Ergernis over tal van kleine gebreken Na duiken en dreggen geen Drie bekeuringen spoor van pontschipper na aanrijding Filmfestival twee weken uitgesteld OPEN ATELIERS IN HEEMSKERK BUURTHUIS N (&annotts If? 6 BH POLITIENIEUWS AUROIDUFROMAGE Postagentschap dag gesloten HAARLEM 4, it BENOEMING Inleiding over „werkoverleg” Beschouwing over fietspaden Baandert in raadscommissie NIVON HOUDT IERLAND-AVOND JEUGDDIENST BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 DONDERDAG JANUARI 19 7 7 i ^*4 Broddelwerk 3 s' (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Uit de nieuwe wijk Neksloot bereiken ons nogal wat klachten over de afwerking van de gloednieuwe en pas betrokken woningen. We hebben zo hier en daar maar eens aangebeld en gevraagd naar de bevindingen. De klachten blijken vaak wel ge grond te zijn, maar uit het kleine onderzoekje hielden we toch de in druk over, dat de gebreken meer het gevolg zijn van de fabrieksmatige bouw, slordigheid of gewoon slecht werk van individuele bouwvakkers dan dat die klachten zich richten op ernstig in gebreke blijven door de aannemer of de woningbouwvereni gingen in het algemeen. Dat maakt ook de ergernis eigenlijk nog groter, want waar kan je dan met die klach ten terecht? - Ergernis Hoge huren b 1 ft Modderpoel Ongeval op Wijk aan Duinerweg Onvrede in Neksloot over euvelen van nieuwbouw (ADVERTENTIE) idweer ..Max vol- g: alle lat 41: In de voormalige Mariaschool aan de A. Verherentstraat gonst het Inder barr erend geert week naar Dou- ynder id in Ongeval. Een 71-jarige Beverwijker is gisteren met een heupfractuur in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. De man was door de gladheid met zijn fiets op de Creutzberglaan gevallen. HEEMSKERK Het postagentschap aan het Europaplein is maandag 10 ja nuari wegens inventarisatie gesloten. Het publiek kan op deze dag terecht op het postkantoor aan de Wijkerbaan o f op het hoofdpostkantoor aan de Laan van Meerestein. Al* gespecialiseerde wijn- en kaaskenner* vindt u in onze zaken een unieke sortering buitenlandse kazen die 2x per week - vers - uit Frankrijk wordt aangevoerd. 18 j. au een Gedempte Oude Gracht 102 Tel. 326739 Ook gevestigd te Bussum Hilversum en Amsterdam. (Lang* voor toe”, [exico >r de apen- BEVERWIJK. De oud-Beverwijker J. Nieuwenhuizen (32 jaar) is benoemd tot mede-directeur van de Computer Management Group te Rotterdam. Hij was van 1 mei 1974 af adjunct-directeur. De heer Nieuwenhuis heeft gewerkt op de afdeling automatisering van Hoog ovens. In ’71 kwam hij bij de CM-groep te Rotterdam. .veten ifrika i een :laar- n. In k een door fami- uit te ivels- met at de de in >ewo- ont- WIJK AAN DUIN heeft ook een nieu we cursus in het pakket opgenomen: haken, breien en borduren. Het is een korte cursus van zes lessen voor mensen, die de beginselen van deze technieken willen leren. De cursustijd is elke dins dagmiddag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Kosten dertig gulden voor zes lessen, inclusief het materiaal. In 't nieuwe programma van BUURT HUIS WIJK AAN DUIN aan de Wil- gephoflaan te Beverwijk ontbreekt na tuurlijk de cursus pottenbakken niet. Al vele jaren hebben deze cursussen talloze mensen op plezierige wijze bezig gehou den. Voor de komende maanden zijn er twee cursussen gepland: dinsdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur en woensdag avond van 19.30 uur tot 21.30 uur. De kostren bedragen ongeveer zeventig gul den voor twaalf lessen, inclusief materi aal. Informatie via telefoon 20944. VELSEN-NOORD Als vervolg op de serie open Eiba-avonden rondom het thema „Humanisering van de arbeid” zal drs. J. Allegro uit Vleuten op dinsdag 11 januari een inleiding houden over „Werkoverleg en werkstructurering”. 1.15 u.: ..When Levend jes die Een feit is, dat een aantal woningen voor de kerstdagen wat overijlt is opge leverd en in gebruik genomen. Enerzijds was er de aandrang van de bewoners zelf, die natuurlijk graag vóór de feest dagen wilden verhuizen. In theorie kon dat in een aantal gevallen, maar in de praktijk liep niet alles zoals het was gepland. Voor de woningbouwvereniging is een snelle oplevering natuurlijk altijd een voordeel, want zodra de sleutel is afgegeven kan men huur ontvangen. De aannemer wordt dan op grond van af spraken voor het blok gezet, maar ook hij is weer afhankelijk van onderaanne mers en individuele bouwvakkers. Dan hoeft er maar iets mis te gaan en de bouwschema’s lopen in de war. Indien u uw lievellngskazen bij on* koopt bent u ervan verzekerd VERSE KAZEN te kiezen - maak een keuze uit 110 soorten - en wat heel be langrijk I*: Warmolts zorgt voor rijpe kazen, niet overrijp of droog en dagelijks vers stokbrood! Maitre fromager Brandje. Baldadige jeugd stak gis termiddag een stapel sloophout in de Beverwijkse Visserstraat in brand. De brandweer had het vuur snel onder controle. Daar sta je dan, met de verhuiswagen voor de deur. In één geval werd ons gemeld, dat men de woning moest be trekken, terwijl de schilders en de be hanger noig lang niet klaar waren en de bewoners dus eigenlijk nog nergens aan konden beginnen. Dan is een klacht natuurlijk terecht. Men ondervindt de narigheid ervan en het feit dat men later de huur van de betreffende week heeft teruggekregen op zichzelf maakt niet alles meer goed. De fabrieksmatig gemaakte kasten zijn keurig op maat, sluiten goed en de deuren ervan zijn nog bij te stellen ook. Maar als de vloer in het huis door onnauwkeurigheid scheef is of een wand, dan klopt de zaak niet meer. De ene bewoner zal even een wigje onder de kast slaan; de ander blijft zich er wezenloos aan ergeren. We zijn ook even gaan praten bij mensen die er ai langer wonen, ongeveer van september af. Zij vertellen ons, dat er wel degelijk aandacht wordt besteed aan de klachten. Dat er voor de tweede oplevering uitdrukkelijk naar gevraagd wordt en dat er dan later iemand ver schijnt met een lijstje van klachten op papier, om datgene te herstellen wat mogelijk is. In dat opzicht werden de woningbouwverenigingen, althans door de mensen die wij spraken, niet duide lijk in gebreke gesteld. Bijna het tegen deel was het geval. We konden ons ook niet helemaal onttrekken aan de gedachte, dat er voor deze huizen als gevolg van de sterk i HEEMSKERK. Dinsdagavond 11 januari komt in de openbare raadscom- missievergadering van verkeerszaken de kwestie van de fietspaden langs de Baandert aan de orde. De vergadering in het gebouw van de dienst gemeentewer ken begint om 20 uur. De leden treffen op de agenda voorts het punt aanwijzing Bizetstraat als officieel woonerf aan. Vernieling. Een 26-jarige Bever- wijkse kwam gisteren tot de ontdekking, dat onverlaten haar auto ernstig hadden beschadigd. Zowel de portieren als het dak van de wagen waren met een steen bewerkt en vertoonden een flink aantal deuken. Voorts was een ruit ingeslagen. Diefstal. Een 21-jarige man uit Heemskerk die bij een drukkerij in Beverwijk werkt, heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een bankbiljet van f 100. Het geld verdween uit zijn jas, die aan de kapstok van de drukkerij hing. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Op de Büllerlaan botste gistermorgen een buggy tegen een geparkeerde auto. De automobilist reed na het ongeval door maar kon na enig speurwerk door de politie worden ach terhaald. BEVERWIJK. Het Nederlands In stituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk (NIVON) belegt -don derdag 13 januari een lerland-avond. In gebouw .Wijkerbaan” aan het Pres. Kennedyplein 3a houdt de schrijver- journalist Wim Hornman vanaf 20 uur een iezine met dia’s over dit interessante land. Belangstellenden zijn van harte welkom. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het amateurfilmfes- tival. dat de Stichting Theater Bever wijk vrijdagavond in Huize Scheijbeeck zou presenteren, is verplaatst naar 21 januari. Omdat op de oorspronkelijk vastgestelde datum in Alkmaar een smalfilmconcours wordt gehouden, acht te men het beter het Beverwijkse festi val veertien dagen uit te stellen. Nadere bijzonderheden volgen nog. Het januari-programma van de Stich ting Theater omvat voorts een optreden van Ramses Shaffy en Liesbeth List (op de 15-de in De Nieuwe Slof), een voor stelling van Poëzie Hardop waarbij ge dichten van Remco Campert in een twee-akter worden uitgevoerd (de 28-ste in Huize Scheijbeeck), een koffieconcert met het Dissonantenkwartet (op de 30- ste in Huize Scheijbeeck) en het blijspel „Niet Bereikbaar” met onder meer Tón van Duinhoven en Ina van Faassen (de 31-ste in De Nieuwe Slof). Niet overal zijn bouwstraten aange legd en als men komt te wonen waar dat niet het geval is, dan raakt men vooral bij slecht weer i^ moeilijkheden. Sommigen, hebben door grote modder poelen en over hopen zand hun voordeur moeten bereiken. Het huis was wel klaar, dus moest het betrokken worden, maar om het huls heen was het vaak nog een grote chaos en zoals het er nu uitziet, zal dat ook nog wel even zo blijven. Als er dan in de woning ook nog allerlei kleine gebreken worden waargenomen is dat wel om goed nijdig te worden. Er wordt geklaagd over het tochten in de keukens, over kastjes en luiken die niet goed sluiten over grote vlekken op het behang, over trapleuningen die los laten en over tal van slecht afgewerkte zaken, over niet goed sluitende of be schadigde deuren. Het is eigenlijk de reeks van klachten die je in elke nieuw bouwwijk kan horen en die veelal zijn terug te brengen tot de euvels van een te snelle, fabrieksmatige en in feite te goedkope bouw, waarbij het dan een grote tref is als men toevallig een lood gieter of een behanger in z’n huis heeft gehad die „net werk” levert. Een grote vette hand op een gloednieuw behang is een ergerlijk gezicht. Daar kan je dan bij bedenken, dat de behanger het even mis heeft gehad, maar je blijft er wel alle dagen tegenaan kijken. De deuren zijn fabrieksmatig gemaakt De huizen van de woningbouwvereniging „IJmond” die al sinds september worden bewoond. Straten en tuinen geven het geheel al een heel ande* aanzien. BEVERWIJK In het Academisch Ziekenhuis Leiden is gistermidddag een 5-jarige kleuter bezweken aan de ver wondingen, die hij op nieuwjaarsdag bij een ongeval op de Wijk aan Duinerweg had opgelopen. BEVERWIJK. In de Middelaars kerk wordt zondagmorgen 9 januari een jeugddienst gehouden met als thema „Wie woont er in je levenshuis?”. Voor ganger is dominee Goris uit Aalsmeer. The Gospeltrain.een gospelgroep uit Haarlem, zorgt voor de muziek. Een oudere mevrouw die wij spraken sloeg de spijker misschien wel op z’n kop: „Haastwerk is altijd broddelwerk, maar als ze zo degelijk zouden bouwen als ze dat vroeger deden, dan zouden we de huur helemaal niet meer kunnen betalen”. Kaarten voor deze voorstellingen zijn steeds een week voor de uitvoeringsda- tum in voorverkoop verkrijgbaar bij reisbureau Lissone-Lindeman aan de Moensstraat in Beverwijk, bij reisbureau Orion aan het Burg. Nielenplein in Heemskerk, bij de VW aan het Markt plein in IJmcnden en bij de WV- Castricum. BUITENHUIZEN. Het duiken en dreggen naar d'e verdwenen pontschipper Hoogeveen van het veer Buitenhuizen is gestaakt. De man verdween Oudejaars nacht. Inmiddels is definitief vast komen te staan dat de bij het veer gevonden uniformpet eigendom is van de vermiste. De voorkant van de pet is beschadigd, waardoor volgens het onderzoekteam het vermoeden wordt bevestigd dat de pont schipper, die uit Spaarndam komt, voor dat hij in het water van het Noordzee- kanaai terecht kwam, ergens tegenaan ■is gevallen. Een actie van het duikteam Murene uit Zaanstad is op niets uitgelopen. Met acht duikers is heel de pontschacht na gezocht, ook de plaatsen waar duikers enkele dagen geleden niet konden ko men. De laatst opgeleverde huizen van de woningbouwvereniging „Ons Huis”. Zo wel de huizen van „IJmond” als van „Ons Huis” worden al betrokken terwijl er nauwelijks nog een straat aanwezig is om de voordeur te bereiken. De bijeenkomst die begint om acht uur ’s avonds, wordt gehouden in het centrum van Evangelie en Industrie, Wenckebachstraat 112 in Velsen-Noord. Drs. Allegro, wetenschappelijk mede werker aan de Technische Hogeschool in Delft en aan de Rijksuniversiteit van Utrecht, heeft enkele publicaties over het onderwerp op zijn naam staan. Het jongetje dat in Wogmeer (ge meente Hensbroek) woonde, was die dag met zijn .ouders op familiebezoek in Beverwijk. Omstreeks kwart over drie stak hij plotseling de Wijk aan Duiner weg over. Een 45-jarige autobilist uit Beverwijk kon hem niet meer ontwij ken. Op verzoek van de vader bracht hij het kind, dat een zware hersenschudding en inwendige bloedingen had, naar het Rode Kruis Ziekenhuis. Vandaar uit werd de kleuter maandag overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis Leiden, waar hij woensdag rond het middaguur overleed. Toen werd ook de politie pas van het ongeval in kennis gesteld. Uit een onderzoek is inmiddels gebleken, dat de automoblilist geen blaam treft. en waarschijnlijk keurig afgeleverd. Maar diezelfde deur is vervoerd. Als de jongens van het transport er wat ruw mee omspringen, komt er een grote buts in en bijwerken kan dan nauwelijks meer iets redden. Het bleek om een 20-jarige Beverwij ker te gaan, die de - niet-verzekerde auto - van een 22-jarige man uit Vel sen-Noord had geleend. De bestuurder kreeg twee bekeuringen: een voor het doorrijden na een ongeval, de ander wegens het rijden in een niet-verzekerde auto. De eigenaar werd voor dezelfde overtreding geverbaliseerd. 1* en 24 u.: gestegen bouwprijzen en -lonen een ho ge huur moet worden betaald in verhou ding tot gelijkwaardige huizen die een paar jaar eerder zijn gebouwd. Veel gezinnen moeten zich nogal wat ontzeg gen om ondanks huursubsidies en dergelijke vergoedingen de huur op te kunnen brengen. Dan wil men wel waar voor z’n geld. Wat men nu krijgt is toch een betrekkelijk kleine woning waar nogal op is bezuinigd. Dat heeft bij voorbeeld tot oorzaak, dat wij van een mevrouw hoorden: ,,Die tegeltjes in de keuiken, prachtig hoor, maar waarom heeft men nu dat kleine stukkie niet doorgetrokken”. Bij een dergelijke hoge huur prikt het ook meer als er dan nog veel aan de afwerking ontbreekt of als er duidelijke gebreken zijn, die dan misschien later wel worden hersteld, maar waarvan men de ergernis direct in huis heeft. Dat leidt tot opmerkingen als „Mag het mis schien voor zoveel centen”. Bouwmaterialen als stenen en hout worden tegenwoordig natuurlijk ook veel te „vers” gebruikt. Ook dat laat z’n sporen na in vochtplekken, krom trek ken, enzovoort. Het is allemaal eigen aan de bouwme thoden van deze tijd. van de activiteit. De acht Heemskerkse kunstenaars, die op de bovenverdieping van het gebouw hun atelier hebb en, zijn druk bezig met de voorbereidingen voor het open huis dat zaterdag van 10 tot 17 uur wordt gehouden. Iedereen kan dan een kijkje komen nemen naar wat er sedert 1974, toen de bovenverdieping van het schoolgebouw aan de kunstenaars beschikbaar werd gesteld, door Matt Reijnders, Paulus Baars, Robert Smit, Johan Pordon, Joao Serrano, Kees Heesterbeek, Ewout van Santen en Gerard Hall in de ateliers tot stand is gebracht. Naast een voor dit doel speciaal samengestelde tentoonstelling kun nen de ateliers zelf ook door het publiek worden bezocht. De beeldende kunstenaars zijn graag bereid tekst en uitleg bij de door hen gebruikte technieken te geven. Op deze manier wil men belangstellenden, die anders altijd alleen het eindprodukt te zien krijgen, in staat stellen zich ook eens in de werkmethoden te verdiepen en tevens de omgeving waarin zo’n kunstwerk tot stand komt in zich op te nemen. Voorts hoopt men met het open huis duidelijk te maken, dat het schoolge bouw door de kunstenaars intensief wordt benut. Op de foto een deel van de kunstenaars, v.l.n.r. Kees Heesterbeek, Robert Smit, Gerard Hali, Ewout van Santen en Paulus Baars rtT'T!*’*., &W ’JW' v t R v- X *4

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7