GOBLET SERIE JONG TALENT CHRIS BARBER THEATER UIT MUZIEK Baars Passie Cabaret EenaLt 1 AMSTERDAM ALLERHANDE I r f donderdag Muziek en toneel Bioscopen 11 1 3 17 J ANUARI 1977 ■Mwn 9 »n ngen W i El HHBBH Scène uit het ballet „Coppelia” Haarlem. De avond tevoren, eveneens Chris Barber, tijdens een recent concert in Nederland. Scène uit de Mattheus Passie, zoals die door toneelgroep Baal wordt opgevoerd. De Nieuwe Komedie. Op 13 en 14 januari speelt de Nieuwe Komedie in de Toneelschuur Grote en Kleine Misdaden, en op 15 en 16 januari Wonen en Wijken. Lunchtheater. De Toneelschuur gaat moedig verder met het wekelijkse uurtje toneel tijdens de lunchpauze op woensdag. Komende woensdag (12.30 uur) voert toneelgroep Vrij Spel uit Amsterdam ..Stikstof” op, een eenakter van Obaldia. Gelijn Molier heeft de regie en zegt er over: „Een kolderiek stuk over de waanzin van de oorlog. Maar is humor vaak niet vernietigender dan de zwaarste leerstukken?” Niet aardig tegenover Brecht, hoor Gelijn! Lente in Rome. Deze poëtische titel draagt het toneelspel van Samuel Taylor, dat de Koninklijke Vlaamse Schouwburg uit Antwerpen aanstaande zaterdag in de Haarlemse schouwburg komt spelen. Nand Buyl regisseert het stuk, dat over de ervaringen gaat van een jonge Amerikaan die naar Italië komt om het lichaam van zijn overleden vader te halen. De jongeman wordt dan geconfronteerd met de ingewikkelde Italiaanse bureaucratie en bovendien ontmoet hij daar een Amerikaans meisje, wier moeder bij hetzelfde ongeluk om het leven kwam als zijn vader. Maar de akoestiek van de concertzaal De Nieuwe Slof is dusdanig slecht gebleken dat het koor het niet aandurfde daar een optreden te verzorgen. Men is uitgeweken naar het Concertgebouw in Haarlem waar vrijdag onder leiding van Hans Timmer en Anton de Beer wordt gezongen. Solisten zijn Gerard Honig, tenor; Karin Ostar, sopraan en Hans Zomer, bas. Het programma bestaat voor de pauze uit een Tour door Europa (werken uit Italië, Engeland, Tsjeeho-Slowakije, Frankrijk, Scandinavië en Oostenrik), na de pauze wordt de Carmina Burana gebracht. Medewerking -wordt verleend oor het NPO. Coppelia. Het romantische verhaal van de beweegbare pop Coppelia. waarop Leo Delibes even schitterend romantische muziek maakte, is zondagmiddag 16 januari te zien in de Stadsschouwburg in Haarlem. Coppelia wordt dan opgevoerd door het Scapino- ballet. Armando Navarro verzorgde de choreografie en Wim Bijmoer tekende Handelsvereniging De Nederlandse Handelvereniging organiseert op gezette tijden concerten in de Baakenesserkerk in Haarlem. Men heeft daartoe de beschikking over belangrijke, gekwalificeerde ensembles alsmede een eigen gezelschap, het klein koor. Komende zaterdagavond (20.15 uur) wordt weer in deze kerk een aantrekkelijk programma voorgeschoteld waaraan behalve het koor ook het barokensemble Fiori Musical) meedoet. Dit orkest bestaat bestaat uit Baldrick Deerenberg, blokfluit; Pieter Dhont. hobo; Liedewij Scheifes, gamba en Chris Farr, clavecimbel. Medewerking wordt ook door de Engelse countertenor Mark Deller gegeven Het programma begint met een trio voor blokfluit, hobo en basso continuo van Naudot Verder een drietal werken van Telemann en Handel voor de pauze; Philidor, Bassani, Vivaldi en Buxtehude daarna. Kennismakingsserie Net als vorig jaar wil het Haarlemse Concertgebouw ook dit seizoen een aantal talenten aan het publiek voorstellen door middel van een zogenoemd kennismakingsconcert. De jonge uitvoerenden hebben gemeen dat ze nog niet eerder in Haarlem in het openbaar hebben opgetreden, zoals vorig jaar het geval wzs met respectievelijk Jaap Stork, Yoko Abe en Mounts Bosman. Komende maandag (20.15 uur) wordt de serie geopend met een optreden te geven door Renée Derks, piano. Zij speelt werken van Debussy, Fauré, Poulenc en Ravel. Haar omleiding heeft Renée Derks gekregen van Walter Kaufman en Jean Franssen. Ze studeerde aan het conservatorium van Luik in België en Dorresteijn treedt komende dinsdag om 21.30 uur op in het Café van de Egelantier, Groot Heiligland 61. Haarlem. te verwachten van het Aeolus Kwintet dat een gehele avond met blaasmuziek zal vullen. Blijspel. Liefhebbers van een goed blijspel kunnen van 18 tan 22 januari terecht in de Haarlemse Stadsschouwburg. Daar speelt dan Alan Ayckbourn’s „Liefde half om half”, waarin de auteur handig en komisch omspringt met misverstanden en huwelijksslippertjes. Een vondst van hem is het decor, waarbij hij twee kamers ineen schoof zodat verschillende situaties en gebeurtenissen op verschillende tijdstippen voor ons toeschouwers tegelijkertijd zichtbaar zijn. Dat verhoogt de hilariteit maar ook het speltempo. En dat is iets waarvan een goed blijspel het moet hebben. Ko van Dijk grapte er weer eens lustig in rond. Adrian Brine regisseerde het stuk met vaart. Grammatica. De Friese Vereniging Gysbert Japicx heeft een eigen cabaretgroep. Dit gezelschap heeft een programma samengesteld van teksten die cabarettier Rients Gratama schreef e-y daarmee treedt het op 20 januari op in zaal De Linge, Lingestraat 1, Haarlem-Noord. Wie inlichtingen wil kan bellen met 023-285085 of 340667. zette haar lessen vervolgens voort bij Ivonne Lefebure. Onderwijl trad ze op voor de radio en nam deel aan het muziekfestival in Kerkrade. In 1972 ging ze naar Argentinië waar ze studeerde bij Fedora Aberastury. Daar begon ook haar muzikale loopbaan een professioneel karakter aan te nemen. Ze werd begeleidster van talloze vokalisten die daar in de provincie optraden en werd mede-oprichtster van Melos ensemble uit Buenos Aires. Momenteel is ze als docente verbonden aan het Theater Colon. Last Moment Op de Haarlemse Jazz Club gevestigd in de onlangs verbouwde Zanderzaal, ingang Groot Heiligland 37. treedt vrijdag (aanvang 22 uur) de eerste grote formatie van dit seizoen op: Big Band Last Moment. Dit orkest dat uit Kampen komt, was enige tijd geleden de winnaar van het Utrechts big band festival. Sindsdien heeft het ook door optredens voor de NOS-televisie en voor de radio naam gekregen, niet in het minst door de uitstekende wijze waarop wordt gemusiceerd. Last Moment zal waarschijnlijk op volle sterkte op het Zanderpodium aantreden; met 21 man is deze bezetting de grootste die in de meer dan 25-jarige geschiedenis van de HJC heeft gespeeld. Kamermuziek Stichting Jeugd en Muziek, althans de als altijd zeer actieve afdeling Haarlem, verzorgt zaterdagavond een aantrekkelijke kamermuziekavond in De Egelantier, ingang Gasthuisvest 47 in Haarlem. Aanvang 20.15 uur en de entree is gratis. I Er zijn voor dit concert diverse duo’s samengesteld zoals Ben Legebeke, viool en Jan Feldbrugge, piano; Agnes Houtsmuller, viool en Marjolijn Graadt I van Roggen, piano en hét duo Bas van I Kesteren, hobo en Jan Wolfs, piano. Zij I hebben werken op het programma van I onder meer Beethoven, Tartini en Kreisler, Poulenc, Smetana, Schumann, en na een pauze, van Kreisler, Sinohar en Vieuxtemps. Jeugd en Muziek attendeert voorts op een extra kamermuziekavond die zal plaatshebben op zaterdag 29 januari. Voor volgende maand staat een optreden Exposities. In De Ark, Nieuw Heiligland 3 in Haarlem, worden sinds kort weer tentoonstellingen in de bovenruimte gehouden. Dagelijks is de expositiezaal voor het publiek geopend van 17-20 uur. Tot en met het einde van de maand exposeert Adriaan van de Koppel tekeningen die hij omschrijft als „aantastingen van het tekenvlak, hechtingen daarvan.” Van de Koppel is leraar handenarbeid aan een pedagogische academie en leidt een cursus voor de opleiding l.o. tekenen. Hij heeft vaker geëxposeerd, onder meer in de openbare bibliotheek in Uitgeest. Ejjlders. Een bijzondere debuutexpositie van de Canadees Aaddrien Block wordt komende zaterdagmiddag om 17 uur geopend in Galerie Eijlders in de Verlengde Haltestraat in Zandvoort. Aaddrien Block maakt lakschilderingen in een zeer geraffineerde techniek met een opvallend gebruik van goud. Hij behoorde in de Tweede Wereldoorlog tot de Canadese luchtlandingstroepen die Parijs hebben helpen bevrijden. Met tussenpozen is hij in Frankrijk blijven wonen waar hij ook zijn artistieke loopbaan vorm gaf. Een van zijn leermeesters was Fernand Léger. voor kostuums en decor. Voor deze middag gelden reductieprijzen. Het is een voorstelling waarvan ook de kinderen zullen genieten door de sprookjesachtige sfeer. Miem Tiem. Op 18 en 19 januari komt het Miem Tiem, een gezelschap mimespelers, in de Toneelschuur. Van het programma zegt de groep zelf onder meer: We zien de dialogen gevoerd in ’n innerlijke expressie van tegenstellingen; de spanning tussen hetgeen wat is èn wat moet zijn, is het handelen eigen. Het praten en menen ook in non- verbale expressie spreekt elkaar tegen. Het is de spanning tussen idee en werkelijkheid; tussen denken en handelen”. Enfin, gaat u zelf maar kijken, dan wordt het misschien wel duidelijk. 9 Dorresteijn. Pianist-zanger- cabaretier - tekstschrijver Hans Tekstpierement. „Wacht u voor de hond” heet het nieuwe programma van Tekstpierement, het gezelschap van Jos Brink, Frank Sanders, Guuske Kotte en Lucie de Lange. Henk Bokkinga zorgt voor het muzikale deel ervan. Een groepje kleinkunstenaars dat een gestroomlijnde show brengt, sjiek gekleed gaat en steeds meer kiest .voor Orgelconcert Albert de Klerk zet volgende week donderdag op het Cavaiilé-Coll orgel in het Concertgebouw in Haarlem de serie orgelbespelingen onder de titel „Cesar Franck en zijn leerlingen” voort. Hij speelt werken van Ropartz, Franck en Toumemire. Kwart-over-elf. Nog meer cabaret, deze week. In de Toneelschuur treedt van 20 t.m. 22 januari cabaretgroep „Kwart-over-elf” op. Het groepje bestaat uit Wallie Soesman, Kees Bos en René van Zanten. Het eerste programma hebben zij al achter de rug, nu werken ze aan een tweede waarvan ze zelf zeggen dat „de factor vermaak de boventoon zal voeren, hoewel een kritische ondertoon niet zal ontbreken”. Hamlet. Opnieuw komt het Publieks theater vanavond naar de Stadsschouwburg in Haarlem met een opvoering van William Shakespeare’s meest beroemde tragedie: Hamlet. Voor wie er nog niets van weet: aan de jonge prins Hamlet van Denemarken verschijnt de geest van zijn overleden vader. Deze vertelt hem dat hij vermoord werd door zijn broer, zodat deze de troon kon bestijgen en Hamlet’s moeder kon trouwen. Hamlet wil zekerheid en gaat op onderzoek uit. Maakt daarbij gebruik van een groepje rondreizende toneelspelers, die hij de gebeurtenis in scène laat zetten. Dan peilt hij de reactie van zijn oom. Eric Schneider speelt de nol van Hamlet en geeft daar zorgvuldig heel menselijk gestalte aan. Hans Croiset regisseerde deze indrukwekkende voorstelling en gaf er door enscenering en aankleding enige actualiteit aan. Door het hof en de edelen er militaristisch uit te laten zien verwijst hij naar de hedendaagse dictatuur, zoals die in veel landen heerst. Een voorstelling die de moeite van theaterbezoek waard is, vooral ook omdat de overige rollen eveneens sterk bezet zijn. K. v. L. (PM 'O1 aanleiding van de première schreef Cees Straus destijds onder meer: ,>Wat Bach deed, eer commentaar schrijven op het bijbelse gegeven, een muzikale illustratie van het lijdensverhaal, dat wordt bij Ferron een plezante, kitscherige grap waarin de rehabilitatie van de Jezusfiguur centraal staat. Een Jezus die een nieuwe, hem rechtens zijn kwaliteiten toekomende plaats in de historie krijgt”. Jezus wordt gespeeld door Elja Pelgrom en heet bij Ferron Lola Jezus, en is een der meest aantrekkelijke vrouwen uit een keurig bordeel. Eens iets heel anders dus. Mattheus Passie. Toneelgroep Baal speelt van 18 t.m. 22 januari in de Toneelschuur de produktie „Mattheus Passie”, geschreven door Louis Ferron, Haarlems schrijver, en op muziek gezet door Louis Andriessen. Leonard Frank had de regie van dit muzikale spel. Naar Studenten Het Nederlands Studenten Orkest bestaat een kwart eeuw en ter gelegenheid daarvan is een jubileumtournee opgezet die het orkest, onder leiding van Maarten Smit, volgende week woensdag in het Haarlemse Concertgebouw brengt. Daar worden werken uitgevoerd van Mozart (Serenata Notturna KV 239), Prokofjef (Eerste PianoconcertBank (Pathétique) en Dvorak (Zevende Symfonie). Soliste is Corrie Ambachtsheer, piano. Jacques Bank heeft z’n werk in opdracht van het orkest geschreven in een poging muziek te maken die emotioneel en direct is. Processen die aan strenge regels zijn onderworpen zijn tot het uiterste vereenvoudigd. De emoties lopen echter steeds meer uit de hand, aldus wordt in de toelichting gesteld. Fietsen in het donker. Centrum voert t.m. 16 januari in de Toneelschuur. Smedestraat 23 elke avond twee eenakters achter elkaar op van de Nederlandse schrijver Kees Holierhoek. De eerste is „Fietsen in het dónker” en speelt zich af in een wielrennersmüieu. De jongste broer Pelman wordt door zijn twee oudere broers als een veelbelovende wielrenner gecoacht. Er komen tal van facetten om de hoek kijken die in het sportleven niet ongewoon zijn, zoals onder meer het gebruik van doping met de negatieve gevolgen van dien. De moeilijkheden dienen zich pas goed aan, wanneer de Benjamin aankondigt dat hij de wielrennerij voorgoed de rug wil toekeren. Een heel andere problematiek doet zich voor in het tweede korte stuk van Holierhoek dat als thema meekreeg „Iedere leeftijd kent zijn eigen rimboe”. „Vingers aan de macht” heet deze eenakter, waarin een invalide jongen door vriendjes geplaagd wordt. Door op zijn handicap te speculeren krijgt de jongen de volwassenen op zijn hand. Er ontstaat een vertekend beeld waardoor de verontwaardiging van de ouderen zich tegen de verkeerde persoon richt. Beide stukken worden geregisseerd door respectievelijk Onno Molenkamp en Ad van Kempen. Der Vogelhandler. In de Velsense Stadsschouwburg komt de Hoofdstadoperette nog eens terug met Carl Zeller’s ,.Der Vogelhandler”, een operette waarin sprankelend Weense romantiek muzikaal weerklinkt. Jacco van Renesse zingt erin mee en vanzelfsprekend ook weer Lizzi Schöffmann, die al jaren de lieveling is van de vaste bezoekers van de Hoofdstadoperette. Op dinsdag 18 januari in Velsen. Spelenderwijs. Een blijspel van Roger Hanin. Ko van Dijk regisseerde het Stuk, waarin' sterren als Mary Dresselhuys, Henk van Ulsen en Guus Hermus meespelen. Het stuk is door de dagbladcritici over het algemeen niet zo gunstig ontvangen, maar daar heeft Velsen, waar het volgende week donderdag in de schouwburg speelt, geen last van. De voorstelling is uitverkocht. 1 Mime uit Amerika. Niet uitverkocht is de voorstelling die de Amerikaanse mimegroep Pidjin Drop in het Witte Tejater in IJmuiden (Kanaalstraat 257) komt houden. De voorstelling begint om 20.30 uur. 1 Jerzy Katiewicz Jerzy Katlewicz, de eminente Poolse dirigent, heeft weer een gastleiderschap bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest aanvaard. Volgende week dirigeert hij het orkest op twee avonden in hetzelfde programma dat respectievelijk op woensdag in de Vredevorstkerk in Beverwijk wordt uitgevoerd en op vrijdag 21 januari in het Concertgebouw in Haarlem. Soliste is de violiste Eddith Volckaert. Frankrijk staat beide avonden centraal. Ter opening klinkt de ouverture La dame blanche van Boieldieu, voorts wordt voor de pauze nog de bekende Symfonie in C van Bizet gespeeld. Daarna het Derde Vioolconcert in b opus 61 van Saint-Saëns en ter afsluiting, enigszins ongewoon, weer een ouverture. Dat wordt Benvenuto Cellini van Berlioz Tour door Europa Liever had Beverwijks Katholiek Gemengd Koor zijn 25-jarig bestaan met een feestelijk programma in eigen omgeving gevierd. HHHHHHHHHHHHHI I de pseudo-beschaving, daarbij risico’s vermijdend. Vakmensen, dat wel. Brink schreef de teksten en Sanders regisseerde dit nieuwe programma waarbij niemand meer geschokt voortijdig de zaal hoeft te verlaten. Dat is al een hele geruststelling. Aanstaande vrijdagavond in de Stadsschouwburg. Renée Derks opent de serie „kennis maken met jong talent”. Muziek oude stijl Het belangrijkste jazzgebeuren komende zaterdagavond is natuurlijk het optreden van The Chris Barber Band, de aimabele Engelse oude stijlmusicus die opnieuw met zijn voortreffelijke formatie naar het Concertgebouw in Haarlem komt. Wie vorig jaar het concert van Barber moest missen, kan ditmaal zijn schade inhalen. De band onderging sindsdien geen wijzigingen. Dat betekent dat behalve Chris Barber (Klarinet) ook solistische bijdragen zijn te verwachten van Pat Halcox op trompet en bugel, John Crocker op klarinet en altsaxofoon, Johnny Mc Callum en John Slaughter op gitaar en de ijzersterke ritmesectie waar Jackie Flavelle bas en Graham Burbridge achter het slagwerk zit. Barber is van mening dat zijn orkest sinds zijn oprichting in 1949 geen dieptepunten heeft gekend. „We hebben bij de opkomst van de roek en de pop misschien wat harder moeten boksen, maar we hiebbein toch steeds uitstekend in ons levensonderhoud kunnen voorzien. Rijk worden als jazzmuzikant doe je niet, maar ik heb er altijd heel goed van kunnen komen”, aldus Barber in een vraaggesprek. Hij gelooft dat de echte supporters van de jaizz altijd zullen blijven, Jazz, aldus Barber, is en blijft nu eenmaal muziek voor een minderheid, maar misschien een wel grote minderheid. In het begin van de jaren zestig is de balans teveel doorgeslagen naar de kant van de rock en de pop» maar de jazz heeft zich er uitstekend oorheen geslagen. Ze is weer in alle rangen, standen en stijlen compleet aanwezig, zegt Barber. Over zijn band: „aan repeteren doen we bijna niet. We zijn bijna aan een stuk door op tournee. Wij laten de vonken liever ter plekke overspringen. We proberen zo min mogelijk vooraf te arrangeren. Alleen studeren we af en toe een nieuw nummer in. En we houden ons op toernees ook vrij netjes. Niet zo veel drinken bijvoorbeeld, anders houd je het niet vol”. Goblet In jongerencentrum Deining (DAC) in de Ripperdastraat in Haarlem speelt vrijdagavond om 20 uur de groep Goblet, bestaande uit Peter Bol (viool), Misa Vracko (bas), Konstantin Ruchadze (solozang) en Roland Zeldenrust. Goblet brengt een mengeling van Slavische en Amerikaanse muziek. In Deining kan komende zaterdag gejamd worden, vanf 14 uur. ,s Avonds is er disco met de deejays Remy en Gé. Rik Andries en Gilda de Bal in „Lente in Rome”. Concertgebouw (Van Baerlestr. 98) Donderdag 13 jan., gr. zaal 20.15 uur; Het Residentie-orkst, o.l.v. Ferdinand Leitner, m.m.v. Jarin Walta, viool, Victor Bourguenon, violoncel, Frank Minderaa, hobo en Kathleen White, fagot. Werken van Haydn e.a. gr. zaal 20.15 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Herman Krebbers, viool. Werken van Brahms, Berio e.a. kl. zaal 20.15 uur; Neder lands Impresariaat, Nationale Gitaarserie, Jorge Oraison, gitaar. Werken van o.a. De Visee, De Narvaez e.a. Zaterdag 15 jan. gr. zaal 15 uur; Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet, m.m.v. Joeri Jegorow, piano. Werken van Ton de Leeuw, e.a. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Kees Bakels, m.m.v. Liana Isakadze, viool. Werken van Pro- kofieff, e.a. Zondag 16 jan. Gr. zaal 14.15 uur: Abonnementsconcert kl. zaal 11 uur; „Muziek op zondag”. Marjanne Kweksilber, sopraan, Reinbert de Leeuw, piano, Ton Koopman, Klavecimbel, Richte van der Meer, violoncel, Marie Leonhardt, viool. Werken van Couperin e.a. kl. zaal 20.15 uur: Amsterdams Kameror kest o.l.v. Jaap Moelker, m.m.v. Theo Olof, viool. Werken van Mozart Bach e.a. Dinsdag 18 jan., gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Phil harmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Andor Foldes, piano. Werken van Han del e.a. Woensdag 19 jan., gr. zaal 20.15 uur; Abonnementsconcert Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 232411): Donderdag 13 jan., Nat Ballet: „Het Zwanen meer”. Vrijdag 14 en zaterdag 15 jan. 20.15 uur; „Publiekstheater”, „Hamlet” van Shake speare. Zondag 13.30 uur: Nat Ballet „Het Zwanenmeer”. Maandag 17, dinsdag 18 jan. Geen voorstelling. Woensdag 19 jan. Zuidelijk Toneel Globe „Het land waarvan de vorst een kind is”. Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. 13 febr. dage lijks (beh. ’s maandags) 20.15 uur; André van Duin Revue „Lach om het leven” met André van Duin, Corrie van Gorp, Conny Vanden- bos, Donald Jones, Frans Kokshoom, the Robert Kaesen Dancers. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstr., tel. 233462): T.e.m. 30 jan. iedere vrijdag, zaterdag en zondag 20.15 uur: „Spelenderwijs”, blijspel van Roger Hanin met Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Henk van Ulsen, Carola Gijsbers van Wijk. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): woensdag 12 t.ejn. zondag 16 jan., dagelijks 20.30 uur. Toneelgroep Centrum: „De Opvoe der” van James Saunders met Frans Vorst man en „Keefman” van Jan Arends met Jac ques Commandeur. Theater De Brakke Grond (Nes, tel. 232904): T.e.m. zat 15 jan., dagelijks 20.30 uur: Toneel groep De Appel: „De Storm” van William Shakespeare. Theater De Engelenbak (Nes, tel. 232904): 13, 14 en 15 jan., 20.30 uur: Eenakterfestival. 18 jan. 20.30 uur: Eenakterfestival. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): T.e.m. 15 jan., dagelijks 20.30 uur: Concert zaal: Hauser Orkater; „Famous Artists”. Zui lenzaal 20.30 uur; „Kruisbes” mime- theaterstuk in de vorm van een vierluik, te.m. 5 febr. dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, shaffyzaal: Tennessee Williams Pro- jekt No. 5: „De getatoeëerde roos”. 14 en 15 jan. zuilenzaal 24 uur: Theatergroep „Kom post”. Kleine Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): T.ejn. 16 jan., 18 t.e.m. 23, 25 en 26 jan., en vanaf 27 jan. dagelijks (beh. ’s maandags) 20.30 uur; Frans Halsema met „Ik, ik en nog er’s ik”. Frascati (Nes): 18 en 19 jan. 20.15 uur: Kollektief Internationaal Nieuwe Scene met Mstero Buf fo en jongleurs vroeger en nu. Alhambra 1 (Weteringschans 134, 233192): „King Kong”, toeg. 14 j. Dag. 14,18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Zakgeld”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45,16.15,19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Mamixstr., 400, 234876): „The scarlet Buccaneer”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur. Calypso (Mamixstr., 402, 66227): „Wie dan leeft, wie dan zorgt”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: „Victory at Entebbe”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „En zij geno ten van de liefde”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 17.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (Damrak 63, tel. 245648): „KingKong”, toeg. 14 j. Dag. 13.30,. 16,18.45 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Cabaret”, toeg. 18 j. Dag. 19.15 en 21.45 uur, do. vr. ma. di ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr., 31, 243639): „Midnight Cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. alleen 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbeéplein 4, 151243): „The scarlet Buccaneer”, toeg. 14 j. do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „De bekentenissen van Winfried Wagner”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur. City 1 (Leidseplein, 234579): „Overval op Enteb- bè”, toeg. 14 j. Dag. 15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. City 2: „Assepoester”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. wo. 13, 15.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3: Asterix verovert Rome”, toeg. a.l. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, za. zo. wo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 4: „Le chat et la souris”, toeg. 14 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr., 122, 234561): „Je t’aime moi non plus”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „De kanonnen van Navarone”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.45 uur. i Du Midi (Apollolaan, 723653): „Wie dan leeft, wie dan zorgt”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Assepoester”, toeg. a.l. Dag. 14, 16, 19 uur, zo. 12, 14, 16 en 19 uur. Elke avond 21.15 uur „M.A.S.H.”, toeg. 18 j- Kriterion (Roetersstr., 34, 231708): „Mr. Klein”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19.30 en 22 uur, do. vr. za. 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „Un Elephant ?a trampe enormement”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. 'Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „De wellusti ge maagd”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „King Kong”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „Max Have- laar”, toeg. 14 j. Dag. 20.15 uur. za. wo. 14.15, zo. 13 en 15.15 uur „Peter en de vliegende autobus”, toeg. a.l. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Barry Lyn don”, toeg. 14 j. Dag. 20, za. zo. wo. ook 14 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Thunderball”, toeg. 14 j. Dag 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr., 34, 231708): Werktheater: „Toestanden”, toeg. 14 j. Dag. 14.30,20 en22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „Jonas”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. zo. 14, 19 45 en 22 uur: „L’Empire ses Sens”, toeg. 18 j. Tuschinski 1 (Reg. Breestr. 26,62633): „The pink panther strikes again”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19 en 21 30 uur, za. en zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur Tuschinski 3: „De beren zijn los”, toeg a.l. Dag. 14 30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16,19 en 21 30 uur Tuschinski 4: „L’Innocente”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18 45 en 21 30 uur. Tuschinski 5: „One flew over the cuckoo’s nest”, toeg 18 j. Dag 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13 15, 16, 19 45 en 21 30 uur De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460C „Cousin, cousine”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur. Henk Schefer Het kwartet van bassist Henk Scheffer (met Albert Raadse, piano; Bob Rigter, tenor- en baritonsaxofoon en Hans Beun, slagwerk) speelt zaterdagavond vanaf 22 uur in de Jazzcorner aan het Spaarne in Haarlem. De avond tevoren, eveneens 1 om 22 uur het latinkwartet van Martin Haak met als gast conga-bespeler Neppie Noya, Het jazzcafé is hiermee zijn laatste maand in gegaan- binnenkort gaan de deuren er definitief dicht. W

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17