Heemskerk bemoeit zich niet met afdeling E Wijkeroog” heeft plan voor doe urnen tati efilm Resultaten onderzoek kabeltelevisie snel bekend ‘BEWONERS VAN BREENSTRAAT OVER OUD EN NIEUW: VEILINGEN pp* aan de Brink Gezellig Slapen Velsen-Noord Mazzel Inbraken NIEUWE REGELING VOOR GASBEDRIJF DRIE WERKGROEPEN INGESTELD Gedwongen verblijf in stacaravans zonder buit V R IJ D A G 3 1 BEVERWIJK-HEEMSKERK DECEMBER 19 7 6 rit. AUTO-LIPS- CYLINDERSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT DE SLEUTELSPECIALIST „BRANDENBURG” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een aantal bewoners van de Van Breenstraat gaat dit jaar een wel bijzonder oud en nieuw tegemoet. Het feest van oliebollen, appelflappen en knetterend vuurwerk moet ditmaal noodgedwongen in de sta-caravans aan de Brink worden gevierd, omdat in hun straat de bouwvakker heer en meester is in het renovatieproject: het met geld van het rijk opknappen van woningen. O»WWWBEVERWIJK R.® sf (ADVERTENTIE) Ik zit liever in mijn huisje en (Van een onzer verslaggevers) krachten (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Burgemeester H. Nieten de HM Wijkertoren- buurt bundelt „Dat wordt dubbel feest natuurlijk”, zegt de heer Brasser. De familie woonde in de modelwoning, maar moest verhui zen omdat ook in deze woning de nodige veranderingen moesten worden aange- Gemiddeld verblijft een gezin onge veer twee maanden in de van alle com fort voorziene caravan en niemand laat enig protest horen, want het leven is daar goed en met de blik gericht op het nieuwe huis in het gedwongen verblijf in de caravan wel uit te houden. buiten, betrekkelijk rustig, een leven als een prinses dus Ze klaagt wel over de televisie-ont- vahgst, maar wakker van de sneeuw op het scherm ligt ze niet. Lange Veerstraat 10 - Haarlem Telefoon 321362 caravan om in het avondlijk duister het tijdstip af te wachten waarop de mens heid weer een jaar verder is. De overige gezinnen zoeken hun heil elders in de stad om na terugkomst bij de caravan te bemerken dat er niet veel is veranderd. Dat zal pas gebeuren wanneer de sleutel van hun huis wordt overhandigd en een nieuwe periode in hun woonmilieu aan breekt. ge- geen Na de verschillende verslagen van on der andere de bouw-, inkoop- en activi teitencommissie wordt een bestuursver kiezing gehouden. Aftredend en herkies baar zijn de heren Jer. Schrama. secre taris en A. Molenaar. Belangrijk zijn de bestuursvoorstellen om ten behoeve van de aanleg van tegelpaden op complex-B duizend gulden Hij ontraadde de partijen in de ge meenteraad de motie van Beverwijk aan te nemen. Burgemeester Nielen beschouw de de motie als een poging te pene treren in de zelfstandigheid van het bestuur van het gaslichaam. Bovendien was de brief van de gemeente Bever wijk, die bij de motie was gevoegd, in tegenspraak met de tekst in de motie. De verwarring groeide met de minuut cn na een paar minuten pauze kwam er iets uit het debat tevoorschijn, dat de heer Verhoeven in een eerder stadium al had aangereikt: Heemskerk bemoeit zich niet met de afdeling E en vindt dat een zaak voor Beverwijk. Iedereen kon zich achter deze woorden van P. Dudink (CDA) scharen. Als het moet vieren de families oud en nieuw in hun tweede huisje aan de Brink. De familie Zonneveld is er zo een. Vader, moeder en zoon Peter van veertien jaar willen het einde van het jaar en het gloednieuwe begin van 1977 in de caravan vieren. „Nou, leuk is anders”, vertelt mevrouw Zonneveld. „Ik zit liever in mijn huisje. Maar wij maken er hier ook een gezellige boel van. Om twaalf uur hebben we schitte rend uitzicht op het vuurwerk van de Chinees aan de Hendrik Mandeweg, In dra Poera. Die mannen steken elk jaar voor een kapitaal aan vuurwerk af”. Voor de familie Zonneveld is het alle maal wait triester verlopen, want er was beloofd met Kerstmis de sleutel te ko men brengen. Het is misgelopen, want de heren loodgieters hadden de pech dat het regenachtig weer was. Mopperen is er bij de familie Zonneveld niet bij. „Het is hier best uit te houden. We hebben een extra straalkacheltje gekre gen. Ja, als het waait tocht het flink”. Haar tijdelijke buurvrouw, mevrouw Bekker, voelt er evenmin iets voor in de caravan de klok van twaalf uur af te wachten. niet zo lekker. J. Verhoeven vond motie zelfs bestuurlijk onjuist. Overigens raadde burgemeester Nielen, die in het gasdebat grote waardering had voor de Beverwijkse gas wet houder Kae- bisch, de raad Heemskerk ook af een motie van de PvdA, het CDA en de PPR aan te nemen, die beoogde de extra inkomsten van het gasbedrijf buiten de normale winstdeling te houden. De Gas unie namelijk verleent aan de gasbedrij ven in Nederland een extra financiële bijdrage per aansluiting. De drie partijen nu menen, dat deze extra inkomsten niet direct het gevolg zijn van de normale exploitatie van het gasbedrijf en dienen dan ook over de deelnemende gemeenten te worden verdeeld. Burgemeester Nie len wilde niet zover gaan en adviseerde deze motie aan de overige gemeenten te sturen De Heemskerkse burgemeester legde in zijn beantwoording nog wel een op merkelijk feitje bloot: de koe (het gas bedrijf) is de laatste tien jaar sterk uitgemolken. Men dient nu hard te gaan reserveren om het bedrijf krachtvoer toe te dienen wil het in de toekomst nog een redelijk winstgevende zaak zijn. De heer H. Boeree (CDA) zou het zinvol vinden als het algemeen bestuur van het gaslichaam wat meer inspraak en zeggenschap in de beleidsvoering van het nieuwe gaslichaam zou krijgen. Toch was hij niet ontevreden over het nieuwe Buurman Brasser, zijn vrouw, twee zoons en hondje Loeki hebben mazzel. De familie is vandaag overgegaan naar hun vernieuwde huis in de Van Breen- straat. Burgmeester Nielen was bang, dat aanvaarding van de Beverwijkse motie, door het raadslid K. Reimes van het CDA opgesteld en bij geschaafd door wet houder F. Kaebisch, een bedreiging in de zelfstandigheid van het nieuwe gasli chaam voor IJmond-Noord zou beteke nen. En dat wilde hij voor alles verhin deren. De Beverwijkse motie viel bij de PvdA-fractie in de Heemskerkse raad ook De laatste caravan van de familie Van der Wel staat er stil en verlaten bij. Bij navraag blijkt, dat men het kampeerter rein is ontvlucht en vakantie houdt. Van dè vijf families blijft er een in de HEEMSKERK. De voltallige meenteraad had donderdagavond enkele moeite met de nieuwe gemeen schappelijke regeling voor het Gasbe drijf Beverwijk en omstreken, maar wist na een langdurige en vaak ook verwarde discussie de handen af te houden van de zoveel besproken afdeling elektrotech niek van dat Gasbedrijf. De raad Be verwijk had vorige week in een motie besloten de dienstverlening en de huis vesting van de afdeling E in een nader besluit te regelen. Op advies van burge meester H. Nielen, die al sinds zijn ambtsaanvaarding in Heemskerk, vlak na de oorlog, met het gasbijltje hakt, besloot de gemeenteraad van Heemskerk Beverwijk te antwoorden, dat deze kwestie door de gemeente Beverwijk en het bestuur van de nieuwe gemeen schappelijke regeling moet worden gere geld. ming nader invullen. „De jeugd in onze buurt, waarin veel jonge gezin nen wonen, heeft weinig speelmoge- lijkheden. Waarom de braakliggende terreinen niet voor speel- en ravot- veldjes bestemmen”, zo vraagt Dirk Kuyer zich af. Maar concrete plan nen kan het comité nog niet presen teren. „Wij zijn een jong comité, dat nog moet groeien. Als we eerst maar die onzekerheid over wat er met en in onze buurt gebeurt hebben wegge nomen. Dan zijn we al een eind in de goeie richting”. De eerstkomende vergadering van de buurt is op woensdagavond 12 januari om 20 uur in De Nieuwe Slof (de vaste ver”: desolaats van de wijk), waar de plannen van de groepen worden besproken. VELSEN—-NOORD - De Volkstuinders- vereniging „Wijkeroog” in Velsen- Noord, die haar domicilie heeft op het prachtige complex van volkstuinen aan de Wijkermeerweg in het park „Roos- wijk”, zal zaterdagmorgen, 22 januari 1977 in het clubgebouw ,,’t Praathuis” haar jaarlijkse algemene vergadering houden die om half tien begint. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De resultaten van het onderzoek naar de mogelijkheden tot invoering van de kabeltelevisie in Heemskerk zullen waarschijnlijk binnen een periode van zes tot acht weken bekend zijn. De gemeenteraad van Heemskerk ging gisteravond volledig ak koord met het voorstel, opdracht tot het houden van zo’n onderzoek te geven. BEVERWIJK. ..Het buurtcomité is nog lang niet aan eisen toe. Wat we nu doen is de oogjes open houden en de werkgroepen zoveel mogelijk informatie over de buurt rond de Wijkertoren laten verzamelen”. Dirk Kuyer is secretaris van het in okto ber opgerichte buurtcomité „Rond de Wijkertoren”, dat zich als de verte genwoordiger opwerpt van de bewo ners van de ongeveer 300 woningen in de buurt. Een bijeenkomst in de Nieuwe Slof waar buurtbewoners vragen stelden over de parkeersituatie rond het ont moetingscentrum was de aanleiding tot de oprichting van het buurtcomi té. Een aantal bewoners wilde aan zaken als het parkeren en de speelge- legenheid in de buurt iets doen. Zo ontstond er een groep, die van me ning was, dat er een comité moest komen. Het comité heeft inmillels twee vergaderingen achter de rug en drie werkgroepen ingesteld, die elk een eigen taak en werkplan hebben. De groepen houden zich bezig met de speelgelegenheid in de buurt (con tactpersoon mevrouw C. Leyen, Grote Houtweg 81), de verkeers- en parkeer situatie (contactpersoon de heer T. van Esveld. Grote Houtweg 60) en de verbeteringsmogelijkheden voor het wonen (contactpersoon de heer D. Kuyer, Heemskerkerweg 32). Het buurtcomité „Ronl de Wijker- coren” staat in contact met de Bever wijkse Sociaal Culturele Raad om de komende activiteiten te laten begelei den. Begin december presenteerde het comité zich aan de gemeente. Uit het gesprek met wethouder ir. ,J. Camf- ferman is het comité gebleken, dat de gemeente geen sloopplannen voor de buurt koestert. De gemeente denkt aan nieuwbouw op braakliggende ter reinen, zo staat te lezen in de buurt krant, die „De Torenkreet” is gedoopt. Deze krant zal na elke buurtvergade- ring worden verspreid. Het buurtcomité wil de braaklig gende terreinen in de wijk als het even kan open laten en een bestem- Is SECRETARIS D. KUYER beschikbaar te stellen en voor de ver bouwing van de eigen kantine vijfhon derd gulden te investeren. Er zijn plan nen om voor het vervaardigen van een documentatiefilm van de vereniging tweehonderd gulden beschikbaar te stel len terwijl voorts een verhoging van de donatiebijdrage van vijf naar zes gulden per jaar wordt voorgesteld. De activitei tencommissie beijvert zich om op zater dag, 15 januari in ontmoetingscentrum „De Meerpaal” aan de Benjaertstraat een feestavond te houden. Deze commis sie heeft ook het plan om woensdag 2 februari (Maria Lichtmis) een speciaal vrouwencontact in ,,’t Praathuis te be leggen. Zaterdag 8 januari is er des morgens van half tien tot twaalf uur in de eigen kantine een nieuwjaarsreceptie. ELEKTROTECHNISCH BUREAU Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02250 - 1 34 05 voor uw licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud. Levering van alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR, industrieel en huishoudelijk. Sommige families in de sta-caravans hebben uitzicht op een spoedige verhui zing naar hun gemoderniseerde woning om dan weer plaats te maken voor het volgende gezin uit de straat, die in de caravan rustig het moment kan afwach ten waarop hun huis in een nieuw jasje is gestoken. nieuwe regeling opgestaan. Volgens de heer Nielen hoeft Heemskerk niet de verantwoordelijkheid op zich te nemen hoe het nu verder moet met de afdeling elektro-techniek. Een regionale taak voor deze afdeling zag hij niet wegge legd. „Limmen zit bij het PEN en Uit geest en Akersloot maken gebruik van derden”. Hij dacht dat de onrust onder het personeel van de afdeling E alles te makefi heeft met de salarisschalen, die gelden voor het personeel van het gas bedrijf, dat naar de nieuwe regeling overgaat. s (Van onze medewerker) BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling was de aanvoer deze week aan de kleine kant. Vooral direlt na de kerst dagen werden er weinig bloemen en planten aan de veiling gebracht. Men had z’n voorraden duidelijk tijdig ge ruimd. Aan het einde van de week herstelde de markt zich enigszins gingen de prijzen weer wat omhoog. Verschillende soorten tulpen noteer den woensdag van 140 tot 340 cent per bos. Ook de narcissen trokken wat in prijs aan waarbij de Carlton tot 135 cent ‘per bos kwam en de Dutchmaster het tot 230 cent per bos bracht. De anjers noteerden van 20 tot 68 cent per stuk. Voor de trosanjers betaalde men van 150 tot 250 cent per bos. De rozen gingen zowaar weer een paar dubbeltjes om hoog. De goede kwaliteit noteerde van 40 tot 100 cent per stuk. Freesia, irissen en hyacinten vonden vele gretige kopers. Bij de potplanten blijft men goede prijzen betalen voor zware cyclames die tot 1250 cent per stuk noteerden. De groene gemengde planten lagen tussen de 550 en 1500 cent per stuk. GROENTEN Ook de tuinders hebben zich in de laatste week van het jaar niet erg inge spannen om de veiling nog van een rulime aanvoei aan winterprodukten te voorzien. Trouwens, Koning Winter stak een flinke spaak in het wiel. De prei kon bijvoorbeeld nauwelijks meer uit de grond worden gehaald. Er was overigens een redellijke vraag naar winterproduk ten waarbij de prijzen van onder andere boerenkool en spruiten een stijgende tendens vertoonden. Eu zo moest het zeer goede veilingjaar 1976 met een minimaal aanbod worden afgesloten. Haar zuster in Velsen-Noord mag twee stoelen aan de tafel bij zetten, want de heer en mevrouw Bekker verblijven tijdelijk bij haar. „We komen elk jaar bij elkaar. Ja, gezellig hoor”. Mevrouw Bekker is best tevreden over haar huis houden in de caravan. „Wat klein, maar het lukt. Voor een gezin met kinderen lijkt het me hier vreselijk. In de zomer beleef je hier een gouden tijd. Heerlijk De bewoners van de caravans aan de Brink lieten de door de redactie aangeboden oliebollen niet koud worden. Het „etentje” in de vrieskou kon niet door alle bewo ners worden meegemaakt, omdat enkele van hen in hun huis aan de Van Breen straat werkten. BEVERWIJK. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn twee inbraken gepleegd zonder bult. Men verschaft» zich toegang tot het PEN-kantoor aan de Breestraat en tot het Harmoniege- bouwtje aan de Groenelaan, maar er wordt niets vermist. bracht. Ze hebben twee maanden in de caravan gewoond. „Erg leuk hoor”, deelt mevrouw Brasser mee terwijl ze de hond een lekker hapje toespeelt. Ook hier dus alom tevredenheid over de kampeerperiode in het hartje van de stad. „Wij vieren oud en nieuw bij kennis sen in Beverwijk. We komen terug om hier te slapen. Wat we Nieuwjaarsdag gaan doen weten we nog niet”, vertelt de 55-jarige mevrouw Van Straten- Haar man knikt en laat een „ja, ja”, horen, zoals hij wel vaker in het gesprekje zal doen. Zij heeft het twee maanden gele den, toen ze de caravan betrok, erg moeilijk gehad. „We hebben nooit gekampeerd. Ik vond het vreselijk hier. Maar langza merhand wen je aan alles. Ik zou niet weten wat voor problemen er zijn. Sla pen gaat prima. Je moet je behelpen. Natuurlijk. We zitten hier tot februari”. Het gezinnetje Van Straten ontvluchtte tijdens de kerstdagen de caravan en zocht een sfeervol onderkomen bij fami lieleden. Hoewel wethouder Vos met de raad van mening was dat bijvoorbeeld de aanleg van riolering in het duingebied een hogere prioriteit verdient dan de invoering van kabeltelevisie, wilde de wethouder toch alvast de nodige gege vens verzamelen om - indien nodig - slagvaardig op de ontwikkelingen t.e kunnen reageren. De wethouder liet er geen enkele twijfel over bestaan dat, mocht Heems kerk tot de aanleg van een kabeltelevi- senet besluiten, dit project zichzelf in financiële zin zal moeten gaan bedrui pen. Ook de kosten van het onderzoek blijven buiten het gemeentelijke budget en zullen mettertijd op het project wor den verhaald. gashoofdstuk in de IJmond. „Het is een uitstekend geleid bedrijf”. J. Kroon (PPR) wees op de moge lijkheid om de gemeentelijke tech nische diensten van de gemeenten tot een regionale dienst te integreren of althans een hechte en betere samenwer king qua personeelsbezetting en materi eel te bewerkstelligen. Overigens meldde hij nog, dat de motie van K. Vermeulen in de Beverwijkse raad om de presenta- tiegelden voor de leden van het nieuwe gaslichaam af te schaffen, de instemming van zijn fractie had. De socialist J. Verhoeven was er fel op tegen om de motie van de Beverwijkse raad aan te nemen. „Laat het nieuwe gaslichaam maar met Beverwijk om de tafel gaan zitten om die kwestie uit te praten. Wij hebben het gevoel dat de Beverwijkse raad garanties voor de rechtsposities van het personeel van de afdeling E wil scheppen. Daar willen wij niet aan meewerken- Dat is een zaak voor Beverwijk zelf” Bij burgemeester H. Nielen overheer ste gevoelens van opluchting dat de gasstrijd in IJmond-Noord nu tot een einde is gekomen. „Uit de vele verhitte debatten in de commissie van gedele geerden, waarin wethouder Kaebisch een grote rol speelde, is uiteindelijk deze

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9