Agenda Haven Pukkie, toch een echte hond Suède ..Nappa kleding J Vrouwenbond zag ellende in India kwispd- cloor Interkerkelijk avondgebed in Adelbertuskerk Dia-lezing door W. Tomey „Accommodatie aan boord van loodsboot onaanvaardbaar” VELDHUIS Al PIDCIN DROP IN WITTE TEJATER en i I 4 fc donderdag ABVA-SECRETARIS C. HOOGLAND UIT IJMUIDEN: LEN f Contactavonden pupillen BROKKENMAKER SNEL GEGREPEN IJ L H 1 1 3 JANUARI IJMOND 1 977 Geen excuus Velsen-IJmuiden J voor dames en heren Wijk aan Zee Castricum Velsen-Noord Beverwijk In en om Haarlem Heemskerk I „Max u. NAAM: Pukkie LEEFTIJD: 6’« jaar RAS: Dwergpinscher SOORT: reutje VERGOEDING: ƒ50,- INLICHTINGEN: 02550-15744 (ADVERTENTIE) lijken is. Pidgin Drop wil geen al te prentieus theater brengen, maar beoogt voorname lijk een avondje vertier met een gepast aantal serieuze momenten daar in ver werkt. De voorstelling van Pidgin Drop be gint zaterdag om half negen. Mogelijk heid tot voorbespreking is er op Bureau Culturele Zaken, Moerbergplaritsoen 22 in IJmuiden, telefoon 15743. Tel. en Dat laatste is allemaal plotseling ge komen. De dame die hij van kindsbeen Boy, de wat extreem getoiletteerde bastaard poedel van verleden week, ver huisde naar Wijk aan Zee. cen- 9.30 Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4 A: alle leeftijden 19- 21 uur. winkel 47. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpstraat: 20 u. „The Mis souri Breaks”. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg: Vol wassenen 19-21.30 uur. Vrijdag ale leeftijden van 14.30 tot 17.30 u. Deze twee Amerikanen maken deel uit van de Amerikaanse groep Pidgin Drop die zaterdagavond optreedt in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat. De groep bestaat uit een aantal muzikanten en een aantal mimespelers. De muzikanten le, en sluiten aan op de Openbaring van Christus, de doop in de Jordaan en de bruiloft in Kana. De lezingen worden zoals gebruikelijk verzorgd door een lid van de bij de Raad van Kerken aangesloten gemeen schap. Organist is A. J. Gouda. Het excuus voor vervanging van de loodsboten in IJmuiden is het wachten op de tenderbeloodsing, maar dat vindt de heer Hoogland niet aanvaardbaar. Hij vertelt, dat men ai sinds 1968 bezig is om deze plannen te realiseren. Door het ingrijpen van de samenwerkende vak- DRIEHUIS. De ontspanningscom- missie van de voetbalvereniging Velsen heeft besloten vier contactavonden voor de pupillen te organiseren, op 22 januari voor A-l, 2, 3, en 4, op 29 januari voor B-2, 3, 4 en 5, op 12 februari voor A-5, 6 en 7, alsmede voor B-l en tenslotte op 19 februari voor de B-elftallen 6, 7 en 8. De bijeenkomsten beginnen om zes uur in de kantine van Velsen te Driehuis. Van de zijde van het directoraat- generaal van het Loodswezen in Den Haag deelt men mee, dat het Loodswe zen zich niet kan permitteren om een nieuwe reserveloodsboot uit Hoek van Holland in IJmuiden neer te leggen. „In Hoek van Holland hebben we drie nieu we loodsboten, waarvan er twee operati oneel zijn en op zee voor de beloodsing zorgen, terwijl een derde in reserve wordt gehouden. Gezien de drukte van het scheepvaartverkeer kunnen we daar geen risico’s nemen”, aldus een woord voerder van het Loodswezen, VELSEN In de Adelbertuskerk aan de Sparrestraat in IJmuiden wordt mor genavond om kwart oven zeven het I maandelijks interkerkelijk avondgebed gebeden. De antifonen rond de gelezen en ge- IJMUIDEN Op aanwijzing van een ooggetuige werd de politie afgelopen nacht opmerkzaam gemaakt op een aan rijding in de Van Leeuwenstraat. Een automobilist had zich, na een geparkeer de auto te hebben aangereden, bliksem snel uit de voeten gemaakt. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerkberasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdag’s van 9 tot 1 uur. Helaas, helaas, helaas. Zelfs in de dierenwereld is sprake van discriminatie. Niet zozeer onder het viervoetige volkje zelf. Veeleer een verschijnsel van de menselijke samenleving dat zich projec teert op de gepelsde huisvrienden. Een voorbeeld daarvan is de dwergpinscher Een hondje in zakformaat dat zich in zoverre opvallend onderscheidt van zijn soortgenoten dat hij wat aan de kleine kant is. Voor de rest zit alles er op en er aan wat normaal des honds is. en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kulkensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Openbare blbliotbekeek, Kerkstraat: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15. 17.30 en 19- 21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smithstraay 110 a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers: Politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000 bonden is voorkomen dat er op 1 mei 1975 is overgegaan op tenderbeloodsing met ongeschikt materieel. De plannen zijn dus al jaren bekend en het perso neel knokt al jaren om verbeteringen, maar het enige wat gezegd wordt, is afwachten, aldus de heer Hoogland. Hij vindt ook, dat men erg gemakkelijk over de gevolgen van tenderbeloodsing heen stapt bij het Loodswezen. „De heer Van Rijn spreekt over een besparing van 40 arbeidsplaatsen, maar het gaat dan om 40 gezinnen en bovendien is het de vraag of de besparing zo groot is. Als de tenderbeloodsing wordt doorgevoerd gaat het combineren van loodsreizen met zo’n 70 procent naar beneden, zodat het lood- senkorps met zeker vijftien mensen moet warden uitgebreid. Je vraagt je wel af of de tenderbeloodsing, waar 40 gezinnen bij betrokken zlijn, wel het effect krijgt, wat men voor ogen heeft” aldus de heer Hoogland, die duidelijk zijn twijfels heeft over de haalbaarheid van de plannen voor tenderbeloodsing. Ter vervanging van de oude vloot loodsboten is in 1967 de „Wega” als eerste nieuwe loodsboot gekomen, later gevolgd door de „Capella”, de „Spica”, „Altaïir” en „Fomalhaut”, terwijl nog op stapel staan de „Mhrfak”, de „Menkar” en de „Markab”, die als laatste op 16 januari 1978 in de vaart zal komen. Van de zijde van het directoraat- generaal deelt men verder mee, dat er na de oplevering van de „Markab” een nieuwe verdeling van de loodsboten over de districten zal volgen, waarbij overi gens IJmond buiten beschouwing is ge bleven. En dat is een direct gevolg van de plannen voor tenderbeloodsing. Dit voorjaar worden in IJmuiden proeven genomen met de „Pluvier”, gebouwd door Mulder en Rijke en in Vlissingen met de „Grutto”, gebouwd door Damen. „Hierbij krijgt het personeel volledige inspraak voor het selecteren van het meest geschikte vaartuig voor tenderbe loodsing”, aldus het Loodswezen in Den Haag. Op de aangegeven plaats trof de poli tie inderdaad een auto aan die zwaar beschadigd was. Op aanwijzing van de ooggetuige slaagden surveillerende agen ten er in de wagen van de dader op te sporen. Die stond geparkeerd in de Ka naalstraat. Tegen de 23-jarige eigenaar werd procesverbaal opgemaakt. IJmuiden; Anna Bewa, Lattika, Bever wijk; Esteburg, Rotterdam; Donderdag aangekomen: Haico Hol- werda, Grangemouth; Donderdag vertrokken: Claudia 7, Hamburg; Lady Sandra, Londen; Arta, Belfast; Pratita, Bremen; Altair. VELSEN De Aquariumvereniging „Velsen” houdt maandagavond om acht uur weer haar ledenavond. Op deze avond zal de bekende aquariaan W. Tomey uit Den Haag vertellen over zijn „Zwerftochten door Aqua-wonderland.” In deze lezing geeft hij een verslag van zijn reis naar Singapore en Maleisië, waar hij een zwerftocht heeft gemaakt langs een aantal professionele plant- en viskwekerijen. Ook neemt hij de toehoorders mee naar het oerwoudgebied van Johore op zoek naar de vindplaatsen van Crypto- corynen. De lezing gaat vergezeld van veel prachtige dia’s. De ledenavond heeft plaats in het clubgebouw van de aquari umvereniging aan de voorzijde van het PEN-jeugdcentrum en is ook toeganke lijk voor belangstellenden. Op maandag 7 februari houdt de aquariumvereniging haar jaarvergadering, eveneens om 20 uur in het clublokaal. af gezelschap hield is bedlegerig gewor den. Aanvankelijk werd nog wel ge poogd Pukkie en zijn bazin niet te scheiden. Dat laatste bleek niet mogelijk en „het vrouwtje” stemde er toen mee in dat Pukkiie naar het asiel ging. In het volste vertrouwen dat hij via KWIS PELdoor weer een plekje zou krijgen in de grote-mensenmaatschappij waar hij op zijn plaats is. Opvallend bij deze dinkey-toyhond is ook dat hij het niet erg heeft op kou. Na een paar minuten stappen geeft hij daar dan ook blijk van. Rillerig trilt hij wat op zijn klokgave pootjes. Maar zo klein als hij is, Pukkie zet door. De wandeling gaat via een bospad naar het park. Het kleine dier maakt een levendi ge indruk. Overal heeft hij aandacht voor, maar op een beschaafde manier. Voor nietsvermoedende wandelaars spitst hij de oortjes. Evenzo voor „vreemde” honden. Maar heel netjes blijft hij bij zijn begeleider en kraaloogt, zonder ver der machtsvertoon van ruk- en trek- werk. Bij uitstek een geschikte metge zel voor mensen die een beetje alleen zijn en voor wie een krachtpatser te mans is. Pukkie werd dus in goed vertrouwen door een zieke oude dame noodgedwon gen bij het asiel afgegeven. Voor gega digden is er nog een aardigheidje dat bij Pukkie hoort. Een dekje in het desin van een leuke Schotse ruit. Een lekkere warme jas waar dit soort hondjes heel vaak mee wordt uitgerust. En een le vensgroot voordeel van deze minikeffer is toch wel dat hij nauwelijks enige plaats inneemt. Er wordt zelfs beweerd dat hij genoegen neemt met het voeten einde van een bed. Zogezegd.klein. Heel erg klein en daarom voor de gelegenheid maar ge kiekt op de kofferdeksel van een Volks wagen. Een levende mascotte. (een jazzband) waren al eerder in het Witte Tejater te beluisteren als begelei ders van The Great Salt Lake Mime Troup. Ook een Amerikaanse ploeg waarmee Pidgin Drop wel mee te verge- IJMUIDEN Voor ABVA-secretaris C. Hoogland is de accommodatie van de loodsboten voor de bemanning volkomen onaanvaardbaar. ,,De indeling van de loods boten zal in 1951, toen ze gebouwd werden, wel modern zijn geweest, maar in 1977 naar zee gestuurd te worden met een schip, waar men nog met zes man in één hut slaapt zonder ventilatie en waar de twee wc’s naast de eetzaal liggen en bovendien geen recreatiemogelijkheden zijn, is in deze tijd onaanvaardbaar”, vindt de heer Hoogland. De bemanning van de loodsboten in IJmuiden is het daar volkomen mee eens. u wens iliteitsstr. its. 3-z» arantie ng direc •k aan j zijn du ads vans 450-280? Santpoort "nsterdam- (Tuindorp- erdam-W lopend d De Abva-secretaris in de Rijnmond vindt dat directeur J. van Rijn van het loods wezen district IJmond al het magelijke zou moeten doen om een betere behui zing aan boord voor zijn mensen te krijgen. „Het moet toch mogelijk zijn, dat met een beetje medewerking van de directeur en de directeur-generaal in Den Haag een reservebaot uit Vlissingen of Hoek van Holland, of nieuwe boten, in de IJmond ingezet worden”. Velsen-IJmuiden BIOSCOPEN City, donderdag 20 uur: „The Great Esca pe”. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257: „De blin de Fotograaf” van Adriaan Ditvoorst en „De Antikrist” van R. Kerbosch. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel trum, Moerbergplantsoen, geopend van tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Beeckesteijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, 16e eeuwse stijlkamer, di. t.m. zo. geopend van 10-12 en 14-17 uur. en, Bezichtiging mogelijk op 10-12 uur. Kennemer Theater, Zeestraat; 16 en 21.15 u. „Duivelinnen op de weg”. 19.30 u.: „Zwaar moedige verhalen”. Luxor Theater, Breestraat: 19 en 21.15 uur: Het Omen. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Expositie kunstschilder Ab Jongmans, geopend tijdens kantooruren. Tot en met 15 jan. Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie grafische technieken; geopend dagelijks (behalve zon dag) van 9 tot 2 uur. Tot en met 20 januari. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 u. en op donderdag van 19.30 tot 21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, tel. 25120. DIVERSEN Stadskantoor, President Kennedyplein. Raadsvergadering 19.3o u. Gebouw Wijkerbaan, Kennedyplein. lerland- avond van Nivon 20 u. VRIJDAG 14 JANUARI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) 20.15 u. Pu- bliekstheater: „Hamlet” van William Shakes peare. vrij. 20.15 u. Kabaret Tekstpierement: „Wacht u voor de hond”. Toneelschuur 1 (Smedestraat 23) Vandaag en morgen 20.30 u. Toneelgroep Centrum: „Fiet sen in het donker” en „Vingers van de macht”. Schuur III Vandaag en morgen 20.30 u. De Nieuwe Komedie: „Misdaad”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnstraat 13) vrij. 20.15 u.: Jubileumconcert door het Beverwijks De bemanning van de loodsboten slapen met zes man in één kleine hut zonder ventilatie, een situatie, die in 1977 eigenlijk niet meer kan. Stadhuis Velsen, werkdagen van 1«- DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400, Brandweer Santpoort 023-370750 voor IJmuiden en Velsen-^Nrd. 20750. Openbare Bibliotheek, Plein 1945. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein: Donderdagavond 19.00-21.30 uur, vrijdag 14.30-17.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, lemsbeekweg, IJmuiden. Vrijdag 15.30 t^ uur. Gezinsverzorging en hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Velserbad, donderdag Vrij zwemmen van 16.00-17-15 uur; vrijdag vrij zwemmen 6.45-8.00, 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 19.30-20.45 uur: Bejaar den 9.16-10.00 uur; zwemles dames 10.00-10.30 u. Instruktiebad, Zeewijk: moeder en kind 9.45-10.30 uur. Stadsschouwburg Velsen, vrijdag aanvang 20.00 uur: Toneelvereniging „Entre Nous” met: „een Kerel en een Vrouw.” Dienstencentrum en Zeewijk, Zeewijkplein 14.00-17.00 uur recreatieruimte geopend. Stichting Dienstverlening bejaarden: Abe lenstraat 1, IJmuiden van 9.00-10.00 uur. 260. Maandag t.m. vrijdag 10.00-12.00 uur 12464 Of 18445. Wat mogelijk nog belangrijker is dat er nauwelijks sprake is van dwergachti ge gebreken. De Pinscher is zogezegd een verkleinde uitgave van zijn meer indrukwekkende grote broers. Het spitse koppetje met de kraaloogjes priemt ei genwijs in de koude winterlucht. De gespierde ranke beentjes trippelen in keurige cadans over de vrieskoude C1X1 blLCrilVll 1U11U UC §U1CZ<UH dl 5c zongen psalmen zijn die uit het vespera- :K, Wil- tot 17.30 VELSEN NOORD In ontmoetings centrum „De Meerpaal” waren de l^den van de afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond dinsdagavond bijeen om te luisteren naar mejuffrouw A. Brinkman uit Utrecht, die sprak over „Het werk in vluchtelingen- en melaatsenkamp in Zuid-India”. Katholiek Gemengd Koor en het Noordhol- lands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Tim mer en Anton de Beer. At the Jazzcorner (Spaarne 104) vrij. 22 u.: Optreden van het kwartet Martin Haak. Haarlerse Jazz Club (Groot Heiligland 37) vrij. 22 u.: Optreden van Big’ Band „Last Moment” uit Kampen. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat) 15.30, 19 en 21.30 u.: „King Kong”, 14 j., vrij. 24 u.: „Rollerbal”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Het loon van verraad”, 14 j. vrij, 23.30 u.i „In Tirol hangen de slipjes in de Alpen”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Het wapen van de draak”, 18 j. vrij. 23.45 u.: „Aan de deur wordt niet verkracht”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstraat) 14, 19 en 21.15 u.: „Wie dan leett, wie dan zorgt”, a.L Boxy (KI. Houtstraat) 14.30, 19 en 21.30 u:„Face to face”, 18 j. vrij. 24 u.: „Soldier blue”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30 u.: „Het Omen”, 18 j. vrij. 24 u.; „Spellbound”, 18 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstraait) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „The Snowman”, 18 j. Woensdag aangekomen: Altair, Helsin ki; Schwabensteln, Bremen; Pelindaba, Rotterdam; Lady Sandra, Huil; Swietlik, London, IJmuiden; Prahona, Swinoujs- cie; Barlinek, Caen; Caroline Oldendorff, Bremen, IJmuiden; Kuivastu, Kalinin grad, Velsen; Delta, Middlesborough; Devon, Lissabon; Essi Kristine, Kirkenes; Baltyskiy 4, Stettin; Woensdag vertrokken: Raamgracht, Boskograno; Hohentor, Cont Plat, Vel sen; Tor Scanainavia, Gothenborg; Cair- helm, Pozzuoli, IJmuiden; Emsland, Sol- vesborg, IJmuiden; Avenier, Rotterdam; Maasborg, Delfzijl; Vincent, Wisbech; Leif Erikson, Esbjerg; Scol Progress, Boulogne; Simba, Hamburg; Mandan, Malmö; Diudad de Pereira, Le Havre; Capella, Rotterdam; Skaubo, Gibraltar, grond. Een aanvankelijke vrees voor de krantenjongens wordt snel overwonnen als Pukkie door heeft dat het gaat om een mogelijke herwinning van een stuk verloren gezelligheid en huiselijke warmte. BIOSCOPEN Marquette, Ruysdaelstraat 2: 20 Havelaat”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Expositie olieverfschilderijen van L. Tulp; geopend tot en met 15 januari Vrijdag 14 januari. DIVERSEN Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: Volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeuge 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Presidente mevrouw G. Brouwer-Was- Sink deelde tevoren mee, dat secretaresse mevrouw H. de Peuter-van Putten we gens verhuizing naar IJmuiden de afde ling zal verlaten en haar functie zal neerleggen. Zij zal echter het secretari aat nog blijven voortzetter! tot en met de laatste in mei te houden vergadering. Mejuffrouw Brinkman vertelde over haar ervaringen gedurende het jaar dat zij in een vluchtelingenkamp en een kamp voor lepralijders had doorge bracht. Het werkt, dat met grote inspan ningen wordt verricht onder de Indiase paria’s, wordt al vele jaren gedaan door Pater Schlooz in Madras. Met de meest eenvoudige middelen wordt geprobeerd de ellende van de betrokken menden wat te verlichten. Men kreeg door mid del van dia’s een indrukwekkend beeld van de ellende waaronder in de kampen wordt gewerkt. i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7