Oud affiche brengt herinnering aan IJmuidens zeemanshuis Orkest „De Boventoon leverde eerlijke mu ziek Agenda Jazz in Alpha viel in de smaak 7 Nieuwjaarsjazz in Witte Tejater BIJ SCHIPHOL „VREEMD” OBJECT JANUARI 197 7 3 MAANDAG IJMOND 6 VERGETEN „CLUBHUIS” VAN HET VOORMALIG APOSTOLAAT TER ZEE I Wijk aan Zee I IJMUIDEN. Op de eerste avond van het nieuwe jaar traden zestien Boventoners aan, een zieke tenor en een verhinderde vrouwe lijke alt hadden de gelederen iets uitgedund. Het orkest zou beurte lings geleid worden door Herman de Wit en Willem van Manen. Voor het muziek begon, memoreerde Willem van Manen in een openings woord de vorige maand overleden Henk Schippers, die het prototype genoemd werd van een energiek en daadkrachtig mens, op de hoogte van alle stromingen en zich overal informerend. De eigentijdse muziek, altijd» in de underdog-positie in kleine en middelgrote plaatsen, is altijd erg afhankelijk van een der gelijke inspirator. Van Manen hoop te dat de gezellige ruimte van het Witte Tejater, in de geest van Henk Schippers, nog lang mocht mee draaien als jazzpodium. Velsen Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk O ■x~c 0J3 losplank JAN BAART tel. Maandag vol- 45: van sociëteit L. v.d. V. Van het zeemanshuis is alleen deze linkervleugel van het gebouw behouden gebleven. Dit voormalig douanekantoor, waarin zeven jaren (van 1935 tot 1942) zeelieden werden gehuisvest, wordt nu al jaren als gewoon woonhuis gebruikt. Dit oude affiche heeft gemeentearchi varis Siebe R.olle gekocht op een Haar lemse veiling. Het maakt reclame voor het zeemanshuis van het Apostolaat ter Het voorwerp is niet geregistreerd op de radar. De Rijksplrttie in Rotterdam waar alle meldingen van onbekende vliegende ob jecten worden gecoördineerd, vermoedt dat de plitiepatrouille in Nieuw-Vennep is miasleid door de lichten van een lan dend vliegtuig. Zorgen” was JANUARI Wijkerstraatweg 44 jeugd en 19- PAS BIJ HET AANBREKEN van de dag werd er opnfieuw een poging ge- MET EEN IEDER het allerbeste in het komende jaar toe te wensen, zeer in het bijzonder degene die rond de los plank hun bestaan moeten zoeken, wil len we deze keer eindigen. „Blues tor Dada” was onder Herman de Wit de eerste bijdrage van De Boven toon, in de muzikale vorm 24 maten blues met daaroverheen 12 maten solis tische improvisatie van alle orkestleden. Bij de herhaling aan het slot van hun nummer werden in de chase-chorus alle muzikanten nog eens in twee series van 4 maten voorgesteld. Teveel solisten om Nu deze noodzaak niet aanwezig is zal men met eigen middelen zo ver zien te komen als maar mogelijk is. Als er zich geen veranderingen voordoen dan zullen er slechts drie diepvriestrawlers naar zee gaan om uit te zien of er rond Ierland nog wat te scharrelen is. Er zal dan ititgekeken worden naar industrievis of makreel, welke het voorbijgegane jaar op nog al vlotte manier naar Nigeria werd verkocht. DAN MAG ook niet uit het oog wor den verloren dat naast deze weekkotters er een nog niet genoemd aantal kleine kustvaartuigen present zijn, waar de handel bijzonder op gesteld is. Want deze kléine vaart is toch maar iedere dag present als de weersomstandigheden het toe laten met de aardigste partijen vis. Vooral de exporteurs zijn bijzonder op deze steeds bijna levende vis gesteld en kunnen heel veel geld voor deze uitzonderlijk goede vis geven. Meerma len is het voorgekomen dat de binnen landse handel zich niet kon meten met hun collega’s die het buitenlands van vis voorzien. Vooral het feit dat de grotere spanvissers op haring niet of nauwelijks een bestaan hierin hebben kunnen vin den, was er oorzaak van dat deze grote re eenheden in hun soort, de haringvis serij vaarwel hebben gezegd en zich ook onder de allerkleinste kustvissers hebben gemengd, waardoor deze aanvoer tot een veel grotere hoogte is kunnen komen dan men redelijkerwijs had kunnen ver wachten. WAARBIJ WE DE CONSERVEN-IN- DUSTRIE niet mogen vergeten, want ook die heeft haar portie wel naar zich toe gehaald. Dit zullen zijn de IJM 36, KW 122 en de VL 89. Zijn we goed geïnformeerd gaan er van Scheveningen eveneens een aantal, er is een achttal waagd welke na drie uur vissen 300 stuks kabeljauwen opleverde. Zo tussen de buien door vissend zag men toch kans om een goede 400 bakken vis buit te maken, waar men dan ook, zeker om op tijd voor de kerstdagen binnen te zijn reeds donderdagmiddag mee naar binnen kwam. BEVERWIJK „Optreden in Alpha, dat is voor ons fantastisch. Wij hebben met Jazz-O-Matic Four gedurende drie en half jaar iedere donderdag in Shaffy in Amsterdam gespeeld en we spelen nog steeds in jazzclubs en andere sociëteiten, maar ik durf te zeggen dat alleen de sfeer in Alpha voor ons te vergelijken valt met de toestanden die we in Shaffy hebben meegemaakt”, al dus Hein Denekamp, leider van Jazz-O- Matic Four. HET WAS MET DE AANVOER de laatste week van het jaar niet al te best gesteld. Het merendeel der schepen die hert gehele jaar door de IJmuider hallen bezochten waren al voor een niet onbe langrijk deel binnen. De eigenaars van de schepen welke zich voor de maan- dagmarkt hadden aangemeld hebben de hoofden bij elkaar gestoken en hebben de aanvoer vrijwillig wat uitgesmeerd over de verdere week. Zodoende waren er dinsdag, woensdag en donderdag steeds twee schepen present met platvis. Zee. Dit tehuis was gevestigd in het voormalig douanekantoor op de hoek Visseringstraat-Sluisplein. Het officieel R.K.-zeemanshuis van het Apostolaat ter zee stond open voor lieden van alle gezindten. Het tehuis werd op 19 december 1935 geopend. Geen geringe gebeurtenis, want de toen malige minister voor Landbouw en Visse rij. mr. dr. L. N. Deckers kwam naar IJmuiden om het zeemanshuis, dat was gevestigd in een voormalig douanekan toor, officieel in gëbrulik te stellen. Bij die plechtigheid was ook mr. M. M. Kwint als burgemeester van Velsen aan wezig. Maar meer is er over het tehuis van het Apostolaat ter zee niet terug te vinden. Siebe Rolle vraagt daarom als gemeente-archivaris aan ieder die infor matie hierover kan geven, met hem contact op te nemen. Hij is bereikbaar op het stadhuis van Velsen. NIEUW VENNEP De bemanning van een politieauto heeft zaterdagavond om half zeven in Nieuw Vennep een vreemd vliegend voorwerp waargeno men. Het voorwerp straalde een oranje licht uit omgeven door drie helwitte lichtbundels. Volgens de politie bevond de lichtvlek zich op 300 meter hoogte. De snelheid werd geschat op 100 kilome ter per uur. Het voorwerp verplaatste zich in noordelijke richting. De haringvisserij is anders als een kaars uitgegaan. Na een totaal mislukte reis welke langs al de bekende haring- vangplaatsen leidde, kwamen de schepen naar huis met vangsten die maar een fractie van het normale inhielden. Zo is b.v. van een hektrawler bekend dat men toch nog een kort reisje wilde maken voor de kerst en werd het schip weer üitgerust voor een volledige 'reis. Ver schillende pogingen werden aangewend, maar geen van deze leverde iets op, zodat dit schip weer in de haven kwam met slechts een vat haring. Dit was dus wel heel erg weinig. Van de zijtrawlers kwam een schip binnen met slechts 25 kantjes haring waar men toch veertien dagen voor in de weer was geweest. Nu is hier helemaal niet mee beweerd dat de haringvisserij een mislukkig zou Zijn geweest, want over het algemeen is de haringvisserij beslist niet onverdien stelijk geweest. Veel animo om te gaan varen in het komende jaar is er dan ook beslist niet, zeker niet als men in ge dachten neemt de uitkomsten van de schepen die het op de noordelijke Noord zee hebben willen maken. De rijkspolitie op Schiphol heeft rond hetzelfde tijdstip diverse meldingen ge kregen van een vliegend voorwerp. De meldingen kwamen binnen van politie korpsen uit de Wijde omtrek van Schip hol. Het vliegende gevaarte werd onder andere waargenomen op de provinciale weg tussen ’s Graveland en Bijlmermeer en op de rijksweg 1 tussen Baarn en Amerfoort. Problemen dus te over, welke alleen in gezamenlijk overleg met de betrokkenen opgelost kunnen worden. Want naast deze grote trawlers vragen toch ook de kotters hun mankracht lees maar loskracht. Dit probleem blijft levens groot bestaan omdat de kotters niet anders dan op de weekeinden hun vrachtje thuis komen brengen, wat al tijd met een opeenhoping van werk gepaard gaat. VOOR DE REDERIJEN is het in Duitsland markten niet zo erg aantrek kelijk. want men verspeelt hier altijd kelijk, want men verspeeld hier altijd te zijn eerst weer naar de thuishaven moet om opnieuw uitgerust te worden. Dit was nog niet eens zo slecht bekeken, want wanneer er iets meer schol aange voerd wordt dan men redelijkerwijs kan verwerken, is de kans helemaal niet uitgesloten dat de apvangregeling bij zal moeten springen om alles weg te krij gen. Door allerlei betalingsmoeilijkheden met Italië, een land waar bijna onbe perkt scholfilets aan geleverd kunnen worden, heeft deze leverantie ’n niet ge ringe stagnatie te incasseren gehad. Want door onbeperkt te blijven leveren heeft men zich bijna als financierings- bank voor Italië aangeboden. Over het zeemanshuis zijn weinig we derwaardigheden bekend. Slechts de sluiting in 1942 staat in de analen ver meld. Een man echter als de heer J. van Baarsen uit Santpoort, kan zich wel iets herinneren: „Dat huis heette, dacht ik, Stella Maris. Ik weet ook dat er in de tijd van de Spaanse Burgeroorlog vluch telingen uit Spanje in gehuisvest zijn. Zoals overal in het land trouwens. De toeloop van deze vluchtelingen bracht de toen bekende zanger Willy Derbij op het lied dat „Spaansche vluchteling” heette en dat indertijd een echte hit was”. Een van de heren die zich zeer voor de vestiging van dit zeemanshuis hebben beijverd, was de heer H. F. Heerkens Thijssen uit Bloemendaal, lid van het dagelijks bestuur van het Havendlistrict IJmuiden-Haarlem-Velsen van het Apostolaat ter Zee. Dit apostolaat had zeemanshuizen of „clubhuizen” in vele haven, zoals Liverpool, Buenos Aires of Melbourne. Vestiging van zo’n huis in IJmuiden werd hogelijk gewaardeerd omdat IJmuiden ook toen gold als een van de belangrijkste kustplaatsen of thuishavens aan de Noordzeekust. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Op het Sluisplein van IJ muiden heeft in vroeger jaren het Zee manshuis van het Apostolaat ter zee gestaan. Een van de meerdere tehuizen voor de zeelieden die de haven van IJmuiden binnen liepen en in zo’n tehuis onderdak vonden tijdens hun verblijf aan de wal. Het zeemanshuis aan het Sluisplein, waarvan nog een deel bestaat op de hoek van de Visserlngstraat, is slechts zeven jaren open geweest en heeft dan ook geen grote bekendheid. Toen gemeente-archivaris Siebe Rolle onlangs op een veiling in Haarlem een affiche van het „Apostolatus Maris” gemaakt door ene Frans Henker vond, was hij dan ook zeer verrast. Nu zoekt hij contact met mensen die meer over juist dit IJmuidense zeemanshuis kunnen vertellen. VOOR DE GROTE HARINGSCHE PEN is het allemaal beslist geen roze- geur en maneschijn. Want nu de haring visserij afgebroken is en ook onmogelijk is. zullen de reders naar andere moge lijkheden omzien. Voor de diepvries trawlers zijn er niet al te veel moge lijkheden. Voor vele reders was dit het sein om de schepen dan maar aan de kant te houden. Zodoende blijven van de rederij Cor nells Vrolijk te IJmuiden de drie groot ste hektrawlers binnen, van rederij Par- levliet en van der Plas eveneens twee, rederij Kennemerland twee. In deze stil- ligperiode begint men met eigen perso neel en middelen aan de jaarlijkse on- derhouds- en verzorgingsbeurt. Was er emplooi voor deze schepen dan zouden de machinefabrieken, evenals vorige ja ren. uit diverse plaatsen uitgenodigd worden om met de meeste spoed de schepen te knippen en te scheren om straks gepikt en gewreven weer naar zee te gaan. genoemd, aan deze visserij deelnemen. Dit jaar gaan er geen grote eenheden naar de Canarisohe eilandengroep om daar een leuke winterreis te maken. De uitkomsten van eerder gedane reizen zullen hier, wel een rol in meespelen. Toch zijn er nog wel een aantal schepen die op de derde januari 1977 het zeegat zullen kiezen. De Dogger Mij te Vlaar- dingen zal met twee schepen present zijn, Rederij N. Parlevliet te Katwijk met zes; Rederij Kennemerland met drte; Ouwehand met één; J. C. Pronk en C. Vrolijk beide te IJmuiden ieder met een, zodat er een 15-tal schepen straks aan de visserij op de noordelijke Noordzee present zullen zijn. Deze sche pen zullen evenals voorheen wel weer het nodige organisatorisch talent van de betrokkenen eisen om deze schepen op tijd gelost en weer vaarklaar te hebben voor een volgende reis. De mogelijkhe den om in één der Noordduitse havens te gaan markten zullen zeker wel eens aangesproken moeten worden. BEPAALD GEEN AANTREKKELIJ KE ZAAK als men de berichten omtrent de financiële toestanden leest of moge lijk ook beluistert. Hierdoor is het te verklaren dat veel fileerbedrijven met grote partijen diepgevroren scholfilets, natuurlijk figuurlijk, in de maag zitten. En het ergste hiervan is dat de partijen opgeslagen Vis steeds duurder worden wegens het opgeslagen houden in de diverse koelhuizen. Was dus de aflevering van schol een bijzonder moeilijke zaak, anders was het gesteld met de verkoop van de diverse rondvissoorten. Aan de maandagmarkt verscheen de VL 73 „Elly” met een leuke partij schelvis en kabeljauw. Dit schip had het gehele jaar naar haring gevist en was na een reis uit de omge ving van Ierland zijn vrachtje thuis komen brengen en was het opnieuw gaan proberen in de omgeving van het Engels Kanaal of Seine-baai. Maar na enkele dagen daar gevist te hebben, werd ook door de daar aanwezige traw lers deze visserij losgelaten en kwam men naar huis. De schipper van de VL 73 echter kon moeilijk met een lege logger naar huis komen, terwijl men nog maar net in ,zee was. Goede raad was duur. Toch besloot schipper Schui- temaker om ook het Kanaal te laten voor wat het was en vertrok in noorde lijke richting. Hij bleef noordvaren, ook toen men IJmuiden dwars had. Even benoorden de vijf én vijftigste breedte graad werden voor het eerst de netten overboord gezet, onder bepaald geen gunstige weersomstandigheden. Door de ze weersomstandigheden gedwongen moest het net binnenboord gehaald wor den en kwamen er vijftig manden schel vis en wijting boven water. De rest van de dag en de aanbrekende nacht werd al stekende met de kop op de wind doorge bracht. UITZONDERINGEN bevestigen ook in deze de regel. Ook de kotters die het gehele jaar naar rondvis met de kabels hebben gevist mogen terugzien op een goed jaar na een toch wel moeilijke start in de eerste maanden van het bijna voorbijgegane jaar. De eerste platvis schepen kunnen ondanks het zwaard van de quotering tot nu niet tl te grote klaagzangen aanheffen. Deze schepen zullen ook hun gatje wel door de goot gesleept hebben, zeker de grootste een heden. Van de schepen die van de bok kenvissers gesaneerd zijn, zijn er maar weinlig van de laatst gebouwden. Voor het merendeel zijn het de oudere sche pen die onder dit mes vallen en zal mén de toekomst met de overgebleven sche pen best aankunnen en mag een zeker optimisme niet achterwege blijven om met frisse moed weer aan het nieuwe jaar te beginnen. Deze Amsterdamse formatie bleek bij het Beverwijkse publiek geweldig aan te slaan gezien het feit dat er bij hun tweede optreden in de sociëteit Alpha ruim 200 bezoekers aanwezig waren. Om de jazzmuziek in Beverwijk wat meer bekendheid te geven heeft de pro grammacommissie van de sociëteit elke zaterdagavond van elke maand een jazz band uitgenodigd. De Jazz-O-Matic Four met Hans de Bruin piano, Ronald Jan sen halitmayer (bas-saxofoon), Bas Nieu wenhuizen drums en Hein Denekamp cornet mochten op de avond van Nieuw jaarsdag de spits afbijten en niet zonder succes. De muziek uit de twintiger en dertiger jaren met als voorbeeld de jazz musici uit die tijd zoals Bix Beiderbecke. Bobby Hecket en Adrian Rolliny werd door het publiek zeer op prijs gesteld. Zaterdag 8 januari staat Joseph Lam’s Jazzband uit Amsterdam op het pro gramma. Deze uit 6 man bestaande band vormt het huisorkest van café De Tap aan de Prinsengracht te Amsterdam en speelt overwegend jazz oude stijl. Het bijzonder aan Joseph is dat de diverse stijlen zoals blues, ragtaime en dixie door elkaar gespeeld worden. Het speelplezier waarmee de heren te werk gaan komt wel tot uiting in hun lijfspreuk „Lam’s met Joseph Lam’s”. Met saxofoon, soe- safoon, slagwerk, piano, banjo en leider Dik Spieker aan de trompet en bugel begint het optreden in de zaterdagavond om 21.00 uur. BIOSCOPEN City, Maandag en dinsdag 20 uur: James Bond’s „Gold Finger”. Stadsschouwburg, Velsen. Maandag en dins dag 20 uur „Max Havetaar". TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend dagelijks van 10-12 en 14-17 uur, ’s maandags gesloten. Pieter vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30-12 en van 14-16.30 uur. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen tussen 9 en 12 uur. DIVERSEN Sociaal Advies Bureau, Dinsdag: Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, 9- 10 uur. De Mei, 11-12 uur, Geelvinckstraat 23, Velsen-Noord. De Haven 14-15 uur, Schipbroe- kenweg 6, Santpoort-Noord. Centrale Bibliotheek, Plein ’45, maandag 19- 21.30 uur; dinsdag 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur. Jeugd alleen ’s middags, Filiaal Zeewijk 10-12.30 uur en 19.00-21.30 uur. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400; Hoogovens 02510-96000, Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750, voor Velsen-Noord en IJmui den 208750. Velserbad: vrij zwemmen dinsdag 6.45-8.00; 12.10-13.10; 16.00-17.15 en 20.00-21.30 uur Zwemles Dames; 8.50-9.20 uur; Bejaarden 9.15-10.05 uur. Instruktlebad: Dinsdag 9.00-9.30 uur Zwem men a.s. Moeders. Rïiverbod - Zondagavond deelde de Beverwijkse politie het eerste rijverbod in het nieuwe jaar uilt aan een 22-jarige automobilist, die slingerend over de Breesrtraat reed. Hem werd een bloed proef afgenomen. op te noemen. Bij de aankondiging van „Een BIM-slaatje” spoorde de zeer plastisch bewegende Herman de Wit de jongens aan „niet mooi, wel hard” te spelen. Een aansprekend nummer, waar van een repeterend thema aangedragen werd door saxen en drums, met in de uitwerking een belangrijke partij voor de electrisch versterkte bas. Wim van Manen trad op als orkest leider voor de volgende serie nummers, hierbij nam de bladmuziek een wat grotere plaats in dan bij de voorafgaan de vrijere stukken. Het muzikale beeld was nu meer gebonden van structuur, waarbij een solist of solistische groep vaker tegen de rest van het ensemble speelde in een soort duelvorm. „Easy does it”, lahgzaam met verbonden noten, werd gevolgd door een fel meeswinger- tje „Two times eight”, in canon-vorm met smeuïg samenspel. De laatste bij dragen van Willem van Manen vormden „Fax Song”, vol rttmische grappen, en „Ambling March”, zeer enerverende marsmuziek met fraaie contrasten en een prominente plaats voor trombones en slagwerk. „Maandagmorgen Zonder overgaand in „Oud Roest” was weer werk van Herman de Wit, die het mu ziekbeeld aanvulde met komische vrije expressie in woord en gebaar. „Het con cert voor piano en orkest”, opgedragen aan de pianist Herbert de Jong, vormde het slotstuk van de avond. Aan de wel zeer temperatuurgevoelige piano werd- den de meest bizarre geluiden ontlokt. Zotte improvisaties in saloon- en salon- stijl, Engelse wals en „achter de muziek aan” gehos, kregen de voetjes Van de vloer en de handjes op elkaar. Het was een aardige apotheose van een avond zeer ongedwongen musiceren van het „Leerorkest” voor jonge improviserende musici, dat met inzet en spontaniteit eer lijke muziek afleverde. Bij deze in sep tember vrijwel vernieuwde bezetting van De Boventoon domineerden de saxen, ondanks de twee afwezigen, de wat tegenvallende trompetten en trom bones. Vooral Holger Bruin, een aan winst overborrelend van muzikale pep, hanteerde zijn altsax alert in samenspel en energiek in professioneel gepresenteer de solo’s Met dit concert in het Jazzhuis van het Witte Tejater is een goede basis gelegd voor een mogelijke nieuwjaars traditie van eigentijdse jazz. Als het muziekgebeuren daarvoor als maatstaf mag gelden, doet de frisse zeewind IJ muiden bepaald geen kwaad. DIVERSEN DINSDAG 4 Openbare bibliotheek, alle leeftijden 19-21.30 u. DIVERSEN MAANDAG 3 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 4 JANUARI Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: volwassen en jeugd ^14.30-17.30 u DE KOTTERS welke al of niet in span vissend het deze week nog een enkele keer waagden, hebben voor hun vis een prijs kunnen ontvangen waar men alleen maar van dromen kan. Zo liep de ongestripte wijting tot 130,-. De grote gul tot 190,de middel gul en de kleine gul tot een gemiddelde van 130,- en dit alles per bak van 40 kg. Om op vrijdag voor de kerst te gaan verkopen bestand niet de minste animo en werd besloten om maandag te lossen. Dit binnenliggen is, ondanks het toch wel kille weer, voor de kwaliteit van de vis beslist nliet bevorderlijk geweest en men kon zich gelukkig prijzen dat men nog niet een dag was blijven liggen. De prijs die dan ook voor de vis betaald was leverde wel enig onder scheid op met de vis van de kotters. Zo werd er voor de wijting tot iets beneden de 100 betaald en de schelvis vier, het broertje of zusje van de wijting kon in eerste aanleg niet meer opbrengen dan ru'im ƒ50,00. In tweede aanleg liep dit wel iets op tot rond de 60,00. Maar was de kwaliteit iets dragelijker geweest dan had men zeker tientallen guldens meer opgebracht. BIOSCOPEN KENNEMER Theater, Zeestraat. 19.30 u.: „The sound of music”, 20 u.: „Max Havelaar". Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Bevrijding in Entebbe’ TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein Expo sitie kunstschilder Ab Jongmans; geopend tot en met 15 januari. Nieuw Slot, Kerkstraat. Expositie grafi sche technieken; dagelijks (behalve zondag) geopend van 9 tot 22 uur tot en met 30 januari. Kennemer Oudheidkamer, Huize Scney- beeck, velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN MAANDAG 3 JANUARI Openbare bibliotheek, Kerkstraat Amstelstraat 44: volwassenen en 21 u. DINSDAG 4 JANUARI Hulpdienst Help een Handje. tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad. Kujkensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44. Volwas senen 14-17.30 u., jeugd en speel-o-theek, 15- 17.30 uur. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, mllleuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten’ TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek. Kerkweg. Expositie olieverfschilderijen van L. Tulp; geopend tot en met 15 januari. DIVERSEN MAANDAG 3 JANUARI Openbare bibliotheek, Kerkweg wassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 4 JANUARI Kinderboerderij. Vrijburglaan. Geopend 14-17 uur. Obudsteam PPR. Contactadres: Jacq. Kappèl, Jan Ligthartstraat 85, Heemskerk, tel. 38421. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30u. Alarmnummer. Politie 32121, milieuklachten 96000.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7