EERSTE JAARVERSLAG VAN GEMEENTEARCHIEF Nieuwe naam voor school CHRISTMAS CAROLS IN KERSTNACHT Geslaagd Kerstconcours in Manege De Weers Kerstweekend in V eisen Haven in alle rust verlopen e Geen nieuwbouw voor Vissering stand O IIP WPS Damicrte -evenementen UITVERKOOP VAN GEBREIDE MODELLEN MET DAMIATE PERS NAAR ANDRÉ IN CARRÉ! I ,s Sw één telefoontje aan uw fleurop bloemist en u kunt wie, waar dan ook, nog vlug even verrassen. DE BRULBOEI SLUIT DE DEUR KIC-TOURNOOI OP NIEUWJAARSDAG STORMVOGELS Kort IJmondnieuws „INSTUIF” VOOR PUPILLEN VAN f JL 5 MAANDAG 27 IJMUIDEN-VELSEN DECEMBER 1976 F N Gevonden voorwerpen Gezellig ambachtelijke rustieke meubelen MARKTPLEIN 7 IJMUIDEN Oudejaar VELSEN Enkele honderden mensen hebben tijdens de kerst dagen een korter of langer bezoek gebracht aan de Kerst-inn’s, die in de gemeente Velsen waren georga niseerd. Veel ouderen, maar ook wel jongere alleenstaanden hadden de weg naar de Kerst-inn’s gevon den om zo samen wat van het feest te maken met gesprekken, spelle tjes en een drankje. ■fra^PStraatTZ-ig/haarlem (023)320921 WOENSDAG 5 JANUARI 1977 DONDERDAG 6 JANUARI 1977 VELSEN ||F sAr Kerst-inn’s in Velsen brachten (ADVERTENTIE) voor velen sfeer en gezelligheid I van (ADVERTENTIE) om Mansouraadi, (ADVERTENTIE) 's maandags gesloten Zowel ouderen als jongeren wisten de ie re ige- 3 of n het luxe eigen ts uit sserie i leeg 11 één imerie Is ze voor >n 92 De BUS vertrekt vanaf Schalkwijk (Californiëplein) óf Haarlem-Noord (Soendaplein) om 19.15 uur. STALLES 22,50 p. plaats, inclusief vervoer PARTERRE 20,— p. plaats, inclusief vervoer KAARTENVERKOOP. vanaf heden bij de kantoren van Haarlems Dagblad: Ged. Oude Gracht 82 - Centrum; Californiëplein 17 - Schalkwijk; Soendaplein/Floresstraat Noord. In Santpoort was op Eerste Kerstdag al een Kerst-Inn gehouden speciaal ge richt op buitenkerkelijken in het missie huis van de Witte Paters. Het Diensten centrum in Zeewijk zal ook op Oude jaarsavond vanaf half acht voor ieder een open staan om met elkaar Oudejaar te vieren. »ft 250 sa. 10 dvies- E igers. i een I noge- PEL- n ze. - 2.50 s uit- OOK- 5, nu adelen De 1500 kaarten van 9 december j.l. waren in enkele dagen uitverkocht. Om aan de enorme vraag te kunnen voldoen werden alsnog 600 plaatsen gereserveerd voor 15 december. Ook deze plaatsen waren binnen enkele dagen uitverkocht! Degenen die wij op beide data teleur moesten stellen krijgen alsnog de kans om van deze unieke aanbieding te profiteren. Om vijf uur vindt de jaarlijkse recep tie van het bestuur plaats. Van zeven uur af wordt er gelegenheid gegeven de inwendige mens te versterken en om acht uur begint een feestavond waarbij het duo Klaas Oosterbeek de muzikale omlijsting zal verzorgen. worden de hindernissen viermaal ver hoogd. Mej. M. van Poppe met Royal Hunter oogstte hier de hoogste lauwe ren. De gedetailleerde uitslagen luiden: Rubriek 1: 80 cm. Mej. H. Ramerman met Nonius; 2. mej. A. de Weers met Shanon; 2. Mej. A. Südmeier met Lica- rus. Rubriek 2: 110 cm. 1. D. Batenburg met Carolien; 2. Mej. J. Minnebo met Tibor; 3. Mej. S. de Boer met Robin. Rubriek 3: Puissance: 1. Mej. M. v.d. Poppe met Royal Hunter, 2. Mej. Heidi Kneppers met Algon; 3.-4. e.a. Sylvia de Boer met Flifhty en Matty Kooiman met Valiant. Voor de Kerst-inn’s, die in Velsen wa ren georganiseerd, bleek veel belangstel ling te bestaan. Heel wat mensen heb ben er een paar prettige uren doorge bracht. VELSEN Vlak voor het verstrijken van het jaar 1977 komt het gemeentear chief met haar eerste jaarverslag. De dienst, die officieel het levenslicht aan schouwde op 1 januari 1975, doet in dat verslag melding van de activiteiten die in het eerste levensjaar werden ontwik keld. Ook de brandweer heeft een rus tig kerstweekend gehad. Slechts eenmaal moest men uitrukken. Op Tweede Kerst dag was in een woning aan de Rijksweg in Santpoort de vlam in een fonduepan- netje geslagen. Toen de brandweer arri veerde had de heer des huizes het vuur zelf al met water gedoofd. Daarbij had het vet echter zo gespetterd, dat de man lichte brandwonden had opgelopen. Hij is ter plaatse door de ongevallendienst behandeld. De brandweer heeft zich nog even met het plafond, waarvan de po- lystyreentegels waren gaan smelten, be zig gehouden. daarin gelegen Oostlaander en Hader- sluis alsmede het uit 1915 daterende machinepark van het gemaaltje te be vorderen. Aan de rijksarchiefbewaarplaats werd het verzoek gedaan de aldaar berustende archiefbescheiden met betrekking tot de gemeente Velsen over te brengen naar de nieuwe gemeentelijke archiefbewaar plaats. Een bewaarplaats die zodanig is uitgerust en ingericht dat hij al model heeft gestaan voor diverse administraties in de provincies. De nieuwe ge meentelijke dienst gaat onvermoeibaar door met het verzamelen van alles wat van enige historische waarde kan zijn voor de toekomst. IJMUIDEN. - Het gemeentebestuur heeft welwillend gereageerd op het ver zoek van het personeel van „de afdeling voortgezet buitengewoon onderwijs van de openbare Duin- en Denneschool-” Omdat de naam de indruk wekt dat de instelling een soort verlengstuk is van de lagere school is de naam nu gewijzigd in School voor Praktische Vor ming. Brandje. Toen een bewoner van de Beverwijkse Wingerd op eerste kerstdag zijn auto wilde starten, vloog het motor blok in brand. De man wist het vuur, dat waarschijnlijk ontstaan is door kortsluiting in de bedrading, zelf te blussen. VELSEN - De Prof. S. Vissering Scho lengemeenschap zal het voorlopig nog met de bestaande huisvesting moeten stellen. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft het gemeentebe stuur bericht, dat bezuinigingen bij de rijksoverheid uitvoering van het scho lenbouwplan 1977 (waarin ook de Visse ring was opgenomen) onmogelijk maken. Vorig jaar heeft deze scholengemeen schap, waarvan het schoolgebouw aan het Brinioplein staat, ook op de lijst gestaan. Of de school in 1978 aan de beurt zal zijn, is hoogst onzeker, aldus het gemeentebestuur van Velsen. Maar pas eind 1977 zal hier een beslissing over worden genomen. IJMUIDEN Het buurthuis De Brul boei zal gesloten zijn in de periode van 27 tot 31 december en van 3 tot 7 januari. De laatste dagen van december willen de stafleden die vrijwel het gehele jaar door in touw zijn even uitblazen. In de eerste week van het nieuwe jaar wil men de boel wat opknappen en een paar noodzakelijke karweitjes verrichten. Speciaal voor u hebben wij enkele plaatsen gereserveerd voor de voorstellingen op van de ANDRÉ VAN DUIN SHOW in CARRÉ te Amsterdam ZrOwei ouaeren ais jongeren wisten oe weg naar de Petrazaal te vinden en er heerste al snel een gezellige sfeer. Tus sen de middag was er voor een brood- maaltijd gezorgd voor degenen, die daar behoefte aan hadden, 's Middags was er Y voor een kort programma gezorgd. In een van de zalen werd een film over de KLM vertoond. Dit derde jaar, dat de Kerst-Inn gehouden werd, was er nu eens geen koortje, maar zong mevrouw Bosma-van Maarseveen een aantal klas- Er waren 360 bezoekers die bij archi varis S. Rolle en zijn beide assistentes om inlichtingen kwamen. Medewerking werd g egeven aan de totstandkoming van een aantal publicaties, waaronder het boek „Driehuis”, „Een kerk en een handvol huizen” en aan „Eene plaats van grooten omvang”, het jubileumboek dat het afgelopen jaar werd uitgegeven. - Er werd een onderzoek ingesteld naar de geschiedenis van de Velser- broekpolder die tot gevolg had dat de raad het ministerie van CRM verzocht de bescherming van de Velserdijk en de Vrijdagmiddag heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een 28- jarige Surinamer, die in Velsen kaarten verkocht ten behoeve van het zoge naamde „Lotjeshuis”, e en t ehuis voor wezen in Suriname. Deze colportage is in ons land niet toegestaan. De man is in Amsterdam ingesloten, omdat bleek, dat hij ook een aantal tegen hem geëiste boetes niet had betaald. VELSEN. Diverse maneges hebben deelgenomen aan het jaarlijkse kerst een springconcours dat door de directie van manege De Weers op 2e Kerstdag werd georganiseerd. Niet minder dan 76 combinaties trade aan in het parcours dat met behulp van veel overtollig kerstgroen een aantrekkelijke aanblik bood. Mej. Hanny Ramerman met Noius werd winnares in de rubriek over 80 cm. waarin 32 deelnemers aan de start ver schenen. In de tweede rubriek kwamen steeds twee combinaties tegen elkaar uit waar bij de winnaars verder ging naar een volgende ronde. De hoogte der hinder nissen bedroeg hier 110 cm. Winnaar werd Dick Batenburg met Carolien. Voor de puissance hadden 15 combina ties ingeschreven. Bij dit type parcours VELSEN. Voor de gemeentepolitie van Velsen is het Kerstweekend rustig verlopen. Slechts twee gevallen van overmatig drankgebruik, een inbraakje, dat niets opleverde en een man, die ten onrechte geld inzamelde, hielden de dienstdoende agenten bezig. Van twee tot vijf was er opnieuw een gezellig samenzijn voor iedereen, die maar even binnen wilde wippen, afge wisseld met samenzang, waarbij mevr. Mechanicus voor de fluitbegeleiding zorgde ter ondersteuning van de zang en de piano. Tussen zes en acht uur was er een grandioos kerstdiner verzorgd door de vrijwilligsters van het dienstencen trum, die zich voor dit speciale geval hadden verzekerd van de hulp van een beroepskok. Na acht uur was er op nieuw een Open Huis voor al degenen, die daar behoefte aan hadden. Fleurop Interflora garandeert uw bestelling. Koninginnegracht 135, Den Haag Geboren: A. M. M. Paap-Joosen, d., IJmuiden; J. W. Everts-Rijkeboer. d., Santpoort. Ondertrouwden: G. J. van Engelen, Velsen (noord) en: A. M. van Gelderen. Beverwijk, t.a. Velsen (noord); P. H. Bestenbreur, Haarlem en P. C. M. Schoorl, Santpoort, t.a. Santpoort; J. Wi- durski, Beverwijk en Y. Troost, IJmui den, t.a. Beverwijk; C. Keur, IJmuiden en J. M. W. van Geenen, IJmuiden. La. Heemskerk. Gehuwd: H. J. M. Lamers-W. A. A. van den Bos, Uitgeest; P. F. van Nor- den-H. de Krou, IJmuiden; J. W. P. Snijders-K. de Ruijter, IJmuiden; R. T. Hereman-S. A. Uijtendaal, IJmuiden; J. Schouwerwou-E. van den HeuveL IJmui den; T. J. Haubrich-L. M. Bakkum, Hoorn; T. J. Haubrich-L. _M. Bakkum, E. J. J. Wassenaar-J. W. Baars, IJmui den. Overleden: H. de Jong, 73 jr., weduwe van A. Kobes, IJmuiden; S. van Geldorp, 73 jr., echtgenoot van H. H. J. Blom. Santpoort met een kopje soep en ’s avonds werd een bergingsfilm van Wijsmuller ge draaid. Voor de kleintjes, die met vader of moeder meegekomen waren, was er een gezellige speelkamer ingericht waar werd getekend, gekleurd en met andere Afhalen gevonden voorwerpen, iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbureau van politie alhier. Vrijdagmiddag om 5 uur vloog een 38-jarige inwoner van IJmuiden bij de Cemij met zijn auto uit de bocht en klapte tegen het betonnen talud- De auto werd totaal vernield, maar de man kwam er wonder boven wonder geheel onbeschadigd van af. Een bloedproef wees uit, dat de man teveel drank genuttigd had en zijn rijbewijs is inge- Een helder gezang klonk in de Kerst nacht meermalen op in de straten van Driehuis. Verantwoordelijk voor de meest Engelse kerstzang bleek een groepje met lantaarns uitgeruste zangers en zangeressen in de klederdracht uit de tijd van Charles Dickens. Het was het Ichtuskoor onder leiding van D. Schel vis dat voor ’t derde achtereenvolgende jaar zingend de Kerstnacht op straat doorbracht. Om half tien begon men de barre tocht bij de Velserduinweg, waar een zieke de kerstsfeer van het koor mocht proeven. Daarna volgde de tocht door Driehuis, waarbij onder lantaarn palen en op de hoeken van de straten „Christmas carols” gezongen werden. Zo trok de groep zingend door de straten om tegen half twaalf te eindigen bij de Engelmunduskerk in Driehuis. Op Eerste Kerstdag werkte het Ichtuskoor weer mee aan het „open huis", dat traditie getrouw om drie uur in de kerk plaats had, waar velen genoten van de prach tige versiering en een sfeervol samen zijn. nomen. In de kerstnacht is ook een 37- jarige Velsenaar aangehouden, die met zijn auto over de Heerenduinweg reed. Ook hier toonde een bloedproef teveel alkohol aan en tegen de man is proces verbaal opgemaakt. VELSEN-NOORD De voetbalvere niging „KIC” in Velsen-Noord handhaaft haar nieuwjaarstraditie door op nieuw jaarsdag de gebruikelijke voetbalwed strijden te spelen tussen elftallen van de zaterdag-en zondagveteranen, die om drie uur ’s middags beginnen. Daarna volgt een wedstrijd tussen elftallen van jeugdleiders en besituurs- en commissie leden. VELSEN - In de periode van 17 tot 24 december werd aangifte gedaan van de vondst van: zwart hondje, zwarte heren portemonnee m. inhoud, astronauthelm, halsband met penning, vierkant horloge met stalen bandje, knipportemonnaie met inh., parker vulpen in etui, bruine dameshandschoen, fietssleuteltje, Noorse schaatsen, totaalsleutel, sleuteletui, sleu tel met label, zwart gebreide dames handschoen, knipportemonn. met inh., bruine portemonnaie inh. sleutels en contactlenzen, Fanta sleutelhanger met klein sleuteltje, goudkl. dameshorloge met smal bandje, ring met sleutels, zwart etui met s leutels, ring met 2 sleutels, fietssleuteltje, zw. leren heren handschoen, bruin-groen-blauwe porte- monn. met inh., bruin leren herenhand schoen, bankbiljetten, kinderfietsje op autopedwieltjes, autoantenne, goudkl. broche, paraplu, schuursleutel, 5 post zegels, jongens polshorloge met stalen band, bruine portemonn. met inh., plas tic regenkapje, zwarte glacé handschoen, blauwe ceintuur. sieke liederen, daarbij op de piano bege leid door mevrouw Arda-Buter. In een andere zaal was gezorgd voor een grote hoeveelheid leermateriaal voor jong en oud en was er gelegen heid om te schaken en te dam men. Vooral door de wat jongere te dammen. Vooral door de wat jongere groep bezoekers werd van die gelegen heid dankbaar gebruik gemaakt, terwijl de ouderen een kaartje legden. Tegen de avond was er weer een broodmaaltijd In de Petrazaal in IJmuiden was op Tweede Kerstdag door de gezamenlijke kerken een ongedwongen Kerst-Inn ge organiseerd, die bijzonder druk bezocht is geweest. Dankzij een grote groep vrij willigers vanuit de kerken en van Youth for Christ kon iedereen hier binnenwip pen voor een kopje koffie of thee, een gesprekje of een spelletje schaken of dammen, ’s Morgens om elf uur gingen de deuren van de Petrazaal open- IJMUIDEN - De pupillen van Storm vogels worden in deze weken zonder jeugdvoetbal niet zonder meer aan hun lot overgelaten. Woensdag 29 december organiseert de jeugdcommissie van de voetbalvereniging een instuif voor de jongste jeugdleden in de kantine op het sportpark Zeeweijk. De B-pupillen worden om 9 uur ’s morgens al verwacht, terwijl de A- pupillen ’s middags om twee uur aan de beurt zijn. Een serie aantrekkelijke prij zen ligt te wachten voor een aantal spannende spelen. Er zal worden ge sjoeld, getafeltennist en natuurlijk zal het zogenoemde tafelvoetbal ook voor de nodige spanning en bijvalsbetuigingen zorgen. materialen gespeeld. Tegen half tien begon de drukte wat terug te lopen en om elf uur sloot men in de Petrazaal de poorten. Naar schatting hebben zo’n 550 mensen van de mogelijkheid van de Kerst-inn gebruik gemaakt. In het Dienstencentrum in Zeewijk was ook een Kerst-inn georganiseerd, die meer was gericht op de ouderen. Van half elf tot twaalf uur was er gelegenheid voor een praatje en een kopje koffie, terwijl van twaalf tot twee een feestelijke kerstbroodmaaltijd werd geserveerd aan degenen, die zich daar voor hadden opgegeven. In een winkeltje aan de Badweg bij het strand is dit weekend ingebro ken. Om binnen te komen is er een ruit stukgeslagen, maar in verband met het voor strandgenoegens gesloten seizoen was er in de snackbar niets te vinden. Vrijdag aangekomen: Basila, Lokoundje; Regine, Montreal; Venus, Dundee; Veritas, Goole; Jupiter, Lerwick, Ymuiden; Vrijdag vertrokken: Heelsum, Curai'ao;Aynazhi, Archan gel; Mearsk Commander, Brake: Elly Frem, Tripoli, Beverwijk; Jelemia Gora, Lagod; Haico Holwerda, Harlingen; Ba varia. Antwerpen; Lumoso, Hamburg; Nn Coast, Lagos; Bari, Bilbao; Lake Tahoe, Sepetiba Bay; Ymuiden; Kent shore, Contplat, Ymuiden, Dolphin, Bra zilië; Shirrabank, Point Cabello; Pioneer Arkhangleska, Archangel; Saint Mathieu, Dnuinkerken; Inger Smits„ Algiers, Be verwijk; Benloya, Singapore; Makiri Smits. Savona. Ymuiden; Zaterdag aangekomen: Mearsk Puncer, Cont. Plat. IJmuiden; Vyacheslov Denislov, Archangelsk; Jan Boulogne, Beiverwijk; Bernisse, Antwer pen; Scheldeborg, Falviik, Zaandan; Tor Britannia, Gotenborg; Bothniaborg, Tol- kis, Zaandam; Herm Kiepe, Skien; Miss Tul-u, Antwerpen, IJmuiden; Mercuri- us, Peterhead, IJmuiden; Stirling Sword, Cont. Plat, IJmuiden; Antarctica, Leith; Markborg, Mantyluoto, Beverwijk; Post Enterprise, Durban; El Mansouraadi, Kunsan Zaterdag vertrokken: Suzanne, Svensborg: Gembira, Duin kerken; Anchissis, U.S. Golf; Eva, Weston Point, IJmuiden; Liverpool Bridge, Tu- barao; Edelgard, Nordenhamm; Maerks Puncher, Cont Plat, IJmuiden; Tor Bri tannia, Gothenborg; Zondag aangekomen: Benlow Trader, Southfield; Tsjugaru, Marvik, Ymuiden; Jan Zizka, Antwerpen Lindinger Opa, Nantes; Mucke, Ply mouth; Export Patriot, New York; Ner- newes Leader, Skoga; Prinsenborg, Ha- mina, Beverwijk; Maasborg, Walcon, Zaandam; Mortic, Briton Ferry; Fiesta 1, Itea, Ymuiden. Zondag vertrokken. Veritas, Ipswich; Fridel, Ymuiden, Fe- »mp; Maandag aangekomen: Rane, Ala; Capella, Kotka, Velsen; Nicole, Zeebrugge, Ymuiden; Baarn, West Indie. si

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5