Umond krijgt POLITIEKE PARTIJEN VOOR van Den Haag BEHOUD ZEEWEGZIEKENHUIS informatie over kwestie ziekenhuizen Receptie burgemeester Nielen BEVERWIJK HULDIGDE ZIJN KAMPIOENEN Renteloze lening bij aankoop van woning DE ROOIJ keningenactie |||g| I S H Ét Oproep tot burgerij voor massale handtel A Éf- (TAND)ARTSEN EENSGEZIND Antieke bierpomp gestolen Contactavond leden Hout- en Bouwbond Mr. Hoekstra benoemd Auto gestolen tot notaris Tarieven containers CNV w dB WOENSDAG 2 6 JANUARI 19 7 7 b (Van een onzer verslaggevers) Onaanvaardbaar Protest „Specialismen” Rapport tl OPRUIMING bij uw BONTSPECIALIST betekent lage prijzen en toch volledige service 845,- 49,- .39,- PLEIN 1945 - 3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier ALS EXTRA AANBIEDING: 3/4 lamjas, sportief model, met of zonder bindceintuur betere kwaliteit zult u ner gens vinden799.- Afgevaardigden van politieke groe peringen in Velsen vonden elkaar gisteravond in een bovenzaal van Velserduin. Éénstemmig was men van mening, dat men gezamenlijk zijn stem moest verheffen en ook de gehele bevolking in de gelegen heid moet stellen zijn gevoelens van oprechte boosheid en veront rusting te vertolken. VELSEN Het advies van het College voor Ziekenhuisvoorzie ningen waarin onder meer wordt geadviseerd om het Zeewegzieken huis in IJmuiden omstreeks 1985 te sluiten, is de Velsenaren in het verkeerde keelgat geschoten. Dat is onder meer duidelijk geworden uit de vele reacties die bij het Zeeweg ziekenhuis zelf dagelijks binnen stromen. Organisaties, verenigin gen, vertegenwoordigers van in stanties, maar ook veel particulie ren proberen op tal van manieren hun verontwaardiging te spuien. nerts stjassen en mantels vanaf1295,- Murmeljasjes675,- Persianer pattes jasjes vanaf Cravattes vanaf Bonthoeden vanaf r///////////////////////////////////////Z/////////////////Z///ZZ/////////^^^ f! Messes..., 9-12 vol- .5555 zas_ (Van een onzer verslaggevers) 4-17 ids- 7eer >nds vol- 4a. To- 9 en ation „Wie (ADVERTENTIE) .Face Lyn- (Van onze sportredactie) „De de (Van een onzer verslaggeefsters) ezpPiger Hoofdbestuurslid .ange ]d or i do. sieur en Fiet- de Tot dat laatste zal de Velsense burge rij in de gelegenheid worden gesteld door middel van handtekeningenlijsten die op tal van punten in de gemeente ter tekening zullen wórden gedeponeerd. Deze handtekeningen zullen mede ter ondersteuning dienen van een vlammend protest dat de Velsense politici gistera vond formuleerden en dat aan diverse instanties zal worden aangeboden. duw van het moderne Rode Kruisziekenhuis (257 bedden) in Beverwijk, (bouwkosten moeten sluiten. wel Apeldoorn, omdat dit me een plaats lijkt”. (Boegeroep). HEEMSKERK. Bij de Heemskerkse politie is nu pas aangifte gedaan van diefstal van een vrachtwagen die zater dagmiddag op het parkeerterrein achter de winkels aan de Kerklaan stond ge parkeerd. Het is een Fiat, kenteken JB 26-75. wit met geel en met het opschrift Logchies. 21.15 »ak”, do. ieka- De IHUi- hea- Mooyen (PvdA), D. de Bruijn (CPN), E. Algra (CBA), R. Wagenaar (DS’70), Jo han Brouwer (Pi agressie! Velsen, PPR- PSP, D 66) en A. Heilig (VVD). 20.15 mu- HEEMSKERK. In „De Jansheeren” wordt zaterdagmiddag een buitengewone raadsvergadering gehouden ter gelegen heid van het afscheid van burgemeester H. Nielen. Van half zes tot zeven uur is er voor een ieder gelegenheid om de burgemees ter in de sociëteitsruimte de hand te drukken ten afscheid. Tijdens de gisteravond gehouden ver gadering van de Stisa vroeg een van de bestuursleden krachtig protest aan te tekenen tegen de verontrustende advie zen. Een 'woordvoerder van het CDA zal namens alle raadsfracties tijdens de aan staande donderdag te houden raadsver gadering een verklaring afleggen inzake de problematiek van het Zeeweg Zieken huis. Medisch directeur Dr. A. J. Schilstra acht geen termen aanwezig om het standpunt van hem en zijn mededirectie leden en bestuurderen te verbloemen. „Het Zeewegziekenhuis heeft als streek ziekenhuis zijn functie in deloop der samen mag in 1973 of 1974, naar keuze niet hoger zijn dan 25.000,-, respectie velijk 27.600,- en over 1975 mag geen vermogensbelasting verschuldigd zijn. De lening wordt verstrekt voor een periode van negen jaar en moet in acht gelijke jaarlijkse termijnen worden terugbe taald Deze periode begint twee jaren na het verkrijgen van de lening. Voor verdere informatie, vouwbladen en formulieren kan m en zich wenden tot de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie. Burg. Nielenplein 2. BEVERWIJK. De Umond krijgt binnenkort de heer Greve, hoofd van van van De een Het nieuwe St. Jozef ziekenhuis in Heemskerk in aanbouw. Bouwkosten f 45 miljoen. Straks goed voor 252 bedden. In de scha- 1973 f 45 miljoen) dut zijn deuren zou jaren voldoende bewezen om daar nu nog eens over te gaan discussiëren”. De aanvrager van de renteloze lening moet meerderjarig zijn, maar jonger dan 35 jaar. Iemand die jonger is dan 21 jaar maar gehuwd is, is meerderjarig en kan dus ook in aanmerking komen. Het be lastbaar inkomen van man en vrouw Tenslotte werden Enna van Duyn en Piet Kenniphaas in het zonnetje gezet. Weliswaar hebben zij geen nationaal kampioenschap behaald, maar op voor dracht van de Beverwijkse sportraad werden zij op deze avond toch gehul digd. Wethouder Hoogenboom: „Wanneer ik zelf eens mee ga lopen, en dat ben ik zorg is gevolgd, leken alle afgevaarcE - den voldoende gemotiveerd om hu i standpunt inzake de voorgenomen s: ting van het Zeewegziekenhuis gestalte te geven. Dat gebeurde in een verkla waarvan de tekst luidde: Nadat de heer Palleser, trainer bij de atletiekvereniging DEM, het een en an der had verteld over de atletieksport, onder meer over de geschiedenis en hoe een atleet tot goede prestaties kan ko men, vroeg wethouder Hoogenboom ie dere kampioen naar voren. De heer Hoogenboom drukte de sporters nadruk kelijk op het hart dat zij niet alléén verantwoordelijk waren voor hun pres tatie. „We moeten hierbij de trainers en de clubbestuurders zeker niet vergeten”. Verder haakte wethouder Hoogenboom in op de zich snel uitbreidende spelver- ruwing en vandalisme. „Wij moeten er met z’n allen voor waken dat de sporti viteit hoog in het vaandel van het Be verwijkse sportleven blijft geschreven”, aldus de wethouder. Als eerste riep hij Hans van der Pal (DEM), nationaal kampioen polsstok hoogspringen bij de A-junioren, naar voren. Daarna was er een hele grote groep van DEM aan de beurt. (Wethou der Hoogenboom: „Aan de prestaties te zien valt het met de accommodatie van DEM nog wel mee”). De hele meisjes C- juniorenploeg kreeg de geschenken over handigd. De plaquette werd uitgereikt aan de trainster van de meisjes, Corry Naast het „vonnis” over het Zeeweg- Ziekenhuis is het opvallend dat over het Elisabeth Gasthuis op een geheel andere toon wordt geschreven. Zelfs wordt op gemerkt! „Hoewel ook het werk van de andere Kennemer Ziekenhuizen met waardering dient te worden genoemd, is hun aandeel in de Kennemer Gezond heidszorg, gelet op de diverse aspecten, niet van verlijkbaar belang met het Elisabeth Gasthuis. Daarom kan slechts volwaardig ziekenhuis het Elisbeth Gasthuis a priori worden vrijgesteld van sluiting of ingrijpende beddenreductie.” Als opmerkelijke speci alismen worden vermeld haemodialyse, en neuropathologie. De heer Schipper, voorzitter van de Beverwijkse sportraad bedankte het ge meentebestuur voor het initiatief en hij hoopte dat het gemeentebestuur zal blij ven streven naar een optimale accom modatie voor het Beverwijkse sportle ven. VELSEN. De artsen en tandartsen van Velsen hebben gezamenlijk hun handtekeningen geplaatst op een der lijsten waar wordt geprotesteerd tegen de adviezen van het CVZ. Ook onder andere groeperingen van de bevolking bestaat duidelijk de behoefte aan een dergelijke adhesiebetuiging. WIJK AAN ZEE. De exploitant van het Noordzee-paviljoen heeft bij de Beverwijkse politie aangifte gedaan van diefstal van een antiek biervat met tap kranen uit de winterberging van dit paviljoen. Overigens is in het concept advies van het CVZ met de aanbeveling om het Zeeweg Ziekenhuis te sluiten duidelijk een andere mening verpakt. Daar wordt zelfs de voorkeur uitgesproken voor de sluiting van het IJmuidense ziekenhuis in samenhang met nog enkele andere ziekenhuizen. Van verschillende kanten wordt momenteel getracht om kennis te nemen van de inhoud van het concept advies. Verwacht wordt echter dat het nog zeker een half jaar kan duren voordat de inhoud voor publicatie zal worden vrijgegeven. Een woordvoerder van het SSKZ deel de ons desgevraagd mede dat de eerste de zogenoemde nierdialyse met in stemming van de andere Kennemer zie kenhuizen in het Elisabeth Gasthuis is ondergebracht, „Neuropathologie”, aldus dezelfde woordvoerder kan niet ris een specialisme worden aangemerkt.Het heeft betrekking op pathologisch onder zoek van de hersenen. Werkzaamheden die bovendien ook aan andere ziekenhui zen worden verricht. De lage gemiddelde verpleegduur in het Elisabeth Gasthuis (13,4 dagen) zou een direct gevolg zijn van een groot aantal kortdurende gy naecologische ingrepen die in dat zieken huis worden verricht. BEVERWIJK, sluit is mr. ingang van 1 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het lossen van con tainers voor afval wordt duurder. De huurprijzen voor containers blijven het zelfde. maar het tarief voor het lossen van een container van duizend liter wordt verhoogd van 9,25 tot f 12. Voor een 750 liter container moet in plaats van 8, voortaan 10,50 worden betaald en het tarief voor een container van 500 liter wordt verhoogd van 7 tot 9 Voor het ledigen van een beerput van een woning die niet op de riolering kan worden aangesloten willen B. en W. voortaan per leging gaan be rekenen (was ƒ40). Voor het ledigen van een beerput van een woning die wel op het riool kan worden aangesloten wor den de werkelijke kosten in rekening gebracht, namelijk 109 per uur. Beverwijk en Heemskerk willen niet zozeer informatie over het vrij dag jl. in onze bladen gepubliceerde advies-rapport van het College van Ziekenhuisvoorzieningen, maar rich ten zich voornamelijk op de vorig jaar door staatssecretaris Hendriks verzonden brief, waarin hij op sa menwerking tussen het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk en het St. Jozef ziekenhuis te Heemskerk aan dringt. „Het zou een goede zaak zijn als ook Velsen bij dit gesprek met de heer Greve aanwezig zou kunnen zijn”, merkte burgemeester Hubers dinsdagmiddag tijdens de wekelijkse persconferentie van het college op. Tussen Heemskerk en Beverwijk is inmiddels al overleg geweest over die integratie tussen het RKZ en het Heemskerkse ziekenhuis. „Beide col leges kwamen tot de conclusie, dat die integratie een zeer wenselijke zaak is als het gaat over specialisatie en bestuurlijke opzet”, aldus de heer Hubers, die de gedachte had, dat die integratie niet over 1 of 2 jaar voor de deur zal staan. „Dat zal wel langer duren”. Pas na het gesprek met de heer Greve zal Beverwijk zich beraden of het wenselijk is met staatssecretaris Hendriks in contact te treden over de vorige week bekend geworden advie zen van het College van Ziekenhuis voorzieningen. „In ieder geval is er vandaag een brief de deur uitgegaan, waarin we Hendriks vragen om toe zending van het adviesrapport. Het college vindt de adviezen in het rap port onvoorstelbaar, temeer vanwege de getalsmatige benadering van de hele materie en de wijze, waarop men voorbij gaat aan al datgene, wat hier in de Umond op volksgezond- heidgebied is opgebouwd”. Eén van de voorwaarden is, dat met ingang van 1 januari 1977 de verwer vingskosten voor een nieuw te bouwen woning niet hoger mogen zijn dan f 102.000,- en voor een reeds bestaande woning niet hoger dan 70.000,-. Onder verwervingskosten worden verstaan de koopsom, notariskosten, overdrachtskos ten en makelaarsprovisie. Hypotheekkos- ten worden niet meegerekend. De woning waarvoor een renteloze lening wordt aangevraagd, moet geschikt zijn om het gehele jaar door bewoond te worden door de aanvrager. Een recrea tiewoning, een zomerhuisje en een twee de woning, noodwoningen, woonketen en dergelijke komen niet voor een renteloze lening in aanmerking. Onder voorzitterschap van Adèle Meyer van de CPN die samen met een aantal socialisten tot de idee was geko men de krachten te bundelen nadat zondag was gebleken dat een CPN- initiatief om. handtekeningen te gaan vterzamelen bij het Zeeweg Ziekenhuis» resulteerde in een grandioos succes zette in duidelijke bewoordingen uiteen wat de bedoeling was van de samenkomst in de vergaderzaal. Nadat Dr. A. J. Schilstra de afgevaar digden een overzicht had gegeven van de beleidslijn die in Nederland de laatste jaren op het gebied van de gezondheids- 7ZZZZJZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZfZZ/ZZZZZfZZZZJZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ//ZZ//ZZZZZZZZ/ZZ/Z/Z/ZZZZZir/rZi«/ZZZZZZZZZZZi HEEMSKERK. Naar aanleiding van de laatste wijziging van de Wet op het Bezitvormingsfonds wijzen B. en W. van Heemskerk speciaal op de mogelijk heid om een renteloze lening van 2400,- te verkrijgen bij het kopen van een eigen woning. Dat geldt zowel voor een nieuwe als voor een reeds bestaande woning. Beverwijk wil met Heemskerk en Velsen overleggen welke stappen er kunnen worden genomen om „geza menlijk actief te worden”. De heer Hubers noemde de nieuwe bestuurs bevoegdheid van de staatssecretaris, die binnenkort via de wet zal worden geregeld, heel zorgelijk. Wie de staatssecretaris de laatste tijd goed heeft gevolgd, weet, dat hij beslist zal vasthouden aan die vier percents- norm”. Wethouder Hoogenboom van sportza ken feliciteert ieder meisje van de DEM- atletiekploeg persoonlijk. Geheel rechts trainster Corry Bleeker-Duyn met de plaquette. Bleeker-Duvn. Mevrouw Dekker kwam naar voren voor haar zoon, die een gymnastiektitel op zijn naam wist te brengen. Ook Ellie Vessies-Appel, ten niskampioene, was niet aanwezig. Als stand-in trad hier haar man Jaap Ves- sies op. BEVERWIJK. In het stadskantoor heeft het gemeentebestuur van Bever wijk gisteravond de nationale sportkam- pioenen uit Beverwijk gehuldigd. Alle kampioenen kregen uit handen van wet houder Hoogenboom van sportzaken een plaquette en een cadeaucheque aan geboden. Op de feestelijke bijeenkomst, waar ook veel ouders, familieleden en clubbestuurders aanwezig waren, heeft burgemeester Hubers ook gesproken. In zijn openingswoord feliciteerde de burgemeester iedereen van harte met het behaalde resultaat. Met name ging hij in op de prestatie van Enna van Duyn en Piet Kenniphaas, beiden lid van de wandelsportvereniging Zwervers”, die het afgelopen jaar voor de tiende maal de vierdaagse van Nij megen uitliepen. „Ik weet precies wat dit betekent”, aldus burgemeester Hu bers. „want ik heb zelf ook drie keer meegelopen. Soms denk ik er nog wel eens over om weer in te schrijven, maar als ik terugdenk aan het aantal kilome ters zet ik dat weer vlug uit mijn hoofd”. Bij koninklijk be- A. Th. L. Hoekstra met april 1977 benoemd tot notaris te Beverwijk, als opvolger van notaris mr. dr. J. L. F. Engelhard. De Stichting Samenwerkende Kenne mer Ziekenhuizen (SSKZ) die maandag avond in vergadering haar standpunt bepaalde gaf na afloop daarvan een perscommuniqué uit waarvan wij in houd en strekking gisteren reeds publi ceerden. Hoewel het SSKZ zich op het standpunt stelde dat het advies van het CVZ een slecht advies was, werd niet gesteld dat het „onaanvaardbaar” was. De mededeling die bestuur en directie van het Zeewegziekenhuis in de loop van maandag uitgaven sprak zich zeer concreet uit over het advies als „volstrekt onaanvaardbaar”. „Dezerzijds”, aldus de schriftelijke mededeling, „zal alles in het werk worden gesteld omhet voortbe staan van een hier ter plaatse te garanderen. Patiën ten en medewerkers zullen in de ko oiende periode regelmatig informatie ontvangen over de verdere ontwikkelin gen”. „De volgende personen, vertegenwoor digers van de politieke partijen in Vel sen, hebben met grote verontwaardiging uit de pers kennis genomen van de on aanvaardbare adviezen aan staatssecre taris Hendriks tot sluiting van vier zie kenhuizen in Kennemerland en de IJ- mond, waaronder het Zeewegziekenhuis. De aangekondigde sluitingen in het ka der van de bezuinigingsoperatie van de regering zijn een ramzalige en onverant woordelijke aanslag op de gezondheids zorg van de bevolking. Ondergetekenden stellen zich op het standpunt dat de adviezen onverwijld dienen te worden ingetrokken. Zeker in een tijd dat er grote behoefte is aan uitbreiding van verschil- lande faciliteiten is het ontoelaatbaar, dat de gezondheidszorg, die de laatste decennia zo moeizaam is opgebouwd, nu in een hoog tempo wordt afgebouwd". De ondertekenaars waren: Peter de afdeling planning en bouw ziekenhuizen van het ministerie Volksgezondheid, op bezoek. Haagse ambtenaar heeft dit in telefonisch gesprek met burgemeester A. Hubers van Beverwijk toegezegd. De heer Greve zal de gemeente Be verwijk en Heemskerk informatie verstrekken over de „huidige gang van zaken met betrekking tot de volksgezondheid in de IJmond”, aldus burgemeester Hubers. VELSEN Hoofdbestuurslid Klaas Zuidema van de Hout- en Bouwbond CNV zal vrijdag 28 januari spreken in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden over de huidige CAO-problematiek. Op deze zogenoemde ledencontacta- vond zal aan drie leden van de bond het gouden insigne worden uitgereikt dat verbonden is aan het 25-jarige lidmaat schap. De avond zal worden besloten met een gezellig samenzijn waarbij de mogelijkheid zal bestaan deel te nemen aan een kienwedstrijd om fraaie prijzen. van O I s ss. s- i s» r# Sc f

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7