Geller voornaamste concurrent SOSONKO DICHT BIJ EERSTE GROTE ZEGE Alexandria bijna zeker van winst aangeklaagd Ponsteen won bij amateurs In Europees kampioenschap driebanden 1 IF door VVCS, WON en FBO Schaakcijfers „LIEVELINGSKOPPEL” PIJNEN/CLARK WON ZESDAAGSE 1 I 1 r J 19 SPORT JANUARI 19 7 7 18 ce 9 M 39e HOOGOVENS SCHAAKTOERNOOI WIJK AAN ZEE 13/27-1-1977 (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE De verwachte aanvallen op de leiderspositie van Sosonko en Kurajica zijn in de voorlaatste ronde van het Hoogovensschaaktoernooi in alle hevigheid losgebroken. Sosonko vond de IJs landse grootmeester Olafsson op zijn pad, terwijl Ku rajica de Russische crack Geiler moest proberen te weerstaan. Kurajica slaagde hierin niet en werd door Geiler verslagen, maar Sosonko bleef na een enerve rend gevecht met Olafsson overeind en eiste in twee de zitting zelfs de volle winst op. Timman boekte zijn vierde zege in successie ten koste van de Hongaar Barczay, maar zal toch niet meer als eerste de eind streep passeren. WOENSDAG Terugval «aBVrT Geller: half punt achterstand. I Peter Post (Van onze sportredactie) I Danny Clark (links) en René Pijnen, de winnaars van de Zesdaagse van Rotterdam. bezien (Van onze sportredactie) Inter mr. Ms Zwakke start van Herman Popeyus 58 15 Eerste ronde: i DEN BOSCH. De belangenorganisa ties in het betaalde voetbal (FBO, VVCS en WON) hebben mr. Janssen van Raay uit Rotterdam opdracht gegeven op kor te termijn bij de officier van justitie in Amsterdam een officiële aanklacht in te dienen tegen Inter Football. „Achteraf durf ik nu wel te zeggen dat het me niet lekker heeft gezeten dat ik geen specifiek Nederlandse ploeg kon 54 60 60 31 57 60 47 78 78 5 8 „Er is goed strijd geleverd”, oordeelde hij. „In een Zesdaagse zit natuurlijk een showelement, dat is duidelijk, maar ik vind niet dat het overheerst heeft. In de rennersbespreking vooraf, heb ik daar ook voor gewaarschuwd. Dat dat niet Noren (Zwe) Bitalis (Fra) Tweede ronde: Ceulemans Scherz Bitalis Dielis 41 60 52 52 47 47 53 53 44 44 55 55 74 74 4 4 3 0.648 4 0.810 4 0.504 6 0.594 4 0.653 5 1.153 6 1.276 3 0.446 5 1.075 7 1.132 3 0.636 10 1.363 5 0.745 8 1.090 mocht gebeuren. Ik vind dat ze er zich goed aan hebben gehouden”. PETER HEERKENS. len. Meer aandacht had de triomf van Böhm op Ligterink. De Konings-Indische opening had eigenlijk geen logisch ver volg. Het middenspel werd in feite over geslagen en snelle afwikkelingen leidden tot een voordelig eindspel voor Böhm. Enkele gammele zwarte pionnen op de a-lijn zag Ligterink zonder enige cle mentie door Böhm in beslag genomen en daarmee was het wel bekeken. 4 4 0 0 0 o o o 5 0.789 6 0.585 5 0.880 6 0.700 5 0.689 5 0.644 8 0.576 3 0.416 Nadal (Spa) Oddo (Ita) Ramos (Por) Dielis (Bel) Scherz (Oos) Siebert (Wdl) Popeyus (Ned) Thoegersen (Den) Thoegersen Nadal Siebert Popeyus Noren Ramos Oddo Niederlander 1 Hartston: teveel ontzag. -ï, 0-1. 0-1, 1-0, 1-0. J Het Belgisch elftal dat vandaag in Rome vriendschappelijk speelt tegen Italië heeft een nieuwe voorhoede. Coach Guy Thijs kan namelijk niet beschikken over van Gooi, die geen vrij kreeg van FC Köln'en Lambert, die zondag pas voor het eerst weer met Brugge speelde na een blessure, die hem uit de groep van geselecteerden had gehouden. Thijs heeft Willie Wellens van Molenbeek en Dirk Be- heydt van Cercel Brugge in de tweemans- aanval opgesteld. Wat Peter Post voorts ervaarde, was dat wereldkampioen Freddy Maertens nog niet zo’n geweldige greep heeft op het publiek als zou moeten. Post: „Maertens weerde zichwel goed in de wedstrijd, maar hij kwam er niet als een grote persoonlijkheid ui’t. Hij mist nog de allure die een groot wegrenner 60 104 55 104 62 62 De stand na de tweede ronde is: 4 10 1.481 411 1.276 8 1.111 T 1.052 48 60 51 101 60 101 34 60 60 21 57 60 28 60 „Och, ergens begrijp ik dat wel, die weigering. Zoetemelk is geen specifieke Zesdaagserenner en om zich een afgang te besparen moet hij zijn programma nogal omgooien om zich goed te kunnen voorbereiden. Hij heeft het dit jaar ge probeerd in de Zesdaagse van Grenoble en dat is hem tegengevallen. Logisch. Een echte wegrenner raakt op de piste de kluts kwijt als de coureurs, links en rechts van hem komen vliegen”. 0.576 0.528 5 0.870 7 0.967 47 11 1.276 4 0.659 6 0.730 5 0.760 Morgen wordt de laatste ronde ge speeld met de partijen Sigurjonsson- Böhm, Olafsson-Kalavek, Kurajica-So- sonko, Nikolac-Geller, Timman-Miles en Ligterink-Barczay. Tevoren hal Ceulemans al afgere kend met de Zwitser Niederlander1 60-14 na 37 beurten. Ceulemans zal tijdens dit kampioenschap het meest te maken krij gen met Johann Scherz, die verraste met een hoge serie van 11 tegen de West- duitser Siebert, met de Franse kampioen Bitalis en met Ludo Dielis. Naast deze voornaamste kanshebbers zijn na de eer ste dag ook de Deen Thoegersen en de Spanjaard Nadal nog ongeslagen. De achtvoudige Nederlandse kampioen Her man Popeyus sloot de eerste dag af met opzetten die sterk genoeg was om in de top mee te. draaien”. Wat dat betreft heeft Peter Post, zo bleek thans, het uiterste geprobeerd om Joop Zoetemelk te interesseren voor de Zesdaagse. „Zoe temelk”, aldus Post, „zou een gewéldige trekpleister zijn geweest, maar hij wilde niet. We hebben erg serieus onderhan deld, maar hij gaf de voorkeur aan een trainingstijd in de bergen". LAUSANNE. De Belg Raymond Ceulemans is het toernooi om de Euro pese titel driebanden in Lausanne goed begonnen, hoewel hij voor zijn doen gisteravond een minder sterke partij speelde tegen de Italiaan Oddo. De Belg won deze partij met 60 tegen 28 caram boles na 44 beurten. twee nederlagen. In de eerste ronde verloor hij in een bar slechte partij van de Deen Thoegersen. in de tweede was hij kansloos tegen de Belgische ..alles- kunner” Ludo Dielis. De anders zo praatgrage Popeyus zocht dinsdagnacht met een somber gezicht zijn hotel op. Niet snel bekeken was het bij Miles- Nikolac. Ook hier een tweede bedrijf na een Engelse opening die in het midden spel lange tijd gelijk op leek te gaan. Bij het afbreken was niet iedereen de zelfde mening toegedaan, maar vast stond dat Nikolac met een pion, onder steund door een paard was doorgedron gen naar de tweede rij. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het wielerpubliek in het Rotterdamse Ahoy Sportpaleis heeft gekregen wat het wilde: het lieveiingskoppel René PijnenDanny Clark als win naars van de Zesdaagse. Oorverdovend gejuich vanaf de tribunes, zwaar gestamp en wild gezang begeleidden die triomf b(j welk feest overigens ook nog driftig „boe” werd geroepen toen minister Van Agt de winnaars de hand ter felicitatie ging druk ken. het talrijke publiek met volle teugen genoot was de remise tussen Kavalek en Sigurjonsson eigenlijk niet eens opgeval- Het ontzag wat zij evenwel voor Alexandria heeft, gepaard aan de handi cap met de zwarte stukken te moeten spelen, heeft haar doen besluiten van deze vrijwel ónmogelijke opgave af te zien. Zich realiserend dat een snelle remise weliswaar de eindzege niet meer binnen haar bereik zou brengen maar de tweede plaats praktisch veilig zou stel len, besloot zij na 14 zetten de winst te delen. Alexandria had er terecht geen enkele moeite mee. Haar eindzege staat vast. Daarin zal ook de Poolse Pytel de laatste ronde geen verandering meer kunnen brengen. De strijd om de derde plaats is geheel open gebleven. Het ac tievere spel van Lazarevic bracht haar in het treffen met de Roemeense Polih- roniade de betere kansen die zij vak kundig uitbuitte. Daarmee kwam zij op een gedeelde derde plaats met de Hon gaarse Veroczy en de Tsjechische Vokra- lova, in hun onderling gevecht in tweede zitting tot remise kwamen. Met de Pool se Pytel, die Ada van der Giessen remise afdwona staan alle Nederlandse deel neemsters op de lagere plaatsen, een situatie, waarin ook de laatste ronde geen verandering meer kan komen. Terugblikkend op zijn deelnemersveld, constateerde Refer Post aan het eind van de race, dat de bezetting aantrekke lijker had gekund. „Maar”, benadrukte hij, „uitgaande van de algemene publie ke belangstelling. Voor insiders is Danny Clark natuurlijk een technisch stukke betere partner van Pijnen dan Karstens geweest zou zijn. Maar dat ziet de massa niet. De massa wil Karstens, die meer bekend is en meer sfeer maakt. Zo ligt dat nou eenmaal”. Dat Herman Ponsteen die belangrijke uitslag op zijn erelijst kon bijschrijven, was voor een deel het gevolg van het uitvallen van favoriet Michel Vaarten, die zondagavond met een gebroken sleu telbeen uit de race ging. Zijn landgenoot Stan Tourné werd aan Henk Stander gekoppeld met een achterstand van drie ronden als uitkomst van de deling van beider positie op de ranglijst. „Door die situatie", gaf Ponsteen - die met Slot op een achterstand van twee ronden zat toen het leidende duo Vaarten - Tourné uitviel - ruiterlijk toe, „kregen we na tuurlijk een geweldige kans om te win nen. Ik heb me aardig kunnen herstellen van een zwakke start die ik had door een keelaandoening waardoor ik de eer ste dagen te weinig lucht kreeg. Op deze laatste avond ging het eigenlijk pas echt goed.” Noren Thoegersen Ramos Nadal Popeyus Dielis Scherz Niederlander Siebert Bitalis Oddo Ceulemans Eindklassement: 1. Slot-Ponsteen 21. Op een ronden: 2. Marcussen- Refshammer 26, 3. De Jonckheere-Young 19, 4, Baumgartner-Kanel. Op twee ronden: 5. Crooker-Chandler 46. 6. Minneboo-Caethoven 30. 7. Tourné-Stander 13, 8. Koot-Huveneers 9. Op vijf ronden: 9. De Bisschop-De Roo (Bel) 3, 10. Maganza-Stitz (Ita) 3, Op zes ronden: 11. Waasdorp-Liebregts (Ned) 3. Op zeven ronden: 12. Pronk-Nieuwen- huis (Ned) 7. Zoals de zaak er bij het ingaan van de laatste speeldag voorstaat lijkt het eerste werkelijk grote succes van Sosonko aan staande. Sosonko zal zich dan een toer- nooiwinnaar mogen noemen, die het ene moment onbarmhartig toesloeg om een volgende ronde bekwaam zijn positie tegen de sterksten veilig te stellen. Zo’n strijd had hij ditmaal te voeren met Olafsson. In een Ben-Oni dacht de gehe le meute dat de Nederlander recht op de zege zou afgaan. De opstelling van Olafsson leek wat verkrampt en scheen weinig beter te worden nadat hij een tij delijk gewonnen pion teruggaf. Nu is die Olafsson een speler, die in een openings fase eigenlijk nooit tot spectaculaire ge beurtenissen komt. Hij is het type dat graag een solide positie opbouwt en vanuit deze basis gemotiveerd in aktie komt. Het bleek al spoedig dat de IJs lander de zaak weer eens uitstekend had getaxeerd en met het vorderen van de partij werd ook zijn positie beter. Hij had evenwel de handicap veel bedenk tijd te hebben gebruikt. Toen hij nog slechts drie minuten over had en nog vele zetten moest uitvoeren gooide hij zelf de knuppel in het hoenderhok met een stukoffer op f2. Het bord stond meteen in vuur en vlam. Olafsson was lange tijd op z’n best, maar Sosonko deed niets voor hem onder en toonde zich een waardig leider.Het was over en weer een fantasierijk spel, waarbij de nijpende tijdnood van de toernooiwin- ROTTERDAM. Baanspecialist Her man Ponsteen die om studieredenen nooit veel aan het Zesdaagsewerk heeft kunnen doen, haalde zijn eerste over winning in dit wieleronderdeel binnen. Met Ger Slot (Al meerdere keren be trokken bij een dergelijke huldiging) sloot hij de Rotterdamse Zesdaagse voor amateurs zegevierend af, door in de slotkoers (zoals elke avond, een koppel- wedstrijd over drie kwartier) de concur rentie op een ronde te rijden. Mr. Janssen van Raay zal volgende week deze aanklacht tegen het bemidde- lings- en adviesbureau voor profvoetbal lers van Cor Coster, Piet Keizer en Maarten de Vos indienen. De belangen organisaties, verenigd in de Stichting Bemiddeling Arbeidszaken, willen van de rechter* weten in hoeverre Inter Football aan arbeidsbemiddeling doet en dus strafbaar is. De Rotterdamse advocaat maakte dit gisterochtend bekend tijdens het kort geding, dat Inter Footbail had aange spannen tegen PSV-manager Ben van Gelder, die in een krant en voor de radio het legale karakter van Football zou hebben aangevallen. De advocaat van Inter Football. R. Smit, wees de rechter er op dat het bureau al in het verleden op het minis terie van sociale zaken heeft gevraagd in hoeverre zijn activiteiten in strijd met de wet zijn. Volgens het ministerie zou er geen sprake van overtreding op de Wet op de arbeidsbemiddeling zijn. Volgens mr. Janssen van Raay ope reert Inter Football wel degelijk in de marge. Bovendien heeft Van Gelder nooit gezegd dat Inter Football illegaal zou zijn, maar heeft hij geweigerd met het bureau zaken te doen omdat zulks in strijd is met de reglementen van de KNVB en de Nederlandse wet, aldus de Rotterdamse advocaat. Verder zei hij„Er zijn twee klem mende vragen. Is Inter Football een koppelbaas en handelt Inter Football in strijd met de wet op de arbeidsbemidde ling, of is Inter Football gewoon een adviesbureau? Dit zijn in feite zaken die buiten de affaire-Van Gelder staan. Daarom komt er een echte rechtszaak die de belangenorganisaties zullen aan spannen”. Mr. Janssen van Raay eiste tenslotte dat Inter Football wordt veroordeeld tot de kosten van het geding. Uitspraak: 4 februari om 10.00 uur. De uitslag is: 1. Pijnen-Clark (Ned-Aus) 549 punten. Op een ronde: 2. Haritz/Thurau (Wdl) 435, 3. Sercu-Maertens (Bel) 352. Op zeven ronden: 4. Knetemann-Hempel (Ned-Wdl) 340. 5. Gilmore-De Vlaeminck (Aus-Bel) 238. Op tien ronden: 6. Allan-Ritter (Aus-Den) 186, 7. De Meyer-Schulze (Bel-Wdl). Op twaalf ronden: 8. Bracke-De Bosscher (Bel) 407. Op negentien ronden: 9. Venix-Stevens (Ned-Bel) 281. Op 27 ronden: 10. De Geest-De Witte (Bel) 125. Op 33 ronden 11. Priem-Rnas (Ned) 175. Op 34 ronden: 12. Van de Hoek-Peelman (Ned-Be]) 154. Het Westduitse koppel Peffgen- Fritz gaf een half uur voor het einde op wegens een knieblessure van Fritz. Pijnen en Clark hebben de toeschou wers. een indrukwekkende finale voorge schoteld in de afsluitende koppelkoers over een uur, waarbij ze zwaar strijd leverden met de concurrerende duo's Maertens-Sercu en Thurau-Haritz die tot twee keer toe een ronde achterstand goed maakten, maar bij de derde aanval van Pijnen en Clark niet zover reikten, zodat ze op duidelijke achterstand fi nishten. Wat het passieve element van de elfde (vijf ervan onder het wedstrijdleider schap van Peter Post) Rotterdamse Zes daagse betreft: ruim 52.000 mensen pas seerden de kassa’s. Daarmee bleef de opkomst met ongeveer 1000 entree-be- wijzen beneden die van vorig jaar. Ahoy-Sportpaleis-woordvoerder Harm Scheepbouwer; „Budgetair is dat geen probleem. We kunnen nu de conclusie trekken dat we hier tussen de 50.000 en 55.000 mensen trekken, met altijd de kans op een uitschieter. Die hebben we vorige keer gehad.” Wieler-technisch leider Peter Post zocht en vond een verklaring voor die lichte terugval („Maar ik ben toch dik tevreden”) in de publieke belangstelling. „Dat Leo Duyndam teruggekomen is op zijn besluit om een come-back te ma ken, heeft beslist invloed gehad. Duyn dam trok hier als streekfavoriet steeds veel mensen. Verder misten we Gerben Karstens, een man van het grote spekta kel. Met René Pijnen had hij een voor het publiek attractief koppel kunnen vormen”. uur spelen ook niet genoeg om tot een beslissing te komen. In deze Spaanse partij had Geiler wel een geïsoleerde dubbelpion op de cijl-n, maar de moei lijk tot ontwikkeling komende damelo- per van Kurajica was een grotere handi cap. „Waar het aan lag, weeit ik niet, maar ik speelde erg slecht. Ik kwam totaal niet los en geen moment heb ik zeker staan spelen”. moet hebben om ook op de baan echt interessant te zijn. Eddy Merckx bij voorbeeld heeft dat wel. Die presenteert zich”. De partij Sosonko-Olafsson had het volgende verloop: d4 Pf6 2. c4 e6 3. g3 c5 d5 ed5: 5. cd5: b5 6. e4 Pe4: 7.De2 De7 8. Lg2 Pd 69. Le3 b4 10. Lc5: De2:t 11. Pe2: Pa6 12. Ld4 Pf5 13. 0-0 Lc5 14. Lc5: Pc5:15. Pd2 La6 16. Tfcl Pd3 17. Tc2 0-0 18. Lh3 Tfe8 19. Pb3 Te5 20. Ped 4 Pd4: 21. Pd 4: Td8 22. d6 g6 23. Tdl Td5 24. Pb3 Pf2: 25. Td5: Ph3:PLUS 26. Kg2 Lb7 27. Kh3: Ld5: 28. Tc7 a6 29. Pc5 La2: 30. Pa6: Le6plus 31. Kg2 b3 32. Kf3 Kg7 33. Ke3 Kf6 34. Kd4 h5 35. Pc5 g5 36. Tb7 Kf5 37. Tb5 Kg4 38. Ke5 f6 39. Kf6: Tf8plus 40. Ke7 Tf7plus 41. Ke8 Tf6 42. Pe6: Te6:plus 43. Kd7: Te2 44. Tb3: Th2: 45 Ke8 h4 46. gh4: gh 4: 47. d7 Te2plus 48. Kf7 Td2 49. Ke7 h3, 50. Th3:, zwart geeft het op. naar van vorig jaar een extra sfeertje aan het geheel gaf. Sosonko’s koning wandelde het gehele bord over en kwam tot stilstand op veld e8, uitgesproken het veld waar in de aanvangsfase de koning van Sosonko had gestaan. Maar toen was inmiddels de tijdnood verstreken en was Olafsson het labyrint var) varianten niet geheel smetteloos doorgekomen. So- sonko stond met zijn vorst ijzersterk en kon in tweede zitting, afwikkelen naar een toreneindspel met een pion meer dat weldra gewonnen bleek te zijn. Geiler en Kurajica hadden aan vijf De Westduitser Walter Eschweiler zal op 9 februari in het Wembley-stadion van Lon den de vriendschappelijke interlandwedstrijd Engeland-Nederland leiden. De 1900km-race van Francorchamps, die op >8 mei op de kalender stond, gaat niet door. Dit maakte de internationale sportcom- missie gisteren in Parijs bekend. Een reden voor de annulering werd niet opgegeven. De Noorse schaatsbond heeft, zoals mocht worden verwacht Jan Egil Storholt, Kay Stenshjemmet, Amund Sjoebrend en Sten Stensen, de eerste vier van het Europees kampioenschap, aangewezen voor het toernooi om het wereldkampioenschap in Davos op 5 en 6 februari. „Ik ben tevreden” GROOTMEESTERGROEP: Böhm (Ned)Ligerink (Ned) 1-0, Barczay (Hong)Timman (Ned) 0-1. Miles (Eng)Nikolac. (Joeg) 0-1, Geiler (R.)Kurajica (Joeg) 1-0, Sosonko (Ned)—Olafsson (IJsl) 1-0, Kavalek (Vs)Sigurjonsson (IJsl) rem. Stand na 10 ronden: 1. Sosonko 7%, 2. Geiler 7, 3.-4. Timman, Kurajisca 6%, 5. Olafsson 5%, 6.-7. Miles, Nikolac 5, 8.-9. Kavalek, Böhm 414, 10. Sigur jonsson 314, 11. Ligterink 2%, 12. Barczay 2. MEESTERGROEP: Krnic (Joeg)— Hartoch (Ned) 0-1. v.d. Sterren (Ned)v.d. Vliet (Ned) 1-0, Popov (Buig)Szmetan (Arg) 1-0, Witt (Ned)Kupreichik (R.) 0-1, Bellon (Sp)Jamieson (Austr) rem., Christi ansen (Vs)Esion (Zwe) 1-0, Afge broken partij 9e ronde: v.d. Vliet (Ned)Hartoch (Ned) 1-0. Stand na 10 ronden: 1. Kupreichik 8%. 2. V.d. Sperren 7’4, 3. Christiansen 5Vz, 4.-6. Bellon, Jamieson, Hartoch 5, 7.-8. Po pov, .V.d. Vliet 4’4, 9.-10. Szmetan, Krnic 4, 11. Witt 3’4, 12. Esion 3. DAMESGROEP: Vreeken (Ned) Belle (Nmed), Lazarevic (Joeg)Polh- roniade (Roe) 1-0, Vokralova (Tsj)— Veröczy (Hong) rem., V. Parreren (Ned)Georgieva (Buig) uitg., v.d. Giessen (Ned)—Pytel (Pol) rem., Alexandria (R)Hartston (Eng) rem. Stand na 10 ronden: 1. Alexandria 9, 2. Hartston 8, 3.-5. Veroczy, Vokralo va, 6. Polihroniade 514, 7. Georgieva 314 en 1 uit. 8. V. Parreren 214 en 1 uit, 9.11. Belle, v.d. Giessen, Pytel, 12. Vreeken 2. Zienderogen werd de Joegoslavische stelling slechter en toen Geiler op de 22ste zet met een harde klap zijn paard op a6 posteerde en daarmee allerlei problemen voor Kurajica opriep, moet de rus hebben gedacht dat de zaak bekeken was. Kurajica is echter glad als een aal, als je denkt hem te pakken te hebben ontglipt hij weer en even leek het erop of nu hetzelfde zou gebeuren ais in de zesde ronde met Timman. Maar Geller was beter op zijn hoede en drong via de b-lijn binnen en won de kwaliteit. Met de moed der wanhoop streed Kurajica verder, zij het tever geefs. Jan Timman was toen al enige tijd klaar met de falende Barczay. Hij had de Hongaar min of meer ingesnoerd en kwam tot torenverdubbeling op de d- lijn. Barczay zag als zo vaak dit toernooi het onheil naderbij komen en trachtte met een opmars over de f-lijn de bakens te verzetten. Tegen een op volle toeren draaiende Timman was dat een kansloze zaak. De Nederlander won een stuk tegen twee pionnen en ontzenuwde Barczay’s wanhoopsdaad doeltreffend. Bij al deze geweldige partijen, waarvan Sportief bezien maakt Peter Post overigens toch tevreden de balans op. WIJK AAN ZEE - De spannende fina le waarop was gehoopt in de dames - groep van het Hoogovensschaaktoernooi is er niet gekomen. In de voorlaatste ronde kwamen de beide hoogst geplaat ste spelers Alexandria en Hartston tegen elkaar uit. De Britse, die een punt op de Russin achter lag zou bij winst op gelijke hoogte komen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19