Allides maakte er weinig van Piet Kloosterman EINDELIJK WINST en Velsen uit elkaar VOOR HVS-HEREN Organisatie tweekampen is bijna rond NK-KARATE Debuterend bridgepaar op eerste plaats PRIMA PRESTATIE VAN BAKKER-DE LEEUW RCH versloeg Haarlem-C Rapidity wacht zware klus 3 Babashoff stopt Groentjes doen wonderen! Bel nu: 023-319272 Meubels moeten weg? Co Stout speelt tegen Feyenoord Bekerverrassing Haarlem-speler Hutt vertrokken t» ai-1* a I 27 donderdag NK KUNSTRIJDEN ZONDER UITGESPROKEN FAVORIETE „BEGELEIDING SCHOOT TEKORT” 1 3 JANUARI 19 77 SPORT Mis 9 Zomertraining f (Van onze bridgemedewerker) ging van Zusjes Verlaan hebben nieuwe concurrentes (Van onze sportredactie) De situatie na het Nederlands kampioenschap van vorig, jaar: tweede was Annemarie Verlaan (links), winnares Diane de Leeuw en Söphia Verlaan (derde). (Van onze tafeltennismedewerker) betreft de voorbereidingen overige HANS BOTMAN kampioensteams, kunnen BLOEMENDAAL/IJMOND In de „Rusthoek” in Bloemen- daal is de bridgecompetitie damesparen van het district Ken- nemerland van start gegaan. In de hoofdklasse plaatste Bak- ker-De Leeuw zich na de eerste zitting met een totaal van 121 punten op de bovenste plaats. Een opmerkelijke prestatie om dat dit paar voor het eerst in de hoogste districtsklasse uitkomt. DEN HAAG/IJMUIDEN Wanneer vrijdagavond de Nederlandse kampioen schappen kunstrjjden van start gaan, dan is niet, zoals vorig jaar, al van te voren bekend wie er als Nederlandse titelhoudster uit het strijdgewoel te voorschijn komt. Dianne de Leeuw, die er de laatste jaren wederom voor zorgde dat het Nederlandse kunstrjjden een vrij belangrijke plaats in de wereldtop innam, heeft namelijk van haar hobby een beroep gemaakt. Door haar medewerking aan een jjsshow en de aanzienlijke bedragen die zij daarmee verdient is het voor haar niet meer mogelijk om aan nationale of internationale kampioenschappen deel te nemen. De Neder landse top, die lange tijd in de schaduw van Dianne de Leeuw reed, kan nu met veel illusies aan de nationale titelstrijd beginnen. De 19-jarige vertelde in Los Angeles het niet meer op te kunnen brengen dagelijks hard te trainen. 15-14 de set liet glippen, won FES met 18-16. Ook in de laatste set was het de wilskracht van FES die een achterstand omzette in een' overwinning. Van 10-2 voor Allides werd het 15-10 voor FES, dat daarmee de 3-1 overwinning behaal de. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Op zaterdag 15 ja nuari organiseert de Budobond Neder land in Amsterdam de nationale karate- kampioenschappen. Ongeveer 70 deelne mers zullen strijden om de titels in vijf gewichtklassen en alle categorieën. On der hen bevinden zich de sterkste deel nemers van vorig jaar, zoals de titelver dediger in het zwaargewicht de Amster dammer John Reeberg. Otto Roethof, Ludwig Kotzebu en middengewicht Ray mond Snel uit Leeuwarden, die op de laatste Europese titelstrijd de zilveren medailleveroverde. De stand in de hoofdklasse luidt: Bakker-De Leeuw 121, Kuyken-Marchand 119, Dickmann-Kokke 116, Jonckbloedt- Putters 115, Van der Kolk-Vinke 113, Platt-Lefert 112, Baay- Poelman 107, Van Eckelt-Schröder 99. Daniëls-Witmond 95, Beukenkamp-De Jong 83. In de eerste klasse voelt het uit de hoofdklasse gedegra deerde paar Kruiswij k-Reedijk er kennelijk weinig voor lang in deze afdeling te blijven: de score van 145 betekent al een voorsprong van maar liefst zestien punten op nummer twee, Spek-Stoorvogel. De Jong-Van Reenen staat derde (121), ter wijl Van den Burg-De Wit (83) de rij sluit. De stand is hier: Kruiswij k-Reedijk 145, Spek-Stoorvogel 129, De Jong-Van Reenen 121, Faber-Rienstra 120, Jansma-Van Wersch 104, Bogerd-Geuzebroek 103, Dekker-Honselaar 95, Kramer-Wiers 91. De Graaff-Kroon 89. Van den Burg-De Wit 83. In de tweede klasse werd Barten-Mulder (273) eerste met Rijpma-Stam op de tweede plaats (257). Stand: Barten-Mulder 273, Rijpma-Stam 257, De Jong-De Vries 249, Holtz-Viskil 236, Van der Goes-Van de Poorte 235, Baarda-Bodegraven 230, Bijleveld-Peeters 224, Bom-Klokkërs 215,. Bronstring-Leere- veld 215, Sandbergen-Swaalf 210, Molenaar-Scholren 209, Stuger-Vreeswijk 203, De Jong-Langenberg 201, Kamer-Spren- gers 201, Van der Werff-Wermenbol 196, Krouwel-Lambers 193, Fonkert-Merghart 187, Bakker Schut-Bredt 154. Deze Nederlandse kampioenschappen vormen voor de nationale coach een wapenschouw aan het begin van het internationale seizoen, dat in mei zijn hoogtepunt bereikt met de strijd om de Europese titels. Dit toernooi wordt in Frankrijk of Italië afgewerkt. Een groot aantal deelnemers aan deze wedstrijden hebben op internationaal niveau hun sporen al verdiend. Zoals gewoonlijk worden voor de Ne derlandse titelstrijd in de Amsterdamse sporthal Zuid enkele duizenden toe schouwers (3 a 4.000) verwacht. De voor- wedstrijden beginnen om twee uur, aan vang halve finales en finales acht uur. Al met al bestaat er ee i goede kans dat er een of twee telgen van de familie Verlaan weer mee zullen doen aan de Europese kampioenschappen, die dit jaar in Helsinki zullen worden gehouden. Sophia: „Zaterdagavond wordt bekend gemaakt wie er uitgezonden worden. Meestal zijn dat de nummers een en twee, maar dat is niet strikt noodzake lijk. Dat ligt helemaal aan de technische commissie.” VELSEN. Trainer Piet Kloosterman van Velsen zal na dit voetbalseizoen vertrekken bij deze club. Het bestuur van Velsen en Piet Kloosterman zijn na een gesprek tot de conclusie gekomen dat er voldoende aanleiding beslaat om met elkaar te breken. IJMOND Voor de tweede landelijke tafeltenniscompetitie in dit seizoen zijn de nodige voorbereidingen getroffen. De hoofdcompetitieleider heeft de indelin gen voor de nationale competitie gereed en in de laatste volle week van deze maand worden de eerste wedstrijden gespeeld. De ploeg van Rapidity, die uit de overgangsklasse is gedegradeerd naar de promotie-overgangsklasse, zal onge twijfeld alles in het werk stellen om het verloren terrein te herstellen. Toch zal de Beverwijkse formatie, die bestaat uit Frans Schram, Wim Hartog en Ton van der Helm, het zeker niet gemakkelijk krijgen. In de groep zijn niet minder dan drie ploegen opgenomen, die als kampioensteams voortkomen uit de af delingen. LOS ANGELES (REUTER) Shirley Babashoff, de Amerikaanse zwemster, die in 1972 en 1976 deel uitmaakte van de gouden Amerikaanse 4 x 100 meter vrije slagploeg, stopt met zwemmen. en een halve week’ in het gips hield. Omdat zij ook nog lange tijd met gips verband moest lopen, kon Corry pas vorige week haar training weer hervat ten. „Het is toch wel erg jammer dat ik vrijdag en zaterdag niet mee kan doen”, zegt Corry op sombere toon, „want ik voelde in de zomermaanden dat ik een erg goede vorm had. Toch probeer ik door veel en hard te trainen binnen enkele maanden een test te doen, die dan misschien recht geeft op het rijden van een wedstrijd, want dat mis je toch wel.” AMSTERDAM. De organisatie van de vier kwartfinales waaruit de uitdager van wereldkampioen schaken Karpow tevoorschijn moet komen is bijna rond. De tweekamp tussen de Hongaar Por- tisch en de Deen Larsen vindt plaats in Rotterdam en begint eind februari. Het prijzenbedrag is 20.000 gulden. Het duel tussen de Rus Petrosjan en de gevluchte Viktor Kortsnoj speelt zich af in het Italiaanse Ciocco. Zwitsers nemen in elk geval de organisatie van het treffen tussen de Braziliaan Mecking en Podoegajevski uit de S.U. voor hun rekening. Ook Spasski en Hort worden gevraagd hun tweekamp in Zwitserland af te werken. De ontmoetingen gaan over 12 partijen. Alle vier de meisjes zitten nog op school. Op de vraag of er geen moeilijk heden bestaan over het feit dat er meer dere keren vrij gevraagd moet worden voor de training, wordt nadrukkelijk ontkennend geantwoord. Ook mevrouw Verlaan, die de gesprekken met haar dochters glimlachend aanhoort, is erg te spreken over de medewerking die er door de scholen wordt gegeven. Er wordt op de klok van de Haagse ijsbaan de Uithof gekeken en even lat#r stappen de meisjes in de auto van moe der Verlaan. Op naar IJmuiden om zich voor te bereiden op de nieuwe schooldag en misschien ook nog wel even te dro men over de toekomstige successen. VELSEN. Telstar kan zondag in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord beschik ken over aanvaller Co Stout en verdedi ger Fred Bischot. Stout, die afgelopen zondag een gele kaart kreeg van scheidsrechter Gans in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles heeft van de strafcommissie van de KNVB een boete gekregen van 150,-, maar is niet geschorst. Bischot, die in dezelfde wedstrijd werd genoteerd, kreeg alleen een boeking. Allides 1 moest tegen PSVH een in haalwedstrijd in de promotieklasse spe len. PSVH kampte met een aantal bles sures, waardoor spelers uit het tweede klasse-team mee moesten doen. Allides dat wel op volle sterkte was, maakte er echter weinig van. Ternauwernood won het de tweede en derde set, resp. met 16-14 en 17-15 nadat de eerste wat over tuigender met 15-11 was gewonnen. In de eerste klasse gaat het er nu naar uitzien dat FES duidelijk afstand gaat nemen van de concurrenten om de bovenste plaats. Gisteravond werd het op de tweede plaats staande Allides 3 met 3-1 verslagen. FES was veel gemoti veerder en speelde met een enorme inzet. Daardoor groeide met name de verdediging. Allides had toch wel kan sen, maar op de beslissende momenten gaf het een voorsprong uit handen. In de eerste set waren het de zenuwen die de FES-ploeg parten speelden en daar door verloor het team met 15-6. Met dezelfde cijfers werd echter de tweede set door de ploeg van Hans Huisman gewonnen en dat betekende het nodige zelfvertrouwen voor FES. In de derde set werd een grote achterstand door FES ingelopen. De gevarieerde aanval van de FES-ploeg stelde het blok van Allides voor te grote problemen. In een uiterst spannende slotfase, waarin Allides op HEEMSTEDE. Op een hard maar goed bespeelbaar veld van het Heem steedse sportpark hebben eersteklasser RCH en Haarlem-C gisteravond tegen elkaar geoefend. De amateurploeg won met 4-1. De honderd toeschouwers zagen doelpunten van Herman Kamoen (l-0>, Car Plaizier (1-1), terwijl Kamoen net voor rust RCH opnieuw aan de leiding bracht. Menno Visser scoorde 3-1 waarna Rob Visser de eindstand liet aantekenen. Piet Kloosterman, die vier jaar bij Velsen als trajner werkzaam is geweest, waarvan het laatste jaar als oefenmees ter van de A- en B-selectie, vindt niet dat zijn vertrek als een donderslag bij heldere hemel komt. „Op een gegeven moment moet je oppassen dat je niet te lang bij een vereniging zit. Ik heb er nu vier jaar bij Velsen opzitten (twee jaar als jeugdtrainer red.) en dat is genoeg. Natuurlijk spelen de resultaten van het eerste elftal ook een rol. Velsen staat er op dit moment niet zo erg best voor, maar ik heb wel geprobeerd om iets op te bouwen. Met sommige spelers had ik het wel iets anders gewild, maar ja, dat is nu eenmaal niet gelukt. Het is nog niet bekend naar welke vereniging de Velser oefenmeester toe gaat. Klooster- mah: „Ik wacht het rustig af.” Secretaris Snijders van Velsen vindt dat Piet Kloosterman vooral op het vlak van begeleiding tekort is geschoten: „Het is erg moeilijk, vooral bij een ploeg uit de tweede klasse, om een goede verhou ding te kweken tussen de spelers en de trainer. Daar zijn bepaalde eisen voor, waaraan Kloosterman niet voldoet. Mis schien dat dit hem bij een derdeklasser beter lukt, want in technisch opzicht is hij zeker niet slecht. De opvolger van Piet Kloosterman is nog niet bekend. Het bestuur van Velsen is inmiddels wel overgegaan tot het plaatsen van adver tenties. Uiteraard komt in dit verband direct de naam Verlaan naar voren. De vier zusjes Verlaan uit IJmuiden, uitgezon derd Corry Verlaan, die pas weer ander halve week in training is na een ernstige enkelblessure, zullen zich vrijdag- en zaterdagavond in de Jaap Edenhal in Amsterdam willen manifesteren. De twee grootste kanshebsters uit de IJmui- dense slagersfamilie, Ahnemarie en So phia Verlaan, vorig jaar respectievelijk tweede en derde achter Dianne de Leeuw, kunnen echter rekenen op serieuze te genstand. Overigens wil Annemarie (16), de een na oudste van het kwartet perti nent niet over eventuele kansen praten: ,Kijk, iedereen is voor mij een concur rente. Ook mijn zusjes, Sophia en Moni que. Er kan tijdens een kür zoveel gebeuren, dat je van te voren erg moei lijk over kansen kan praten.” Sophia Verlaan (18) lijkt nu rijp voor de hoogste plaats op het schavot. Maar de leerlinge van de Haagse academie voor Lichamelijke Opvoeding wil even als haar jongere zusje, weinig kwijt over haar titelkansen. Misschien wel terecht ook, wanneer men de deelnemerslijst bekijkt. Uit Canada is de 16-jarige Astrid Janssen in de Wal overgekumen. Enkele weken geleden heeft zij meegedaan aan een internationale senioren wedstrijd in Treffers. Polect Engineering 2 is inge deeld met De Brucht, Germinal, ’t Hooge Huijs 2, Mizo SCO 2 en Tempo Team 5. Nieuw Vennep zal het moeten opnemen met Combi, MVO, Treffers 2, De Treffers (R) 2 en T. S. O. In de promotie hoofdklasse gaat Polec 1 zijn geluk beproeven tegen Delta Lloyd 2, Mizu SCO, Red Star, Swift en V riendenschaar. Tn de Spaarnehal speelden HSVC en Spaarne 2 gelijk tegen elkaar. De wed strijd had een loom karakter. In de beginfase was HSVC oppermachtig en leek af te stevenen op een regelrechte overwinning. Met 15-6 en 15-8 werd het 2-0. Daarna deed de ploeg het te rustig aan en verloor de derde set met 15-11. De vierde set liet het beste spel zien. Spaarne speelde toen veel gevarieerder en toonde verdedigend tot knappe din gen in staat te zijn. Terecht wonnen zij deze set met 15-12 waarmee de eind stand op 2-2 kwam. In de tweede klasse is de promotie- poule, zowel bij de heren als bij de dames blijna geheel bekend. Bij de heren moeten alleen nog FLUOR en Spaarne 4 maandag een beslissingswedstrijd spelen. De Beverwijkse schaakvereniging Pat Mat houdt op donderdag 10 februari haar algemene ledenvergadering. Pen ningmeester A. G. Seesink heeft zich als bestuurslid en penningmeester niet her kiesbaar gesteld. Zijn plaats zal worden ingenomen door J. W. van Reijendam. Wedstrijdleider Roel de Lange, ook aftredend bestuurslid, heeft zich weer beschikbaar gesteld voor het vervullen van zijn huidige functie. Voor de competitie, die over zes zittingen zal gaan, hebben achtendertig paren ingeschreven en dat is veertien meer dan vorig jaar. De hoofd- en eerste klasse bestaan uit tien paren, terwijl in de tweede klasse achttien koppels zijn ingedeeld. Het pas gepromoveerde paar Bakker-De Leeuw van BC Bqe- kenroode deed op de eerste competitiëdag duidelijk van zich spreken door maar meteen als mummer èén té. eindigen (121). Kuyk-Marchand (119) van AK Haarlem, dat'In dè afgelopen competitie als .vierde was gefinisht, staat nu op de tweede plaats. Dickman-Kokke, eveneens voor het eerst in de hoogste afdeling uitkomend, kwam ook voortreffelijk voor de dag en werd derde (116). De dames Beukenkamp en De Jóng speel den zeer teleurstellend en moesten met de laatste plaats ge noegen nemen (83). I I HAARLEM - Na onderling overleg is het contract van Geoffry Hutt bij Haar lem ontbonden. De Engelsman, die door Haarlem aan het begin van het seizoen zonder transfersom werd overgenomen van Huddersfield Town, stond onder contract tot het eind van de huidige competitie. Guus Couwenbergh (links) tracht bij een aanval vanuit het midden de bal langs het Spaarne-blok te plaatsen. Wat betreft de voorbereidingen heeft de familie Verlaan ook niet stilgezeten. Sophia vertelt hierover: „In de zomer maanden hebben we een hele tijd in Füssen (Duitsland) getraind onder lei ding van mijnheer Hofer. Verder heeft ieder van ons wel meegedaan aan een of andere wedstrijd, gewoon om te zien hoe de krachtsverhoudingen lagen. De afge lopen week zijn we nog in het Franse St. Gervais-les Bains geweest om ons voor te bereiden op het Nederlands kampioenschap.” Voor Corry Verlaan (15) moet dit seizoen min of meer als verloren worden beschouwd. Enkele maanden geleden brak zij haar enkelbanden, wat haar vijf (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM-IJMOND In de Bejj- neshal boekte gisteravond de herenploeg van HVS eindelijk na zes nederlagen weer een overwinning. Met 3-0 werd gewonnen van het Uithoornse SAS. HVS startte veel gemotiveerder dan SAS, dat een matte indruk achterliet. Vooral de snellere aanval van HVS had veel suc ces. Het blok van SAS bleek hier maar weinig vat op te krijgen. Een van de redenen van de beëindi- het contract was dat Hutts vrouw en dochter niet konden wennen in Nederland. Het vertrek van de fami lie is bespoedigd door het feit dat Geof fry een contract heeft aangeboden ge kregen van het Engelse York City. Hutt, die gisteravond al is afgereisd, heeft twee wedstrijden in het eerste elftal van Haarlem gespeeld, na weken met een blessure te hebben gesukkeld. In de eerste wedstrijd zal Rapidity het' moeten opnemen tegen Steeds Vooruit, een van de gepromoveerde eerste klas- sers uit de afdeling Den Haag van de tafeltennisbond. Het ziet er naar uit dat Tempo Team 4 en UTTC 2 uit Utrecht, de beide de nodige tegenstand zullen bieden De beide overige teams in de groep van Rapidity, dat zijn Overschie en Vriendenschaar- 2 uit Gouda, namen in de herfstcompetitie posities in de middenmoot in. Van de kansen van Rapidity valt weinig te voorspellen. Als Rapidity er flink tegen aan kan gaan dan kan de ploeg wellicht haar verloren poSitie in de overgangsklasse heroveren. De overige ploegen uit de afdeling Kennemerland zijn allen over diverse groepen verdeeld. Het gepromoveerde TYBB zal aantreden tegen AMVJ 4, Elan, St. Hoger-TSB 2, NMB-VDO 4 en LONDEN (Reuter). In de derde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker heeft de derde divisievere- niging Wrexham uit Wales woensdag avond voor een verrassing gezorgd door het twee klassen hoger spelende Sunder land met 1-0 uit te schakelen. De eerste wedstrijd was zaterdag in een gelijkspel (2-2) geëindigd. Wrexham ontmoet in de achtste fina les van de bekerstrijd een andere club uit Wales, Cardiff City, dat in de tweede divisie uitkomt. Bij de laatste 32 plaat sten zich verder Blackburn Rovers, dat na de 1-1 van zaterdag, woensdag op eigen terrein met 2-0 won van Charlton Athletic, en Burnley, dat Lincoln met 1- 0 versloeg en in de vierde ronde weer een derde-divisievereniging (Port Vale) tegenover zich krijgt. Burnley speelt een klas hoger. Southampton (tweede divisie) schakelde de koploper in zijn klasse ^Ch^Uea, met 3-0 uit. Daarnaast faalde de eigen aanval van de Uithoornse formatie, die een groot aantal ballen uitsloeg. Werd er wat min der hoog aangevallen dan was er altijd nog het sterke HVS-blok dat de aan valsdrift van SAS in toom hield. Met 15-7, 15-8 en 15-12 werd het een 3-0 overwinning. Heerenveen, waar zij een van haar beste küren reed. De eerste plaats bij deze wedstrijd werd bezet door Bilbiane Pruyn, die daarmee tevens bewees dat zij in een jaar tijd veel is vooruitgegaan. Dan is er ook nog de 12-jarige Herma van der Horst, die in Nederland wordt getraind door Joan Haanappel. In de vier maanden dat zij in Amerika oefen de kreeg zij les van de trainer die ook Dorothy Hamill en John Curry onder zijn hoede had.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 27