Gemeentepersoneel nam afscheid van burgemeester Door vertraging niet aan Beverwijkse Büllerlaan Mislukte overval op uitzendbureau Botsing na voorrangsfout TT71 -I ji j I ,.UtU J.LXJ.U irTli j.LJ_J.LU.U.. ..lU .LJ iCTT. KrJ Li i il I II i II 1 II 1 r Inbraken aan Industrieweg n ZATERDAG Dank U Bijdragen (Van een onzer verslaggeefsters) Massaal L.a. 3 Bezwaren C7' HEEMSKERK De bezwaarschriften van de omwonenden van het terrein waarop het nieuwe belastingkantoor aan de Büllerlaan zou worden gebouwd hebben naar alle waarschijnlijkheid tot resultaat, dat de rijks gebouwendienst het nieuwe belastingkantoor nu gaat bouwen in Heems kerk. B. en W. van deze gemeente zijn voornemens een zogenoemde ar tikel 19-vergunning af te geven voor het terrein bij de openbare scholen gemeenschap voor voortgezet onderwijs, in de hoek waar de verlengde Plesmanweg en de verlengde Jan Ligthartstraat elkaar zullen bereiken. Het bouwplan voor het nieuwe belastingkantoor ligt vanaf 20 januari veertien dagen voor een ieder ter inzage op de Heemskerkse gemeente secretarie. Worden er binnen die termijn geen bezwaren ingediend en die worden niet verwacht dan kan via een versnelde procedure de bouw op korte termijn starten. „Onaanvaardbaar” i CT' BEVERWIJK-HEEMSKERK K 1 Seignette de Nieuwe belastingkantoor toch naar Heemskerk t is y- 4 het slot tevens het cadeau van de perso neelsvereniging liet zien: een zeer grote kleurenfoto van het Burgemeester Nie- lenplein, met daarop vijfhonderd school kinderen, die de letters Dank U vorm den; een knap stukje massaregie, gefoto grafeerd vanuit een 30 meter hoge lad derwagen van de Haarlemse brandweer. Heemskerkse brandweerkorps opgeroe pen alle „piepertjes” gingen tegelijk, in de zaal hoorbaar, via de Haarlemse centrale. Het korps verzamelde zich op het podium met een oude slangenwagen uit 1942 en commandant A. Baardemans bood, na een toespraak, de burgemeester een windwijzer aan die het korps op het dak van zijn nieuwe woning zal monte ren „met behulp van een van de buren geleende ladderwagen”. de het Een verrassende show cer ee- H aat ha- van 3d. 'au- avf lan- J. Til- vd ert «d- Ru- x>r- 0 ma- j; J In november 1976 heeft de staatssecre taris van financiën al aan de Rijksge bouwendienst in Haarlem laten weten, dat hij de vertraging in Beverwijk „on aanvaardbaar” vond, gezien de uitermate slechte bestaande huisvesting van de be lastingdienst, thans in de gebouwen aan De Schans en de Koningstraat. Aan De Schans werken ongeveer 120 belasting ambtenaren en aan de Koningstraat zo’n kleine vijftig. Onverantwoord werd het geacht deze mensen nog veel langer zo slecht gehuisvest te laten werken. HEEMSKERK In een bomvolle sporthal hebben gemeenteambte naren, politie- en brandweerkorps met als gasten wethouders, raadsleden en genodigden met hun echtgenoten en verloofden vrijdagavond op een echt Heemskerkse wijze afscheid genomen van burgemeester H. Nielen. Voor het programma had de organiserende personeelsvereniging „een doorsnee”, gekozen uit het plaatselijke verenigings- en gemeenschaps leven, die zich presenteerde onder het motto „Heemskerk Nu”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de nacht van don derdag op vrijdag is ingebroken in het pand van Janssen Bpuw aan de Indu strieweg. Vermist worden twee elektro nische rekenmachines met de daarbij be horende oplaadapparatuur, ter waarde van 1700 en een antieke Zaanse klok uit de kamer van de directeur. De unieke foto als cadeau van de personeelsvereniging: vijfhonderd schoolkinderen op het Burg. Nielenplein die de woorden DANK U vormen. Ingelijst wordt deze foto aangeboden door voorzitter F. Sant. Links burgemeester en mevrouw Nielen. Rechts samensteller en presentator van de afscheidsshow, de heer Nic. Rozemeijer. toespraak, temidden van de Hoogovens Harmonie met vlak achter hem dirigent IV. Stein en op de achtergrond de gezamenlijke Heemskerkse koren. Bij het bureau Tormos, dat naast hef pand van Janssen Bouw ligt werd even eens ingebroken, maar daar wordt niets vermist. In dezelfde nacht is ook ingebroken in het perceel van de scholengemeenschap „De Brink” aan de Schouwenaarsstraat, maar ook hier wordt tot op heden niets vermist. bouwaanvraag ingediend bij de gemeen te Heemskerk. Het stuk grond dat nu aan de orde is, eigendom van de gemeente Heems- mante Indonesische, die de burgemeester een bloemenkrans omhangt waaronder zijn ambtsketen geheel verdwijnt. Rechts de burgemeester tijdens zijn afscheids- Het nieuwe belastinggebouw, zoals het zal verrijzen bij de openbare scholengemeenschap in de hoek van de verlengde Plesman- laan en de nog door te trekken Jan Ligthartstraat. zong uitgedaagd door Wentink een oud kermisbed en zelfs ging de tachtig jarige achter de vleugel zitten om een welluidende feestmars voor burgemees ter Nielen te spelen. Nou, daar kan toch geen Hoogovens Harmonie tegenop. Al was ihet evenzeer een indrukwekkend moment toen de gezamenlijke koren en de Harmonie aan het slot van de avond de „Bede aan de macht der liefde” speelden en zorfgen. In de hoek van verlengde Plesman- laan en Jan Ligthartstraat zal precies hetzelfde gebouw worden gesticht als destijds is ontworpen voor de Büller laan. Het wordt een vierkant blok van ruim dertig meter diep en breed, drie verdiepingen hoog, met een middenge deelte in vier bouwlagen. „Op het dak” komt onder meer de kantine. Bij dit artikel hebben we de bouwtekening af gedrukt, zoals deze thans met de uitge werkte plannen ter inzage ligt in het Heemskerkse raadhuis. kerk en heeft al de bestemming bijzon dere en openbare doeleinden. Deze grond is namelijk eertijds gereserveerd voor een mogelijke uitbreiding van de scho lengemeenschap. Die heeft echter nog voldoende uitbreidingsmogeli j kheden. Gezien de leerlingenprognoses is niet te verwachten dat men ooit de grond die nu aan de Rijksgebouwendienst wordt toegewezen nodig zal hebben. Bij het gemeentebestuur van Heemskerk zijn ook geen wensen dienaangaande bekend gemaakt. In de betrokken raadscommis sie is de bouw van het nieuwe belasting kantoor destijds al besproken en in principe aanvaard. Er lag toen echter officieel geen aanvraag van de Rijksge bouwendienst op tafel. Die is er nu wel en als er binnen veertien dagen geen bezwaren worden ingediend kan de zaak snel worden afgewikkeld. Dan zouden de plannen voor bouw aan de Büllerlaan van de baan zijn en moet een nieuwe bestemming worden gevonden voor die de fraaie van de mensen werkvoorzieningsschap De politie beschouwt het als een mis lukte overval, omdat het juist vrijdag betaaldag was. Getuigen hebben een au to gesignaleerd en daar spitst het onder zoek van de politie zich op toe. De gemeenteraad van Beverwijk ver klaarde de bezwaren van de omwonen den tegen de nieuwbouw aan de Büller laan ongegrond, maar de bewoners gin gen in beroep bij Gedeputeerde Staten. Recentelijk is van Beverwijkse zijde nog gepoogd hen tot andere gedachten te brengen, maar zonder succes. Als Gede puteerde Staten van Noord-Holland de bezwaarschriften ook ongegrond verkla ren kunnen de bewoners nog in beroep gaan bij de Kroon en dan wordt het een jarenlange procedure. De Rijksgebouwendienst wil daar ken nelijk niet op wachten en heeft nu een De ceremoniemeester - wie anders dan de heer J. Vosselman Bosch praatte het officiële gedeelte aan elkaar. Roze meijer presenteerde en „lardeerde” de show, die muzikaal door de heer Temper op het electronisch orgel werd verbon den. Met snelle wisselingen bleef er steeds iets gebeuren op het podium. We hebben nog niet de pianiste Irma Klaas- sen genoemd als afgevaardigde van de Volksmuziekschool. Het kon slechts een beperkte keuze zijn. Zelfs die beperking leverde al een overladen programma op, maar ook een uitbundig met twee armen zwaaiende burgemeester op een ontzettend groot podium, staande op een hoge kist, om zichtbaar te blijven tussen de minstens honderd vijf tig leden van de gezamenlij ke koren van Heemskerk en de volledige Hoogovens Harmonie als vertegenwoordi ger van de „broodheer van de IJmond”, zoals presentator Nic. Rozemeijer het korps aankondigde. Minstens zeshonderd mensen in de zaal die del burgemeester tijdens deze apothese van „Heemskerk Nu” staande een ovatie brachten, nadat hij allen had toegesproken, met als slot-, zin: „Aio, is moet jullie gaan verlaten”/ een eigeri vertaling van een speciaal lied dat hem met begeleiding van de combo va-n de gemeentelijke sociale dienst was toegezongen door Gerda Christel (als we de naam goed hebben verstaan). Zij vertegenwoordigde de 32 vreemde natio naliteiten. die in Heemskerk samen wo nen. Men had een Indonesische gekózen. uit de eerste groep buitenlandse immi granten na de oorlog. Gezien de beperkte plaatsruimte die ons in deze editie ter beschikking staat, kunnen we slechts enkele hoogtepunten uit het programma noemen. Daartoe moet ook het interview op (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Vrijdagmorgen om half twaalf hebben drie jongens de Cas- tricumse kantoorhoudster van het Uit zendbureau Intra aan de Koningstraat met hun vuisten bewerkt. De kantoor houdster schreeuwde om hulp en die kreeg zij van personeel van het kleding bedrijf Davidson aan de Breestraat, dal via een binnendeur het pand aan de Koningstraat kon bereiken. De jongens sloegen op de vlucht zonder iets mee te nemen. Korpschef W. J. de Ruij ter van de gemeentepolitie had het burgemeesters- echtpaar, dat met alle' kinderen aanwe zig was, al een vlaggemast voor deze woning aangeboden met de Nederlandse driekleur én de oranje winpel. Symbo lisch bood hij een kleine vlaggemast aan met in de vlag het wapen van de politie. Alle hoofden van diensten kregen vijf minuten gelegenheid om namens de diensten en bedrijven afscheid te nemen van de burgemeester. Achtereenvolgens spraken gemeentesecretaris mr. F. Hof straat, ing. N. P. Steenstra en D. Dijkstra, voordat brandweer en politie aan de beurt kwamen. Cadeaus: een vulpenset een fototoestel, een cadeaubon voor vis tuig. 'Presentator Rozeibeijer had zelf ook nog een cadeautje: een paar door zijn moeder gebreide schapewollen sok ken het podium worden gerekend met twee zeer oude raadsleden, namelijk oud-wet- houder Tinus Wentinck en de tachtigja rige Frans Seignette, die even een aantal prachtige verhalen uit hun mouw schudden over het agrarische Heemskerk Van vroeger vlak na de oorlog toen Heemskerk nog maar twee veld wachters kende, overwegend zandwegen, zeer grote gezinnen in kleine huizen en slechts een paar ambtenaren in het raadhuis dat dringend moest worden op geknapt. De vooruitstrevende burge meester Nielen vond dat er een wand schildering 'in de raadzaal moest komen. Beide oude agrariërs op h et podium verweten hem nu nog, dat .hij daar toen een koe heeft laten schilderen met maar twee spenen. De oude heer (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Doordat een 34-ja- rige automobilist uit Heemskerk geen Wrang verleende aan een door een 27- jarige plaatsgenoot bestuurde wagen, ontstond er een aanrijding op de krui sing Van der Ploegstraat-Spoellaan. Bei de wagens werden bij de botsing zwaar beschadigd. De bestuurders bleven op *en enkel schrammetje na ongedeerd. Via dia-preseniaties en journaal- klankbeelden beleefde men opnieuw de strijd om de zelfstandigheid van de ge meente en zag men het Heemskerk van nu, uitmondend in een diaserie, waarvan Burgemeester H- Nielen ontvangt vlag met het wapen van de Heemskerkse politie, die bij zijn woning een echte vlaggemast zal laten plaatsen, met vlag en wimpel. Voordat de Hoogovens Harmonie bin nenmarcheerde waren de gezamenlijke koren van Heemskerk het podium opge komen. Het bleef maar volstromen met koorleden, die zich bijna geruisloos op stelden en toen operettemuziek heeft de voorkeur van de burgemeester ingeleid door een improvisatie op piano van dirigent Roel Bontan Vilja-lied van Frans Lehar zongen. voor jagen en vissen, de grote hobbies van de burgemeester. Op deze fotostrip van fotograaf Poppe de Boer links de tachtigjarige heer Seignette, iud-raadslid, die opde vleugel een feestmars produceert. In het midden de char- Via de Haarlemse centrale was het gehele brandweerkorps opgeroepen. Het publiek in de zaal hoorde alle „piepertjes” van de oproepapparatuur. De brandweerlieden „bestormden’’ het podium, waar zij nog eenmaal de burgemeester centraal stelden. Het programma van deze door de heer Nic. Rozemeijer samengestelde en gepre senteerde show, waarvoor geen generale repetitie kon worden gehouden, zat, evenals de toespraken, vol nostalgie en herinneringen en vol waardering voor de burgemeester. Van het „Heemskerk Nu” konden vele facetten worden getoond. Wij konden er slechts een indrukje van geven; geen regelmatig verslag. We cite ren nog even enkele zinnen uit de af scheidstoespraak van burgemeester Nie len: „De pensioengerechtigde leeftijd is onverbiddelijk. Deze avond onvergefe lijk. Ik zie maar af van mijn voornemen om, zoals ik oorspronkelijk van plan was, een beschouwing te houden over moderne dienstverhoudingen in het ver band van de gemeentelijke overheid. Dan zou ik hebben gesproken over taak analyse, funktiebeschrij vingen, psycho technisch en grafologisch onderzoek en dergelijke en persoonlijk ligt me dat allemaal niet zo. Ik stap er op tijd uit”. grond. Het verlies dat de Rijksgebou wendienst er eventueel op zou lijden wordt natuurlijk wel gecompenseerd door de veel snellere en dus goedkopere bouw in Heemskerk. Wethouder Camf- ferman heeft destijds al verklaard, dat de grond aan de Büllerlaan wel erg duur zou zijn voor woningbouw. In elk geval zal er een nieuwe bestemming voor moeten worden gevonden. van „Heemskerk Nu” zullen aanbieden; en bloemversiering Er moet nog zoveel worden genoemd, helaas in telegramstijl: de expositie van de Fotokring Heemskerk en de reportage die deze amateur-fotografen van de af scheidsavond rhaakten en aan de burge meester planten- sporthal, aangeboden door de van het werkvoorzieningsschap „De Tunnel”; het optreden van het jongeren koor „Heemskerk” onder leiding van Joost Doodeman met een speciaal lied en de wervelende bijdrage van de dans groep „Assumburg”; het speciale af scheidslied dat Silvia en Lia Prins, dochters van de heer Prins van de afdeling ruimtelijke ordening, zongen (dit duo won een songfestival); de verte genwoordiging van 7500 georganiseerde sportbeoefenaren in Heemskerk door de heer Joop Dammers en enkele leden van ODIN. De heer Dammers werd twee maanden geleden kampioen van Neder land trampolinespringen en hij gaf nu een demonstratie van zijn kunnen. Op een bepaald moment werd het

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9