OPNIEUW VERTRAGING WETSONTWERP VAD Veel waterwild in Nederland Ontwerp-advies Raad voor de Arbeidsmarkt 1 Onderzoek fraude Tealtronic al geruime tijd aan de gang I en dan dit nog Denk beel dige trip V Sterfte onder ex-gevangenen uit Duitse concentratiekampen onder gemiddelde VI Felle brand in pakhuis El Inval in fabriek van amfetaminen -1 Fm fl f-3 üJ 19 7 7 DONDEDRAU J a N L A R I b BINNEN- EN BUITENLAND Weinig ruimte Persoonlijkheid Financieel Roofovervallen Alweer een overval UTRECHT (ANP). De sterfte onder Nederlanders die in de oor log in Nederlandse en vooral Duitse concentratiekampen heb ben gezeten, ligt beduidend onder de gemiddelde sterfte in Neder land. Dit blijkt uit een door CRM gesubsidieerd onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Daarbij zijn de gegevens over ruim 8000 mannen en vrou wen die na een verblijf in een concentratiekamp zijn terugge keerd in Nederland, vergeleken met de cijfers voor (per leeftijds categorie en per jaar) de gehele Nederlandse bevolking in de pe riode 1945-1968. Schapen Dikke Russen Kiespijn Belangstelling „Verhuur' (Van onze redactie economie) DEN HAAG. De Raad voor de Arbeidsmarkt meent, dat in de beleidsvorming het accent moet vallen op het voorkómen van werk loosheid bij het ouder worden, omdat het over het algemeen moeilij- ker is een baan te vinden als men op enigszins gevorderde leeftijd is gekomen. „In alle ondernemingen en instellingen moet het regelmatig bezien van de relatie tussen de mens en zijn werk een vanzelfsprekend element in het personeelsbeleid worden”, zo meent de Raad voor de Arbeidsmarkt in een advies aan de minister van Sociale Zaken. Brandbommen (Van onze redactie economie) NIJMEGEN. Het onderzoek naar besteding van overheidsgel den door Tealtronic, dat minister Duisenberg gisteren heeft aange- kondigd, blijkt binnen het met sluiting bedreigde Nijmeegse bedrijf al lang aan de gang te zijn, zegt directeur ir. W. Brouwer. Accountants zijn in overleg met economische zaken al gedurende een paar maanden bezig de boe ken te bekijken. Overstroming Aardschok Ondersterfte Antisemitisme S's I (Van onze parlementsredactie) Werkloosheid ouderen voorkomen 11 I i 3 het weer I Vooruitzichten voor zaterdag: WEERRAPPORTEN 1 2 1 2 I 1 - t I t I I 4 r Kort voor Kerstmis besloot het kabinet gedeeltelijk tegemoet te komen aan de kritiek die van verscheidene kanten op het wetsontwerp was geleverd. De uitwer king van de serie wijzigingen vergt echter zoveel tijd, dat de Memorie van Antwoord Enkele buien later mogelijk met hagel of sneeuw en meer wind. Middagtemperaturen ongeveer 5 graden. 12 17 6 14 0 0 01 0 6 0 0 1 11 0 10 3 0 1 1 0.6 0 0 4 0 0.6 13 01 niet voor het einde van deze maand ver wacht wordt. Ook zou over enkele onder delen van de VAD nog steeds onenigheid bestaan, zodat het niet uitgesloten is dat het kabinet morgen opnieuw de degens over de VAD zal moeten kruisen. GRONINGEN (ANP). De recherche- groep van de rijkspolitie in Groningen heeft gisteravond om half elf een inval gedaan in een boerderij in Doezum. Er werd in de boerderij een volop werkende amfetaminefabriek aangetroffen Er zijn drie verdachten, die in de fabriek aan het werk waren, aangehou den en ingesloten. Onder hen was ook de hoofdbewoner van het pand. Het onder zoek duurt nog voort. Amfetamine is een drug, die tegen hoge prijzen wordt ver kocht. Het wordt met name naar Zweden veel geëxporteerd. er weinig ruimte voor de VAD overblijft. Bovendien moet ook de Eerste Kamer nog haar goedkeuring aan de VAD-plannen geven. PvdA-fractievoorzitter Ed van Thijn heeft enkele malen duidelijk verklaard dat de vier belangrijkste hervormings voorstellen van het kabinet, waarvan de VAD het meest omstreden is, nog vóór de verkiezingen in het Staatsblad moeten staan, wil er van voortgezette samenwer king tussen progressieven en CDA sprake zijn. In Den Haag wordt echter opgemerkt dat de vertraging, die nu met name bij de VAD en de Wet op de Investeringsreke- ning (die nog niet eens bij het parlement is ingediend) dreigt te ontstaan, voorname lijk de schuld is van het kabinet. „Financiële tegemoetkomingen, indien verandering van beroep met noemens- Het onderzoek is toegespitst op de acti viteiten van president-directeur A. Rod gers die in oktober van het afgelopen jaar zijn functie moest neerleggen. Om welk bedrag het gaat dat is verdwenen kon de heer Brouwer geen mededelingen doen. De zaak is aan het rollen gekomen toen vraagtekens rezen bij bepaalde transac ties. Vertegenwoordigers van de vakbon den verklaarden dinsdag al dat Rodgers een kronkelig beleid heeft gevoerd, waar bij beloften niet werden nagekomen en contracten grote gaten vertoonden. Waar de heer Rodgers, die in Zwitser land woont, momenteel verblijft, is bij de directie van Tealtronic niet bekend. De heer Brouwer heeft de laatste tijd geen contact meer met hem gehad. De lagere sterfte gelft voor zeer veel in de CBS-statistieken voorkomende doods oorzaken. Een van de uitzonderingen is de tuberculose: de sterfte daaraan was onder de mannelijke ex-gevangenen bijna twee maal zo groot als bij de gemiddelde Nederlandse mannelijke bevolking. Merk waardig is, dat zich onder vrouwelijke ex- concentratiekampgevangenen geen hoge re tuberculosesterfte heeft voorgedaan waardige loonsvermindering gepaard zou gaan, voorlichting en begeleiding, eventu eel ook scholingsvoorzieningen moeten het mogelijk maken de arbeidsloopbaan ongeveer op hetzelfde niveau als vroeger voort te zetten. Het aangeboden nieuwe beroep zal voldoende werkgelegenheids- persperctief moeten bieden”, zo meent de Raad voor de Arbeidsmarkt. het beheer over het te vormen VAD- fonds zou niet langer exclusief bij de vakbeweging komen te berusten. Ook de overheid zou zeggenschap over het fonds krijgen; de ingangsdatum wordt niet 1 janua ri ’75, maar 1 januari ’76. Een van de mogelijkheden is, dat de factoren die ertoe hebben bijgedragen dat de 8000 de concentratiekampen overleef- er 797 in de periode medio 1945 eind 1968 en van de 1486 vrouwelijke 156. Dat den, een rol zijn blijven spelen. In dit verband citeert het rapport andere onder- „Het kon de minister goed van pas om te zeggen dat we geen orders hebben”, is de reactie van de heer Brouwer. „Maar er is juist een toename in het aantal orders. Ik ben het wel met de minister eens dat het pakket nog op een laag niveau ligt”. (Teal tronic zou een orderpakket moeten heb ben ter waarde van 75 miljoen gulden om rendabel te zijn - red Verder geeft de Raad voor de Arbeids markt in overweging: Het CBS-rapport voegt hieraan toe dat verschillende onderzoekers de toeneming van kanker, hart- en vaatziekten en aan doeningen als astma, beschouwen als ziekten die samenhangen met het leven in de welvaartsstaat. rissen en de nieuwe directeur te weinig tijd hebben gekregen om orde op zaken te stellen. zoekingen die duiden op de betekenis van onder meer de persoonlijkheidsstructuur, het al of niet „handig” zijn, de rol die het „geestelijke leven” voor de gevangenen speelde, eigenschappen als moed, wils kracht en doorzettingsvermogen, het voor de oorlog al gewend zijn aan een „hard” bestaan, etc. Een tweede mogelijkheid is, dat veel overlevenden zich vroeger of later door ziekte of verbittering hebben onttrokken aan de negatieve invloeden van de wel vaartsstaat. Men zou zich kunnen afvragen, aldus het rapport, of de wijze van leven van de overlevenden hetzij omdat zij zich door hun levensbeschouwing minder later meeslepen in de „welvaart”, hetzij door ziekte of vereenzaming invloed zou kunnen hebben op de sterfte. Een andere verklaring hebben de onderzoekers niet kunnen vinden, maar ze erkennen, dat hun veronderstelling niet te bewijzen is. DEN HAAG (ANP). Tijdens een op 4 januari j.l. uitgevoerde vogeltelling door het Staatsbosbeheer gevestigd te Oud- dorp (ZH) en te Goes in Zeeland is in het Grevelingenbekken grote hoeveelheden waterwild opgemerkt. Ook is, evenals de vorige winter, een zeldzame roofvogel aanwezig, de zee arend. In tegenstelling met verleden jaar is het echter geen volwassen dier, hetgeen kan worden opgemaakt uit de kleuren van de veren en van de forse haaksnavel. De soort is de grootste arend die in ons werelddeel voorkomt. De vleugelspan wijdte bedraagt bijna tweeëneenhalve meter. Het broedgebied bevindt zich in Oost- en Noord-Europa. Het voedsel van een zeearend bestaat in hoofdzaak uit watervogels, vissen en zoogdieren, waar bij de kolossale vogel zich van grote hoog te omlaag stort om de prooi te bemachti gen. Gezonde exemplaren weten dikwijls te ontkomen aan de arend, die door zijn grootte lang niet zo wendbaar is als bij voorbeeld een eend. In het Veerse Meer bevinden zich ook massa’s waterwild, waaronder eenden, meerkoeten, ganzen en futen. Ook hier zijn enkele flamingo’s. Vermoed wordt dat het ontsnapte exemplaren zijn die elkaar op de een of andere manier weten op te zoeken. Het aantal roofovervallen in België is de afgelopen jaren alarmerend gestegen. In 1976 maakten bandieten bij 185 overval len met gebruik van wapengeweld of bedreiging met wapens 90 miljoen franc (ongeveer 6,3 miljoen gulden) buit. In 1967 waren er volgens een gisteren in Brussel gepubliceerd rapport slechts elf over vallen. Het postkantoor in de Gelderse plaats Twello is gisteravond door twee jonge mannen overvallen. Ze gingen er vandoor met een bedrag van ongeveer 25.000 gul den. Het was de tweede maal in korte tijd dat Twello werd opgeschrikt door eet overval: vorige week werd de Rabobank door vier personen overvallen en vat zeventig mille beroofd. De politie heelt vier arrestaties verricht in verband met deze bankoverval. Bo hu Sn del i i I I I l i l 0 -o -o 1 o I -o -2 1 1 12 7 8 1 4 De wijzigingen in de VAD, waarmee het ministerie van Sociale Zaken zich in samenwerking met enkele andere depar tementen op het ogenblik druk bezig houdt, zijn: Om het voortbestaan van de vijftiei heideschaapskuddes die ons land nog rijk is, te garanderen, is op initiatief van hel bestuur van de kudde in Rheden een lan delijke werkgroep opgericht die zich za inzetten voor het behoud van de kudden door te proberen een einde te maken aai de financiële zorgen. Er is dringend geld nodig voor de lonen van de herders en de aankoop van ruw- en krachtvoer. I iar l.<> dij en sië am We sel E heb mir ver Vol ove slol ken sec: sch O Tic had zijn D de per doo van Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel Aviv Tunis betekent, dat de sterfte onder mannelijke ex-gevangenen 28 percent onder de sterfte bleef, die op grond van de cijfers voor de gehele Nederlandse bevolking had kun nen worden verwacht. Bij de vrouwelijke ex-gevangenen was dat percentage zelfs 42 R Ma wai Ma als har biq (Zii var ren ren bek vol de E sint de zijr beg O ond teri 1 t 7 0 6 16 10 -1 9 5 1 15 12 1 -2 1 17 6 19 -0 -0 -2 -2 -2 1 -n -2 -o 4 0 6 3 -1 -2 0 1 0 -6 1 6 -2 -2 7 7 •2 8 -2 10 9 0 -3 1 9 3 15 lan res eer ten de. dei E hui: de i M den gro van Sov na t enk (V Jl Ric Gei sië, stat Bri var te i Kh Bri lan die pre Ric dat wa; 1 E i I i i E zzw zzw zzw zzw zzw zw zzw zzw zzw zzw zw n n zw n zzw z no zw w zzw n zw nno w.st ono w st. n w.st. zzo ono w.st. zw zzo nno zzo no n n zo zo de Eerste Wereldoorlog door officiere werd gebruikt. Het verkeert in zo’n uitzon derlijk goede staat, dat de politie he: graag zou willen hebben voor de verzamel ling in het hoofdbureau. De heer Brouwer is met mededirecteur Groeneveld en de Raad van Commissaris sen druk in de weer om op de valreep een partner voor het bedrijf te vinden. „Er zijn enkele contacten geweest met buiten landse bedrijven. Er zit perspectief in. We moeten bijzonder hard werken om een bepaald lichtpuntje te zien”, aldus de directie. Wanneer er geen oplossing komt voor Tealtronic, waar 460 personen werk zaam zijn, zal het bedrijf op zeer korte termijn dicht moeten. De heer Brouwer schat dat dit een kwestie van dagen of weken is. Volgens de invloedrijke Literaire Gazet een weekblad, is vijftig percent van de Russische vrouwen, dertig percent van de mannen en tien percent van de jeugd „helaas te zwaar”. Het blad stelt een dieet voor, maar veel vertrouwen in zijn cam pagne heeft het blad kennelijk niet, want schrijft het, veel Russen vinden een dieet maar niks en schijnen als devies te heb ben: hoe meer, hoe zoeter, hoe vetter, hoe beter De „ondersterfte” wordt groter, naar mate de ex-gevangen ouder worden. Voor mannen tot 30 jaar is de „werkelijke” sterfte 84 percent van de „verwachte” sterfte en voor mannen van 70 jaar en ouder 61 percent Alleen voor jonge vrou wen (tot 30 jaar) lag de sterfte boven het landelijk gemiddelde, maar in de leeftijds categorie 30 tot en met 39 jaar was ze 86 percent van de verwachte sterfte en voor de 70-jarigen en ouderen minder dan de helft (49 percent). Vandaag spreekt het gemeentebestuur met vertegenwoordigers van de provincie Gelderland, voor morgen staat een gesprek op de agenda tussen de vakbon den en de directie van Tealtronic. Op woensdag 12 januari spreken de vakbon den met minister Lubbers. Vrouwen die de pil gebruiken zijn net als zwangere vrouwen bijzonder vatbaar voor tandziekten als cariës en paradonti- tis, zo heeft de vereniging van zieken- fondstandartsen van Beieren meegedeeld Dat komt doordat de vrouwelijke hormo nen dan de hormoonspiegel en de samen stelling van het speeksel veranderen. „Het tandglazuur wordt verzwakt zodat er gemakkelijker en sneller gaten in de tan den kunnen vallen”, aldus de tandartsen DEN HAAG. De kans dat het wetsontwerp-Vermogensaanwasdeling nog vóór de verkiezingen van 25 mei in het Staatsblad komt, wordt steeds klei ner. De wijzigingen die de regering in het oorspronkelijke voorstel wil aanbrengen, zullen pas rond 1 februari volledig hun beslag hebben gekregen. Zelfs de Tweede Kamer zal daarom grote moeite hebben om het VAD-wetsontwerp nog vóór 25 mei plenair af te handelen. De Amsterdamse politie heeft zo’n grott belangstelling voor een in beslag genomei vuurwapen, dat zij de rechtbank in Amsterdam heeft gevraagd het wapei niet verbeurd te verklaren omdat het dan in zee zou moeten worden gegooid. Hel gaat hier om een wapen dat in beslag ii genomen na de arrestatie van drie Chine zen, die werden verdacht van heroïnehan -,1 TT„4- TA..;*.,. 4-1 J 4 1. De politie op Schiphol heeft een man uil Den Haag aangehouden die wordt ver dacht van het plegen van ontucht met minderjarige jongens en van het koppelei van minderjarige jongens en mannelijkt klanten. De man kwam aan klanten via contactadvertenties. Zij moesten hen tweehonderd gulden betalen. De jongens mochten daarvan zestig percent houden De onderzoekers hebben geprobeerd, een verklaring te vinden voor het ver schijnsel dat de sterfte onder ex- gevangenen in de periode 1945-1968 aan zienlijk lager was dan die onder de gemid delde Nederlandse bevolking. In het advies wordt gezegd, dat het van belang is regelmatige besprekingen te voeren tussen de werknemer en zijn chefs, regelmatig terugkerende medisch- en zo nodig sociaal-psychologische begeleiding en ergonomische bestudering van de werksituatie, om zo nodig tijdig verande ringen in de arbeidssituatie of de functie te kunnen aanbrengen. het onderwijs dient rekening te hou den met de dynamiek in het arbeidsbestel; op de centra voor her-, om- en bij scholing moet meer ruimte worden geschapen voor de werknemers van 50 jaar en ouder; bijzondere belangstelling moet wor den gegevn aan vrouwen, die na een perio de van onderbreking wegens gezinsver- plichtingen op de arbeidsmarkt terug keren; een onderzoek moet worden inge steld naar de mogelijkheid werkloze oude re werknemers via „uitzendstichtingen” in het arbeidsproces op te nemen. DEN HAAG (ANP). De Haagse brandweer is gisteravond met groot mate rieel uren in touw geweest een uitslaande brand in een lompenpakhuis in het cen trum van Den Haag te bestrijden. De schade wordt op 250.000 geschat. De achterkant van het uit drie panden bestaande pakhuis werd volledig ver woest. Het is niet bekend hoe de brand is ontstaan. De recherche heeft de zaak in onderzoek. Het gemeentebestuur van Nijmegen heeft in een telegram aan de regering zijn grote bezorgdheid uitgesproken over ere dreigende ondergang van het bedrijf. Met klem wordt er bij de regering op aange drongen het besluit ongedaan te maken. Aantal uren zon 0 tot 4. Mm. temp, omstreeks 2 graden Max temp, omstreeks 5 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 60 percent. Kans op een geheel droog etmaal 30 percent De Raad voor de Arbeidsmarkt meent, dat in de werkorganisatie een vorm van overleg moet worden geschapen, die het mogelijk maakt dat met het oog op de belangen van het bedrijf en de belangen van het personeel aandacht wordt geschonken aan verschillende problemen van de werksituatie en de afstemming van de personeelsformatie, de loopbaanbege- Weer in binnen- en buitenland Inmiddels hebben de industriebonden NKV en NW het onaanvaardbaar uitge sproken over het besluit van minister Lubbers om de subsidiekraan dicht te draaien. Eventuele acties zullen door de bonden worden gesteund. Zij vinden dat de door de regering benoemde commissa- del. Het wapen is een Duits pistool dat i VRIJDAG 7 JANUARI Zon- en maanstanden Zon op 8.47 uur onder 16.47 uur Maan op 19.22 uur onder 9.18 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 4.51 uur en 17.00 uur Laagwater 0 39 uur en 12.55 uur Een organisatie die zich „Revolutionai re Cellenstrijders voor een Vrij Palestina” noemt heeft de verantwoording opgeëist voor de mislukte aanslagen met brand bommen op bioscopen in Dusseldorf en Aken, waar een film over de Israëlische aanval op de Oegandese luchthaven Entebbe werd vertoond. Beide theaters hebben de rolprent inmiddels uit de roula] tie genomen. De heer Brouwer bestrijdt ten stelligste de uitspraak vaM minister Duisenberg dat niemand de pronkten van Tealtronic wil en dat er geen o Aerpakket zou zijn. „Hij geeft een onjuist beeld. Er is belangstel ling genoeg voor onze produkten, maar de verkooporganisaties zijn niet voldoende uitgebouwd”. De belangstelling gaat voor al uit naar bureaucomputers en drukme- chanismen, die Tealtronic vervaardigt. een andere verdeling van de over winst tussen collectiviteit en particuliere bestedingsmogelijkheden. In plaats van 80-20 percent zou dit 50-50 percent worden; Naast de gebruikelijke aantallen een den verblijven er naar schatting negen duizend futen: Een enorme toename gezien het feit dat er twee weken geleden nog maar enkele tientallen futen waren. In het gebied zijn bovendien vijf flamin go’s gezien, een zeldzaamheid in de winter. De districtsbestuurders Peters (NKV) en Voerman (NW) zeggen over sterke aanwijzingen te beschikken dat oud- president-directeur Rodgers onjuist is omgesprongen met overheidsgelden, maar mogelijke malversaties, zo menen zij, zijn niet van grote omvang en kunnen ook geen invloed hebben gehad op het besluit van de minister. Tegenover doodsoorzaken met een ver hoogde sterfte staat een soms bedui dend lagere sterfte tengevolge van onder meer kanker, vaatletsels in het cen trale zenuwstelsel, ziekten van de bloeds- omlooporganen, ziekten van de ademha lingsorganen, verkeersongevallen en overige ongevallen, sterfte door zelf moord lag bij de groep vrouwen aanmer kelijk hoger dan, en bij de mannen even hoog als op grond van de statistische gegevens over de overeenkomstige leef tijdscategorieën in de Nederlandse bevol king kon worden verwacht. regen regen ijzel regen ijzel motr regen ijzel regen h bew onbew zw.bew. regen geh.bew l.bew regen geh.bew geh.bew regen mist geh.bew geh.bew geh.beu onbew onbew regen geh.bew geh.bew onbew h.bew h. beu gelt, bew geh.bew geh.bew geh.bew zw.bew zw.bew l.bew. onbew regen zw.bew Behandeling vóór het Paasreces van de Tweede Kamer, dat begint op 1 april, is vrijwel uitgesloten. De VAD zou dan aan de orde kunnen komen in de twee weken die de Kamer tussen Pasen en 25 mei nog bijeenkomt. Voor die periode staat echter ook al de Huurprijzenwet van staatssecre taris Van Dam op het programma, zodat In Santa Cruz, in het westen van Boli via, zijn 50.000 mensen dakloos geworden en drie gedood door overstromingen als gevolg van overvloedige regenval. In San ta Cruz is de noodtoestand afgekondigd Minister F. Tnpvan Wetenschapsbeleid toont in de aula van de Delftse TH, waar hij de tentoonstel ling „Techniek door jongeren" opende, grote belangstelling voor een vluchtsi mulator, ontworpen door de winnaar van de eerste prijs Marlon van der Lin de. De tentoonstel ling wordt gehou den vanwege het 27ste lustrum van de TH De havenstad Bandear Abbas en omlig, gende dorpen in het zuiden van Iran zijn gisteren getroffen door een middelzware aardschok. Een aantal mensen zou gewond zijn geraakt en diverse gebouwen zouden schade hebben opgelopen. De aardschok had een kracht van 5.2 op de schaal van Richter. Bij de opzet van het in 1968 gestarte onderzoek is uitgegaan van de veronder stelling, dat vergeleken met de gemiddel de Nederlandse bevolking voor de ex- gevangenen een verhoogde of vervroegde sterfte zou worden gevonden. De resulta ten, die het tegendeel uitwijzen, hebben ook de onderzoekers verrast Van de 6682 mannelijke ex- concentratiekampgevangenen overleden leiding, de taakverdeling, de werkomstan digheden enz. op de mogelijkheden van de mens. Aan dit overleg zouden de werkge vers, de bedrijfsarts, de bedrijfspsycho loog, de vakorganisaties en/of de onderne mingsraad deel moeten nemen, terwijl ambtenaren van het arbeidsbureau en de arbeidsinspectie als raadslieden bij het overleg betrokken zouden kunnen worden. Voorts moet volgens het advies meer worden gedaan aan het bekend maken van de regelingen die er bestaan om een werkgever te bewegen een oudere werk nemer in dienst te nemen. Ook moeten de arbeidsbureaus meer aandacht besteden aan de moeilijk plaatsbare oudere werklo ze, door o.a. een beter contact met de werkgevers. Indien blijkt dat een oudere werkloze moeilijk plaatsbaar is, zal hij bewogen moeten worden een ander beroep te kiezen. Uit een door de sociologische faculteit van de universiteit van Wenen verricht onderzoek meent men de conclusie te kun nen trekken dat een groot deel van de Weners nog latent vijandig staat tegen over joden. Van de ondervraagden gelooft bijvoorbeeld 44 percent dat er naar ver houding te veel joden topfunctie» bekleden 3 3 0.5 4 0.1 6 1 1 3 0 0.3 0 2 0.2 0 Ka ES ■c-g

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 2