachten valt, van het landschap, de natuur, clultuur-histori- SCHOÜWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) di. 19.30 u. Pantomime Theater Rob van Reijn en Tech nische Theatergroep Perspekt: „Kerstverhaal van Scrooge en Marley” van Charles Dickens. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.:„King Kong”, 14 j. 13.30 u.:„Pedro’s wonderbaarlijke reis”, a .1. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.:,,One flew over the cuckoo’s nest”, 14 j. Lido (Houtplein) 14. 19 en 21.30 u.:„Het Omen”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.:,,Wie dan leeft, wie dan zorgt”, a. Studio (Gr. Markt) 14 u.; „Walt Disney’s Tekenfilmparade ’76”, a.l. 18.45 en 21.30 u.:„All the presidents’ men”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.:„The party”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, huis van sex-plezier”, BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Maandag 20 u.: „Dr. No”; dinsdag 14 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Expositie olieverfschilderijen van L. Tulp; geopend tot en met 15 januari. DIVERSEN MAANDAG 27 DECEMBER Ombudsteam PPR Contactadres: Jacq van Kappel, Jan Ligthartstraat -85, Heeskerk, tel. 38421. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19-21 u DINSDAG 28 DECEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg: jeugd 15.30- 17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111. 32121, milieuklachten 96000. BLOEMEND A AL - De politie heeft vrijdag op de Zeeweg vier Haarlemse jongens van 12, 13 en 15 jaar aangehou den die hebben bekend tien caravans te hebben opengebroken- Er was aangifte gedaan van twee inbraken bij caravans op kampeerterrein De Lakens, waarbij ramen waren vernield en proviand over de grond was verspreid. Tijdens het verhoor bekenden zij dat ook te hebben gedaan bij acht caravans op het Ligus- terterrein. «Ar- A:

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 10