CAFE MOET DOOR BEZOEKERS GEMAAKT WORDEN Deense zeeman overleden Thuis in de buurt Voorzieningen gehandicapten in badplaats BUURTHUIS Ibbbb VEILINGEN Drie scholen dingen om kampioenschap schaken IJmuider Courant/ Beverwijkse Courant W lia i •w donderdag EINDSTRIJD IN HEEMSKERK Ontmoetingsdag CJV/YMCA Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Jazz in Alpha Vrouwencabaret Gymnastiek en duintrimmen Gala-avond Propeppers week uitgestetd Verbetering records door leden van Kind aangereden op Kanaalweg MKMMMKBEVaWUK bij ODIN Bridgeclub Saus Atout in Castricum „Kees Jongert” 11 1 3 BEVERWIJK-HEEMSKERK JANUARI 19 7 7 Kleur bekennen Ontmoetingsplaats "I J Belangrijke, interessante, ongewone en lezens- waardige dingen gebeurd in uw omgeving? Als eerste zijn er altijd de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant bij. Want die zitten nu eenmaal ’t dichtst bij het vuur. In IJmuiden zelf. In Kennemerland. En in verre omstreken. Blijf op de hoogte met wat er bij u in de buurt gebeurt. Neem nu een abonnement. FV (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) de nog niet erg (Van een medewerker) Thuis in huis Naam Adres Wat er ook gebeurt in de buurt, wij zijn er ’t eerst bij met de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant. Noteer ons daarom voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement Op de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant, (aankruisen wat gewenst is). Wij krijgen de krant de eerste 14 dagen gratis. BEVERWIJK. Dik Spiekei muzi kaal leider van Joseph Lam' Jazzband beviel het zaterdagavond best in de volle Alphasoeiëteit. niet voorop, wat uiteraard niet uitsluit dat er niet over gesproken mag worden. In enkele groepen kunnen nog kinde ren worden geplaatst: tekenen, naaien, kleien, knutselgroepen (4 tot 12jaar), judo en zwemmen. Inlichtingen en opga ven bij het buurthuis, telefoon 20944. end worden, daar slechts twee scholen mee mogen doen aan het Noordhollands kampioenschap. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij een ongeval op de Kanaalweg heeft een 2-jarig meisje uit Beverwijk waarschijnlijk een her senschudding opgelopen. Het kind is in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Uitslagen: meisjes jun.' D 500 mtr.; Astrid Lampink 69.7 sec.; Ellen Schilder 70.3; Liesbeth Dekker 75.9; jongens jun. D: Bob Mooij 56.9; Nico Jak 59.4; Marco v.d. Zande 57.4; Marco v.d. Zande 57.4; Johan Jak 64.4; Louis Bruins 66.8; Ro nald Jansen 69.6. Plaats Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416, Haarlem. Het Ezelinnenbal is op vrijdag 4 fe bruari in de Progress-sociëteit en het Prinsenbal wordt gehouden op zaterdag 19 februari in De Jansheeren. Dolle Dinsdag wordt op 22 februari gevierd in de Progress-sociëteit. De VOS-cursus (vrouwen oriënteren zich op de samenleving) is al enkele jaren een succes. Men overweegt nu ook een dergelijke cursus voor mannen op te zetten. Inlichtingen daarover kan men inwinnen via telefoonnummer 32549 van De Zandkraai. Op 6 februari gaat in dit ouurthuis weer een nieuwe cursus „Ou ders op herhaling” van start. HEEMSKERK. In verband met het carnavalsgebeuren elders in de IJmond heeft de carnavalsvereniging De Propep pers besloten de gala-avond, die oorspron kelijk was vastgesteld op 15 januari, uit te stellen tot zaterdag 22 januari. Deze gala-avond wordt gehouden in „De Jansheeren” met medewerking van een boerenkapel, een duo en een majoretten- peloton. BEVERWIJK. De afdeling Bever wijk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt een ledenbij eenkomst in het zaaltje van de Odd Fel lows aan de Prinsesselaan. Op de agenda staan de behandeling van de jaarstukken en een kwis. Met haar moeder liep de peuter over het trottoir. Toen moeder en kind wil den oversteken, liet de moeder even haar handje los en rende het meisje de straat op. E1/» 29-jarige automobilist uit IJmuiden kon haar niet meer ontwij ken. Mede door de gunstige weersomstan digheden en door het enthousiasme waarmee aan de trainingen en wedstrij den wordt deelgenomen wisten alle jon gens en meisjes hun persoonlijke records te verbeteren. van het mannelijke geslacht: tenslotte kan buiten het café om altijd nog van alles met mannen georganiseerd worden, bijvoorbeeld in het kader van de thema bijeenkomsten die de Rooie Vrouwen in de avonduren gaan beleggen. HEEMSKERK. De afdeling gym nastiek van de Heemskerse sportvereni ging ODIN heeft ook voor 1977 weer een uitgebreid rooster voor turnen, grond- gymnastiek, trampolinespringen en duin trimmen. Voor het trimmen begeven de mannen zich op de zaterdagochtenden om acht uur naar het parkeerterrein tegenover de Vivo-winkel aan de Rijks- straatweg. De vrouwen doen dat op de dinsdagochtenden om 9.15 uur. Yvonne Rosenthal: „We stellen ons op het standpunt, dat de bezoekers het vrouwencafé zelf moeten maken. Daar bij dragen wij wel wat bouwstenen aan, zoals een sfeervolle omgeving, documen tatiemateriaal over al dan niet aan de vrouwenbeweging verwante organisaties en lijsten met wat er in de bibliotheek aan interesante informatie op dit gebied te verkrijgen is. Voor het overige zijn de inhoud en te ontplooien activiteiten af hankelijk van de wensen van de bezoe kers. Wat dat aangaat, zijn we in elk geval al blij met de interesse die tot nu toe vooral door wat oudere vrouwen voor het café is getoond. Op die manier krijgen we binnen het vrouwencafé te maken met een gemengd gezelschap en In het komende weekeinde is er in de Alphasoos mime op de vrijdagavond, jazz op de zaterdagavond en 's zondags middags begint er een foto-expositie. Zondagmiddag aanstaande is er in dit buurthuis een sport- en spelinstuif op de zondagmiddag van twee tot vier uur. BEVERWIJK. In het Rode Kruis Ziekenhuis is deze week de 58-jarige zeeman Kaj Hansen uit Denemarken overleden. In 1949 was hij één van de oprichters van de Haarlemse Jazz Club. Ruim veertig jaren zit hij nu al in de muziek en hij stelt prijs op gezelligheid. ,We zijn weer op weg naar die oude tijden Het enige dat we doen is lekker muziek maken; muziek uit de „roaring twenties” en dat blijkt nu weer aan te slaan”, zo betoogde hij zaterdagavond en dat bleek in de Alpha-sociëteit inderdaad het ge val te zijn. Dik Spieker, trompet, presen teerde zich zaterdagavond met Ré Gruet- tes, klarinet, Nanning van de Hoop, drums en Paul Habraken, soesafoon. Het turnen en de andere sporten wor den volgens een vast roester beoefend in de zalen aan De Velst in De Die, aan de Louis Couperusstraat, aan de Bachstraat, aan de Duitslandlaan, aan de Jean Man- netstraat en aan dé Van Coulsterstraat. Inlichtingen worden graag verstrekt via het secretariaat, dat is gevestigd bij mevrouw W. v. Vliet, Rousselstraat 18, telefoon 32874. Zijn schip meerde in december af in de Rijksbinnenhaven 1, waar de zeeman op de veertiende afmonsterde. Met een taxi zou hij vervolgens naar Schiphol worden gebracht. Terwijl de taxichauffeur bezig was zijn bagage in te laden, bleek de zeeman plotseling spoorloos verdwenen. Men vond hem tenslotte op een tweeëneen- halve meter lager gelegen loswal. Per taxi werd hij overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis, waar hij afgelopen dinsdag aan zijn verwondin gen (waarschijnlijk hersenletsel) be zweek. Toen werd ook de politie pas van het ongeval in kennis gesteld. HEEMSKERK Heemskerk be schikt vanaf 27 januari over een vrouwencafé. In de barruimte van buurthuis „De Zandkraai” aan de Handelstraat openen de Rooie Vrouwen in de PvdA-Heemskerk die ochtend met enig feestelijk ver toon een ontmoetingscentrum, waar alle vrouwen die wel eens rustig met „lotgenoten” van gedachten willen wisselen in het vervolg iede re donderdagmorgen tussen 9.15 en 11.30 uur welkom zijn. Kleine kin deren kunnen worden meegebracht: in het buurtcentrum is peuteroppas aanwezig. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie van de bridgeclub Sans Atout waren als volgt: Groep 1: 1 v. Balen-Heiloo 106, 2 Beers-Beentjes 88, 3 De Beer-De Lugt 88. 4 De Groot-Den Heijer 83, 5 Roos- Kool 79. 6. Eijking-Hulscher 79, 7. Zoon- tjes-Koster 77, 8. Kuil-Luijendijk 72. Groep 2: 1 Plezier-Geerling 96, 2 fam. Zwaneveld 93, 3 Schipper-De Wit 91, 4 gebr. Bierman 87, 5 Kleijn-Schipper 80, 6 Luijendijk-Tabak 79. 7 gebrs. v.d. Vlugt 74. 8 Eijking-Hoogeboom 72. Groep 3: 1 Hoogsteder-Sloof 56, 2 Poer- stamper-v.Bergen 55. 3 Belterman-Porte- gies 50, 4 Tabak-van Groningen 47, 5 Eijking-Duin 46, 6 fam. Mooi] 46. Heren zijn - zoals het er nu uitziet - per definitie niet zo welkom in het vrouwencafé. De Rooie Vrouwen zijn van mening, dat mannen (hoe begrijpend en goedwillend ook) toch een bepaald stempel op ’t gebeuren zullen gaan druk ken, waardoor sommige vrouwen bewust of onbewust gehinderd worden in hun mogelijkheden zich vrij uit te spreken. BEVERWIJK. Dinsdagavond heb ben de junioren (13-14-jarigen) van de Beverwijkse ijsclub Kees Jongert deel genomen aan wedstrijden over 500 mtr. op de Alkmaarse Kunstijsbaan. WIJK AAN DUIN. Tijdens de in stuif op zaterdag 15 januari wordt in het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Be verwijkse Wilgenhof laan een film ver toond. Die instuif wordt elke zaterdag gehouden van 9.30 tot 11.30 uur voor kinderen van vier tot 12 jaar. BEVERWIJK - De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt. BLOEMEN: anjers 25-65, tros- anjefs 175-320, blauwe druif 75-105, chrysanten 200-330, forsythia 35-73, freesia 15-50, gerbera 30-55, hyancinten 18-63, narcissen 9-17, nerinen 40-110, or chidee 40-180, roos 40-100, babyroos 12- 52, tulpen 18-44. PLANTEN: achmea 550, anthurium 500, begonia 125-250, cy clamen 350-700, ficus 125, kalanchoë 45- 60, neprolepis 550, st. Paulia 80-160, vreia 350, gem. planten 40-50, grote 500- 1000. GROENTEN: andijvie 240-295, boe- rekool 44-61, breekpeen 36-71, groene- kool 44-68, knolseldery 52-85, prei 185- 240, uien 80-105. Wat het vrouwencafé betreft vinden de Rooie Vrouwen, dat dit zeker in eerste aanleg een ontmoetingsplaats moet worden voor alle vrouwen, die in een prettige omgeving eens rustig naar muziek willen luisteren, wat willen le zen, praten of gewoon maar eens gezel lig een kopje koffie willen drinken. Zaken als politiek en feminisme staan CASTRICUM. Op 15 januari treedt in „De Clinghé” het cabaret van Nata scha Emanuels op, dat geheel uit vrou wen bestaat die uiteraard niet nalaten af en toe de vloer aan te vegen met de vooroordelen van de mannen. Verder wordt een groot aantal zaken bezongen, zoals kalmerende middelen voor overspannen huisvrouwen, abortus, de geringe arbeidskansen, de problemen van de Surinaamse vrouw, enzovoort. Kaarten voor deze voorstelling zijn onder meer verkrijgbaar via het VVV- kantoor in Castricum. Inmiddels kunnen de leden zich opge ven voor deelneming aan het zomerreis je naar het Muiderslot en de daarbij behorende kruidentuin. Die dagtocht wordt gemaakt op 7 mei. Opgeven kan men zich bij de dames Jonger ling en De Vries. Bij de bestuursverkiezing zijn de da mes F. Voets-Eits, J. Priester-Vellekoop en A. Jansen-Decker niet herkiesbaar. Wel herkiesbaar is mevrouw A. de Brie- de Jong. Het bestuur stelt de dames D. Steyn-van Til, N. van Buuren-Winkel en M. v.d. Wel-de Jager kandidaat voor een bestuursfunktie. Rooie Vrouwen Heemskerk openen vrouwencafé in „De Zandkraai” Yvonne Rosenthal: „De afdeling Heemskerk is eind augustus ontstaan. We begonnen met een kerngroep van zes vrouwen van wie er enkele regelmatig de activiteiten van de Beverwijkse groep hadden bezocht, zodat we niet helemaal onbeslagen ten ijs kwamen. Er werden praatgroepen gevormd en discussie avonden georganiseerd, terwijl daarnaast samen met Beverwijk een politieke cur sus op poten werd gezet en een filmpro gramma werd samengesteld. Momenteel omvat de de groep zo’n dertig leden”. „Om mee te draaien behoeft rhen”. aldus Yvonne, „geen lid van de PvdA te zijn: we peinzen er voorlopig niet over om dat verplicht te stellen. Niet dat we de politieke en feministische kant van de Rooie Vrouwen niet belangrijk vin den, maar' we gaan er vanuit dat de leden mettertijd vanzelf wel kleur be kennen. Die tendens zit er nu al in: de meesten van onze politiek-gebonden le den zijn vanuit de Rooie Vrouwen lid geworden van de PvdA en niet anders om”. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Op de valreep heeft de gemeente Beverwijk vijftig dui zend gulden gekregen uit het potje van het rijk voor aanvullende werkzaamhe den. Een potje waarmee de regering de werkloosheid in de bouw bestrijdt door voor diverse projecten flinke subsidies te verstrekken. Beverwijk wil met dat geld een aantal voorzieningen voor gehandicapten in de badplaats verwezenlijken. Intussen is men al begonnen aan de verlaging van een groot aantal stoepranden in het dorp. Op het programma staat voorts het maken van parkeergelegenheden voor invalide autobestuurders bij de strandopgang aan de Relweg en de Zwaanstraat en op het Julianaplein. In totaal komen daar zes parkeerplaatsen. Ook de plaatsing van twee ruime abri’s bij de bushaltes op het Julianaplein en bii Heliomare wordt van het geld be taald. De abri’s zijn zodanig van om vang, dat een invalide in een rolstoel er gemakkelijk in kan schuilen voor het winterse weer. Voorts wil men de trap van het Paasdal veranderen in een hel ling, zodat ook de gehandicapte patiën ten van Heliomare naai- het Paasduin kunnen worden geduwd. Als laatste voorziening heeft de gemeente de ver lenging van het houten plankier op het strand naar de vloedlijn op het oog. Het pakket voorzieningen voor gehandicap ten is in overleg met Heliomare opge steld. Plaats is er op het ogenblik nog op de volgende cursussen voor volwassenen opfriscursus, spinnen, macrobiotisch ko ken, fijn handwerken, pottenbakken, te kenen en schilderen. Kinderen kunnen zich nog opgeven voor tekenen en schil deren, judo, creatieve textielverwerking, de huiswerkgroep en peuters kunnen nog worden aangemeld voor enkele peu- teroppasmiddagen. BEVERWIJK - De schoolschaakkam- pioenschappen naderen hun einde. Giste ren zijn in de Heemskinderenschool te Heemskerk de eerste en de tweede ronde om het kampioenschap van Kennemer land verspeeld. De resterende drie ron den worden over veertien dagen in de zelfde school verspeeld. Want ook om eventuele drempelvrees te voorkomen, wil men de programma- activiteiten van de groep op zich zoveel mogelijk van het café gescheiden hou den. Wat niet wegneemt, dat er als er behoefte aan bestaat best eens een des kundige een praatje over een bepaald onderwerp in het vrouwencafé zal kun nen houden. In principe is alles moge lijk, maar er moet niets. Voor inlichtin gen en suggesties kunnen belangstellen den terecht bij Yvonne Rosenthal, Ra- velstraat 36968. Voordien had de groep zich - in te genstelling tot bijvoorbeeld de Bever wijkse Rooie Vrouwen intensief met het zoeken naar een ge schikt onderkomen voor een ontmoe tingscentrum bezig gehouden. Nauwe lijks verwonderlijk wanneer men weet, dat de Rooie Vrouwengroep in Heems kerk pas een half jaar bestaat. UITSLAGEN: Heemskinderen - Josef Egm. 3-2. Veenis - Josef VN 2-3, Tromp - Josef Egm. 3-2, Heemskinderen - Wil helmina Z'/t-V/t, Josef VN - Wilhelmina 5-0, Tromp - Veenis 3-2. STAND: 1. Josef VN 2-4 8-2, 2. Heemskinderen 2-4 3. Tromp 2 4 6-4, 4. Josef Egm. 2 0 4-6, 5. Veenis 2 0 4-6, 6. Wilhelmina 2 0 l‘/t-8>/s. Het Heemskerkse vrouwencafé is door de Rooie Vrouwen opgezet in nauwe samenwerking met de staf van buurt huis „De Zandkraai”. Het contact kwam bij toeval tot stand. Yvonne Rosenthal van de Rooie Vrouwengroep: „In november hoorden we, dat de barruimte van „De Zand kraai” op de donderdagochtenden niet werd benut. Als we belangstelling had den moesten we het maar zeggen. Een dergelijk aanbod sla je natuurlijk niet af en al pralende werd het idee voor de oprichting van het vrouwencafé gebo ren”. BEVERWIJK. Het Christelijk Jon geren Verbond in Noord-Holland houdt op zaterdag 22 januari een ontmoetings dag in Beverwijk. Door middel van een afwisselend programma wordt getracht de contacten van het CJV binnen Noord-Holland te versterken. Er is de laatste jaren een duidelijke bloei van het CJV in Noord-Holland te bespeuren en in dat kader krij'gt de ontmoetingsdag ook de funktie van ken nismakingsbijeenkomst, onder het motto „Cotaet’77.” Deze tmoetingsdag wordt gehouden in „De Kelder” onder de rooms-katholieke Regina Caeli-kerk aan het Hilbersplein in Beverwijk. Het programma omvat ’s morgens een discussie over het beleid in de toekomst, 's Middags kan men zich bekwamen in handenarbeid en creatief spel. Ook zal er informatie worden verstrekt over het vluchtelingenwerk van het CJV. Ter af sluiting verzorgt de CJV-cabaret groep „Stamppot” uit Enschede een voorstel ling. De deelnemers aan deze ontmoetings dag worden 's morgens om tien uur verwacht. Daarnaast leidt mannenbezoek vaak - zo heeft de praktijk geleerd - tot het ontstaan van een zekere rivaliteit, ter wijl de Rooie Vrouwen met hun café juist het saamhorigheidsgevoel tussen de vrouwen onderling willen versterken. Al met al is men geen voorstander van het openstellen van het café voor de leden lopen we niet het gevaar, weer een moederclubje te worden”. Heemskerk, tel. 02510- De strijd spitst zich toe op drie scho len, zoals het zich nu laat aanzien. De St. Josefschool uit Velsen-Noord gaat samen met de Trompschool uit Egmond aan Zee en de gastheer Heemskinderen aan kop, waarbij de St. Josef de meeste bordpunten heeft vergaard. De Velsen- noorders overwonnen in de eerste ronde de Veenisschool uit Uitgeest met 3-2 en in de tweede ronde wonnen zij zelfs met 5-0 van de Wilhelminaschool uit Wijk aan Zee. De Trompschool won tweemaal met 3-2 van respectievelijk de St. Josef uit Egmond en de Veenisschool. De Heemskinderen tenslotte zegevierden over de Wilhelmina met 3l/a-l'/* en over de St. Josef uit Egmond met 3-2. De resterende partijen die over twee weken gespeeld worden kunnen ongemeen boei- DE ZANDKRAAI. Klaverjassen kan men in het Héemskerkse buurthuis „De Zandkraai” op maandagavond 24 januari en kienen op vrijdagavond 28 januari.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11