Onrust bij Wilton-Fijenoord Dr. I. Diepen horst overleden Advocaat van Menten niet naar USSR Advocaat Rechter wijst klacht Frans blad af Wonen in Rotterdam krijgt voorrang Auto te water: twee doden Groentjes doen wonderen! Bel nu: 023-31927 ■Nachtportier nodig? Vanaf vandaag houden wij een grote Ski-aktie. 50% korting op een incomplete serie Ski-pakken. Claudia Strater mr. B. Stokvis MUITIBONT overleden Hertog wordt prins-gemaal Nieuw: Floxil de keelpijnstiller. Bomaanslag in Beiroet: 24 doden éi iS< «SI R I Lang: Persianer pattes met otter kraag 995,- let op het juiste nummerü'.-y OPZEGGING SOCIALE BEGELEIDING WERKNEMERS Stad verpaupert steeds meer 358 AMSTERDAM ARNHEM ROTTERDAM OUD-STAATSSECRETAR1S ML «■■BB Grote Houtstraat 22 Haarlem HI NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN IN AFLUISTERZAAK wf ui»! >nxvi -am Reiskosten voor 2 personen 5 vS EcrnHOD t binnen Nederland bij bij iedere aankoop volledig betaald’ 2 BONTMANTEL fa ---f BINNEN- EN BUITENLAND kleiner verlies (ADVERTENTIE) en morgen (Vervolg van pagina 1) (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) 1 1 Gespecialiseerd in grote maten t.m. 54. 1 i 1 1 Karei Doormanstraat Tel.: 010-12 7546. 24 Zuigtabletten in handige doordrukstrips. f 3.95. Vermoedelijk is de auto door de glad heid geslipt en vis het talud het water inigereden. (Van onze correspondent) Rotterdam De gem. Rotterdam zou tot 1981 bedrijven die geen vaarwater nodig hebben moeten weren. De schaar se ruimte die er voor „droog"-industrie is, moet dan worden gebruikt voor be drijven die uit woonwijken moeten ver huizen. Uitsluitend bij uw drogist en apotheek 1 f i i f c l BONTMANTEL j C£V£5T«GD S£DfRF W29 Namens de gekozen leden van de on dernemingsraad en de bedrijfsledengroe- pen heeft de heer Blommers nu van de leiding van RSV geëist, dat de oude regeling weer van kracht wordt. Zo niet, dan zullen er acties ondernomen wor den. Daarbij denkt men aan het weige ren mee te werken aan het herstructu reren van de machinefabriek en aan prikacties. „Wij zien het opzeggen van de overeenkomst als een regelrechte oorlogsverklaring”, aldus de heer Blom mers. Het personeel van Wilton-Fijenoord valt sinds kort onder de regeling, zoals die vastgesteld wordt door de beleids- SCHIEDAM (ANP) Onder de vierduizend werknemers van de dok- en werf- maatschappjj Wilton-Feyenoord in Schiedam, onderdeel van Ryn-Schelde-Verolme. is gisteren arbeidsonrust ontstaan. Men is woedend, zo vertelde secretaris B. Blom mers van de ondernemingsraad, over het besluit van de RSV-directie eenzijdig de overeenkomst op le zeggen wat betreft de sociale begeleiding van de werknemers, die op enigerlei wjjze de dupe worden van de herstructurering van het concern. centrum van de stad zal kunnen realise ren. Verder wil men een programma van woningen bouwen voor de hogere inkomens. Wethouder Mentink: „Rotter dam vergrijst en verpaupert. De mensen die het betalen kunnen, gaan weg. We moeten wonen in de stad ook voor hen aantrekkelijker maken”. Cji V i *-*l’i 'r'l'rf) r r-rA' 1 De advocaat van het blad, Roland Dumas, tekende direct beroep aan tegen deze uitspraak. Volgens hem probeert het ministerie van Justitie de betrokken politiemannen buiten schot te houden. LONDEN (AFP) - Volgens de Londen- se Daily Mail van vandaag zal koningin Elisabeth van Groot-Brittannië ter gele genheid van de 25-ste verjaardag van haar troonbestijging, haar man Prins Philip, hertog van Edinburg, begiftigen met de titel „prins-gemaal”. ■j; met twee maten gemeten wordt. En dat vinden wij onverkoopbaar tegenover de mensen die nu uit de boot zijn geval len”, aldus de heer Blommers. Hij zegt ervan overtuigd te zijn dat er bij Wilton-Fijenoord, ondanks de on langs verkregen orders voor de bouw van oorlogsschepen voor Indonesië en de Koninklijke Marine, een paar honderd man ontslagen zullen worden ali gevolg van de herstructurering. En naar zijn mening zou dat ook gemakkelijk meer kunnen worden, nu de regering er op aandringt dat RSV bijvoorbeeld op het gebied van de off-shore samenwerking zoekt met andere grote bedrijven. De directie van RSV weigerde com mentaar te geven pp „informaties van individuele werknemers buiten de offi ciële kanalen (centrale ondernemings raad en vakvereniging) om”. Het enige dat zij kwijt wilde was dat nog deze week over de kwestie contact zal wor den opgenomen met de vakbonden. PARIJS (AFP UPI) De Parijs» rechter Hubert Pinsseau heeft gisteren afwijzend beschikt op de klacht van het satirische weekblad, Le Canard Enchai- ne”, dat de Franse politie afluisterappa ratuur in het redactielokaal van het blad zou hebben aangebracht. De rechter verklaarde de zaak voor gesloten wegens gebrek aan bewijs. SCHIPHOL (ANP) De directie van de Luchthaven Schiphol verwacht dat 1976 een veel kleiner verlies te zien zal geven dan oorspronkelijk was beraamd. De algemeen directeur van Schiphol, dr D. Riemens, heeft gis teren in een nieuwjaarstoespraak voor het personeel meegedeeld dat de directie nu rekent op een verlies van 22 miljoen gulden over 1976, terwijl er aan het begin van dat jaar nog een verlies van 31 miljoen gulden werd verwacht. Keizersgracht 510 Tel.: 020-62693 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21.30 uur. Te bereiken met tram 1 en 2 Ir. J.P. van Muijlwijkstraat 60 Tel.: 085-42 29 70. Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21 uur. Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, vrijdag tot 21 uur. hoe meer begrip voor het feit dat Schip hol tot die tijd de groei van het lucht verkeer zal moeten kunnen op vangen. Volgens hem beseft de overheid ook steeds meer dat de infrastructuur zal moeten worden aangepast, met name dat er meer woongelegenheid rond de lucht haven zal moeten komen voor de op Schiphol werkende employees. In dat kader pleitte de heer Riemens voor goe de verbindingen met Almere. De luchthaven-directeur verklaarde dat ’t aantal personeelsleden van de NV in 1976 een bescheiden groei te zien had gegeven, een groei die zich volgens hem dit jaar zal voortzetten. De heer Riemens deelde verder nog mee dat deze zomer het platform-ge- deelte tussen de C- en E-pier in gebruik zal kunnen worden genomen, waardoor er twee nieuwe uitgangen in de pieren bijkomen. Dit platformgedeelte is tot nu toe opgebroken in verband met de aan leg van de Schipholspoorlijn. AMSTERDAM (ANP). Ten huize van een kennis in Laren is gisteren in de vroege ochtenduren op 75-jarige leef tijd de Amsterdamse advocaat mr. Ben no Jules Stokvis aan een hartinfarct overleden. Hoewel zijn gezondheid al twee jaar lang veel te wensen had overgelaten, was mr. Stokvis tot het einde toe als jurist actief werkzaam. Floxil zuigtabletten helpen snel, vóórdat uw keelpijn erger wordt. Twee krachtig werkende antiseptica bestrijden uitbreiding van keel- en mondholte-infecties. U kunt weer slikken en praten zonder pijn. Floxil. Aangenaam zacht van smaak. De zaak kwam ruim drie jaar geleden aan het licht, toen redactieleden van ,.I.e Canard Enchaine” in de nacht van drie op vier december 1973 enkele mannen er op betrapten, toen zij afluisterappara tuur aanbrachten. Volgens een bij de justitie ingediende klacht was gebleken, dat de betrokkenen deel uitmaakten van de Franse contra-spionagedienst (DST). DEN HAAG (ANP). Op dc leeftijd van ruim 69 jaar is overleden dr. I, N. Th. Diepenhorst, voor commissie scheepsbouw. Deze commissie houdt zich in opdracht van de regering bezig met het zoeken van oplossingen voor de moeilijkheden, waarmee de Ne derlandse scheepsbouw te kampen heeft. Volgens de heer Blommers zal die rege ling aanzienlijk slechter uitvallen, omdat daarin geen rekening wordt gehouden met de leeftijd en de diensttijd van het betrokken personeelslid. Daarnaast is men er bij Wilton-Fijen oord ook niet blij mee, dat de oude overeenkomst nog wel geldt voor de werknemers van de machinefabriek, waar de herstructurering al aan de gang is. „Het komt er dus op neer, dat er Schiphol lijdt De heer Riemens zei er zeer veel vertrouwen in te hebben dat de groei die zich in 1976 had gemanifesteerd dit jaar zal doorgaan. De luchthaven-direc teur kon meedelen dat volgens de voor lopige berekeningen het passagiersver- over het afgelopen jaar met één percent was toegenomen, terwijl het vrachtver voer een stijging van vijftien percent ten opzichte van 1975 te zien had gege ven. Volgens de heer Riemens betekent dit dat Schiphol zal blijven groeien en dat de vennootschap zal blijven investeren. Zo zal er dit jaar worden begonnen met een aanpassing van het oude gedeelte van het stationsgebouw aan het gedeelte dat in 1975 in gebruik is genomen. De Schiphol-directeur is van mening dat een tweede nationale luchthaven niet voor 1995 in gebruik zal kunnen worden genomen. Volgens zijn zeggen krijgt de overheid ook nu hoe langer Dit is een van de maatregelen die worden bepleit in de nieuwe structuur nota voor „Rotterdam binnen de ruit”, dat wil zeggen het gebied dat binnen de ruit van rijkswegen om de stad ligt. De maatregel is bedoeld als ondersteuning voor het verstevigen van de woonfunctie van Rotterdam. Dit laatste krijgt de allergrootste prio riteit. „Het belang van de regionale, nationale en internationale functie van Rotterdam zal, voor zover dit in strijd komt met de kwaliteit van de stad voor de eigen bewoners, op de tweede plaats komen, aldus het structuurplan. Wethouder mr. J. Mentink: „De situa tie die jarenlang heeft geheerst, wordt nu eens omgekeerd. De tijd van het plan 2000 plus (havenaanleg op Voorne-Put- ten en in de Hoekschewaard red.) is voorgoed voorbij”. Met het opvijzelen van de woonfunc tie in Rotterdam hoopt men eindelijk een datum te kunnen opwerpen tegen de massale uittocht die de laatste jaren vooral in de sector jonge gezinnen heeft plaatsgevonden. Het vertreksaldo be draagt al jarenlang rond de 14.000 inwo ners per jaar. Als alle maatregelen sla gen, dan hoopt men dit getal de komen de jaren te kunnen beperken tot onge veer 4500 per jaar. Men denkt daarbij in de eerste plaats aan woningen voor gezinnen met lagere inkomens. Maar een probleem is dat men de favoriete woning voor deze groep: het eengezinshuis, niet in het Dr. Diepenhorst was in de vooroorlogse jaren werkzaam als bibliothecaris bij het departement van Economische Za ken. Van 1939 tot 1954 was hij, met een onderbreking tijdens de Tweede Wereld oorlog, burgemeseter van Epe. Voorts was hij, van 1954 tot 1962 lid van Provinciale Staten van Gelderland. In de landelijke politiek heeft dr. Diepenhorst zich ingezet voor de CHU. Hij was van 1956 tot 1963 en in 1971 gedurende kórte tijd lid van de Tweede Kamer. Ten tijde van het kabinet-Marij- nen, van 1963 to 1965, was dr. Diepen horst staatssecretaris bij ’t departement van Buitenlandse Zaken, belast met ont wikkelingssamenwerking. Bij de CHU was dr. Diepenhorst gedu rende een aantal jaren voorzitter van de Unieraad, in die tijd het politiek advies college van de Unie, en ruim 20 jaar voorzitter van de Jhr. Mr. A. F. de Savornln Lohmanstichting, het weten schappelijk centrum van de CHU. LEIDEN (ANP) De 39-jarige im presario en pianist L. K. van der Gaag uit Leiden is in de nacht van zondag op maandag verdronken, toen hij met zijn wagen kort na twaalf uur in het Rijn en Schiekanaal reed. Ook zijn medepas- sagiere, de 66-jarige mevr. J. J. Nipius uit Den Haag kwam bij bet ongeluk om het leven. AMSTERDAM (ANP) Het verhoor van de van oorlogsmisdaden verdachte Menten door de Amsterdams rechter commissaris mr. Van Duuren is tot nu toe gegaan over „het algemene situatie- beeld van de tijd dat Menten in Polen is geweest”. Dit heeft zijn Utrechtse advo caat mr. B. F. J. Simon gisteren meege deeld. Aan de orde zijn daarbij onder meer geweest wanneer Menten naar Po len is gegaan, wat voor zaken en belan gen hij daar heeft gehad en wat voor bezittingen. Die voortzetting van het verhoor zal mr. Simon weer bij wonen. Met me vrouw Menten heeft de advocaat zondag in haar huis in Blaricum een uitvoerig gesprek gehad. Hij vertelde een aantal stukken te hebben bestudeerd. Daarbij heeft hij nog belangrijke dingen gevon den. Deze zei mr. Simon ter sprake te zullen brengen al naar gelang hij dit wenselijk of nuttig acht bij het verhoor door de rechter-commissaris dan wel te zijner tijd bij zijn pleidooi voor de bijzondere strafkamer der Amsterdamse rechtbank. Mr. Simon is teruggekomen van zijn aanvankelijk voornemen om te proberen met het onderzoeksteam van de officier van Justitie Habermehl en commissaris Peters en inspecteur Pasterkamp van de rijksrecherche Amsterdam mee te gaan naar Rusland. Hij ziet het nut er niet van in. Russische getuigen worden door de Russische autoriteiten zelf verhoord. Bovendien liggen daar nu ter plaatse meters sneeuw zodat er niets te zien is. voegde hij eraan toe. Zijn cliënt wil zelf ook niet dat hij gaat. Menten vindt het volkomen nutteloos, aldus mr. Simon. Deze vertelde nog. van steeds meer mensen uit het land bericht te krijgen, dat zij. naar zij zeggen, hem belangrijke mededelingen zullen zenden. Het betreft hier personen die in Polen waren toen de Russen daar binnenvielen, aldus mr. Simon. Jonker Fransstraat 128 A Tel.: 010-138065. oud-staatssecretaris ontwikkelingssamenwerking oud-burgemeester van Epe. De teraarde bestelling geschiedt morgen in zijn woonplaats Epe. Voor het grote publiek voornamelijk bekend door zijn wekelijkse praatjes in de vaste radiorubriek van de NOS. geti- igeld „Recht en slecht”, behoorde mr. Stokvis in de Amsterdamse advocaten kringen tot de nestors, die reeds voor de ■oorlog als strafpleiter en als links-geo- riënteerde jurist naam maakte. Zo ver dedigde hij onder andere de communist Henk Sneevliet in de woelige dagen van de muiterij op de kruiser „De Zeven Provinciën”. Hij poogde in veel gevallen met succes en vrijwel steeds met gevaar voor eigen leven tijdens de oorlog joodse Nederlanders te redden met ariërverkla ringen. Na de bevrijding maakte hij deel uit van de parlementaire enquête-com- missie en was van 1946 tot 1952 voor de CPN lid van de Tweede Kamer. In 1952 verliet hij de CPN en werd lid van PvdA, die hij in 1971 verruilde voor DS’70. Uit het meer recente verleden stamt zijn optreden in de zaken-Ramboninet en Mia Versluis. Mr. Stokvis voelde rich tenslotte de laatste maanden te zwak om nog als advocaat werkzaam te blijven. Hij had zich dan ook bij de orde van advocaten van de lijst laten af voeren en wel per 1 januari van dit jaar. Van de rust die hij rich aldus wilde verwerven, heeft hij slechts twee dagen kunnen genieten. Zijn stoffelijk overschot zal vrijdag op de algemene begraafplaats te Laren ter aarde worden besteld. BEIROET Reuter). By een bom aanslag in het christelijk deel van Beiroet zijn gisteravond een groot aantal doden gevallen. Er wordt gesproken van zeker 24 doden en meer dan 50 gewon den. Men verwacht dat het dodental zal stijgen. Volgens welingelichte bronnen ont plofte nabij het hoofdkwartier van de veiligheidsdienst van de rechtse faiangis- tische partij een auto, waarin zich naar schatting 50 kilo springstof bevond.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 4