Agenda Velsen-Noord Rode cirkel in Montessori basisschool in februari-raad Politienieuws FEESTELIJKE KERSTBOOMVERBRANDING KIC verbouwt kantine A. BURING: „ECHTE CONCERTZAAL WORDT HET NOOIT” bi 51 3 I Bestemmingsplan goedgekeurd Weense klassieken grote bedrijven i Tentoonstelling van De Reisduif Protest tegen leercontracten I Geen houten kisten meer op veiling Nog geen voordracht burgemeester F i 9 EEVERWIJK-HEEMSKERK 5 JANUARI WOENSDAG 1977 {Van een onzer verslaggevers) Stichting zet door ?St ral. *ral. 1 F (2 Castricuni Velsen-IJmuiden Wijk aan Zee si Slof wordt met een houten orkest plafond verbeterd. Bijtende kritie ken over de miserabele korte na galm is dan niet meer op z’n plaats, zo vindt zakelijk beheerder A. Bu ring. „Uit onze experimenten is gebleken dat het orkestplafond uit stekend voldoet en de akoestiek sterk verbetert. Maar een echte concertzaal zal de theaterzaal wel nooit worden. Ik bedoel hiermee, dat je de zaal niet mag vergelijken met de grote zaal van het concert gebouw in Amsterdam”. Velsen-Noord BEVERWIJK De heren recen senten kunnen gerust zijn: de akoestiek in de theaterzaal van het ontmoetingscentrum De Nieuwe Beverwijk In en om Haarlem Heemskerk is - gigii jMMli SsK Orkestplafond moet akoestiek in Nieuwe Slof verbeteren u. vol- u.: „Max theaterzaal, (Van een onzer verslaggeefsters) „spelletje” (Van een onzer verslaggeefsters) 1 I Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- land hebben thans deze bezwaren onge grond verklaard. Om de plannen van Hoogovens en andere bedrijven wat te verduidelij ken organiseert het ANJV in Bever wijk op woensdag 5 januari een in- formatie-avond in „De Nieuwe Slof”, Kerkstraat 46, Beverwijk. Aanvang 8 uur. De man kwam met de suggestie een soort orkestwand achterin het podium te plaatsen en boven het podium een dak te hangen, waardoor het geluid naar het publiek in de zaal wordt gestuwd. Zon der de schotten zou het geluid in de geweldige ruimte boven het podium ver zuipen. O Bekeuringen In Beverwijk zijn gis teren de chauffeurs van een vrachtwa gen uit Oosterzee en een wagen met aanhanger uit Drachten bekeurd, omdat zij respectievelijk 7,8 ton teveel aan aardappelen en 5 ton teveel aan Hoogo- venslak op hun wagens vervoerden. wo. en do. en „Grand BIOSCOPEN Corso Tehater, Havelaar”. Voorzitter J. E. van Dongen dankte gisteravond alle vrijwilligers die zich hebben ingezet bij de bouw. Inbraak Gisteren is ingebroken in een woning aan de Beverwijkse H. Man- deweg. Het WC-raampje bleek gefor ceerd. Daar de bewoonster niet thuis was. kon nog niet worden vastgesteld of er iets wordt vermist. BIOSCOPEN City, woensdag 20 Finger”. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257, aanvang 20.20 u.: „The General’ Slamp Oper” met Buster Keaton. Stadsschouwburg, Velsen woensdag aanvang "T uur „Max Havelaar”. 44: vol- Amstel- DIVERSEN WOENSDAG 5 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. 7 Bij klassieke muziek denkt men voor al aan ernst, maar zondag kan men beluisteren dat humor ook een element is m de muziek van deze Weense compo nisten. Een ander opvallend element is de Turkse invloed. Geïnspireerd door andere kunstenbars uit die tijd - de tweede helft van de achttiende eeuw - die zich de oude Griekse beschaving tot voorbeeld namen, schreven Haydn, Mozart en Beethoven muziek die niet vrij was van tijdgebon den invloeden. De levendige handel die in die tijd bestond tussen Europse lan den en Turkije heeft daar veel mee te maken. Als commercieel produkt was het nodig dat muziek modegevoelig was en uit die tijd stamt ook de naam Turkse trom voor een grote, maar gewo ne trom die reeds eeuwen in Europa bekend was. Een ander Voorbeeld is een pianosonate van Mozart. Boven het laat ste deel schreef hij Alia Turca, hetgeen vrij vertaald „op z’n Turks” betekent. Dit deel is dan ook de geschiedenis ingega'an als de Turkse Mars. Dat juist de Weense klassieken zoveel Turks in hun muziek deden is niet zo verwonderlijk, want Wenen was in de achttiende eeuw niet alleen het centrum van cultuur, maar ook het centrum van de internatoinale handelswegen. Het platenconcert, waarvoor de firma Molenaar uit Beverwijk de platen be schikbaar stelt, is gratis toegankelijk. Na het concert van The Merry Min strels toonden de recensenten zich al wat milder. „Hoewel het geluid nog altijd wat droog blijft, is de klank toch, al heel wat beter dan vorige week”, schreef Kees Maas. HEEMSKERK - Het platenconcert dat op zondag 9 januari om half twaalf in „De Jansheeren” begint, zal geheel ge wijd zijn aan de Weense klassieken Mozart, Beethoven en Haydn. Het was dus zaak de klankoverdracht van podium naar zaal te regelen en dat dacht De Nieuwe Slof nu gevonden te hebben door het plannetje van de Phi- lips-deskundige te gaan uitvoeren. „U moet zich voorstellen, dat de houten klankschotten in een halve cirkel achter in het podium worden geplaatst. Boven de zangers of musici hangt een schuin oplopend houten dak. Deze voorziening hoeft alleen bij concerten of zanguitvoe ringen gebruikt te worden. Wij willen de hele zaak aan touwen aan het pla fond van het podiumdak hangen, zodat de toneelmeester op eenvoudige wijze de schotten en het orkestplafond kunnen laten zakken”. Om de zaak financieel mogelijk te maken zal de gemeente Beverwijk moeten bij springen. „Voor het volgende seizoen begint zal de zaak wel klaar zijn”, aldus de heer Buring. BEVERWIJK. De Stichting Bever wijkse Montessori Kleuterschool zet haar plannen om met ingang van het nieuwe schooljaar een Montessori basis school van de grond te krijgen gewoon door. BEVERWIJK Traditiegetrouw werd maandag bij de aanvang van de groente en de bloemenveiling het beste toege wenst in het nieuwe jaar aan kopers en kwekers. Voorzitter G. Tabak deed daarbij ook enkele zakelijke mededelingen. Dit jaar gaat de groenteveiling over van de hou ten kist op het plastic fust. Met ingang van 1 februari zal er geen gebruik meer worden gemaakt van het houten fust dat in al haar afmetingen zo’n zeventig jaren dienst heeft gedaan. Op vrijdag 26 november in het Pro vinciehuis te Haarlem konden die be zwaren mondeling worden toegelicht. Wethouder H. J. M. Roozen verdedigde ter zitting het stand punt van de ge meente Heemskerk. Diefstal Een aan de havenwijkse Olmenstraat wonende Spanjaard is .zijn polstas met zijn rijbewijs, kentekenbe wijs, paspoort en een bankbiljet van 10 kwijt geraakt. Het tasje lag in zijn auto, die niet afgesloten voor zijn huis stond geparkeerd. In de uitnodigingsbrief wordt ge steld, dat de grote bedrijven proberen gebruik te maken van de jeugdwerk loosheid om leerlingen aan te trekken die voor hun werk geen minimum loon krijgen, maar een vergoeding of helemaal niets. Op die manier wordt het arbeidscontract volgens het ANVJ losgekoppeld van het leercontract en dat zou inhouden dat zaken als mini mumloon, WW-uitkering bij ontslag, wintuitkering, verplichte ziekteverze kering en vakantiegeld komen te ver- valeln. Volgens het ANJV, afdeling- Beverwijk, betekent dat een enorme aanval op het levenspeil van de jon geren. Ook zou het indruisen tegen de bedoelingen van onderwijsminister Van Kemenade om voor deze jonge ren een aanvaardbaar onderwijssys teem op te zetten. VELSEN-NOORD. De voetbalver- niging „KIC” in Velsen-Noord en de gelijknamige supportersvereniging gaan het nieuwe jaar van start op het sport complex Rooswijk dat het afgelopen jaar officieel in gebruik werd genomen. BEVERWIJK. Het Algemeen Nederlands Jeugd Verbond heeft met grote verontrusting kennis genomen van de plannen van Hoogovens, Stork-Velsen en andere grote bedrij ven in de IJmond om jongeren leer contracten aan te bieden. Het plastic fust kan gepalettiseerd worden, zodat de groenten met hef trucks snel kunnen worden gelast en geladen met grote hoeveelheden tegelijk. In het komende seizoen zal men ook gebruik gaan maken van de komkom- merdcos. Ook dit produkt wordt dus niet meer in houten kisten aangevoerd. Op de bloemenveiling zal een aantal produkten niet meer per bos worden geveild. Als gevolg van een landelijke regeling worden ook bolbloemen en freesia’s per stuk geveild. Bij het inko pen bleek het landelijk verwarring te wekken als een groot aantal produkten per stuk werd verkocht en andère per bos. Daar wordt nu landelijk een einde aan gemaakt. Landelijk wordt ook ge- Zakelijk beheerder A. Buring van Nieuwe Slof op het podium van Hij maakte verder bekend dat nog deze maand zal worden begonnen met de verbouwing van de kantine. Ook worden er twee damestoiletten geplaatst; Dit bestemminsplan werd destijds ont wikkeld in verband met de uitbreiding van de PEN-centrale in Velsen-Noord, waardoor een zestigtal huizen, eigendom van Hoogovens, moest worden gesloopt. In het bestemmingsplan „Heemskerk- Westertuinen”. kon een compensatie worden gevonden voor het verlies aan woonruimte. HEEMSKERK. De benoeming van een nieuwe burgemeester voor de ge meente ^/Heemskerk lijkt nog niet in zicht te zijn. Dinsdagmiddag 4 januari verklaarde men van provinciewege, dat de voor dracht daar nog „in de overlegsfeer” zit. De commissaris van de koningin heeft dus nog geen voordracht gedaan aan de minister van binnenlandse zaken. HEEMSKERK Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben het bestem mingsplan „Heemskerk-Westertuinen” thans 'officieel goedgekeurd. Het plan heeft als zuidelijke grens de Kuikens- weg-Wijk aan Duinerweg, als oostelijke grens de Rijksstraatweg, terwijl de ge projecteerde Westelijke Randweg de West- en noordgrens zal vormen. De oppervlakte van het plangebied is onge veer vijftien hectare. Geld weg Een café-houdster uit Wijk aan Zee heeft bij de politie Bever wijk aangifte gedaan van diefstal van zeven bankbiljetten van f 100 uit een fruitautomaat. De vrouw had enkele we ken geleden de losse guldens uit de automaat door de biljetten vervangen en was vervolgens de sleutel van het speel apparaat kwijt geraakt. Toen een mon teur de kast opende, bleek het geld te zijn verdwenen. Dorpsstraat.20 Op zes verschillende plaatsen in Heemskerk werden dinsdagmiddag tegen vijf uur huizenhoge bergen kerstbomen in brand gestoken, onder toezicht en met medewerking uan brandweer en politie. Duizenden kideren en ouderen vermaak ten zich met het schouwspel. Prachtig helder weer en een volle maan droegen bij tot de sfeer. Tot ver na zes uur was de brandweer aan het nablussen en ook dat spuiten vonden^ de kinderen weer een feest. Voor het inleveren van een kerstboom kregen zij een manderijn. Vandag - woensdag - worden in Bever wijk en Wijk aan Zee de kerstbomen feestelijk verbrand; om half vijf op de Dorpsweide in Wijk aan Zee; om vijf uur bij de Animal Farm en op een terrein aan de Brink en om half zes op <fen terrein aan de Bankenlaan, tegen over de Laa van Blois. De KIC-supporters worden vrijdag 14 januari verwacht bij de grote open kla- verj asdrive in de KIC-kantine op het sportpark Rooswijk. Niet-kaarters kun nen zich vermaken bij de sjoelbakken. Het carnaval wordt gevierd op vrijdag avond 11 februari. De handtekeningenlijst, op grond waarvan de gemeente verplicht is mede werking aan de oprichting van de Mon tessori basisschool te verlenen, is voor zien van voldoende adressenmateriaal bij de gemeente ingediend. Hoewel Bever wijk op ui terlijk 10 maart over het verzoek moet beslissen, zal de aanvraag volgens toezegging in de gemeenteraads vergadering van februari worden behan deld. waar een orkestplafond de droge akoestiek moet verbeteren. 20 uur „Max Havelaar”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen, 17e- eeuwse stijlkamers, di. t.m. zo. van 14-17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.3-0 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend donderdags van 11 tot 16 uur op aanvraag. Tel. 02510-S1022 of 93000. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, ongevallen dienst 15400, Hoogovens, 02510-96000, brandweer Santpoort 370750; voor Velsen-Noord en IJmui- den 20750. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, woensdaga vond 19-21.30 uur; donderdag 10-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Filiaal Zeewijkplein: donderdag 10- 12.30 en 19-21.30 uur; jeugd Willemsbeekweg donderdag 15.30-17.30 uur. Sociaal Adviesbureau, donderdag 9-10 u Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden 11-12 u. De Duinpan, Duinweg, Santpoort. Gezinsverzorging, Hulp aan bejaarden en langdurige zieken. Velserduinweg 52, IJmui den. Ma. t.m. vrij. 9-10 u. tel. 02550-11830 en 22169. Veiserbad, woensdag 21.30-22.30 u. donderdag 6.45-8, 12.10-13.10, 16-17.15 uur vrij zwemmen: 7- 7.30 u. zwemles C volw. Sociëteit Asterix, woensdagavond vanaf 20 uur. Stichting Huishoudelijke en gezinsvoorllch- ting. Willebrordstraat 102, IJmuiden. Tel. 10716. Spreekuur op donderdag van 10-12 uur'. Ondanks afwijzende reacties van de Beverwijkse schoolraad, de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, diverse raadsfracties en een tijdens de begro tingsbehandeling door wethouder Camf- ferman herhaald verzoek om eerst nog eens terdege te onderzoeken of niet bij een bestaande basisschool kan worden aangehaakt, wil de Stichting de oprich ting van de Montessori basisschool niet langer uitstellen. DIVERSEN DONDERDAG 6 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: volwassenen 19-21.30 u. Tegen het plan werden bezwaren in- gediend door de inspecteur van de Volksgezondheid en namens de heren D. en W. van Oosten en de BV Gebr. Van Oosten, alsmede namens mévrouw L. Slings, Bevaria BV en Litro Bouwbe- scherming B.V. Onze muziekrecensent Kees Maas schreef donderdag 11 november: „Ver hitte debatten in de pauze over de akoestiek, waarvan nu toch wel zeker is dat deze bedrovend is. Het orkest klonk absoluut niet, de strijkers ontwikkelden een droge en lege klank en elk einde van een frase betekende een val in de leegte. Zoals een lid van het orkest (in dit geval het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest) het na afloop uitdrukte: „de noten vielen gewoon naast onze stoelen”. Het interem-bestuur van De Nieuwe Slof zat die kritiek helemaal niet lekker. Een akoestisch deskundige van Philips werd erbij gehaald en gevraagd een rapportje te maken over dè eventuele verbeteringen die zouden moeten worden toegepast om de akoestiek in de zaal te verbeteren. BEVERWIJK. Zaterdag 8 januari organiseert de postduivenvereniging De Reisduif een groepstentoonstelling in ca fé Sport. Een groep duiven bestaat uit een oude en een jonge doffer en een oude en een jonge duivin. De tentoonstelling wordt zaterdagmid dag om 2 uur geopend. Zaterdag 15 januari worden tijdens een feestelijke bijeenkomst in café Sport de prijzen uitgereikt. BEVERWIJK BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19.30 u.:,,The sound of music”, 20 u.: „Max Havelaar”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Bevrijding in Entebbe”. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedy plein. Expositie kunstschilder Ab Jongmans; geopend tot en met 15 januari. Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie grafische technieken; dagelijks (behalve zondag) geo pend van 9 tot 22 uur tot en met 30 januari. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 5 JANUARI Openbare Bibliotheek. Kerkstraat wassenen en speel-o-theek 19-21 u.; DONDERDAG 6 JANUARI straat 44; volwassenen en jeugd 19-21 u. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30 - 15.30 u. Scheybeeck, Velserweg. 10 u. nieuwjaarskof- fie-ochtend Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: wassenen 14-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Het zogenoemde „spelletje” in het Vara-radioprogramma De Rode Cirkel werd vanmorgen gespeeld in Velsen- noord. Aanleiding daartoe was onder meer de actie die momenteel wordt ondernomen tegen het stichten van een praktijkvakschool door een aantal IJ- mondindustrieën. In een aktualitelten- babbel met Vara-reporter Paul Witte- man bleek André Schelvis uit de Vin- kenkrochtlaan 4 te beschikken over de meeste kennis van aktuele problemen. Het levérde hem een rijwiel op. Merkte de prijswinnaar op: „ten behoeve van het welzijn kan de welvaart eigenlijk best een stukje verminderen...” James Bond „Gold De kritieken over de onverwacht slechte akoestiek in de theaterzaal van De Nieuwe Slof waren begin november, toen het ontmoetingscentrum een feest week met concerten en uitvoeringen presenteerde, niet mals. SCHOUWBURG Toneelschuur III (Smedestr 23) do. 20.30 u. Leerlingen van het Ashram College uit Al- phen aan de Rijn: „Alsof licht nog nooit geroepen was’ MUZIEK Concertzaal Kadens (Smedestr. 31) do. 20.15 u.Concert door het Nederlands Saxofoon Kwartet. Toneelschuur (Smedestr. 23) do, 22 u.Safe concert in het theatercaré. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.:„King Kong”, 14 j. 13.30 u.:„Salty, de vrolijke zeeleeuw”, a. 1. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.:„Shout at the Devil 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.-.„Victory at Entebbe”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.:„Wle dan leeft, wie dan zorgt”, a. 1. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.:„The party’ a. 1. Studio (Gr. Markt) 14 u.:„Walt Disney’s Tekenfilmparade ’76”, a. 1. 19 en 21.30 u.:„Het Omen”, 18 j. Cinema Quirinus Internationaal. (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.:„De andere sex”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Expositie olieverfschilderijen van L. Tulp; geopend tot en met 15 januari. DIVERSEN WOENSDAG 5 JANUARI Zaal Nijman, Kerkweg. 20 u. nieuwjaarsre ceptie HOC. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19-21 U. DONDERDAG 6 JANUARI Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 4- 17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brand weer 32121, milieuklachten 96000. de V b 7r -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9