REINTJE DUIKT OP IN KENNEMERLAND Loodsboot „Pollux” vervangt BOY, GEKAPT ALS MEISJE Agenda |lk\x/ispd- Bekerzege Score in zaalvoetbal £5 „Betelgeuze” in IJmuiden ..Geen bedreiging voor natuurlijk evenwicht” Bi.? I i F door 6 VELSEN-IJMU1DEN BEVERWIJK Kennemer Theater II Luxor Stadsschouwburg City Theater Kennemer Theater I IJMOND 19 7 7 JANUARI 6 DONDERDAG I fr I thuishoren, bestaan diverse lezin gen. (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN In het duingebied tussen Bloemendaal en IJmuiden dolen de laatste tijd verscheidene vossen rond. Bosopzichters maken jacht op de dieren omdat zij de wildstand ernstig zouden aantas ten. Over het afschieten van de beesten wordt verschillend ge dacht. Ook over de herkomst van de vossen, die niet in dit gebied Velsen-Noord Wijk aan Zee Beverwijk In en om Haarlem Heemskerk Castricum Velsen-IJmuiden iilo Terug van jarenlang „weggeweest" duikt Rein tje links en rechts op in de Kennemerduinen. Films b owob i i i NAAM: Boy LEEFTIJD: 15 maanden RAS: Bastaard poedel i SOORT: Jonge heer. VERGOEDING: ƒ50.- INLICHTINGEN: 02550-15744 w- I is zondagmiddag 39111. brandweer E I volwassenen u.: I f I i I f i i De „Pollux”, die evenals de andere loodsboten ongeveer 25 jaar oud is, „Walt Disney’s Tekenfilmparade 1976” te bekijken. De drie biggetjes, Pluto. Mic key Mouse en het Lelijke eendje, ze zijn er allemaal weer. De voorstelling begint om half drie. 1 i i i i I 1 i i I ge- een I I E '•i In de nachtvoorstellingen draait Ken nemer „De Sexkliniek”, terwijl voor <je kindermatinee „Winnetou in de doden- Kirk Douglas in „20.000 mijlen onder zee”, die deze week wordt vertoond in hét City Theater. Directeur Van Rijn van het Loods wezen vertelt, dat bij een grote on derhoudsbeurt is gebleken, dat de „Betelgeuze” in een dermate slechte Staat verkeert, dat van reparatie is af gezien. Door interne verschuivingen van de boten binnen het loodswezen in Nederland was het mogelijk de „Pollux” naar IJmuiden te laten ko men. HAARLEM/IJMOND. Voor de der de ronde van de strijd om de Haarlemse zaalvoetbalbeker werden in de Tres- longsporthal (Hillegom) en de Vespohal (Nieuw Vennep) weer een aantal wed strijden verspeeld en daarbij hebben zich geen noemenswaardige verrassingen voorgedaan. Tot de grootste overwinning kwam Score Advertising in het treffen met FC Vanka: 15-0. in de merk- Tijdens een jachtpartij in Duin en Kruidberg zijn onlangs vassesporen ont dekt in de sneeuw. De vos is toen niet waargenomenDe heer W. J. M. de Wit, bosopzichter van de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten, vermoedt dat de vos Zijn hol heeft op de grens van Duin en Kruidberg en de Kenne merduinen. Duidelijke aanwijzingen om trent de behuizing van de vos, zoals resten van dode vogels en konijnen, zijn nJiet gevonden. Als een van de vossen zich laat zien, wordt hij direct afgeschoten. „Wanneer Wij de vos niet opruimen, ruimt hij de fazanten op”, is de redenering van de meeste bos- en dulinwachters. Een op zichter vertelt: „Je kunt ’t zo gek niet bedenken of de vossen vreten het op. Zelfs de eieren van wulpen en kieviten vallen ten prooi aan deze roofdieren”. de recente sneeuwval. Spaarkogel noemt dit aantal nliet verontrustend. „We heb ben twee vossen afgeschoten vlak voor de sneeuw viel. Nu we ongeveer weten hoeveel vossen in deze contreien zwer ven. zie ik geen aanleiding de jacht op de vossen voort te zetten.” Integendeel, Spaarkogel vindt dat de vos gewenst is in de bos- en duingebieden. „De vos behoort tot de fauna van deze streek. Wie beweert dat dit dier hier met thuis hoort, vergist zich. Vroeger heeft de vos hier ook geleefd. En hij draagt nog steeds bij tot het natuurlijk evenwicht. Zo zorgt hij er onder meer voor dat het legioen konijnen niet te groot wordt”. Uiteraard mag het met het vossenle- ger in Noord-Kennemerland niet uit de hand lopen. Spaarkogel krijgt van de jachtopzieners wekelijks rapporten over de stand van zaken. Voorlopig is hij echter niet van plan maatregelen te treffen. Het gevaar van hondsdolheid, een ziekte die veel bij vossen voorkomt, acht hij gering. „In Nederland is dat ■risico te verwaarlozen. Er lopen in ons land geen zieke exemplaren rond”, aldus ingenieur Spaarkogel. Alarmnummers. Politie 32121, milieuklachten 96000. Het Luxor Theater heeft beslag weten te leggen op de o.a. in Zuid-Afrika verboden film „The Omen” waarin een reeks even onverwachte als onverklaar bare gebeurtenissen centraal staan. In het ziekenhuis wordt de plaats van een dood geboren jongetje ingenomen door een baby van een vrouw, die geen fami lie heeft. De jongeling blijkt later uit te groeien tot een wezen, dat een duivels- achtige inborst uitstraalt. Samen met een journalist en een fotograaf gaat de jongen op zoek naar het onbekende in hem; de inleiding van een hevig bewo gen climax met een dramatische ont knoping. Zondagmiddag kwart over twee voor de jeugd „Vier Vuisten slaan weer toe”. Een fijne western die zich in Mexico afspeelt en handelt over de door de Amerikaanse regering verboden wapen smokkel.* k*4 KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. DIVERSEN DONDERDAG 6 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19-21.30 u. VRIJDAG 7 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 14.30-17.30 u. Voordat Boy, daags na de jaarwisse ling, bij het asiel werd afgeleverd heeft zijn baas nog even zijn uiterste best gedaan om het dier zo voordelig mpgelijk te toiletteren. Dat wil zeggen Boy, van nature een levendige speelgrage kwajon gen, werd uitgedost met een coiffure die eigenlijk nergens op lijkt. De snuit heeft het typische „behang” van de Schnauzer. Ruige wenkbrauwen en een Dorus-achtige martiale snor. Het middelgrote lichaam van Boy is min of meer vakkundig getrimd. De zwarte krullen zijn getransformeerd tot een licht golvende pels. Diep zwart, fraai glanzend. De staart heeft een iets te grote krul die nog eens extra wordt geaccentueerd door een fraaie pluim. Al met al is deze blaffer uitgedost door iemand met een duidelijke overdo sis aan „goede smaak”. Boy zelf is er naturluijk geen haar minder lief om. Uitgelaten stort hij zich ter begroeting op zijn begeleider voor een korte wan deling. De reden dat van Boy afstand werd gedaan is onder meer dat het dier „te druk” was. Een vaak gehoorde klacht, maar in dit geval kan KWIS PELdoor niet ontkennen dat er in die redenering een redelijk argument zit om voor deze huisgenoot een ander tehuis te zoeken, al moet daarbij gezegd dat de weg via het asiel voor een hond nooit de meest elegante is. Maar goed Boy zit daar nu éénmaal en daar dient zo snel mogelijk een einde aan te komen. Temeer waar Boy wel druk en bedrijvig is maar anderzijds helemaal niet lastig of ongehoorzaam. Met een klein beetje fantasie en goede wil van beide kanten moet het mogelijk De Wit is tegenstander van het doden van de vossen. Volgens hem behoeft het natuurlijk evenwicht nJiet te worden verstoord als de vos en de fazant in een en hetzelfde natuurgebied Leven. De jachtrechten van Duin en Kruidberg be rusten echter nog altijd bij de vroegere eigenaar J. T. Cremer, diie al het roof tuig Wil liquideren voor het behoud van de fazanten. Over de vraag hoe de vossen in dit gebied terecht zijn gekomen, lopen de meningen uiteen. Er bestaan drie lezin gen over. Een drachtige vos zou kans hebben gezien tot Zulid-Kennemerland door te dringen en daar zijn jongen hebben geworpen. Het wordt ook voor mogelijk gehouden dat de vossen elders zijn gevangen en in deze streek zijn losgelaten. Een derde relaas is dat het hier gaat om vossen die als huisdier zijn gehouden. Als de eigenaar van zijn bij zondere huisgenoot overlast begint te ondervinden, zou hij zich ervan ontdoen door het dier de vrijheid te geven in de duinen. Volgens een woordvoerder van het Provinciaal Waterleiding Bedrijf is dit een gewaagde veronderstelling „omdat een tamme vos onmogelijk kan aarden in de vrije natuur en binnen korte tijd zou sterven. Ing. G. N. Spaarkogel, die toezicht houdt op de PEN-duingebieden ten noorden van het Noordzeekanaal, schat het aantal vossen tussen Heemskerk en Bergen op twaalf. Hij baseert zich daar bij op de vele vossesporen die heel nauwkeurig konden worden gevolgd na DIVERSEN VRIJDA G7 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. zijn een goede evenwichtige relatie op te bouwen. Boy is heel erg attent. Attent op alles wat in het bos los en vast zit. Wilde- brasserig hangt hij aan zijn halsband. Hlij moet een paar keer tot de orde worden geroepen, maar reageert daar positief op. Heel erg attent blikt het zwarte speelgoedachtige dier uit zijn diepbruine kijkers. Zijn wat vierkante kop houdt hij beurtelings fier geheven of een beetje schuin links dan wel rechts. Het ziet er allemaal even ontwa penend uit. Het meest opvallende is de manier waarop Boy zijn pluimstaart draagt. In rust laat hij dat roer tussen zijn benen zakken. Maar niet zodra is hij in de eerste versnelling of een wap perende vaan fladdert boven de honde- rug. Tijdens een wandelpauze begint het gitzwarte dier op zijn rug een enkel wit stekelhaartje wat bedroefd te piepen. Lijkt iets te zoeken van herken ning maar toont zich ogenblikkelijk BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat, 19 en 21.15 u.: „Op de rand van alles”, 19.30 u.: „Max Ha velaar”. Luxor Theater, Breestraat, 19 en ..Het Omen”. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Expositie kunstschilder Ab Jongmans; geopend tot en met 1'5 januari. vallei” op het programma staat. Onder zijn leiding weten de Indianen de ban dietenbende „De Gieren” verpletterend te verslaan. Kennemer 2 prolongeert voor de derde achtereenvolgende week Fons Rademakers „Max Havelaar” naar het gelijknamige boek van Eduard Dou- wes Dekker. Redelijk snel na de première is in dit theater „The Missouri Breaks” te zien. Het is een door Arthur Penn gereali seerde film waarin twee grootheden als Marlon Brando en Jack Nicholson de hoofdrollen spelen.” The Missouri Bre aks” is een wildwest verhaal over ran chers, paardedieven en romances die zich daar tussen door afspelen. Marlon Bran do is in de film een nietsontziende moordenaar. Jack Nicholson als veedief zijn tegenspeler, die later zijn moorde naar wordt. Voor de kinderen IJMUIDEN. De loodsboot „Be telgeuze” is vervangen door de „Pol lux”. Vanaf dit jaar zullen de „Pol lux” en de „Bellatrix” in IJmuiden als loodsboot dienst doen. De „Betel- geuze” is inmiddels van de sterkte af gevoerd en zal binnenkort uit IJ- muiden vertrekken. Hi| gaat voor verkoop terug naar Domeinen. Spanning en sensatie deze week in het City Theater, waar deze week „20.000 Mijlen onder zee” wordt vertoond, een film die is gebaseerd op een van de verhalen van Jules Verne. In de diepste zeeën is een zeemonster ontwaard, waar over in de zeevaartkringen de wildste verhalen gaan. Het monster blijkt echter een onderzeeboot te zijn, gebouwd door ene kapitein Nemo, gespeeld door Kirk Douglas. Deze man is ooit met zijn bemanning gevlucht van een dwangar- beiderseiland, waar zij gedwongen wer den oorlogstug te bouwen. Deze Nemo is een verbitterd man. Samen met zijn maten is hij er in geslaagd een basis te bouwen en een inmense onderzeeër. Nu hebben zij de vrijheid gevonden op de oceaanbodem, waar hij alles vindt om zichzelf en zijn bemanning een goed bestaan te geven. Nemo is met zijn vindingen de tijd ver vooruit en hij acht de wereld nog niet rijp voor het gebruik ervan. Wel bruikt hij zijn uitvindingen voor nuttig doel: hij bevaart met de de on derzeeboot da oceanen en hij vernietigt alle schepen met oorlogsmateriaal die hij op zijn weg vindt. Hij denkt op die wijze oorlogen op het vaste land te kunnen voorkomen. Op een dag wordt Nemo’s boot aange vallen door een oorlogsschip. Hij torpe deert deze boot en neemt drie overle venden aan boord. Wanneer hij ontdekt dat dit wetenschapsmensen zijn, houdt hij ze aan boord om ze over te halen afgezant te worden naar alle regeringen om voor vrede te pleiten. Niets van dit alles komt terecht. De constructiewerkplaats van Nemo wordt ontdekt en vernietigd, waarmee een eind wordt gemaakt aan alles waar Nemo zich voor had ingezet. In de middagvoorstelling wordt „Ro bin Hood van Sherwood Forest” ver toond. een film waarin de beroemde oude held wordt vertolkt door Montgo mery Wood. De uitslagen van de bekerwedstrijden voor de derde ronde: TYBB - Micro Techniek 5-1: Santos Bavao - Hoeve Adrlchem 0-7; Wllms Floet - Les Routes Boys 7-3; Score Adverti sing - FC Vanka 15-0; Vermande zn. - Sihl FC 2-5; Free Company - ’t Hartje 2-0; Loek Anderson - Internationaal 4-3. Voor de com petitie in het zaalvoetbal in de afdeling Haarlem KNVB werden ook weer verschillen de wedstrijden gespeeld en daarvan waren de resultaten HAARLEM (Kennemer sporthal): eerste klas B: HFC - De Krim 4-2; tweede klas B: Otte Eagles - v.d. Veens 2-4; tweede klas C: Spaarnevogels - Figee 4-4: derde klas C: De Fles - B. en S. wonen 10-2; derde klas E: De Meer - De Purmer 12-4; derde klas F: Spar Brakenhoff - Spaarnwoude 6-3; SVHB - Kor- sie Boys 1-5; res. eerste klas B: DSC’74 2 - Tuinstra 2 2-3; res. tweede klas B: TYBB 2 - Bloemendaal 2 8-1; res. derde klas D: M. de Vries 2 - DSS 2 1-3. HILLEGOM: res. derde klas H: Zomerzorg 2 - DVS 4 12-0. HEEMSKERK; tweede klas A: John Bol ten - Heemskerk 2-4; tweede klas B: Donkey’ Shot-Schova 4-9; 3e klas A: Esso Heemskerk - 't Kelltje 4-4; derde klas B: Humping Boys - Euro CS 2-4; res. tweede klas A: v.d Veens 2- Hoeve Adrlchem 2 5-2. Sylvia Kristel en Joe Dallesandro spe len de hoofdrollen in „La Marge’ ’van Walerian Borowczyk, waarmee Kenne mer 1 het nieuwe jaar opent. „Op de rand van alles”, zoals de Nederlandse titel van deze film luidt, speelt zich af in Frankrijk. Sigismond woont met zijn mooie vrouw Sergine, hun zoontje Elie en de oude huishoudster Féline in een riant optrekje aan de zuidkust, waar de familie een redelijk gelukkig leven leidt. Op zakenbezoek in Parijs maakt Sigis mond kennis met de prostituee Diana, die een sterke aantrekkingskracht op hem uitoefent. Intussen speelt zich in zijn familiekring een ware tragedie af: zijn zoontje verdrinkt in het zwembad, waarop zijn vrouw zelfmoord pleegt. Om vergetelheid te zoeken gooit Sigis mond nog eenmaal alle remmen los, om vervolgens uit Parijs te verdwijnen. Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie grafische technieken; dagelijks (behalve zondag) ge opend van 9 tót 2 uur tot en met 20 januari. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel 25120. DIVERSEN VRIJDAG 7 JANUARI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 3-10 u.Zeestraat 81, tel. 24017. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smlth- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. weer tevreden als de pas er wordt ingezet. Alle droefheid over een stukje vergaan verleden wordt vergeten voor een weggeworpen tak waar Boy heel erg graag achteraan holt. Eigenlijk kan het hem niet speels en ravotterig genoeg. Daarom is het misschien juister om dit hondje te typeren als een bastaard- schnauzer, dan een bastaard poedel. Maar hoe dan ook.van beide kanten heeft hij veel. Je zou zelfs kunnen zeggen een schnauzer in de kleren van een poedel. Kazan, het lichtbruine mormel van verleden week wachtte een blijde ont vangst bij een gezin in Beverwijk. u.: ..Max BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30. 19 en 21.30 u.: „King Kong”, 14 j vrij. 24 u.: „Rollerbal”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „The stone killer”, 18 j vrij. 23.30 u.:„When Taekwondo strikes”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u:.,Levend verslonden”, 1*8 j. vrij. 23.45 u.:„Meisjes die mannen versieren”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 #*n 21.15 u.:„Wie dan leeft, wie dan zorgt”, al 1. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.:„Fa<* to face”, 18 j. vrij. 24 u.:„Soldier blue”. 18 j. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30u.:„Het Omen, 18 j. vrij. 24 u.: „Meningen vau een clown”, 18 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lann Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20*13 en 21.30 explosie”, 18 j. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „Max Havelaar”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Expositie olieverfschilderijen van L. Tulp; geopend tot en met 15 januari DIVERSEN VRIJDAG 7 JANUARI Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Assumburg-theater. Jansheeren. Kerkweg. 20 u. Japans poppencircus Bambi met de legende van de Witte Reiger. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. Het verschil in klasse was meeste ontmoetingen toch wel baar. Nochtans zorgde Internationaal (derde klas) tegen Loek Anderson (eer ste klas) bijna voor een verrassing, maar „Inter” wist een eenmaal verkregen voorsprong niet vast te houden en ver loor met 4-3. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 Havelaar”. BIOSCOPEN City, donderdag 20 uur „20.000 Mijlen onder Zee’. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257 20.30 uur: „The General” en „Grand Slamp Oper” met Buster Keaton. Stadsschouwburg: vrijdag 20 uur „The Mis souri Breaks”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum. Moerbergenplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Beeckestein, Rijksweg, Velsen-Zuid, 16e eeuwse stijlkamers, dl. t.m. zo. geopend van 10-12 en 14-17 uur. Stadhuis Velsen, Bezichtiging mogelijk op werkdagen van 10-12 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033; Ongevalien- dienst 15400: Brandweer Santpoort 023-370750 voor IJmuiden en Velsen-Nrd. 20750. Badhuis Snelllusstraat. vrijdag 13-21.00 uur. Openbare Bibliotheek, Plein 1945. vrijdag 14.30-17.30 uur en 19.30. Tot 21.30 uur. Filiaal Zeewijkplein, 14.30-17.30 uur. Jeugd, Wlllems- beekweg, 15.30-17.30 uur. Gezinsverzorging en hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Velserbad: donderdag Vrij Zwemmen van 16.00-17.15 uur; vrijdag vrij zwemmen: 6.45-8.00, 12.10-13.10. 16.00-17.15 en 19.30-20.45 uur: Bejaar den 9.15-10.00 uur; zwemles dames 10.00-10.30 u. Instruktlebad, Zeewijk: Moeder en Kind 9.45-10.30uur. Stadhuis Velsen, Burgerzaal vrijdag aanvang 20.15 uur koncert door het Relcha Blaas Kwintet. heeft het grootste gedeelte van zijn actieve diensttijd in Delftzijl dioorge- bracht. Een jaar geleden werd hij in Delftzijl vervangen door een wat nieuwere loodsboot, die in de Schel- demond was vrijgekomen. De Schel- demond kreeg toen een nog wat nlieuwere loodsboot, die weer in Rot terdam was vrijgekomen, omdat daar een echt nieuwe loodsboot werd ge stationeerd. De „Pollux” ging toen als reserveboot naar Maassluis en heeft dus nu weer werk gevonden in de IJmond. Dat de IJmond bedeeld wordt met de „afdankertjes” - de „Procyon” is vorig jaar verkocht - hangt samen met de kans, dat men overgaat op „tenderbeloodsang". Als de beslissing wordt genomen, dat de tenderbelacdding niet doorgaat, zal de IJmond ongetwijfeld in aanmerking komen voor vernieuwing van de loodsboten. 21.15 u. - i w WW’ W

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6