Succesvol atleet in Montreal Rallyrijder Van Tunen weer naar Monte Carlo IVO VAN DAMME VERONGELUKT DAT IS ONS DOEL Jansen finisht als tweede achter wereldkampioen WIERSMA VERBAASD OVER TOERNOOIZEGE Judoleraar Gecks verlaten heeft mat Remise koploper Club 12 Voetballoting BUITONI-TOERNOO1 MET MAC GREGOR SPORTIEF i ISPORWMB buiitNSPEL HOGE KLASSERING, bovenaan r - 1 r Succes tennisjeugd KINZO EN MAES WEER TEGEN ELKAAR 6 50ND E R D A G 30 DECEMBER 1976 SPORT 17 J if ur n- en MHNS I .n ru- en 3 >or °A- ijé- hn. en Ivo van Damme -'■’’WBi Wiersma: „Voorbereiding niet best”. l in iet EN >23- in België onderscheiden met de nationale trofee van sportverdienste. Ivo van Damme werd niet op slag gedood. Hij was echter zo in de wrak stukken bekneld geraakt, dat het ruim een uur duurde eer men hem kon be- iant >20- tel.: in VEN )23- me, una 14, 328 Tel Tel. i (Van onze sportredactie) VELSEN. De Velser Sportstichting heeft een dezer dagen de loting verricht voor het Velser voetbalkampioenschap, De resultaten zijn als volgt: senioren: Velsen zat. - SVIJ zon.; Terrasvogels zat. ze moesten nog één nacht rijden ujt de koers werden genomen om dat ze twee minuten over het toege- stane half uur tijdsoverschrijding heen waren. Vorig jaar, met dezelfde chauffeur en dezelfde auto, duurde het feest wel heel erg kort, want na zo’n 400 kilometer werden ze aange reden door een Fransman. Gelukkig waren zij zelf niet zo total-loss als hun auto, zodat ze er met een lichte hersenschudding vanaf kwamen. De droom om de finish eens te halen was echter al heel snel vervlogen. De Belgische televisie (Nederlands programma) heeft woensdagavond het programma „Superstars”, waarin naast Guy Drut, Björn Borg, Hennie Kuiper en Raymond Poulidor ook Ivo van Dam me meedeed uitgezonden. De program- maleiding van de BRT had tevoren con tact opgenomen met de familie van de verongelukte atleet. De nabestaanden stemden erin toe het programma uit te zenden als blijk van postume hulde. De Beverweker Henk van Tunen stapt op zaterdag 22 januari voor de derde keer in een auto om aan de rally van Monte Carlo te beginnen In de twee voorgaande jaren is het Henk van Tunen niet gelukt om de rally uit te rijden. In 1974 reed hij als navigator samen met Jaap Dik in een Datsun 1200 coupé. De desillusie was wel erg groot toen de beide Nederlanders met de finish in zicht De 70-jarige heer Peter Gecks is vooral bij de oudere judoka’s in Haarlem bekend, maar ook een flink aantal jongeren zullen hem als judo leraar kennen- Tenslotte staat hij al vijfentwintig jaar op de judomat en heeft bij verschillende verenigingen lesgegeven. Nu vindt Gecks het ech ter genoeg en is hij met ingang van 1 december met lesgeven gestopt. BRUSSEL. (Belga)De Belgische at leet Ivo van Damme is woensdag te Bollene in Frankrijk bij een verkeerson geluk om het leven gekomen. Van Dam me kwam met zijn auto om tot nu toe onbekende reden over de middenberm in aanraking met een auto dit uit tegen overgestelde richting kwam- Bij het onge val vielen niet meer doden te betreuren. Van Damme was op weg naar België na een stage in Marseille te hebben afge werkt. HEEMSKERK: Eerste klas A: Mole naar Boys - Klein Zwitserland 2-3; De Ezel - Progress 1-2; tweede klas A: Rob Slob-De Goede 3-3; tweede klas B: v.d Veens- Donkey Shot 5-1; res. derde klas C: Progress 4-Molenaar Boys 3 2-1. Peter Gecks: „Een schop onder het achterwerk kon je krijgen”. 4. Fa lem, -23. Koploper Liverpool verloor één punt in de Engelse voetbalcompetitie. Uit tegen Manches ter City werd het 1-1. Everton tegen Middles borough was ook al een gelijkspel: 2-2. Leeds Won in Sunderland met 0-1. In een vriendschappelijk duel won eerste- dlvisieclub MVV gisteravond met 2-1 van Roda. In Maastricht scoorden Brokamp en Ne- lemans voor de thuisclub. De 4000 toeschouwers zagen Kolding het tegendoelpunt maken voor de eredivisionist. Wereldkampioen Wiersma vertelde dat hij zich op deze strijd slecht had voor bereid: „Ik ben eigenlijk wel een beetje verbaasd over mijn overwinning.- Het toernooi was toch wel goed bezet, maar met bijvoorbeeld iemand als Tsjecholev en eventueel Gantwarg beneden uit de Sovjet-Unie erbij, zou het natuurlijk veel sterker geweest zijn. De Surinamer Overman hoorde nog niet in de groot- meestergroep thuis.” Wiersma vond het jammer dat de Afrikanen, de laatste jaren sterk in opkomst, geen beter re sultaat hadden behaald. Jan Cazemier vond dat hij hier en daar wat pech had gehad. „Maar ik ben toch tevreden met mijn spel- Ik ben van huis gegaan met de’ gedachte om van de laatste plaats weg te blijven”, zei de Zwitser over zijn evenmin hooggespan nen verwachtingen, „misschien noemen ze mij een toernooibederver. want ik maakte in de achtste ronde een einde aan de spanning door Jansen te ver slaan. Cazemier merkte nog op dat het toernooi naar zijn mening een groot overwinnaar heeft opgeleverd. Redactie: HANS BOTMAN I Tel. red.: (02550) - 15389 (Van onze tennismedewerker) HAARLEM—IJMOND In het maandag in Heemstede gestarte oude- jaarstennistoernooi voor de jeugd zijn gisteren de eerste hale finalisten uit de poules tevoorschijn gekomen. Van de Haarlemse deelnemers aan de indoorfes- tijn zijn de meisjes veruit het meest succesvol. Bij de jongens kon eigenlijk alleen, de tegenwoordig in Zandvoort spelende Piet Hein Wiersma zich hand haven tussen de jongens uit de andere vier districten. Zonder ook maar een set te verliezen lijkt hij regelrecht op de finale oudste jongens af te stevenen. Zijn tegenstander zal vermoedelijk de ook sterk acterende Hagenaar Menno Bouma zijn. GRONINGEN. (ANP)— Ook de Zweed Harry Schussler heeft Eugeny Vladimi rov niet kunnen stoppen in diens opmars naar de Europese en wereldtitel schaken voor jeugd. Schussler kon de Rus in de achtste ronde van het toernooi in Gro ningen slechts vertragen. De Zweed had weliswaar voortdurend het initiatief, maar hij zag geen kans door de ook nu weer knap opgebouwde verdediging van Vladimirov heen te breken. Door de remise bleef het verschil tussen beiden een punt. Het ongeluk gebeurde op de zoge naamde „Weg van de Zon”, l’autoroute du Soleil. Ivo van Damme, die 22 jaar oud was, won in Montreal tijdens de Olympische Spelen tweemaal zilver: op de-800 meter in 1.43,86 achter de Cubaan Juantorena en op de 1500 meter in 3.39.27, achter de Nieuwzeelander John Walker, Enkele dagen geleden werd hij vrijden. Hij werd in allerijl naar een ziekenhuis in Orange vervoerd, waar hij enkele uren later overleed. De dood van Van Damme heeft grote verslagenheid teweeg gebracht in Belgi sche sportkringen. „Het is een enorm verlies voor de Belgische atletiek”, aldus de heer Mingels, voorzitter van de Belgi sche Atletiekbond, „ik kan nu échter weinig zeggen. Het is ook voor mij een grote schok.” Zowel de atletiekbond als het Olympische Comité van België zou den graag willen, dat bij alle sportge beurtenissen in het komend weekeinde in België een minuut stilte in acht Wordt genomen. AMSTERDAM (ANP) Het Suiker- damtoernooi 1976 in Amsterdam is het zoveelste bewijs geworden van de klasse van Harm Wiersma. De Fries speelde geen zwakke partij en deed het slechts in de laatste twee ronden rustig aan, toen hij al zeker was van de eerste plaats. Wiersma sloot het toernooi woensdag af met een puntendeling tegen Jan Cazemier, die hierdoor als derde eindigde. De Zwitser moet deze plaats overigens nog delen met Baba Sy, die door een goede overwinning op Carlo Smith nog net naast Cazemier kwam. De eervolle tweede plaats achter de in alle opzichten als een grootmeester dammen de Wiersma bleef voor Hans Jansen, die de Fransman Michel Hisard resoluut naar de nederlaag speelde. De Russische Jelena Michailovskaja werd voor de derde keer in successie wereldkampioene. Zij verdedigde haar titel met furore en was onbetwist de sterkste speelster. De Wormerveer.se Barbara Graas kwam zeer knap op de met de Sovjet-speelster Trawina gedeel de tweede plaats. Uitslagen en eindstanden: GROOTMEESTERGROEP: ELFDE RONDE: Clerc (Ned)Soumaoro (Mali) 1-1, Cazemier (Zwi)Wiersma (Ned) 1-1, N’Diaye (Mali)Bronstring (Ned) 0-2, Sy Hisard (Fra) Ba (Sen)Overman BEVERWIJK: Tweede klas A: Straw berry - Beman 6-4; tweede klas B: Les Routes Boys - Otte Eagles 1-1; derde klas A: Scheijwijk-Micro Techniek 6-3, derde klas B: Nijman S. - Wijk aan Duin 1-3; res. tweede klas B: Sport CS 4- Bloemendaal 2 (Bl’daal 2 n.o.); res derde klas C.: Les Routes Boys 3- Micro Techniek 2 2-3. Net zo sterk als Menno bij de jongens opereert zijn plaatsgenote Yvette v. d. Ruit bij de meisjes. Het Groendaalmeisje Bettyl Beeren speelde zich eveneens in de halve finale. Een succesnummer voor de Haarlemse meisjes is de leeftijds groep t. m. 14 jaar. >Vera Bruggeman. Alice Lembeck (beiden eigenlijk een leeftijdsgroep te hoog spelend) en Xan- ,dra Weller zitten alle drie in de halve finale. Ferra Boonacker completeert het viertal. Bij de groep t- m. 12 zorgde de elfjarige Ilse Weller voor een daverende verrassing door de oudere, eveneens Haarlmse Ilse Koenders te verslaan in de halve finale. De finales bij de jongste kinderen .worden gespeeld door: Astrid Veenman (Leiden)- Ilse Weller (Haarlem) en Ro bert Jan Bierens (NHN)-Marcel Vink (Leiden). Vrijdag, oudejaarsdag, is geheel gereserveerd voor de finales enkelspel en dubbelspel. Vanaf tien uur tot om streeks 13.00 uur kan men terecht in de Heemsteedse Apollo-tennishal aan de Heerenweg. HAARLEM (Spaar nehal)hoofdklas Club 12- Tuiinstra 4-3; Tweede klas C Telefonia - Van Essen Boys 6-3; derde klas D: Haarlem - Loojsma 3-4; derde klas E: Old Smuggler Stars - De Meer 1-9; derde klas F: DVS- Plumbers 4-0. Volgend jaar januari rijdt Henk van Tunen als navigator samen met Man Bergsteyn uit Berg en Terblyt (Limburg) in een Opel Kadett GTE. Man Bergsteyn is voor velen geen onbekende, want het is nog maar twee jaar geleden dat hij het Neder lands rallykampioenschap veroverde. Het enige nadeel dat Bergsteyn toe geschreven kan worden is dat hij nog geen enkele ervaring heeft in de rally van Monte Carlo. Voor Henk van Tuben -geldt dit echter niet als een doorslaggevend bezwaar: „Het is al leen een motief om er in de weken voor de rally nog even hard tegenaan te gaan. Daarom vertrekken, we ook volgende week naar Frankrijk, om daar een lang weekend te gaan trai nen.” Ongetwijfeld zullen Bergsteyn en Van Tunen de wegen uitzoeken waar ze ook tijdens de rally van Monte Carlo overheen razen. Half novembe: namelijk wordt de route al bekend gemaakt. De rally valt eigenlijk uit een in verschillende onderdelen. Alle deelnemende equipes (dit jaar zijn dat er 120, waaronder drie Neder landse: Van Tunen-Bergsteyn, Slote- maker-Jetten en Carlsson-de Jong) starten uit een van de negen plaatsen die zij zelf mochten uitkiezen. Het duo Van Tunen-Bergeyk zal starten in Kopenhagen, rijdt dan half Europa liger ties. Gr Tel. Voor het eerst in 22 jaar heeft het voet balstadion Feyenoord verlies geleden. Om precies te zijn: 107.720 gulden wae het nadelig saldo. In 1975 bedroeg de winst nog 175.000 gulden. Het volleybaltoernooi van Dynamo in Apeldoorn is bij de dames en heren geëindigd in een triomf voor Rode Ster uit Praag. Interlance Zaan’69 verloor in de finale met 3-0 van de Tsjechische ploeg, terwijl de Neder landse kampioene VC Heerlen met 3-1 tenon der ging Het Nederlands ijshockeyteam boekte zijn enige zege in het toernooi in Kopenhagen in het laatste duel met Engeland. Uitslag: 15-5. Noorwegen veroverde de zogenaamde Pondus- beker via een 3-3 tegen Denemarken. In de wielerzesdaagse van Keulen gaan Schulze en Tschan aan de leiding vóór Pijnen en Haritz. De strijd om het jeugd wereldkampi oenschap werd na een spannende strijd ten slotte beslist ten gunste van de zestienjarige Rus Skliarov. Aanvankelijk had de een jaar oudere Victor Galperin uit Israel de beste kansen, maar hij verloor in de voorlaatste ronde van de ex-titelhouder Geert van Aalten. De Ne derlander, die slecht was gestart (twee nederlagen), is goed teruggekomen. Hij eindigde op de tweede plaats samen met Galperin en de zestienjarige Jos Stokkel, die op een uitstekend toernooi kan te rugzien. - Velsen zon. VSV - KIC zon.; VVB zat. - Terrasvogels zon.; Stormvogels zat. - VVB zon.; Waterloo - Stormvogels zon.; SVIJ zat. - IJmuiden; KIC zat. is vrijgeloot. Voor de A junioren staan de volgende wedstrijden op het programma: KIC - Stormvogels; Terrasvogels - IJ muiden; Velsen-2 - VSV; SVIJ - WB en Velsen-1 - Waterloo. Schussler heeft inmiddels de Tsjech Ftacnic naast zich gekregen- Deze won in een gedegen partij overtuigend van de Cubaan Vera, die na een verrassend goede start sterk is teruggevallen. Ook de Amerikaan Diesen kwam op zes pun ten en daarmee op de gedeelde tweede plaats, want de afgebroken stelling in de partij tegen de door de Nederlander Bert Enklaar gesecondeerde Leslie Leow uit Singapore biedt uitstekende winst kansen. Van de andere achtervolgers van de titelfavoriet uit de Sovjet-Unie won de Australiër Ian Rogers van de tegenvallende Brit Jonathan Mestel. Groszpeter (Hong) en Weidemann (Wdl) kwamen remise overeen. De Nederlander Egmond won de afgebroken partij uit de zevende ronde van de Belg Tonolj. De stand is: 1. Vladimirov 7 pnt, 2. Schussler, Ftacnic en Diesen 6, 5. Weide mann, Groszpeter en Rogers 5*/s. Op vijfenveertigjarige leeftijd startte hij zijn judoloopbaan bij Ken- Am-Ju, dat toen nog onder leiding stond van „opa Schutte.” Gecks werd door het judo aangetrokken door de verrichtingen van zijn zoon Huub. Hij slaagde erin om binnen drie jaar, dus op achten veertigjarige leeftijd, de zwarte band te behalen. Trots vertelt hij, dat hij werd gegradueerd door de Japanse leraar Tokio Hirano (7e dan), fhe vroeger veel trainingen verzorgde voor de Naja, de toenmalige hma- teurjudobond. Deze Japanse leraar heeft veel indruk gemaakt op de heer Gecks. Vaak hield hij zijn leerlingen dan ook de judoprincipes voor die hij van Tokio Hirano had geleerd. Hij consta teert echter met lede ogen, dat het huidige kraehtjudo niet veel meer heeft van het stijlvolle gevecht van vroeger. „Toen”, verhaalt hij, „kregen we een schop onder het achterwerk als we niet rechtop stonden, öf aan onze tegenstander gingen hangen. Ook leerden wij ons verlies lachend te doorstaan.” De wedstrijden worden gespeeld op dinsdag 12 april om half vijf. De volgen de rondes worden afgewerkt op 19 en 26 april. Bij afgelasting worden de wed strijden in dezelfde week op donderdag gespeeld, zelfde tijd. De loting voor de tweede ronde zal plaatsvinden in de kantine van SVIJ. WERELDKAMPIOENSCHAP DAMES: TIENDE RONDE: Plaatsen een tot en met vier: Trawina (Sov)Graal (Ned) 2- 0, Michailovskaja (Sov)Poepjes (Ned) 2-0, Plaatsen vijf tot en met acht: Borg- homs (Bel)Papillon (Fra) 0-2, Geurts (Ned)—Nizic (Joe) 2’-0. EINDSTAND: 1. Michailovskaja 17, 2. Graas en Trawina 14, 4. Poepjes 10, 5. Geurts 12 (verliezersgroep) 6. Papillon 8. .7 Nizic 5, 8. Borghoms 0. JEUGDKAMPIOENSCHAP: NEGEN DE RONDE: Samake (Mali)Skliarov (Sov) 0-2, Berends (Ned)Segedin (Joe) 2-0, Malik (Tsj)— Guinard (Fra) 1-1, Van Aalten (Ned.Bouckaert (Bel) 2-0, Stok kel (Ned)Galperin (Isr) 1-1. EINDSTAND: 1. Skliarov 15 pnt, 2. Galperin, Van Aalten en Stokkel 13, 5. Berends 12, 6. Guinard 10, 7. Samake 6, 8. Malik 5, 9. Bouckaert 2, 10. Segedin 1. Henk van Tunen: „Ik ben een goed willende amateur”. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In het deelnemersveld van de 6e internationale basketbaltoernooi van Buitoni is op de valreep toch nog een wijziging gekomen. Het uit Engeland afkomstige Embassy All Stars, dat op het kersttoernooi van Sperry Remington ernstig teleurstelde, is vervangen door hel team van Mac Gregor, dat louter uit Amerikanen bestaat. Deze ploeg, die vorig jaar de eerste plaats aan kampioen Kinzo moest laten, zint duidelijk op wraak. Naast aanvoerder Tom Austin, die ook vorig jaar van de partij was, brengt Mac Gregor ook Mike Rowland (ex-Fiat Stars), Tom Holland en de voor BC Markl uitkomende Bill Mallory en Myron Larson binnen de Ijjnen. Het Kinzo van Theo Kinsbergen, dat compleet aan de start verschijnt, krijgt voor het Haarlemse publiek de kans zich te revancheren voor de twee Europa-cup-neder- lagen tegen het Belgische Racing Maes. De Belgische titelhouder die het in de strijd om de Europese beker tot de laatste acht hfeeft gebracht, wordt dit seizoen voor het eerst geleid door Tom Quinn, voorheen de technische man achter Buitoni. In korte tijd is Quinn er in geslaagd van zijn ploeg een goed lopende „machine’’ te maken. Steunpilaren bij de Belgen zijn de Amerikanen Lister en Warner en de tot Belgen genaturaliseerde Amerikanen Vic Deihl en Corky Bell. Het organiserende Buitoni dat de afgelopen maanden in de vaderlandse competitie zeer wisselvallig opereerde, moet trachten deze topploegen partij te geven. De Haar lemmers. die sinds 2e kerstdag deelnemen aan een toernooi in Zweden, zullen op hun eigen Nieuwjaarstoernooi zeker niet te klagen hebben over gebrek aan wed strijdritme. Het programma voor 1 en 2 januari luidt: zaterdag: Buitoni-Kinzo (20.00 uur) en Racing Maes-Mac Gregor; zondag: Buitoni-Mac Gregor (13.30), Kinzo-Racing Mae's, Buitoni-Racing Maes (20.00) en Kinzo-Mac Gregor. Alle wedstrijden worden gespeeld 1 nde Beijneshal op het Stationsplein. Nadat Club 12 door De Goede en Dikstaal een 2-0 voorsprong had geno men, wist Withoed voor Tuinstra tegen te scoren: 2-1. In de tweede helft liep Club 12 door goals van Koks en Seegers tot 4-1 uit, waarna Van Bellen en Weys- ter tot 4-3 ophaalden de spanning volop deden weerkeren, dub 12 liet het echter niet tot de gelijkmaker komen. In de strijd tussen DVS en Plumbers voor de derde klas F, raakte Koper en Plumbers geblesseerd en moest zich in een zieken huis laten behandelen. (Van een medewerker) HAARLEM/IJMOND. Door een moeizame 4-3 overwinning op hekkeslui- ter FC Tuinslra in de Spaarnehal, is Club 12 in de hoofdklas van de Haar lemse zaalvoetbalcompetitie op kop ge komen. Deze toppositie is overigens zeer wankel, want het naar de tweede plaats verdrongen Groot/Assumburg heeft slechts een punt minder en ook drie wedstrijden minder gespeeld. Ook Barri cade Boys slaat er relatief bezien beter voor. (Sen)Smith (Vst) 2-0, Jansen Ned) 0-2, (Sur) 2-0. EINDSTAND: 1. Wiersma 18 pnt, 2. Jansen 16, 3. Sy en Cazemier 13, 5. Clerc 12, 6. Ba, Hisard en Bronstring 11, 9. Smith 9, J0. Soumaoro en N’Diaye 7, 12. Overman 4. MEESTERGROEP: NEGENDE RON DE.' Siby (Mali)Brouwers (Ned) 1-1, Issalene (Fra)—Biaganti (Fra) 1-1, Sedla- cek (Tsj)Hooyberg (Ned) 1-1, Houngou (Con)Desinter "(Bel) 0-2, Chappel (Fra)Van der Wal (Ned) 0-2. EINDSTAND: 1- Van der Wal 17 pnt, 2. Brouwers en Hooyberg 12, 4. Issalene 9, 5. Houngou en Biaganti 8. 7. Desinter 7, 8. Sedlacek en Chappel 6, 10. Siby 5. In Breda speelde NAC met 1-1 gelijk tegen het militaire elftal. NAC-verdediger Budisic verlengde zijn contract met twee laar, gerekend vanaf het eind van de huidige competitie. door om tenslotte in het Franse plaatsje Gap van een korte rustperio de te genieten. Andere startplaatsen zijn Warschau, Londen, Parijs, Monte Carlo, Rome, Thessaloniki, Lissabon en Almeria (Spanje). Alle equipes hebben een bepaald motief om een keuze te maken uit deze steden. Van Tunen: „Vorig jaar zijn we in Parijs gestart, maar toen we op een gegeven moment in Noord-West Frankrijk aankwamen zaten we in een dichte mist, die in dit jaargetijde daar vrij normaal schijnt te zijn. Daar is ook dat onge luk aan te wijten. Als je op de autobanen in Duits land per ongeluk in een file terecht komt door een ongeval, dan heb je pech gehad, want dan word je uit de race genomen. De organisatie in Frankrijk loopt nu eenmaal niet over van soepelheid, alleen als er erg veel deelnemers bij een oponthoud betrok ken zijn, willen ze nog wel eens de hand over het hart strijken. Dat is weer heel wat anders dan de Engelse organisatoren, die weer erg veel door de vingers zien. Ik weet ook zeker dat ze niet iemand uit de strijd zullen nemen die twee minuten over een tijdslimiet heenkomt. Wij starten nu vanuit Kopenhagen omdat dat ons de makkelijkste aanlooproute leek.” Het eigenlijke rally werk begint pas in Monaco, dat 300 kilometer van Gap verwijderd ligt. Van daaruit worden er drie zware klassements proeven gereden, waaronder een van 1600 kilometer lang. Van Tunen: „Vooral deze rit is een slijtageslag, want hier vallen de meeste deelne mers uit. Trouwens, over het geheel genomen bereikt 75 pct. van de equi pes de finiSh niet. Daardoor kun je, wanneer je zonder brokken Monaco haalt, toch nog een hoge klassering bereiken. Dat is ook ons doel. Na tuurlijk wel zo hard, maar toch ook voorzichtig mogelijk de eindstreep passeren. Henk van Tunen rijdt nu pas vier jaar in rally’s mee en weet dat som migen hem meewarig aankijken wan neer hij vertelt dat hij al twee rally’s van Monte Carlo achter de rug heeft. „Het voordeel is echter”, vertelt Van Tunen, „dat ik me vrij aardig kan concentreren. Dat is ook wel nodig ook, want je rijdt soms op bij gewerk te geitepaden.” Van Tunen noemt zichzelf een goedwillende amateur, maar in dit soort rally’s moet hij het opnemen tegen profs, die een complete fabriek achter zich hebben staan. Toch gaan er met Van Tunen en Bergeyk acht monteurs en drie wagens mee. Ook allemaal amateurs, die weinig of niets voor de bewezen diensten vra gen. Wat de andere kosten betreft (door Van Tunen geraamd op 10.000 gulden), daar staat een remblokken- fabrikant uit Beverwijk voor een groot gedeelte garant voor. Zijn verdiensten in het regio zijn ondermeer dat hij, samen met zijn judovriend Victor Pauletta de Sant- poortse judoclub Dschen-Dui. waar van hij erelid is, heeft opgericht. Ook heeft hij aan de wieg gestaan van judoclub „ODA”, waaruit de huidige sportclub Pauel is voortgekomen. De laatste tien jaar is hij als leraar verbonden geweest aan judoclub Ee- ka-ju, waar hij altijd present was op de trainingen om zijn liefde voor de judosport aan zijn leerlingen over te dragen. Hij liet iedereen altijd ver steld staan over zijn lichamelijke vaardigheid, want als zeventigjarige deed hij nog alle technieken voor. Hij gaat thuis dan ook iedere dag de zolder op om enkele oefeningen aan de rekstok te maken. Nu hij zijn judopak aan de wilgen heeft gehan gen, verliest judoënd Haarlem een leraar van de oude stempel, die nog oprecht het stijlvolle judo van de beginjaren in Nederland uitdroeg. In de sportweek van Velsen, van 30 april tot en met 8 mei 1977 wil de Velser Sportstichting een „Superstar” or ganiseren- Per vereniging mag er een deelnemer meedoen. De superstar zal diverse sporten moeten beoefenen, zoals roeien, zwemmen en hardlopen. Gega digden kunnen zich tot 25 januari aan melden bij het bestuur van de desbe treffende vereniging. W-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17