Vrouw beroofd I FBTO Abonnee’s stromen toe d WEER DRIEDUIZEND GULDEN VOOR MALAWI-PROJECT r Vanavond dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! VEILINGEN Voorlichtingscentrum blijft ondanks diefstal apparatuur normaal geopend Wat doet Pa met Oud en Nieuw? Pop met lap voor de mond bij opening van expositie w Tot 3 januari in „De Banjaert” I Pleisterkade 171 3 V FBTO. SH I Stichting Kabeltelevisie Beverwijk tegen inbraak verzekerd p (21.15- KRONed.2) J VIA KLEDINGACTIE EN SCHOLEN IN MMVBEVERWUK •i. Kort IJmondnieuws Sluiting gemeentelijke diensten Nieuwe actie „DE MAER” -II 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK DONDERDAG 30 DECEMBER 197 6 (Van een onzer verslaggeefsters) i Aansluitingen Abonnee’s !CH (Pa pakt PARADE, de zachtere vieux) !5 1931 Lange Marktstraat 28, Postbus 318, Leeuwarden, Tel. 05100-49222 - waar alle verzekeringen veilig onder één dak zijn - heeft een nieuw telefoonnummer: BEVERWIJK. De inbraak in het informatiecentrum van de Stichting Kabeltelevisie, waarbij twee kleurentelevisie-toestellen en vier tuner/versterkers met een gezamenlijke waarde van ruim tienduizend gulden werden ontvreemd, heeft voor de Bever wijkse bevolking geen nadelige consequenties. Het in de aula van de Maarten Lutherschool aan de Wijk aan Duinerweg gevestigde centrum is inmiddels van nieuwe apparatuur voorzien en kan daar door normaal geopend blijven. j y 1» (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) opgestelde televisie-schermen valt een glashelder beeld te bekijken. De radio’s HM Ged. (Van een medewerker) sn (ADVERTENTIE) /oor Een maquettefoto van de te bouwen po likliniek, met de leskeuken en de perso neelswoningen. r CV an een onzer verslaggeefsters) 8 I- l- WIJK AAN ZEE. In het natuur vriendenhuis „De Banjaert” is woendag- avond de tentoonstelling „Wyk aan Zee - straks” geopend. Amateurs exposeren er naast beroepskunstenaars, waarbij zij hun visie geven op het Wijk aan Zee van nu, van toen en van straks. De heer N. Visser stelde in zijn ope ningswoord vast, dat Wijk aan Zee als badplaats bij vele generaties grote be kendheid kreeg, maar dat er nu steeds meer milieuklachten komen. Belangstelling voor de door de school jeugd vervaardigde tekeningen. Derde van links is de heer Visser. Op de in het voorlichtingscentrum geven kraakvrije FM-signalen door. Over de animo van de Beverwijkse bevolking om zich op het kabeltelevi sienet aan te laten sluiten heeft de Stichting tot dusverre geen klagen. Inmiddels is ook bij benadering de opbrengst van de kledingactie bekend. Onder meer uit Malawi zelf afkomstige stoffen en kledingstukken werden door hét. comité verkocht in een noodwinkel aan de Maerelaan. Twaalf dames fun geerden maandenlang bij toerbeurt als verkoopster. Dat is aanzienlijke belasting en daarom stopt men van vandaag af met deze verkoop. Men is namelijk een te SNELHEIDSCONTROLE. Tijdens snelheidscontroles op de Vondellaan en de Waranda heeft de Beverwijkse politie gisteravond in totaal 32 automobilisten bekeurd. Voigéns de heer J. W. de Boer, werkzaam bij het Gasbedrijf en on der meer belast met de uitvoering van de kabelwerken, moet de inbraak in het kerstweekeinde gepleegd zijn. Vrijdagmiddag was het centrum nog geheel compleet. Zondagmiddag con stateerden buurtbewoners dat aan de achterzijde van de school een paar ramen open stonden. lende een Wijk aan Zeeër met een lap voor de mond. De expositie, tijdens welke ook dia’s worden vertoond, is nog tot en met 2 BEVERWIJK. Op vrijag 31 janua ri zijn alle diensten en bedrijven van de gemeente Beverwijk van 15.30 uur af gesloten. Op maandag 3 januari houden de leden van het college van burgemeester en wethouders geen spreekuur De jaarlijkse nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur wordt op rfaandag 3 januari gehouden in de Salie des pas perdus in het Stadskantoor. trum in Malawi onder meer een polikli niek en een „leskeuken” omvatten. Het centrum zal zich vooral richten op dege nen die daar het meest te lijden hebben van besmet water, van voedseltekort en- of van eenzijdige voeding. De meest kwetsbare groepen zijn zwangere vrou wen, babies en peuters. Meer dan de helft van de kinderen haalt in Malawi de leeftijd van vijf jaar niet. Momenteel staan de kabeleggwerk- zaamheden even stil, omdat de werk nemers van het aannemingsbedrijf met „Kerstvérlof” Zijn. Was men vo rige week nog druk bezig, op de Wijk aan Duinerweg: maandag hoopt men (ijs en weder dienende) de buurt rond het Kuenenplein onderhanden te ne men. Dat gaat dan om de De Wit- straat, Nielenlaan, Hendrikslaan en omgeving. Ook de eerste woonhuis aansluiting zal in die contreien ge beuren. Kon wethouder F. Kaebisch jr. an derhalve week geleden bij de inge bruikneming van het demcnatratie- centruim al over 275 abonnee’s rep pen, momenteel hebben rond 600 Be- verwijkers zich als abonnee aange meld. Dagelijks komen daar, aldus de heer De Boer, zo’n veertig nieuwe ge gadigden bij. De tptale kosten van het gezondheids centrum in Malawi zijn destijds begroot op 130.000 en dit bedrag is nog lang niet bereikt. Met steeds een paar dui zend gulden er bij wordt de eindstreep mogelijk toch nog gehaald en dat begint ook steeds noodzakelijker te worden, want in het dorp Manyamula, waar het gezondheidscentrum een streekfunktie krijgt, zijn natuurlijk toch verwachtin gen gewekt via het Heemskerkse echt paar Sneekes dat daar werkt en hoopt dat „het thuisfront” achter dit ontwik kelingsproject in Oost-Afrika zal blijven staan. Voor het project hebben de bewo ners van Malawi zelf al de stenen ge bakken. De Heemskerkse Stichting is van plan in het komende jaar nog een grote, afsluitende actie te voeren. Zoals bekend zal het gezondheidscen- Die kunnen in de loop van het volgend jaar allemaal op een aanslui ting rekenen, en dat betekent dan glasheldere beelden van Nederland 1 en 2, Duitsland 1, 2 en 3 en de Vlaamse zender van de BRT. Voorts garandeert de kabeltelevisieaanslui- ting een kraakvrije ontvangst van de FM-signalen. Zo'n zinnetje is gemakkelijk neer ge schreven, maar daarbij dient dan toch even te worden bedacht wat het zou betekenen als in Heemskerk meer dan de helft van de kinderen de leeftijd van vijf jaar niet zou halen. Als dit in onze situatie „ondenkbaar” is, is het misschien goed te bedenken, dat het voor onze gezondheid mogelijk heel goed zou zijn een paar oliebollen minder te eten- Mo gelijk zijn er ook Heemskerkers die met iets minder kerstgratificatie of december- extraatjes genoegen zouden willen ne men om een klein bedrag over te maken ten behoeve van het door Heemskerk geadopteerde project. Dat kan via de Rabobank Heemskerk, rekeningnummer 32.62.46 592 t.n.v. „Project Malawi” of via gironummer 3553116 t.n.v. de Stichting Ontwikkelingsproject Heemskerk, p.a. De Visserstraat 4a, Heemskerk. „De Banjaert” boekt jaarlijks zo’n tienduizend overnachtingen van mensen die hun vakantie aan zee willen door brengen en genieten in de duinen van het PWN-terrein. Het aantal overnach tingen loopt echter terug, terwijl het aantal klachten over de milieuvervuiling en de stofhinder toeneemt. De heer Vis ser vroeg zich af, of de „echte Wijk aan Zeeër” zich wel zo druk maakt over deze vraagstukken. Volgens hem zijn het vaak de import-dorpelingen die proberen het dorp ook voor de toekomst leefbaar te houden. Hierna verscheen er een pop, voorstel- re beveiliging zal zqrg worden gedra gen. Voor voorlichting over de moge lijkheden van de kabeltelevisie kun nen belangstellenden het demonstra- tiecentrum vanavond vn 19 tot 21 uur bezoeken- Komende maand gel den dezelfde openingstijden op don derdag 6, vrijdag 7, maandag 10, woensdag 12, donderdag 13 ën vrijdag 14 januari. beetje door de voorraad stoffen en kle dingstukken uit Malawi heen. Wat nog rest is voornamelijk zomerkleding en daarvan krijgt men ook weer nieuwe zendingen binnen. De zomerkleding is op dit moment uiteraard in Heemskerk niet zo in trek. Daarom hebben de dames besloten tijdelijk met de verkoopactie te stoppen. In het voorjaar gaat men op een marktdag weef door met de verkoop via een straatverkoop en de goederen uit Malawi waarover men nu nog béschikt. worden dus zuinig bewaard. Tot nu toe heeft de kledingactie ruim tweeduizend gulden opgeleverd. De kabeltelevisie zal rond die tijd ook in de huiskamers werkelijkheid zijn geworden. Op 3 januari brengt de Stichting - zoals gemeld - de eerste woonhuisaansluiting tot stand. januari geopend; op donderdagavond van acht tot tien uur en op zaterdag en zondag van twee tot vier uur en van acht tot tien uur. De ongewenste bezoekers hebben overigens niet het gehele centrum leeggehaald. Vier kleurentelevisie- toestellen en een stuk of zes radio’s lieten zij achter. Alleen de meest courante merken bleken te zijn ver dwenen. De apparaten waren eigen dom van diverse Beverwijkse radio- en tv handelaren, die via de in- braakverzekering van de Stichting fi nancieel schadeloos zullen worden gesteld. Intussen hebben de negen midden standers in het demonstratiecentrum opgestelde apparatuur weer op de oude sterkte gebracht. Voor een bete- BEVERWIJK. De noteringen op de bloemenveiling waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 20-65, trosanjers 150- 250, blauwe druif 55-65, chrysanten 150- 280, freesla 125-320, hyacinten 18-45, hy acinten per bos 75-100, irissen 325, nar cissen 80-230, nerinen 20-72, orchideeën 40-175, roos 40-100, babyroos 12-40, stati- ce 125, tulpen 140-340. Planten: achmea 450, begonia 175, ci neraria 175, cyclamen 250-1200, calan- choë 65, primula 145, st. paulia 80-145, vriesia 250-300, gemengde planten 550- 1500. HEEMSKERK. De Stichting Ont wikkelingsproject Heemskerk, met als doel de realisering van een centrum voor gezondheidszorg in het dorp Many amula in Malawi, kan weer zo’n driedui zend gulden toevoegen aan het saldo, dat de tachtigduizend gulden al heeft over schreden. In de wijk „De Maer” hebben name lijk de scholen „De Heemskinderen” en „De Otterkolken” met de daarbij beho rende kleuterscholen na de grote vakan tie een speciale spaaractie ingezet die tot de kerstvakantie zou duren. Daarbij werden flesjes van babyvoeding als spaarpotjes gebruikt. Vóór de kerstvakantie is aan de leer lingen gevraagd deze spaarpotjes weer mee te brengen naar school. Dat hebben nog lang niet alle kinderen gedaan, maar de eerste telling leverde toch al een bedrag van 1040 op- BEVERWIJK - Een 21-jarige inwoon ster van Beverwijk is gistermorgen toen zij op de Huiderlaan op de bus stond te wachten van haar boodschappentas met daarin 700. een muts en een betaalpas- je beroofd. Rond 8.15 uur stopte bij de bushalte ter hoogte van de Wilgenhoflaan een auto, waaruit drie mannen stapten. Twee van hen bleven naast de auto staan, de derde liep op de vrouw af en drukte haar een op een vuurwapen ge lijkend voorwerp in haar linkerzij. Te gelijkertijd ontrukte hij haar boodschap pentas. Vervolgens ging het drietal er als een haas vandoor. De auto waarin het trio verdween (een rode Fiat 850 of een kleine Re nault) was vermoedelijk van een vals kenteken voorzien. Het nummer dat de vrouw kon opgeven bleek in elk geval niet geregistreerd te zijn. H

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9