Economie in ~1 de regio had slecht jaar gevolg Westduitse EEG-richtlijnen Echtpaar pleegde winkeldiefstallen Agenda KERSTZESKAMP WEER TEN EINDE 53 „Werktijdverkorting bij Hoogovens ie- o c CPN-statenleden bezorgd: 99 IJMUIDEN CS Stadsschouwbur City F DONDERDAG 30 DECEMBER IJMOND 197 6 6 fr s Heemskerk 5 BEVERWIJK Castricum Kennemer Theater HAARLEM/IJMOND. De statenleden F. P. M. Aarts en M. J. Haks (beiden CPN) hebben Gedepu teerde Staten van Noord-Holland vragen gesteld over de productie beperking en werktijdverkorting bij Hoogovens. Zoals bekend heeft de Hoogovensdirektie vrijdagavond bekend gemaakt dat voor de maan den januari en februari van het komend jaar werktijdverkorting is aangevraagd. Luxor Velsen-Noord In en om Haarlem Beverwijk Velsen- IJmuiden 9 van 39111, brandweer (Van onze rechtbankverslaggeefster) „Max vele In men u.; u.: Films (ife iirt In sporthal Zeewijk in IJmuiden zijn gisteren de finales gehouden van de dubbele zeskamp, die daar dinsdag en woensdag voor aan voorgenomen productieinkrimping („op last van Simonet, resp. „Eurofer”). Zij informeren of GS op de hoogte waren van een anti-crisisplan voor de staalin dustrie in de EEG. James Bond in een geslaagde poging de heer Goldfinger een wapen te ontfutselen. BIOSCOPEN Corso Theater, Havelaar”. haar en er is ..Victory at Entebbe" voor regisseur Marvin Chomsky een duidelijke haast- kIus geweest: de sporen daarvan zijn even opvallend in de film terug te vinden. Op onze Amsterdamse filmpagi na werd vorige week in dat verband „Max Havelaar Van de cineast Fons Rademaakers blijft nog een weekje in Kennemer 2. Voor Kennemer 1 is de musical „The Sound of Music” uit de oude doos gehaald met Julie Andrews in de rol van de zingende gouvernante. In de kindermatinee draait Herbie rides again”, of te wel de wonderlijke avontu ren van een tot leven gekomen volkswa gende. De CPN-statenleden F. P. M. Aarts (rechts) en M. J. Haks De statenleden willen weten of GS op de hoogte zijn van de schriftelijke aan- wijziging ter beperking van de staal- productie met 20 percent voor het eerste kwartaal van 1977, zoals die aan Hoogo vens zijn verstrekt door de Europese commissaris voor kolen, staal en energie, de heer Henri Simonet. Weten GS dat deze aanwijzingen van de Europese com missaris steunen op conclusies, die voor de „Eurofer” zijn getrokken en zijn voorge- legd aan de Europese Commissie, zo in formeren de CPN-ers verder. De heren Aarts en Haks willen dan weten of GS bekend zijn met het feit dat gesproken over een „doorsneesensatiefilm, die zich aardig aan de realiteit houdt; rechttoe-rechtaan verfilmd met weinig etgen inbreng: een routineprodukt dat het in de bioscopen wel aardig zal doen”. Geïnteresseerden kunnen ’t deze week zelf bekiiken waarbij men er wel rekening mee moet houden, dat Luxor op oudejaarsavond gesloten is. Op niewj aarsdag brengt Luxor in een middagvoorstelling „Rats, kuch en-..he- te bliksem” een lachfilm waarin de Ita liaanse marine centraal staat. Een wat sukkelige officier krijgt het commando over een sleepboot die tijdens de over steek naar Spanje een defecte motorboot met twee fraaie dames aan boord ramt. Wat uiteraard de nodige komische ver wikkelingen oplevert. Zondag vertoont Luxor de Joe Camp-produktie „Benji”, waarin de gelijknamige zwerfhond de politie op het spoor zet van de verblijf plaats van twee gekidnapte kinderen. Alarmnummers. Politie 32121, milleuklachten 96000. hen van opdringende, zeg maar opdringerige waarin je wordt uitgenodigd tot kopen, desnoods op afbetaling, en je kilo’s reclamefolders in je bus krijgt”. Aldus de Haarlemse advocaat mr. Linthorst gisteren in de rechtszaal, waar hij een echtpaar verde digde dat in diverse Heemskerkse zaken maandenlang vele winkeldiefstallen pleegde. heeft plaatsgehad. Ook op de laatste dag streden alle 26 ploegen vol overtuiging, om maar zoveel mogelijk punten in de wacht te slepen. Organisator Dick Dortmund, die in samenwerking met anderen achttien spelletjes had uitgedacht, kon met een te vreden gevoel de prijsuitreiking volgen. Leen van der Lugt, ambtenaar sportzaken, vertelde in zijn toespraakje tijdens de prijs,- uitreiking dat het doorgaan van de zeskamp dit jaar aan een zijden draadje had gehangen. Mario van der Linde, die de laatste jaren dit evenement organiseerde, liet op het laatste moment weten wegens studie deze taak niet meer op zich te kunnen ne men. De dienst voor sport en recreatie deed met succes een beroep op Dick Dortmund, die, geholpen door leerlingen van de Pedagogische Academie, voor een continuering van dit evenement zorgde. Nadat iedere deelnemer een medaille was over handigd vroeg Leen van der Lugt de aanvoerders van de ploegen die in de prijzen waren gevallen naar voren. De prijzen, be staande uit waardebonnen, werden overhandigd door Sophie en Corry Verlaan. De eerste prijs was voor de ploeg van „Weet ik Veel’’ die met 335 punten zegevierde. Op de tweede plaats eindigden de Beeksprinters (325 punten) en de derde plaats werd bezet door de Bosbeekpiraten met 323 punten. De prijs voor de best geklede groep was voor de Boshaasjes. De zusjes Verlaan kregen een bos bloemen. Op de foto staan de gelukkige prijswinnaars, gesecondeerd door de zusjes Verlaan (rechts). Wie afgelopen week niet in de gele genheid was een bezoek te brengen aan Max Havelaar’s Hoofden van Lebak in het City theater kan deze week alsnog terecht in de Stadsschouwburg die voor een prolongatie zorgt. Deze rolprent van Fans Rademaker is om meer dan een reden de moeite van een bezoek waard. Tegen de onvergelijkbaar schone achtergrond van het Indische landschap is het goéd zich nog eens te verdiepen in de wijze waarop wij ons bezig hielden met het bedrijven van puur eenzijdig kolonialisme... Zaterdag- en zondagmiddag een op windend matinee waar duidelijk wordt gedemonstreerd welke capriolen men zich kans veroorloven in een Volkswagen. Voorwaarde is natuurlijk dat het alle maal wordt bedreven door ervaren stunt rijders en dat er iets te achtervolgen moet zijn om de chaotische toestanden „echt” té doen lijken. HAARLEM. „Deze mensen bleken niet opgewassen tegen een maatschappij die op deze manier hun gelegenheid bood tot stelen in winkels. Velen zijn hun voorgegaan, velen zullen nog na komen ook. Het zijn slachlofers een consumptiemaatschappij, James, Bond, het profiel dat ontsproot aan het racistische brein van lan Fle ming, is terug van weggeweest. Sean Connery maakt er met een aantal wel geschapen stoeipoezen weer ’n aantrek kelijke vertoning van. De heer Goldfin ger zelf in de figuur van Gert Frobe draagt er in niet geringe mate toe bij dat de 'spanning van het begin tot het einde is tg snijden. Goldfinger is zeker' niet het slechtste avontuur van Bond. Naast de intrige van het verhaal vormen de „vondsten” in deze rolprent een hoofdstuk apart. Pure verrassingen verpakt in snufjes van ech te techniek en filmische trucages, maar allemaal het aanzien ruimschoots waard. Zelfs voor degenen die zich in de zestiger jaren al vergaapten aan deze adembene mende exorbitante schijnbaar realisti sche onzin. Na de triomfen van Johnny Weismul ler als Tarzan was het even wennen aan de figuur van Mike Henry gehuld in een couponnetje wilde-beestenvel. Maar de jungle is niet minder beangstigend, Tar zan niet minder- stoer en de gevechten zeker niet minder wreed. Tarzan gaat op zoek naar Jungleboy, wiens vader (een mineraalzoeker) is verongelukt. Er zijn meerdere personen die belanstelling hebben voor het knaapje, zij het met minder vreedzame bedoelingen. Maar Tarzan zou Tarzan niet zijn als hij er niet in zou slagen zijn doel te bereiken, hoewel er natuurlijk momenten te over zijn om daar aan te twijfelen. Zondag middag om half drie voor de liefhebbers. Het zaterdagmatinee brengt Winnetou op het witte doek. Doel van een aantal Tenslotte vragen zij of de Hoogoven- direktie het college over de voorgeno men of te verwachten productie -in krimping hebben ingelicht. Zij vragen wat de gevolgen van een en ander zullen zijn voor het begin deze maand in de Nota van Uitgangspunten voor het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied vast- gelegde provinciale beleid met betrek king tot de economische ontwikkeling van het betrokken gebied. De statenle den stellen voor dat provinciale staten een commissie benoemen, die in samen werking met alle belanghebbenden wordt betrokken bij alle plannen en voornemens van Hoogovens. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 Sound of music”, 20 u.„Max Havelaar”. kratten,,« TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Expositie olieverfschilderijen van L. Tulp; geopend tot en met 15 januari. DIVERSEN Donderdag 30 december Vrijburcht, Viijburglaan. 19.30 u. openbare raadsvergadering (over gasbedrijf). Vrijdag 31 december Kinderboerderij, Vrijburglaan Geopend 14-17 Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 u„ jeugd 15.30- 17.30 U. tegen man en vrouw. De laatste, omdat ze nog een kind thuis heeft, wilde hij geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf toewensen: vier weken voorwaardelijk. Maar dat was anders met de man: zeker hij had volgens de officier toch moeten inzien dat dit niet kon. De eis tegen hem was dan ook zwaarder: zes weken, waarvan twee on voorwaardelijk. Aan hangers van de emancipatiegedachte zul len deze gedachtengang met dit rollen patroon waarschijnlijk wel niet zo kun nen volgen. Feit is natuurlijk dat je maar een vrouwengevangenis in ons land hebt, en vele verschillende soorten mannengevangenissen. Dat werkt de dis criminatie van de vrouw al in de hand. In haar voordeel, als ze terechtstaat en haar dit wil besparen. nadeel als ze toch moet zitten, geen enkel verschil in soorten gevange nissen voor haar is, alleen die in Rotter dam en meer niet. De door de Coornhertliga gisteren uit gebrachte „tegennota” over het gevange- nisbeleid (zie binnenlandpagina) gaat daar alleraardigst op in overigens. Ver leidelijk het hier even te memoreren: de officiële nota van de staatssecretaris over het gevangeniswezen geeft hoog op over verschillende inrichtingen. De te gennota van de Coornhertliga: „Zijn vrouwen alleen anders doordat zij vrou wen zijn? Je he'bt dus jeugdige mannen, mannen die weinig bewaking nodig heb ben, zelfmelders, dronken rijders, lang gestraften etc etc., mannen envrou wen” Natuurlijk haakte ook mr. Linthorst op het strafverschil in. Hij merkte op dat het onjuist is het echtpaar op deze wijze ondanks gelijk aandeel verschil lend te beoordelen. Straks als de man zal moeten zitten, komen de problemen natuurlijk. Mr. Vink wees erop dat de officier over het hoofd van de vrouw heen aan het kind dacht en dat de officier anders waar schijnlijk tegen de vrouw ook wel on voorwaardelijke gevangenisstraf had geëist. Aangezien het kind net zo goed van de vader is, blijft men zitten met het bestaande rollenpatroon natuurlijk. Werkelijke gelijkheid zou misschien zijn dat als moeder twee weken moet zitten, vader twee weken vakantie moet nemen. Waarom niet. Hoe vaak wordt niet ge zegd dat als vader een half jaar niet mag rijden, moeder maar achter het stuur moet als particuliere chauffeur. Mr. Vink deed overigens geen uit spraak maar hield de zaak aan tot over ongeveer een half jaar om te zien hoe het echtpaar zich in die tijd gehouden heeft. Twee dagen voor de jaarwisseling brengt Luxor aan de Breestraat dan toch nog even - de IJmond iale bioscoop- primeur van 1976 op het Witte doek: „Victory at Entebbe” immers ging pas vorige week in wereldpremière en dat het verslag van de spectaculaire bevrij- ding van de Israëlische gijzelaars op het vliegveld van Entebbe nu al in De IJmond te zien is, verdient het in de bioscoopannalen te worden aangetekend. Of de film een dergelijk actualiteitsre- cord nu werkelijk waard is, is punt twee. De voortvarendheid waarmee „Victory at Entebbe” in de provincie is uitgebracht sluit namelijk aardig aan bij de snelheid, waarmee Warner Bross de rolprent in een nek-aan-nek-race met andere filmmaatschappijen heeft gepro duceerd. Dat er tussen de werkelijke gebeurtenissen op het Oegandese vlieg- vled en de wereldpremière slechts zes maanden tijdsverschil ligt zegt hierover genoeg. oorlogszuchtige handelingen...een voort- duiende vrede tussen rood en blank. Op oudejaarsavond zijn de bioscoop theaters gesloten. DIVERSEN donderdag 30 december Openbare bibliotheek. Wijkerstraatw'eg: vol wassenen 19-21.30 u. vrijdag 31 december Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 14.30-17.30 u. WIJK AAN ZEE DIVERSEN. vrijdag 31 december Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. volwassenen en jeugd 14-17.30 u. Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie grafische technieken; dagelijks geopend (behalve zon dag) van 9 tot 22 uur tot en met 30 januari. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN Vrijdag 31 december. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van të-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u., jeugd 15-17.30 u.Amstel- straat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milleuklachten 96000. Daarbij bedienden ze zich behalve van het bekende zelfbedieningskarretje, ook van een kinderwagentje waarin de or^ie- taalde spullen verdwenen. Pagina’s vol gestolen waar, zo’n achteneenhalve ton waarde lagen in het dossier. Spullen die ze nodig hadden, maar ook heel veel dat niet hoefde. Zoals mr. Vink, de politie rechter zei: „dingen die ik op de televi siereclame zie, en waarbij ik denk: waarom moet je die nou aan de man brengen.” Een greep uit de gestolen zaken: sok ken in vele kleuren, kinderkleding, speelgoed, ondergoed, pyama’s, 22 heren overhemden („die knellen om je nek als gestolen waar”, zei mr. Vink), nachtcrème, 20 bussen haarlak, levens middelen, noem maar op. En waarom? Omdat we geen geld hadden, zeiden ze. De reclassering voegde daar nog iets aan toe: het gevoel als arbeider slachtoffer van het systeem met de hoge prijzen te zijn. Het idee van benadeling, gewekt door het lezen van dingen in de media, een verkeerde, misschien wat kortzichti ge zei de ambtenaar voorzichtig, uitleg. Eens was er een begin met stelen, en toen ze merkten dat het makkelijk ging, ontstond een soort verslaving. Nu komt» de terugval: beiden hebben het erg moeilijk met de situatie. Mr. Vink probeerde ze te helpén: „U moet u er niet op doodstaren. U moet voor waarts zien nu, en de schulden verder aflossen”. Toch zat het tweetal nu nog wel met de strafrechtelijke afdoening natuurlijk. De officier van justitie mr. Bijl de Froe had begrip voor hun om standigheden, maar, zei hij..Het mag dan wel verslavend zijn geweest, je mag toch van redelijk denkende mensen ver wachten dat ze eens tot mkeer komen”. Vraag is natuurlijk of dat wel zo is. of verslaafden nog wel redelijk denken. De officier wilde geen geldboete eisen, maar wel een verschillend soort straf „Eurofer” een nieuw verbond is van ondernemers uit de staalindustrie. En of GS weten, dat deze vereniging door de Europese Commissie wordt gezien als een „gesprekspartner”, die daarvoor speciaal in het leven is geroepen. De statenleden merken vervolgens op, dat de voorzitter van „Eurofer”, dr. Dieter Spethmann, in de Hitler-periode werkzaam was bij Krupp, thans president direkteur is van het August Thyssenconcern en als voor zitter optreedt van de vereniging van Westduitse staalproducenten. Volgens beide CPN-statenleden onderhoudt dr. Spethmann bovendien nauwe betrekkin gen „met een samenballing van West duitse, Luxemburgse en Nederlandse staalproducenten, zoals in ons land Hoogovens-Estel”. De heren Aarts en Haks vragen dan of GS hun mening delen dat alle erva ringen die tot op heden zijn opgedaan met capaciteitsverminderingen en pro ductiebeperkingen, waarvoor vanuit de EEG aanwijzingen werden verstrekt, uitwijzen, dat vooral de industrietakken in de kleinere landen het zwaarst wor den getroffen. De statenleden vinden, dat dergelijke richtlijnen aan een Ne derlandse industrie of industrietak niet zonder meer moeten worden opgevolgd. Eerst zouden die richtlijnen moeten worden getoetst aan de belangen van ons land en de nationale economie. Bei de statenleden vragen of GS bij de regering en bij Hoogovens willen beplei ten dat eerst beraad plaats vindt tussen alle betrokken partijen (Hoogovenperso- neel, vakbeweging, provinciale staten) alvorens genoemde richtlijnen als bin dende voorschriften worden toegepast. Verder willen de heren Aarts en Haks nog weten op welke datum en door wie GS op de hoogte zijn gebracht van de SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 19.30 u. Pan tomime Theater Rob van Reijn en Technische Theatergroep Perspekt: „Kerstverhaal van Scrooge en Marley” van Charles Dickens. MUZIEK At the Jazzcorner (Spaarne 104). vrij. 01.00 u.: Optreden van Martin Haak. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30. 19 en 21.30 u.: „King Kong”, 14j. 13.30 u.: „Salty, de vrolijke zeeleeuw”, a.l. vrij, avond gesloten. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Shout at the devil”, 14 j. vrij, avond gesloten. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Victory at Entebbe”, 14 j., vrij.avond gesloten. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 j., 19 en 21.15 uur: ..Wie dan leeft, wie dan zorgt”, a.l. vrij, avond gesloten. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 „The party”, a.l. vrij, avond gesloten. Studio (Gr. Markt) 14u.: „Walt Disney’s Tekenfilmparade ’76”, a.l. 19 en 21.30 u.:Het Omen”, 18j. vrij, avond gesloten. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „De andere sexe”, 18j„ vrij, avond gesloten. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19.30 u.: „The „Die knotsgekke kerels in hun vliegende Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Bevrijd in-g in Entebbe”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Expositie aquarellen van P. Kamp; geopend tot en met 31 december. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein, Expositie kunstschilder Ab Jongmans; geopend tot en met 15 januari. BIOSCOPEN City, Donderdag 20 uur James Bond’s „Gold finger”. Vrijdag geen voorstelling. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257 20.30 uur: „De Nachten van Cabria” van Fellini. Stadsschouwburg: Donderdag 20 uur Havelaar” Vrijdag geen voorstelling TENTOONSTELLINGEN EN MUSÉA Pleter vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergenplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Beeckestein, Rijksweg, Velsen-Zuid, 16e eeuwse stijlkamers, dl. t.m. zo. geopend van 10-12 en 14-17 uur. Stadhuis Velsen, Bezichtiging mogelijk op werkdagen van 10-12 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033; Ongevallen dienst 15400; Brandweer Santpoort 023-370750 voor IJmuiden en Velsen-Nrd. 20750. Badhuis Concordia en Snelliusstraat Vrijdag gesloten om 16.00 uur. Openbare Bibliotheek. Plein 1945. Vrijdag 14.30-17.30 uur en 19.30. Tot 21.30 uur. Filiaal Zeewljkplein, 14.30-17.30 uur. Jegd, Wlllems- beekweg. 15.30-17.30 uur. Gezinsverzorging en hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52. ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Velserbad: Donderdag vrij zwemmen 16.00 17.15 uur. Vrijdag vrij zwemmen 6.45-8.00. 12.10-13.10, Bejaarden van 9.15-10.00 uur: zwem les dames van 10.00-10.30 uur. Instructiebad Vrijdag gehele dag gesloten. Zwemmen voor de Jeugd in de Kerstvakan tie Vrijdag Velserbad: 8.00-9.15 en 10.30 tot 12.00 uur. Dorpsstraat. 20 u.: „Max (Vervolg van pagina 1). De situatie in de grafische industrie en uitgeverijen is vergelijkbaar met 1975. 35 percent van de kleine en 43 percent van de grote bedrijven realiseerde een reële omzetgroei. De scherpe concurrentie hebben de omzetontwikkeling ongunstig beïnvloed. De situatie op de binnenland se markt werd niettemin in het alge meen als gunstig ervaren. Omzetgroei betekende ook hier lang niet altijd ook winsttoename- Slechts 21 percent van de kleine en 32 percent van de grote bedrijven wist een groei van de bedrijfs resultaten te realiseren die het inflatie- tempo te boven ging. Hoewel de verwachtingen ten aanzien de ontwikkelingen in het volgend jaar iets hoger gespannen zijn dan in de nijverheid in het algemee.n denkt niet meer dan 17 (resp. 19) percent van de ondernemers een reële 1 groei van de resultaten te realiseren. Naar verwach ting zullen in deze sector in het westen van het land de investeringen het minst groeien. Ondanks een licht herstel ten opzichte van 1975 kan niet gesteld worden dat het omzetbeeld in de metaalsector gun stig is geweest. Slechts bij 17 percent was de omzettoename groter dan het inflatiepercentage. Bijna de helft van de ondervraagden kwalificeerde de omzet ontwikkeling dan ook als ongunstig. Negentien percent van de metaalbedrij ven zagen hun winst reëel toenemen, daar stond echter 33 percent tegenóver die minder ovenhield. De neiging om te investeren Is dit jaar iets toegenomen. De vooruitblik van de metaalsector over de wiinstontwiikkeling geeft een stabilisa tie aan: 60 percent geeft een gelijkblij vend netto-bedriifsresultaat aan, dan wel een toename die achter zal blijven bij de inflatoire ontwikkeling. In de papier- en kartonindustrie is het percentage (65) met onvoldoende rende ment het hoogst. Niettemin viel er een licht herstel te constateren ten opzichte van het zeer ongunstige jaar 1975. Een absolute daling van het niveau van de netto-bedrijfsresultaten wordt nu ge meld door 44 percent, tegen 65 percent in 1975. Overcapaciteit werd als een ongunstige invloed genoemd. Men ver wacht weinig van het komende jaar. In de tuinbouw (waaronder de bloem bollen) was de omzetontwikkeling even teleurstellend als voor de gehele agrari sche sector. Slechts 28 percent zag de omzet zodanig toenemen, dat daarmee de geldontwaarding gecompenseerd kon worden. Opmerkelijk is dat de relatief minder slechte situatie van de grote bedrijven wat betreft de geldomzet. nau welijks tot uitdrukking komt in een betere netto-bedriifsresultatenontwikke- ling. Niet minder dan 26 percent van de tuinbouwbedrijven investeerde dit jaar niet. Drie van de vijf bedrijven ver wacht dat de resultaten zich volgend jaar zullen stabiliseren op het (lage) niveau van 1976. Nog slechter dan de agrarische be drijfstak ging het met de visserij. Nog geen 20 percent van de visserijbedrijven kon met de omzetgroei de inflatie bij- houden. De vangstbeperking is derhalve niet zonder gevolgen gebleven. Opmer kelijk is in dit verband dat de grote bedrijven relatief aanzienlijk slechter uit de bus komen dan de kleine. Niet min der dan de helft van de visserijbedrijven investeerde niet. Voor 1977 zijn de ver wachtingen uiterst somber. 43 percent verwacht een absolute afname van het bedrijfsresultaat en slechts 6 percent verwacht de geldontwaarding goed te kunnen maken. De visserij is met deze prognose de somberste van alle bedrijfs takken. a -z

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7