de startblokken Assumburgtheater opent nieuwe jaar met Gewonden bij Vorst kan werkzaamheden belemmeren Afsluiting Hoogdorperweg ingrijpend verkeersobstakel Dankzij hete en droge zomer Werk aan winkel voor brandweer in Heemskerk Record-omzet in groenten aan Beverwijkse veiling ’t Nut staat in ongevallen nieuw abonnementensysteem levert bezoekers flinke reductie op 99 rustige Afscheids- JAARWISSELING IN BEVERWIJK Open huis in soos Rivendel en Gandalf Conny Vink bij De Zeezotte KORTSLUITING OORZAAK VAN BINNENBRAND geschenk burgemeester 1v Veel tulpen (Van een medewerker) BEVERWIJK. De totale omzet van de bloemen- en groentenveiling in Beverwijk heeft in 1976 bijna vierendertig miljoen gulden bereikt; dat is ruim twee en een half miljoen meer dan het jaar daarvoor. Het Beverwijkse record is vooral gebroken door de droge en hete zome, toen er fancy-prijzen voor de groenten werden betaald. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de veiling, dat de groen- tenomzet groter was dan de omzet van bloemen, die achter bleef bij 1975. Programma J Vz a I 0 8 BEVERWIJK-MEEMSKERK (Van een onze verslaggeefsters) :n t- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De jaarwisseling in Heemskerk kende geen baldadig hoogte punt. BEVERWIJK Het bestuur van het Nutsdepartement heeft de moei lijkheden bij het vervullen van de bestuursfuncties nu opgelost. De he ren. K. van Leeuwen, J- W. Brantjes en mevrouw T. van der Ploeg-Vroom hebben zich beschikbaar gesteld voor het vervullen van de vacatures, ont staan door het bedanken van de be stuursleden N. Berkhout, K. Kindt en P. Visser. Rond kwart voor twee in de vroege morgen van nieuwjaarsdag werd de eta lageruit van een modezaak aan de Be gijnenstraat vernield. Een aantal japon nen werd door rondvliegende scherven beschadigd. Voorts gingen twee brieven bussen de lucht in e n wel aan de Alkmaarseweg (ter hoogte van de radio- zaak) en aan de Florastraat. Beide bus- sen waren vol met vuurwerk gestopt. De politie ontfermde zich over de poststuk ke, die her en der over de straat ver spreid lagen. De brandweer moest in actie komen bij de Petrusschool aan de Anjelieren laan, waar een stuk vuurwerk in een kier van het raamkozijn was gestopt. De schade bleef beperkt to een verbrand kozijn. Van een woning aan de Van Hogendorplaan was de bel met vuur werk behangen. Ook hier kon het vuur snel worden geblust. Tenslotte bleken vandalen zondagmid dag in een noodlokaal van de Noorder- school aan de Grote Houtweg de brand kraan te hebben opengedraaid. Het lo kaal kwam blank te staan, wat flink wat waterschade opleverde. Er kwam aan de Beverwijkse veiling een keur van produkten van de koude grond. De aardbalen speelden daarbij maar een heel bescheiden rol, maar de prijs kwam goed te liggen: van zes gulden als doorsnee-seizoenprijs liep die op tot aoht gulden per kistje. HEEMSKERK. De vernieuwde soos van Rivendel en Gandalf in de IJssel- straat wordt dit weekeinde heropend. Zaterdagavond houdt de werkgroep R'i- vendel van aoht uur tot half twaalf open huis. Gandalf biedt belangstellen den zondagmiddag van 14 tot 16 uur de gelegenheid de nieuwe sociëteitsruimte te bekijken. BEVERWIJK. De Beverwijkse Car navalsvereniging De Zeezotte houdt het prinsenbal op 15 januari in de bloemen- veilingihal. Aan het programma wordt meegewerkt door de TV-artiesten Conny Vink, De Jantjes en het Deltacombo onder leiding van Pierre Poortvliet. Tijdens dit feest zal bekend worden gemaakt wie de nieuwe carnavalsprins en -prinses worden. Diefstal - Uit een in de Beverwijkse Strick van Dinschotenstraat geparkeerde auto is in de nacht van zaterdag op zondag een autoradio en een schapen vacht gestolen met een gezamenlijke waarde van 185. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De jaarwisseling is in Beverwijk weliswaar knallend maar zonder noemenswaardige incidenten ver lopen. De politie kan dan ook terug zien op een relatief rustig weekeinde waarin slechts sporadisch behoefde te worden opgetreden. Rond mei-juni, wanneer het huidige seizoen afloopt, hoopt het Assumburg theater tevens het programma voor het seizoen ’77-’78 bekend te kunnen maken, waarvoor tot dusverre twaalf voorstel lingen zijn gepland. Met deze vroegtijdi ge programmering wil de werkgroep de bezoekers van dienst zijn, die voorts gebruik kunnen maken van een nieuw abonnementensysteem dat bij de boeking van drie voorstellingen tegelijk al een flinke korting op de toegangsprijzen op levert. Het leidingtracé tegenover de Duitsland laan op de T-kruising met de Hoogdor perweg die enkele weken voor alle ver keer wordt afgesloten. Europa. De meeste Kennemer tuinders beschikten over regeninstallaties en zij profiteerden van de grote vraag en de sterk oplopende prijzen, die zij overigens wel nodig hadden om de financiële te korten van de eerste vijf maanden weg te werken. Enkele topprijzen van toen: voor 12.000 kilo spinazie werd op 4 augustus van 100 tot 225 cent per kilo betaald, terwijl 17.000 kroppen sla van 25 tot 102 cent per krop de veilingdeu- ren uitgingen. Vanouds is de Beverwijkse bloemen veiling vooral een bolbloemenveiling, met in de winter- en voorjaarsmaanden veel tulpen en narcissen. Begon in het vorige jaar januari goed met een lichte omzetstijging, later werden er minder tulpen aangevoerd. De kwekers hadden door de hoge bollenprijzen minder tul pen opgezet. Daardoor werden in Bever wijk een miljoen bossen minder aange- voerd en bij een prijs van 1,50 per bos betekent dat in de omzet een terugval met anderhalf miljoen gulden. In de zomermaanden liep de bloemenveiling in op deze achterstand. Dat klinkt onwaar schijnlijk bij die droogte en warmte, maar door de kleinere aanvoer liepen ook de prijzen van de bloemen op bij een redelijke vraag. Later moest men de bereikte voorsprong weer prijs geven en groeide men naar een achterstand toe van ruim anderhalf miljoen gulden. Naast de aanvoer van bolbloemen was er een veelzijdig pakket van anjers, trosan- jers, rozen, freesia’s, gerbera, orchideeën, terwijl de nerinen hier nog steeds een grote rol spelen. Het wegvallen van enige bedrijven die weer op de groente teelt overstapten en de zuigkracht van de grotere veilingen spelen de regionale bloemenveiling wel parten. Men blijkt evenwel optimistisch, want in december was de aanvoer van bolbloemen weer groter dan het jaar daarvoor, hoewel nu de prijzen weer lager lagen. De politie hoefde niet op te treden en de leden van de vrijwillige brandweer hebben dlie avond geen blusapparaat ge zien. Zaterdagmorgen constateerden voorbijgangers, dat een grote ruit van de ABN aan het Nielenplein was ingegooid. In de avonduren rukten politie en brandweer met groot materieel uit naar het woonwagencentrum, waar volgens de melding een woonwagen in brand zou staan. Maar eenmaal ter plaatse bleek de melding vals te zijn geweest. Zondag kwam de brandweer tweemaal in actie. Tegen vijf uur bluste men in een lift van de flat aan de Van Lennepstraat een brandje in het schakelpaneel. De brand was door kortsluiting ontstaan. Zondagavond kwam een 14-jarige knaap de politie vertellen, dat in de T. Brands- mastraat een container n brand stond Ook hier verrichtte de brandweer enig bluswerk. liggen, dan kan men noodvoorzieningen treffen door het gat tijdelijk met nood materialen af te dichten, maar het weer blijft altijd juist een onvoorspelbare fac tor. Vanaf de Hoogdorperweg zal men de Duitslandlaan niet meer in kunnen rij den en ook vanaf de Duitslandlaan is de Hoogdorperweg niet meer bereikbaar. Alle doorgaande verkeer zal worden omgeleid via Hoflaan en Beneluxlaan en vanuit de richting Beverwijk komt het dan nu geconcentreerd uit op een van de drukste punten in Heemskerk, name lijk bij de stoplichten aan het einde van de G. van Assendelftstraat, waar dan aan de overzijde het verkeer wacht dat nu moet oversteken naar de Hoflaan, voor zover het niet links afslaat, rich ting Uitgeest. Tijdens de spitsuren zijn daar zeker in de komende drie weken opstoppingen te verwachten. Gehoopt kan slechts worden, dat de vorst het werk nSet langer zal laten duren dan strikt noodzakelijk is. Als de weg eenmaal is opgebroken en er zou een langdurige vorstperiode ko men. dan blijft men langer dan nodig is met die verkeershandicap zitten en drie weken is toch al een lange tijd. Uitstel van het weri< is echter een moeilijke zaak. De dikke buis wordt gelegd in opdracht van het PWN. De aannemer is aan een strikt Uitvoèringschema gebon den. Het bedrijf Is nu met het leggen van de leiding precies aan de Hoogdor perweg toe, zoals op de foto, gemaakt vanaf de T-kruising met de Duitsland laan te zien is. De Hoogdorperweg is een provinciale weg en de gemeente Heems kerk heeft dus nauwelijks iets over de hele gang van zaken te vertellen. Bij de dienst openbare werken voorziet men wel moeilijkheden als er een 'periode van strenge vorst komt nadat men een maal met het werk is begonnen. Zou het werk voorspelbaar lang stil kc Het Kennemer Theater is niet meer beschikbaar voor het houden van de nutsavonden. Daarom is besloten deze bijeenkomsten te verplaatsen naar de recreatiezaal van De Nieuwe Slof. Het Nut gaat nu, zij het wat laat, deze maand het jaarprogramma star ten. Het plan is om in het seizoen 1977-1978 weer in oktober met d* bijeenkomsten te beginnen. De eerst volgende avond is yastgesteld op don derdag 27 januari tijdens welke het echtpaar Van der Linden uit Wijk aan Zee een voortzetting zal geven van de lezing met dia’s over oud- Beverwijk en omgeving, die begin dit jaar in het Kennemer Theater werd gehouden. Voor donderdagavond 24 februari is de spreker Jan Ivangh uit Leiderdorp uitgenodigd. Ivangh is voogelwachter op diverse pkaatsen in ons land. Donderdagavond 31 maart komt Nlimi Kok naar de Nieuwe Slof om te vertellen over Pompei. Opga ven van nieuwe leden kan geschieden bij de voorzitter van ’t Nut, de heer Frerichs, Laan van Blois 155. Tel. 27830. Het nieuwe systeem houdt in dat elke bezoeker, die voor drie of meer voorstel lingen tegelijk plaatsbewijzen koopt, een korting van f 2 op ieder optreden ont vangt. Per persoon betekent dit dus minimaal 6 reductie. CJP-ers vallen buiten deze regeling. Weliswaar kunnen ook zij een abonnement nemen, maar omdat deze groep reeds een korting van 2 op iedere voorstelling ontvangt val len zij buiten de nieuwe reductie moge lijkheid. De abonnementen zijn alleen te v.erkrijgen bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat. De kamer stond op dat moment al vol rook. Haar overburen hadden inmiddels de brandweer al gewaarschuwd, die het vuur snel wist te doven. De brand is waarschijnlijk ontstaan door kortsluiting in het snoer van het theelichtje, waar door de vitrage vlam vatte en het plafond en behang door het vuur wer den aangetast. Voorts liep de woning flinke waterschade op. x Voor de tweede helft van het seizoen ’76-77 heeft Assumburgtheater de vol gende voorstellingen op stapel staan: 7 januari, het Japans Poppencircus Bambi mt „De legende van de Witte Reiger”; 21 januari, Peter Schaap en Judith Terlin- gen met een chansonprogramma; 4 fe bruari, Riemts Gratama met zijn kaba- retprogramma „Rients solo”, 18 februari, het Project Theater met de „Transsiberië Express”; 4 maart, Kabaret NAR met „Alles in wonderland”; 18 maart, Lise- lore Gerritsen met „Een klein concert 2 - Heb je ons gezien?” 1 april. Rob van Reyn met zijn mime-optreden „Solopro- gramma”; 15 april Sieto en Marijke Hoving met hun kabaretpnogramma „Oh”. Alle voorstellingen worden gehou den in „De Jansheeren” en beginnen om 20.30 uur. De voorstellingen die in het seizoen *77-’78 door Assumburgtheater worden georganiseerd zijn qua inhoud nog niet allemaal bekend. Wel zijn de data in principe vastgesteld en dat zijn er in 1977 vier (14 en 28 oktober, 11 en 25 november) en in 1978 acht (13 en 27 januari, 10 en 24 februari, 10 en 31 maart, 14 en 24 april). De programme ring van het Assumburgtheater ge schiedt in nauwe overleg met de werk groepen jazz en muziek Heemskerk en de Stichting Theater Beverwijk. Kon men op de groente-afdelinig de klak enkele weken geleden even stil zetten omdat er weer een miljoenenre- cord was gebroken - men haalde toen de achttien miljoen - in totaal blijkt de jaaromzet aan groenten 18,255.693,99 te zijn geweest tegen 14.127.471,98 in 1975 Voor de bloemenveiling waren de eind cijfers 15.665.053.30 tegen 17.454.023,14 in 1975. In totaal werd voor 33.920.657,30 geveild, tegen 31.581.495,12 in 1975. De eerste vijf maanden van 1976 wa ren voor de groente veiling niet hoopvol, want na een koude periode met goede prijzen voor de matige aanvoeren van de eerste vooij aarsgroenten, kwam de grote aanvoerexplosie in mei met massale aanvoeren van sla en spinazie, die bijna mets opbrachten en waarvan veel door draaide De warmte en de droogte zetten ook na de pinksterdagen door, met als gevolg de grote groentetekorten, niet al leen in ons land, maar in geheel West- Het Japanse poppencircus Bambi is een groep van negen mensen, die zelf stukken schrijven en poppen ontwerpen waarbij de eeuwenoude Japanse theatertradities in hoge ere worden gehouden. „De legende van de Witte Reiger” wordt door de groep omschreven als een sprookje voor volwassenen: een jonge hout snijder redt een gewonde witte reiger uit eenstrik, verzorgt hem en geeft hem zijn vrijheid terug. Enige tijd later klopt een beeld schoon meisje bij de houtsnijder aan en vraagt om onderdak. Het bevalt haar' zo goed, dat zij hem na een paar dagen al ten huwelijk vraagt. Maar dan blijkt een van de door de houtsnijder vervaardigde Bhoedabeeldjes bezeten door een slechte geest. Het tracht de houtsnijder te vermorzelen. Het meisje weet hem echter met behulp van de geest van de moerasdraak te redden. Ténslotte verandert het meisje langzaam in een witte reiger, kijkt nog eenmaal om naar de houtsnijder en vliegt dan langzaam weg. Om de gebeurtenissen voor de toeschouwer begrijpelijk te houden, wordt het sprookje gespeeld met behulp van een Nederlands talige geluidsband. Kaarten voor de voorstelling, die een week of drie geleden in het Velsense Witte Theater werd opgevoerd en toen een goede indruk achterliet, zijn verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat in Heemskerk en bij Reisbureau Oosterom aan de Beverwijkse Zeestraat. HEEMSKERK - Het gemeentebestuur van Heemskerk heeft bekend gemaakt, dat vanaf vandaag de Hoogdorperweg bii de Duitslandlaan ongeveer drie we ken wordt afgesloten voor het doorgaan de verkeer, ook voor fietsess en brom fietsers. Die afsluiting is nodig voor het leggen van een PWN-watertransportlci- ding naar de Zaanstreek. De 'buizen hebben een doorsnede van 1.20 meter en er zal heel wat graafwerk moeten wor den verricht. De Hoogdorperweg is nog steeds een zeer essentiële verbindings- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij een binnenbrand is vrijdagmiddag de eerste etage van een woning aan de Zeestraat flink bescha digd. De bewoonster van het huis, een 67- jarige weduwe, had thee gezet en de theepot op een elektrisch lichtje warm gehouden. Intussen ging zij even een uiltje knappen. Tien minuten later werd zij wakker van een knetterend geluid. HEEMSKERK. Dagelijks stromen nog giften binnen in het kader van de inzamelingsactie voor het afscheidsca deau voor burgemeester H. Nielen. Daardoor is nog niet bij benadering te schatten welk bedrag tenslotte voor dit gemeenschapscadeau beschikbaar zal ko men. Aan het aanbevelingssecretariaat wordt neg regelmatig de vraag gesteld, hoe men alsnog aan het cadeau kan bijdragen. Na overleg heeft het comité daar om besloten de inzamelingsactie nog tot zaterdag 15 januari voor te zetten. Tot die datum kunnen nog giften wor den overgemaakt op de speciale inzame- lingsrekening 20550 bij de Rabo-bank aan het Burg. Nielenplein. Het gironum mer van de bank is 470942. Ook kan aan de loketten van deze bank en de plaat selijke filialen van de Rabo-bank con tant geld voor dit doel worden gestort. weg tussen Beverwijk (Laan der Neder landen) en Heemskerk-Uitgeest. Nu de vorst zo duidelijk z’n intrede heeft ge daan, kan men zich afvragen of dit nu zo’n handig tijdstip is om met deze werkzaamheden te beginnen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Nu de subsi- dietroebelen, die als een zwaard van Damocles boven de hoofden van diverse culturele instellingen in Heemskerk hingen door de ge meenteraad voorlopig weer uit de weg zijn geruimd, kan de werkgroep Assumburg-theater met een gerust hart de tweede helft van het sei- zoen76-’77 ingaan. In die periode brengt de werkgroep acht voor stellingen, variërend van kabaret en toneel tot poppentheater, mime en chanson. BEVERWIJK Biö ongevallen zijn dit weekeinde in Beverwijk twee gewon den gevallen. Vrijdagmiddag stak een 73-jarige fietster uit Beverwijk de Ples- manweg over, waarbij zij door een 47- jarige automobilist uit Heemskerk werd geschept. Met een dubbele beenbreuk moest de vrouw in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgenomen. Een uur later sloeig een 62-jari>ge fiet ser uiit Heemskerk die over de Laan der Nederlanden reed plotseling links af. Een 25-jarige automobilist uit Beverwijk kon hem niet meer ontwijken. De fietser is met rugletsel en enkele gebroken ribben in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9