Protest tegen sluiting Pleidooi voor behoud van van ziekenhuizen noodlokaal Zeekleuters KRO SPEURT NAAR TALENT SIMULTAAN IN HELIOMARE Thuis in de buurt ;n. Haven VEILINGEN IJmuider Courant/ Beverwijkse Courant Opzettelijke ONDER MEER VOOR PEUTERSPEELZAALWERK beschadiging Muziek en carnaval Resultaten Si VFEL BELANGSTELLING VOOR SENIOREN- EN JUNIORENSHOW 1 Bridgeclub „Saus Atout” „Kees Jongert” „Lommerlust” 11 BEVERWIJK-HEEMSKERK donderdag 2 7 JANUARI 19 7 7 I 10 in Naam Adres Belangrijke, interessante, ongewone en lezens- waardige dingen gebeurd in uw omgeving? Als eerste zijn er altijd de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant bij. Want die zitten nu eenmaal ’t dichtst bij het vuur. In IJmuiden zelf. In Kennemerland. En in verre omstreken. Blijf op de hoogte met wat er bij u in de buurt gebeurt. Neem nu een abonnement. Wat er ook gebeurt in de buurt, wij zijn er ’t eerst bij met de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant. Noteer ons daarom voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement Op de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant, (aankruisen wat gewenst is). Wij krijgen de krant de eerste 14 dagen gratis. Plaats Maak uw hokje zwart en stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416, Haarlem. Voorzorg Ruimtenood zlflK (Van een medewerker) pri)S Thuis in huis puw >ij: (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De KRO heeft met de woensdag in de theaterzaal van De Nieuwe Slof gehouden talentenjacht een groot succes geboekt, ’s Middags bezochten ruim vierhonderd belangstellenden de seniorentalentenjacht en 's avonds was de theater zaal gewoon te klein om de zeshonderd bezoekers een plaatsje te bieden. Organisator Bert de Winter van de KRO mag dan ook met voldoening op zjjn jacht naar talent in de IJmond terugzien. een lokaal achter de hand te hebben en te houden. De KRO maakte zowel ’s middags als *s avonds opnamen, diie dinsdag in het programma „In de wachtkamer” van Jos BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijse veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 20-65, trosanjers 180- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Ook in de noordelijke IJmond is de verontwaardiging nog steeds groeien de over de aangekondigde sluiting van het Rode Kruis Ziekenhuis. ^V' De bejaarden hadden schik in de ta lentenjacht van de KRO. De stemming in de bomvolle theaterzaal van De Nieuwe Slóf was uitstekend. Hier mevr. Van Berge uit Bergen met haar act, een serie in. sappig Westfries vertelde mop pen. Er zijn kennelijk onverwachte fluctu aties in het leerlingenaantal van het kleuteronderwijs. Wie garandeert, dat weer niet een situatie kan ontstaan, waarbij de Zeekleuters recht krijgen op een tweede lokaal? Zou er geen reden zijn ontstaan voor de stichting van het tweede lokaal, dan zou ook nu nog gewoon les zijn gegeven in het bestaande oudste noodlokaal. Het is niet zonder meer ongeschikt voor onderwijsdoeleinden. Er zijn zelfs be trekkelijk kort geleden nog verbeterin gen in aangebracht. uit West-Duitsland, die de heer Euwe in de simultaan tegen de patiënten bijstond, moest het met wat minder publieke belangstelling doen. Niet terecht overi gens, want de heer Mertens is in het tierikamperskamp van het schaaktoer nooi een steeds terugkerende, overigens uitstekend schaak spelende, gast. zal dit met aanzienlijke kosten gepaard gaan”. Aldus het betoog van de twee raadsle den, waarbij nog de opmerking wordt gemaakt, dat aan de H. Hartschool tot 1 augustus van dit jaar uitstel is gegeven. Als er dan geen samenwerkingsschool tot stand is gekomen, moet dit schoolge bouw vernieuwd worden. Ook in dat ka der zou het noodlokaal dan misschien van nut kunnen zijn. Donderdag aangekomen: Mister Harold, Cont. Plat; Viscount, Kings Lynn. IJ muiden; Nicolaos DL, Antwerpen; High land Moon, Gr. Yarmouth; Haico Hol- werda, Gr. Yarmouth. de afdeling grote bezwaren tegen de methode waarmee dlit rapport tot stand is gekomen, namelijk via een besloten college zonder enige in spraak van de bevolking. Het bestuur van de PvdA protesteert met kracht tegen de cijfermatige aanpak bij het tot stand komen van het rapport en constateert een schandelijk gebrek aan gevoel voor menselijke waarden. Het bestuur zal er bij vertegenwoor digers van de PvdA in gemeenteraad, provinciale staten en Tweede Kamer op aandringen, dat dit rapport en de hierin aanbevolen maatregelen niet als uitgangspunt zullen mogen dienen voor de toekomstige ziekenhuisvoor zieningen ,in deze streek. Ook de Industriebond NKV, afde ling Beverwijk met 1066 leden, heeft inmiddels een krachtig protest laten horen.' Hfet bestuur wijst op de kwalijke dihecte gevolgen van het rapport, in die zin dat personeelsle den van de bedreigde ziekenhuizen nu al naar andere banen gaan uitkij ken. Volgens mevrouw Ruurda en de heer De Wildt zal de gemeenteraad rekening moeten houden met het volgende. „Er wordt in Wijk aan Zee nog steeds gesproken over een samenwerkings school. Dat was ook een van de argu menten om voor de Zeekleuters een tweede noodlokaal te bouwen. De vraag is nu het of verstandig is om bij een onduidelijke ontwikkeling als in Wijk aan Zee potentiële huisvestingsmogelijk- heden voor onderwijs op te offeren. De hele huisvestingssituatie van het onder wijs ih Wijk aan Zee laat te wensen over. In die situatie lijkt het verstandig De uitslagen waren op de 3000 meter als volgt: B-rijders: Jos Niesten 5.09.0 Jan Veldt 5.14.1, C-rijders: Bas Zweeris 5.26.6, Tieme v.d. Zande 6.16.0. D-rijders: Carla Duyn 5.47.7, Marjan Boerema 6.09.0, Jan Timmer 6.03.3, Peter de Wei- jer 6.05.8, Piet Ruiter 6.09.9, Nico Baart 6.27.8, Rob ten Hoorn 6.57.2, Ed Schik 7.23.3, Henk Agtenberg 7.26.5, Matthy van Klaveren 7.48,1. Op initiatief var! de PSP-afdeling Beverwijk-Heemskerk wordt aan staande zaterdag om half drie in ,,’t Zwanennest” aan de Beverwijkse Dommelsingel 4a een vergadering ge houden voor politieke partijen en an dere geïnteresseerde groeperingen. Tijdeps deze vergadering zal worden besproken wat de verschillende groe pen kunnen doen om een, definitief besluit van het ministerie van Volks gezondheid tegen te houdén. De Beverwijkse afdeling van de Partij van de Arbeid is van mening dat de aanbevelingen in het betref fende rapoprt een aanslag doen op het gehele pakket van de gezond heidszorg in de regio en tot vermin dering zal leiden van de werkgele genheid in deze sector, Tevens heeft WIJK AAN ZEE. De raadsleden J. C. de Wildt en mevrouw C. M. Ruurda- Dekker hebben een reactie op schrift gesteld op de ambtelijke nota betreffen de het verzoek van de Stichting Peuter speelzalen Beverwijk en omstreken om gebruik te mogen maken van het vrijko mend noodlokaal van de kleuterschool „De Zeekleuters”. Beide raadsleden komen tot de con clusie dat het oude noodlokaal van „De Zeekleuters” gehandhaafd zou moeten blijven voor allerlei actuele en toekom stige onderwijsdoeleinden en dat het mede-gebruik voor niet-onderwijsdoel- einden zou moeten worden toegestaan en daarbij denkt men dan in de eerste plaats aan gebruik voor het peuterspeel- zaalwerk. De noodbehuizing van de kleuter school „De Zeekleuters” aan de Dorps- duinen 1 in Wijk aan Zee. Groep I: 1. BeentjesBeers 102, 2. RoosKool 94; 3. v. BalenKoster 94; 4. KuilLuijendijk 86; 5. de BeerDe Lugt 84; 6. v. GroningenHeiloo 82; 7. GrootDe Heijer 65; 8. EijkingHul- cher 65. Groep 2: 1. mevr. KleijnSchipper 101; 3. mevr. Schipperde Wit 93; 4. EijkingRuitenberg 92; 5. Gebr„ v.d. Vlugt 82; 6. PlezierGeerling 73; 7. Gebr. Bierman 68; 8. fam. Zwaneveld 58. In Wijk aan Zee wordt al enige tijd (betere) ruimte gezocht voor het peuter- speelzaalwerk en er is ruimtebehoefte voor jeugd- en jongerenwerk. Dit laatste krijgt in „De Moriaan” weinig of geen kans. Ook in die zin kan een (tijdelijk) leegstaandnoodlokaal in een behoefte voorzien. De inspectrice voor het kleuteronder wijs heeft de kleuterscholen verboden gymnastieklessen te geven in „De Mori aan”. Het noodlokaal zou ook Voor kleu- tergymnastiek dienst kunnen doen. Door de betrekkelijk «toevallige ont wikkeling in het leerlingental zijn door de gemeente (gerechtvaardigde) aanzien lijke kosten gemaakt. Nu zou ook nog het resultaat zijn: kapitaalvernietiging doör sloop van een noodlokaal en aan- legkosten van een speelplaats. Omdat deze speelplaats feitelijk wordt verlegd, Op zoek naar talent onder de bejaar den kwamen in de middaguren de oude ren boven de 65 jaar aan bod. Het werd, wat men in KRO-krlirigen noemde, een hoogstaand optreden van elf bejaarden. Mevrouw Ruurda en de heer De Wildt motiveren hun standpunt met het vol gende betoog. In oktober 1975 besloot de gemeenteraad „De Zeekleuters” over te nemen van de prot. christelijke stichting Pauline Nolthenius”. In 1976 werd be sloten tot de bouw van een noodlokaal nabij het al bestaande noodlokaal, om dat gebleken was. dat het aantal leerlin gen over 1975 gemiddeld 36 1/3 bedroeg; voldoende voor een tweede leerkracht en dus voor een tweede lokaal. Dit lokaal - kosten ruim f 90.000) werd met ingang van het schooljaar 1976-’77 in gebruik genomen. Thans blijkt, dat het leerlingenaantal zodanig is gedaald, dat met ingang van het nieuwe schooljaar 1977-78 weer met een lokaal kan worden volstaan. In de ambtelijke nota wordt geconsta teerd dat de bouw van het tweede lokaal met een ontheffing van de onder wijsinspectie heeft moeten plaatsvinden, omdat de speelruimte niet meer aan de wettelijke eisen voldeed. Die ontheffing gold voor het schooljaar 1976-’77.” De Beverwijker Maeniftout werd door de jury (Ton Kool, Mia Kecker, Jos Tim mer en Bens van Dorth) met de eerste prijs bedeeld. Als tweede eindigde de heer A. Teeling uit Beverwijk en als derde mevrouw J. Priester-Cats, even eens uit Beverwijk. Mevrouw H. v.d. Zon-Duyn, mevrouw v.d. Pal-Verduin en mevrouw Kuys, allen uit Beverwijk, vie len buliten de prijzen. BEVERWIJK. De uitslagen van de bridgeclub „Sans Atout” waren deze week: (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Een bewoner van de Narciasenstraat heeft bij de politie aan gifte gedaan van opzeettelijke beschadi ging van zijn voor de deur geparkeerde auto. Met een scherp voorwerp is aan de auto een schade van f 1000,- veroor zaakt. Euwe had vrij snel enkele van zijn tegenstanders rhat gezet. Maar de teleur stelling over de korte schaakpartij was gauw vergeten. want er Waren nog zo veel collega-patiënten die hulp nodig hadden om de aanvallen van Euwe te kunnen weerstaan. BEVERWIJK. Dé senioren van de Beverwijkse ijsclub „Kees Jongert” heb ben wedstrijden verreden over 3000 me ter. De weersomstandigheden werden dirisdagavond steeds slechter bij wind kracht 9. Jos Niesten plaatste zich in de B- klasse op de tweede plaats en Jan Veldt werd vierde, terwijl beiden hun record op de 500 meter scherper stelden. Carla Duijn werd met een royale voorsprong eerste in de C-groep. Timmer (van 3 tot 4 uur) worden ver werkt. ’s Avonds traden er in de theaterzaal van De Nieuwe Slof vijftien jeugdige artiesten op. Niet alleen Beverwijkers probeerden de springplank naar het prille succes te betreden, uit alle delen van die provincie was men naar De Nieuw Slof gekomen. Er was zelfs een deelnemer uit het Gelderse Doornspijk. Eein hairtelijk applaus kregen de Bever wijkse, blinde gebroeders Spanjaard, die met hun accordeons optraden. De groep The Mario Singers uit Bergen, bestaande uit 22 jongens en meisjes en een pianist, sleepte de eerste prijs in de wacht. Het Orakel Cabaret uit Castricum werd tweede en als derde eindigde Katja van Rhee, eveneens uit Castricum. Het pro gramma werd gepresenteerd door KRO’s dliscjockey Edvairt Niessing jr. Zondag 6 februari zijn de winnaars van deze jacht naar jeugdig talent te horen, in het KRO-radioprogramma „Springplank”, dat van 15.20 tot 15.50 uur wordt uitge zonden. De heer Maenhout zal dinsdagmiddag in het KRO-radio-programma „Vijf tel len na nu” van Kees Sdhilperoort, dat om 12.30 uur begint, een life-optreden mogen verzorgen. BEVERWIJK. Onder auspiciën van de Werkgroep bejaardenzorg van de Pa rochieraad St. Agatha gaan Beverwijkse Harmonie Kapel en Wijker Boertjes op maandag 31 januari een muzikaal pro gramma verzorgen in de zaal van -Lommerlust” aan de Alkmaarderweg. De bedoeling is er een gezellige avond van te maken met gelegenheid om te dansen. Dezelfde werkgroep nodigt de bejaar den uit voor een op maandag 14 februa ri in „Lommerlust” te houden varnavals- avond. De bejaarden die in carnavals- costuum verschijnen gelieven 'zich even vooraf op te geven bij mevrouw Tromp, telefoon 26634, in verband met de be schikbare prijzen. Woensdag aangekomen: Tor Belgia, Go tenborg; Pinnaster, Cont. Plat, Velsen; Barlinek, Le Treport, IJmuiden; Isabel, Delfzijl, IJmuiden; Dolphin, Recife; Bri- git Sabban, Nordenham; Emsland, Ant- werpen, IJmuiden; Stoer, Emden; Anne Opem, Rotterdam; Saturnus, Dundee. Woensdag vertrokken: Nissos Nykonos, Duinkerken; Scoll Progress, Rochester; Regine, Halmstad; Sakuma Lagoon, Bre men; Queensford, Colchester, Koog a.d. Donderdag vertrokken: Leif Erikson, Stavanger; Kentshore, IJmuiden, Cont. Plat; Nordkynn, Amrand; Goetz Von Berlingen, IJmuiden, Savona; Copacaba na, Bremen; Eldia, Bremen. Met rode oortjes bekeken 33 patiënten van „Heliomare” de zetten, die professor M. Euwe, voorzitter van de wereld schaakbond Fidé, op de schaakborden tevoorschijn toverde. Hij was wel de meest begeerde simultaanspeler in de grote recreatiezaal van het Wijk aan Zeeër revalidatiecentrum. Otto Mertens 320, blauwe druif 65-105, forsythia 25-65, Freesia 20-45, gerbera 30-60, Hyacinten 47-57, narcissen 10-18, nerinen 90-115 orchidee 60-200, roos 40-135, babyroos 12-50, tulpen 18-52. Planten: azalea 175, begonia 125-225, cineraria 85, cyclamen 350-600, ficus 160-250, calanchoë -65, st. Paulia 80-160, vriesia 250-300, gem. planten 250-1250. Groenten: boerenkool 35-62, bosseldery 35-70, breekpeen 30-72, peterselie 48-32, pri 140-175, spruiten 175-185, uien 78-96. Zaan; Tor Belgia, Gotenborg; Pluto, Dundee; Jemrix, Kingslynn, IJmuiden; Kirsten Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Vincent, Seaham, IJmuiden; Eemsborg, Delfzijl; Aminity, Hamburg; wallow, Esbjerg; Peter Staerkë, Madeira; Hersey Lloyd, Port Said; Christine, Londen, IJ muiden; Hohentor, Cont. Plat; Velsen. w» j u

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11