Startgroep Zeewijk komt met initiatieven voor de wijk In de Vishal Stisa blijft bij Amro-bank Agenda Stormvogels weer sterk bij spelregelwedstrijden Schaaksimultaan in Stadhuis Kritiek van raadslid op bouw huizen Duinweg Stichting Santpoort vreest kaalslag rond Pniël-kapel 12.50 ERASMUS OP BEZUINIGING EN TERUGLOOP LEERLINGENBESTAND IJmuiden Handhaven „Het aanzien van 1976” Boer mist zijn zwarte schaap Driehuis WOENSDAG 1 9 JANUARI 19 77 IJMUIDEN-VELSEN DUIN EN DENNESCHOOL GENOEMD ALS VASTE RUIMTE Drs. N. E. A. M. Kraetzer stelt vragen aan B. en W. y Velsen-IJmuiden 12 maanden wereldnieuws in beeld. IJMUIDEN/DRIEHUIS De met hooggestemde verwachtingen in 1971 tot stand gekomen fusie tussen het Prins Bemhard College en het Gymnasium Paulinum dat als schoolvoorbeeld moest dienen van inte gratie op het gebied van voortgezet bijzonder onderwijs lijkt na ruim vijf jaar nog steeds als droog zand aan elkaar te hangen. Dat althans was de conclusie die een aantal ouders kenbaar maakten op bijeenkomsten die maandagavond in IJmuiden en dinsdagavond in Driehuis werden belegd. Bijeenkomsten waar de ouders van de huidige HAVO- respectievelijk VWO-leerlingen zich mochten uitspreken voor of tegen een gescheiden centralisatie van de zogenoemde bovenbouw van deze opleidingen in de vestiging van Ichtus in Driehuis dan wel in IJmuiden. Beverwijk Heemskerk .Castricum Velsen-Noord Wijk aan Zee In en om Haarlem wordt gecentraliseerd (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) s 1 1 „The u. (ADVERTENTIE) 4a: BOEKHANDEL u.:,,Het 5 Corry Vreeken sloten omdat men een eigen identiteit wilde behouden. n Ie L e e a n n IJMOND. Door de scheidsrechters- vereniging „IJmond” zijn maandagavond voor het vierde achtereenvolgende jaar De groep vrouwen uit Zeewijk, die ook doende is voorzieningen - maar dan specifiek voor vrouwen - te realiseren, heeft zich niet bij de startgroep aange- le >1 -e n P 1 k e n e i- n U t. is d n IJmuiden, Lange Nieuwste 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371. SANTPOORT. Het bestuur van de stichting Santpoort heeft opnieuw stap pen ondernomen om het „gezicht van Santpoort” aan de Pastorieweg en omge ving te beschermen. Nadat reeds een beroep op de bestuurscommissie van de Openbare Bibliotheek was gedaan om de Pniël-kapel te redden door hier het nieuwe filiaal te vestigen heeft het be stuur nu ook het college van burge meester en wethouders, de fractievoor zitters van de gemeenteraad en de com missie van beheer van de Christelijk Gereformeerde gemeente van zijn ver ontrusting op de hoogte gebracht. Wordt deze suggestie niet verwezen lijkt dan dringt de Stichting Santpoort er bij B. en W. op aan in geen geval toestemming tot het neerzetten van een flatgebouw te geven, maar rekening te houden met de landschappelijk fraaie omgéving. Het bestuur vraagt in het overleg over de toekomstige bestemming te worden betrokken. Zoals eerder gemeld heeft opk het bestuur van de Stichting Santpoort in een brief aan B. en W. zijn bevreemding uitgesproken over de goedkeuring van dit bouwplan; het gaf daarbij uiting aan de verontrusting onder de omwonenden. Drs. Kraetzer jegt in zijn brief onder meer: „Aan de Duinweg of Duivelslaan in Santpoort zijn een aantal kapitale landhuizen in aanbouw. De welstands- De startgroep hoopt op veel reacties uit de wijk van mensen die zich bij de groep willen aansluiten en die zich ook willen inzetten voor de organisatie en uitvoering van de diverse plannen. Op deze manier wil de groep zich in de toekomst, wanneer alles van de grond is, laten vervangen door een gekozen groep ■wijkbewoners. In de brief aan B. en W. waarvan de fractievoorzitters een afschrift hebben ontvangen, wijst de Stichting Santpoort erop dat de Christelijk Gereformeerde gemeente, eigenares van de sinds gerui me tijd buiten gebruik zijnde Pniël- kapel, op zoek is naar een koper. De stichting vreest afbraak van de kapel met haar bijgebouwen en vraagt B. en W. daarom het complex aan te kopen om het een bestemming te geven als filiaal van de bibliotheek of e en andere het algemeen belang dienende Instelling. VELSEN Een veehouder aan de Spaarndammerweg heeft gisteren aan gifte gedaan van de vermissing van een zwart schaap. Vermoedelijk is het schaap in het afgelopen weekeinde ge- stoleh. wijzigingen geraadpleegd. Als de invoe ring er van ons bijvoorbeeld 100 leerlin gen gaat kosten, wordt het een dure aangelegenheid. Het standpunt van de oudercommissie is”, zo besloot dokter Bel zijn betoog, „de huidige situatie voorlopig handhaven, in afwachting van volledige integratie van leerlingen en docenten. Een verzoek richten aan de minister voor een tegemoetkoming in de gebouwenproblematiek”. De aanwezige ouders staken aanvankelijk niet onder stoelen of banken dat zij in de woorden van dokter Bel meer vertrouwen hadden dan ni het betoog van rector Van de Geijn. Laatstgenoemde weerlegde onder meer dat het mogelijk zou zijn geweest deze ontwikkeling te voorzien aan de hand van statistische gegevens. „De prog noses kloppen nooit we hebben er vol doende”, riep hij uit. „Laat die dan maar eens zien”, merkte een getergde huisva der op. De hamvraag kwam van dokter Bel. „Waarom deze, bespreking niet sa men met de ouders van de leerlingen uit Driehuis? Waarom apait?” Dat bleek te zijn gedaan uit praotische overwegingen die rector Van de Geijn niet nader kon motiveren. Wel slaagde hij erin de aanwezigen er van te oevrtuigen dat door de gekijzigde situatie geen geweld zou worden gedaan aan de integratie van de confessionele groeperingen. Verreweg het merendeel der aanwezigen honoreerde toen het voorstel van de schoolleiding terwijl men ook de voorkeur gaf aan een drie jarige onderbouw boven een tweejarige. VELSEN. In Zeewijk is een nieuwe groep actief geworden die zich bezig houdt met de organisatie van activiteiten voor de wijk. Onder de naam Startgroep Zeewijk, waarin acht vaste mensen on der wie ook enige ex-leden van de Initiatiefgroep Zeewijk, worden door deze mensen plannen gemaakt die in samen werking met buurthuis De Brulboei zul len worden uitgevoerd. Er wordt ge dacht aan een koffiebar voor moeders tijdens de schooluren, kinderclubs na schooltijd en een sociëteitvoor tieners. in drie verschillende kantines de voor ronden gehouden van de jeugdspelregel- wedstrijden. De jonge voetballers mochten vijf sdhriftelijke en drie mon delinge vragen beantwoorden. De uitslag was in de ODIN-kantine te Heemskerk: 1. beverwijk 439; 2. ODIN’59- 425; 3. Jong Hercules 345 en 4. ADO’20 - 343 punten. Voor het echter tot een duidelijke uitspraak kwam -het merendeel van zo wel de ouders in IJmuiden als in Drie huis stond voor een gescheiden cen tralisatie van die bovenbouw- werden er met name in IJmuiden nog een paar Stevige noten gekraakt. Critische kantte keningen van uiteenlopende aard. Zowel in IJmuiden als Driehuis verhieven zich duidelijk stemmen tegen de wijze waar op de integratie van de confessionele (Rooms Katholieke en Protestanntse) groeperingen zich heeft ontwikkeld. De hoog geprezen oecumenische gedachte lijkt tot nu toe te weinig kans te hebben gehad om onder het Ichtusgesternte tot volle bloei te komen. In het slot van zijn brief vraagt het CDA-raadslid B. en W.” Om welke re den met betrekking tot dit bouwplan niet de mening is gevraagd aan de Stichting Santpoort”. Drs. Kraetzer merkt hierbij op dat bekend mag wor den verondersteld dat deze zich op bij zondere1 wijze inzet voor het behoud van het dorpsschoon van Santpoort”. „Bovenbouw” Ichtuscollege Ne het vurig pleidooi van rector Van de Geijn was het woord aan dokter H. Bel als voorzitter van de oudercommis sie. Hij toonde zich vr’baasd en veront waardigd over het voorstel waarover de ouders veel te laat waren geïnformeerd en waarvoor uiterlük 1 februari een definitief standpunt moest zijn ingeno men in verband met keuzebesprekingen op de basisscholen. „Waarom zit het Ichtuscollege met problemen die op het Visseringscollege en het Feliseum ken nelijk niet bestaan? Is aan de docenten gevraagd of ze blijven als ze permanent een HAVO-afdeling krijgen? Er hebben al te veel goede leraren IJmuiden verla ten. Er is te weinig geïntegreerd, het zijn in wezen twee verschillende scholen gebleven. Krijgen we nu straks een katholieke HAVO en een Protestants Christelijke VWO of omgekeerd? Zijn de basisscholen over deze voorgenomen Mede om deze reden wordt de eerst volgende vergadering van de startgroep, die ook openbaar is, in deze school gehouden: op 26 januari, ’s avonds om acht uur. De groep hoopt voor die tijd bericht te hebben van het college van B. en W. over de mogelijkheid overleg te openen over de vrijkomende Duin en Dennenschool. Een gesprek hierover heeft al december plaats gehad. VELSEN - De Stisa ziet nog geen reden om haar relatie met de AMRO- bank te verbreken. In de vorige alge meen bestuursvergadering was hierom gevraagd in verband met een boycotactie tegen de Amrobank, die de Apartheid in Zuid Afrika zou steunen. In het dagelijks bestuur is hierover gesproken, maar ge zien het feit, dat elke handelsbank fi nanciële relaties heeft met of aan in- en export van en nagr Zuid Afrika mee werkt, vond het bestuur het niet terecht dan een bepaalde bank als schuldige aan te wijzen. 'Naar aanleiding van een brief van de Raad van Kerken in ons land voelt de Stisa er wel wat voor om in Velsen een discussie over apartheid op te zetten. In de kantine van De Kennemers werd de stand: 1. Stormvogels 1 - 559; 2. De Kennemers 516; 3. KIC - 441 en 4. Inter Heemskerk 326 punten. In de Velsen-kantine was het resul taat: 1. VSV 476; 2. Stormvogels 11 - 431; 3. IJmuiden 404; 4. Velsen 349 en 5. Waterloo 278 punten. De drie poule- winnaars Beverwijk, Stormvogels 1 en VSV plaatsten zich door deze uitslag in de finale, waaraan ook De Kennemrs en KIC door het hoogst bereikte punten- aantal en dus niet -winnaars van de poule zijn toegevoegd. De eindstrijd met als inzet de Aldert Gravemaker-bokaal, die twee jaar ach tereen door Stormvogels werd gewon nen, vindt plaats op maandag 7 februari des avonds om half acht in de kantine van de v.v. Stormvogels te IJmuiden. De jeugdspelregelkampioen van de IJmond heeft het recht deel te nemen aan de jeugdspelregelwedstrijden van de district I van de Centrale Organisatie van Scheidsrechtersverenigingen (COVS). VELSEN „De esthetische vormge ving van deze huizen wordt door velen met mij als hoogst bedenkelyk gekwalifi ceerd en bijzonder storend geacht voor deze wdenomgeving”.'Dit stelt drs. N. E. A. M. Kraetzer, lid van de CDA-fractie in de gemeenteraad van Velsen, vast in een brief aan het college van burge meester en wethouders naar aanleiding van de bouw van een aantal landhuizen aan de Duinweg te Santpoort-Zuid. DE BESOMMINGEN WAREN: KW 135 f 37.900, KW 141 56.600, KW 170 31.800, KW 185 7.100, TH 24 9.000. VD 6 f 5.400. IJM 18 (820, IJM 27 f 2.400. IJM 211 ƒ15.500, UK-135 en UK 145 f4.940. commissie heeft kennelijk haar instem ming betuigd met dit bouwplan en uw college heeft de daarvoor vereiste bouw vergunning verleend.” Na zijn opmer king over de esthetische vormgeving ver volgt dr. Kraetzer:„Deze ontwikkeling geeft mij aanleiding uw college de vraag te stellenwelke overwegingen ertoe hebben geleid dat:-a. de welstandscom missie het plan heeft aanvaard; b. uw college voor dit bouwplan een bouwver gunning heeft afgegeven”. Ook ligt het in de bedoeling avonden te houden voor buurtbewoners. Zoals de zaken er nu voorstaan, zo wordt vanuit de groep gemeld, ziet het er naar uit dat de Duin en Dennenschool, na verhuizing van de leerlingen, voor wijkactiviteiten beschikbaar zal worden gesteld. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg.: Tarbot 14,73-14,52, grote tong 10,10; grootmiddel tong 10,61, klein middel ‘tong 11,20-11,04; tong een 11,32; tong twee 10,00. Per 40 kg.: Grote leng 74-68; kleine leng 78-72; kleine lom 65-60; ham met kop- 172-104; hake 224-154; ham zonder kop 272; poontjes 57; haai 60-40; schar- tong' 36-34; steenbolk 66-65; kuit 85-72; tarbot 116-224; griet 206-123; kabeljauw één 90-74; kabeljauw twee 144-75; kabel jauw drie 132-84; kabeljauw vier 1,26-85; 'kabeljauw vijf 124-66; koolvis een 69-58; koolvis twee 70-58; koolvis drie 71-60; koolvis vier 48-42; schelvis één 142-120; schelvis twee 92-72; schelvis drie 81-69; chelvis vier 53-38; schol één 52;/schol (wee 67-64: schol drie 70-169: schar 118-86; tongschar 207-145. Vol goede moed begon rector drs. J. van de Geijn maandagavond zijn inlei ding in de aula van het schoolgebouw aan de Doornberglaan in IJmuiden. Voor een gehoor van een paar honderd ouders zette hij uiteen wat diezelfde ouders al middels 'een folder gepoogd was duide lijk te maken. De problemen van de huisvesting van de zogenoemde „boven bouw”. „Dezelfde problemen”, zo betoog de Van de Geijn, „waar we bij de fusie in 1971 ook al voor kwamen te staan. Moeten HAVO- en VWO-top per school jaar afwisselend zowel in Driehuis als IJmuiden gehuisvest worden of verdient het voorkeur de VWO-top permanent te huisvesten in een van beide gebouwen en de HAVO-top in het andere? Geko zen werd voor het eerste en dat kon, zo verduidelijkte, rector Van de Geijn om dat we toen over meer zogenoemde lera renuren konden beschikken. In Den Haag werd de bezuinigings- kraan echter ook voor het onderwijs iets dichter gedraaid. Wettelijke voorschrif ten bepalen hoeveel lessen een schooi mag geven. Dat zijn de „ierarenlessen” waarvan het aantal wordt bepaald door het aantal leerlingen”. Vandaar. „Op het ogenblik zijn er een aantal factoren die het leerlingenbestand doen teruglopen. Alles met elkaar voldoende aanleiding- om nu gezamenlijk na te denken over het destijds verworpen alternatief”. De heren van de schoolleiding hadden dl bedacht dat wanneer de ouders met de wijziging zouden instemmen het ook aanbeveling verdiende om de onderbouw -de eerste drie leerjaren aan beide scho len- terug te draaien tot twee leerjaren. Dat zou duidelijke voordelen bieden. De docenten hadden daarover al duidelijk een ander geluid laten horen. Zij waren van mening dat door handhaving van de driejarige onderbouw de fusie-afspra- ken zo veel mogelaj k behouden zouden blijven en de gebouw-keuze van de ouders zo lang mogelijk zou worden gehonoreerd. Niets meer veranderen dan het strikt noodzakelijke. De Stichting Santpoort heeft de com missie van beheer van de Christelijk Gereformeerde gemeente van dit schrij ven aan B. en W. op de hoogte gebracht. Het bestuur heeft ook op deze commissie een beroep gedaan „kaalslag” te helpen voorkomen, „Het is ons duidelijk dat u bij de verkoop van het perceel bezwaar lijk kan bedingen dat bij de afbraak en opstelling en uitvoering van bouwplan nen de natuurlijke opstand op het ter rein in stand wordt gehouden”, aldus de stichting: „toch wagen we het u te verzoeken bij uw beraad en bij de voorlichting van de leden van uw ker kelijke gemeente met onze argumenten en met ons streven het dorp Santpoort te behoeden tégen verdere aantastingen rekening te willen houden”. AAN DE DINSDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 655 kg. tong; 17 kisten tarbot en griet; 372 kisten kabeljauw; 1560 kisten koolvis; 372 kisten Schelvis; 243 kisten wijting; 30 kisten schol; 27 kisten schar en 161 kisten diversen. De verrassingen zijn de wereld nog niet uit. Waar ook ter wereld bezorgt lleurop uw bloemrijke' geboorte- felicitaties. lleurop Interflora staat er voorin. Koninginnegracht 135,| 19 en BIOSCOPEN City, Woensdag 20 u: „The Great Escape". Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257, wo. en do. aanvang 20.30 u.: „Strategie van een spin” van Bertolucci. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg. Velsen, 17e eeuwse stijlkamers, dl. t. m. zo. van 14-17 u. Pieter Vermeulencentrum, Cultureel Cen- arum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis,bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstr^at Velsen-Noord. Gepend donderdag van 11 tót 16 uur op aanvraag. Tel. 02510-91022 of 93000. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, o'ngevallen- dienst 15400, Hoogovens, 02510-96000, brandweer Santpoort 370750; vpor Velsen-Noord en IJtnui- den 20750. Sociëteit Asterix woensdagavond vanaf 20 uur. Openbare Bibliotheek, Plein 1945, Woensdag 1900-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Bibliotheek Zeewljkpleln. Donderdag 19.00- 21.30 uur. Centrale jeugd en tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg. Donderdag 15.30-17.30 uur. Sociaal Advlesburo, Donderdag: De Brul boei. Kanaalstraat 228, IJmuiden. van 9-10 uur. De Duinpan, Duinweg. Santpoort-Zuid van 11- 12 uur. Gezinsverzorging. Hulp aan bejaarden en langdurig zieken: Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t.m. vrij. 9.00-10.00 u.. tel. (>2550-11330 en 22169. Velserbad: Woensdag Vrij Zwemmen: 21.30- 22.30 uur: Donderdag Vrij Zwemmen: 6.45-8.00, 12.100-13.10; 16.00-17.15 uur. Zwemles C Volwas senen 7.00-7.30 uur. Dienstencentrum Zee- en Dulnwijk, Zee- wijkplein 260. donderdag 10-12 uur rekreatie- ruimte geopend: 14-17 uur. -Gymnastiek vöor bejaarden. Stichting dienstverlening bejaarden. Abelen straat 1, IJmuiden van 9.00-10.Ó0 uur Tel. 12464 en 18445. Stichting Huishoudelijke- en gezinsvoorlich- ting Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel.: 10715 Spreekuur: donderdag 10.00-12.00 uur. Stadsschouwburg. Velsen: Donderdag aan vang 20.15 „Spelenderwijs” Blijspel met Mary Dresselhuys, Guus Hemos, Henk van Ulsen en Carola Gijsbers. Deze voorstelling is reeds uitverkocht. en 21.15 Het contactadres van de Startgroep Zeewijk is Scheiberglaan 144 en het telefoonnummer is 12864. 44: vol- Voor rector Van de Geijn was de inleiding in Driehuis gisteravond iets eenvoudiger. Gebruik makend van de critische noten die hij de avond tevoren te verwerken had gekregen legde hij in zijn inleiding het accent op die punten waar in IJmuiden de meeste misverstan den over leken te hebben bestaan. Zijn betoog werd evenals de avond tevoren gevolgd door de verklaring van de voor zitter van de oudercommissie. Ir. E.P. Westerdijk liet echter een geheel ander geluid horen dan zijn IJmuidense collega Bel. „Onze oudercommissie”, aldus Wes terdijk, is unaniem van mening dat het fixeren van de bovenbouw aanbeveling verdient”. Natuurlijk waren er took nu ouders die met een aantal bedenkingen kwamen aandragen. Rector Van de Geijn, con rector A.H. van Kilsdonk en Ir. Westen- diijk slaagden er echter in duidelijkheid te verschaffen in tal van minder door zichtige zaken. De meningsipeffing onder de ouders bracht hier aan het licht dat maar liefst 103 van de 107 aanwezigen de fixatie van de bovenbouw wel zagen zitten. Daarvan waren er 100 voor een splitsing na het derde leerjaar. Evenals in IJmui den zullen de eerste drie leerjaren ge heel op basis van voorkeur en vrijwillig heid genoten kunnen worden op de loca tie die de leerling of de ouders als meest gewenst voorkomt. Op 24 januari zullen de leerlingen zelf hun voorkeur nog kenbaar mogen ma ken. Op 27 januari zal het bestuur zich over de zaak beraden. Het lijkt nauwe lijks aannemelijk dat van deze kant aan de uitgesproken voorkeur van de meer derheid der ouders voorbij zal worden gegana. 19 en 21.15 u.:,,Wie U*c£ii leen, wie u<n zangk a. 1. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.:„Face to face”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.30 u.:„Het Omen”, 18 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19 en 20.15 en 21.30 u.: „The snowman”, 18 j. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat, 19 en 21.15 u. „Psycho,” 19.30 u.: „Zwaarmoedige verhalen”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Het Omen”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat: t.m. februari: wandkleden van Ellie v.d. Akker. Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie grafische technieken: dagelijks (behalve zondag) geo pend van 9 tot 22 uur tot en met 30 januari. Kenhemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25129. IJMUIDEN-HAARLEM Aan de schaaksimultaanwedstrijd die Damiate Pers B. V. de uitgeefster van onder meer IJmuider Courant, Beverwijkse Courant en Haarlems Dagblad- op 26 januari organiseert in de Burgerzaal van het Velsense stadhuis, wordt ook deel genomen door een Nederlandse schaak- ster. Het is Corry Vreeken die er driemaal in slaagde de Nederlandse da- mestitel in de wacht te slepen. Op veel Olympiades en interlands heeft zij onze nationale kleuren verdedigd. Op het Hoogovenschaaktoernooi en de Simul- taanwedstrijd van Damiate is ze wel- haast een vaste gast. Aan de simultaan- wedstrijd nemen nog vijf dames en één heer deel. Corry Vreeken is de enige Nederlandse die simultaan aanbiedt. Een vrouw dtte kan bogen op een door jaren lange ervaring opgedane routine die het haar tegenstand(st)ers zeker niet mak kelijk zal maken. Zij die wensen deel te nemen aan de simultaan wedstrijd in het stadhuis kun nen zich opgeven bij één der onder staande adressen. Abonnees IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427 te IJ muiden. Abonnees Beverwijkse Courant, Zeestraat 18 te Beverwijk en abonnees van het Haarlems Dagblad kunrien zich telefonisch opgeven bij het redactiese cretariaat van het Haarlems Dagblad. Telefoon 023-319053. DIVERSEN WOENSDAG 19 JANUARI Openbare bibliotheek: Kerkstraat 44: vol wassenen en speel-o-theek 19-21 - u.Amstel- straat 44: volwassenen en jeugd 19-21 ti. DONDERDAG 20 JANUARI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zarterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Ont vangst deelnemers Hoogovens Schaaktoernooi. Openbare Bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. milieuklachten 96000. WOENSDAG 19 JANUARI Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u. DONDERDAG 20 JANUARI Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 uur. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 Missouri Breaks.” DONDERDAG 20 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19-21.30 u. WOENSDAG 19 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wi(lsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u. Vrije produktie: „Liefde half om half” van Alan Ayckbourn. Toneelschuur I (Smedestr. 23). Vandaag en morgen 20.30 u. Toneelgroep Baal: „Mattheus Passie”. Schuur II do. 20.30 u. Kabaretgroep „Kwart over elf”: .Kwart over elf live”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnstr. 13) 20.15 u.Jubileumconcert t; g. v. het 25-jarig bestaan door het Nederlands Studenten Or kest. do. 20.15 u.Gemeentelijke orgelbespeling door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 21.30 u.:,,King Kong”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 u.: „Het loon van verraad”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 wapen van de draak”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, dan leeft, wie dan zorgt”, a. 1.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5