Bouw nieuw zwembad in IJmuiden aanzienlijk duurder Wit-Gele en Groene Kruis wordt Kruisvereniging Velsen Reserve-geldrekening 67% Nieuwjaar op Rooswijk Cursus voor actieve ouders Voor de ^vuist wegj Wie wil sparen zónder opnamekosten, zónder boete, zónder opzegtermijn, maar mét 67% rente, die neemt de dus zet de kaas uit bet vuistje maar klaar! BOUWMARKT RkeuR b.v.>| Twee man gewond bij Hoogoven 7 Vanavond 1 BANQUE DE PARIS ET DES PAYS-BAS N.V. ^5 Werk kan waarschijnlijk in mei van start gaan Koudenhorn 54 Hoorzitting over nieuwe stroopbaan bij Hoogovens Inventarisatie van Gestolen auto totaal vernield PAUL VAN EWIJK EN ZONEN I volksontwikkeling in gemeente Velsen Kort IJnioiidnieuws op strand gevonden „BRUNCHEN” in Restaurant QCfiakt „Be ©ilenboom DINSDAG 2 8 DECEMBER IJMOND 6 19 7 6 Openingstijden: dagelijks van tel. 023 - 321212. GECOÖRDINEERD KRUISWERK IN VELSEN FUSIE VOOR BETER 1.95 o** Kenaupark 3I - Haarlem - tel. 023-3l'-Wö RESERVEREN 5'- De Bouwmarkt is 30 en 31 december gesloten. Ook voor Oudejaarsavond lekkernijen van uw Tussen Kerst en Nieuwjaar is ons magazijn Harmenjansweg 19 normaal geopend, ook voor thuisbezorging. CANOPUSPLEIN 5 Zeewijk - telef. 12006 WILLEMSBEEKWEG 1 IJmuiden O - telef. 14640 F (20.27 - AVRO Ned. 2) te I® Zonder opzegtermijn kunt u bedragen opnemen rot f 3000,- per maand. Voor bedragen boven f 3000.- per maand geldt een opzegtermijn van l maand. In ieder geval berekent de Banque géén retourrente over opgenomen bedragen van de Reserve-geldrekening' Ook telefonisch kunt u een rekening openen. Bel 020 - 5 204911 en vraag naar de afd.Téléhanque. Onbeperkt eten en proeven van een soepje, warme gerechten, koude gerechten en desserts in en uit onze open Zwitserse boerderij-keuken. Prijs inclusief een kopje koffie vooraf f 18,- per couvert, voor kinderen tot 15 jaar f 1,- voor ieder jaar dat zij oud zijn. Ook voor nieuwjaarsdag, kunt u voor de Brunch „ECHTE BAKKER’’ IJMUIDEN. De bouw van het nieuwe openlucht- en overdekte zwembad aan de Trompstraat in IJmuiden zal waarschijnlijk niet eerder dan in mei kunnen beginnen. Aanvankelijk was het de bedoeling om al deze maand van start te gaan, maar doordat de kosten aanzienlijk hoger dreigen uit te vallen dan de raming van 5,8 miljoen gulden, is er in het plan vertraging gekomen. De gemeente wil nu de hele begro ting doorspitten om te zien of er kostenbesparingen mogelijk zijn. I APPELFLAPPEN0.90 APPELBEIGNETS0.90 APPELBOLLEN1.10 SAUCIJZENBROODJES0.90 SLAATJES0.95 SNEEUWBALLEN0.95 KROKETTEN0.85 HAM-EN KAASSOESJES per 100 gram 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 16.00 uur (ADVERTENTIE) •17 1S- ‘er ax 11e ille 4A: u.: Het Wie u.: I I (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) zijn (ADVERTENTIE) BANQUE PARIBAS Amsterdam - Adam-Bui tonvelden - Arnhem - Breda - Dordrecht - Eindhoven - Groningen - Den Haag - Haarlem - Heerlen - Hengelo - Maastricht - Nijmegen - Roermond - Rotterdam - Utrecht - enk'. Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. inge ■Het en ra’s lijkse verzorging in huis kwam, zullen moeten missen. 4 en Sob er en ey’s u.: VELSEN. In het Cultureel Met deze fusie van het Groene Kruis (opgericht in 1894) en het Wit-Gele Kruis (opgericht in 1927) treedt Velsen in de voetsporen van Uitgeest, terwijl ook in Castricum tussen deze twee kruisverenigingen nauwe samenwerking bestaat. In Beverwijk en Heemskerk echter zit een fusie nog niet in de pen. Daarmee, zo zegt de heer Van de Wetering, verder beraad over de Stich ting Samenwerkende Kruisverenigingen in de IJmond over een verdergaande regionalisering - voorlopig gestagneerd. Deze gezellige gemoedelijke combinatie van ontbijt en lunch verzorgen wij zon dags vanaf 11 uur ’s morgens tot 14.30 uur. Het terrein aan de Trompstraat naast het gemeentelijk Gas- en waterbedrijf ligt al klaar voor de bouw van het nieuwe zwem bad. Het terrein zal echter nog enkele maanden langer ongebruikt moeten blijven liggen, omdat hoge kosten de uitvoering iets vertraagd hebben. VELSEN-NOORD. Zaterdag 1 ja nuari wordt door de voetbalvereniging WB op het sportpark Rooswijk de tra ditionele nieuwj aarswedstrijd gehouden tussen de elftallen van het huidige eerste team en van oud-VVB'ers, die om half elf begint. Daarna volgt de gebruikelijke nieuw jaarsreceptie in het paviljoen Konings veld waar om half één alle leden worden verwacht. Maar al is zoiets met leuk, grote problemen heeft dit gevolg van de fusie nog niet gegeven, zo verklaart zuster E. M. Meijer, de hoofd wijkverpleegkundige van de tak wijkverpleging van de nieu we Kruisvereniging Velsen. VELSEN. De Nederlandse Katho lieke Oudervereniging start binnenkort in overleg met de Katholieke Schoolraad IJmond een cursus voor ouders die in oude verenigingen actieve bijdrage leve ren. De cursus, die in de Nieuwe Slof wordt gegeven, is in navolging van cur sussen die elders in het land al zijn gegeven. De Ouderverenigingen die bij de Schoolraad zijn aangesloten hebben be richt gehad over de start van de cursus on donderdag 13 januari. De cursus zal over de ouderparticipatie handelen en totaal zes cursusavonden in beslag ne men. Het nieuwe zwembad is ontworpen door het bedrijf TIP-combine, een be drijf, dat is gespecialiseerd in zwembad- bouw. De gemeente heeft van dit bedrijf inmiddels de begroting binnengekregen. De wethouder wil nu proberen om mogelijkheden te Vinden, die kostenbe sparend zullen werken. Daarom zal de begroting van TIP doorgespit worden en zal onderzocht worden of er andere mogelijkheden zijn om de kosten terug te schroeven. De wethouder gaat echter nog altijd uit van het oorspronkelijke, groots opgezette bouwplan vcor het zwembad, inclusief een „solarium”. Bo vendien wil de wethouder haast achter de plannen zetten, want elke maand, dat de bouw vertraagd wordt, stijgen de kosten verder. VELSEN; Met ingang van 1 januari zullen de namen Groene Kruis en Wit gele kruis voor altijd uit de gemeente verdwijnen. Er voor in de plaats zal de Kruisvereniging Velsen komen, met in gang van dezelfde datum. Daarmee is de fusie tussen het katholieke Wit-gele en het algemene Groene Kruis officieel een feit. Het is een stap in de richting van de regionale kruisorganisatie aldus Groene Kruisdirecteur H. van de Wete ring, die zonder dat de cliënten daar merkbare onlast van hebben, leidt tot een verbetering van het kruiswerk in Velsen. Zolang de afdelingen van het Wit-Gele Kruis in Beverwijk en en Heemskerk als eis stellen dat de tak gezinshulp uit het huidige kruiswerk in een aparte stich ting wordt ondergebracht - een eis waar niet over wordt gepiekerd - blijken verdere onderhandelingen niet mogelijk te zijn. De wijkverpleging is nu in Velsen in twee delen, twee basisteams verdeeld Voor het tweede team moet ook een tweede hoofd wijkverpleegkundige ko men. Een aanvraag hiervoor ligt bij het ministerie. De teams, die in nauwe sa menwerking met elkaar zullen opereren, hebben ieder hun zorg voor een deel van de gemeente, waar de wijken in zijn verdeeld. De grens is getrokken van de IJ muiderstraatweg-Frans N aarebout- straat-Velserduinweg en I-Ieerenduinweg en dient als richtlijn voor de cliënten voor het bezoek aan de consulatiebu- reau’s. De vijf consultatiebureau’s die zijn gevestigd in Velserhooft (Santpoort), De Schouw (Velsen-Noord), het voorma lige Wit-Gele Kruisgebouw aan de Zee weg, het voormalig Groene Kruis ge bouw aan de Kennemerlaan (waar nu ook alle administratie is gevestigd) en het Gezondheidscentrum Duinwijk in de Andromedastraat. Het consulatiebureau in de Santpoortse Duinpan is opgeheven. De bewoners uit de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan moeten nu dus naar Velserhooft. IJMOND. Bij Hoogovens maandagochtend twee werknemers uit IJmuiden tijdens het koelen van afvoer- goten bij Hoogoven 7 gewond geraakt. Zij werden door heet zand getroffen en moesten met tweedegraads brandwonden in hun gezicht in het Rode Kruis Zie kenhuis te Beverwijk worden opgeno men. x; Deze blijft onder de vijf miljoen echter exclusief BTW en zonder verrekening van de prijsstijgingen sinds oktober. Bo vendien is het bedrag gebaseerd op de kale bouw van het bad, dus afgezien van grondkosten, parkeergelegenheid en groenvoorziening. Wethouder J. W. Mei jer verwacht daarom, dat de totale kos ten aanzienlijk hoger zullen worden dan geraamd. Onder invloed. In de nacht van maandag op dinsdag heeft de Heems kerkse politie op de Beverwijkse Paral lelweg een auto staande gehouden, waarvan de bestuurder, een 53-jarige inwoner van Velsen, onder invloed van sterke drank bleek te verkeren. Dat bleek uit de blaasproef. VELSEN. Hoogovens heeft een hin derwetvergunning aangevraagd voor vervanging van Stroopbaan 2 door Stroopbaan 4 op de grens van IJmuiden en Wijk aan Zee op het Hoogoven-ter- rein. Woensdag 12 januari is er om elf uur in het stadhuis van Velsen voor iedereen gelegenheid om mondeling be zwaren in te dienen tegen verlening van de hinderwetsvergunning, terwijl er vier weken lang schriftelijk bezwaren kun nen worden ingediend. Beroep tegen een beslissing van de gemeente is alleen mogelijk als men op de hoorzitting is verschenen. Cen trum aan het Moerbergplantsoen verga dert woensdag de gemeentelijke Werk groep, 5 januari, plaatselijk vurmings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen. Deze werkgroep, in oktober ingesteld, moet de bestaande voorzieningen op het terrein van de volksontwikkeling op een rijtje zetten en bovendien een program ma van activiteiten ontwikkelen voor die onderwerpen, waarin nu nog niet voorzien wordt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het weekend is uit de showroom van het Motorhuis IJmond aan de Koningstraat een gloed nieuwe Opel Record Caravan ter waarde van 19.000,- gestolen. De wagen is maandagmorgen totaal vernield terugge vonden op het strand van Heemskerk. De auto stond tot de assen in het zand, maar waarschijnlijk is ’s nachts de vloed er over heen gegaan. Wat er daarna nog van over was is door de jeugd drastisch kapot gemaakt. De Be verwijkse politie heeft de auto als een stuk schroot van het strand gehaald. Met de fusie van deze twee Velsense verenigingen zijn 14.000 leden verenigd. Voor het wijkwerk zullen nu (na ver vulling van twee bestaande vacatures) zeventien wijkverpleegkundigen en drie ziekenverzorgsters paraat zijn. Elke wijkverpleegkundige heeft een eigen, vaste wijk in de gemeente. En hier is voor de cliënten thuis het verschil voelbaar: mogelijk dat de eigen wijkverpleegster is vervangen door een ander, omdat voorheen mogelijk was dat twee buren twee verschillende wijkver pleegsters aan huis kregen. Dat zal niet meer gebeuren, al betekent dit voor sommige mensen wel dat zij hun ver trouwde wijkzuster, die in sommige ge vallen een tiental jaren voor de dage- Wüstelaan 75 Santpoort telefoon 023-372226 De werkgroep spreekt allereerst over een vragenformulier dat voor deze in ventarisatie is ontworpen. Het heeft be trekking op de volksontwikkelingsactivi- teiten voor mensen ouder dan 17 jaar, op wie de Leerplichtwet niet van toe passing is. Gevraagd wordt o.a. naar de doelstellingen en de aard van de activi teiten, de deelnemersgroepen, de finan ciering, de aanwezigheid van beroens- krachten en de plaats, waar de activitei ten plaatsvinden. Daarna komt de lijst van organisaties en instellingen aan de orde, waaraan het vragenformulier moet' worden toegezonden. Tientallen organisaties voor amateuristische en professionele kunstbeoefening en bevordering, vrouwenverenigingen, vak bonden, studieclubs, hobbyclubs, jeugd verenigingen politieke partijen, musea, enz. staan op deze lijst vermeld. De vraag is, of die lijst wel volledig is. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor belangstellenden toegankelijk. van fles i het jon- daar gerd, s om warn i van het jon- zijn ordat innen met .litie- 1 zijn men cende Het i zijn, akt. Vg tW -.r

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7