naar betere vorm voor inspraak Joy-riding met auto buurvrouw Onwaarschijnlijke komedie virtuoos gespeeld Wijkcomité en gemeente zoeken op buit uit bij Velsense scholen Haarlems viertal stand MERIT Advies van CVZ tot sluiting van vier ziekenhuizen hoogst onverantwoord 99 Ir topman hoogovens over bezuiniging en Architectenbureau Peters ontwerpt nieuwbouw I Westelijk deel SCHAAKSIMULTAAN IN STADHUIS Volle smaak samen met laagleeFen nicotinegehalte. „SPELENDERWIJS” IN VELSEN Bejaarde vrouw lag dagen dood op bed Filter J 5 2 1 JANUARI VRIJDAG 19 7 7 IJMUIDEN - VELSEN Van een onzer verslaggevers) Inspraak Kosten ;n Flexibiliteit VELSEN Directie Zeeweg Ziekenhuis: 1 I et n se ti et ie VELSEN In het programma dat producer Joop van der Ende voor de theaterbezoekers aan de opvoeringen van Roger Hanims ko medie „Spelenderwijs” verkrijg- i baar stelde, tonen zowel regisseur Ko van Dijk als top-actrice Mary Dresselhuys zich over de kwalitei ten daarvan laaiend enthousiast. Ko van Dijk geeft hierin zelfs te kennen in geen jaren door een stuk zo verrast te zijn geweest. Nu be kijken mensen van het vak een tekst waarschijnlijk met andere in tenties dan de toeschouwer, die la ter naar de voorstellingen moet komen kijken. Acteurs zullen zich bij de keuze van een stuk immers gemakkelijk laten beïnvloeden door de mogelijkheden, welke zij van de te creëren figuren menen te kunnen verwachten, terwijl de reacties van het publiek weer af hankelijk zijn van de gevoelens en eventueel in de zaal opgeroepen spanningen. Een goed voorbeeld hiervan is het verleden jaar door Guus Hermus en Ko van Dijk ge speelde blijspel „Een vuile egoïst”, dat een paar aantrekkelijke rollen bevatte, hoewel het stuk als zoda nig weinig boeiend is overgeko men. IJMUIDEN De uitbreiding van Hoogovens waarvoor de regering groen licht heeft gegeven was aanvankelijk bedoeld als een schijn baar noodzakelijke vergroting van de produktiecapaciteit van 8 miljoen ton staal tot 11 miljoen ton per jaar. Nu het bedrijf in IJmuiden zo ern stig in de economische problematiek verward lijkt dat men gedwongen wordt over te gaan op bezuiniging in de vorm van werktijdverkorting, lijkt de vraag gerechtvaardigd of men bij Hoogovens nog wel zo hap pig is op investeringen ten behoeve van uitbreidingen. (ADVERTENTIE) speelt dubbelrol JAN VAN DAM i l - Milunka Lazarevic op bres voor damesschaak 1, n le ir- >r- ek lat it- :h- gs, n- n- u- ir is is >r ïr ?ie ta nd ;y- K. rel •o- G. uit uit ke en il- n- in re e- en de id ar rs i; u- ns ïl- il- m n- tie >1- n” n- 3e er, eg tie er is MERIT Voorgeleid. Vier van de vijf Heemskerkers, die de politie Beverwijk in verband met mishandeling van een Velsen-Noordse scholier heeft aangehou den, worden vandaag voor de officier van justitie in Haarlem geleid. Het ziet er naar uit dat hun voorarrest zal wor den verlengd. In de Bloemstraat wil de gemeente als proef vier leegstaande woningen renove ren. Vooral van particuliere zijde uit deze buurt zijn al verschillende aanvra gen om voot renovatie in aanmerking te komen, bij de gemeente ingediend. Om Die „omstandigheden” die medebepa lend zullen zijn voor de toekomst van de IJmuidense staalfabrikant, zijn onder meer de kosten en lasten die drukken op de Nederlandse staalprijs. „Het valt niet te ontkennen,” aldus Mathijsen Gerst, „dat Nederland er in vergelijking met alle andere landen bijzonder ongunstig afkomt. In het kader van de kostenbeperking is men in IJmuiden maar matig te spreken over de rol die de Nederlandse overheid speelt. „Een dubbelrol”, volgens Mathijsen Gerst. „Aan de ene kant wordt het bedrijfsleven geadviseerd kos tenverhogingen niet onnodig door te voeren. Goeie zaak, maar aan de andere kant wordt niet geaarzeld om het gas als een nationaal exportprodukt uit te voeren. Voor de industrie wordt de prijs van die energie de gasbel waar we met z’n allen op zitten afgestemd op de olieprijzen die regelmatig worden verhoogd. In het buitenland zit men met die stabielere prijs van de industriekolen gunstiger. „Je kunt daar natuurlijk lang over blijven discussiëren, maar dat is gewoon niet meer reëel. Je kunt niet blijven compenseren. Dat is realiteit. De conti nuïteit is ons veel waard. Wij vragen van onze mensen flexibiliteit. Zetten ze in op andere afdelingen. Zij tonen een positieve bereidheid. Over ideeën die bij voorbeeld een jaar geleden uitvoerig werd gesproken wordt nu veel nuchter der gediscussieerd. Dat merk je vooral binnen het bedrijf. Op het niveau van de industriebonden ligt het allemaal veel moeilijker. Je vraagt je dan ook wel eens af of de woordvoerders daarvan nog wel de wens vertolken van de mensen die ze zeggen te vertegenwoordi gen.” Milunka is ook boos over de publici teit. die volgens haar ten aanzien van de dames sterk tekortschiet. „Ik zou wel eens willen zien wat er zou gebeuren als een of andere Maecenas een sterk da- mestoernooi organiseerde met prijzen van 100.000 en 75.000. Reken maar, dat de publiciteit zich er dan -meester van maakt. Daarom is het ook onjuist om ons veel minder te betalen omdat we toch geen belangstelling trekken. Bij het tennis vragen de dames meer geld omdat ze voor het publiek vaak attrac tiever spelen dan mannen. Maar bi j het schaken is dat ook zo: kijk maar eens naar onze partijen. Hoeveel spektakel stukken zijn er niet bij?” particulieren, die niet weten of een re novatie wel de moeite loont niet op hoge ontwerpkosten te jagen voordat men tot renovatie besloten heeft, biedt de ge meente een bijzondere service. De wo ningstichting Velsen is bereid om voor een bedrag van 100 een schetsplan te maken, waarop de mogelijkheden voor renovatie staan aangegeven. OVERLEDEN: D. Lans, 69 j., echtgenoot van: L. J. Kaan, IJmuiden; A. J. van Vliet, 75 jr., weduwnaar van: C. M. G. Warmerdam, IJmuiden. M. S. Engelhart, 76 jr., Santpoort. GEHUWD: P. H. Bestenbreur P. C. M. Schoort, Santpoort; H. Wijker J. A. B. Clots, Heemskerk; M. Prins G. de Vries, IJmuiden. VELSEN Na een botsing met een geparkeerde auto in de Neptunusstraat te IJmuiden, is een 17 jarige jongeman uit IJmuiden aangehouden. De jongeman had uit de woning van zijn buurvrouw de sleutels van haar auto weggenomn en was daarmee een ritje gaan maken tot de bosting daar een einde aan maak te. De jonge chauffeur bleek bovendien onder invloed te zijn en heeft een bloed proef moeten ondergaan. rekening mee moeten houden dat de eventuele uitvoering ervan wordt ver traagd.” Dat zegt ir. F. E. Mathijsen Gerst, voorzitter van de Directie IJmuf- den van Hoogovens. Een man die on voorwaardelijk blijft geloven in een herstel van de internationale staalmarkt en het aandeel dat Nederland daarin heeft gehad. Hij is van mening dat Hoogovens voor het terugverkrijgen van dat marktaan deel geen „pas op de plaats” moet gaan maken. „De investeringen zullen moeten worden aangepast aan de omstandighe den. Het investeren van bijvoorbeeld 250 miljoen in een zogenaamde conti- nue-gietinstallatle in de staalfabriek moet doorgaan. Alleen het tijdsbestek, waarbinnen dat aanvankelijk gereali seerd zou worden, wordt vertraagd. In het kader van verdere uitbouw denken we ook aan mogelijke verdere verwer king van ons produkt. Bijvoorbeeld coa ting en verzinken. De snelheid wordt bepaald door de omstandigheden.” I Die driekamp was overigens niet eens nodig geweest als zij in de laatste ronde van het kandidatentoernooi in 1964 niet een remise-aanbod voor de partij van de Amerikaanse Gresser had afgeslagen. Maar Milunka Lazarevic houdt niet van die dingen; zij ziet elke schaakpartij als een strijd op leven en dood, en zij wil deze strijd iedere keer weer volledig ondergaan. „Dat is trouwens kenmerkend voor het damesschaak” zegt zij. „Daarom doet he me juist zo’n pijn als ik ook hier in Wijk aan Zee weer zie hoe de mannen vaak snel remise spelen. Mannen lopen vaak de kantjes eraf, en dan worden ze nog veel beter betaald ook. Een onbe kende meester, die heel wat minder tijd in zijn studie heeft gestoken dan ik, krijgt tweemaal zoveel startgeld. Ze beweren nu wel, dat mannen veel wer maar tot een zeker medeleven met de ten tonele gevoerde figuren werd bewogen. Helaas was dit niet het geval, men bekeek de voorstelling, zonder ook maar enigszins door de gestelde proble men te worden bewogen. NU ZAL HET duidelijk zijn dat de gerenommeerde bezetting, bestaande uit niet minder dan Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Henk van Ulsen en Carola Gijsbert van Wijk het publiek een ver loren avond wist te besparen. Er werd door d;t kwartet virtuoos en dikwijls briljant geacteerd, waarbij Marry Dres selhuys de dames in de zaal met haar kostbare garderobe waarschijnlijk wel eens jaloers zal hebben gemaakt. Het fraaie decor van Anton Misset was eveneens geheel bij deze minutieus ver zorgde voorstelling aangepast. IJMUIDEN. „Vrouwen worden bij het schaken gediscrimineerd”. Dat is de stellige overtuiging van de Joegoslavi sche grootmeester Milunka Lazarevic, die woensdag 26 januari zal meespelen in onze simultaan. Milunka is lang de enige vrouw geweest, die het tegen de Russen kon opnemen, en zij denkt er nog met verbittering aan terug hoe twee Russinnen in een beslissingsdriekamp el kaar de bal toespeelden, en haar daar door het uitdagerschap ontnamen. Dankzij een baanbrekende ontdekking is Philip Morris erin geslaagd een sigaret te maken met een echt volle smaak én toch laag in teer en nicotine. Deze bijzondere sigaret heet MERIT MERIT werd bij een grote groep rokers op smaak getest en de resultaten waren verbluffend. Het genot van n volle smaak én een laag teer - en nicotinegehalte bestaat dus Omdat MERlTbestaat. Proef MERIT vandaag nog. én proef dat u er niet aan hoeft te wennen Geen dag 25/ 2,25 Een 37 jarige inwoner uit IJmuiden en een 46 jarige man uit Huizen hebben donderdagavond een prdces-verbaal ge- kregen wegens rijden onder invloed. Zij hebben een bloedproef ondergaan. Bo vendien heeft de politie tijdens de sur veillance ’s nachts drie rijverboden op- j gelegd aan een 34» jarige inwoner uit Breukelen, een 19 jarige man uit Vel- sen-Noord en een 33 jarige man uit Wijdenes. beter spelen, maar dat is ook maar betrekkelijk. Hoeveel fouten zie je ze niet maken? Maar dan zijn ze niet In vorm, of vermoeid, of schaakblind. Als wij een bok schieten is het onmiddellijk: „Zie je wel, ze kunnen er niets van”. Het uitbreidingsmodel”, zo vervolgt Mathijsen Gerst, „is gehouden aan een aantal randvoorwaarden waar we ons aan te houden hebben. Aan de andere kant hebben wij ook dergelijke voor waarden aan de overheid gevraagd. Bij voorbeeld infra-structurele voorzienin gen. Zaken die straks bespreekbaar moe ten worden gemaakt.” Over de voortduring van de kosten stijging en de loonmaatregels die in overeenstemming daarmee moeten wor den gebracht heeft Hoogovens topman een duidelijke mening. „Nederlandse regering In de Openbare vergadering van het wijkcomité in buurthuis De Brulboei legde voorzitter G. Mettes uit, wat in grote lijnen de ideeën van de gemeente zijn rond de verbetering van het contact. De gemeente wil tussen gemeente en wijkcomité een coördinator-projectleider zetten, die verantwoordelijk is voor de behandeling van de zaken en waarmee het wijkcomité direct contact kan opne men. De gemeente doet ook de suggestie om van het wijkcomité een traditionele organisatie te maken met een bestuur en met leden. Verschillende leden van het wijkcomi té toonden zich wat kritisch over deze eerste opzet tot een betere samenwer king. Men wil even de tijd hebben om de ideeën van de gemeente te bekijken. Bovendien heeft het wijkcomité de Rijksconsulent voor de stadsvernieuwing gevraagd te helpen bij het opstellen van ONDERTROUWD: J. C. D. Wijker en I. Colberg- beiden IJmuiden; E. C. F. de Water, Amsterdam en J. B. Hasselbach, IJmuiden; P. de Ruijter, IJmuiden en A. N. Admiraal, Driehuis; R. H. Wassner, Velsen (noord) en M. B. Winter, IJmuiden;.R. de Jong en E. Postema beiden Velsen (noord); R. C. M. de Wilde en W. M. Grootenboer beiden IJmuiden; T. J. Burger en A. Uiterwijk Winkel, beiden IJmuiden; H. J. A. Groen, IJmuiden en B. M. L. de Jong, Santpoort; A- Cau en M. F. Mooij beiden IJmuiden; H. P. P. de Ruijter en C. E. H. Donker beiden IJmuiden. EEN DERGELIJK komedie is ook het donderdagavond in de Velsense Stads schouwburg opgevoerde „Spelenderwijs”. De inhoud daarvan heeft betrekking op de dreigende huwelijkscrisis van Mari anne en Matthieu, waarbij een bevriend echtpaar wordt ingeschakeld om het conflict te bezweren. Dit geschiedt dan ..Spelenderwijs” met het oproepen van allerlei imaginaire toestanden, waarbij de betrokkenen zich mogen uitleven bij het bedenken van allerlei absurde situa ties. Aldus fungeren zij op een gegeven moment als een soort psychiater, om dan weer even later een veronderstelde zelfmoord te moeten arrangeren. Dit al- ’es gebaseerd op een meestal ingenieus woordenspel, maar aan de andere kant yeer zo geconstrueerd dat een dergelij- conversatie bij geen enkel echtpaar valt te beluisteren. Het is alles duide lijk komedie, waar in feite niets op tegen zou zijn, indien men als toeschou- „Massaal ontslag alleen in het uiterste geval” is een uitspraak die bij Hoogo vens hoewel voorzichtig uitgesproken toch bij herhaling is gehoord. Mathijsen Gerst: „Ja, en dan vraag je je natuurlijk af wat is het uiterste geval. Wel we blijven er naar streven alle zaken soci aal gezien goed en eerlijk te spelen. Wij vragen gewoon versobering. Daar zullen we op bepaalde punten zelf het voor beeld moeten geven. Reeds nu is ons gebleken dat dat kan. Op het gebied van de personeelsterkte streven we er be wust naar om, geheel in overeenstem ming met het voornemen gedurende 4 jaar jaarlijks 3 percent af te bouwen. Het is niet uitgesloten dat je na die vier jaar een personeelsbestand hebt van 20.000 man. Als die sterkte op dat moment in overeenstemming is met de behoefte kun je vaststellen iets te hebben bereikt. Dat laatste.daar blijven wij naar streven. In goed overleg. Dat blijft wat ons betreft heel lang mogelijk. Wanneer het begrip „inspraak” wordt gebruikt om de standpunten aan de basis te verzwaren dan wordt onderhandelen echt moeilijk. Dan ben je zelf geneigd te stellen dat dat in strijd is met onze ideeën over het begrip democratie.” GEBOREN: R. Weinreich-van Dijk, z., IJmuiden; G. ten Duis-Kruijswijk, d., IJmuiden; E. A. ter Plegt-Molenaar, d., Niedorp; E. G. C. Ras-Thijssen, z., Velsen-noord. M. Blok-Kruijt, z. Santpoort. IJMUIDEN. Een 84-jarige vrouw uit de Bakkerstraat in IJmuiden heeft ruim tien dagen dood in haar bed gele gen. De politie ontdekte dit donderdag, nadat zij door buren, die de vrouw enkele dagen niet meer gezien hadden, Was gewaarschuwd. Lijkschouwing heeft duidelijk gemaakt, dat de vrouw een natuurlijke dood is gestorven. De vrouw, die erg eenzelvig leefde, gaf wel meer enkele dagen lang geen teken van leven, maar toen die tijd ditmaal te lang duurde, waarschuwden de buren. IJMUIDEN De gemeente Velsen en het wijkcomité Oud-IJmuiden gaan samen nieuwe spelregels opstellen om tot een goede samenwerking te komen by de inspraak. Dat is het resultaat van een gesprek tussen wethouder J. W. Meijer en het wijkcomité. Bjj deze laatste groep heerst enige wrevel, omdat men vond, dat de eigen inbreng in de plannen voor Oud-IJmuiden niet voldoende naar voren kwam. „In de werk besprekingen zitten we als drie of vier mensen van het wijkcomité tegenover veertien of vijftien ambtenaren, we verdrinken er gewoon in”, aldus secretaresse mevr. Groen. regels voor een betere samenwerking tusen wijkcomité en gemeente. Over de vorderingen van de plannen voor Oud IJmuiden kon verteld worden, dat ’t architectenbureau Peters uit Am sterdam opdracht heeft gekregen voor het ontwerpen van nieuwe woningen voor de Keizer Wilhelmstraat en het aangrenzende stuk Wilhelminakdade. Deze woningen zijn zo slecht, dat reno vatie hier niet mogelijk is. Ook heeft de architect opdracht gekregen om het ont werp te maken voor het nog kale suk Oud-IJmuiden tussen de Sam Vlessing- hof en de Kanaalstraat. de 4 pct. norm van de staatssecretaris nog steeds onbewezen is. Wil men het aantal bedden in de ziekenhuizen ver minderen, dan betekent dat, dat er ook minder aanbod van patiënten zou moe ten zijn. Als voorwaarden daarvoor zijn nodig een versterking van de eerste lijns gezondheidszorg en van de poliklinieken. Óp dit moment wordt daar zeker niet aan voldaan, zodat er ernstige twijfels bestaan aan het botweg sluiten van een aantal ziekenhuizen. De SSKZ zal zich maandag beraden over de volgende stappen die moeten worden gezet. Ook de begeleidingscom missie, waarin naast afgevaardigden uit de .ziekenhuiswereld ook anderen zitting hebben, zal zich met het concept-rappoft bezighouden. Want dat wil men bij het SSKZ duidelijk stellen: het gaat om een concept-rapport, dat nog in het stadium van discussie verkeert. Een voorlopige conclusie van de heer Keupers was, dat men in het advies wel heel lichtvaardig over alle consequenties van de voorstel len heenstapt. De directie van het Marinehospitaal in Overveen en het bestuur van het Diaco nessenhuis in Heemstede waren niet voor commentaar bereikbaar. talent was. Hoewel ze het ABC van het spel nog n iet kende, zoals ze het zelf formuleert, brak ze snel doof. Veel kei harde training met sterke mannelijke spelers, deed, haar inzien dat aanval de beste verdediging is. De offensieve stijl die zij zich aanwendde, zorgde ervoor dat ze kampioene Nedeljkovic ondanks een technische achterstand overvleugel de. Daarna werd ze de schrik van de Russinnen. Omdat het schaken haar een duidelij ke toekomst bleek te bieden gaf zi j haar tweede grote liefde, de poëzie, langzaam op. De laatste jaren schrijft ze weer meer, nu in proza, dat echter dicht bij poëzie staat. Daarnaast is ze sterk geïn teresseerd in historische boeken. Het schaken blijft haar grote liefde. Zij heeft er grote successen in behaald. Steeds haalde zi j de kandidatentoernooi en, altijd speelde zij er een grote rol, al versperden de Russen haar uiteindelijk toch de weg. „Dat is ook geen wonder,” zegt zij, „want afgezien van die ene keer in 1964, dat rampjaar, waarin de Joegoslavische het olympische goud miste door een fout van de captain en ik door een Russische zonde tegen de ethiek geen uitdaagster werd, heb ik uiteindelijk altijd moeten wijken voor de Russische fullprofs, ter wijl ik er mijn (jounalistieke) werk bij had. In Joegoslavië heeft zich dat gebrek aan nrofessionalisme later gewroken. Er is geen sterke jonge generatie, schaken is een spel voor de rijken geworden. De regering zal er meer aan moeten doen ter stimulering. Ik hoop dat de FIDE zich meer gaat richten op de beïnvloe dingen van regeringen. Men moet duide lijker laten uitkomen hoe belangrijk schaken is voor de vorming van het denken van kinderen. In diezelfde FIDE werkt Milunka La zarevic ook onvermoeibaar aan de ver groting van de waardering voor het dalnesschaak. Zij gaat nu meewerken aan de uitgave van een specaal tijd schrift over dat onderwerp, dat viermaal per jaar in het Engels, Russisch en Servo-Kroatisch zal verschijnen. „Er is nog veel te doen,” zegt zij, „voor men er echter komt dat juist damesschaak aan trekkelijk is door originaliteit en vecht lust.” Zij die wensen deel te nemen aan de simultaanwedstrijd in het stadhuis kun nen zich opgeven bij één der onder staande adressen. Abonnees IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427 te IJ muiden, abonnees Beverwijkse Courant, Zeestraat 18 te Beverwijk en abonnees van het Haarlems Dagblad kunnen zich telefonisch opgeven bij het redactiese cretariaat van het Haarlems Dagblad. Telefoon 023-319053. Milunka Lazarevic heeft zich altijd onderscheiden door a gressief spel. Zij leerde het spel in vijf minuten van haar vader, maar omdat deze het zelf ook zo snel had geleerd, zag hij daar niets bijzonders in. Toen in Dubrovnik de schaakolympiade werd gehouden en overal in het land schakende kinderen voor schoolteams werden gemobiliseerd, bleek alras dat Milunka echt een groot Een opmerkelijke bijzonderheid is on getwijfeld dat het in aanbouw zijnde verpleegtehuis Velserduin voor een aan tal voorzieningen is aangewezen op het Zeeweg Ziekenhuis. Hierbij is met het verstrekken van de bouwvergunning re kening gehouden. Zo zouden onder meer de personeelsdienst, de civiele dienst, de technische dienst en de inkoop behartigd worden door het Zeeweg Ziekenhuis ter wijl voor de administratieafdeling, de apotheek, laboratorium en radiologie ook „Het uitbreidingsmodel dat ten grondslag ligt aan de behoefte tot pro- ductievergroting werd gebaseerd op groeiverwachtingen. Aanvankelijk waren die verwachtingen dat de productie in 1976 zou aanlopen. Die ontwikkeling zou zich in 1977 in versterkte mate doorzet ten. Het daaropvolgende jaar zou een top laten zien. Daarna zou rekening moeten worden gehouden met een da ling. In 1976 zijn er echter een paar duidelijke factoren geweest die die ont wikkeling hebben gestagneerd. Maar het uitbreidingsmodel is gewoon een prac- tisch plan waarop we nog steeds dezelf de kijk hebben. Alleen zullen we er gebruik zou worden -gemaakt van de aldaar aanwezige voorzieningen. Vanuit het Zeeweg Ziekenhuis is ge durende de laatste jaren een aantal diensten tot stand gebracht dat voor een belangrijk deel als exclusief voor Neder land mag worden beschouwd. De com missie „woningaanpassing” houdt zich in nauwe samenwerking met. een aantal gemeentelijke diensten bezig met een unieke vorm van dienstverlening. Bin nen enkele maanden zorgt deze commis sie er voor dat er in woningen voor patiënten die invalide zijn geworden alle noodzakelijke voorzieningen worden ge troffen die de patiënt behoeft. Het ziekenhuis heeft samen met de plaatselijke kruisverenigingen en de huisartsen een ziekenhuisnazorgdienst opgebouwd, die zich bezighoudt met de activering van de thuiszorg. Ziekenhuis, verpleegtehuizen en bejaarden verzor gingstehuis werken nauw samen in één opnamebeleid. Aan al deze aspecten wordt in het concept-advies van het VCZ met geen woord gerept. In een eerste reactie stelde directeur J. H. Heupers van de Stichting Samen werkende Kennemer Ziekenhuizen, dat voor de ziekenhuizen in Kennemerland Hoewel het advies van het CVZ is vastgelegd in een conceptnota en vrijwel alle betrokken partijen er zich nog over moeten beraden heeft de directie van het Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden in ’n bescheiden communiqué desgevraagd laten weten de sluiting le zien als een volstrekt onaanvaardbare aantasting van de gezondheidszorg in haar verzorgings gebied. Het concept-advies wordt als hoogst onverantwoord gekwalificeerd omdat het onder meer zou berusten on ondeugdelijke vooronderstellingen. Niets zal worden nagelaten om het bereikte goede peil van een in 50 jaar opgebouwd stuk gezondheidszorg blijvend te waar borgen. IJMUIDEN. De Velsense gemeente politie heeft donderdagmiddag om half vier een viertal Haarlemse jongelui aan gehouden. Zij hadden in een uur tijd bij zes scholen in Velsen ingebroken en daar portemonnees uit jassen, die aan de kapstokken hingen, meegenomen. De vier jongens, een van veertien, twee van vijftien en een van zestien jaar oud, hadden al met succes buit verzameld in de Franciscusschool, de MIVO en de Emmaschool in IJmuiden en in de Beatrixschool en het Ichtuscol- lege in Driehuis, toen ze bij de kleuter school aan de Nicolaas Beetsstraat in Santpoort tegen de lamp liepen. Een kleuterleidster zag hen bezig en gaf het signalement door aan de politie, die daarop de jongelui op de Hagelingerweg in Santpoort wist aan te houden. Het viertal is voorlopig in Velsen ingesloten. In de goed bezochte vergadering, waaruit bleek, dat er in de wijk echt interesse is in het werk van het wijkco mité, waren ook enkele bewoners van het gebied ten westen van de Oranje straat. Dat gebied is nog niet bij het werk van het wijkcomité betrokken maar als er bij de bewoners van dat gebied behoefte aan bestaat, wil het wijkcomité dit gebied wel bij haar werk betrekken. In het volgende wijkkrantje, dat wel al in dit stuk Oud IJmuiden verspreid werd zal een oproep komen te staan om te zien of er voldoende be langstelling is. De volgende vergadering van het wijkcomité is donderdag 24 februari om acht uur in de Brulboei. F -0WIWEO FLAVORÏEER EN MCOtlfS AflM j

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5