Sfeervolle woonvorm aan Plesmanweg TERRASFLAT AL BEWOOND Tumultueuze kerstviering SITUATIE ZORGWEKKEND MAARNIET UITZICHTLOOS Hoogste beloning 1976 voor Dagje uit in Düsseldorf „goed idee” bij Hoogov ens OLGA K 1L HU o - AUTOMAAT ALBERT LUTE WON 500 MTR INBRAKEN TIJDENS KERSTWEEKEINDE FAILLISSEMENTEN een miljoen gulden aan prijzen Enkele panden zonder water Hulpeloos in eigen huis VERNIELD O GS WIL MEER GELD VOOR MONUMENTEN Eerste prijs voor Ron Adelaar ff r MAANDAG 27 DECEMBER BEVER WIJK-HEEMSKERK 19 7 6 BDC in Den Haag 1 Üwn Forse buit bij Bellevue cao 1 i a Te winnen In de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds (Van een onzer verslaggeefsters) Hoogovens inventariseert (Van een onzer verslaggeefsters) huidige stand van zaken (ADVERTENTIE) Ws Vandalisme. Vandalen hebben dit weekeinde twaalf ruiten vernield van de in aanbouw zijnde vestiging van Tormos aan de Beverwijkse Ringvaartweg. In Aan de hand van een tekening laat de heer Van der Oordt het verschil zien tussen de huidige situatie en die van voorheen. DE naar Veel Beverwijkse gezinnen vierden de kerst in hun nieuwe onderkomen in de terrasflat aan de Bronnen. HEEMSKERK. Door een breuk in de aanvoerleiding kwamen enkele pan den aan de Rijksstraatweg vrijdag een uur zonder water te zitten. Het PWN herstelde de breuk. (Van een onzer verslaggeefsters) - Een woordvoerder van de Industrie bond NW sprak als zijn persoonlijke mening uit dat hij niet verwachtte dat over het verschil van een half procent „geschoonde prijscompensatie” (het FNV stelde 1% procent voor, de onwillige NW-leden willen 2 procent) de vak bondsleden het CAO voor 1977 zullen laten stranden. Olga maakt t bereikbaar Het Rijke Slapen HEEMSKERK. Op het Europaplein is vrijdag een postzegelyautomaat ver nield en leeg gehaald. Mochten er getui gen zijn die de politie aanwijzingen kunnen geven, dan belle men het poli tiebureau. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Zoals wij vrijdag voor Kerstmis reeds publiceerden, wordt op het ogenblik door de bedrijfsleiding van Hoogovens een aantal maatregelen overwogen die verband houden met de bijzonder slechte gang van zaken binnen het IJmuidense staalbedrijf. Naast gedeeltelijke werk tijdverkorting is de meest ingrijpende van die maatregelen wel de mas sale sluiting van afdelingen waardoor duizenden werknemers voorlopig één week en indien noodzakelijk nogmaals eenzelfde periodenaar huis zullen worden gestuurd. A DE PRIJS voor dit dagje Düssel dorf is f 21,- voor kinderen tot 12 jaar 18. Bij de prijs is koffie en gebak op de heenreis inbegrepen. Kaarten voor deze busreis zijn ver krijgbaar bij alle kantoren van deze krant. IJMOND Nog net voor het einde van het jaar kon het Ideeënbureau van Hoogovens vrijdagmiddag de laatste be loning van 1976 uitreiken. Deze kerst- verrassing viel te beurt aan P. J. van der Oordt uit Heerhugowaard. Deze laatste beloning van het jaar was me teen de hoogste, die in 1976 is uitge keerd. Met niet minder dan 7.000.- zag de heer Van der Oordt zijn kostenbespa rend idee gehonoreerd. nemen maatregelen. Dat wil zeggen dat ook administratief- en laboratoriumper- soneel met de werktijdsverkortingen re kening zal moeten houden. De directie van Hoogovens verwacht niet dat het noodzakelijk zal zijn om personeel te ontslaan. Men hoopt met het afremmen van de werving (jaarlijks komen er bij Hoogovens circa 1500 ar beidsplaatsen vrij) het personeelsbestand aan te passen aan de behoefte. Overigens heeft men bij Hoogovens nog steeds een goede verwachting dat de situatie op de internationale staalmarkt zich zal herstellen. Deze verwachting is onder meer gebaseerd op de cijfers die zijn verstrekt door het „International Iron- end Steel Institute” te Brussel. Hier heeft men berekend dat de interna tionale staalbehoefte de komende jaren een stijgende tendens zal vertonen- On der meer op deze verwachting wil men bij Hoogovens kostenbesparende maatre gelen niet achterwege laten om, in een gunstige concurrentiepositie, zijn graan tje van die stijging mee te pikken. BEVERWIJK. - In de nacht van eerste op tweede kerstdag is ingebroken in café- restaurant Bellevue aan de Breestraat. In totaal wordt 12.000 vermist, waar van 3500 uit de fruitautomaat en het resterende bedrag (waaronder Ameri kaanse dollars en Zwitserse franken) uit een geldkistje dat in een slaapkamer op de bovenverdieping stond. Daartoe werd de toegangsdeur tussen de café-rulmte en de bovenwoning geforceerd. Bij de strijd liepen een 18-jarige Beverwijker en een even oude Heemskerker diepe snijwonden op, waarvoor zij zich in het Rode Kruis Ziekenhuis moesten laten behandelen. De aanleding tot de ruzie is de politie nog onduidelijk. Wel is komen vast te staan dat de vechtenden elkaar over en weer met kapot geslagen bierglazen hebben gestoken. Een ander aspekt waardoor het IJ muidense staalbedrijf momenteel, in het brandpunt van de belangstelling staat zijn de richtlijnen voor het CAO voor 1977. Vakbondsleden van de industrie bond NVV en NKV hebben de richtlij nen zoals die door de Federatie Neder- „onaanvaardbaar” van de hand gewezen. In vakbondskringen wordt dit harde standpunt gezien als een „succesje” van -- Voorts werd gedurende het kerstweek- einde ingebroken in het kantoor van de Nederlandse Accountantsmaatsahappij aan de Zeestraat, in de vestiging van Kennemer Luchtbehandeling aan de Ko- ming-sstraat en in een woonhuis aan de Akerendiamilaan. Of de dieven iets heb ben meegenomen, zal vandaag wonden vastgesiteld. Tenslotte werden zondagavond rond het mdddernachbeLijk uur drie mannen bij de Vomar aan de Brink gesignaleerd. Blij onderzoek bleek het trio gevlogen. Wel werd een fiets met een krat pils op de bagagedrager aangetroffen en vond men in de omgeving nog een krat pils en enige flessen frisdrank. Deze spullen bleken Uit de Vomar afkomstig te zijn. wwWï***‘ HAARLEM - Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn verbaasd over de zachte aandrang, die minister van Doorn van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk op hen wil uitoefenen om meer geld beschikbaar te stellen voor de restauratie van monumenten. Noord-Holland krijgt vergeleken met andere provincies een zeer laag bedrag per inwoner uit het provinciefonds. In 1974 was dat 20,44 gulden per inwoner. Zeeland ontving 81,06 gulden. Hiertegen over staat dat ruim 27 procent van de Nederlandse monumenten in Noord-Hol land staat. Relatief gezien stelt Noord-Holland voor de restauratie van die monumenten veel geld beschikbaar, zo menen G.S. Voor 1977 wordt drie miljoen in het monumentenfonds gestort. Noord-Hol land ziet echter geen kans subsidies te verlenen in de restauratie van bijvoor beeld nationale monumenten, grote kerk restauraties en monumenten in zoge naamde rehabilitatiegebieden. Dat kan alleen als de provincie daartoe door het rijk in de gelegenheid wordt gesteld. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Kerstmis was vrijdagnacht nauwelijks een uurtje oud, toen in een café aan de Meer straat een daverende vechtpartij los barstte. HET VERTREK naar Düsseldorf is vanaf de halte Sportfondsenbad Fre- derikspark in Haarlem om acht uur ’s morgens; terugkomst aldaar ongeveer tien uur ’s avonds. Deelne mers uit IJmuiden kunnen opstappen bij het kantoor van de IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427. De bus vertrekt van deze plaats om half acht ’s morgens. N.B. Voor deelname aan deze reis is het nood?akelijk dat u over een pas poort, dat maximaal vijf jaar verlo pen mag zijn, of een geldige toeris- tenkaart beschikt. In grote lijnen heeft men zich bij de leiding van Hoogovens wel een beeld gevormd van de te nemen maatregelen. De inventarisatie zal duidelijk moeten maken of het effectueren daarvan nood zakelijk is. Alle afdelingen die. direkt dan wel indirekt betrokken zijn bij het proces dat aan de staalverwerking voor af gaat ertsverwerking, ijzer- en staalproduktie zullen waarschijnlijk doordraaien met inachtneming van een zogenoemde werktijdsverkorting. De walserijen, dus de afdelingen waar het fabrikaat wordt verwerkt tot handels- produkt, zullen volgens verwachting in aanmerking komen voor een totale slui ting van een week die zonodig zal wor den herhaald. Olga brengt Het Rijke Slapen nu In totale harmonie. Voor mensen met oog voor schoonheid bedacht Olga iets geheel nieuws: de Harmony-look voor slaapkamers. Dat is: Olga’s beroemde springbox superbed - lits-jumeaux of tweepersoons met bij passende kussens, hoofdborden, sluimer- rollen, spreien en gordijnen. Dat moet u zien, voor u ook maar iets aan uw slaapkamer gaat vernieuwen. Zend dus uw naam en adres met daarbij ƒ1,- aan postzegels, in een als brief gefrankeerde envelop naar Olga en u ontvangt een uitgebreide, kleurrijke brochure van 24 pagina’s. Olga Postbus 16, Leiden. derdak en tuinterras van 9 b(j 3 meter. Op de hoek van de Alkmaarseweg-PIesman bouwt Bouwfonds eenzelfde vjjf verdiepingen tellende kolos, die omstreeks februari maart aan de bewoners wordt opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De nieuwe terrasfiat aan de Bronnen, in recordtempo door Bouw fonds gebouwd, is al voor de helft bewoond. Beverwjjks nieuwste aanwinst op het gebied van het alternatief voor de eengezinswoning biedt 27 families een ruim on- HAARLEM. De rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard: de besloten vennootschap Gebrs. Rege- link b.v., gevestigd en kantoorhoudende Haarlem. Gen. Bothastraat 15; rechter commissaris: mr. E. J. Schreuder; cura tor: mr. W. G. M. Nannings, Haarlem, Nieuwe Gracht 60. de besloten vennootschap Aanne- mingsmaatschappij Raspoort, gevestigd IJmuiden, gemeente Velsen, Edisonstraat 21; rechter-commissaris: mr. E. J. Schreuder; curator: mr. P. M. F. Greu- ter, IJmuiden, Stationsweg 103. Catharina Wilhelmina Maria Spen- gers-van Stijn, h.o. Souvenirs Sprengers- van Stijn, wonende Lisse, Heereweg 95; rechter-commissaris: mr. E. J Schreu der; curatrice: mevr. mr. M. Schreuder- Tromp, Haarlem, Staten Bolwerk 2. Magaretha Allegonda Maia van der Pluijm-Reiber, wonende Haarlem, Laan van Berlijn 78, h.o. „Marga’s Kinderkle ding Boetiek”. Haarlem, Ged. Oude Gracht 95: rechter-commissaris: mr. E. J. Schreuder: curatrice: mevrouw M. S. de Meijere-Huber. Haarlem, Wa genweg 61. Wegens gebrek aan baten zijn opgehe ven de faillissementen van: de besloten vennootschap Molbar B.V., gevestigd en kantoorhoudende IJmuiden, Amperestraat 7, uitgesproken op 10 au gustus 1976, curator mr. J. Tanger. IJ muiden. P. Goedhart, wonende Zandvoort, Bea- trixplantsoen 5, uitgesprken op 21 spe- tember 1976, curator mr. P. Kalbfleisch jr., Haarlem. Fredrik Johannes Ten Broek, wonen de Oosteinderweg 193, h.o. ’t Farregat, uitgespriken op 21 september 1976, cura tor mr. R. E. Gerritsen. Aalsmeer Maria Anna Johanna Brouwer-Groebe. wonende Zandvoort, Burg. Engelberts- straat 80, h.o. Coiffures Ria te Zand voort, Passage 10, uitgesproken op 26 oktober 1976, curator mr. A. Keulemans, Haarlem. Gerardus Maria van der Pauw Kraan, wonende Haarlem, Voorduinstraat 41. uitgesproken op 26 oktober 1976, curator mr. J. Dijkkamp, Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: Noibertus de Kort, wonende IJmuiden, Zwaanstraat 20, uitgesproken op 19 fe bruari 1974, curator mr. L. P. Wytzes, IJmuiden. BEVERWIJK. Op de jubdleum- damdag van de Haagse Damclub DIO (75-jarig bestaan), gingen verschillende leden van de Beverwijkse Damclub niet zonder een ereprijs naar huis. Zo won Ron Adelaar in een hoofdklasse-groep de eerste prijs. In eerste klasse-groepen behaalden Ciska Butter en Th. Zoon eveneens eerste prijzen. Het 2e tiental van de BDC had nog een wedstrijd te spelen voor de 2e klasse van district Kennemerland. Het Haar lemse DVS 3 liet evenwel zonder afbe richt verstek gaan zodat het reglementair met 20-0 verloren heeft. Overigens was deze wedstrijd van geen enkel belang meer. De Beverwijkers waren reeds kampioen en daardoor automatisch ge promoveerd naar de le klasse Voor de onderlinge competitie waren de uitslagen als volgt: D. v. As-S. Toxo- peus 1-1, C. Nijman-J. J. Speerstra 1-1, A, v. Son-J. Graanstra 0-2, B. Beentjes- J. Diemeer 1-1, N. J. Leemberg-Ciska Butter 0-2, Th. Zoon-H. J. Winter 0-2, S. Lippes-Th. Diemeer 2-0, A. J. Diemeer- J.P. G. v. d. Does 2-0. Deze voorgenomen maatregelen verke ren allemaal nog in een stadium van, wat de directie van Hoogovens zelf noemt, „vooronderzoek”. Per afdeling is men bezig de toestand te inventariseren. Het resultaat daarvan zal moeten resul teren in een conclusie op grond waarvan men de nu noodzakelijk geachte ingre pen eventueel zal omzetten in duidelijke maatregelen, waarover men in de Onder nemingsraad, met de vakbonden en met ministeriële vertegenwoordigers van ge dachte zal gaan wisselen. Deze bespre kingen zullen zeker niet plaats vinden voor de eerste of tweede week van januari. Alle werving ondersteunende afdelin gen van deze bedrijf ssektoren zullen meedraaien in de voor die sektoren te In de walserij voor dikke plaat, waar de heer van der Oordt werkzaam is als chef orderbeheer, gold al sinds jaar en dag, dat voor een bepaalde kwaliteit materiaal plakken mochten worden in gezet, die niet zwaarder waren dan 2100 kilogram. Historisch gezien lag deze be perking erg voor de hand, omdat vroe ger, geen zwaardere plakken konden worden verwerkt. Hoewel dit nu wel mogelijk was, was er nog nooit over nagedacht of deze gewichtsbeperking wel zinvol was. De heer Van der Oordt rekende voor, dat het alleen maar voor delen biedt om het maximum gewicht van 2100 kg. te laten vallen. Uit grotere plakken worden immers meer platen gewalsd, terwijl de hoeveelheid rest ma teriaal aan het begin en het einde van de plak hetzelfde blijft. Bovendien zijn er nu minder plakken nodig voor een bestelling, zodat ook een belangrijke tijdwinst wordt geboekt. een groep communistische actievoer ders. Het resultaat lijkt veel leden, die de bewuste vergaderingen niet hebben bij gewoond, toch wel te hebben over rompeld. In die sfeer wordt verwacht dat het negatieve resultaat van de on- derhandelingen wel eens een averechtse uitwerking kan hebben op de eerstvol gende vergadering wanneer dit punt weer ter discussie staat. Hoewel de laatste flat nog maar nau welijks het stadium van de voorberei ding is gepasseerd is het wel duidelijk, dat de gebouwen heel wat variatie bren gen in de tamelijk eentonig gebleven wijk, waar de flats aan de Dellaertlaan en Huis ter Wijck gezichtsbepalend zijn. De nieuwe flats zijn gestapelde wo ningen, opgebouwd in terrasvorm. Daar bij worden de hoger gelegen woningen kleiner. Het eindresultaat is geen pyra- mide, maar een soort achteroverhellend flatgebouw, dat een groot aantal ver schillende woningen in zich bergt. De terraswoningen, 54 in totaal, waren een zeer gewild artikel bij de woning zoekenden van Beverwijk. Niet alleen vanwege het fraaie uiterlijk van de flat en de ruimte daar binnen, maar ook vanwege het grote tuinterras, een nieu- wigheidje voor Beverwijk. Het terras meet niet minder dan negen bij drie meter en is zodoende heel wat groter dan het bij veel eengezinswoningen gele verde tuintje. Een terras van dergelijke afmetingen schept voor de bewoners van het huis natuurlijk veel kansen. Zowel om er een verlengstuk van de woonka mer van te maken als om het zo vol te zetten met groen, dat het buitenzijn sterk wordt geaccentueerd. Dat gebruik van het terras als tuin is door het Bouwfonds al voorzien. De helft van de terrasafscheiding aan de voorzijde be staat uit een betonnen plantenbak. De andere helft is een spijlhek met een op de vloer gebouwde bloembak en is zo geconstrueerd dat men moeilijk naar beneden (in buurmans tuin dus) kan kijken. Op de begane grond van de terrasflats bevinden zich naast twee grote wonin gen de bergingen, flinke fietsenstallin gen, technische voorzieningen en een grote ruimte, die door de bewoners zelf moet worden ingevuld. Het is een ge meenschappelijke ruimte en het Bouw fonds hoopt, dat de bewoners er zelf een nuttige ruimte van maken. Dat kan gaan in de richting van een crèche, maar ook in die van een feestzaaltje, een trimlo- kaal of speelzaal voor kleuters. Men zou er zelfs vergaderingen in kunnen hou den. HEEMSKERK - Een 26-jarige man, wonende aan de Beneluxlaan, moest op eerste kerstdag de hulp van de politie inroepen. Hij lag op de grond en kon niet meer overeind komen. De politie kon met enige moeite de woning bin nendringen. Hij werd naar het St. Josef- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Albert Lute heeft met een ruime voorsprong de eerste plaats weten te behalen bij de 500-meter wedstrijden die door de Beverwijkse Ijsclub Kees Jongert op de Alkmaarse kunstijsbaan werden georganiseerd. Aan de wedstrijd deden 104 A- en B-adspi- ranten mee. De uitslag luidt alsvolgt: 1. Albert Lute 1.00.3,2. 2. Edwin Kuypers 1.10.6; meisjes adspiranten A - 1. Inge Mooij 1.26.4 (na valpartij); meisjes adspiran ten B - 1. Marga Paap 1.28.5 (na valpar tij). MAANDELIJKSE BUSREIS Düsselldorf wordt in januari gehouden op zaterdag 8 januari. De eerste zaterdag van de maand dus waarop, zoals gebruikelijk, de winkels in de Westduitse stad de gehele dag zijn geopend leed aan een zware hernia. 4000.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7