Mar jol Eenakters Bridget’s House WEB AMSTERDAM NPO ONDER ITALIAANSE LEIDING REICHA-KWARTET THEATER MUZIEK iH ALLERHANDE wijzen 6 donderdag JANUARI 19 7 7 UITWIJZER 13 Muziek en toneel MV ■0 Bioscopen c V) I RADU LUPU bewerking van twee composities door Dick Visser zelf. Saxofoonkwartet. Het vierde concert in de kwartet-kwintetserie dat voor vanavond op het programma staat in zaal Kadens in de Smedestraat in Haarlem, bevat werken van de Russische romanticus Glazounov, Pierre Max Dubois, Peter Jan Wagemans en Erland von Koch. Uitvoerende is het Nederlands Saxofoonkwartet, bestaande uit Leo van Oostrom (sopraansaxofoon), Ed Bogaard (alt), Adri van Velsen (tenor) en Jacques Landa (bariton). Het kwartet kwam op initiatief van Ed Bogaard, thans hoofdvakleraar aan de conservatoria van Amsterdam en Utrecht, in 1969 tot stand. Het draagt actief bij aan de verspreiding van de saxofooncultuur in ons land, hetgeen onder meer blijkt uit vele concerten (ook op scholen) en de aan het ensemble opgedragen composities van jonge Nederlandse componisten die ook internationaal belangstelling genieten. Werkcentrum Dans. Uit Rotterdam komt onder leiding van Kathy Gosschalk het Werkcentrum Dans naar Alternatief. De Haarlemse Jazz Club biedt leden en belangstellenden vrijdagavond (22 uur) een programma van vrolijke dixielandmuziek. Als orkest komt de bekende formatie The Alternate Takes naar Haarlem. Het is het reserve-orkest van Ted Easton, maar zander de bekende leider en daarom optredend onder die naam. Ted Easton heeft zoals wellicht bekend is een jazzclub in Scheveningen (New Orleans genaamd) en treedt regelmatig op met zijn ensembles, „life” of als begeleider van bekende oude stijl-solistén. Folkclub. Vanavond om 21 uur begint in de Haarlemse folkclub De Teerling, Kleine Houtstraat 58 een optreden van de Britse folksinger Jon Strong, die zichzelf begeleidt op gitaar. Strong, die 25 jaar oud is, heeft al een jarenlange internationale ervaring opgedaan. Hij trad lange tijd op in Canada en de Verenigde Staten en had in 1975 het beheer over een folkclub in Spanje. Op het festival Du Folk in het Zwitserse Chaux de Fonds behoort hij eveneens tot de optredende artiesten. In zijn vele originele composities wordt een gevoel voor Schotse humor gecombineerd met Amerikaans professionalisme. Hamlet. Het Publiekstheater speelt William Shakespeare’s Hamlet weer in de Haarlemse Stadsschouwburg. Dat gebeurt op 13 januari en een gang naar het theater is die voorstelling beslist waard. Hans Croiset heeft als regisseur van Shakespeare’s beroemdste drama een fraaie heldere vertoning gemaakt. De rol van Hamlet wordt door Eric Schneider prachtig gespeeld met veel gevoel en ingehouden speeltrant die recht doet aan de werkelijke diepgang van dit stuk. José Ruiter is er een opmerkelijk mooie Ophelia in, die de oorspronkelijk te zingen tekst nu gewoon uitspreekt. Dat werkt naar mijn gevoel indringender, doordat Hamlet’s geliefde er ook in haar geestelijke zwakheid opeens veel menselijker is kamen uit te zien. Ton Lutz speelt er de geest van Hamlet’s overleden vader in Tioli. Over het voor zondagmiddag (14 uur) aangekondigde concert van de welhaast legendarische formatie de Troggs berichtten wij deze week al uitgebreid. Aan de Laan van Angers in Schalkwijk zal het er ongetwijfeld ouderwets aan toe gaan. Aanbevolen. Egelantier. Folkloristische muziek van het Balkan-ensemble Lautari klinkt vanavond vanaf 21.30 uur in het café van cultureel centrum De Egelantier, Groot Heiligland 61 in Haarlem. De Egelantier heeft voor zondagmiddag (15 uur) een optreden op het programma staan van het kwartet Good Bait dat oude jazz speelt Dinsdagavond volgende week tenslotte treedt Trille Bedarides op met Franse chansons. Aanvang 21.30 uur. Wintertuin. Stijlvolle Hongaarse en Weense melodieën worden zondagmiddag omstreeks 17 uur ten gehore gebracht door het duo Sinto (viool en piano/accordeon) in restaurant De Wintertuin op de Grote Markt in Haarlem. Quitte of Dubbel. Vooral de vrije (ongesubsidieerde) toneelsector werpt zich dit seizoen nogal op het blijspel met ernstige ondertoon. Zoiets moet ook „Quitte of Dubbel” zijn, geschreven door de Amerikaan Frank D. Gilroy, van wiens hand ook de bekende tv-serie All in the family is. Het stuk gaat over de verhouding van een pianist met een chorus-girl. Door hun beider angst voor verdriet staan zij tegenover elkaar met een zekere vrijblijvendheid. Berend Boudewijn regisseerde dit blijspel. Ronnie Bierman, Rijk de Gooyyer en Jan Vreeken spelen erin mee. Op dinsdag 11 januari komt het in de Stadsschouwburg in Velsen. The Alternate Takes bestaan uit Cees van den Heuvel, trompet; Flip Robers, trombone; Jan Molegraaf, klarinet; Frits van ’t Hof, banjo en Hans Eekhoff, sousafoon. Een drummer is nog niet bekend. Mimegroep Kruisbes. In datzelfde Witte Tejater speelt zondagavond de Amsterdamse mimi-groep Kruisbes een try-out van vier mimografieën. Daarvoor staan vier geschiedkundige gebeurtenissen modelde uitvinding van het buskruit, de stoommachine, de eerste maanlanding en Utopia, het land van de toekomst. Als basis wordt gebruik gemaakt van muziek die aansluit bij de periode waarin zo’n gebeurtenis zich afspeelt. Radu Lupu. De pianistenserie op de zaterdagavond in het Concertgebouw te Haarlem, met een uitstekend optreden van Maria Joao Pires eind november voorspoedig begonnen, wordt komende zaterdag met de beste verwachtingen voortgezet Uitgenodigd is voor deze avond de rijkgetalenteerde musicus Radu Lupu, winnaar van vele wedstrijden zoals het Van Cliburn concours in 1966 en het Concours International Georges Enesco in 1967. Hij speelt op dit concert allereerst de overbekende Sonate pathetique van Beethoven en vervolgt met de Kinderszenen van Schumann. Na de pauze de Sonate in f opus 5 van Brahms. Radu Lupu, in 1945 in Roemenië geboren en leerling van Cella Delavrancea en Florica Muzicesu, heeft in Nederland vooral indruk gemaakt met uitvoeringen van Mozart en het bekende Piano-concert van Schumann dat hij vorig jaar april met het Rotterdams Philharmonisch Orkest uitvoerde. Daarbij vielen grote technische bekwaamheid alsmede een fluwelen aanslag en een warmbloedige aanpak op. De pianist zoekt zijn specialisatie vooral in het ijzeren repertoire zodat voor de zaterdagavond het nodige vuurwerk verwacht kan worden. carrière in de wielrennerij op te bouwen. De onderlinge verhouding tussen de broers roept nogal spanningen op. Helemaal, wanneer een van hen, de meestbelovende, aankondigt niet meer te willen fietsen. Het stuk Vingers van de macht heeft als thema: Iedere leeftijd kent zijn eigen rimboe. Inhoud; De invalide jongen Frans wordt door een leeftijdgenootje geplaagd. Hij krijgt de volwassenen aan zijn kant door op zijn handicap te speculeren, waardoor de verontwaardiging van de ouderen zich tegen de verkeerde persoon richt. Nieuwe Komedie. „Dat had je gedroomd” heet de nieuwe produktie van de vormingstoneelgroep De Nieuwe Komedie uit Den Haag, die op 12 januari in de Toneelschuur komt. De voorstelling duurt een uur en gaat over de invloed van reclame, strip- en jeugdbladen, films, op het leven en de behoeften van kinderen van 12 tot 15 jaar. Het stuk is bedoeld voor schalieren van het lager- en middelbaar beroepsonderwijs, het a,gemeen voortgezet onderwijs, bezoekers van olub- en buurthuizen, in de genoemde leeftijdsgroep. Het project is mede tot stand gekomen door medewerking van groepjes leerlingen van verschillende scholen. De acteurs zullen vanuit de rol die zij in het stuk spelen ingaan op vragen van toeschouwers. Op aanvraag zijn er voor leerlingen, docenten en vormingsleiders, begeleidingsmappen a 1,- verkrijgbaar. Telefoonnummer Toneelschuur 023-312439, van De Nieuwe Komedie 070-547104. Op 13 en 14 januari speelt ditzelfde gezelschap in de Toneelschuur Grote en kleine misdaden, een voorstelling die bestemd is voor de zogenoemde bovenbouw van het voortgezet onderwijs. Thema's: Hoe denken we over eerlijkheid, hoe werkt dat in de praktijk? Zijn wij voor de wet gelijk? Marjol Flore en Sylvia Alberts in hun programma Door dik en Dun. Rachel Bell als Bridget en David Hatton als haar bewonderaar Mathew in „Brid get’s House. dochter ten koste van alles aan de top van het theateramusement wil brengen. en neemt ook diens oom voor zijn rekening. Frank Raven zorgde voor een indrukwekkend toneelbeeld, waarbij zijn kostuumontwerpen mooi aansluiten. Een kans die liefhebbers van klassiek toneel zich niet mogen laten ontglippen, zou ik bescheiden willen opmerken. (K.v.L.) de Toneelschuur. Op 7 en 8 januari laat deze balletgroep daar de resultaten zien van de eerste workshop. Vier choreografen maakten elk een ballet. Ellen van Schuylenburgh komt met haar debuut „Hotel”, Amy Gale maakte op muziek van Fats Waller en Duke Ellington „Birmingham Breakdown”, Ton Simons maakte inclusief de kostuums „Throw wood at green” en Hans Tuerlings brengt een reprise van „Om los te lopen”, dat al in september werd uitgebracht. Witte Tejater. In IJmuiden, in het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, speelt toneelgroep Het Volk uit Haarlem aanstaande zaterdagavond „Het verhaal van de dierentuin” van Edward Albee, onder meer de auteur van „Wie is er bang voor Virginia Woolf”. .Het stuk is een eenakter die ongeveer een uur duurt. Twee mannen ontmoeten eikaar op een bank in het park en er ontwikkelt zich een moeizaam gesprek, dat tenslotte tot een dramatisch hoogtepunt voert. Wigbolt Kruijver en Bert Bunschoten spelen deze eenakter en zij blijken over voldoende talent te beschikken om er een interessante toneelbelevenis van te maken. (K.v.L.) Eenakters Centrum. Fietsen in het donker, kort stuk van de Nederlandse schrijver Kees Holierhoek, komt samen met Vingers van de macht, eveneens van Holierhoek, van 12 t.m. 16 januari in de Toneelschuur. De stukken worden respectievelijk geregisseerd door Onno Molenkamp en Ad van Kempen. Eerstgenoemde eenakter speelt zich af in een wielrennersmilieu, waar de drie broers Pelman getracht hebben een De Opvoeder. James Saunders’ eenakter De Opvoeder zal de lunch voorstelling van woensdag 12 januari - aan vang 12.30 uur- vullen. Frans Vorstman laat daarin voortreffelijk spel zien als ouder onderwijzer. Een orthodoxe leerkracht die zijn greep op de leerlingen langzaam ziet verslappen. De zaal is voor de acteur zijn klas. De in de zomer van het vorig jaar overleden acteur-regisseur Han Bentz van den Berg heeft het stuk nog geregisseerd. Hij deed dat op een heldere wijze, waardoor het spel van Vorstman erg direct overkomt. Een notering-met-stip zou ik zeggen, voor drie kwartier goed toneel tussen de middag. Om de prijs hoeft u niet thuis te blijven, want voor een riks kunt u het stuk in De Toneelschuur gaan zien. Belegd stokbrood verkrijgbaar aan de bar van het theatercafe, maar u kunt ook gerust brood meenemen. Kindervoorstelling. Het Werkcentrum Dans geeft op zondag 9 januari een speciale kindermatinee die om 14.30 uur begint. Leuke kennismaking met eigentijdse balletvormen. Amsterdams Volkstoneel. Beppie Nooy’s Amsterdams Volkstoneel komt aanstaande zaterdag en zondag in de Stadsschouwburg de musical „Gypsy” spelen. Daarin zou Beppie zelf oorspronkelijk de hoofdrol spelen. Zoals bekend was het voor de toneelleidster teveel de hoofdrol, de regie en de algehele leiding over het gezelschap te hebben. Beppie werd ziek, is inmiddels weer redelijk hersteld, maar haar rol werd overgenomen door Mady Misset. Hoofdpersoon is een moeder die haar Ashram College. Oud-leerlingen van het Ashram College uit Alphen spelen vanavond en morgenavond in de Toneelschuur „Alsof licht nog nooit geroepen was”. Een theaterexperiment dat een voorgeschiedenis van anderhalf jaar heeft. Daarin werd gespeeld, gepraat, geluisterd en met elkaar kwam de groep tenslotte rond de huidige produktie, die gebaseerd is op thema’s rond de zin van het menselijk bestaan. Bij de improvisaties zijn teksten gebruikt van Huub Oosterhuis. Kees Thissen zorgde voor de muziek. Oak is er gebruik gemaakt van teksten uit werken van Arrabal, Beckett en Lester. Jazzcorner. The Old Timers Jazzband verzorgt zaterdagavond het maandelijkse optreden in de Jazz?' ner, Spaarne 104 in Haarlem. Aanvang 22 uur. Vrijdagavond is het kwartet Martin Haak te gast. Kamermuziek. Vrijdagavond geeft het Reicha-kwintet een programma van kamermuziek in de Burgerzaal van het stadhuis van Velsen waarop werken staan van Ibert, Anton Reicha, (de naamgever van het kwintet), Barber, Seiber en Hindemith. Aanvang 20.15 uur. Het Reicha-kwintet bestaat uit leden van het NPO, te weten Jan van den Berg (fluit), Henri Gouder de Beauregard (hobo), Jacques Meertens (klarinet), Paul Csonka (fagot) en Ronald Applegate (hoorn). Bridget’s House. Via het Mickery- circuit komt er weer een Engelstalige produktie in de Toneelschuur. Dat is op 8 januari de Huil Truck Theatre Company met het muzikale stuk „Bridget’s House”. Centraal staht daarin de gescheiden vrouw Bridget die uit haar huwelijk een woning heeft overgehouden waarvan zij nu enkele kamers verhuurt aan een uiteenlopend groepje mensen. Een ieder daarvan heeft zo z’n eigen mening over de maatschappij. Er wordt met grote kwaliteit in geacteerd en gezongen. Vooral door Rachel Bell, die de ioofdpersoon Bridget soms aandoénlijk gestalte geeft. Rachel Bell werd onlangs zanwege deze spelprestaties door de Sngelse theaterrecensente Catherine tzin (Tribune) de beste actrice en ook ie meestbelovende toneelspeelster van iet afgelopen jaar genoemd. Scene uit Vingers van de macht, eenak ter van Kees Holierhoek. Vokale avond. In samenwerking met de Vereniging Vrienden van het lied verzorgt stichting Kadens in de Smedestraat 31 in Haarlem zaterdagavond een vokaal concert. Wiily Janssen, sopraan, zingt met begeleiding van Clemens Abers, piano, werken van Bartók, Goorhuis en Cecile van der Laak, alt, zat met medewerking van Tan Crone, piano en Dima Polak, altviool, werken uitvoeren van Schubert, Brahms en Badings. De avond wordt besloten door de bariton Raoul Donis die begeleid wordt door de pianiste Cecile de Grijs in Schubert, Fauré en Chabrier Aanvang 10.15 uur. Expositie. Tot 27 januari exposeert Poppe Damave aquarellen, etsen en tekeningen in galerie Hof van Heemskerk, Generaal Cronjéstraat 166 in Haarlem. Tegelijkertijd laat Lies Bossinade keramiek zien. De galerie is van woensdag tot en met zaterdag geopend van 14-17 uur. De Haarlemse „kunstenaarsbent” De Groep exposeert in de Vishal in Haarlem van 8-31 januari. De opening heeft vrijdagavond om 20.30 uur plaats. In het Rosenstockhuessyhuis, Hagestraat 10 in de Haarlemse Burgwalbuurt is gedurende de gehele maand januari werk van Jan Roland van Tetterode (grafiek, tekeningen) en Kees Schröder (tekeningen) te zien. Het buurthuis is daartoe elke vrijdag, zaterdag en zondag geopend van 10-17 uur. Roberto Benzi. De beroemde Italiaanse dirigent Roberto Benzi zal volgende week dinsdag het Noordhollands Philharmonisch Orkest leiden tijdens het vierde concert in de serie A (20.15 uur). pet NPO voert deze avond, als gebruikelijk in het Concertgebouw in Haarlem, een tweetal symfonische Werken van Brahms uit, namelijk diens [Tragische Ouverture en de Variaties en fuga op een thema van Handel, georkestreerd door Benzi zelf. Het poneert wordt besloten met de Derde symfonie van Schumann, Rheinische bijgenaamd. Benzi, in 1937 geboren in de Zuidfranse havenstad Marseille, is de zoon van een Italiaanse muziekpedagoog. Hij gaf al op Jeugdige leeftijd blijk van een feilloos muzikaal gehoor en een fenomenaal geheugen. Zeven jaar oud ging Benzi naar Parijs waar hij onderricht kreeg van onder meer André Cluytens in harmonie, contrapunt, compositie en Directie. Pas elf jaar oud maakte hij zijn Debuut als orkestleider, eerst in Bayonne paar later in dat jaar ook in Parijs, pijn muzikale roem groeide sindsdien zo knel dat Benzi thans een vdn de meest gevraagde gastdirigenten ter wereld is: 2o leidde hij in ons land onder meer het Concertgebouw Orkest, het Residentie prkest, het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Radio Filharmonisch Orkest. Koffieconcert. Het bekende gitaartrio van Dick Visser (met Theo Krumeich en Emile Hopman) is, bndanks de faam die het heeft, maar lelden in onze omgeving te horen. De Afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Vereniging heeft het pnsemble nu uitgenodigd een concert op pet landgoed Groenendaal in Heemstede te verzorgen, dat zondagmorgen om 11.30 pur zal plaatshebben. Het kopje koffie pat er bij hoort, wordt gratis geschonken. Het concert wordt geopend met het Trio Van Carl Heinrich Graun en bevat Voorts werken van Müller, Gragnani, giuliani, Sors, Lotz, Hindemith, Von peckerath, Jan Maarten Komter en een Marjol en Sylvia. Elk voor zich hebben Marjol Flore en haar collega Syliva Alberts in verschillende groepjes een behoorlijke dosis kleinkunstervaring opgedaan. Een prima basis om samen een show te brengen van liedjes en knotsgekke grappen. „Door dik en dun” heet dat programma, waarmee zij nu al weer geruime tijd in het land optreden. Marjol en Sylvia bezitten beiden een uitstekende stem en hun talent leent zich heel goed voor de combinatie die zij voor zichzelf hebben uitgedacht. Fransje Gelderblom had de eindregie van hun show die goed is voor een avond plezierig amusement dat ook artistiek niveau bezit. Het programma is voor het grootste deel opgebouwd uit liedjes. Vrijdagavond komt dit cabareteske tweetal in de Haarlemse Stadsschouwburg. Mutter Courage. Een Brechtvoorstelling gespeeld door Duitsers, de kans om die in ons land te zien is er niet dikwijls. Momenteel is de Burghof Bühne Dinslaken van het theater am Niederrhein, Kleve, in ons land op toernee met een voorstelling van „Mutter Courage und ihre Kinder” van Bertold Brecht. Mutter Courage is een kroniek uit de Dertigjarige oorlog, door Brecht in ballingschap geschreven als waarschuwing tegen de verschrikkingen en ellende van elke oorlog. Het stuk stamt uit 1939. Hoofdpersoon erin is een marketenster die met haar nering het leger begeleidt en de oorlog in trekt. Alles offert zij op terwille van geld. Op dinsdag 11 januari komt er een opvoering van dit boeiende stuk in de Stadsschouwburg in Haarlem. Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345): Vrijdag 7 jan., gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Gidon Kremer, viool. Werken van Tsjaikowsky e.a. Zat. 8 jan. gr. zaal 20.15 uur; zie vrijdag, kl. zaal 20.15 uur: Rondomconcert: Het Kuyken Kwintet: „Over Bocherini gespro ken”. Zondag 9 jan., gr. zaal. 14.15 uur Abon nementsconcert. gr. zaal 20.15 uur: Radu Lupu, piano. Werken van Beethoven e.a. kl. zaal 20.15 uur( Max van Egmond, bariton en Paul Hamburger, piano. Werken van Mozart e.a. Dinsdag 11 jan. gr. zaal. 20.15 uur; Amster dam Sinfonietta, o.l.v. Willem Frederik Bon, m.mv. Theo Bruins, piano, Abbie de Quant, fluit. Werken van Mendelssohn e.a. kl. zaal 20.15 uur: Sophia van Santé, mezzo-sopraan, Gérard van Blerk, piano, m.m.v. Rien de Reede, fluit, Wim Straesser, violoncel. Werken van Roussel e.a. Woensdag 12 jan gr. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Slagwerk- groep Jan Pustjens. gr. zaal 20 uur: Amster dams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Martin Kamminga en Kon. Chris Oratorium Vereni ging, m.m.v. Rina Cornelissens, sopraan, Aaf- je Heynis, alt, Arjan Blanken, tenor, Henk van de Brink, bas, John Bröcheler, bas/bariton, Bernard Bartelink, orgel en Jaap Spigt, klave cimbel. Werken van Handel, kl. zaal 20.15 uur; Alwin Bar, piano. Werken van Schuman. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 6 jan. 20.15 uur: Nederlands Dans Theater: „Clowns Clowns”. Vrijdag 7 jan. 20 uur, zondag 9 jan. 13.30 uur, dinsdag 11 jan. 20 uur: Ned. Operastichting: „Claude Debussy „Pelléas et Mélisande”; het Rotterdams Phil harmonisch Orkest o.l.v. Dennis Russell Davies. Zat. 8 jan. 20.15 uur: Publiekstheater: „Hamlet” van William Shakespeare. Maandag 10 jan., 20.15 uur: Haagse Comedie: „Maria Stuart” van Friedrich Schiller. Woensdag 12 jan., 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „Moe der, ik ga trouwen”, komedie van Colin Hig gins. Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. 13 febr. dage lijks (beh. ’s maandags 20.15 uur: André van Duin Revue „Lach om het leven” met André van Duin. Corrie van Gorp, Conny Vanden- bos, Donald Jones, Frans Kokshoorn, the Robert Kaesen Dancers. Nieuwe de Ia Mar Theater (Marnixstr.): elke vrijdag, zaterdag en zondag 20.15 uur: „Spe lenderwijs”, blijspel van Roger Hanin met Mary Dresselhuys, Guus Her mus Henk van Ulsen, Carola Gijsbers van Wijk. Elke dins dag, woensdag en donderdag 20.15 uur: Fons Jansen 5, aan de vleugel Frans Oudhoff. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 237248): T.e.m. 9 jan. dagelijks 20.30 uur: Ned. Opera stichting: musical „De Fantasticks” van Har vey Schmidt en Ton Jones. 12 t.e.m. 16 en 19 t.e.m. 23 jan., 20.30 uur( Toneelgroep Centrum: „De Opvoeder” van James Saunders en „Keefman” van Jan Arends. Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): 11 t.e.m. 16 jan. Frans Halsema met „Ik - ,ik en nog er’s ik”; piano: Ruut Weiseman. Shaffy Theater(Keizersgracht, tel. 231311): 4 t.e.m. 15 jan. dag. (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, 7 en 8 jan. ook 24 uur, concertzaal: Hauser Orkater: „Famous Artists”, t.e.m. 8 jan. dagelijks 20.30 uur, zuilenzaal: Amster damse Mimeliga: „Baas boven baas” van Peter Handke. 11 t.e.m. 15 jan. dagelijks 20.30 uur, zuilenzaal: „Kruisbes”, een mime- theaterstuk in de vorm van een vierluik. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal, tel. 64695): T.e.m. 8 jan. dagelijks (beh. maandag) 20.30 uur: Kabaret Tekstpierement: „Wacht u voor de hond”. Theater De Brakke Grond (Nes, tel. 232904): T.e.m. 8 jan., dagelijks 20.30 uur Toneelgroep Noorder Compagnie: „Priesterhuwelijk”, tragi-komedie van Heinrich Lautensack. 10 t.e.m. 15 jan. dagelijks 20.30 uur: „De Apologie van Socrates” door Julien Schoenaerts. Alhambra I (Weteringschans 134,233192): „King Kong”, toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Alhambra 2: „Zakgeld”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15en21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15en21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „The scarlet buccaneer”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): „Wie dan leeft, wie dan zorgt”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: „Victory at Entebbe”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „En zij geno ten van de liefde” toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „King Kong”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 18.45 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Cabaret”, toeg. 18 j. Dag. 19.15 en 21.45 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „Bugsy Malo ne”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 15.30, 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): „The scarlet buccaneer”, toeg. 14 j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur. Ma. di. wo. 20 uur. Cinetol (Tolstr. 160, 722291): „King Queen Kna ve”, toeg. 14 j. Dag. 20 en 22 uur. Dag. 19.30 en 21.45 en 24 uur. City I (Leidseplein, 234579): „Overval op Enteb be”, toeg. 14 j. Dag. 15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur. City 2: „Assepoester”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. wo. 13, 15.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3: „Asterix verovert Rome”, toeg. a.l. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, za. zo. wo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: „Le chat et la souris”, toeg. 14 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): „Ik heb mijn onschuld in Heidelberg verloren”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „De kanonnen van Navarone”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Wie dan leeft, wie dan zorgt”, toeg. a.l. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Assepoester”, toeg. a.l. Dag. 14, 16, 19 uur, zo. 12, 14, 16 en 19 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Mr. Klein”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19.30 en 22 uur, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „Un Elephant ga trompe enormement”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655). „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Escort service op z’n Deens”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. t Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „King Kong”, toeg. 14 j. Dag 14.15, 18 45 en 21.30 uur, za. en zo. 13 15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „Max Have- laar”, toeg. 14 j. Dag. 20.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „victory at Entebbe”, toeg. 14 j. Dag. 19.15 en 21 45 uur, za. zo. wo. 14.30 uur, vr. za. nacht 00 15 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Thunderball”, toeg. 14 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21 30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): „Werktheater; Toestanden”, toeg. 14 j. Dag. 14 30, 20 en 22.15 uur The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „Jonas”, toeg. 18 j. Dag. 19 45 en 22 uur, zo. 14. 19.45 en 22 uur Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19 45 en 22 uur „L’Empire des sens”, toeg. 18 j. Tuschinski I (Reg. Breestr. 26, 62633): „The pink panther strikes again”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „1900”, toeg 18 j Dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 3: „De beren zijn los”, toeg. a.l Dag 14 30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Tuschinski 4: „L'innocente”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18 45 en 21.30 uur Tuschinski 5: „One flew over the cuckoo’s nest”, toeg 18 j. Dag. 14 30, 18.45 en 21 30 uur, za en zo. 13 15, 16, 18.45 en 21.30 uur De Uitkijk (Prinsengracht 452,237460) Cousin, Cousine”, toeg 14 j. Dag 19 en 21.30 uur, zo. 13. 15.30, 19 en 21.30 uur. vr za nacht 24 uur.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13